Gemengde Berichten Laatste Berichten^ Burgerlijken Stand Marktberichten SAS VAN GENT. MIDDELBURG. GROEDE. OOSTBURG. VOETBAL. WIELRENNEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. kom haastiglijk!" Maar, vraagt hij in den ge- moede, is men ook bereid? Vergeten wij daar- brj niet uit het oog dat deze tijd wel eens gevolgd zou kunnen worden door een nog slechtere. Hij Wijst op de vermaning door Paulus van de gemeente van Thessalonica en waarschuwt tegen aardschgezindheid en stof- verkleefdheid. Hij aan Wien bet gegeven is de lijn te zien is niet met wanhoop vervuld en zal het zelfs niet van die nieuwe minister ver- wachten. Dwars door de ontreddering van de aardschgezindheid en de stofvergoding naar Gods veilige haven, elke dag mede arbeiden en de taak aanvaarden van de voorbereiding van Christus' wederkomst. Dit doende kan men niet mede doen uit reactie aan commu- nisme en fasoisme. Dan doet men een werk dat dood loopt en omlaag voert. Jonge men- schen! Jonge Christenen! Zoek eerst het Ko- ninkrijk G!ods. Versta dit en leef in blijde toe- komstverwachting. Waakt en zoekt! Ook in uw vereenigingsleven zult gij dan beleven en doorleven, dat de levensboot stuur en richting heeft midden in de brandende economische kwesties en de problemen van productie en consumptie, waarbij het zoo is, dat men zoo- wel bij overvloed als tekort aan voortbrengse- lcn hongersnood kan hebben. Wie de lijnen der H. S. begrepen heeft, zegt niets, maar ver- wacht de gerechtigheid en de rechtvaardig- heid van den God des geloofs. De dingen Gods als waarheid, gerechtigheid, moed en trouw zijn wel geschikt om mee naar huis te gaan. Welnu, laten wij daarmede en met de veilige haven in het zicht, strijdend voortgaan, elken dag vragende naar de concrete openbaring van de dingen met gebed, zeggende: Kom Heere Jezus, ja kom haastiglijk! Gaan wij zoo verder in geloof, hoop en vertrouwen, dan hebben wij Gods lijn gevonden! de kracht om vlak door de branding te varen en te zingen het: Wij hebben Vaders Zoon aan boord En 't veilig Land voor 't oog! Na deze rede sprak de Ringvoorzitter nog een woord van opwekking en propaganda en werd de schitterend geslaagde Landdag ver- volgens door dankzegging en het zingen van het: ,,U alleen, U loven wijgesloten. Gemeenteraad. In de op Woensdag 27 Juni a.s., des nam. 61* uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanibieding der rekening van het Bur- gerlyk Armbestuur over 1933. 3. Benoeming commissie voor het nazien der rekeningen en begrootingen in 1934, 4. Voorstel tot beschikkicg over het batig slot van het Gem. Electriciteitsbedrijf ad 3629,33 over 1933. 5. Voorstel tot henbenoeming van den heer J. C. Stouthamer als tijdelijk directeur van de Kring-arbeidsbeurs in de ge meente over het tijdvak 1 Aug. 1934 tot 1 Jan. 1935. 6. Voorstel tot bepakng der vergoedingen voor de voltrekking van huwelyken in de groote raadizaal van het gemeente- huis. 7. Bezwaarschrift van L. A. Renique tegen aftakking voor electrische aansluiting. 8. Benoeming vertegenwoordiger der ge meente in de nieuwe N.V. Waterleiding- my. „Zeeuw3ch-Vlaanderen". 9. Verzoekschrift van E. J. Michielsen om eervol ontslag als hoofd der O. L. school, als hoofd van en onderwijzer bij het vervolgonderwijs, als onderwyzer bij den cursus in de Fransche taal, als lid der commissie tot wering van school- verzuim en als lid der plaatselijke com missie van toezicht op het lager onder- wys met ingang van 1 October a.s. 10. Voorstel tot oproeping nieuw hoofd der O. L. school, met akte Fransch. 