Burgerlijken Stand LOOP DER BEVOLKING. 2e. De aanvangsjaarwedde wondt vijfmaal telkens r.a twee jaar dienst verhoogd; a. voor de burgemeesters en secretarissen: voor de gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met 100; voor de gemeenten van de 4e en 5e klasse met f 150; voor de gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasse met 200; voor Zierikzee, Goes, Neuzien, Middelburg en Vlissingen met /200; b. voor de ontvangers: voor de gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met f 60; voor de gemeenten van de 4e en 5e klasse met 90; voor de gemeenten van de 6e, 7e en 8e klasise met 120; voor Zierikzee, Goes, Neuzen, Middelburg en Vlissingen met 150. 3e. Boven en behalve de jaarwedden wordt nan burgemeesters, secretarissen en ontvan gers, die wettige of gewettigde kinderen be- neden den leeftijd van 18 jaren te hunnen laste hebben, bij wijze van tijdelijke toelage, voor ieder dier kinderen, te beginnen evenwel met bet derde kind, een kindertoeslag toegekend, bedragende 3 van de bruto wedde, met een minimum van 60 en een maximum van f 198 per kind. Ingeval van cumulatie van betrekkingen wordt de kindertoeslag omgeslagen over de betrokken gemeenten naar evenredigheid der wedden. Bij ongelijke bezoldiging wordt de kindertoeslag berekend naar de hoogst bezol- digde betrekking. In geen geval Vvordt voor elk daarvoor in aanmerking komend kind meer dan een toe- slag genoten. 'Het genot van de toelage gaat in op den len Januari, volgende op den dag, Waarop het recbt is ontstaan en eindigt op den len Januari volgende op den dag, waarop het recht is te niet gegaan. 4e. Het genot der bezoldiging (met inbe- grip van eventueele kindertoeslagen) vangt aan met den dag, waarop het ambt wordt aanvaard. 5e. Indien de benoeming ingaat op een an- deren dag dan den eersten dag eener maand, worden de voor periodieke verhoogingen ge- stelde tijdvakken geacht aan te vangen met den eersten dag der onmiddellijk daarop vol gende maand. 6e. De diensttijd, in de betrekking van burgemeester en (of) wethouder en (of) secretaris en (of) bezoldigd ambtenaar, boven den leeftijd van 23 jaar, ter Provinciale Grif- fie of ter secretarie in eenige provincie of ge- meente des Rijks in Europa doorgebracbt, telt mede voor de toekenning van periodieke ver hoogingen in de betrekking van burgemeester en (of) secretaris. De diensttijd, als ontvanger en (of) bezol digd ambtenaar boven den leeftijd van 23 jaar ter secretarie of bij den gemeente-ontvanger in eenige gemeente des Rijks in Europa door gebracht, telt mede voor de toekenning van periodieke verhooging in de betrekking van gemeente-ontvanger. 7e. Bij het gelijktijdig vervullen van meer dan eene der betrekkingen van burgemeester, secretaris of ontvanger, worden de jaar'wedden voor elke dier betrekkingen met 15 ver- laagd. 8e. Wanneer eene gemeente bij de inWer- kingtreding dezer regeling of bij eene her- ziening voigens het bevolkingscijfer in eene lagere klasse komt, zullen de jaarwedden en de periodieke verhoogingen worden toegekend voigens de bedragen der lagere klasse. 9e. In die gemeenten, waar de ontvanger zelf voor een kantoor moet zorgen, wordt hem eene vergoeding toegekend, welke door Gede- puteerde Staten op voorstel van den raad wordt vastgestelid; deze vergoeding zal ech- ter niet minder mogen bedragen dan 25 per jaar. lOe. Indien aan een burgemeester, secreta ris of ontvanger van eenige gemeente het ge not eener ambts'woning wordt toegekend, zal de jaatwedde van dien titularis c.q. berekend voigens het bepaalde sub 7 dezer regeling met een bedrag, berekend voigens het be paalde bij artikel 31, derde lid, der Pensioen- wet 1922, worden verlaagd; het daartoe te nemen raadsbesluit is aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderworpen. De thans reeds vastgestelde verlagingen moeten met ingang van 1 Januari 1935 wor den herzien. lie. De jaarwedden worden met ingang van 1 Januari 1935 en zoo vervolgens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met het door het Centraal Bureau voor de Statis- tiek vastgestelde bevolkingscijfer op 31 Decem ber 1933 en zoo vervolgens om de drie jaren, behalve voor de titularissen der gemeenten Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middelburg en Vlissingen. 