jaassssss PUR0L Geneest Buitenland Landbouwberichten De voormalige openbare lagere school met Onder- wijzerswoning op het ge- hucht Othene. ri~vrrorbekl7geaan H. M. de co—, in Zeeland is een register van rouwbeklag teekening neergelegd. TER NEUZEN, 4 JULI 1934. AXEL. SAS VAN GENT. OVERSLAG. zonnebrand KLOOSTERZANDE. HONTENISSE. i RECHTSZAKEJN. FAILLISSEMENTEN HINDERYVET. Burgemeester en Wethouders van TEH NEUZEN maken bekend, dat het verzoek ran JOH. VAN DER LINDEN te Ter Neuzen, ■mm op het perceel kadastraal bekend gemeen te Ter Neuzen, Sectie G, no. 2208, een klom- jpenfabriek te mogen uitbreiden door hen is toegestaan. Ter Neuzen, den 2 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. maken bekend, dat zij op Maandag- den 23sten Jnli a-s., des voormiddag-s ten tien lire, ten gemeentehuize bij opbod onider nadere g*oed- ieurlng zullen trachten te verkoopen: Voorwaarden van verkoop liggen ter secre tarie der gemeente voor belangstellenden ter inzage. Zaamslag, den 2den Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOHs DE FEIJTER Pzn., Burgemeester. J. STOLK Lzn.. Secretaris. Met het bekend maken van het droeve be- richt is geiwacht tot de Koningin gearriveerd •was en de eerste orders gegeven had. Daama is ook de Regeering er mede in kennis ge- steld. Dit was de oorzaak, dat het oiverlijdens- bericht eerst te 3 uur in Den Haag bekend werd, toen van het Paleis in het Noordeinde de gordijnen werden neergelaten en de vlag halfstok gehesohen. Spoedig groepte zich voor het Paleis een groote menigte bijeen, dit droef gebeuren be- aprekend. De Prinses terug ult Engeland. Door de Koningin is Prinses Juliana, per teiefoon, na haar te hebben voorbereid, met het overlijden van haar vader in kennis ge- steld en hare terugkeer uit Engeland be- sproken. Zij zou nog gisteravond per Batavier II af- Teizen. Hedenmorgen te b&lf 7 uur is Prinses Ju- liana met haar gevolg met de Batavier II te Hoek van Holland aangekomen, na haar af- gebroken verblijf in Londen. H.M. de Koningin was eenige minuten na 6 uur reeds te Hoek van Holland aangekomen, teneinde de eerste te zijn, om Hare dochter te begroeten. Toen de boot in 't zicht kwam, bavond H. M. zich op het uiterste einde van het emplacement. Zoodra moeder en dochter elkaar zagen, wuifden zij elkaar hartelijk toe. Terwijl de boot aan het emplacement werd gemeerd, was H. K. H. achter een der ramen van de kajuit zichtbaar. Toen de loopbrug was gelegd kon H. M. de Koningin Haar ongeduld niet meer bedwin- gen, en kwam zij over de loopbrug naar Haar dochter toe, om deze te kunnen begroeten. Moeder en dochter omhelsden elkaar; dit •weerzien onder de huidige omstandigheden was een treffend oogenblik, waardoor vele toeschouwers aangedaan waren. I>e Prinses nam daama afscheid van de kapitein van de boot, wien ook H. M. de Ko ningin de hand drukte. Vervolgens begaf men zich naar de gereedstaande auto's. De Konin gin en de Prinses namen in de eerste auto plaats en langs den kortsten weg werd naar Den Haag gereden, waar de vorstelijke per- j sonen om kwart voor 8 bij het paleis aan het Noordeinide aankwamen. Onmiddellijk na aankomst ten paleize trok- ken de Koningin en de Prinses zich terug in de sterfkamer, waar het stoffelijk hulsel van Z. K. H. den Prins opgebaard staat. Zij ver- toefden er geruimen tljd en vertrokken ver volgens naar het Huis ten Bosch. Ook de ibehandelende geneesheer die den Prins m zijn laatste oogenblikken heeft bijgestaan, was in het paleis aanwezig. Terstcnd na het bekend worden van het overlijden van