ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Het overlijden van Prins Hendrik V I T AX Wij gaan overal mee No. 1967 MAANDAG 9 JULI 1934 74® Jaargang Binneniand Buitenland Naar Uw Vacantie-oord A. A. DE ZEEUW want wij "Akkertjes" zijn trouwe r e i s-makkerljes, die U dadelijk af- helpen van hoofdpijn, kiespiin, spier- pijn, zenuwpijn, kou, griep of "kaler". Ideale pijnslillers ensmaakloos. "AKKER TJES koslen slechls 52 ct. per 12 sluks. Melalen zakdoosje mel 3 sluks 20 Cl. (omzelbelasling inbegrepen). TER NEUZEN, 9 JULI 1934. NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnec Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen fc-j vooruitbetaling. Uitgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVac 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches. worden naar plaatsruimte berekecd. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkriigbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BI.AI) VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Het defile. Het defile voor de baar van Z. K. H. den Prins, opgesteld in het Paleis aan het Noord- einde, is hedenmorgen 9 uur begonnen en zal Dinsdag om 4 uur worden beeindigd. De chapelle-ardente, welke in de achter- vestibule van het paleis is ingericht is sober doch in stijl. De groote schilderrjen, welke de wanden sieren, zijn weggenomen. Alles is in een witte tint gehouden. De doorgangen zijn eveneens door witte draperieen bedekt en de groote lusters met wit omhangen. De kist met het stoffelijk hulsel van den Prins is in het midden onder de groote luster geplaatst. In de chapelle zijn voorts alle kransen en bloemstukken, welke tot dusver in de biljardzaal zijn gelegd, rond de baar ge- rangschikt. Een eenvoudige versienng van groen is aangebracht. Tusschen de zuilen, Welke de voor- en ach- tervestibule scheiden, is een groenversiering aangebracht en daarachter, in het half-duister, staat de kist met het stoffelijk overschot van den Prins, op een katafalk, gedekt door een Wit lijkkleed. De geheele achtervestibule is den bloemenweeldede kransen en bloemstuk ken liggen tegen de baar en langs de wanden gerangschikt. Led en der hofhouding en van het personeel houden de doodenwacht. De uitvaart. Men deelt mede, dat de begrafenisstoet Woensdag omstreeks tien uur van Paleis Noordeinde te 's-Gravenhage zal vertrekken en dat de kerkelijke plechtigheid met het oog hierop ongeveer een uur zal worden vervroegd. Te Delft wordt met de afzetting begonnen omstreeks denzelfden tijd als in Maart bij de begrafenis van wijlen Koningin Emma het ge- val was. De auto's komende uit zuidelijke en weste- lijke richting kunnen zoo komen als zij ver- kiezen. Zij dienen er rekening mede te hou den dat bij Nootdorp de Brasserskade wordt afgesloten voor het verkeer, omdat het groote aantal auto's dat in Maart op dien weg par- keerde, stagnatie voor het verkeer heeft op- geleverd. Het publiek dat per trein komt zal ruim- schoots tijd hebben de gereserveerde plaatsen te bereiken, of zich een plaats te verzekeren op den nieuwen Rijksweg of in de stad. 150 gidsen, leden van het Nationaal jongeren ver- bond en studenten zuilen het publiek den weg wijzen. Naar wij vernemen, zal ook ditmaal langs den weg, Welken de begrafenisstoet op Woens dag a.s. zal nemen, een groot aantal burge- meesters van Nederlandsche gemeenten zich opstellen om den overledene de laatste eer te bewijzen. De organisatie hiervan berust in handen van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten. De plaats, waar de burgemeesters Sich zuilen opstellen, is nog niet vastgesteld. De vertegenwoordigers der Kamers van Koophandel zuilen weder worden opgesteld binnen het afgezette gedeelte van Caramet- ten te Delft. Deelneming van Vorstelijke personen. Verwacht wordt, dat de volgende buiten- landsche vorstelijke personen aan de begrate- nis van Z. K. H. den Prins zuilen deelnemen: Hertog en Hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg, de Groothertog