ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OM DE KONINGIN No. 9154 VRIJDAG 8 JUNI 1934 74e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinneo Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Finna P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. .VDVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVEBTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst con dag voor de uitgave. DPT BEAU VERSCHIJNT IEDEBEN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAG A VON D. HET HEENGAAN VAN DR. C. J. K. VAN AALST. Aan een interview van de Teliegraaf met den President van de Ned. Hanjdelmaat- sdhappij dr. C. J. K. van Aalst ont'leenen wij het velgende: „U begrijpt, dat ik diit heengaan juist in decaen tijd, waarim ik myn voile werkkradbt sou wiillen gaven am de moeilijke tijden door te komen wel als zeer teleurstieUend voel, ma alles, wat in vroagere jaren is opgebouwd. De crisis duurt nu ail meer dan drie jaar en ik zie den tijld nog met wanneer zij zal zijm ge- eimdigd. Het werk, dat in deze tijden noodig is, voor het beheer der zaken vergt mijn voile werk- kradht, die ik mijn geiheele leven aan de anderneming helb gegeven. Geestelijk gevoel ik mij nog volkamen in staat am diit in de tae- kamst oak nog te dioen, maar liehamelijk ben ik daar op mijn leeftijd niet meer tegen he- stand. Bovendien zou ik mij toah na enkele jaren moeten terugtrekkenen zooals ik u al zeide, ik zie, nu ik het die drie jaar befo aamgazden, nog geen spoedig einde van deze crisis. Er moeten allerlei besluiten van vdr-strek kenden aard worden genomen, waarvan de gervolllgen ziah na vijf, misschien pas na tien jaar zullen doen gevoelen u weet hoe lang zaam de readies van bepaalde maatregelten zich sons voltreikken. In dlat veilband is heit beter dit nemen van al die besluiten over te laten aan diegenen, die later ook de conse- quenties daarvan zullen moeten dragen en er bun verdere leiding op zullen moeten ba- seieren." Ten sSkxtte zei dr. Van Aalst: „Er zullen dan ook by bet doorvoeren van 'n gezondie financieale politiek nog kradhtige maiatregelen noodig zdjn. Het huidiige kabinet onder minister Colijn is dat echter toever- trouiwd". WAT AMSTERDAM AAN BELASTING- OPGAVEN „VERZWEEG". Het ..generaal pardon" van minister Oud heeft voor de belasting-inspectie Amsterdam ppgeleverd 145.000.000 aan vermogen en 10.000.000 aan inkomen. Dit beteekenit voor de toelasting een opbrengst van f 1.700.000, waarvan de gemeente Amsterdam f 334.000 krijgt. STEUN VOOR SCHEEPSBOUW? Het bericht van Het Volk volgens hetwelk de regeering het plan zou hebben binnenkort aian het parlement een aamzienlijk orediet te vragen voor de ondersteuning van sdheepvaart en scheepsbouw (het blad bad een hedrag van twintig a vijfentwintig millioen hooren moemsn) is, naar wij van zeer bevoegde zijde vememen onjuist en van elken gnond ont- bloot. Wel is er van reederszijide een verzoek am steun voor de scheepvaart ingedienid, tot een bedrag, dat aanzienlijk lager is dan bet bovengenoemde. Dit verzoek is nog in over- waging. (N. R. Crt. ORISISINKOMSTENBELASTING EN VENNOOTSCHAPSBELASTING. Naar uit parlementaiire kringen vemomen wiordlt, heeft de Vaste Gommissde voor de Belastinigen uit de Tweede Kamer, in wier hlanden het wetsontwerp tot heffing eener Crisis inkomstenbel as t ing is gesteid, dezer dlagen baar verslag uitgebrachlt, waaromtrent thans het antiwoord van den minister wordt ingowacht. Zyn