Z. K. H. zijn reeds betuigmgen van deelneming binnengekomen o.m. vanl de Engeiscbe Koninklijke familie, terwijl de Bel- gische en de Fransche gezant de eersten wa ren die bun handteekening in het neergelegde rouwboek kwamen plaatsen. Vervolgens teekenden andere leden van het corps diplo matique, de gezanten van Tsjecho-Slowakqe, Italie, Duitschland, Polen, Zweden, de Ver eenigrde Stat en e.a. Vervolgens kwamen ook vele Nederlan sche hoogwaardigheidsbekleeders. Maatregelen betreffende het den eerst wordeii besproken nadat de Prinses uit Engeland terug was. De leden van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn tegen morgen in vergaderimg bijeengeroepen. Gisteren is het overlijden van denPncisi een buitengewone vergadering van den ge- meenteraad herdacht, door den zoo l^ist g - instaUeerden nieuwen burgemeester, den heer De Mcnohy. De commandant van den bijzonderen ^ry- willigen landstorm «^s\BZe™d Van officieele zijdTwordt medegedeelddat, .overeenkomstig den herhaaldelilk door aI Prinq geuiten wensch, bij de ter aaroe eveneens den wensc^er verschelden van |MK. H. geen uiting zou wooden gegeven door uiterlijke teekenen van rouw. van den Pnns w „nveie particulieren dfvfag'halfstok u'itgestoken, terwijl te 5 uur klok van den stadhuistoren werd geluid. Rouwbeklag. gin een teleDram Kamer van Koop- W^VreFabrieken v^r Zeeuwsch-Vlaan- nandel en ^br yan rouwbeklag is ver- deren een telegr Koningilli bij den nieuwen zouden aan H. M. ^ppft ^etroffen door het 3,ag dien Haar Huis heeft getr der overlijden van Z. K. H. rrm Nederlanden. AFWEER VAN AANVALLEN UIT DE LUCHT. De Fransche regeering heeft een wetsont- werp ingediend, dat deelneming aan de oefe- ningen tot afweer van aanvallen uit de lucht verplicht stelt. De leiding van den afweer berust bij het ministerie van binnenlandsehe zaken. Hij, die weigert aan de afweer-oefe- ningen deel te nemen, wordt gestraft met een gevangenisstraf van 6 dagen tot ten hoogste een maand en tot een geldboete van 16 tot ten hoogste 200 frank. De desbetreffende bepa- lingen vinden ook toepassing in de ovenzee- sche bezittieigen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN. Bij de heden gehouden verkiezing (candi- daatstelling) van een lid der Kamer voor de afdeeling Grootbedrijf, in de vacature ont- staan door het vertrek en bedanken van den heer W. de Smidt, is als eenige candidaat ge- kozen verklaard de heer I. van Melle. ZITDAG. Volgens de in dit nummer voorkomende ad- vertentie, zal het Tweede Kamerlid de heer W. Drop op Zaterdag 7 Juli een zitdag hou- den in onze provincie, n.l. te Ter Neuzen en te Middelburg. BENOEMING RIJKSVELDWACHTER. Met ingang van den datum van indienst- stelling is benoemd tot rijksveldwaohtier in vasten dienst ter standplaats Zuiddorpe, de marechauss^e der Ie brigade te Rijen. J. L. Nab. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Aan de Chr. kweekschool te Middelburg is geslaagd voor het examen nuttige handwer- ken mej. M. E. Leenhouts te Schoondijke. VERBLIJFSONTZEGGING VERBODEN STROOK LANGS DE GRENS. De Minister van Financien, gelet op art. 18, onder 6, der wet van 31 December 1915 (St.bl. no. 533J, zooals die luidt ingevolge de wet van 27 Juni 1919 (St.bl. no. 420), heeft goedge- vonden en verstaan te bepalen: Art. 1. Behoudens de uitzonderingen in art. 3 vermeld, is het aan ieder verboden zich te bevinden in een strook van 500 meter breedte langs de Nederlandsch-Belgische grens, in- dien en voor zoover hem het verlblijf aldaar is ontzegd op den voet van art. 2. Art. 2. De in art. 1 