van Mecklen burg, de Groothertogin van Mecklenburg, de Erfgroothertogin van Oldenburg, de Vorst van Bentheim en Steinfurt, de Vorst van Wied, de Erfprins van Wied, de Vorstin van Erbach- Sclioenberg, Prins Wilhelm Ernst van Erbacn Schoenberg! Prins Karel van Belgie, Graaf van« Vlaanderen, de Earl of Athlone, de Vorst en Rijngraaf van Salm Horstmar, (vertegen- woordiger v. Z.K.'H. Prins Oscar van Pruisen als Herrenmeister van de Johanniter-Orde I Prins F61ix van Luxemburg, Hertog Chris- tiaan Lodewijk van Mecklenburg. RouJ.v in het leger. Naar wq vernemen zal vanaf 7 Juli, door het leger gedurende een maand de rouw wor den aangenomen, bestaande uit het dragen van een zwarten rouwband aan den linker- bovenarm. Derhalve zuilen de officieren de dragon en de hun door H. M. verleende ordeteekenen niet met crepe omhuld dragen. Algemeen order regeling militair eerbetoon. De Gouverneur der Residentie heeft een al- gemeene order uitgevaardigd ter regeling van het Militair Eerbetoon bij de plechtige ter- aardebestelling van het stoffelijk overschot van Z K. H. den Prins der Nederlanden. Aan de plechtigheid zuilen deelnemen de onderstaaode troepen: Een detachement van 100 man van het regiment Grenadiers en het muziekkorps van het lste regiment infanterie vormen een eere- wacht bij het paleis Noordeinde. Voor het af- zetten vac het Noordeinde, de Heulstraat en den Kneuterdijk worden detachementen van verschillende legerkorpseri aangewezen. Wat het militaire gedeelte van den stoet betreft, is het volgende bepaald: le. een detachement Kon. Marechaussee te paard met omfloersten standaard; 2e. de algemeene troepenoommandant. generaal-majoor Van Andel met zijn staf, 3e. de Koninklijke Militaire Kapel; 4e. de commandant van het 2e regiment Huzaren, kolonel A. Diemont, commandant van het voorste gedeelte van den stoet met zijn adjudant; 5e. een bataljon infanterie a 4 compag- nien; 6e. 2 escadrons huzaren te paard met om floersten standaard; 7e de rouwstoet van bet Koninklijk Huis, Se. luitenant-kolonel Haitsma Mulier, com mandant van het achterste gedeelte van den militairen stoet met zijn adjudant; 9e. een bataljon marine-troepen met tam- boers en pijpers; lOe. een compagnie van de Koloniale reserve; lie. het muziekkorps van het 5e regiment infanterie; 12e. een bataljon infanterie a 4 compag- nieen 13e. twee batterijen veldartillerie, iedere batterij bestaande uit 4 vuurmonden; 14e. een detachement militaire politietroe- pen te paard. Bij de Nieuwe Kerk bevindt zich een eere- wacht van het korps mariniers met de marine- kapel. In de Nieuwe Kerk is bij den ingang van den grafkelder een eere-wacht opgesteld, bestaande uit 8 adelborsten en 8 cadetten. Voor het afzetten te Delft worden aange- wezen mariniers, adelborsten, cadetten, de tachementen van de scholen voor reserve- offieieren en politietroepen. Zoowel te 's Gravenhage als te Delft zuilen batterijen worden opgesteld, welke minuut- schoten zuilen afgeven tot het einde der plechtigheid te Delft. De bijzetting. Betreffende het muzikale gedeelte van den dienst in de Nieu*we Kerk te Delft op 11 Juli a.s. vernemen we, dat het orgel gedurende den rouwdienst wordt bespeeld door den organist der kerk, den heer J. H. Storm. De regeling is verder als volgt: Bij het binnendragen van het stoffelijk over schot van Prins Hendrik preduleert de orga nist met invlechting van het Mecklentaurg- sche volkslied. Wanneer de rouwstoet den grafkelder heeft bereikt spelen bazuinen, onder leiding van dr. J. Wagenaar treurmuziek. Daarna begint de dienst onder leiding van prof. Obbink. De genoodigden zuilen zingen, met begelei- ding van het orgel: gezang 189, vers 4 en 6; gezang 271 vers 7 en 8; gezang 202, vers 1, 2 en 4 en gezang 209 vers 1 en 3. Onder het laatste gezang wordt de kist in den grafkelder gedragen. Daarna spelen de bazuinen het Wilhelmus. De radio-uitzending van de begrafenisplechtigheid. Naar wij vernemen heeft de Regeering, even- als bij de begrafenisplechtigheden van H.M. de Koningin-moeder het geval was, de vier groote omroeporganisaties (A.V.R.O., K.R.O. N.C.R.V. en V.A.R.A.) bereid gevonden. de radio-uitzendingen van de begrafenisplechtig heden van Z.K.H. den Prins der Nederlanden als volgt te doen plaats hebben: 1. De Nederlandsche Omroep verzorgt ge- zamenlijk die uitzending onder leiding van den voorzitter van den Radioraad. 