Gemengde Berichten GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. fide! en goed is, nog een deel menschen te vin den met een hart in het lijfi bereid voor den medemensch hier voor onze oudjes een opoffering te doen. Niet immer moet de vraag voorop gesteld Worden: Wat kan ik er mee verdienen?Hier geldt de leuze: Welk ge mot kan ik de oudjes van Ter Neuzen ver- isdhaffen Auto-bezitters, een dezer dagen ontvangt U ons bezoek. De datum is 7 Aug. TaJmt niet met uw antlwoord. Laat ons niet drie of viermaal komen vragen. Er is aan die inrichting voor ons weer een heel stuk werk verbonden. U maakt beslist 7 Augustus vrij. U stelt eens iets anders uit. U doet het vdor of na 7 Augustus. Tegenover andere plaatsen mag Ter Neuzen niet ten achter staan. (De auto-commissie bestaat uit de heeren D. But, I. Fonteijn en C. Michielsen. Wie van de autobezitters zich vrijwillig bij deze commis sie wil aansluiten, is zeer welkom. Verdere schikkingen volgen over enkele dagen. Openluchtconcert. Op 22 Juli gaat ons Comity met de mond- barmonicaclub „Bravo" een openluchtcon cert geven in Denderleeuw. Wederkeering legt ons Comite op 15 Augustus een extra-trein in uit Denderleeu'w en omstreken naar Ter Neuzen. Reeds hebben wij daar een flinke propaganda gevoerd en te oordeelen naar de belangsfelling van het publieik voor dit extra-reisje naar de Neuzenstad, kunnen we van nu af haast verzekerd zijn van een groot aantal reizigers. Wie iets voor ons werk voelt, worde lid van (het Nose-Comity. 'HET BESTUUR. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 21-jarige P. M., is tijdens het zwemmen te Susteren in een diepe beek verdronken. Verscheidene pogingen werden in het werk ge steld om den ongelukkige te redden, doch zrj bleven vruchteloos. Brj het zwemmen in de haven te Zwijn- drecht is de 21-jarige J. G., aldaar, plotseling in de diepte verdwenen. Na eenigen tijd werd bij boven water gebracht; de levensgeesten bleken echter te zijn geweken. De 27-jarige A. Winterkamp uit Oegstgeest is bij het zwemmen in den Rijn onder Valken- burg (Z.-H.) verdronken. Zijn vrouW, die met hem was gaan kano varen, zag het ongeluk gebeuren, maar zij was niet in staat haar echtgenoot hulp te bieden. In een kolk, gelegen in een weiland onder de gemeente Haren bij Groningen is de 15- jarige G. van der Ley bij het baden verdron ken. Het lijk is later opgehaald en naar de ouderlijke woning gebracht. Zaterdagavond is de 14-jarige G. Wetzels, uit Heer bij Maastricht toen hij de Maas wilde overzwemmen ter Ijoogte van de fabriek der Enci verdronken. Zondagmorgen is de 23-jarige A. Heiden- dael, uit de Tongersche straat te Maastricht met zijn cano op Belgisch gebied bij Temayen in een kolk geraakt en verdronken. Zaterdag is de 15-jarige G. M. uit het Gideon te Groningen bij het zwemmen aan de spoor- lijn GroningenNieuwerschans verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Zondagmiddag is op het stille stand nabij Kijkduin de 18-jarige mej. S. Rood, van het Oranjeplein te 's-Gravenhage bij het baden in zee afgedreven. Een agent van politie, die in de omgeving langs het strand surveilleerde, begaf zich zwemmende naar de drenkelinge toe en Wist haar na veel moeite op het droge te brengen, doch zij gaf toen geen teekenen van leven meer. Gedurende anderhalf uur hebben daarop drie agenten getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. Een medicus van den G. G. D. kon .slechts den dood constateeren. Zondagmiddag waren twee jongemannen uit Utrecht gaan zeilen op de Loosdrechtsche plassen. Op de tweede plas hebben zij de boot verlaten om te gaan baden. Een van hen, de 20-jarige J. Horst, die naar achteraf bleek niet goed kon zwemmen, is toen bij de inmiddels afgedreven boot niet kon bereiken, verdronken. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is de 7-jarige K. Derks wonende in de Gubbelstraat te Maastricht bij het spelen in een gemetselde bak gevallen tus- schen het kanaal en de Maas bij de Wilhel- minabrug, waar het Maaswater in het kanaal komt. Zondag is het lijkje uit het water ge- baald. (Het spelen aan den waterkant heeft aan eenige kinderen het leven gekost: te Boskoop verdronk daardoor het 5-jarig dochtertje van den chauffeur H. te Utrecht, het 8-jarig zoon- tje van den schoenmaker M. uit de Adelaar- straat te Dirkshom (N.-H.), het 3-jarig zoon- tje van de familie G., bij het tuindorp Nieu- wendam een 2-jarig jongentje. OVERREDEN EN GEDOOD. Vrijdag fietste het 15jarig meisje A. D. de Preangerstraat te Haarlem uit, waar zij woonachtig was en wilde den rijksstraatWeg oversteken. Uit de richting Haarlem kwam een vrachtauto aan van N.V. Handelmij. van Beelen te IJmuiden, beladen met visch. Het meisje werd door de auto overreden. Zij was onmiddellijk dood. Per ziekenauto is zij naar het St. Elizabethsgasthuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Vrrjdag waren op de hofstede van den heer B. te Ovezand eenige veekooplui met een auto. Terwrjl de auto stilstond Was een kindje van ongeveer 14 maanden er achter gekropen. De chauffeur had daarvan niets gezien, bracht •even later den auto op gang en wilde een eindje achteruit rijden, om te kunnen keeren, met het gevolg, dat het kindje door den auto over het hoofd werd gereden en op ^lag dood "was. MEISJE CrEDOOD DOOR SPROEIWAGEN. Een vierjarig Duitsoh meisje, dat juist met haar moeder in Amsterdam was komen logee- ren, speelde Zaterdagochtend in de Graaf Florisstraat aldaar. Het geraakte onder een sproeiwagen van de gemeente, werd over reden en dood opgenomen. INTERNATIONALE MISDADIGERSBENDE GEARRESTEERD. Zaterdagnacht hebben rechercheurs van de centrale recherche te Amsterdam in het hartje van de stad een intemationale misdadigers- bende kunnen arresteeren, welke reeds eenige dagen werd gezocht, meldt de ,,Crt.". Vrijwel ongemerkt voor het publiek ver- scheen een vijttal rechercheurs Zaterdagavond te omstreeks halftwaalf in een hotel-cafe restaurant in de omgeving van het Leidsche- plein, waar het misdadige gezeischap, be- staande uit vier Duitschers, een Oostenrijker en een staatslooze schijnbaar rustig te midden der andere bezoekers zat. Zelfs de eigenaar van het groote, bekende huis, die de meeste vaste bezoekers we! kent, had niet de minste aandacht aan deze vreem- delingen geschonken, omdat zij zich uitste- kend gedroegen. De „heeren" zagen er dan ook keurig gekleed uit, maakten geen bijzon- dere verteringen, kortom, aan niets was te be- speuren, dat de zes mannen tot de intema tionale misdadigers moesten worden gerekend en weinig goeds in hun schild voerden. Maar de vreemdelingendienst kende hen wel. Men wist daar blijlobaar reeds eenige dagen, dat Amsterdam thans door deze bende op- liohters en fiesschentrekkers ais operatieter- rein was uitgekozen. Nauwelijks waren de heeren dezer dagen in de stad verschenen, of hun gangen werden voortdurend nauwkeurig nagegaan. Vrjjwel nimmer was de geheele bende bij elkaar te vinden, hetgeen het recherchewerk niet gemakkelijk maakte. Voor Zaterdag avond echter hadden ze blijkbaar de afspraak gemaakt, om in het bewuste hotel brjeen te komen Dit is hun noodlottig geworden. Spoedig was het op het hoofdbureau van politie be- kend, waar de gezochten zich bevonden. On middellijk vertrokken vijf rechercheurs naar het hotel, waar zij vrijwel ongemerkt op het tafeltje, waaraan de vreemdelingen zaten, toe- liepen en daar bij hen plaatsnamen. Er volgde een kort gesprek, waaroa het geheele gezei schap opstond. om in twee inmiddels bestelde taxi's, welke reeds voorstonden, te vertrekken. Niemand in het hotel zou bemerkt heibben, dat hier vijf politiemannen, met zes zoo juist gearresteerde misdadigers, vertrokken, indien niet plotseling een