bedoelde ontzegging van verblijf geschiedt bij een den belangheb- bende te beteekenen beschikking van een der Directeurs der invoerreohten en accijnzen te Breda, 's Hertogenbosch en Maastricht. De beschikking vermeldt den duur van de ontzegging van verblijf, welke, behoudens ver- lenging, ten hoogste edn jaar bedraagt. Art. 3. Het verbod bedoeld in art. 1, geldt niet-n a. ten aanzien van bewoners van de streek voor zover een in de in art. 2 bedoelde be schikking aangewezen gedeelte daarvan be- treft en deze uitzondering uitdrukkelijk in die beschikking is vastgelegd; b. ten aanzien van hen, wien in afwijking van een geldende ontzegging van verblijf door of namens een inspecteur der invoerrechten en accijnzen vergunning is verleend, om zich om bijzondere redenen in de streek te bevin den, doch alleen voor zoover de in die vergun ning omschreven gedeelten van de strook en tijdvakken betreft en mits overigens aan de daarin gestelde voodwaarden wordt voldaan en de vergunning op eerste vordering van met de opsporing van overtredingen belaste amb- tenaren wordt vertoond; c. ten aanzien van het reizen door de strook per spoor, trajm of boot, openbaar mid- del van vervoer zijnde, mits door het overleg- gen van een geldig vervoerbewijs of anders- zins wordt aangetoond, dat de reis buiten de strook of in het daarvan volgens onderdeel a uitgezonderd gedeelte is aangevangen en zal eindigen en hierbuiten in de strook geen an- der oponthoud plaats heeft dan eigen is aan het verkeer met de gebezigde vervoermidde- len. De onder a vermelde uitzondering kan te alien tijde brj eene nadere beschikking worden gewijizigd of ingetrokken. Art. 4. De beteekening van de in art. 2 be doelde beschikking geschiedt op de wijze als is voorgescihreven in de art. 586 en 587 van het Wetboek van Strafvordering. Art. 5. Deze resolutie treedt in werking met ingang van 1 Juli 1934. VERVOEREN, VERKOOPEN, AFLEVEREN EN VOORHANDEN HEBBEN VAN BOTER DOOR NIET-PRODUCENTEN. Met ingang van 1 Juli j.l. zjjn er \vederom nieuwe bepalingen inzake het bovenstaande in Werking getreden. Voor Zeeland is de toestand thans als volgt. I. Zeeuwsch-Vlaanderen, Noord- en Zuid- Beveland: a. In deze gebieden is het voorhanden heb ben van ongemerkte boter verboden uitgezon derd winkels van personen, die bij de CZC in- geschreven zijn als ompakkers en in woningen voor zoover daar niet meer dan "een vierde K.G. boter per inwonend huisgenoot aanwe zig is. b Bovendien is hier het vervoeren, ver koopen en afleveren van ongemerkte boter in grootere hoeveelheden dan 100 gram (<5en ons) verboden. II. iSchoulwen en Duiveland, Tholen en Walcheren: a. In deze gebieden moeten alle stukken boter grooter dan 1 K.G. zijn voorzien van een daarvoor aangegeven merk. 1 K.G., V2 K.G. en pond mag hier dus door een niet-producent nog ongemerkt worden vervoerd, verkocht of afgeleverd. lb. de totale hoeveelheid die tegelijk ver voerd, verkocht of afgeleverd mag worden be draagt echter slechts 1 K.G. Men mag dus hoogstens 1 stuk van 1 K.G., 2 stukken van 1 pond of 4 stukken van een half pond tege lijk ongemerkt vervoeren. HI. Middelburg en Vlissingen. Het onder lib genoemde geldt niet voor de steden Middelburg en Vlissingen. In deze steden bedraagt de totale hoeveel heid die tegelijk ongemerkt vervoerd mag worden 5 K.G. Hier kan men dus 5 stukken van 1 K.G., 10 stukken van 1 pond of 20 stukken van een half pond nog tegelijk zon- der merk vervoeren. DE VEULENKEURING. Schreven we onlangs, aldus de ,,Ax. Crt.", dat er in de paardenfokkerij weer meer