2. Te 's-Gravenhage, Rijswijk en Delft zui len in totaal vier reportageposten Worden in gericht. 3. V66r en na het ooggetuigenverslag zal een korte toepasselijke toespraak worden uit- gesproken. 4. De uitzending geschiedt over de beide Nederlandsche zenders alsmede over de Phohi en Kootwijkzenders, zoodat ook de luisteraars in Oost- en West-Indie de droeve plechtigheid kunnen volgen. 5. Het tijdstip van den vermoedelijken aan- vang is 9 uur. 6. De technische dienst van het hoofdbe- stuur der P. T. T. verzorgt, met gebruikma- king van materiaal der omroepvereenigingen. het technisch gedeelte der uitzending, bij Welke verzorging dankbaar gebruik zal wor den gemaakt van de welwillende medewerking van den Gemeentelijken Telefoondienst te 's-Gravenhage. 7. Andere uitzendingen dan het genoemde ooggetuigenverslag zuilen op 11 Juli door de beide Nederlandsche zenders niet plaats heb ben, terwijl de radiocentrales niets ahders zuilen mogen doorgeven dan dit ooggetuigen verslag. Eventueel zuilen dien ochtend om 8 uur mededeelingen Worden gedaan, op het oog getuigenverslag betrekking hebbende. 's Prinsen laatste bezoek. Aan een brief van pater A. van Schalen, O.F.M. aan de „Msb." ontleenen wij het vol gende ,,Dinsdagmiddag 26 Juni, en de vlag wap perde en het heele convent Franciscanen te Woerden wachtte om Prins Hendrik te ont- en terug per van Garage Vitesse Tel.123 'n prettige wagen en goedkoop Inge/.. Med. vangen. Weer Dinsdagmiddag, 3 Juli, een week later en nu zie ik vanuit mijn eel de vlag halfstok voor den dooden Prins. Dinsdagmiddag stapte hij bij ons in om de korte route af te Leggen: WoerdenDen Haag. En nu stapte hij in voor de groote route: AardeEeuwigheid. Zonder adjudant, zonder begeleiders. De dood alleen aan het stuur. En vlugger dan de wielen van zijn auto hem dien middag naar Den Haag brachten, snorden die van den Dood naar de eeuwigheid. Wie had dat gedacht? Een week geleden verwelkomd door pater Gardiaan en al diens breeders. En nu? Had hij misschien een voorgevoel? Kwam hij graag bij de volgelin- gen van Franciscus, die den Dood een Bree der noemde Was het een connectie zoeken met verre vrienden? Wei eigenaardig, dat zijn laatste officieele portret, in den tuin van ons klooster, genomen werd, terwijl zijn oogen rustten op het groote beeld van Fran ciscus, die inniger met den dood bevriend was dan David met Jonathan. Lag er toen een vraag in zijn oogen? Een vraag als: Stuur mij den dood ook als een breeder? Een prinselijke doode, die 'n goed mensch was. Ja, dat was hij. Hoe eenvoudig plaat- ste hij zich in den kalen refter op de houten bank aan de houten tafel. Hoe vriendelijk en joviaal onderhield hij zich met den eenvou- digsten keukenbroeder. Nog zie ik, hoe hij 't stukje cake, dat hem werd aangeboden, gewoon op de houten tafel legde en niet eens een bordje wilde hebben. Nog eens: had hij een voergevoel van Wat er gebeuren zou? „Moge iets van het Eeuwige Licht over dit huis neerdalen" waren zijn laatste woor- den. Had hij, die daar ook in dat huis ver- toefde, ook zichzelf daarmee bedoeld? Herdenking in den Volksraad. Donderdagmorgen kwam te Batavia de bijna voltallige Volksraad bijeen ter herdenking, voor de tweede maal in korte spanne tijds van het droevig overlijden van een lid van het Koninklijk Huis. In de zaal van den Volksraad heerschte de diepste stilte, ondanks het feit, dat zooWel de gereserveerde tribune als de publieke tribune geheel bezet waren. Alle aanwezige dames waren in diepen rouw gekleed. Velen kon- den hun emotie moeilijk verbergen. Onder de aanwezigen bevonden zich alle leden van den Raad van Ned.