12e. Voor de op 1 Januari 1935 in functie Eijnde titularissen telt, met inachtneming van het sub 6 bepaalde, de reeds doorgebrachte diensttijd mede. 13e. Alle thans nog van kracht zijnde jaar- wedderegelingen of wijzigingen of aanvullin- gen van dien, voor burgemeesters, secretaris sen, ontvangers en wethouders, komen door deze regeling met 1 Januari 1935 te vervallen. 14e. Bij het in werking treden dezer rege ling worden alle wedden uitsluitend voigens deze toegekend, alle voigens vroegere regelin- gen genoten hoogere wedden zijn op dat trjd- stip vervallen. Aan de titularissen wier gezamenlijke wed den ten gevolge van deze regeling op 1 Januari 1935 meer dan 10 lager zijn, dan het bedrag, hetwelk zij op 31 December 1934 genieten, wordt een tijdelijke persoonlijke toe lage toegekend, waardoor hun netto-wedde na aftrek van eventueele kindertoeslagen over het jaar 1935 niet daalt beneden 90 van het bedrag, dat hun voigens de op 31 December 1934 geldende regeling, ware deze niet gewijizigd, op 1 Januari 1935 zou zijn toe- gekomen eveneens na aftrek van eventueele kindertoeslagen; over het jaar 1936 wordt dat percentage 80 waama de jaarwedde niet verder daalt. 15e. In afwijking van het sub 1 dezer rege ling bepaalde, wordt de gemeente Veere in de 3e klasse geplaatst. CONCEPT-REGELJNG. Gedeputeerde Staten van Zeeland, Overwegende, dat het wenschelijk is geble- ken, de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand aan eene herziening te onderwerpen en overeenkomstig dezelfde be- ginselen vast te stellen; geizien de berichten van de raden der ge meenten en de adviezen van de amfotenaren- organisaties; gelet op artikel 183 der gemieentewet; besluiten de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand der gemeenten in Zeeland, vast te stellen overeenkomstig de volgende beginselen, te rekenen van 1 Januari 1935; le, De toe te kennen vergoeding bedraagt: a. voor het voltrekken van elk huwelijk, met inibegrip van het opmaken en verlijden der huwelijksakten in dubbel f 2, b. voor het voltrekken van elk huwelijk, zonder het opmaken der akte f 1, c. voor het opmaken van elke akte van den burgerlijken stand, onverschillig of deze in dubbel dan wel in enkelvoud wordt geschre- ven, 1, d. als grondslag voor de vaststelling dezer vergoeding per jaar wordt genomen het ge- middeld aantal akten over de jaren 1931, 1932 en 1933, waarbij een overschietende breuk voor een wordt gerekend. 2e. Op grond van het bevolkingscijfer op 31 December 1933 wordt voor alle andere werkzaamheden toegekend eene jaarwedde voigens onderstaande klassificatie le klasse beneden 801 inVvoners 50; 2e klasse van 801 t/m 1200 inwoners /70; 3e klasse van 1201 t/m 1600 inwoners /90; 4e klasse van 1601 t/m 2300 inwoners 110; 5e klasse van 2301 t/m 3000 inwoners /130; 6e klasse van 3001 t/m 4000 inwoners 160; 7e klasse van 4001 t/m 5000 inwoners 190; 8e klasse van 5001 en meer inwoners f 230. 3e. De som der sub 1 en 2 genoemde fac tored vormt het totaal der belooning(en) voor den (de) ambtenaar(aren) van den burger lijken stand, te verdeelen naar plaatselijke aanwijzing; de dientengevolge toe te kennen wedden worden in tientallen van guldens naar boven afgerond. 4je. De jaarwedden worden voor het eerst in den loop van 1934 in overeenstemming ge bracht met het gemiddeld aantal akten over de jaren 1931, 1932 en 1933 en met het be volkingscijfer op 31 December 1933 en daar- na telkens om de drie jaren in overeenstem ming gebracht met de sub 1 en 2 genoemde factoren. 