ople- ving klwam, de keuringen der laatste dagen bewezen het vooral door de aanwezigheid van een prachtcollectie jong goed. Het is traditie geworden, dat aan de offi cieele keuringen van de twee-jarige en oudere merrien voorafgaan de veulenkeuringen. En zoo zagen we de laatste dagen in Hulst, Kloosterzandie, Oostburg en vooral ook te Axel prachtverzamelingen van veulens, merrien en hengsten, die als de handel wil, weer toekomst geven op een loonende fokkerij. Het dient ge- zegd, dat de enkelingen, die in den meest slechten tijd met durf, liefhebberij en daar- door opoffering vol hidden en liever zich be- paalden tot minder goede dan tot veel slechte paarden, gelijk hebben gehad. Zij zien hun werk nu bekroond; op keuring en koopdag komt dat in goede prijzen tot uiting. Vorige week werd te Axel door de vereeni- ging van Zeeuwsche fokkers „Arbeid Adelt" N. T. S. de keuring gehouden onder een 150 paarden. Het bezoek was bevredigend, al had men liever ook uit den vreemde meer koopers gezien, doch de beide voorafgaande keuringen te Hulst en Oostburg en misschien ook te wei- nig reclame waren daarvan de oorzaak. Het weer werkte ten zeerste mee en ook de stemming onder de fokkers Was geani- meerd door de aanWezigheid van het schitte- rende materiaal, dat volop met de besten van elders kan concurreeren. Het was dan ook geen gemakkelijke taak voor de keurmeesters om een goede keuze te doen bij het primeeren. Zij Waren voor de merries H. J. Aernoudts te Sluis en P. Scheele-de Putter te Biezelinge en voor de hengsten Alf. Timmermans, IJzendijke en J. van 't Westeinde, Nieuwdorp, terwijl de hengsten met afstammelingen werden ge- keurd door de heeren Aernoudts en van 't Westeinde voornoemd. De prijzen werden toegekend als volgt: le klasse. Merrieveulens, geb. 1934 1. Olga, van M. Puylaert, Zuiddorpe; 2. Frieda, Jac. 'Hurjssen; 3. Jac. de Putter; 4. Clarona, P. B. van Hoeve; 5. Mina, A. Koster, Zaamslag; 6. Roem van Freule, Gebr. Dael- man, Westdorpe; 7. Josde, H. Bonte, Koe- wacht; 8. Suize, K. de Koeijer Fz., Ter Neuzen; 9. Avenira, Ab. Dieleman, Zaamslag; 10. Elza, M. van Fraaijenhove; 11. Erna, C. de Putter; 12. Albionne, Gebr. Daelman, vnd.; 13. Ideale, Iz. de Feijter Hz.; 14. Clarette, A. de Ferjter Cz. en 15. Caline, alsvoren. 2e klasse. Hengstveulens, geb. 1934: 1. Clairon, Arthur Kindt, Hoek; 2. Jac de Putter; 3. Saphir, S. van Hoeve, K(jkuit; 4. Karel, J. F. Kant, St. Jansteen; 5. Paul, Gebr. Daelman; 6. Avenir, Iz. de Feijter Hz.; 7. Her- cule, Gebr. Daelman; 8 A. d'Hert, Zuid dorpe; 9. Lion, Iz. de Feijter 'Hz. en 10. Robert, Jac. Dieleman, Zaamslag. 3e klasse. Merries, geb. 1933: 1. Kate, K. de Koeijer Fz., 2. Clairona, A. Kindt, vnd.; 3. Martha, Jac. de Putter; 4. Jolie, S. van Hoeve; 5. Emma, Abr. Haak, Zaam slag; 6. Fortuna, Wed. J. Cornelissens, Stop- peldijk; 7. Clara, Adr. de Putter, Zaamslag- Veer; 8. Dorine, Iz. de Feijter Hz.; 9. Gerda, Jan de Putter, Steenbosch; 10. Florine, wed. W. de Feijter en 11. Cora Dubois, W. den Hamer. 4e klasse. Hengsten, geb. 1933: 1. Acron van Avenir, Feijter, Kerckhaert en Staal, Boschkapelle2. Albion, S. van Hoeve; 3. Clairon, Jac de Feijter Cz., Boschkapelle, 4. Avenir, C. de Putter, vnd.; 5. Premier, S. van Hoeve; 6. Lucas, C. de Putter, vnd.; 7. Elegant, Gebr. Daelman; 8. Lion, Abr. Koster, vnd. en 9. Cuno, wed. J. Cornelissens, vnd. 5e klasse. Hengsten, geb. 1932. A. Groote maat. 1. Henk, Kerckhaert en De Maat, Stoppel- dijk; 2. Artist, alsvoren en 3. Moustic Gebr. Daelman. Eervolle vermelding: Sultan, A. de Feijter Cz., vnd. B. Kleine maat. 1. Frederik, C. de Putter; 2. Blok, Gebr. Kerckhaert, NieuW-Namen en 3. Fermier, P. B. van 'Hoeve. Eervolle vermelding: H. J. de Wael, Graauw en Tinus, J. Koster, Catharinahof. 