11. Voorstel tot verleening schadevergoe- ding aan P. Wauters voor afstand van zijn rechten op de kelders van den z.g. Watermolen. 12. Voorstel tot aanvaarding van Wed. Mr. L. StevensMalotaux van een strook grond voor aanleg nieuwe straat. 13. Verzoekschriftem om gemeentegrond in erfpacht van R. Ch. F. de Meijer, H. Gras, Aug. de Maesschalck, A. J. Inghels en F. J. de Wagenaere. 14. Verzoekschrift van H. Gras om nietig- verklaring van zijn venzoek om ge meentegrond in erfpacht en om terug- betaling der gestorte /25. 15. Voorstel tot het geven van nam en aan enkele nieuiwe straten en bepaling erf- pachtsprijizen voor aan die straten ge- legen gemeentegronden. 16. Voorstel tot wijziging der begrooting van het G.E.B. voor 1933. 17. Alsboven der gemeentebegrooting voor 1933. 18. Alsboven voor 1934. Weefindustrie. Ooize weefindustrie maakt op het oogenblik een tijd van slapte door. Werd er voor eenigen tijd nog met voile kracht de heele week door 16 uur daags ge- werkt, thans is de toestand niet meer zoo rooskleurig. In plaats van voile weken wordt er sledhts 4 aagen 14 uur per dag doorgewerkt, hetgeen een gevoelige inkrimping van het 'bedrijf beteekent. Deze halveering van de capaciteit moet bovendien ook nog slechts als een lapmaat- regel beschouwd worden, daar de afzet op het oogenblik op geen stukken na gelrjken tred houdt met de productie. Een groot gedeelte van het fabrikaat strekt alleen om den maga- zynvoorraad nog te doen vermeerderen, het geen niet bemoedigend is als men bedenkt, dat zelfs met bovenstaande inkrimping van het bedrijf toch nog wekelijks ongeveer 5000 meter textiel wordt gefabriceerd. In verband met de contingenteering zal nu getracht worden het verven van de vervaar- digde stoffen bier ter plaatse zelf ter hand te nemen. Reeds gedurende meerdere weken is men bezig geweest putten te boren om goed water aan te treffeo, dat het mogelijk maakt de ververy in werking te stellen. Er zijn putten geboord tot op een diepte van 96 Meter, doch op deize diepte blijkt het water van geen betere hoedanigheid te zijn, dan op 65 Meter diepte. Voor het verven van wollen stoffen, waarin ook katoen verwerkt is, heeft men een watersoort noodig, die zeer zacht moet zijn. Deze zachtheid nu schijnt het aangeboorde water niet te hebben. Om de gemaakte onkosten bij het boren en noteeren der gemaakte vier putinrichtingen, die voor elk gemiddeld zoowat 50.000 franken bedraagt, niet als totaal verloren te behoeven af te boeken, zal nu getracht worden het water te denatureeren, waarmee natuurlijk weer een groot bedrag gemoeid zal zijn. Het pleit voor den ondememingsgeest en de stolen wilskracht van een ondememing als deze om ondanks alle groote moeilijkheden zoowel btnnen als buiten het bedrrjf onder- vinden.de, toch door te zetten om een gunstig resultant te bereiken. Laat ons hopen en voor de energieke onder- nemers van dit bedrijf, en voor de vele arbeidskrachten, die tot dusverre daarin werk en verijiensten vonden, dat het gelukken moge, het middel te vinden om het voorop- ge'stelde doe! te bereiken. Want: het bereiken van een gunstig resul tant beteekent in het onderhavige geval' uitbreiding van het bedrijf. In dat geval toch zal onmiddellijk overge- gaan