Burgerlijken Stand LOOP DER BEVOLKING. De heer DE JONGE merkt op, dat dit voor het personeel neerkomt op een vermindering van inkomsten. Hij zou ze willen laten hou den wat ze hebben. De VOORZITTBRStel u dan voor, dat de gemeente hen in die betaling door jaarwedde- verhooging tegemoet zal komen. De heer DE JONGE wil dat dan wel voor- stellen. Het voorstel wordt niet gesteund, en kan dus geen punt van beraadslaging uitmaken. De mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Verplaatsing on<(e rwijzeressen Burgemeester en wethouders schrijven het volgende: Toen wij in Augustus van het vorig jaar U voorstelden het openbaar gewoon lager onder- wijs in deize gemeente zoodanig te reorgani- seeren, dat aan school A zes- en aan school C, althans gedurende 1934, vier leerkrachten zou- den verbonden zijn zegden wij toe, ieder jaar onder het oog te zullen zien, of de mogelijk- heid aanwezig is, beide scholen voor het daar- op volgend jaar, op genoemde sterkte te hand- haven. Tot onze spijt zien wij ons genoodzaakt U mede te deelen, dat dit voor 1935 al niet meer mogelijk zal zijn. School C toch, wordt bazocht door ongeveer 100-, school A door ongeveer 240 leerleer- iingen. Voor een hoofd met drie leerkrachten zijn noodig 131-, voor een zesmansschool 236 leer- lingien. Hetzal U hieruit duidelijk zijn, dat school C door overplaatsing van leerlingen niet als viermansschoo] zou zijn te handhaven, zoodat er per 1 Januari a.s. een leerkracht aan deze school op wachtgeld zal moeten worden ge- steld. Bij de overweging, wie daarvoor in aan merking dient te komen, zjj wij uitgegaan van het standpunt, dat het belang van het onder wijs eischt, dat ontslag verleend wordt aan een leerkracht, die het dichtst den pensioen- gereohtigden leettijd heeft bereikt. Daardoor viel onze aandacht onmiddelijk op Mevr. E. J. P. Eijke, onderwijzeres aan de openbare lagere school A. Deze zal op 1 Januari 1935 twee en zestig jaar oud zijn, zoodat op wachtgeldstelling voor haar alleen beteekent een vervroegd ouderdomspensioer. van drie jaar. Genoemde onderwijzeres heeft zich met ons voorstel, om haar voor ontslag in aanmerking te laten komen vereenigd. De plaats valt echter asm school C en niet aan school A open. Daarom dient Mevr. E. J. P. Eijke naar eerstgenoemde school te worden overgeplaatst, terwijl Mej. Stins aan school A kan worden tewerkgesteld. In verband hiermede stellen wij U voor, het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuizen, Gverwegende dat het leerlingenaantal van de openbare lagere school C zoodanig is ge- daald, dat met ingang van den 1 Januari 1935 de betrekking van een onderwijzer zal moeten worden opgeheven, dat het belang van het onderwijs eischt, dat ontslagen wordt die leerkracht die het dichtst de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, dat in verband hiermede voor ontslag in aanmerking komt Mevr. E. J. P. Eijke, onder wijzeres aan de openbare lagere school A, dat deze dan v66r den 1 Januari a.s. moet worden overgeplaatst naar school C, van welke school Mej. P. J. Stins in aanmerking komt om aan school A tewerkgesteld te worden, dat het gewenscht is deze overplaatsing te doen ingaan na de zomervacantie, zijnde 1 September 1934, dat de inspeeteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes te Goes zich met deze overplaatsing kan vereenigen, besluit I. Met ingang van den 1 September 1934 over te plaatsen van school A naar school C Mevr. E. J. P. Eijke; II. Met ingang van denzelfden datum over te plaatsen van school C naar school A Mej. P. J. Stins. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 4. Benoeming vertegenwoordiger en een plaatsvervangend vertegenwoordiger der gemeente in de N.V. Waterleiding- maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. Burgemeester en wethouders deelen mede: Van de N.V. Naamlooze Vennootschap Waterleiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaan deren", ontvingen wij, ter uitreiking aan den vertegenwoordiger der gemeente, de stukkeo, betrekking hebbende op de aandeelhouders- vergadering, welke op Donderdag 12 Juli a.s. zal worden gehouden. In de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterlei ding Maatschtppij werd de gemeente verte- genwoordigd door den heer L. J. Geelhoedt, maar aangezien deze in liquidatie is getreden en voor de nieuw -opgerichte Vennootschap nog geeh vertegenwoordiger is aangewezen, dient daartoe alsnog te worden overgegaan. In verband hiermede stellen wij U voor, ook voor de nieuwe N.V. de heer L. J. Geelhoedt aan te wijzen en tevens een plaatsvervangend vertegenwoordiger uit Uw midden te be- noemen. De heer VAN DOESELAAR vraagt, of het ook geoorloofd is candidaten te noemen. De VOORZITTERZeker, wij stellen als vertegenwoordiger voor de heer Geelhoedt. De heer VAN DOESELAAR: Dan zou ik als plaatsvervangend vertegenwoordiger wil len voorstellen de heer L. J. van Driel. Met algemeene stemmen wordt benoemd tot vertegenwoordiger der gemeente bij de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding de heer L. J. Geelhoedt en tot diens plaatsver- vanger de heer L. J. van Driel. De heer VAN A KEN zou in verband hier mede nog iets willen vragen. Door de com- missarissen is benoemd tot waarnemend directeur der maatschappij de secretaris dezer gemeente. Voor de oprichtingsperiode was dat misschien zeer verstaeidig, doch hij ver- wacht, dat, nu de voorbereidende maatregelen voor den bouw moeten worden getroffen, en men tot de definitieve benoeming van een directeur zal overgaan, niet een directeur zal benoemen die tegelijk gemeente-secretaris is. De VOORZITTER: Zoodra we met de rege- ling kunnen beginnen, zal een directeur worden benoemd. De heer DE BRUIJN zou er de voorkeur an geven dat geen ambtenaar benoemd wordt. De VOORZITTER: Dat ligt ook in het voomemen. 5. Verbouwing van de openbare lagere school D te Sluiskil. Burgemester en wethouders schrijven aan den raad het volgende: In zijn brief waarin ons de niet goedkeu- ring wordt bericht van Uw besluit van 26 October 1933 betreffende de plaats waar de nieuw te bouwen school te Sluiskil zou wor den gevestigd, geeft de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen in overwe ging het treffen van een aantal voorzieningen aan de bestaande openbare lagere school D, waardoor dit gebouw nog eenige jaren als school gebruikt zal kunnen worden. Op basis van dezen brief hebben wij de hieronder vermelde raming van kosten opge- maakt, voor de aan te brengen herstellingen en vernieuwingen. Deze begrooting zonden wij bereids ter goedkeuring aan den Inspeeteur van het Lager Onderwijs te Goes. Wij stellen U voor, tot den venbouw te be- sluiten, als in de begrooting is aangegeven: 120 M2. dakibeschot leveren en aan- brengen 120 2000 stuks nieuwe dakpannen, per 1000 stuks /I ,,200 250 M-' nieuwe plafonds aanbrengen 500 3 stuks nieuwe kasten voor schoollbe- hoeften 240 muren behandelen en opnieuw sausen 250 reparatie aan vloeren, deuren enz. 100 schilderwerk in de leslokalen en gang 250 aan loodgieterswerk 100 onvoorizien 300 Totaal 2060 De* heer VAN DOESELAAR geeft te kennen, dat, toen hij de stukken toegestuurd kreeg, en daarin zag dat er een bedrag was uitge- trokken voor herstelling van de openbare school te Sluiskil ad 2060, en zulks gedaan wordt op den basis, dat de school dan nog eenige jaren als school gebruikt zal kunnen worden, hij dacht dat dit feitelijk overbodig is, dat is geen gebouw meer om als school te gebruiken, daar bereikt men nog niets mee, al zou men vijfmaal meer uitgeven. Dat is weggegooid geld. Hij is dus daar hard tegen. Bovendien, wat bedoelt men met het ,.nog eenige jaren" gebruiken der school? Dat kan 4 of 5 jaar, maar ook nog langer zijn. Hij kan zich vereenigen met het uitvoeren van onderhoudswerk aan de school en het aanschaffen van 3 nieuwe kasten, aangezien men die altijd kan gebruiken. Wat het andere betreft, daar zou hij zijn stem niet an kunnen