6e klasse. Hengsten met afstammelingen: 1. Herseur II, H.V. Stoppeldijk, voorz. H. Kerckhaert; 2. Anton van Absdale, C. J. M. Vael, St. Jansteen en 3. Victorieux, Coop. H.V. De Herleving, Axel, Seer. Iz. de Feijter Wz. Waar geen woonplaats staat, is Axel be doeld. De keuring is naar wensch verloopen en het dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren Joh. de Feijter te Zaamslag, voorzitter; P. J. J. Vael, vice-voorzitter en Iz. de Feijter Wz., secr.-pennin.gm., werd van verschillende zijden gecomplimenteerd voor de goede organisatie en den succesvollen afloop. Voor de ouden van dagen. De vergadering gisteravond op initiatief van onzen burgemeester ten stadhuize gehou den met het doel de organisatie van de jaar- lijksche autotocht met de ouden van dagen, was niet druk bezocht. Dit wordt evenwel een geiwoonte en evenals het vorig jaar bleek ook nu den wil des te sterker om dit genot voor onze oudjes ook te doen doorgaan en leidden de besprekingen dan ook tot het resultaat dat met algemeene stemmen besloten werd ook ditmaal den toer naaf Knocke te maken. Teneinde in financieel opzicht in staat te zijn de benoodigde en gebruikelijke versnape- ringen en consumptie aan de oudjes te kunnen verschaffen, zal een bloempjesdag worden ge- organiseerd. Als datum hiervan werd bepaald Zaterdag 14 Juli a.s. Het uitstapje zelf werd vastgesteld op Juli De auto-commissie die belast werd met de regeling van den tocht is benoemd uit de heeren: notaris Fanoy, A. Dekker, P. le Feber Jr., A. Th. 't Gilde en M. de Keizer. Hiernevens werd nog een financieele com- missie aangewezen evenals het vorig jaar be staande uit de heeren M. Mieras, J. F. den Doelder en A. Zegers. Door de heeren P. J- van Bendegem, H. J. Harte H. de Moor en G. Mieras zal Worden geiwaakt dat de indeeling wederom op een rechtvaardige basis geschiedt. Moge de tradi tie zich herhalen en een zonnige dag (in tweeerlei opzicht) het levenspad onzer ouden van dagen met haar gouden stralen over- gieten. Veiling woonhuis met garage. Het vroeger door den heer L. Dieleman Hz. bewoonde huis met erf, gelegen aan de Kerk- dreef, is gecombineerd met de annex-garage voor eene som van ,f 4000 verkocht aan den heer Jan Verstraten Jacsz., slager, alhier. Geslaagd. Voor het eindexamen Hoogere Handels- school te Dordrecht slaagde onze voormalige stadgenoot de heer Jan Boot. Door het eohtpaar J. Kalfsvedv d. Steen werd Dinsdag den dag herdacht, waarop zij vdor veertig jaar met elkander door den hu- welijkshand verbonden werden. Alhoewel deze heuglijke gebeurtenis slechts in den familiekring gevierd werd, lieten de rondomwonenden zich toch niet onbetuigd en garven van hun belangstelling blijk op de wijze, zooals zulks nu eenmaal onder men- schen, die zich in de sympathie van een heele straat mogen verheugen, het geval is. Ook van andere zijde mocht het de beide jubilarissen, die zich nog steeds in een goede gezondheid mogen verblijden, niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Als spoorman, die, thans met pensioen zijnde, veertig jaar lang met allerlei publiek moest in aanraking komen, is J. Kalfsvel een ge- noegzaam bekende figuur, zoowel in Sasschen kring als daarbuiten. 