worden tot het maken van de noodige shedgebouiwen voor het onderbrengen der ververy, hetgeen wederom uitbreiding van werkgelegenheid beteekent. In de ververij immers moet gebruik ge- maakt worden van mannelijke arbeidskrach ten, waarvoor in aanmerking komen jongens, die den veertienjarigen leeftijd bereikt hebben. En van deze oategorie heeft Sas van Gent en omgeving jammer genoeg zooveel voor- raad, dat in het gunstigste geval toch nog niet alien in aanmerking kunnen komen. De boekdrukkerspatroons, die tot nu meer of minder drukiwerk leverden aan de ge- meenten, hebben zich tot den raad gewend met een uitvoerig adres, waarin zij opkomen tegen het voorstel van Burg, en Weth. om in 't vervolg in plaats van drukwerk, cyclostyle werk te doen maken. Adressanten wijizen op het minder doelmatige van laatstgenoemd werk en meenen o.a., dat de overheid, die haar uiterste best doet, de bedrijven in de crisis door de moeilijkheden heen te helpen. niet onnoodig de drukkerijen werk behoort te ontnemen. Mej. G. Noordijk, wachtgeldster van school B, is benoemd als onderwijzeres te Benthuizen. Met ingang van 14 Juli a.s. wordt de be- steller bij den post- en telegraafdienst J. van der Sohelde verplaatst van het post- en tele- graafkantoor te Oostburg naar het hulppost- en telegraafkantoor te Soest. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN RIJKSTELEFOONNET TER NEUZEN. 113 Elzinga R., fotograaf en fotohandel, Noordstraat 14. 5 Hoofd P. v. d., agent Amstelbieren, Stationsweg 61. 258 Kerckhaert J. L., garage Burg. Geill- straat. 157 KoeneBliek Wed. B. D., brood- en banketbakker, Noordstraat 5. 251 LindeRoofack W. v. d., brood- en banketbakkerij, Axelschestraat 18. 149 Regt J. de, woningbureau-autoverh.y Vlooswijkstraat 36. 303 Scrap N.V., IJzer- en metaalmij, Scheldekade 7. Hulpkantoor Hoek. 12 Leenhouts I. P., arts, Molendijk 19. Hulpkantoor Philippine. 16 Wijne Aimd, mosselhandel D 22. Hulpkantoor Sluis. 47 Dusarduijn Fl., Hotel ,,Stad Sluis", Kade 22. 48 Grahame O., Hotel „De France", Pas- dam 2. 46 Plasse J. P. v. d., Cafd „Intematio- naal", Kade 1. Hulpkantoor Sluiskil. 37 Dekker Fr., controleur tarweorg., Mid- denstraat 5. 23 Schot J., vischhandel, Bovenweg 50. Hulpkantoor Stoppeldijk. 10 Maat E. H. M. de, hengstenhouder, Dorps traat 54. Hulpkantoor I.Izendijke. 19 N.V. Hendrikse en Oo's bankiers en Effectenkantoor, Markt D 370. 45 Sande I. v. d., garage, Oranjestr. 419. Publlek Telefoonstation Ossenisse. 3 Waal J. de, Hengstenhouder en paarden- handel, Zeedorp B 39. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. HeraclesAjax 21 VelocitasWillem H KFC Ajax Willem II Heracles Velocitas 0—2 1 14—4 10 2 18—7 8 2 13—15 8 4 13—20 8 6 7—19 2 AFDEHLTNG IV. Promotiecompetitie 2e klasse. JulianaDe Baronie 8—2 MiddelburgTegelen 30 Juliana Middelburg Tegelen De Baronie 5 4 5 3 6 2 6 15—6 9 1 12—8 7 3 12—13 5 5 15—27 1 Promotiecompetitie 3e klasse. Zeelandia—HKI 6—1 Zeelandia 7 HKI 7 De Zeeuwen 6 Axel 6 5—2 18—10 10 4—3 13—16 8 2 13 12—8 5 114 6—15 3 DE WEDSTRIJDEN Kampioenschap van Nederland. HeraclesAjax. 