i'VlH Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten SLUISKIL. HOEK. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. WESTDORPE. OOSTBURG. MIDDELBURG. ZWEMMEN. MUZIEK TE SLUISfXIL. Naar wij vememen is het muziekgezelschap vereenigde werklieden" vooraemens bij gamstig weer a.s. Donderdagavond een bezoek te brengen aan Sluiskil, om daar op het plein tier R.K. school een repetitie te houden met de sehoolkinderen. Na afloop zal een muzikale wandeling over Sluiskil worden gehouden. PROV. LANDBOUW-CRISIS- ORGANISATIE. Tot assistent van den secretaris van de Prov. Landbouw Crisis-Organisatie in Zee- land is benoemd de heer mr. H. B. Bouman te Groningen. &MOKKELHANDEL IN DE BELGISCH— ZEEUWSCHE GRENSSTREQK. De correspondent van ,,Het Vad." te Brus- *el meldt: iHerhaaldelij.k reeds hadden de douane beambten uit de Belgische-Zeeuwsche grens- streek, de aandacht van de gendarmerie in Vlaanderen gevestigd op het feit, dat twee motorrijders, verdacht van handel in verdoo- vende middelen, ongeziem, uit Zeeuwsch-Vlaan deren in Belgie wisten te komen waarschijn- lijk te Gent of elders in deze provincie, hun waar aan den man brachten. Deze week mi bemerkten gendarmen, op ronde te Deinze, op enkele uren van Gent, twee motorrijders die veie punten van oveneenkomst vertoonden met de persoonfoeschrijving van de gezochte smok- kelaars. De motorrijders werden gevat en in het bezit gevonden van een niet onbelangrijke hoeveelheid verdoovingsmiddelen, waarvan zij echter weigerden de herkomst bekend te maken. De smokkelaars Hendrik de Kok en Domien Vermeulen, beiden uit Westdorpe, in Zeeland, zijn te Gent voor den rechter van in- structie geleid en vervolgens in de gevangenis aldaar opgesloten. DE NIEUWE SPOORBRUG BIJ VLAKE. Zooals bekend is het station Vlake gesloten en zal het gebouw eerstdaags verdwijnen in -verband met het ibouwen van een nieuwe spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland en de vaste brug in den nieuwen rijksweg, die hier evenwijdig met den spoorweg zal loopen. De tegenwoordige spoorbrug, een draaiibrug, die een doorvaartwijdte heeft vein 16 meter en een vrije doorvaarthoogte van slechts 2% meter, wordt vervangen door een modeme basculebrug met opzetinrichting, die een vrije doorvaarthoogte van ruitn 6 M. zal krijgen, bij een doorvaartwijdte van 18 M. Een groote verbetering voor de scheepvaart dus. De nieuwe brug wordt (de landhoofden medegerekend) 155 M. lang, daar men reke- ning moet houden met eventueele verbreeding van ht kanaal tot circa 80 M. De brug, een basculebrug, die de eigenschap heeft in elken stand in evenwicht te zijn, zal er een worden van het meest modeme type, waarop verschillende nieuwe vindingen op technisch gebied zullen worden toegepast en zal dus in dien zin een novum zijn. De bouw geschiedt door de Ned. Spoor- wegen voor rekening van het rrjk. DIRECTE BELASTINGEN, ENZ. Bij beschikking van den Minister van Fi nancier! is de ontvanger der directe belasting, enz. de heer D. van Dijk verplaatst van het kantoor Oostburg naar het kantoor IJssel- monde. EEN LANDDAG. De centrale van vereenigingen van perso- neel in 's Rijksdienst, omvattende de afdee- ling West Noord-Brabant en Zeeland, heeft Zaterdag aan den voet van de duinen onder Koudekerke, haar landdag gehouden. Deize openluohtbijeenkomst is geopend door den heer K. J. Waage uit Middelburg, die de talrijke aanwezigen welkom heette en dit speciaal de hoofdbestuursleden. Met gevoelvolle woorden herdacht spr. het verscheiden van Z. K. H. Prins Hendrik, het- geen staande is aangehoord. Op deze woor den volgden dan enkele oogenblikken van stilte. De heer H. Groenerveld, voorizitter van de aangesloten vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat ,,Eendracht maakt Macht", sprak over „Eenheid voor