der mannen op de vlucht was geslagen. Terwijl twee rechercheurs den vluchteling nazetten, trokken de andere drie rechercheurs hun revolvers, om daarmede de andere vijf arrestanten, die reeds waren inge- stapt, in bedwang te houdec. In de Jan Luykenstraat hadden de twee politiemannen den vluchteling reeds ingehaald en bedreigd door twee revolvers ging de man thans gewillig terug naar het hotel, waar hij erveoeens in een der taxi's moest plaatsnemen. In snelle vaart vertrokken de taxi's naar het hoofdbureau van politie, waar de bende voor- ioopig werd opgesloten. Bij het verhoor, dat den vreemdelingen later werd afgenomen, is wel voldoende gebleken, dat zj tot de inter- nationale misdadigerswereld behooren en zich reeds aan een groot aantal misdrijven hebben schuldig gemaakt. Met de snelle arrestatie van dit gezeischap heeft de Vreemdelingendienst prachtig werk gedaan. TRAGISCH EINDE VAN EEN VACANTIE- TOOHTJE. Tusschen Reuver en Belfeld heeft Zaterdag avond omstreeks negen uur op den Rijksweg aldaar een emstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto afkomstig uit Bloemen- daal, waarin gezeten was de familie Gottmer, vloog met groote vaart tegen een boom langs den weg. Van de vier inzittenden, vader, moe der en twee zoons, die gezamenlijk een vacan- tie-uitstapje maakten, werd de moeder, de 55- jarige mevr. Gottmer-Hertmann op slag ge- dood, terwijl een der zoons, die chauffeerde vrij emstig werd gewond. De vader en de andere zoon kwamen er met lichte verwon- dingen af. De gewonden, zoomede het lijk, werden naar het RjK. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De juiste toedracht van het on- geval kon nog niet worden vastgesteld. Daar de verongelukte auto naar de linker- zijde van den weg vloog, had volgens de ,,Msb." nog een botsing plaats met een andere auto, afkomstig uit Venlo. Deze laatste wagen werd wel zwaar beschadigd, doch de beide in zittenden liepen slechts onbeduidende schram- men op. INBRAAK BIJ EEN RIJKSONTV ANGER. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben dieven zich toegang verschaft in het be- lastinggebouw van den rijksontvanger te Apel- doom, gelegen aan den Parlcweg. Vermoede- lijk hebben de dieven zich toegang verschaft door het opschuiven van een raam. De brand- kast werd door middel van een steekvlam ge- opend. Ongeveer 7000 gulden aan bankpapier en specie, benevens een gouden horlogeketting zijn gestolen. De politie is de dieven reeds op het spoor. STELENDE DIENSTBODE OP HEETERDAAD BETRAPT. De 18-jarige dienstbode J. van D. is in het politiabureau aan de Nassaukade te Rotter dam opgesloten, daar zij er van verdacht wordt uit een spaarpot van het personeel van haar patroon, den kapper de H., uit de Rosestraat, een bedrag van 1,37 te hebben gestolen. Aatigezien zij er al lang van verdacht werd telkens kleine bedragen uit den spaarpot te nemen, hadden de vier bedienden den pot na- geteld en toen geconstateerd, dat er zich een bedrag van f 4,19 in bevotid. Zaterdagmorgen in de vroegte was een der bedienden, zonder dat de dienstbode er iets van bemerkte, in de kapperszaak gekomen, waama hij zich ver- dekt had opgesteld. Na een poosje werd zijn wachten beloond, want toen kwam de ver- dachte en eigende zich wat geld uit den pot toe. Bij haar verhoor ontkende zij geld te hebben gestolen, doch alle bewijizen zijn tegen haar. Men had n.l. 