'Het moge beiden nog lange jaren goed s'aan. Arbeidsbeurs. Op 30 Juni j.l. stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschreven77 fabrieks- arbeiders, 32 transportarbeiders, 3 landarbei- ders, 3 grondwerkers, 2 tiimmerlieden, 1 bank- werker, 1 metselaar, 2 chauffeurs, 2 kantoor- bedienden, 3 breisters, 1 sjouWer en 1 schip- persknecht, totaal 128. Waarvan gedeeltelijk werkloos 21. Volgens het maandverslag werden door be- middeling van den wnd. directeur der kring- arbeidsbeurs gedurende de afgeloopen maand Juni te werk gesteld: 25 fabrieksarbeiders, 9 transportarbeiders, 5 grondwerkers, 1 sjou- werman, 1 dienstbode, totaal 41 personen, in welk getal is opgenomen: 1 fabrieksarbeider uit Westdorpe en 1 dienstbode uit de gemeente Koewacht, welke beide gemeenten bij de kring- arbeidsbeurs zijn aangesloten. Afscheid van Van Roo(jen als veld- wachter. Zaterdagnamiddag heerschte er in de raads- zaal een opgewekte stemming; de tafel was versierd met bloemen, wijnglazen, koffiekop- jes, bordjes, mesjes en vorken en drie groote taarten, de noodige sigaren en koekjes. Wat was er wel te doen? Wei, onze gemeenteveld- wachter, die zijn laatsten dag als zoodanig dienst deed, gaf voor het gemeentebestuur en enkele genoodigden een afscheidsfeestje. Onder de aanwezigen merkten we op: de burgemeester, de wethouders, alle raadsleden, de secretaris, het hoofd der school, de ambte- naajr ter secretarie. Verder de brigade-com mandant der rijksveldWacht uit Zaamslag, de opperwachtmeester der Kon. marechaussee uit Axel, de plaatselqke rijksveldwachter en diens echtgenoote, de heeren Raes en de Clerck, resp. gemeenteveldwachter te Sas van Gent en Zuiddorpe, als afgevaardigden van den R.K. Politiebond St. Michael. Kort daarna kwamen de scheidende veld- wachter Van Rooijen met diens echtgenoote I en dochter. Toen het eerste glas wijn ingeschonken was, stond de burgemeester op, verwelkomde alien afzonderlijk en wendde zich daama tot Van Rooijen, diens echtgenoote en dochter. Hij zeide dat er nu wel een klein feestje gevierd mocht worden, gezien er bij gelegenheid van Van Rooijen's 25jarig jubileum niets gedaan was. Daarna memoreerde spr. hoe v66r onge- veer 36 jaren terug er toch moed toe hoorde om naar het toenmalige ambt van gemeente veldwachter te solliciteeren, daar de voorma lige functionaris vermoord was. „Dat Was al de eerste moedige daad", zeide spreker. Ver- der dankte hij Van Rooijen voor alles wat hij voor de gemeente gedaan had, steeds trouw en accuraat zijn plicht vervullende, vol ge- moedelijkheid en opgewektheid. De Burge meester zeide verder, dat toen hij ongeveer een jaar hier was tot zichzelf zeide: ,,Wat heb ik het toch goed getroffen met zoo'n goede secretaris en zoo'n beste veldWachter". Dat was steeds zoo geweest en is altijd zoo ge- bleven. Een kleine plaats brengt reeds vanzelf mede dat de verschillende functionarissen min of meer vertrouwelijk met eikaar omgaan; hier in Overslag zeide spreker, Was het een en al hartelijkheid. Wij waren niet weinig ontstemd toen het ambt van gemeenteveld wachter, wegens bezuiniging, opgeheven werd, maar nu het eenmaal zoo is, zijn Wij blij, dat Van Rooijen toch nog tot de onzen gerekend wordt, omdat hij als gemeentebode in dienst blijft en wij dus nog geregeld met hem zul len omgaan. Spreker hoopte dan ook dat zulks nog lange en vele jaren zou mogen duren; hij hoopte dat Van Rooijen nog lang van zijn veldwachterspensioen zou mogen genieten. Hrj dankte den raad dat zij met algemeene stem- men het bode-salaris had vastgesteld, Waar door Van Rooijen in dienst der gemeente blijft. Als blijk van erkentelijkheid en waar- deering bood de burgemeester, namens hem- zelf, de