neutraliteit", en de heer F. Perdok Hzn, voor- zitter van de Centrale van Neutraal Rijks- personeel over ,,Weerstand door Eenheid". Beide sprekers sprakeci met enthousiasme over de belangen van de ambtenaren die bij de cen trale veilig zijn. Steeds duidelijker blijkt, dat het personeel zich, vooral in deze crisistijden, beboort aan te sluiten. De Centrale kent den strijd van het personeel en zoekt dam ook niet naar hetgeen verdeelt, maar naar wat samen- bindt. Alleen dan kan een goede basis ver- kregen worden. De centrale zorgt steeds paraat te zijn. Daar de heer W. Scholten, hoofdbestuurslid van den Bond van Administratief personeel bij 's Rijks belastingen in Nederland, verhinderd was aanwezig te zijn, was de landdag eerder afgeloopen dan vermoed was. De heer G. Leer uit Vlissingen, wekte allien op tot trouw bezoek aan de vergaderingen, dan eerst is goede samenwerking mogelijk. Na damk gebracht te hebben aan de verschil lende sprekers en de commissie van voorbe- reiding sloot spr. dezen goedgeslaagden land dag. De deelnemers hadden nog ruimschoots gelegenheid te genieten van strand en duin, waarna de dag besloten is met een autotocht rand Walcheren. STICHTING KINDERZORG TE MIDDELBIIU.. In verband met het feit, dat sinds eenige jaren geen weezen meer te verplegen zijn, is de Weezenverpleging Zuid- en Noord-Beve- land ontbonden. In totaal waren nog 62 per- sonen en corporaties lid van deze stichting. Niet minder dan 61 leden hebben bepaald, dat him aandeel ad in totaal 12.227,76 moest worden geschonken aan de stichting Kinder- zorg te Middelburg. Het bestuur van Kinder- zorg heeft deze belangrijke gift gevoegd bij het fonds tot aanleg en onderhoud van de centrale verwarming. Voor het aanvragen en afgeven van koste- looze rrjwielplaatjes wordt zitting gehouden in de openbare school te Sluiskil iederen Maandag- en Woensdagavond van 8 tot 9 uur (zomertijd) vanaf Woensdag 18 Juli tot en met Maandag 6 Augustus a.s. Verbetering. In ons nummer van Vrijdag j.l. kwam voor het bericht van een beroep van Ds. C. B. Bavinck, dit moet zijn: Tweetal te Oost- en West-Souburg Ds. J. Bavinck te Gramsber- gen en Ds. C. B. Bavinck te Hoek. Voor het aanrvragen en afgeven van koste- looze rrjwielplaatjes wordt zitting gehouden op de secretane der gemeente iederen Maan dag- en Donderdagavond van 8 tot 9 uur (zomertijd) vanaf Donderdag 19 Juli tot en met Maandag 6 Augustus a.s. Chr. Zangers- en Muziekdag. Een in geest en streven Ben in lied en leven. Machtig en forsch schalde dit Bondslied uit meer dan 600 kelen en begeleid door de tonen van de Christelijke Harmonic „Hosanna" uit Axel op, nadat Zaterdagnamiddag door Ds. Kok dezen Zangersdag welke by vernieuwing plaats vond op het voor dit doel bij uitstek geschikte en welwillend door den heer F. C. Wisse ter beschikking gestelde terrein de Axelschestraat geopend was op de toepas- selijke wijze. In de morgenuren was de lucht somber en dreigend geweest. De gulden stralen van de Julizon die zoovele dagen in majesteit aan eui schier wolkeloos uitspansel gestraald had, ont- braken ook in den namiddag. Doch, al is het minder gunstige weer in zekere mate spelbreker geweest en zeer zeker van invloed op de publieke belangstelling, behoudens eenige droppels bleef het na het middaguur droog en was de temperatuur op het fraaie, heerlijk gelegen terrein verre van onaan- genaam. Behalve het groote aaatal zangers en zan- geressen waren naar schatting een 4 a 500 belangstellenden opgekomen om de prestaties van de 17 Chr. Zeeuwsch-Vlaamsche Zang- gezelschappen en Kinderkoren te beluisteren. En ais gold het een concours deden alien hun uiterste best en bleek weer de emstige studie en liefde voor de vocale kunst onder de dilet- tanten. Aan het Zangersfeest werd deelgenomen door de onderstaande gezelschappen „De Heere is onze Banier" te Zaamslag (Veer); „De Lofstem" te Hoofdplaat; „Chr. Mannenkoor" te Ter Neuzen; „Sweelinck" te Oostburg; ,,Asaf" te Axel; „Kinderkoor" te Breskens; „Halleluja" te Groede; „De Lof stem" te Cadzand; „Excelsior" te Ter Neu- zen; .Concordia' te Breskens; Crescendo" te Sas van Gent; „De Lofstem" te Klooster- zande; „Excelsior" te Hulst; „Asaf's Kin- derkoor' te Axel; „Looft den Heer" te Nieuwvliet; ,,Hosanna" te Schoondijke; „Zingt den Hieere een nieuw lied" te Zaamslag. Behalve ten opzichte van het Ter Neuzen- sche Mannenkoor en de vereeniging „Halle- luja" uit Groede werd het repertoire conform het programma uitgevoerd en mocht over het algemeen getuigd worden van correcte opvat- ting en ijver bij de uitvoering en stijging van het peil der dilettantenkunst door het werken in Bondsverband. De ludsterenden hadden dan ook een genotvollen middag, mede door- dat de pauze zooals gewoonlyk bekort werd door de welluidende klanken van ,,Hosannah" uit Axel en daamaast een korps „Trommelaars en Pijpers" onder leiding van den heer I. van Melle uit Breskens, als novum in onze streek een zeei gewaardeerde afwisseling bracht. De op het terrein aanweizige ververschings- tent, met de alom en altijd tegenwoordige „patates frites" en ijsco-inrichtingen maakten geen slechte zaken. Hetzelfde kon gezegd worden van diegenen, die zich met de zorg en het beheer over auto's en rijwielen hadden belast Te ruim 6 ure was door elk der optredeude vereenigingen het drietal voor dit feest uit- verkoren nummers ten gehoore gebracht en werd door Ds. G. van Dis met dankzegging dezen Muziek- en Zangersdag besloten en keerden alien voldaan naar hunne haardsteden terug. Tooh was het reeds op het uur waarop op minder somibere zomerdagen de zon ter lcim- me neigt eer ons dorp zijn gewone rustige aanzien had herkregen. Waarmede de Ring van Chr. Zangvereenigingen wederom een wel- geslaagden dag kan boekstaven. Arbeidsbemiddeling. Op 7 Juli j.l. stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven Fabrieksarbeiders 89; transportarbeiders 39; landarbeiders 6; grondwerkers 3; timmer- lieden 2; bankwerkers 1; metselaars 1; chauf feurs 2; kantoorbedienden 2; breisters 4; sjouwers 1; totaal 150, waarvan gedeeltelijk werkloos: 23. Op 14 Juli was de stand als volgt: Fabrieksarbeiders 82; transportarbeiders 38; landarbeiders 4; grondwerkers 4; timmer- lieden 2; bankwerkers 2; metselaars 1; chauf feurs 2; kantoorbedienden 2; breisters 4; sjou wers 1; kraanmachinisten 1; ploegbazen 1; schippersknechten 1; stokers 1; totaal 146, waarvan gedeeltelijk werkloos: 19. Steunverleening. Volgens een schrijven van den Minister van Sociale Zaken zullen met ingang van 1 Juli voor de gemeente Sas van Gent de volgende tarieven van steunverleening moeten gelden: Tarief I. Voor de uitgetrokkenen a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- ners f 9 per week, benevens 0,75 p. w. per gezinslid boven de twee personen. (Oude norm 10 en 1.) b. voor kostgangers 6. (Oude norm /8.) Voor de reglementair nog niet rechthebben- den en de dubbeluitgetrokkenen a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- ners 8 (oude norm 9) benevens 0,75 per gezinslid boven de twee personen (onveran- derd b. voor kostgangers /5,50 (oude norm 7) Tarief II: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- ners 7 (onveranderd) per week, benevens 0,50 (oude norm /0,75) per gezinslid boven de twee personen. b. voor kostgangers 5,50 (onveranderd). Voor reglementair nog niet rechthebbenden en dubbeluitgetrokkenen a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- ners 6,50 (onveranderd) benevens 0,50 (vroeger 0,75) per gezinslid boven de twee personen. b. voor kostgangers 5 (onveranderd). Aan ongeorganiseerden moet tenminste f 0,50 per week minder