-Indie en alle Regeerings- gemachtigden, de leden van het Consulaire Corps, vertegenwoordigers uit de wereld van scheepvaart, handel en industrie, freule de Jonge, dochter van den Gouvemeur-Generaal en diens adjudant luitenant ter zee van Bem- melen met de dames Meyer Ranneft, Spit en van Dulm, echtgenoote van den commandant der Zeemacht. Voorts waren aanwezig ver tegenwoordigers van de geestelijkheid en de Arabische en Ohineesche ingezetenen, kolonel Marinissen, als vertegenwoordiger van den commandant van het leger generaal Bajetto en vele anderen. Klokslag negen uur. opende Mr. Spit de plechtige zitting en sprak een korte rede uit, waarin hij, conform het verzoek van den Gou- verneur-Generaal, den Volksraad in kennis stelde van het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. ,,Nog is aldus sprak de Volksraadsvoor- zitter versch en diep in het geheugen ge- grift het via den aether opgewekt beeld van den droeven stoet, die de Koningin-Moeder naar haar laatste rustplaats leidde, of ander- maal treedt de dood, die geen erbarming of discriminatie kent, in ons Koninklijk Huis. Het milde hart van den man, die goed was en menschlievend, beminnelijk en eenvoudig, heeft opgehouden te kloppen. De naam van onzen Prins zal nog langen tijd met groote eere genoemd worden. Niet door praal, doch door daden wist Wijlen de Prins-Gemaal de genegenheid van het Nederlandsche volk te winnen. Die daden getuigden van moed, zelf- opoffering, menschelijk medeleven en hulp vaardigheid." Spreker toefde bij de gedachten, die ook naar H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana uitgaan, en welke hij reeds in een telegram namens den Volksraad vertolkte. Mr. Spit eindigde met de woorden waarmede de gouverneur-generaal het telegram van rouWbeklag namens de ingezetenen van Ned.- Indie besloot: „Opnieuw smeeken wij den Al- lerhoogste Uwe Majesteit en de Prinses in deze ure van nieuwe en zware beproeving bij te staan en uwe smarten te helpen dragen". De rede van den Volksraadsvoorzitter werd beantwoord door den voorzitter van den Raad van departementshoofden, den directeur van het departement van Financien, den heer B. J. de LeeuW. De Prins en het Roode Kruis. Mr. dr. P. Donker Curtius, secretaris-gene- raal van het Nederlandsche Roode Kr'uis, schrijft het volgende In Memoriam: Aan het Nederlandsche Roode Kruis is zijn Vorstelijke Voorzitter ontvallen. Ligt er geen zinnebeeldige beteekenis in het feit, dat de eerste verschijnselen van de ziekte welke Hem ten grave zou sleepen, hem trof- fen in het Roode Kruis Gebouw, dat Hem zoo lief was. r Vijf en twintig jaren lang bijkans dagelijks richtte Hij zijn schreden derwaarts totdat ziek en gebroken de hekende ambulance-wagen ook Hem zou vervoerenMet een glimlach en een monter woord voor zijn verslagen be- stuursleden reed hij wegZijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden had van Zrjn levenstaak afscheid genomen. Welke ook Zijn onverflauWde belangstelling moge geweest zijn, voor het sociale, economi- sche en philanthropische leven van de natie, het Roode Kruis vooral eischt Hem op als een zijner voornaamste voormannen. De wereld-oorlog geeft Hem gelegenheid zich ten voile aan die taak te geven: het leger het geWeer aan den voet staat op wacht aan de grens, het Roode Kruis mobiliseert, daarna de uitiwisseling van gekwetsten van beide fronten, de vlucht van deze burgerlijke bevolking over onze landspalen, de ondermij- ning van gene anderen door jarenlang volge- houden inspanning; alle evenvele belangen waaraan de vorstelijke Voorzitter van Het Roode Kruis zich geeft met al zijn hart. De vrede eindelijk geteekend blijkt, dat de Roode Kruisgedachte zelf getroffen is: zal zij na millioenen tot zegen geweest te zijn uiteen spatten? Hoe immers verder onder dezelfde vlag vereenigen mannen, verdeeld door een- zelfde hooge opvatting van nationalen plicht en toch weder 6en, in eenzelfden drang naar i humaniteit? Tragisch