's morgens haar portemonnaie ongemerkt nagezien en toen vastgesteld, dat er zich 6en cent in bevond. Na haar aanhou- ding had zij f 1,38 in haar portemonnaie. STUK VAN HET OOR AFGESLAGEN. Bij de steunuitkeering is het Zaterdag te Alphen aan den Rijn eenigszins rumoerig ge- weest. Een groepje steuntrekkenden scheen voomemens relletjes te verwekken en een hunner, zekere V., vervoegde zich tot dat doel aan het loket, waar hij een der ambtenaren het uitgekeerde steungeld in het gelaat wierp. De man werd dadelijk door de politie uit het lokaal verwijderd, doch op straat wilde hij een der politiemannen te lijf, waarop deze zijn sabel trok en V. een klap toediende met het gevolg, dat diens oor gedeeltelijk werd af- geslagen. Het verzet was daarmede ineens ten einde. SNELLE BERECHTING. Zaterdagavond heeft de 32-jarige fabrieks- arbeider G. te Krommenie zich aldaar schuldig gemaakt aan opruiing. Hij verkocht op straat pamfletten waarin op communistische wijze te keer werd gegaan tegen de steunverlaging. Felle kritiek werd uitgeoefend op het optreden der politie. In een der pamfletten, dat gericht was aan de arbeiders en arbeidersivrouwen stond o.a.,,Weigert Uw kinderen naar school te sturen, organiseert een schoolstaking. In dit geval werd snel recht gedaan. De man werd Zaterdagavond gearresteerd en Maamdagmorgen reeds stond hij ter zake op ruiing voor den politierechter te Haarlem te- recht. De officier van justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf. De politierechter ver- oordeelde den man, die al eerder veroordeeld was tot 3 maanden gevangenisstraf met be vel tot onmiddellijke inhechtenisneming, en vernietiging van de in beslag genomen pam fletten. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond omstreeks 9 uur is onder de gemeente Schinveld de 19-jarige mej. D. door een auto overreden en gedood. Zoodagavond wilde te Kruisland, gemeente Steenbergen, de bestuurder van een auto van den handelaar Lemmens uit Roosendaal een troep fietsers passeeren. Hij gaf daarbij de noodige signalen. Plotseling echter stak de eerste van de groep fietsers, zekere Kouwers, uit Standdaarbuiten den weg over om 'n zij- weg in te slaan. Een aanrijding was onver- mijdelijk. De wielrijder werd op slag gedood. Het lijk is naar Kruisland gebracht. DE INBRAAK TE APELDOORN. De vermoedelijke dicier van de inbraak in het kantoor der directe belastingen te Apel- doorn is te Amsterdam aangehouden. De een trale heeft Maandagmorgen naar aanleiding van berichten uit Apeldoorn een bezoek ge bracht op de N. Heerengracht, waar volgens die aanwijzingen de dader zou wenen. Hjj was daar niet aanwezig. Het verzoek werd ach- tergelaten om zich te vervoegen aan het hoofdbureau van politie. Aan dat verzoek heeft hij gevolg gegeven. Intusschen was ook de rechercheur uit Apeldoorn aangekomen Met hem is hij op transport gezet naar Apel doorn Hij had geen geld bij zich. GOEDKOOP ZWEMMEN. Men meldt uit Muiderberg: Tengevolge van een tarievenoorlog tusschen de badinrichtingen zijn die prijzen der baden. Zaterdag en Zondag gedaald van 60 cent tot... edn cent. Deze sterke daling is te verklaren, doordat een der badhuizen Zaterdag plotseling 10 cent per bad aankondigde. Uit concurren- tienjjd sloeg Zondagmiddag een inriohting het record met een bord: baden nul cent. Voor de honderden Amstgrdamsche gezin- nen was deze ,,badstrijd" een aangename ver- rassing. OP ZIJN VROUW GESCHOTEN. Zondagmiddag kregen een man en een vrouw, die in een in den Rijn bij Amhem lig- gende woonschuit wonen, twist. De man wonid zich zoodanig op, dat hij het huisraad stuk- sloeg en de vrouw bedreigde. Toen de vrouw hierop de vlucht naar buiten nam heeft de man met een jachtgeweer twee schoten op haar gelost. De vrouw die aan een van de handen gewond werd, is in het ziekenhuis ver bonden. De man is door d!e politie gearre steerd en in bewaring gesteld. Het geweer is in beslag genomen evenals eenige patronen. BRANDSTICHTING Maandagmorgen is brand uitgebroken in den sigarenwinkel van den heer J. v. N. ge legen aan het Eiland te Amhem. Het vuur greep snel om zich heen en de winkel be nevens de daarachter gelegen woonkamer brandden geheel uit. De geheele inventaris ging verloren. In verband met dezen brand heeft de politie den eigenaar van N. in arrest gesteld onder verdenking van brandstichting. De omstan- digheden van den brand waren van dien aard, dat ernstige vermoeaens in deze richting zou- den zijn gerezen. LOON VAN WERKLOOZEN GESTOLEN. Uit een werkverschaffingskas te Apeldoorn is volgens de ,,Msto." ongeveer 1000 ont- vreemd, dat in loonzakjes gereed lag om aan de werkloozen uit te worden betaald. De politie stelt een onderzoek in. MOORDAANSLAG TE OISTERWIJK. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oisterwijk tijdens de kermis een moord- aanslag plaats gehad. De 20-jarige metselaar Schonk had zich eenige tijd opgehouden, in een cafe aan de Stationsstraat, aldaar. Toen hij zich tegen sluitingstijd naar huis wilde begeven, werd by aangesproken door een troepje personen. die alle onder iovloed van sterken drank ver- keerden. Een der mannen drong zich aan S. op en zocht een woordenwisseling met hem. Toen de beschonkene bemerkte, dat S. hierop niet wilde ingaan en aanstalten maakte om kalm zijn weg te vervolgen, gaf hij hem on- verwachts een slag tegen den borst. Voordat S. eigenlijk besefte, wat er was geschied, had het luidruohtige gezeischap het hazenpad ge- kozen. De jongeman, die niet bemerkt had, dat hij door een messteek was getroffen en in de meening verkeerde dat hem een vuistslag was toegediend, ging zijnsweegs. Toen hij in de ouderlijke woning was aangekomen, en zich ter ruste wilde begeven, kwam hij evenwel tot ontdekking, dat zijn kleeren doorweekt waren van bloed. Onmiddellijk begaf hij zich naar een dokter, doch onderweg viel hij, uitgeput door het vele bloedverlies, bewusteloos neer. Passeerende kermisgangers, die het slacht- offer badend in zijn bloed langs den weg von- den liggen, brachten hem naar de woning van dokter Schrader. De medicus achtte den toe- stand van den getroffene hoogst zorgwekkend en liet hem cnmiddellijk per ziekenauto naar het St. Elizabethsziekenhuis te Tilburg ver- voeren, waar een spoedoperatie noodzakelijk bleek. Het geneeskundig onderzoek wees uit, dat de lever van S. door een messteek ernstig was geraakt. Onder leiding van burgemeester Verwiel stelde de politie een uitge.breid onderzoek in. Het gelukte haar de hand te leggen op de ver moedelijke daders van dit misdrijf, de gebroe- ders P. Beiden werden in arrest gesteld. Zij staan ongunstig bekend. Een directe aanlei ding tot deze daad zou niet betaan. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat een der bree ders, Frans P., de daad in een overmoedige dronkemansbui zou hebben bedreven. De toe- stand van den verslagene is door het bloed verlies nog zoo ernstig, dat hem geen verhoor kon worden afgenomen. Bij het voortgezette enderzoek werd in de nabijheid van de plaats van het misdrijf een bebloed mes gevonden, waarmede de daad moet zijn gepleegd. Het slachtoffer is een eenige zoon en staat als zeer oppassend bekend. De vermoedelijke dader, Frans P., zal ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Vergadering van Deciderdag 5 Juli 1934, des namiddags 2 uur. Vborzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, J. J. de Jager, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Oolsen, L. J. van Driel, A. J. Harte, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand en N. A. Hamelink. Een vacature. Terwijl alle leden zich van hunne zetels verheffen, zegt de VOORZITTER het vol- gende: Nog nauwelijks 3 maanden geleden, werd de Koninklijke grafkelder geopend, voor het bij- zetten van wijlen de Koningin-Moeder, of thans moet deze andermaal worden geopend. voor het bijzetten van Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Diep worden wij getroffen door het over- lijden van Zijne Hoogheid, waar er tot heden geen de minste vermoeden bestond, dat deze slag ons Vorstelijk Huis zou treffen. Zijne Hoogheid nam geen rechtstreeks aan- deel in de regeering over ons volk; toch heeft hij zich nooit onttrokken, waar het