worden uitgekeerd, dan zij zouden ontvangen indien zij als dubbel uitgetrokkenen zouden worden gesteund. Naar aanleiding van deze gewijizigde steun- regeling zal, blijkens bet genomen raadsbe- sluit, een deputatie van Burg, en Weth. be nevens een arbeidsvertegenwoordiging naar het Ministerie begeveci, teneinde gedaan te krijgen, dat de oude steunverleening gehand- haafd blijve. Extratrein Antwerpen. Zondagmorgen om 9 uur vertrok van hier uit een extra-trein naar Antwerpen, aange- vraagd door het muziekgezelschap van West dorpe. Aan de excursie nam ook een aantal inwo- ners van Sas van Gent deel in het geheel on- geveer tweehonderd personen. De heer Eggermont, hoofd der bizondere school alhier, die als zoodanig benoemd was te Amsterdam, heeft van die benoeming af- gezien, en zal hier in functie blijven. Eindexamen R.H.B.S. Voor het eindexamen R. H. B. S. afd. A. zijn geslaagd T. Faber, Oostburg, F. van der Hooft, Knocke (Belgie), H. van Mazijke, Sluis, J. van Meenen, Groede en J. Weijkman, Breskens. Afgewezen 1. Mast afgebroken. Toen men Vrijdag aan den Kinderdijk bezig was met het lossen van graan van de ,,Tele- graaf XVI, is bij het aan wal brengen van een last van 500 tot 600 K.G. de mast gebro- ken en geraakte de kapitein van het schip tusschen de laadhoomen verward. Met een hevig bloedende wonde boven op het hoofd werd h(j uit zijn moeilijke positie verlost en begaf hij zich naar het pakhuis van de agen- ten van de boot. Gelukkig was spoedig medische hulp aan wezig en kon de man verbonden worden. Ver- der werd hem rust voorgeschreven, doch hij kon zich weer aan boord begeven. Zaterdag is het schip verder gelost door een schipper, die langszij kwam. KFC—WILLEM II. 2—3. De beslissing om het landskampioenschap is nog niet gevallen. Ofscheen KFC aan een gelijk spel reeds genoeg had, heeft deze club het niet kunnen halen, want de Zuidelijke kampioenen brachten den Kogers in eigen huis een 23 nederlaag toe, wat zeker een mooie prestatie mag genoemd worden. In tusschen hebben de Zuidelijken him kans nog behouden, want de situatie is aldus, dat tusschen Ajax, KFC en Willem II nog een halve competitie op onzijdig terrein moeten worden gespeeld. Het seizoen 19331934 is wel van langen duur! De stand is als volgt: Ajax 8 4 2 2 21—8 10 KFC 8 4 2 2 16—7 10 Willem II 8 4 2 2 16—17 10 Heracles 8 4 4 13—20 8 Velocitas 8 1 7 8—22 2 ZAC EERSTE KLASSER. Door haar overwinning van gister is het Zwolsche ZAC, de club van Backhuijs, naar de eerste klasse gepromoveerd. Opmerkelijk is, dat in geen enkele der vjjf afdeelingen de degradatie-candidaat zich heeft kunnen handhaven. TERN. BOYSTERN.-COMB. 53. Gisteren speelde Tern. Boys op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit Temeuzen 2 en 3. Ruststand 21, eindstand 53 in het voor- deel van Tern. Boys. MIDDELBURG IN BEROEP. Het bestuur van de voetbalvereen. Middel burg is in beroep gegaan van de beslissing der commissie inzake de voorvallen by den wedstryd MiddelburgJuliana. Al erkent het bestuur, dat er reden is tot bestraffing, dan meent het, dat een straf als thans veel te zwaar is. Niet alleen, dat de wedstrijd als verloren is genoteerd en Middelburg naar de twede klasse degradeert, maar bovendien zijn twee spelers voor een tijdlang geschorst, wat een groote verzwakking van het elftal ver- oorzaakt. Als er sprake is van schuld bij deze Middel- burgsche spelers, dan is dit zeker niet minder bij sommige der woest spelende Limburgers en bij den scheidsrechter, die van het begin af in een wedstrijd als deze de teugels strak- ker had moeten houden. Daarbij komt nog het meer dan onhebbelijk optreden van Lim- burgsche supporters, wat prikkelend werkte. SLUISKIL—HULST. 