21. Heracles, dat haar kampioenswedstrijden zoo slecht inzette, heeft in de laatste wedstrjj- den danig van zich afgebeten. Gister besloot zij het seizoen met een prachtig gespeelden wedstrijd tegen Ajax, waarbij zy met 21 de overwinning behaalde, welke over'winning zij volkomen verdiende. De kansen voor Ajax zijn, zooal niet verkeken, dan toch zeer mi- niem geworden. Velocitas—Willem H. 6—2. Willem II had het aangename aan het nut- tige gepaard en ondemam de reis naar Gro- ningen per vliegtuig. Dubbel aangenaam zal het den Tilburgers wel geWorden zijn, toen zij na afloop, door met 20 te winnen, twee punten rijker waren geworden. Willem II moet nu nog uit spelen tegen KFC en geluk het haar ook daar te winnen, dan staat zij in puntenaantal gelijk met de Koo- gers en komt men nog tot een beslissingsWed- strijd. Zelfs de kans op twee dergelijke wed- strijden is er, want 'wint ook Ajax haar laat- sten wedstrijd, dan zouden er drie ploegen zijn die dan 10 punten hebben. AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasse. MiddelburgTegelen. 3—0. Middelburg heeft, ofschoon ietwat met ge- flatteerde cijfers, op Tegelen een verdiende overwinning behaald. Door Tegelen is in dezen wedstrijd hard voor een verdiend tegenpunt gezwoegd, maar het lukte niet. Een 21 uit- slag zou de verhouding beter hebben weer- gegeven. JulianaDe Baronie. 82. De Limburgers hebben met De Baronie, be- houdens het eerste gedeelte van den Wedstrijd, niet veel moeite gehad. Eerst hield De Baro nie zich kranig, maar allengs kwam Juliana in de meerderheid en voerde regelmatig haar score op. De uitslag werd dan ook 82 voor de thuisclub. ■Het wachten in deze promotie-afdeeling is nu op de beslissing van den bond inzake het voorgevallene in Middelburg. Promotiecompetitie 3e klasse. ZeelandiaHKI. 61. Het pleit is beslecht! Zeelandia heeft gister door haar overwinning te Goes in den beslis- singswedstrijd tegen HKI, het tweede klasser- schap behaald. Het is een groote uitslag ge worden voor zoo'n wedstrijd, maar de bekende Zeelandiaan Janisse was weer bijzonder pro- ductief. Wij voor ons zijn overtuigd, dat Zee landia haar mannetjes in de nieuWe omgeving wel zal staan. VELOCITAS WINT DEN KNVB-BEKER. Velocitas, dat in de kampioenswedstrijden niet erg gelukkig is, heeft het in de beker- Wedstrijden beter gedaan. Zaterdag heeft zij in den eindstrijd het Rotterdamsche Feijenoord met 3 2 geklopt en is daardoor voor dit jaar in het bezit van het kostbaar trophee ge- komen. WIELERVEKEENIGING „TRAP DOOR". Na een lange periode van rust hield „Trap Door" Zaterdag 1.1. weer een traningsrit op den weg. Er verschenen niet veel renners aan de start. En toch om vechtlust en taaiheid anrn te kweeken moet aan de wegtraining het grootste aandeel worden gegeven. Klasse A. 52 K.M. de Feber, 2. v. Haucke, 3. Willemsen (op 1 ronde). Klasse B. 36 K.M. 1. Donze, 2. Kleren, 3. Hermans. Dus jongens van „Trap Door", nu niet denken dat de „weg" bijzaak is, nu er in de „piste" getraind wordt, alien de volgende maal starten op den weg. Op de 1.1. gehouden vergadering is tot voor- zitter gekozen de heer Jolijt, tot secretaris A. Verlinde. Nu hebben we een permanent bestuur. In ons parmenent bestuur het volste vertrouwen. „Doortrapper". V L I E G E N. VLIEGEN OVER HET ENGELSCHE KANAAL. Dat wjj tegenwoordig snel leven, daaraan herinnert ons weer de 25-jarige gedenkdag, dat voor het eerst van Calais haar Dover werd gevlogen. Tegenwoordig, nu dagelijks ver- scheidene vliegtuigen over en weer naar Enge- land en veel verder vliegen, beschouwt men dat volstrekt niet meer als iets bijzonders. Echter, het was Zaterdag 25 jaar geleden dat Bleriot dat waagstuk zooals het toen be schouwd