secretaris, de wethouders, de raads leden, het hoofd van de school en de ambte- naar ter secretarie, een prachtig dtui aan met vulpen en vulpotlood. Hierna sprak veldwachter Raes, namens den Politiebond en hoopte dat, nu Van Rooijen geen lid meer van den bond kon blijven, toch nog als eerelid zou ingeschreven blijven. Spr. bood namens den bond een groote schilderij aan, voorstellende „Het laatste avondmaal". Dan nam opperwachtmeester Versluijs uit Axel het woord, om Van Rooijen te bedanken voor de hulp die zijn korps steeds van hem had ondervonden. Hij bracht namens de heele brigade en vele oudere collega's de beste wenschen over voor Van Rooijen en zijn ge- zin. Ook wilde hij niet vergeten de heerlijke kopjes koffie bij den veldwachter gedronken bij nacht en ontij en het warme kacheltje, Waaraohter zoo menig politieman gezellig ge- keuveld heeft. Hij hoopte dat Van Rooijen de marechaussee altijd even hartelijk zou blijven ontvangen. Namens de rijkspolitie bood hij een flmken wandelstok benevens een paar prachtige vazen aan. De volgende spreker was de brigade-com mandant der rijksveldwacht, de heer Heijboer, die Van Rooijen evemeens bedankte voor de steeds ondervonden medewerking van zijn korps. Hij bracht de groeten van zijn korps over en speciaal van rijksveldwachter Diele man, met Wien Van Rooijen zoolang en goed had samengewerkt. Toen nam Van Rooijen zelf het woord. Een voor een bedankte hij alien voor de hulde hem gebracht en de prachtige cadeaux, hij hoopte eveneens, dat alles zooveel mogelijk zou blij ven zooals het was en zeide dat men steeds, Waar noodig, op hem kon rekenen. Van Rooijen richtte zich nog speciaal tot den gemeente- secretaris, met wien hij nu al 34 jaren zoo prettig samenwerkte. Ook hem verheugde het als bode in dienst te kunnen blijven, dat zou zijn verder leven zeer veraangenamen. Nadat buiten een foto was gemaakt, bega- ven alien zich weer in de raadzaal, waar de taart Werd aangesneden en menig glaasje ge- ledigd werd op de gezondheid van Van Rooyen en zijn familie. Vele hartelijke woor- den werden er nog gesproken en zelden zul len er Woorden zoo vaak en zoo oprecht ge- meend geklonken .hebben. Bestaat er grooter geluk dan met blije menschen samen te zijn? De echte Overslagsche gemoedelijkheid heerschte hier weer volop. Leuke gezegden hoorden wij, te veel om alles te noteeren. Zoo onder anderen kreeg de raad van een der aan wezigen een pluimpje omdat het goed gezien was om Van Rooijen thans pas een vulpen- houder te sobenken, nu hij him eventueel niet meer kon „opschrijven". Bij het vertrek hoorde ik nog juist Van Rooijen aan iemand die hem zijn compliment over het aardige feestje maakte, zeggen: „Ze schrijven over mij in de couranten en ze speechen over mij als- of ik wel 20 jaar minister geWeest ben". Voor Van Rooijen moet het hij het eindigen van dien dag een voldoening geweest zijn te ondervinden dat zijn werk zoo gewaardeerd is. met Doos30-60,Tube 80ct (Ingez. Med.) De eerste kermis behoort weer tot het ver- leden. De baankoers op den tweeden kermis- dag trok veel belangstelling. Op Zondag, den laatsten kermisdag, Was er veel volk op de been. Wanordelijkheden of onregelmatigheden hadden niet plaats, zoodat het verloop der kermis zeer gunstig kan worden genoemd. Baankoers. Onder groote belangstelling werd ter gele genheid van de kermis de ronde van Honte- nisse verreden. Te 3 uur verschenen 34 ren- ners aan de startlijn om te vertrekken voor 75 KM. De prijswinners Waren: 1. Schepper van Clinge (in 2 uur en 6 minuten), 2. Piet Snoeijers