probleem, dat Zrjne Koninklijke Hoogheid niet loslaat. De oplos- sing daarvan en het aandeel van Nederland daarin, is een van de grootste voldoeningen van Zijn leven geweest. Doch lang voor den oorlog had reeds onze Vorstelijke Voorzitter de uitbreiding zijner werkzaamheden aange- voeld in tijd van vrede voor het Roode Kruis weggelegd: geen ramp zoowel in het binnen- land als in het buitenland, pest-epidemieen in Nederlandsch-Indie, cyclonen en overstroo- mingen in het moederland, hongersnood in Rusland, vulkanische uitbarstingen in Messi na of in Japan, overal waar geleden wordt, ziet men den Voorzitter van het Nederland sche Roode Kruis aan het hoofd. Zoo gaan vijf-en-twintig jaren voorbij en zooals men wel eens van het licht opeens in de duistemis kan treden, staan Wij aan Zijn doodsbaar. Wij voelen de schrijnende pijn van den slag, maar het verlies in zijn geheelen omvang be- vatten, dat kunnen wij nog niet. Zeker, wij weten, dat wij nu den glans van zijn warme persoonlijkheid zuilen missen, doch wij kunnen onze vergaderingen niet voorstellen zonder Zijn leiding met de daaruit boven alles stralende goedheid, die behoefte iets voor anderen te zijn of be doen, welke zoo het kenmerk was van Zijn geheele persoon lijkheid. Zeker, Wij weten, dat wij ons niet meer tot Hem zuilen kunnen Wenden wanneer het zal gelden een ingrijpen, waartoe slechts Hij in staat was, onversaagd en ook helaas onver- moeidAch, ware Hij dit slechts minder geweestDoch wie zal de toorts, welke Zijn stervende vingers ontglipte Weder op- vatten Het bedroefde, dankbare Nederlandsche Roode Kruis biedt aan Hare Majesteit de Ko ningin en aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana de eerbiedigste betuiging aan van zijn deelneming in het leed, dat weder- om over Haar gaat en tevens de plechtige be- lofte Zijn Werk naar beste kracht voort be zetten in Zijn geest. SLIJITING GEMEENTE-SECRETARIE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat in verband met de begrafenis van Z. K. H. de Prins der Nederlanden, de gemeente-secretarie op Woensdag 11 Juli 1934, zal zijn gesloten. Ter Neuzen, den 9 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJL.DE, Secretaris. DE RADIO-OMROEP OP 11 JULI. Naar wij vernemen hebben de omroepver eenigingen van den minister van binnenland- sche zaken mededeeling ontvangen, dat op Woensdag 11 Juli a.s. alleen de plechtigheden bij de begrafenis van Prins Hendrik mogen worden uitgezonden en dat de omroepvereeni gingen het verdere gedeelte van den dag moeten zwijgen. EEN KORT ANTWOORD. De heeren De Visser en Wijnkoop hebben in him kwaliteit van Kamerlid, den minister van sociale zaken gevraagd hem te mogen spre- ken over de ingegane steunverlaging. De minister heeft hen mondeling geantwoord, dat een onder houd met de heeren onmogelijk is, zoolang zij niet de thans in Amsterdam plaats hebbende ongeregeldheden desavoueeren. Het gesprek was daarmee geeindigd. GEEN „NIEUWE" STEUNVERLAGING. In enkele bladen kwam een bericht voor aangaande een .nieuwe" verlaging van den steun. Het blijkt nader, dat dit bericht geheel on- juist is. Behalve de brieven, welke einde Juni a:an de betrokken Gemeentabesturen zijn ge- richt over de nieuwe regeling, zijn geen be- richten uitgegaan. Het misverstand is waar- schijnlijk ontstaan, doordat aan de gemeenten in Twente, waar reeds vroeger de nieuwe ta- rieven en percenteci zijn ingevoerd, dezer dagen mededeeling is gedaan van de overige wijzigingen, welke van 1 Juli af voor alle ge meenten en dus ook voor die in Twente gelden. Van een .nieuwe" regeling is derhalve geen sprake. GEEN HOHENZOLLERN VERBANNEN. De beheerder van de bezittingen van de Hohertzollern-familie heeft in een interview met Reuter verklaard, dat geen der leden der keizerltjke familie op eenigerlei wijize is be trokken bij het complot van Roehm. De be- richten dat de kroonprins of prins August Wilhelm bevel gekregen hebben Duitschland te verlaten, zijn volkomen onjuist. Het