betrof de hulpverleening van in nood verkeerende land- genooten. Ik moge hier wijzen op de bijzondere zorg die hij wjjdde aan het reddingswerk, langs de uitgebreide zeekust, welk een moeite hij ge daan heeft, hierin met de noodige hulpmidde- len te voorzien. Als voor het Nederlandsche Roode Kruis, nam hij een actief aandeel in dit werk, meeT voomamelijk voor wat betrekking had op het werk der transportcolonnes. Hoe ook met waardeering hieraan kan wor den herinnerd, het sterven van Prins Hendrik, zal voor onze geeeribiedigde Koningin en de Prinses, een zwaar verlies zijn, waar dit ge- schiedt, zoo kort na het afsterven van hun onvergetelijke Moeder. Moge God onze Koningin en Hare Konink lijke Hoogheid de Prinses sterken bij dit ver lies, dat beiden kracht vinden in de weten- schap, dat God uit dit verlies, winst voor ons alien kan doen geboren worden. En met deize woorden verklaar ik de verga dering geopend. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 19 April, 23 Mei en 31 Mei 1J., worden met algemeene stemmen vastgesteld, zooals die in druk zijn verschenen. 2. Ingekonien stukken. a. Een adres van P. Oppeneer, die daarin te kennen geeft voor het verkrijgen van een boujwvergunning bestek en beschrijving te hebben ingediend, en daarvoor volgens den 'bouwmeester zou moeten betalen de som van 10. Daar deize bouw een bedrag van f 2000 niet te boven gaat en alzoo volgens de veror- dening maar 5 verschuldigd is, verzoekt hij den raad aldus te willen besluiten. De gemeente-ibouwmeester, in wiens handen dit verzoek werd gesteld om adivies, rappor- teert dat de kosten voor het bouwen van die woning werden bepaald op meer dan f 2000 2500)Bij deze bepaling is rekening ge- houden met een behooriyke afwerking van het geheel. Burgemeester en Wethouiders stellen op grond van dit advies voor, op het verzoek af- wijzend te beschikken. De heer VAN AKEN krijgt den indruk, dat zich in de toekomst meer van die verschillen zullen voordoap. Hij vraagt, of daaraan niet op een of andere wijze is te ontkomen. Wan- neer men de inschrijvingen bij de aanibeste- dingen nagaat, staat men dikwijls verstomd over de groote verschillen. Het zou dus ook werkelijkheid kunnen zijn, dat een werk veel minder kost dan daarvoor door den gemeente- bouwmeester wordt begroot. Dan wordt het een twistpunt, waar de belanghebbenden de dupe van kunnen worden. De heer DE JAGER vraagt, of de leges moeten betaald worden overeenkomstig den schattingsprijs of den bestedingsprijs, De eene partij beweert in deze dat de kosten maar 1800 zullen zijn, terwijl de andere die schat op f 2200. De heer OOLSEN kan zich geheel aanslui ten bij den heer Van Aken, maar wijst er op, dat er niet alleen openbare aanbestedingen iworden gehouden, doch dat men ook zonder aanbesteding aan iemand een werk gunt. Dan wordt er toch een rekening ingediend. Ver- trouwt de bouwmeester dan die rekening niet? De VOORZITTER deelt mede, dat deze kwestie allereenvoudigst is; het is een gevolg van de omstandigheid, dat dit een van de eerste gevallen .was, waarover beslist moest worden. Er was ook een verschil van opvatting tus schen den gemeente-ibouwmeester en burge meester en wethouders. De bouwmeester meende, dat hij bepaalde welk bedrag voor een bouwvergunning moest worden betaald, doch die bevoegdheid behoort aan burgemeester en wethouders. Die stellen dat vast, op zijn ad vies. Het wordt dus een besluit van burge meester en wethouders. Jammer genoeg wist de betrokkene er iets van, dat er een kwestie bestond tusschen burgemeester en wethouders en den gemeente-ibouwmeester en als gevolg daarvan meende de man dat hij bij den raad met een verzoek kon komen om teruggaaf van een deel van het betaalde. Tot nu toe hebben zich ten deze nog geen moeilijkheder. voorgedaan Maar deze man breekt en bouwt en daardoor wordt. het geval een weinig