werd ondernam. Het feit is dan ook aan de Fransche kust, ter plaatse waar Bleriot indertijd opsteeg, op luisterrijke wijze gevierd. President Lebrun en de Fransche minister van luchtvaart, Pierre Cot, waren aanwezig' en Lord Londonderry, de Engelsche minister van luchtvaart, was met een Stuffel van het 25ste Engelsche vliegeskader opgevlogen om aan de herdenking deal te nemen. Het oude vliegmachientje, waarin de thans grijs geworden iucht-pionier, de tocht vol- bracht had, was uit zijn rustplaats gehaald, netjes opgepoetst en voor het publiek te be- zichtigen. Louis Bleriot zelf heeft getracht zich aan alle huldebetoon te onttrekken, maar hij was toch aanwezig en is op hartelijke, eenvoudige wijze door minister Cot en zijn mede-inspec- teurs van de Fransche luchtvaart gehuldigd. Daama hadden wedstrijden en oefeningen in lucht-acrobatiek plaats, die gisteren voort- gezet werden. DE ROOFOVERVAL BIJ VOORSCHOTEN. Op last van de justitie is te Veur gear- resteerd zekere G., verdaoht te zijn betrokken bij den roofoverval ten huize van de fam. v. d. V., aldaar, waarbij ongeveer f 6000 werd buit- gemaakt. Het was de politic te Veur de laatste dagen opgevallen, dat de slager G., waarvan bekend was, dat hij voor zijn inkoopeo aan het abat toir geen crediet genoot en alles contant moest koopen, bijzondere dingen deed. Hjj kocht o.a. eenige varkens en een nieuwe auto, waarmede hij met eenige andere inwoners een tochtje naar Rotterdam heeft gemaakt. In verband hiermede viel op hem een emstige verdenking, dat hij wel eens medepliohtig kon zijn aan den overval op den veekoopman Van der V. te Voorsehoten. De verdachte was tien jaar in dienst geweest by een broer van den genoemden veekoopman en was zoodoende geheel met de situatie van de woning op de hoogte. Dinsdagmiddag heeft de politie een inval gedaan in de woning van G., die echter niet thuis was. Daarop heeft de politie van Veur de woning bewaakt, tot dat 's avonds circa 11 uur G. thuiskwam. Hij werd direct gear- resteerd en naar het gemeentehuis te Leid- schendam overgebracht. Bij fouilleering werd op hem een bedrag van circa 600 gevonden, waaronder een bankbiljet, dat voorzien was van een kenmerk, en dat door den beroofde als het zijne is her- kend. 's Nachts is G. door de politie naar Voorsehoten overgebracht en aldaar in ver- zekerde bewaring gesteid, terwijl de auto in besiag is genomen. KOE DOOR GOLFBAL GEDOOD. Op een golfveld by Dover "werd een koe door een bal tegen den kop getroffen en ge- dood. Thans is het een moeilyke vraag, Wie de schade moet vergoeden: de speler, die het ongeluk veroorzaakte, of de club, die het ter- rein heeft gehuurd. De speler wigert te be- talen en nu zal de club er wel voor moeten opkomen. DOKPSBRAND. Door een brand is het dorp Maschtoui bijna geheel verwoest. Honderd tachtig huizen vie- len ten offer aan het vernielende vuur. Der- tien personen kwamen om het leven. ONGELOOFLIJKE BRUTALJTEIT. Een misdadigersbende heeft in den nacht op Woensdag te Crescent (Oklahoma) van on- gelooflijke brutaliteit blijk gegeven. Het doel der expeditie was een groote brandkast. De bende, welke uit zeven man bestond, had op een vrachtauto een kraan medegebracht, De gangsters sneden alle telefoondraden door en arresteerden alle personen, die zich op straat bevonden. Veivoigens reden zij naar de bank en probeerden met behulp van de kraan de brandkast, welke