geven, aangezien Sluiskil dan nog langer zal moeten wachten op een nieuwe school, die zeker op zijn plaats zou zijn, als deze er kwam. Met deze opmerking kan men rekening houden. Hij zal tegen het voorstel van burgemeester en wethouders stemmen. De heer COLSEN deelt mede, dat toen hij dit stalk thuis gekregen en gelazen had, hij een heelen Zondagnamiddag naar notulen heeft zitten zoeken, om nog eens na te lezcn wat daarover vroeger gezegd is. Reeds in 1918 v66r deze raad er was, is daarover ge sproken en verzocht een grondig onderzoek in te stellen naar den toestanid der school. Ook in 1919 is er weer over gesproken en dan moet men eens nagaan, hoe sinds dien tijd het openbaar onderwijs te Sluiskil is voorui tgegaan In 1920 kwam in bespreking een voorstel, om een plan in te dienen voor den bouw eener meuwe school. Toen hebben burgemeester en wethouders gezegd, laat ons het nog eens een tijdje aanzien om een nieuwe school te bouwen, in verband met de te verwachten op- r.chting eener R.K. school en den imvloed die dit zal hebben op het aantal leerlingen. Het aantal leerlingen der openbare school is toen ook gedaald, maar nu weer sterk ge- stegen. Nu eenige jaren geleden is met 8 tegen 5 stemmen besloten tot het bouwen van een nieuwe school over te gaan... en die had er reeds behooren te staan. O, spreker wil zich niet verontschuldigen, hij heeft ook schuld aandie lijdensgeschiedenis. De raad had toen meer moeten aandringen en doorzetten. Er werd toen van de zijde van burgemeester en wethouders gezegd, dat ze geen geld konden krijgen. Maar wat spreker heeft gefrappeerd is, dat in dien tijd armlastige gemeenten wel een geldleening gesloten konden krijgen van I 20.000 voor scholenbouw. Het zit hem echter da&rin, dat burgemeester en wethou ders gemeend hebben het goedkooper te kunnen krijgen. De fout is, dat de raad te lang heeft stil gezeten. Als de raad toen, vier jaar geleden, met kracht had volgehou- den, dan stond de school er al In 1917 telde de openbare school 140, de christelijke 90 leerlingen. Na oprichting der R.K. school daalde het aantal, maar nu zijn er op de openbare school weer 122, op de christe lijke 90 en op de R.K. 185. Spreker wil hiermede vastleggen, dat, al zal men deze school bruikbaar maken, deze toch binnen enkele jaren door een nieuwe zal moeten worden vervangen, aangezien het aan tal leerlingen nu reeds is gestagen tot 118 waarbij hij wil aanstippen dat ook het leer lingenaantal der andere scholen is gestegen doch hetgeen een bewijs is van den gezonden groei van Sluiskil. De openbare school te Sluiskil is van buiten mooi onderhouden, hij vergelijkt deze met een oude juffrouw van 65 jaar, waarvoor men alle moeite doet om die er jong te doen uitzien en ze daarom voorziet van valsche tanden en polkahaar. En wat zal men dan voor dit bedrag wel krijgen? Volgens het rapport van den gemeentebouw- meester zou de herstelling 2000 aan uit- gaven vorderen. Maar met hetgeen hierin werd omschreven is men er nog lang niet. Het gebouw voldoet in menig opzicht niet meer. Spreker nam dezer dagen op een hof- stede een kijkje naar de varkenshokken. Die waren beter en mooier dan de openbare school te Sluiskil. Hij is er Zaterdag nog in geweest. De- balkjes in den gang, die zijn verrot. Men kan er met een mes zoo maar insteken. En aan den gang wordt niets ge daan. Hij weet, uibbreiden van het gebouw mag niet vanwege den waterstaat. Maar om den toestand van den gang te schetsen, daar kan spreker geen woorden voor viniden. Als men als schoolcommissie daar een bezoek brengt, schaamt men zich tot deze gemeente te behooren. Spreker beschikt over een rapport van een gewoon metselaar, en die berekent dat men voor het goed bruikbaar maken van het ge bouw voor het doel wel /8000 tot f 9000 zou moeten uitgeven. De muren zijn zeer slecht. Men kan het zien. Hij heeft al eens aan de bepleistering getrokken en trok er toen een heel stuk kalk af. Hij zou nog meer kunnen zeggen, maar