du- bieus. Naar het oordeel van burgemeester en wethouders heeft Oppeneer ongelijk en ze handhaven daarom de genomen beslissing. Aan den heer Van Aken antwoordt spreker dat de heffing wordt g eh even overeenkom stig de geschatte waarde van het gebouw. Dit heeft tot nog toe geen bezwaren opge- leverd. De heffing is ook soepel, omdat er groote speling is in de opvolgende bedragen. n.l. tot 2000 en van 2000 tot 2500. Wij hebben het gevoelen dat het onderhavige bouwwerk inderdaad de 2000 verre zal over- schrijiden. Indien het later anders uitkomt, bestaat voor Oppeneer alsnog de gelegenheid burgemeester en wethouders van hun onge lijk te overtuigen, door overlegging der reke- ningen. De heer VERLINDE: Was hier geen be- grooting van een architect overgelegd? De VOORZITTER: Die hebben we althans niet gezien, ik weet niet, of de man die niet had. De heer SCHEELE: Volgens verschillende menschen zouden de kosten niet hooger komen dan f 1700, volgens anderen 2200. Dat er een begrooting van een architect was heb ik niet gezien. Indien de kosten inderdaad be- neden f 2000 blijven moet adressant dit dan na de afwerking door overlegging van be- scheiden aantoonen. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt met algemeene stemmen aang-e- nomen. b. Een adres van het bestuur van de Ko ninklijke Verbonden Nederlandsche Water sportvereenigingen, van den A. N. W. B Toeristenbond voor Nederland, Afd. Water- toerisme en van den Nederlandschen Kano- bond die zich daarin tot den raad wenden naar aanleiding van een adres met een ont- werpverordening welke kort geleden werd toe- gezonden door de Nederlandsche Centrale Redidingsbrigade, in zake het eischen van een zwemdiploma voor personen, die de water- sport in zeil- en roeibooten en kano's beoefe- nen, teneinde het navolgende onder die aan dacht van den raad te brengen: In de eerste plaats geeft het aantal opge- geiven ongevallen door verdrinking, voor wat de watersport betreft, een volkomen mislei- dend ibeeld, aangeizien hienbij alle voorge- komen verdrinkingen te zamen werden geteld, dus ook die, welke o.a. als bedrijfsongevallen zijn voorgekomen, zooals bij beroepsschippers (en hunne kinderen!) schuitenvoeders, zee- lieden, visschers enz. Juist deze personen zijn voor het overgroote deel de zwemkunst niet machtig en het groot- ste aantal ongelukken is daardoor onder deze categorien te rangschikken. Ook vallen er onder de tallooze te water rakende automo- bielisten, wielrijders, beschonkenen enz, De aantallen ongevallen bovenibedoeld, welke het gevolg zijn van de beoefening onzer watersport zijn, naar de praktyk heeft uitge- wezen, daarentegen uiterst gering, ook omdat de watersport juist veelal wordt beoefend door personen, die liefde voor het water heb ben en zich daardoor alreeds vanzelf ook tot de zwemsport aangetrokken gevoelden. Trouwens, in watersportvereenigingen wordt reeds bij voortduring propaganda voor de zwemsport gemaakt, soms zelfs kennis van deze sport als eisch voor het lidmaatsehap gesteld. Aan dit onderwerp wordt door onze watersport-organisatie'is dus reeds de voile aandacht geschonken. Het uitvaardigen van eene verordening als bovembedoeld is, behalve onpraktisch, tevens onnoodig en het zou de ontwikkeling onzer watersport zeer benadee- len en de tallooze bedrijven, wier bestaan voor een groot deel van den .bloei der watersport af- hangt, benadeelen. ('Zie ook „de Waterkam- pioen" d.d. 4 Mei 1934 no. 383, biz. 337 e.v.) Tenslotte zy opgemerkt, dat in vergelijking met andere sporten, zooals b.v. de motor- rijwiel- en automobiel-sport e.d. de ongevallen bij onze sport voorkomende, geheel in het niet verdwijnen. Naar aanleiding van het bovenstaande ver- zoeken bovengenoemde Bonden U dan ook dringend, niet op het voorstel van de Neder landsche Centrale Reddingsbrigade in te gaan. c. Proces-verbaal van