eenige tonnen zwaar was en meer dan 2000 dollars bevatte, door het venster op de vrachtauto te verladen. Onge veer 100 personen, die intusschen waren toe- gestroomd, werden met machine-pistolen in bedwang gehouden. Ten slotte moesten de roovers na een half uur gewerkt te hebben hun karwei staken. De brandkast, die te zwaar was, moesten zij laten liggen. Voor alle zekerheid namen zy zes personen als gijzelaars mede, doch toen zij een paar mijlen buiten het plaiatsje geen besohieting meer van de politie vreesden, lieten zij hun slachtoffers, die zeer onthutst waren, weer vry. De misdadigers zouden „zonder herkend te zyn" zyn ontkomen. SPRINKHANENPLAAG VERNIETIGT IN PORTUGAL DEN OOGST. Groote zjwermen sprinkhanen vielen, vol- gens een U. P.-telegram, op de velden nabij de stad Eloas aan. In onafgebroken lijn ver- nietigdeti zij op mijlenlange afstanden boom; gaarden. Niet een groen blad is overgebleven zoodat de oogstvooruitzichten, die toch door de lange droogte-periode niet zeer gunstig waren geweest, thans geheel bedorven zijn. De zwermen sprinkhanen, die zoo dicht zijn als men in Portugal nog niet gezien had, trek- ken in westelijke richting naar de Spaansche grens, een woestijn achter zich latend. VALSCHE MUNTERIJ EN BIOSCOOP. Wij hebben schrijft het ,,Handelsblad" al verteld van de ontdekking van valsche munterij op groote schaal te Uleaborg nadat de beide hoofddaders overleden waren. Uit nadere bijzonderheden blijkt, dat een der daders op het denkbeeld was gekomen valsch geld te maken toen hij in 1932 een bioscoop te Uleaborg bezooht waar vertoond werd hoe de Engelsche Bank metalen munten vervaar- digde. Na zijn bezoek verklaarde hij dat hy nu precies wist hoe men valsch geld moest maken. De grap werd emst en een koopman zijn latere mededader, verschafte hem het geld om een werkplaats in te richten. Om geen achterdocht te wekken werden de benoodigde platen metaal in Stockholm be- steld. Als een staaltje van de brutaliteit der valsche munters kan dienen dat zy hun werk plaats hadden ingericht op den zolder van een perceel, waarin een tehuis voor soldaten ge- vestigd was. Op zijn sterfbed legde de man, die door de bioscoop op het denkbeeld was gekomen, een volledige bekentenis af maar men hechtte er geen geloof aan daar men meende dat hij on- der invloed van koorts gesproken had. THOLEN. Hedenmorgen kreeg C. Joppe ruzie met zyn buurvrouw De Letter. Even later kwam de man van de buurvrouw thuis en ontstak in woede bij het vememen van de ruzie. Hy wapende zich met eelt bijl en begaf zich naar het huis van den buurman, waar een woordenwisseling ontstond. De Letter wilde met zijn ibijl Joppe te lijf. Deze trok een revolver en loste eenige schoten waardoor De Letter zwaar g.ewond neerviel. Geneeskun- dige hulp was spoedig ter plaatse waarbij bleek, dat De Letter in buik, arm en hoofd gewond was; zjjn toestand was zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom is vervoerd. De dader heeft zich bij de politie aangemeld en is in arrest gesteid. Hij be- weerde uit zelfverdediging te hebben gehan- deld. Morgen zal hij voor den officier van justitie worden geleid. (HEERLBN. Het conflict in het mijnbedrijf is voorloopig bijgelegd. MIDDELBURG. Herbouw Schuttershof. Het architectenbureau F. G. C. Ir. A. Rothuizen te Middelburg heeft Zaterdag aan- besteed: A. Het bouwen van een nieuwe zaal aan het