wy wei ingelicht, dhn is de commissi e door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 16) (Vervodg. Mrs. Spalding deed zeJf open, nadat Tony had gebeld. Zij maakte den indruk van een keurige degelijke vrouiw van ruirn veertdg jaar. Zij verwelllkomde Tony met een ziweem van vrientdelijke otiderdanigheid. ,,Goeden morgen, sir Antony", antwoordde zrj op zijn morgenwensch,,Wilt u niet bdn- nenkomen Tony schudde van neen. „Ik heb geen tijd; ik moet binnen twintig minutem aan de Club zijn. Ik kwam maar even, om u te bedanken voor de goede zorgen, welke u aan miss Francis heeft besteed. Zij zegt, dat u voor haar heeft gezorgd als een moeder." Mrs. Spalding scheen gevleid en deed daar- door wat verlegen. ,,Ik ben blij, dat ik eenigszins van dienst heb kunnen zijn, slir Antony. Het is mij steeds aangienaam iedereen van dienst te kunnen zijn, maar iemand, zooals miss Francis te mogen helpen, is wel een groote eer. Zij is allerliefst, mijnheer en het is een eohte dame. Gelooft u maar, dat ik daarover kan oordeelen." ,,Ik geloof", zei Tony, „dat u een alleszins bevoegd beoordeelaarster (bent en het ver- heugt mij, dat u van haar boudit, want ik zou graag willen, dat zij eenigen tijd bij u bleef wonen. De zaak is deze", hij deed een stap naar haar toe en ldet zijn stem tot vertrouwe- iijk fluisteren dalen; ,,miss Francis is een wees en zij is genoodlzaakt baar voogd te ver- latenomdat hij drinkt en haar slecht behan- delt. Bovendien is hij een vreemdeling en u ireet hoe de meesten van hen zijn, nietwaar?" met haar verslag amtrent het wetsontwerp inizake belasting op b„estoten vennootschap- pen nog niet gereed gekomen. In ieder geval zal dius van openlbare behan- deling van deze wetsontwerpen voor het reces geen sprake kunnen zijm. HET COLLECTIEVE CONTRACT IN DE KOOPVAAEDIJ OPGEZEGD. Naar de Uitkijk, het orgaan van den Oen- tralen Bond van transportarbeidersafdee- ling zeel'deden, oiviel personeel en zeelieden meldt, is het collectieve contract tusschem den Bond van Werkgevers in de koopvaardij en de organisaties van soheepsofficieren en zeelieden, dat einde dezer maand afloopt, door den Bond van Werkgevers opgezegd. DE TECHNISCHE HERZIENING VAN HE'I TARIEF. In verbamd met verschiillemde persiberichten betreffende den suikeraccijns en die herziening van het tarief der invoerrechten wordtt^van de meest bevoegde zijde in herinnering ge- brachit, dat de tijdelijke heffingen, voor 1 jaar, van 20 pet. op den suiikeraccijns en van 30 pet. op het invoerrecht voor die artikelen, wielke hier te lande nilet worden geproduceerd, weike tijdelijke heffingen onder minister De Gleer zijn tot stand gekomen en onder het bewlnd van den tegeowoordigen minister van financien met een half jaar zijn verlengd, met 1 Juli a.s. automatisoh vervallen. Zooals bekend is, heeft minister De Geer tevens een cammissie ingesteld tot technasdhe herziening van het tarief, waarbij hij ver- trouiwde, dat een gelijik bedrag als met inibe- grip van de tijdelijke beffinigen uit het be- staamide tarief in de scihatkist vloedide, ook uit het henziiene tarief zou worden verkregen. De voonbereiiding van deze technisohe her ziening is thans zoover gevo^rderd, dat de in- ddening- van het desbetreffende wetsontwerp tegen half Juni kan worden tegemoet gezien. Aangazien, zooals gezegd, de tijdelijke hef fingen reeds met 1 Juli a.s. vervallen, ligt het in het voomemen der regeering, met toe- pas'Sing van art. 1 van het machitigingswetje, de teehnische tariefsherziening met 1 Juii a.s. in werking te doen treden. (N. R. Crt.) BEDRIJFSRAAD IN DE TYPOGRAFIE. Nu de minister van sociiale zaken foinmen- kort voor de eerste maal een beslissinig zal nemen over de vraag, of een bedrijfsraad (in de typografie) zal worden ingesteld, hebben de besturen van het N.V.V., R.