er is al veel te veel van gezegd. Dat wil hij nog wel verklaren: in heel Zeeuwsch-Vlaanderen vindt men zoo geen tweede schoolgebouw. Wij zegt spreker als voorstanders van bijzonder onderwijs, zouden zoo geen school gebouw wenschen, als wij geen ander ter be- sohikking hadden, stond er allang een nieuwe. Ik doe daarom een beroep op mijn mede-raads- leden, om hun stem aan dit plan, tot het ver- werken van f 2000 niet te geven. Nadat enkele jaren verloopen zijn, zeg 5 jaar, zal er toch wel een nieuwe school moeten komen. Maar dan behoeft dat ook zoo geen duur gebouw te zijn.r»: Dat is ook een gebrek van ons, dat. wanneer zoo iets gedaan wordt, het altijd veel moet kosten. Er was hier een raming van j 30.000 In Koewacht echter heeft men een mooi nieuw schoolgebouw en die kwam op slechts 4000 per lokaal. Als we nu 2000 uitgeven, zitten We nog met een oude school. Hij begrijpt niet, dat, als de Minister zOo'n brief stuurt, men nog een rap port inzendt om aan zoo'n oud gebouw zoo'n groot bedrag te verwerken. Dezer dagen, bij een bezoek van crisis- ambtenaren aan Zeeuwsch-Vlaanderen, werd door hen beweerd, dat we hier in Zeeuwsch- Vlaanderen wat achterlijk waren. Zou de rijksarchitect, die zoo'n gebouw moet onder- zoeken en die aan beweert dat het nog goed genoeg is, er ook zoo over oordeelen, dat het voor zulke achterlijke menschen nog goed ge noeg is? Ik hoop daarom. dat de raad zijn stem aan dit voorstel niet zal geven. Men kan dat geen school meer noemen. Er is geeti deur meer die sluit. In het derde lokaal, waar de juffrouw les geeft kan men door twee deuren heen op de straat kijken Op de zOf)even aangehaalde hofstede waren de varkenshokken zindelijker dan de gang van de school. De heer DE JONG noemt de geschiedenis van deze school een mysterie. Er is een schrijven van den Minister gekomen, berich- tende dat hij de plaats voor den bouw van de school niet kan goedkeuren. Is daarmede het gebeele bouwplan van de baan Dit be- trof toch maar het koopen van den grond? Hij zou daaromtrent graag ingelicht worden. De VOORZITTER merkt op, dat, wanneer de eerste daad die in verband met den bouw van een school moet verricht worden, het aanwijzen van de plaats waar die school zal gesticht Worden, door de hoogere autoriteit niet wordt goedgekeurd, daaruit vanzelf voortvloeit, dat op het plan voor het bouWen van die zijde afwijzend wordt beschikt. De heer DE JONGE is het eens met de wijze waarop de heer Colsen den toestand van het gebouw heeft geschetst. Voor een 20.000 konden we een nieuwe hebben en als we nu 2000 uitgeven hebben we nog maar een oude school. Hij heeft ook bezwaar tegen aanne- ming van het voorstel van burgemeester en wethouders. De kinders kunnen daar toch niet in een barak schoolgaan? Hij moet pro- testeeren tegen de voor het openbaar onder- Wijs ongunstige beslissing die in deze van hoo- ger hand genomen is. De heer DE RAKKER zou het ook beter vinden om tegen kleine kosten het noodzake- lijkste te herstellen, opdat men de school zoo- lang kan gebruiken als het kan. De heer SGHEELE wenscht hierover ook iets te zeggen. Op de wijze waarop de' heer Colsen de zaak heeft aangesneden, zal hij niet veel zeggen, de door dezen gebruikte argu- menten lokken daartoe niet ult. lets anders is het, omtrent de wijze waarop de heeren Van Doeselaar, De Jonge en De Bakker dit hebben gedaan. We wilden bou wen, maar We mochten niet bouwen. Daar door verviel dat plan, doch werd ons opgedra- gen voorzieningen te treffen, waardoor het oude gebouw nog eenige .jaren zou kunnen Worden gebruikt. We zijn nu tot een bereke- ning gekomen, waarin verschillende voorzie ningen zijn begrepen, waarvan de kosten on geveer 2000 zullen bedragen. Nu Wil dat „enkele jaren" volgens spreker niet zeggen, dat we nu nai 4 of 5 jaar toch een nieuwe school zullen moeten stichten.