van Hoogerheide, 3. Middelkamp van Nieuw-Namen, 4. Pelienaars van Breda, 5. Jaak de Meijer van Ossendrecht, 6. Braspen- ninck van Breda, 7. Verlent van Stekene, 8. L. Gemaerd van Koewacht; 9. van Toren van Breda; 10. R. Buijsse van Bouchaute, 11. Her man van Zuiddorpe, 12. De Tree van Gent, 13 van Hooriek en 14. Leon Bosman van Heikant. De Ronde van Hontenisse is weer sdhitte- rend geslaagd en het comitd Baankoers Kloos- terzande mag met tevredenheid terugzien op den door hem georganiseerden koers. Uioleering. Bij de verbetering van den weg Molenstraat- Groenendijk wordt ook de gemeenteljjke rio- leering vernieuwd. Vele inwoners verzoeken om aansluiting. Kostelooze rjjwielmerken. Naar we vernemen zullen deze maand, even als het vorig jaar, weer kostelooze rijwiel- merken worden uitgereikt op het gemeente- huis. Ventvergutining. Door de politie alhier wordt streng toege- zien op venters, die in onze gemeente hun Waren langs de huizen te koop aanbieden zon- der de vereischte vergunning. Reeds zijn ver schillende venters op een „bonnetje" getrac- teerd. Intusschen is het venten alhier heel wat verminderd. ABBONDISSEMENTS-KECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank heeft in hare zitting van 4 Juli F. v. oud 40 j., arbeider te Clinge, wegens diefstal veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. In staat van faiilissement is verklaard de commanditaire vennootschap onder den naam van Z.-Vl. Breierij (Baert-Volleman) te Hulst in liquidatie en de vennooten L. M. Baert, koopman te Hulst en P. J. H. Volleman, koop- man te Hulst, met benoeming van Mr. J. H. F. Blom, tot rechter-commissaris en van Mi" H. B. Z. de Rechter te Hulst tot curator. DE AARDAPPELZIEKTE. In de vorige week is per radio eenige malen een waarschuwingsbericht bekend ge maakt door het Koninklijk Nederl. Meteoro- logisch Instituut te De Bilt. Daaruit blijkt, dat de weersomstandigheden in verschillende gedeelten van Nederland gunstig (of vrjj gunstig) voor hot optreden van de aardappel- ziekte zijn geWeest. Ter voorliohting van de aardappelverbou- wers wordt nogmaals bekend gemaakt, dat deze zeikte met succes bestreden kan worden door het tijdig bespuiten van het gewas met Bourgondische of Baurdouxsche pap. Men zal goed doen, met de waarschuwings- berichten onmiddellijk rekening te houden, maar het verdient ongetwijfeld ook aanbe- veling, dat de aardappeltelers zich er reken- schap van geven, dat zij de bespuiting zullen moeten uitvoeren zooveel mogelijk in een droge periode, zoodat het niet altijd mogelijk zal zijn, de uitvoering tot het uiterste uit te stellen. Zeer noodig is het de bespuitingen eenige malen tot aan het einde van het groei- seizoen uit te voeren, daar alleen dan een vol- doende bestrijding van de ziekte verkregen kan Worden. In het algemeen behoeft men niet met spui- ten te beginnen in dat gedeelte van het land waar de weersomstandigheden nog niet gun stig zijn geweest voor het optreden van de aardappelziekte. Toch dienen de aardappel- verbouwers in die streken zich op het spui- ten voor te hereiden en wel door het aan- schaffen van de noodige bestrijdingsmiddelen en het nazien en in gereedheid brengen, zoo noodig ook het aankoopen van sproeiwerk- tuigen. Nadere inlichtingen over alles, wat met de bestrijding van de aardappelziekte verband houdt, worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen, door de bij dezen Dienst Werkzame amb- tenaren, alsmede door de Rijksland- en tuin- bouwconsulenten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2