5e. Indien een onbezoldigd ambtenaar, bui- ten het geval van onglesteldheid van den be- zoldigden ambtenaar, met de waameming ge- durende langer dan dertig dagen onafgebro- ken is belast geiweest, heeft hij voor dien tijd aanspraak op de aan de waargenomen betrek king venbonden bezoldiging. 6e. De jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand van Zierikzee, Goes, Neuzien, Middelburg en Vlissingen worden vastgesteld op respectievelijk de volgende vaste bedragen: 310, 1738, 415, f 610 en 360. 7e. Alle thans nog van kracht zijnde jaar- weddenregelingen of wijzigingen of aanvul- lingen van dien, voor ambtenaren van den bur gerlijken stand, komen door deze regeling met 1 Januari 1935 te vervallen. 8e. Met uitzondering van het hierboven sub 6 bepaalde, worden bij het inwerking- treden dezer regeling alle wedden uitsluitend voigens deze toegekend; alle vogens vroegere regelingen genoten wedden zijn op dat tijdstip vervallen. 9e. In afwijking van het sub 2 dezer rege ling bepaalde wordt de gemeente Veere in de 3e klasse geplaatst. Burgemeester en Wethouders stellen voor den Gedeputeerde Staten te berichten dat met vorengenoemde regelingen wordt accoord ge gaan. De heer KOOPMAN had gedacht, dat men voor wat betreft die salarissen, toen de kor- ting van 12y2 werd voorgeschreven, eens zou tot rust gekomen zijn. En nu komt er weer een schrijven uit Den Haag, dat nergens op trekt. Er wordt ook van die zijde steeds betoogd, dat het levenspedl naar beneden moet, maar uit de brieven die ze zenden blijkt dat allerminst. Dat ziet men nu weer. Hij be grijpt niet, waar het verstand dier heeren zit, want deze regeling zal in plaats van vermin- dering te brengen aan Zaamslag weer meer geld kosten. De VOORZITTBR verzoekt den heer Koop- man zich wat zachter uit te drukken; hij kan zulke uitdngen ten opzichte van de hoogere re- geeringspersonen niet toelaten. De heer KOOPMAN kan het toch moeilijk anders zeggen, het is toch zoo. De VOORZITTER kan dat tooh niet toe laten. De heer KOOPMAN vervolgt, dat in elk geval het eind den last zal dragen. Ze gaan ite ver. De ambtenaren \varen bij den bestaan- den toestand tevreden. Waarom moeten ze nu weer met een regeling komen die aan de gemeenten meer centen kosten zal? Het aan- vangssalaris moge dan al iets lager wezen, men begrijpt wel dat, als hier in de toekomst een ambtenaar benoemd wordt, deze den raad een staat van dienst voor de oogen draait, waaruit volgt, dat men hem toch direct zijn voile maximum salaris moet uitkeeren. Maar daarbij komt dan nog den kinder-toeslag. Nu zal men zeggen: de regeering legt daar een deel bij, maar de raad heeft dan ten stotte toch ook rekening te houden met den econo- misohen toestand des lands. Dat de uitkeeringen voor de werkloozen laag zijn, is een gevolg van de omstandigheid dat de schatkist leeg is. En om dan nu met zulke maatregelen te komen, nu juist alles wat tot rust gekomen is, is geheel vcrkeerd. Als we 3 of 4 weken verder zijn, kunnen ze op die manier Weer met een verandering komen. Het is allemaal maar papier yermor- sen en spreker zou willen adviseeren om het voor Zaamslag maar te laten zooals het nu is. Het zal wel niet veel helpen, maar als men er zich maar zonder meer bij neerlegt, komt er heeJemaal niets van. De heer HAAK herinnert, dat zijn stand- punt in deze voldoende bekend is, dat hij er steeds voor te vinden is, de aan de orde zijnde salarissen tot zeker peil te helpen verlagen. Hij heeft op deze zaak echter een ietwat an- deren kijk dan de heer Koopman. Het is mogelijk dat het aan de gemeente geld zal kosten. Onder de huidige regeling genieten de burgemeester en de secretaris f 3080 jaar wedde en voigens het gezonden voorstel 3060, dat is dus een verschil van f 20 en is het sop de kool niet waard. Juist is het. dat het een verschil wordt, wanneer kinder-toe- lage moet worden betaald, als de te benoemen ambtenaar een groot gezin heeft. Dan zou men aanmerkelijk boven het tegenwoordig bedrag uitgaan. Dan zal het der gemeente geld kos; ten. Overigens is sprekers standpunt uit vroe gere besprekingen voldoende