34. Deze wedstrijd werd gespeeld voor de neder- laagwedstrijden van v.v. Sluiskil, waarin Terneuzen H met 53 aan de leiding gaat. Sluiskil speelt voor de rust met den straffen wind in den rug. Na pl.m. 25 min. spelen is het de linksbuiten A. Pienbroek, dite na fraai samenspel de leiding neemt. Hulst zit geweldig op, maar tot doelpun- ten komt ze niet. Ook bij Sluiskil lukt het niet, zoodat de rust komt met 10 in het voordeel van Sluiskil. Na de rust neemt Sluiskil het spel in han- den en voert de score op tot 30, door toe- doen van haar rechtsbinnen J. de Koeijer. Daarna komt 'Hulst aan bod en als de bal van de lat terugspringt, is het 31. Uit een penalty maakt Hulst daarna 32. Als Hulst daarna een corner krijgt toege- wezen, maakt de rechtsbinnen gelijk, 33. Vlak voor het einde is het de rechtsbuiten van Hulst die met een onverwacht schot het winnende doelpunt scoort. Direct daarop komt het einde en plaatst Hulst zich thans na Terneuzen II tweede op de ranglijst. Alleen Breskens I heeft nog de kans om beslag te leggen op de eerste of tweede plaats. V L I E G E N. DE SCHELDEVLUCHT 1934. Medewerldng van K. L. M. en miUtairen Een Japansch avondfeest in ..Britannia". De Zeeuwsehe Vereeniging voor Luchtvaart organiseert op 4 Aug. a.s. een wedvlucht tus schen sportvliegtuigen om een groote wissel- tropee ,,De Zilveren Scheldemeeuw". Het wordt geen snelheids-, doch een navi- gatievlucht. De inschrijvingen der sporbvliegers komen reeds binnen. Naar wordt vemomen zal de K. L. M. inschrijven met twee oudste-jaars leerlingen van de Rijksopleiding voor verkeers- vliegers, elk met een Koolhoven F.K. 43. Grootere en militaire toestellen zijn van deel- name aan de wedvlucht uitgesloten, zij kunnen echter het over heel Zeeland uitgestippelde parcours medevliegen en de bestuurders krij gen dan ook de voor alle deelnemers bestem.de herinnerings-medalje. De vlucht gaat over een aantal ,,observatie- posten": VlissingenOostburg, Ter Neuzen, Axel, Hulst, Tholen, Zierikzee, Haamstede (landing), Goes, Veere, Domburg, Westkapelle, Vlissingen (finish). Voor de waamemingen op de observatie- punten was de Z. V. v. L. zoo gelukkig de vrijwilige en zeer gewaardeerde medewerking te verkrijgen van het landstormcorps lucht- vaartdienst, dank zij de bemiddeling van den res.-kapitein W. L. M. P. Thieme van dat corps. De Stoomv.-Mpij .Zeeland" organiseert ter gelegenheid van de ,,Soheldevlucht 1934" een grootsch opgezet Japansch avondfeest in het onder hare directie staande Grand Hotel ..Britannia" te Vlissingen. Besprekingen zijn momenteel nog gaande over medewerking van de Luchtvaartafdeeling Soesterberg en de Marine. DE SCHELDEBEKER-ZWEM WEDSTRIJD. Een uitstekend verloop, nieuwe records. Zaterdagmiddag had voor de vijfde maal de Scheldebeker-zwemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen plaats. iHet weer aanvankeiijk dreigend naar regen, heeft zich voor een dag als deze uit stekend gehouden en later op den middag be- scheen een mooie Julizon het terrein van den vreedzamen strijd. Het water was door den zeewind vrij woelig en zij, die met de kleinere booten naar de plaats van den start werden gebracht o.w. ook de deelnemers ondervonden, wel, dat Neptunus ook gaarne offers vraagt. Vooral het feit, dat het starten nog van drie uur tot half vier werd verschoven, op advies van de ter plaatse deskundigen, deed het rond blijven varen op de wiegelende baren nog iets langer duren. De toeschouwers op de grootere booten met name op de motorveerboot Prinses Juliana hadden er minder last van. Hun aantal was zoo groot en hun belangstelling aan eene zijde niet minder, dat de boot een vriendelijke nei- ging naar de startplaats en later naar den finish maakte. Het aantal deelnemers mag in verband met het „veiligheid boven alles" niet grooter zijn dan 25 en was er uit hen, die zich opgaven een keuze gedaan. In de laatste dagen trok- ken