^en hij stelt het zich voor, dat, wanneer nu de voorgestelde verbeteringen worden aangebracht, dat ge- bouW nog wel 10 of 12 jaar zal ipeegaan. Doch wanneer men zich vasthoudt aan een korteren termijn, dan acht spreker die uitgaaf van 2000 veel te veel. Naar het hem voorkomt, kan dan het dak best blijven liggen. Waar het doorregent moet het Worden gemaakt. De gang, die door den heer Colsen als een varkenshok wordt geschil- derd, kan geheel worden opgeknapt, een nieuw plafond en nieuwe pannen kan dan achter- wege blijven. 'Hjj heeft er ook met den ge- meentebouWmeester over gesproken en dan zou men voor een f 500 a 600 de zaak in orde hebben. Als de raad toch wil blijven aandringen om zoo spoedig mogelijk een nieuWe school te stichten, dan kan men met veel minder toe en zich beperken tot gewoon onderhoudswerk aan de oude school. De heer VAN AKEN geeft te kennen, dat zijn denkbeelden in dezelfde richting zijn ge- gaan. Hij meent, dat wel de geheele raad het er over eens zal zijn, dat te Sluiskil zoo spoe dig mogelijk een. nieuwe school behoort te komen. Hij hoopt met, dat dit 4 of 5 jaar behoeft te duren. Indien het echter 10 tot 12 jaar zou duren, is het noodzakelijk dat er een flinke herstelling plaats heeft. Hij is ook van meening dat men zieh nu tot het allernoodig- ste moet beperken, in het gedacht, dat er toch een nieuwe school moet komesn. De heer DE JAGER Wijst er op, dat in de nabije naaste toekomst, de situatie der ge meente heel wat kan verbeteren. In verband met de cjjfers die hem-, zijn meagedeeld kan gezegd worden dat 1933 niet is tegengevallen en laat het zich voorzien, dat 1934 met de opgemaakte begrooting ook niet zal tegen- vallen, zoodat het wel- mogelijk zal blijken voor eventueelen schoolbouw gelden te vo- teeren. De heer SCHEELE; En de belastingbetalers dan? De heer DE JAGER heeft ook deze op het oog en meent, dat, ook Wanneer de belasting met een aanmer.kelijk percentage wordt ver- minderd, daarvoor ook nog wel gelden zullen kunnen beschikbaar gesteld worden. Ook de cijfers met betrekking het verleenen van steun aan werklooz'fen vallen dit jaar niet tegen. Dan komt er nog bij, dat de gelden voor stichting eener school, uit leening zou den kunnen gevonden Worden. Hij stelt voorts in het licht, dat, indien die f 2060 worden verwerkt, er nog een uit gaaf bovenop komt. Door dat bedrag verhoogt n.l. de kostprijs van het openbaar onderwijs met f 5 per kind, zoodat daar voor de 900 kin- deren van het bijzonder onderwijs ook nog een uitkeering van /4500 bij komt. Nu kan spreker als voorstander van het bijzonder on derwijs daar geen bezwaar tegen hebb.m en hij wil er wel bijvoegen, dat, voor wat betreft de schoolvereenigihg waar hij bij betrokken is, dat daarom niet zeggen wil, dat die ook zullen worden uitgegeven, maar voor de ge meente is het dan toch die hoogere uitgaaf van f 4500. In dit verband stelt hij de vraag, of het geen aanbeveling zou verdienen een beslissing in deze nog eens op te schorten, opdat men dan een beter overzicht zal hebben hoe de ge meente er financieel voorstaat en in ver band daarmede een besluit te nemen. Mis schien kan deze voorziening dan geheel ach- terWege blijven. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat hij voorwat betreft de geheele uitgaaf, de zaak ook heeft bezieh. Als de f 2060 worden uit gegeven, komt 'er Wegens de uitkeering aan de bijzondere scholen nog 4120 bij. De heer GEELHOEDT stelt de vraag, of het dan niet verstandig was, door eerst eens met het allernoodzakelijkste te beginnen, want als het doorregent, moet dat toch gerepareerd worden. Laat ons zegt hij - dan daartoe besluiten. De heer DE JAGER: Vraagt dan een cre- diet van f 500. De heer VERLINDE zou dan ook nog eens willen wachten. De heer HAMELINK: Waar de raad zich reeds sedert lang heeft uitgesproken den bouw van een nieuwe school noodzakelijk te achten, is het niet juist, zulke belangrijke uit- gaven te doen voor een oud gebouw. De heer DE JONGE is van oordeel, dat er tegen dit plan heel wat bezwaren zijn gere- zen. Was er geen middel geweest om den minister tot een