bekend, dat hij de salarissen op een behoorlijk peil naar be neden zou willen brengen. dooh hij zal daar- over thans niet verder uitweiden. De heer BUIJZE merkt op, dat, indien we nog in de dagen der hoogeonjunctuur leefden er over vermindering van salarissen niet zou gesproken worden. Alles is echter verminderd, behalve dan voor verschillende ambtenaren, van wier salaris ook wel iets is afgegaan, maar dat toch in elk geval veel hooger blijft dan het loon van vele mindere menschen. Ziet maar eens naar de steunregeling. Spreker heeft deze zaak niet uitgerekend, zooals de heer Haak, hij kan dat niet zoo, maar mocht het inderdaad wezen zooals deze zegf, clan is inderdaad het sop de kool niet waard. Dan is hij het eens met den heer Koopman, dat, als men een ambtenaar krijgt met een tijd van dienstjaren achter zich en met een groot ge zin, het dan voor de gemeente veel te duur zal worden. Ze moeten voor Zaamslag maar een uitzondering maken. De heer BAKKE5R kan zich met de woorden van de vorige sprekers heel goed vereenigen. •Hij heeft ook met vetwondering gelezen, dat Gedeputeerde Staten nu met zdd'n regeling af- komen. Hij had ook gedacht, dat men nu zoo wat gesteld was. Maar nu komen ze Weer met een regeling, die beschouwd moet wor den nog naar boven te gaan. En dat in een tijdperk, waarin in verband met den economi- schen toestand van ons land alierwege pogin- gen worden aangewend om een andere rich- ting in te slaap! De heer KOOPMAN begrijpt niet, hoe de heer Haak aan dat verschil van maar f 20 komt. Het aanvangssalaris is 2400 en klimt met 5 verhoogingen tot 3400, terwijl het voor den burgemeester en den secretaris nu 3500 is, dat dan zou kunnen verminderd wor den met 2Vg De heer Haak zal rekening houden met de korting voor pensioen, maar spreker beschouwt dat ook als inkomeh, want als hij jaarlijks wat op zij legt voor den ouden dag, kan hij niet zeggen, dat hjj dat bedrag niet als inkomen genoten heeft. En nu komt er nog kindertoeslag bij. De heer HAAK wil zich wel nader verkla- ren, hoe hij tot zijn berekening is gekomen, en merkt den heer Buijze op, dat het zeer een- voudig is om dat na te rekenen. Wanneer men van 3500 12V2 aftrekt krijgt men j 3080 en als men f 3400 met 10 verminderd, komt men op 3060. Daarop heeft spreker het ver schil van J 20 gebaseerd en acht hij het sop de kool niet waard. De VOORZITTER kan begrijpen, dat de leden van den raad er met het oog op het publiek, dat ook verlies lijdt, zoo spreekt. De heer HAAK vindt de regeling toch wel een verbetering; hij heeft althans geen be- zwaar tegen het aanvangssalaris van f 2400, maar zou wenschen dat in plaats van verhoo gingen van 200 er 5 Werden gegeven van 100 en de kindertoelage verviel. De heer KOOPMAN wil dan zijn voorstel intrekken en dat van den heer Haak steunen. De heer HAAK merkt op, geen voorstel te doen, doch alleen een denkbeeld te hebben uitgesproken. Hij zou er zelfs geen bezwaar tegen hebben het jaarlijksche verhoogingen te maken; dan komen ze gauwer aan het maximum. De heer KOOPMAN acht dat niet noodig, men kan sollicitanten genoeg krijgen; hij wil dat dan voorstellen om te adviseeren dat de 5 verhoogingen ook voor deze gemeente in plaats van 200 100 zullen zijn en de kin dertoeslag zal vervallen. De heer D. DEES: We weten vooruit, dat het ons niets zal helpeh, maar ik zal toch voor het voorstel stemmen. De VOORZITTER: Die overweging was het ook, die ons deed voorstellen om met het con- cept-voorstel mee te gaan. 'Het voorstel van den heer Koopman, can de voor den burgemeester en secretaris voorge- stelde 5 tweejaarlijksche verhoogingen van 200 te vervangen door verhoogingen van 100 en de kindertoeslag te doen vervallen, Wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Wisse, A. Dees, Bakker, Koopman, Buijze, Hamelink, D. Dees, Maas en Haak; tegen stemmen de heeren Van Hoeve en De Peijter. 