Schuttershof te Middelburg. B. Het aanleggen van eenige straten met rioleeringen op een gedeelte tuin van het Schuttershof. Inschrijvers waren' Perceel A.: J. Wisse te Axel f 24.850 C. H. H. Wisse te Zaamslag 24.700 De Bruyne en van Riet te Goes 23.320 Firma J. M. J. Schrijver te Goes 22.000 G. Hollema te Middelburg 21.845 L. F. Groosman te Middelburg 21.100 M. F. Goedemondt te Goes 20.950 Voet en De Waal te Hontenisse 20.900 M. Walraven te Middelburg 20.867 Perceel B.: J. Wisse te Axel 4900 C. H. H. Wisse te Zaamslag 4833 Firma Schrijver te Goes 4800 L. F. Groosman te Middelburg 4700 M. F. Goedemondt te Goes 4700 P. Dekker te Veere 4620 Voet en De Waal te Hontenisse 4300 In massa: J. Wisse te Axel f 29.120 C. H. H. Wisse te Zaamslag 28.088 Firma Schrijver te Goes 26.800 L. F. GroosmKn te Middelburg 25.800 M. F. Goedemondt te Goes 25.650 Voet en De Waal te Hontenisse 24.800 (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Geboorten. 17 Juni. Hebrina Janneke Adriana, d. van Pieter de Bokx en van Adriana Maria Comelissen. Florentine Seraphine, d. van Pieter Franciscus de Nijs van Juliana Maria Dhondt. Overleden. 21 Juni. Eliza Bakker, oud 22 j., z. van Marinus Adrianus Bakker en van Willemina van der Have. Antje Visser, oud 64 j., wed. van Jacob 'Herrebout. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. H. H. Balfoort, zonder, 2e De Feijter- straat 3, van Breda. M. J. B. Toutin, metaalbewerker, Baandijk 12a, van Marcinelle (B.). F. Dieleman, landarbeider, Axelschestr. 109, van Hoek. V. M. Thiron, dienstbode, Dijkstraat 71, van Zuiddorpe. R. F. M. Verstraeten, dienstbode, Nieuwe Kerkstraat 26, naar Axel. J. Willemsen, dienstbode, Molenzicht 5, van Zaamslag. S. Dubbeldam geb. Verhelst, zonder, Bene- denweg 40, naar Hoek. Vertrokken J. P. van Dixhoorn geb. Van Leuven, zon der, Noordstraat 78, naar Middelburg C. H. Sijs, landbobwersknecht, O 59, naar Axel'. A. C. de Groote, vrachtrijder, Kanaalweg 2, naar Zaamslag. El. Dobbelaar, zonder, Stationsweg 30, naar Axel. F. A. de Klerk, dienstbode, Oostkade 1, naar Boschkapelle. J. E. Dekker, dienstbode, Nieuwe Kerkstraat 42, naar Westdorpe. S. F. Meesen geb. Beeldens, zonder, Kerk- hoflaan 47, naar Axel. M. J. Verhulst, marechaussee, Fabrieks- straat 14, naar Hontenisse. 26 Juni. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwen woonhuis te Westdorpe. Architect L. de Bruijne. TER NEUZEN. Veiling landbouwinspan. Kantoor W. A. den Boggende. MIDDELBURG. Aanbesteding uitvoeren be- stratings- en rioleeringswerken te Ter Neu- zen. Dir. Registratie en Domeinen. TER NEUZEN. Veiling landbouwinspan. Kantoor W. A. den Boggende. 27 Juni. AXEL. Aanbesteding maken van grond- en metselwerk, lood- en zinkwerk en glas- en verfwerk. Bouwkundige P. le Feber Jr. 28 Juni. TER NEUZEN. Aanbesteding maken met selwerk woning P. Fraanje. PHILIPPINE. Vergadering van stem.be- voegde ingelanden van het Verdronken Pol- dertje bij den heer L. Coens. PHILIPPINE. Vergadering van stem.be- voegde ingelanden van den Vergaertpolder bfl den heer L. Coens. PHILIPPINE. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van den Kleine Stellepolder bij den heer A. Wiskerke. ZAAMSLAG. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van den Krekepolder ten huize van Ontvanger-Griffier. 