de op 4 Juni 1934 bij den gemeente-ontvanger gehouden opne- ming van boeken en kas, waarbij is gebleken, dat de inkomsten van den dienst 1933 tot op heden hebben bedragen 558.412,42 en die over 1934 136.941,40, te zamen 695.353,82; dat het nadeelig slot van den dienst 1932 be- draagt blijkens ingeleverde rekening van den gewonen dienst f 1460,06 en van den kapitaal- dienst 1061,96, dat de uitgaven van den dienst 1933 tot op heden hebben bedragen 516.582,11 en die over 1934 158.475,05, te zamen f 677.579,18, zoodat in kas moest zijn 17.774,64, hetgeen overeenkomt met de in de kas bevonden en in het proces-verbaal om- schreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een adres van de Broederschap van Ontvangers van gemeenten in Nederland, waarbij mededeeling wordt gedaan* van een ingevolge opdracht der te Gouda/Reeuwijk den 8 en 9 Mei 1934 gehouden vergadering aan Zijne Excellentie den Minister van Bimnenland- sche Zaken gezonden adres, met memorie tot toelichting, betreffende centralisatie van het gemeentelijk rekenplichtig beheer. Verzoc.ht wordt, bij vaststelling, resp. goed keuring van verordeningen betreffende het rekenplichtig beheer der gemeentebadrijven en diensten, met de in het adres vervatte wen- schen zooveel mogelijk rekening te willen houden. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het bestuur van den Zeven Triniteitpolder, dat daarin bericht, na rijpe overweging en met het oog op het belang van den polder bij de nieuwe verharding van de wegen Baandijk I en II door en ten koste van het Rijk, besloten heeft de door den ge- meenteraad bij zijn besluit van 31 Mei 1.1. ge- stelde voonwaarden te aanvaarden en mitsditen de aangevraagde bijdrage ad f 65 's jaars over een tijdperk van 30 jaar te zullen betalen. Het bestuur koestert nu ook de stille ver- wachting, dat de vernieuwing van Baandijk I toch tot stand zal komen, ook al mocht het bestuur van den Ou'd-Zevenaar weigerachtig blijven om de van hem verlangde bijdrage voor de vernieuwing van zijn weg Baandyk II te betalen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen. Sluiskil, over 1933, waaruit blijkt, dat 10 ver- gaderingen werden gehouden; 6 personen wer den door de commissie opgeroepen, waarvan slechts 2 aan den oproep gevolg gaven. Huis- bezoeken werden niet afgelegd, omdat de oor- zaken der verlzuimen aan de hoofden van scholen goed bekend waren. Deze waren van verschillenden aard, zooals veldarbeid, moeder bij het huiswerk helpen, enz. Overigens waren de ivenzuimen van korten duur, nadat de ouders gewaarschuwd waren stuurden zij hun ne kinders weer naar school. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schryven van gedeputeerde stated van Zeeland dd. 1 Juni 1934, luidende als volgt: Voor den inhoud dezer circulaire van gede puteerde staten dd. 1 Juni 1934, betreffende de regeling van de jaarwedden van burge- meesters, secretarissen, wethouders en ont vangers, benevens die voor de ambtenaren van den burgerlijken stand, wordt verwezen naar het verslag van den gemeenteraad vein Zaam- slag, opgenomen in ons blad van Vrijdag 6 Juli 1.1. Voor de gemeente Ter Neuzen wordt voor burgemeester en secretaris aangegeven een aanvangsjaarwedde van 4200,voor den ontvanger 2350, voor de wethouders f 900. Voor burgemeester en secretaris wordt de jaarwesdde verhoogd met 5 tweejaarlijksche verhoogingen ad f 200, en voor den ontvanger met 5 tweejaarlijksche verhoogingen ad f 150 Boven deze jaarwedde wordt, by wijze van tijdelijke toelage, aan genoemde titularissen (uitgezonderd de wethouders) die wettige of gewettigde kinderen beneden den leeftijd van 18 jaren te hunnen laste hebben, te beginnen by het derde kind een kindertoeslag toege- kend, bedragende 3 van de bruto wedde met een minimum van 60,en een maxi mum van 198,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6