zich enkelen terug, maar dan waren er weer reserves genoeg en zelfs ook voor een Vlissinger, die kort voor den start op zag tegen de golven. Het resultaat Was dat te 3 uur 34 min. 19 heeren en 6 dames hun resp. booten aan den start los lieten en met flinken slag koers be- gonnen te zetten naar Vlissingen. De start was ook nu weer bij Nieuwersluis, het eind- punt bij den springtoren voor het badstrand te Vlissingen. Het is hier wel de plaats om er even op te wrjzen, dat het ditmaal nergens vlaggeti of gepavoisseerde vaartuigen zag, in verband met de verliezen, die ons Vorstenhuis hebben ge- troffen en dat de marine alleen medewerkte bij Wijze van het verrichten van diensten. Maar die diensten waren dan ook van groote beteekenis, de „jongens" in de door het Neder- landsch loodswezen afgestane booten, toonden echter waterratten te zijn. De loodsen in die booten Waren goede gidsen en de leden van de Vlissingsche reddingsbrigade waren paraat om hulp te verleenen als dit eventueel noodig mocht zijn. Op de No. 2 van het Belgisch loodswezen, dat ook nu Weer medewerking verleende, zorg- de dr. Staverman met zijn assistenten voor het invetten van de deelneemsters en deelnemers, die alien vooraf waren onderzocht en goed- gekeurd. Zoo gezegd, 25 personen startten en van de persboot bleek direct, dat sommigen meenden het best recht uit te kunnen zwemmen, an- deren, dat een kleine omweg tot betere resul- taten zou leiden. Hoe het zij, nadat een der deelnemers een tydlang van zijn boot was afgedwaald, doch juist toen bleek hoe goed het toezicht is, om- dat de politieboot spoedig de boot weer by hem bracht, zijn er slechts drie personen, n.l. twee uit Breskens en een uit Vlissingen ge weest, die den strijd opgaven en door hun booten werden opgenomen, dus 22, en daaron- der alle dames, hebben het eindpunt bereikt. Na eenigen tijd was het duidelijk, dat de heeren Kuiper en Stender, beide reeds een- maal in het bezit van den beker, naast de heeren Wagenaar en Pascoe emstige candi- daten waren voor de eerste plaats en dus voor den beker. Maar ook bleek, nadat er ongeveer een uur gezWommen was, dat velen ditmaal reeds zeer vlug over zouden zijn en keerden wij naar den wal terug en hadden daarbij het zicht op de duizenden, die langs den boulevard den strijd in het water volgden. Vooral in de om- geving van het eindpunt, waar men dank zij den goed werkenden radiodienst der marine steeds van den toestand op de hoogte bleef, was er groote spannning. De verWachting, dat er ongekend mooie tijden zouden worden gemaakt, is beWaarheid. Ter vergelijking melden wij thans eerst, dat de beker in de vorige jaren is behaald in 1930 door mej. Y. Lauwereins te Oostende in 2 u. 11 m. 4.2 sec.; 1931 door den heer F. J. A. Kuijper te Amsterdam in 2 u. 27 m. 1.2 sec.; in 1932 door den heer J. Stender te Hilver- sum in 1 u. 40 m. 8 sec. en in 1933 door den heer E. H. Temme te Londen in 1 u 47 m. 9.8 sec. In 1933 behaalde mej. M. Olsen uit Rotterdam den beker, die dr. Staverman be- schikbaar had gesteld voor de eerstaankomen- de dame, in 2 u. 8 m. 38.2 sec. De tijd van den heer Stender in 1932 was dus het record en nu kwamen niet minder dan 8 heeren binnen dien tijd aan. Dit Waren de heeren: 1. J. Stender te Hil- versum, doch lid van Dolfijn te Amsterdam, in 1 u. 28 m. 8.2 sec.; 2. F. Wegenaar van A. Z. 1870 te Amsterdam in 1 u. 28 m. 28 sec.; 3. F. J. A. Kuijper van Dolfijn te Amsterdam in 1 u. 29 m. 21.6 sec.; 4. W. Pascoe van Plais- tow United S.C. te Londen in 1 u. 29 m. 37.2 sec.; 5. W. Kemper van Zwemclub Groningen te Groningen in 1 u. 30 m. 47.4 sec. 6. Devos van den Brugschen Zwemkring te Brugge in 1 u. 35 m. 59.4 sec.; 7. B. K. Scholten van de Schiedamsche Zwemclub te Schiedam in 1 u. 38 m. 20 sec.; en 8. K. Zeegers van A. Z. 1870 te