1. Een schrgven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, luidende: Bjj de mondelinge behandeling op 17 April 1934 in de Tlweede Kamer der Staten^Generaal van het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet 1922 inzake het imperatief stel len van het pensioenspremieverhaal, werd door mij de toezegging gedaan, dat, zoodra dit wetsontwerp wet zou zijn geworden, een circulaire zou uitgaan, om de gemeecitebestu- j ren kennis te glewen van de wenschelijkheid, om salarissen, die toch reeds aan den lagen kant zijn, met 1% te verhoogen. 2. Nu dit wetsontwerp tot wet is verheven en dus met ingang van 1 Juli 1934 het ver- haal voor pensioensbijidragen bedoeld in het vierde lid van artikel 36 der Pensioenwet im peratief zal worden voorgeschreven, ga ik tot uitvoering van deze toezegging te giereeder over, omdat bij een schrijven van mijn depar- tement van 24 April 1934, No. 17849, Afd. A. Z., de gemeentebesturen worden uitgenoo- digd, om, voorzoover hunne salarisregelingen mochten uitgaan boven het Rijkspeil en boven den plaatselrjken loon- en levensstandaard, deze regelingen met spoed daarmede in over eenstemming te brengen. 3. Voor goed begrip worde vooropgesteld, dat het hiema volgende in geen enkel opzicht aflbreuk doet aan hetgeen van regeeringszijde Heeds is medegedeeld omtrent de noodzakelijk- heid van verlaging van salarisnormen in ge- meentelijke regelingen en dat toepassing van het navolgende slechts zal dienen te geschie- den in die gevallen, waarin op den voet van het rapport der Commissie Schouten be- paaldelijk sprake zou zijn van een „excos", ontstaan tengevolge van bovenbedoelde maat- regelingen. 4. Het is intusschen gebleken, dat in vele gemeenten van een salarisverlaging voors- hands redelijkerwijs geen sprake meer kan zijn, en dat het te betreuren zou zijn, indien door de noodzakelijke verhooging van het pensioenspremieverhaal de salarissen nog zou- den dalen. 5. Ik moge daarom in overweging geven. om, indien de salarissen reeds zoo laag zijn, dat deze niet verminderd kunnen worden, ze met ingang van 1 Juli e.k. te herzien in dier voege, dat de op dezen datum ingaande ver- hoogde aftrek voor pensioensbijdragen wordt gecompenseerd door een salarisverhooging. 6. Want het verhoogen en imperatief stel len van het pensioenpremieverhaal heeft geensizins de bedoeling, de salarissen te tref- fen, doch beoogt alleen het verkrijgen van uniformiteit in het verhaal van pensioens bijdragen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, enz. Burgemeester en Wlethouders stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. (Wordt vervolgd. AXEL. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Aline M. Pauwels, zonder beroep, Drieschou- wen A 50, van Philippine. Augustinus J. Kindt, fabrieksarbeider, Buth- dijk O 52b, van Zuiddorpe. Jacoba Verschelling, dienstbode, Schapen- bout O 37, van 's Gravenhage. Juliana Moorthamer, zonder beroep, Kijkuit L 10, van Etten en Leur. Helena C. Drabbe, dienstbode, Sluiskil P 60, van Ter Neuzen. Elisabeth Dobbelaar, dienstbode, Armen- dijk H 47f, van Ter Neuzen. Cam. H. Sijs, dienstknecht, Sassing P 20, van Ter Neuzen. j J. H. J. Buning, waterbouwk. opz., Kerk- dreef E 27, van Vlissingen. Krina de Pooter, dienstbode, Magrette N 37, j van Eindhoven. Silvia F. Beeldens, zonder beroep, Nieuwen- dijk I 49, van Ter Neuzen. Abraham M. Mieras, vrijW. sergeant, Koe- straat D 96, van N. O.-Indie. Krijn Duiven, kapperstaediende, Julianastr. E 153, van Numansdorp. Wed. Jan de Mul, zonder beroep, Beoosten- bleij L 41, van Ter Neuzen. Alma M. E. Erpelinck, dienstbode, Drie- schouwen A 30a, van Bosehkapelle. Vertrokken: Josephina M. van Houte, dienstbode, Kijk- uit K 37, naar St. Jansteen. Martha I. M. van Houte, dienstbode, Kijkuit K 37, naar St. Jansteen, Maria J. van Houte, dienstbode, Kijkuit K 37, naar St. Jansteen. Gust. Wille en gezin, landarbeider, Armen- dijk H 46, naar Westdorpe. Helena Witte, zonder beroep, Spui N 91, naar Zaamslag. Guillaam Dees, landbouwersknecht, Kanaal K 30, naar Medemblik. Pieter