andere ziensWijze te brengen De raad behoeft toch ook maar niet in alles slaafsch op te volgen hetgeen wordt opge- legd? De heer GEELHOEDT: De school moet toch, zoolang zij als zoodanig dienst moet doen, goed in orde gehouden worden? De heer SCHEELE: Laat ons alleen het al lernoodzakelijkste doen, dat kan voor 600. De heer DE JAGER: Maar daar komt dan toch ook /1300 bij die we aan de bijzondere scholen moeten uitkeeren. De VOORZITTER merkt op, dat de heer De Jager door die omstandigheid in het debat te brengen, den knuppel in het hoenderhok heeft geWorpen. De heer DE JAGER: Het is toch de waar- heid. De VOORZITTERDe wet is nu eenmaal niet anders. Overigens merkt hij op, dat overdrijving steeds schaad. Door den heer Colsen is steeds met groote overdrijving gesproken over den toestand van het schoolgebouw te Sluiskil, en dit heeft bij alien angst doen ontstaan, om te beginnen daaraan iets te doen. Het is ge- bleken, dat dit een slechte methode is, om een zaak te dienen. Er moet thans, indien aan deze school kos ten gemaakt ^worden, door de stijging van de kosten per leerling voor het openbaar onder wijs, ook een evenredig hooger bedrag aan de bijzondere scholen worden uitgekeerd. Doch men moet niet uit het oog verliezen, dat aan deze school gedurende een jaar of 4, 5, niets is gedaan en dat, indien dat onderhoudswerk tijdig iware geschied, de kosten per leerling daardoor ook zouden zijn verhoogd, al is het dan niet ineens met zoo'n beduidend bedrag. Op een gegeven oogenblik valt een stuk plafond in het gymnastieklokaal naar bene- den. In de leslokalen is het plafond ook ge- deeltelijk los en kan dat dus ook voorkomen. Kan de raad de verantwoording daarvoor op zich nemen? Laten we geen nieuw plafond leggen, dan moeten we toch reparatiekosten aan het bestaande uitgeven. De thans voor gestelde reparaties zijn niet overzet. De pan nen wil spreker buiten beschouwing laten, doch in het plafond dient voorzien te worden en ook in het saucen van de muren, en de vloeren, waar de heer Colsen zegt dat hij door- trapt. Dat moet veranderd worden en dan heeft men nog het loodgieters- en schilder werk, dat als gewone herstelling kan be- schou'wd worden. Dat alles kan gedaan wor den voor f 2060. De heer COLSEN: Waar dan 4000 bij- komen! De VOORZITTERHet bedrag kan ook misschien lager worden, en staat ook een post op voor onrvoorzien. Misschien kan het voor 1500. De raad dient zich wel voor oogen te stellen, dat, wanneer we den tijd nagaan, men niet moet verwachten, dat men v6<5r we een jaar of 5 verder zijn, over een nieuwe school zullen kunnen beschikken, en deze dus ge durende dien tijd zal moeten gebruikt worden. Is het dan overzet, dat we hier een goeden toestand gaan scheppen Is het dan niet juist, dat we tot den school een goeden toegang gaan maken Er leiden vele wegen naar Rome. Op edn komt het er niet aan. En bovendien: de kosten die we aan dit school gebouw zullen maken zijn toch niet verloren? We zijn toch niet voornemens, wanneer er een nieuwe school is, dit gebouw af te breken? Het ligt dan toch in de bedoeling dit te be- stemmen voor bergplaats van brandspuit en om er tevens vergaderlokalen ten dienste der bewoners en ook voor den dienst der gemeente te houden? Het geld is dan toch niet weg gegooid? Het voorgestelde werk is bovendien in het belang der kinderen. Met het feit dat de heer De Jager aanstipte zal wel ieder raadslid rekening weten te hou den. Deze werken belasten de exploitatie der school. Indien men een verbouwing had wil len daarstellen die de rekening niet belast had men een 6000 moeten uitgeven. Nu zullen de bijzondere scholen er ook van genieten en een ext*a-uitkeering krijgen, doch laat de raad daarover heenstappen. Het is wel pijnlijk, doch er is niets aan te doen. Mis schien kost het geen 2000, doch slechts 1500, en dan is ook het uit te keeren bedrag lager. Het is echter in het belang der zaak, die de raad moet dienen. De heer DE JAGER komt terug op zijn