Amsterdam in 1 u. 39 m. 25 sec. Dat ook onder de Zeeuwen goede zwemmers zijn bleek uit de beide daarop aankomende heeren, die ook maar even beneden het record bleven, n.l. de heeren 9. F. van Anraad van de V.Z.C. te Vlissingen in 1 u. 43 m. 38 sec. en 10. A. Mommaas van de V.R.B. te Vlissingen in 1 u. 44 m. 26 sec. Verder det heeren 11. F. Massink van Neptunus te Arnhem in 1 u. 49 m. 14 sec.; 12 H. A. van Beuningen van Vahalis te Tiel in 1 u. 53 m. 52 sec.; 13. G. van Loo van Luctor et Emergo te Middelburg in 1 u. 57 m. 7 sec.; 14. A. van der Meer van de 'Haagsche Zwem- en Poloclub te 's-Graven- hage, de 50-jarige nestor der deelnemers; 15. D. Purmer jr. van de Waterratten te Haarlem in 2 u. 17 m. en 16 T. J. Ages van de V.Z.C. te Vlissingen in 2 u. 25 m. 58 sec. Van de dames was ook nu mejuffrouw M. Olsen van de R.D.Z. uit Rotterdam no. 1 in 1 u. 42 m. 36.8 sec., dus heel wat vlugger dan verleden jaar en maar iets langer dan het record van 1932; 2. was mej. A. Bijsterveld van V.R.B. te Vlissingen in 1 u. 55 m. 8 sec.; 3. mej. B. van den Broeke van V.Z.C. te Vlis singen in 1 u. 57 m. 9 sec.; 4. mej. N. Castel van V.R.B. te VUssingen in 2 u. 6 m. 11 sec 5. mej. C. van der Schaaf' van de V.R.B. te Vlissingen in 2 u. 7 min. 17 sec. en mej. R. Smits te Tilburg in 2 u. 23 m. 39 sec. Het was dus byna 6 uur toen deze laatste deelneemster aan het strand kwam, even later gevolgd door den leider van den wedstryd, den heer Van Doorn, en de juryleden, die op den springtoren de aankomst hadden gecontro- leerd. Bij aankomst op het strand, waarheen de badmannen de tocht vergemakkelijkten, ston den leden van de transportcolonne gereed om na det begroetingen door den burgemeester, als voorzitter en andere officieele personen en het aanbieden van bloemen en het nemen van kiekjes de aangekomenen naar de Roode Kruis-tent te brengen, Waar voor ontvetting en reiniging werd gezorgd en de deelnemers zich weer konden kleeden. DE COLORADO-KEVER. Als resultaat van proefnemingen in het district St. Malo, genomen door Engelsehe firma's, schijnt men thans een methode te hebben gevonden ter vemietiging, van den Colorado-kever. De geinfecteerde velden wer den twee maal bestoven met 'n tusschenpoos van acht dagen, met een stof, die zoowel de volwassen doryphora als de eieren doodt, zonder eenig nadeel voor op het veld levende planten of dieren. MET DEN DOOD BEKOCHT. Eenige jongens uit de Tweede Koestraat te Leeuwarden hadden de onvoonzichtigheid om al spelende in een nauwe steeg, zich bij en muur omhoog te werken. Met den rug tegen den muur en de beenen tegen den ande- ren muur, konden zij zich mooi omhoog wer ken. De 10-jarige F. P. ging hierbij te hoog en verloor het evenwicht met het gevolg dat hij voorover stortte en op de steenen terecht kwam. Met een gebroken knie en een bloed- uitstorting in den schouder werd hij opgeno men en de ouderlijke woning binnengedragen De inmiddels ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het Stadsziekenhuis nood- zakelijk. Daar bleek, dat hij ook nog een bloeduitstorting in de hersenen had bekomen Hij is daardoor in den loop van den avond aan de gevolgen overleden. LOOS ALARM. Donderdagmiddag heeft zich by de politie te Haarlem een dame gemeld, die verklaarde dat op haar auto Woensdagavond in de Gen. Cronjestraat te Haarlem geschoten zou zyn. De politie heeft de beschadiging van de voorruit onderzocht en daarbij vastgesteld dat zij onmogelijk door een kogel veroorzaakt kan zijn. Ook heeft de politie op aanwylzing van de dame in de Gen. Cronjestraat en onderzoek ingesteld en verschillende bewoners gehoord, die alien verklaarden niets van een schot be- merkt te hebben. De geheimzinnige kogel is waarschrjnlijk niets anders geweest dan een steem of hard voorwerp, dat op de voorruit van den auto is