Dees, landbouwersknecht, Buthdijk J 17b, naar Medemblik. Cornelia L. Bavekoo, dienstbode, Sluiskil P 40a, naar Ter Neuzen. Jan de Putter, landbouwersknecht, Buth dijk J 17c, naar Hoek. Nicolaas van Dijke, winkelbediende, Noord- straat B 58, naar CShaam. Mario Raspini, techniker, Sluiskil P 75, naar Merano (It.). Rachel F. M. Verstraeten, dienstbode, Sas sing P 18, naar Ter Neuzen. Domenoco Molducci; techniker, Sluiskil P 85, naar Ter Neuzen. Catharina J. Meijer, zonder beroep, Noord- straat B 6, naar Ter Neuzen. Victorina ,S. Groothaert, zonder beroep, Spui N 85, naar Zaamslag. Rosa Fl. Remery, zonder beroep, Drieschou- wen A 43, naar Roosendaal. Anna M. D. Kiel, zonder beroep, Wilhel- minastraat GG 24, naar Ter Neuzen. Cornelia Ghr. Wieles, zonder beroep, Ka- naalkade A 71, naar Ooltgensplaat. Eugenio Mari, ingenieur, Sluiskil P 60, naar Willebroeck (B.). HONTENISSE. Gedurende het tijdvak 15 tot 30 Juni heb ben zich in deze gemeente gevestigd: Anna Maria Baart, Kruisdorp, van Rotter dam. Jud. Bern. Duvivier, LamsWaarde, van Clinge. (Martina Maria Kakebeeke, Walsoorden, van Leeuwarden. Maria Paulina Serrarens, Groenendijk, van Rosmalen. Marinus Jac. Verhulst, Groenendijk, van Ter Neuzen. Theodoor Sameel, Noordstraat, van Sas van Gent. Emma Dor. van Bellen, Kloosterzande, van Gssenisse. Catharina Louisa de Waal, Kloosterzande, van Ossenisse. Anna Cath. Jos. Campens, wed. Smet, Knap- af, van Graauw. Rosalia van der Klooster, Schuddebeurs, van Breda. Vertrokken Cathar. Mah. van Leeuwen, Groenendijk, naar Rotterdam. Alouis Joh. en Petrus Cornel. Valck, Lams- waarde, naar Medemblik. Madeleine Arends, Baalhoek, naar Hulst. Alouis Petr. Kint, Groenendijk, naar Hulst. Johan Petr. Lanen, Groenendijk, naar Zun- dert. Eliza Lampo, Tenhole,, naar IJzendijke. Remi Franc. Jos. de Nijs, Noordstraat, naar 1 Huijbergen. Maria Eugen. Deenknegt, Rustwat, naar Hulst. Amelia Schillemans, Kloosterzande, naar Stoppeldijk. Maria van Puijvelde, Baalhoek, naar Graauw.. Rene Kuijpers,, Groenendijk, naar Ter Neu zen. SAS VAN GENT. Gedurende het tijdvak van 15 tot 30 Juni hebben zich in deze gemeente gevestigd. G. J. Wonmmeester en gezin, klerk bij Reg. en Dom., van Groningen. J. A. M. Jansen, dienstbode. van Bosehka pelle. E. P. Dhijvetter, zonder, van Assenede (B.). A. P. F. de Graeve, dienstbode, van Ter Neuizen. 1 Vertrokken A. A. Vereecken, landbouwersknecht, naar Selzaete. J. Baart, zonder, naar Westdorpe. F. F. J. Watillon, fabrieksopzichter, naar Ertvelde (B.). A. J. Kegels en gezin, lijnwerker Z.V.T.M., naar Rotterdam. Th. Sarneel, zonder, naar Hontenisse. G. Fr. Ghr. Bruggink, werktuigkundige, naar Amsterdam. AXEL. Huwelijks-aangiften. 1 Juni. Martinus Op- peneer, oud 25 j., jm. en Maria Elisabeth Cove, oud 21 j., jd. Albert Ypma (van Zun- dert), oud 27 j., jm. en Cornelia Christina Wieles, oud 25 j., jd. 8 Juni. Jan Pieter van Alton, oud 52 j., wedn. en Neeltje Tanneke de Feijtor, oud 50 j., jd. 14 Juni. Pieter Dees (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Adriana Johanna Suzanna Dieleman, oud 20 j., jd. 21 Juni. Alphons Eduard van Mieghem (van Hontenisse), oud 26 j., jm. en Mathilda An gelina Moorthamer, oud 22 j., jd. 22 Juni. Comelis Koster, oud 24 j., jm. en Pietemella Deij, oud 25 j., jd. Jacobus Baert (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Leuntje Overdulve, oud 19 j., jd. 28 Juni. Jacob Jan van Dronge- len (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Lau- rina Goossen, oud 22 j., jd. 29 Juni. Jan Diele man, oud 25 j., jm. en Maatje Adriana Wie- mes, oud 24 j., jd. Petrus Dieleman (van Hoek), oud 23 j., jm. en Geetruida Cathalina Mieras, oud 20 j., jd. 30 Juni. Jacob Vermue, (van 's Gravenpolder), oud 27 j., jm. en Ma thilda Maria Lipjaens, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juni. Willem Nieuwenhuijzen (van Monster), oud 26 j., jm. en Adriana Janna Boeije, oud 25 j., jd. Albert Ypma (van Zundert), oud 27 j., jm. en Corne lia Christina Wieles, oud 25 j., jd. Martinus Oppeneer, oud 25 j., jm. en Maria Elisabeth Cove, oud 21 j., jd. 21 Juni. Jan Willem den Doelder (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Victorina Seraphina Groothaert, oud 20 j., jd. Jan Pieter van Alton, oud 52 j., wedn. en Neeltje Tanneke de Feijter, oud 50 j., jd. 28 Juni. Pieter Dees (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Adriana Johanna Suzanna Dieleman, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Adriaan Jan, z. van Gil- les Zegers en van Sara Janna Beaufort. 