denkbeeld, om eerst na te gaan de finaneieele situatie der gemeente over 1933 en 1934, als straks de eindrekening geschiedt. Spreker is ook voor belastingverlaging, maar hij ver- wacht, dat, ook in die richting sturende, het niet denkbeeldig is, dat de raad op grond der cijfers nog te bewegen zal zijn tot het bouwen eener nieuwe school over te gaan. De heer DE JONGE: Maar dan stuiten we op Minister Marchant. De heer DE JAGER: De raad beslist daar over. En laten we dan nu 600 beschikbaar stellen voor het hoogst noodige herstellings- werk. De heer GEELHOEDT vraagt den voorzit- ter, of er nog uitzicht is op een raadszitting v66r de groote vacantie der scholen. De VOORZITTER voorziet dit niet. De heer GEELHOEDT zou dan gaame met den gemeentebouwmeester nog even confe- reeren eer een beslissing genomen wordt. De VOORZITTER jschorstde bespreking over dit punt. De heer GEELHOEDT verlaat de verga- dering. Wanneer later de heer GEELHOEDT ter vergadering komt en de behandeling over dit punt wordt heropend, deelt hij mede, dat hij overleg heeft gepleegd met den gemeente bouwmeester, en deize hem heeft medegedeeld, dat, inidien slechts de noodzakelijke reparaties moeten worden verricht, hij de kosten daar- van raamt op f 605. Het dakbeschot kan hij dan in plaats het te vervangen laten reparee- ren, in plaats van nieuwe dakpannen zullen dan de slechte worden vervangen. Ook de plafonds zullen dan slechts worden hersteld, de kasten zullen kunnen worden vereenvou- digd en op de reparatie van vloeren, deuren enz. zal iets kunnen worden bespaard, terwijl dan de post van f 300 voor onvoorzien vervalt, er is dan geen post voor onvoorziene uitgaven. De VOORZITTER: De raad krijgt het dan voor een koopje gedaan. Met algemeene stemmen wordt besloten het werk, zooals dit thans door den heer Geel hoedt is uiteengezet te laten verrichten en aan burgemeester en wethouders het daarvoor noodige crediet, geraamd op 605, te ver- leenen. (Wordt vervolgd. WESTDORPE. Gedurende de maand Juni hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. C. L. Slock, van Zuiddorpe.. G. J. Wille met gezin, van Axel. W. W. de la Ruelle, van NieuHvpoort (B J. Baart, van Sas van Gent J. E. Dekker, van Ter Neuzen. Vertrokken: R. M. Dumez, naar Selzaete. A. D'huyvetter, naar Hulst. M. C. C. Pladet, naar Assenede. HULST. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Michael Adriaan van Vlierberghe, oud 23 j., jm. en Maria Coleta Stephania Biesebroek, oud 22 j., jd. 23 Juni. Ferdinandus Johannus Baart,. oud 31 j., jm. en Augustina Smet, oud 40 j- jd- Huwelijks-voltrekkingen. 6 Jun.i Alouisius Petrus Kint, oud 27 j., jm. en Rosa Johanna Lust, oud 25 j., jd. 13 Juni. Gerard Jan van der Hoofd, oud 49 j., en Neeltje Kaij- ser, oud 37 j., wed. 20 Juni. Michael Adriaan van Vlierberghe, oud 23 j., jm. en Maria Co leta S. Biesebroek, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Anton Theo Jan Marie, z. van Hendrikus Smals en van Jacoba W. P. M. Otten. 16 Juni. Yvonne Marie, d. van Pe trus M. J. Pieters en van Maria Ludovica de Rechter. 17 Juni. Gerard Marie Arnold, z. van Alouisius Gerardus M. Buijsrogge en van Lucienne A. Maenhout. 19 Juni. Jeanne Jo hanna Maria, d. van Alouisius F. Booro en van Agnes Elodia M. Jesoirens. 25 Juni. Sophia Maria, d. van Joannes Baptiste Piessens en van Mathilda Thijs. 26 Juni. Johannes Ma- rinus, z. van Andreas J. Blommaert en van Maria Lossie. 27 Juni. Anna Maria, d. van Johannes C. Strijdonk en van Elisa Paulina Blommaert. Overlijden. 5 Juni. Mathilda Johanna van den Berghe, oud 78 j., d. van Hendrikus en van Maria Hendrika van Mervende. 9 Juni. Juliana Lockefees, oud 68 j.„ wed. van Petrus Joannes van Broek. 10 Juni. Pietemella Jo hanna Castenmiller, oud 75 j., d. van Machiel en van Maria Pietemella Revers. 14 Juni. Wilhelmina Regina L. de Coninck, oud 23 j., d. van Oscar Joseph de Coninck en van Maria Slock. 25 Juni. Phelomena van Gimst, oud 70 j., d. van Anthoon en van Dorothea van Sikkelerus. KOEWACHT. IHuwelijks-aangiften. 