verwachte bezoek van prinses Hermine was reeds eenige dagen voor het complot van Roehm vastgesteld. De prinses komt ook naar Berlijn, waar zij eenige vrienden van den kei- zer zal bezoeken, inkoopeci zal doen en bsspre- kingen voeren betreffende de keizerlijke be zittingen. Majoor Von Muldner, de vriend en vertrou- weling van den ex-kroonprins, die naar be richt werd eveneens terechtgesteld zou zijn, is in leven en heeft zijn werkzaamheden totdus- ver niet onderbroken. HET WOORD HITLER ALS BELEEDIGING. Reuter meldt uit Praag: Trjdens een zitting van den gemeenteraad (Ingez. Med.) van het dorp Horesin nabij Brno in Moravie, voegde een van de leden den voorzitter in de hitte van het debat toe: „Jij, Hitler!" De voorzitter achtte zich hier- door emstig beleedigd en diende een aanklabht in. De beleediger werd veroordeeld tot 24 uur gevangenisstraf wegens het beleedigen van een officieel persoon in funotie en verder moet hij zijn verontschuldigingen aanbieden. De man is evenwel in hooger beroep gegaan en nu moet het Hoog Gerechtshof uitmaken of het woord „Hitler" een beleediging is of niet. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE TER NEUZEN. Het kantoor der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, zal Woensdag a.s., in ver band met de bijzetting van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, ten teeken van rouw gesloten zijn. VOOR HET SPOORWEGPERSONEEL. Naar men ons bericht, heeft de Ter Neu- zensche Bestuurdersbond tot Burg, en Weth. dezer gemeente hbt verzoek gericht, om aan den Minister van Sociale zaken te verzoeken, om de werkloozensteunregeling in deze ge meente ook geldig te willen verklaren voor ontslagen spoorwegpersoneel, zooais dat o.a. geschiedt voor de gemeenten Almelo, Amers- foort, Roosendaal, Nispen en Zuilen. NEDERL. HERV. GEMEENTE. Benoemd tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer H. M. J. van Duijne te Amsterdam, die deze benoeming aanvaard heeft. LUXOR THEATER. Zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, zal, in verband met de be grafenis van Z. K. H. Prins Hendrik, de aan- gekondigde filmvoorstelling van de ,,Bloem van Hawaii" niet op Woensdag, doch op mor- gen Dinsdag 10 Juli a.s. plaats hebben. COSTUMIeRE. Bij het te Vlissingen gehouden examen voor costumiere slaagde met lof onze stadgenoote Gudule Zeegers. CANDIDAATS-EXAMEN THEOLOGIE. De heer J. M. Willemsen te Schoondijke slaagde aan de rijksuniversiteit te Leiden voor het candidaats-examen theologie. EEN HERDENKING. In den loop der vorige maand herdacht mej. Zuster P. Faivre, dat zij 12% jaar geleden haar pension-rusthuis Belgische plein 14 en reeds 8 jaar later op het Stadhoudersplein no. 16 te Den Haag opende. Tijdens de mobilisatie 19141918, bekleedde zij de functie van hoofd- verpleegster-directrice in het ziekenhuis te Ter Neuzen, waaruit zij na een emstige onge- steldheid in 1919 ontslag moest nemen en naar Den Haag terugkeerde. Zij heeft, tot dank- baarheid van belangstellenden en familie hare zware taak tot heden uitgevc^rd en we druk- ken de hoop uit, dat zij die nog menig jaar met lust en opgewektheid zal kunnen voort- zetten. ZANGERS- EN MUZIEKDAG. Blijkens de advertentie in ons blad van Vrfj- dag j.l. zal de Zangers- en Muziekdag, uit- gaande van den Ring van Christelijke Za.ng- en Muziekvereenigingen in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen en den Kring van Christelijke zangvereenigingen in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, dit jaar plaats hebben te Zaam- slag op Zaterdag 14 Juli aanstaande op het gunstig gelegen terrein van den heer F. C. Wisse, aan de Axelschestraat. In totaal zuilen deelnemen 19 vereenigingen met een gezamenlijk ledental van c.a. 700. Gezien de zeer groote belangstelling bij de vorige zangers- en muziekdagen, zal het ook thans bij mooi weer niet aan bezoek uit alle plaatsen van Oost en West Zeeifwsch -VIaan - deren ontbreken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1