8 Juni. Gilles Jacobus, z. van Meeuwis Koekkoek en van Cornelia Koster. 15 Juni. Jacobus, z. van Jacobus de Rurjtor en van Anthonia van Luijk. 26 Juni. Jan, z. van Jan Hamelink en van Ymkje Hoekstra. Overlijden. 4 Juni. Jacob Zonnevijlle, oud 68 j., echtg. van Janneke Cornelia van der Welle. Adriaan Jan Zegers, oud 3 d., z. van Gilles en van Sara Janna Beaufort. 5 Juni. Johan nes Comelis Slijpen, oud 78 j., echtg. van Pie temella Anna Eekman. 25 Juni. Adriaan Bee- rens,, oud 41 j., echtg. van Tannetje Slabbe- koom. 27 Juni. Elisabeth de Bruijne, oud 78 j., wed. van Jan Hamelink. 28 Juni. Wilhel- mina de Krijger, oud 55 j., echtg. van Pieter Jacobus de Pooter. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Eduardus Petrus Maas (van Biervliet), oud 28 j., jm. en Martha Gelderland, oud 26 j., jd. Geboorten. 8 Juni. Agnes Eduardus Rosaita. d. van Hypolitus Anthonius Mattens en van Valentina Apolonia Maria Kox. 9 Juni., Cor nells Alphonsus, z. van Martinus Cornelis Marcus en van Louisa Elisabeth Mahu. 11 Juni. Magdalena Louisa, d. van Petrus Pau- lus de Rooij en van Apolonia Mathilda van der Veen. 20 Juni. Florentina Cornelia, d. vac Eduardus Heijens en van Emerentia Maria Pieters. Achillus Johannes Petrus, z. van Petrus Augustinus Mangnus en van Maria Johanna Wentzler. Overlijden. 9 Juni. Louisa Maria Constan- tina Ingels, oud 15 d., d. van Alouisius Blondi- nus en van Maria Elisabeth Dankaart. 17 Juni. Alphonsus Lambert, oud 70 j., wedn. vac Philomena Pieters. CLINGE. Huwelijks-aangiften. 15 Juni. Fidelis Aman- dus Piessens, oud 26 j., jm. en Josephine Joan- na Sophie de Witte (van De Klinge), oud 23 j., jd. 22 Juni. Joannes Franciscus dome- Is Wouters (van Borgenhout), oud 25 j., jm en Valeria Sophia Maria Wilsens, oud 25 j.,"jd- Geboorten. 7 Juni. Laura Emma Josepha en Lucie Valeria Alfred, d. van Camillus C P Kerckhaert en van Anna Maria de Deckere. 9 Juni. Johanna Petronella, d. van Florent Clarysse eh van Maria Amelia van der Keelen. Annie Julia Gustavus, d. van Seraphinus Fran ciscus Hageman en van Angela Maria Locke- feer. 20 Juni. Adrianus Jacobus, z. van Flo rentine van Denderen en van Magdalena Veneranda Maas. 26 Juni. George Petrus, z. van Petrus Segers en van Anna Maria Seghers. 29 Juni. Gaston Isidoor Beni, z. van Joannes Franciscus Sturm en van Elisa Maria Jose phina van Geijt. Overlijden. 2 Juni. Alphons Burm, oud 50 j., echtg. van Maria Veneranda de Deckere. 9 Juni. Juliana Lockefeer, oud 68 j., (over- leden te Hulst), wed. van Petrus Joannes van Broek. 20 Juni. Theophilus Ludovicus Pau wels, oud 59 j., echtg. van Marie Julie van den Bergh. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 23 Juni. Ludovicus Theodoras Christiaan Wegenhousen, oud 33 j., jm. en Julia Maria de Bakker, oud 33 j., jd! Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juni. Joseph Buijs, oud 23 j., jm. en Julia Maria VlasveJd, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Juni. Mathilde Leontien, d. van Petrus Alphonsus Cornells Ohristiaans en van Maria Stephania Panis. 18 Juni. Maria Wil- helmina, d. van Camille Ferdinandus Picavet en van Anna Maria Want. Overlijden. 11 Jund. Paulina de Bakker, oud 77 j., eehtg. van Jacobus Maas. 14 Juni. Flo rentina Maria Boenne, oud 47 j., echtg. van Leonardos Petrus Bruggeman. 20 Juni. Me- lanie Steijns, oud 54 j., echtg. van Alouisius Willibrordus Durinck. 