9 Juni. Achille Lip- pens, oud 22 j., jm. en Elisabeth Joanna Sturms, oud 20 j., jd. 16 Juni. Lucianus Ju- lianus van Duijse, oud 20 j., jm. en Maria Leontina van Hooije, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juni. Achille Lippens, oud 23 j., jm. en Elisabeth Joanna Sturms, oud 21 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Willy Joseph, z. van E. J. van de Vijver en van J. M. Valent. 11 Juni. Andre Aloys, z. van P. J. Sturtewagen en van Eulalia van Goeije. 17 Juni. Ivonne Mathilde, d. van M. E. Depauw en van M. M. Wauters. -Overlijden. 1 Juni. Oscar van Rattingen. oud 21 j., z. van J. G. van Rattingen en van Melanie Raes. 5 Juni. Alphons E. de Brou- iver, oud 40 j., echtg. van E. van Santberghen. 6 Juni. Maurice P. de Cock, oud 18 j., z. van P. de Cock en van N. Aper. 7 Juni. Augustus Rotthier, oud 74 j., Wedn. van Marie L. Ver- schraegen. 12 Juni. Willy J. van de Vjjver, oud 5 d., z. van E. J. van de Vijver en van J. M. Valent. 15 Juni. Carolus L. Matthijs, oud 87 j., wed. van M. L. de Puijsseleire. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 14 Juni. Martin Jo- han Smits, oud 31 j., jm. en Prucella Cornelia van Stevendaal, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Albert Louis, z. van Euduardus BoeijkensZaman. 3 Juni. Johan nes Alphonsus M., z. van Alphonsus Borm Haulez. 12 Juni. Annie Apolonia, d. van Theodorus CrombeenPieters. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Remi Joseph Hulstaert (van Wachtebeke), oud 24 j., jm. en Olga Alphonsina Leonie Kersbulck, oud 20 j-, jd- Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Leon Ooone (van Sas van Gent), oud 21 j., jm. en Maria Kalle, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Juni. Gerda Bertha Juliana, d. van Omer Cornelis Desire de Hulsters en van Aline Augusta Verhoosel. 17 Juni. Gerda Maria, d. van Francois Kalle en van Anna Maria de Ridder. 25 Juni. Augustinus Roger, z. van Johannes Petrus van Aerde en van Nathalia Baert. 26 Juni. Willy Augustinus, z. van Cyrillus Verschelden en van Martha Honorina Acke. 27 Juni. Gerda, d. van Maurice van Hecke en van Irena Maria Buysse. 28 Juni. Louisa Magdalena Ivona, d. van Henri Cyrille van Hoecke en van Ida Apolonia de Cooker. Overlijden. 5 Juni. Maria Juliana Plas- schaert, oud 82 j., d. van Bern. Franc, en van Ursula Steppe. 24 Juni. Serafina Plas- schaert, oud 87 j., wed. van Desire Buysse. 29 Juni. Augustinus Roger van Aerde, oud 4 d., z. van Johannes Petrus en van Nathalis Baert. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Cornelis Over- dulve (van Axel), oud 25 j., jm. en Willemina Adriana Buijze, oud 19 j., jd. Hendrik de Jonge (van Ter Neuzen), oud 31 j., jm. en Jacomina Cornelia Dieleman, oud 27 j., jd. (Huwelijks-voltrekkingen. 21 Juni. Cornelis Overdulve (van Axel), oud 25 j., jm. en Wille mina Adriana Buijze, oud 19 j., jd. Adriaan Willem Hubregtse (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm. en Janneke Klaassen, oud 22 j., jd. Hendrik Scheele, oud 27 j., jm. en Sara Anna de Putter, oud 24 j., jd. Hendrik de Jonge (van Ter Neuzen), oud 31 j., jm. en Jacomina Cornelia Dieleman, oud 27 j., jd. 28 Juni. Willem Simon de Blaeij (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm. en Catharina Sara Meertens, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Johannes Adriaan, z. van Adriaan van Cadsand en van Johanna Suzanna van der Hooft. 23 Juni. Cornelis Pieter, z. van Jan de Putter en van Jacomina Francina Zegers. Overlijden. 5 Juni. Lijntje Dana Huissen, oud 85 j., wed. van Gerard de Visser. ZUIDDORPE. Geboorten. 1 Juni. Gerrit Johan, z. van Ger- rit Bernard Rutgers en van Everdina Hendri ka Aalbers. 6 Juni. Anna Maria, d. van Emile Theophile de Block en van Elisabeth Schaap. Overlijden. 1 Juni. Adolphus Simoen, oud 38 j., echtg. van Prudentia Maria Francina van Hecke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 8