29 Juni. TER NEUZEN. Alg. Vergadering van de IJsclub Ter Neuzen in het Hotel Centraal. TER NEUZEN. Veiling landbouWgewassen. Kantoor W. A. den Boggende. ZAAMSLAG. Schooldag in de Gerf. Kerk. 30 Juni. HOEK. Klein festival. VUGHT. Aanbesteding uitbreiden pakhuis te Sas van Gent en bouwen pakhuis te Bres- kens. Ir. S. L. A. Orie c.i. 2 Juli. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen 3 woningen. Architect L. de Bruyne. 3 Juli. AXEL. Veilfng woonhuis en garage. Nota- ris Fanoy. SAS VAN GENT. Vergadering van stem- bevoegde ingelanden van den Eugeniapolder in het Hotel Rotterdam. ZUIDDORPE. Veiling bij instel van 2 hof- steden en grond. Notarissen Callenfels en Mabide. Rotterdam, 25 Juni 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 496 runderen; 383 vette en graskalveren; 269 schapen en lammeren; 634 varkens. Over het algemeen kalmen handel tot sta- tionnaire prijzen. Varkens en biggen evenwel met meer vraag en prij'zen iets hooger. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /0,60/0,62, 2e kw. 0,52 0,56. 3e kw. 0,40-0,44; Ossen le kw. 0,52—/ 0,56, 2e kw. 0,46—/0,50; 3e kw. 0,40/0,43; Kalveren le kw. /0,600,70, 2e kw. /0,500,55, 3e kw. 0,600,40; Schapen le kw. 0,40, 2e kw. /0,35, 3e kw. /0.30; per stuk 20, /ll,. 9; Lammeren le kw. 0,42, 2e kw. /0,37, 3e kw. 0,30: per stuk 17, 12, /9; Varkens le kw. /0,R1 0,33, 2e kw. 0,27—0,29, 3e kw. 0,23— 0.25. VLAS. Aangevoerd. Blauw 1000 K.G. 0,400,50; Holl. Geel 1000 K.G. 0.40/0,50; Groningsch 3000 K.G. f 0,40—/ 0.50. AARDAPPELEN. Malta Spring 13—14 ct-Westl. ronde 89 ct.West, nieuwe 78>£ ct.; Westl. kleine 6--8 ct. per KG. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 56; Haver 66,50. Van Ter Neuzen: 22 Juni. Noorseh s.s. BIRI, 525, ledig, R'dam. Van Sluiskil23 Juni. Ital. s.s. POTESTAS, 3063, ledig, Bremen. 24 Juni. Grieksch s.s. RITA, 1560, cokes. Savona. Voor Selzaete: 24 Juni. Noorseh s.s. FE5RM, 3901, creosoot, Manchester. Voor Gent: 22 Juni. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Blyth; Noorseh s.s. FRITHJOF EIDE, 2514, fosfaat, Moermansk; Spaansch s.s. APOLO, 2800, fosfaat, Sfax; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Antwer- pen; Eng. s.s. CITO, 366, stukg., Antwerpen. 23 Juni. Eng. s.s. GREYFRIARS, 625, led., Cork; Duitsch s.s. FRIELINGS HAUS, 2356, pyriet, Oxelosund; Deensch s.s. SIGNE, 696, hout, Abo; Eng. s.s. OORLAND, 2001, pyriet, Marseille. 24 Juni. Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, ledig, Amsterdam; Deensch s.s. BETTY MAERSK, 1423, vlas, Moermansk; Eng. s.s. YASGOON, 311, ledig, Dover; Eng. s.s. DOUGLAS, 532, stukg., Goole; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Van Gent: 22 Juni. Duitsch s.s. EDDI, 647, ijzer, Stettin; Estl. s.s. BRUN, 302, ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. KINNE, 358, ijzer, Gdynia; Eng. s.s. KITTIWAKE, 982, stukg., Belfast; Belg. s.s. CHARLES, 334, gemengd, Goole; Noorseh s.s. LILLIAN, 303, ledig,, Blyth. 23 Juni. Deensch s.s. IRLAND, 1928, ledig, Swansea; Noorseh s.s. BERAN, 659, ledig, New-Castle; Deensch s.s. BOTHAL, 1223, led., Blyth; Noorseh s.s. LAB, 665, ledig, Zee- brugge; Eng. s.s. CITO, 366, stukg., Hull; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Estl. s.s. HILDA, 658, ledig, Pamow; Fransch s.s. NIOBE, 884, ijzer, Newport. 24 Juni. Eng. s.s. HOLMSIDE, 2038, ledig, Tyne; Noorseh s.s. KORSFJORD, 958, ledig, Zeebrugge; Eng s.s. GREYFRIARS, 625, gem., Cardiff.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3