25 Juni. Maria Elisa beth Waelpoel, oud 3 m., d. van Josephue en van Anna Maria Cappendijk. HOEK. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Marinus de Ritter, oud 24 j., jm. en Susanna Geertruida Zegers, oud 26 j., jd. Pieter Dieleman, oud 19 j., jm. en Jacomina Cornelia de Jonge, oud 18 j., jd. 14 Juni. Pieter de Feijter (van Axel), oud 30 j., jm. en Janna de Kraker, oud 27 j., jd. Isaac Adriaan de Lijser (van Ter Neu zen), oud 22 j., jm. en Sara Licia de Bokx, oud 17 j., jd. 21 Juni. Cornelis Verberkmoes ivan Ter Neuzen), oud 28 j., jm. en Catharina Johanna 't Gilde, oud 25 j., jd. 28 Juni. Ben jamin de Putter, oud 25 j., jm. en Adriana van der Hoofd, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juni. Jan Cor nelis van Overdulve (van Zaamslag), oud 26 j., jm. en Tannetje Francina Stoffels, oud 22 j., jd. Levinus van Tatenhove, oud 24 j., jm. en Maatje Jansen, oud 21 j., jd. 21 Juni. Ma rinus de Ritter, oud 24 j., jm. en Susanna Geertruida Zegers, oud 26 j., jd. Pieter Diele man, oud 19 j., jm. en Jacomina Cornelia de Jonge, oud 18 j., jd. 28 Juni. Isaac Adriaan de Lijser (van Ter Neuzen), oud 22 j., jm. en Sara Licia de Bokx, oud 17 j., jd. Pieter de Feijter (van Axel), oud 30 j., jm. en Janna de Kraker, oud 27 j., jd. Geboorten. 10 Juni. Jan Dirk Pieter Corne lis, z. van Francois Mattheus Dieleman en van Janna Catharina Klaassen. 18 Juni. Jan Isaak, z. van Geerard Krijn Tollenaar en van Martha Maria van Cadsand. 21 Juni. Joost, z. van Willem de Blaeij en van Rachel Riek- wel. 28 Juni. Pieter Adriaan, z. van Willem Hoogstrate en van Cornelia de Koerjer. Overlijden. 2 Juni. Eggebert de Brurjne, oud 77 j., weduwn. van Pieternella Verbrugge. 16 Juni. Marinus Jansen, oud 57 j., z. van Dirk (overl.) en van Aaltje Oppeneer. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 21 Juni. Ludovicus den Tenter, oud 52 j., en Agnes Rosalia Germania van Goethem, oud 33 j. 28 Juni. Cornelis Franciscus Morcus, oud 23 j., en Rosalia van Geertruij, oud 22 j. Leonardus Franciscus van Passel (van Graauw), oud 31 j. en Anna Maria Louisa Compiet, oud 28 j. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. Cornelis Johannes de Theije, oud 28 j. en Maria Rosalia van Damme, oud 28 j. Geboorten. 17 Juni. Maria Eliza, d. van Le vinus Everaert en van Paulina Broeckaert. 18 Juni. Bea Theresia, d. van Alphonsus Theod. Franc, van Krurjssen en van Virginia M. E. de Blok. Ferdinand Charles Louis, z. van Camillus de Cock en van Elisa M. M. van der Ha. 27 Juni. Josephus Marie, z. van Adriaan Broeckaert en van Martha Ohr. Neve. Ber nard, z. van Desire Jac. Steijaert en van Louiza Prod, de Waal. 29 Juni. Jacobus Leendert, z. van Leendert Mich, van Domme- len en van Jacomina Cath. Dieleman. Aloui sius Johannes, z. van Jacobus van Immerseel en van Elodia M. Kegels. Overlijden. 22 Juni. Apolonia Frise, oud 70 j., d. van Francies en van Apolonia Aanssen. 23 Juni. Comelis Francies Froijtier, oud 69 j., wedn. van Maria L. van Steene. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Cerilus Cami- lus Belaert, oud 31 j., j.m. en Irene Maria de Coene, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juni. Cerilus Camilus Belaert, oud 31 j., jm. en I tone Maria de Coene, oud 22 j., j.d. Geboorten. 18 Juni. Annie Emma, d. van Eduardus la Heyne en van Maria Coleta van Hove. SAS VAN GENT. Hu'welijks-aangifton16 Juni. Pietro An- gelo Gaffurini, oud 37 j., jm. en Jeanne Helhne Marie Bosman, oud 31 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Ronnie, z. van Prudent FrancoisMarie van den Eeckhout en van Elza Maria Kalle. Julien Edmond, z. van Comelis Eduardus Petrus Eggermont en van Elodia Virginia Vandepitte. 27 Juni. Jenny Ger- maine, d. van Louis August Renique en van Maria Louisa Bosman. 29 Juni. Clara Maria, d. van Hendrik Francus Nelen en van Zulma de Bruijne. Overlijden. 29 Juni. Maria Louisa Jacques, oud 71 j., wed. van Constantinus de Kock.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 8