terechtgekomen. KLOPPARTIJ TE OSS. Verleden week waren eenige opgeschoten jongens in nabijheid van het Theresia-patro- naat in de Oude Molenstraat te Oss aan het voetballen. Eensklaps ontstond een hevige woordentwist tusschen W. V. en V. G., omdat G. den hond van V. mishandelde. V. G. ver- liet het terrein, doch keerde spoedig terug in gezelschap van zijn vader en ouderen broer. Beide V. G.'s gingen V. te lyf. Een hevige worsteling volgde. V., die voor geen kleintje vervaard is, liet zich evenmin onbetuigd. De vechtersbazen takelden elkaar met ijzeren voorwerpen, waarschrjnlijk boksbeugels, danig toe. Zoowel V. als vader en zoon van G. liepen min of meer ernstige hoofdwonden op Zij moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Daarmede was het conflict echter nog niet geeindigd. De beide van G.s' die nog in zeer opgewonden toestand verkeerden ontmoetten op den terugweg een breeder van V., zekere G. V., die met het heele geval niets te maken had gehad. Zander de minste aanleiding vielen zij G. V. aan en mishandelden hem in het ge- laat. Van het gebeurde is by de koninklijke marechaussee aangifte gedaan, die een uitge- breid onderzoek hebben ingesteld. Tegen de drie vechtersbazen is proces-verbaal opge- maakt terzake van mishandeling. IN KOELEN BLOEDE EEN MOORD GEPLEEGD. Tengevolge van een vechtpartij is te Vucht- schoot onder de gemeente Princenhage, de 30-jarige gehuwde arbeider De Koning om het leven gekomen. Hieromtrent vemeemt ,,De Telegraaf" nader: Het gehucht Vuchtschoot, waar het drama zich afspeelde, bestaat slechts uit een 20-ta' huisjes en ligt te midden der heide geheel ge- isoleerd. In een dezer huisjes woonde de ver- slagene Koning met vrouw en twee kinderen Op slechts twintig meter er vandaan stond het huisje, waar de ongehuwde moordenaar bij zijn ouders inwoonde. Eveneens lag op geringen afstond het huisje van H., in welks onmiddellijke nabijheid zich de moord afspeel de. Oppervlakkig bestond er tusschen de buurtbewoners een goede verstandhouding Menigmaal kwam men daar bij elkaar om een praatje te maken. Zoo was het ook ditmaal het gerval. De moordenaar kwam by K Echter kwam het allengs van praten tot vloeken en schelden en op een gegeven mo ment haalde de eerste een geladen revolver tevoorschijn en loste een schot op K., hetwelk hem in de zyde drong. Laatstgenoemde nam hierop de vlucht en sleepte zich voort in de riohtlng van het huisje van H. en wist zich daar in veiligheid te stellen. Hrj werd achter- volgd door zijn belager. Deze drong de wo ning van M. H., die afwezig was, binnen en vond K. kermend van pijn op den grond lig- gen. Het onmensch werd hierdoor in het aller- minst niet bewogen en mishandelde K. verder door met een klomp te slaan. Voorts trok hij opnieuw zijn revolver en schoot. De kogel mistte echter zijn doel en kwam in een kast terecht. De vrouw van H., die ziek te bed lag, verkeerde in doodangst. Zij toch zag, hoe deze worsteling zich afspeelde. Hiema verliet de moordenaar al scheldende den gewonde. Inmiddels was H. thuis geko men. K. deelde hem mede, wat was gebeurd Aanvankeiijk wilde deze niets gelooven, om dat hij nooit bespeurd had, dat tusschen beide mannen eenige oneenigheid had bestaan. Toen hij echter de bloedende womden van K. bespeurde, hielp hij hem op de been en leidde hem naar buiten in de veronderstelling, dat K. zijn woning, welke op korten afstand lag, wel zou kunnen bereiken. H. sloot de deur, doch kort daarna kwam de moordenaar vragen waar K. gebleven was. Op de mededeeling. dat deze naar huis was vertrokken, riep hij uit: ,,Maar hy moet kapot". Hij ging zijn slachtoffer achtema en sloeg hem herhaalde- lijk met een hard voorwerp. Zulks gebeurde nog bij de woning van H. Vervolgens sleepte

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2