-Katlh. Werk- liedenverbond in Nederland en Qhristelijk Nationaal Vakverbond een adres aan den minister gezomden, waarin zij het dringenid verzoek tat den minister richten wel te wil len overwegen, af, naast de handarbeiders, ooik voor de z.g. boofidarbeiders (werkmdes- ters, technici, kantoorpersoneel, een plants in den bedrijfsraad beschikbaar moet worden gesteid. Naar baar meening is bet zeer wensche- lijk, dat zoo eenigszins mogelijk, aan de boofdarbeiders een vertegenwoordiging in de bedrijfsraden wordt gegeven. DE NIEUWE DRINJiWATERLEIDING OP GOEREE EN OVERFLAKKEE. Donderdag is de Drmkwaterleiding Goeree en Overfiakkee, door den Oaramissaris der Koningin in Zuid-Holland, in tegenwoordig- heid van ,tai van autoriteiten, officieel ge- cpend. Reedls van het begin van dit jaar af werd meldt de N. R. Crt., dOor middel van een voor- loopige installatie water geleverd, betgeen voor de bevoliking een uitkomst was, aange- zien de regenlbakken als gevolg van de droge ..Vreeselijk, mijnheer", riep mrs. Spalding uit. „Ja", zei Tony. ,,Hij is een bruut en ik heb besloten, haar buiten zijn beireik te houdien, tot haar tante uit Amerika terug komt. Ais u ons wilt helpen, getoof ik, dat het best te dOien is." Het ridderlijke en eerlijke in de houding van Tony, met betrekking tot deze zaak, was voor de edele, fijngevoelige mrs. Spalding een aan- sporing, ^ioh met hart en zial aan de gegeven opdracht te wijden. ,,Ik geliaof, dat u daarmede een zeer goede daad verricht, mijnheer; een jonge dame zoo als miss Francis is, behoort niet onder be- wakimg van een vreemdeling te staan, vooral niet als hij een dranlkzuchtdge is. Als ik van eenigen dienst of hulp kan zijn, kunt u op mij rekenen, sir Antony." ,,Best", zei Tony. ,,In de eerste plaats zou ik u willen vragen, of het u gelegen komt, vanmidldag met baar in den auto naar de City te rijden om te winkelen. Zij moet eenige kleeren koopen en andere benoodigdheden en ilk vind dat zij niet veillg is, als zij aileen in West End rcndiwandelt. Ais zij haar voogd tegenkwam, zou hij haar misschien met ge- weld willen meevoeren." „iSommi:ge van die vreeandelirgen zijn ge- vaarlijke individuen, als zij tegenst.and onder- viniden", merkte mrs. Spalding emst'g op Tony knikte. „Daaram hel ik besloten, dat Bugg meegaat. Er is wel niet veel kans, dat u lastig gevailen zult worden, maar indien het mocht gebeuren, welnu dan kan Bugg het met behulp van Jennings wel klaarspalen." Hij hield even op. ,,U moet miss Francis niet laten bemenken, dat ik met u aver haar per- saonlijke aangelegenheden heb gesproken, dat begrijpt u wel, niet waiar?" Mrs. Spalding maakte een waardig gebaar Van protest. ,,Ik denlk er zeifs niet aan, sir Antony. Ik bsgrijp ten voile, dat u mij in vertrouwen heeft gesproken". Tony stak haar een hand toe, wellke zij na bescheiden anrzeling. eerbiedig accepteerde. ,,M!rs. Spalding, Ik danik u zeer", zei hij. „U heeft mij uit een groote moeilijkheid ge- holpen". winter- en voorjaarsmaanden geheel leeg wa-ren, zoodiat de watemoad groot was. Dit mag mede als een oorzaak worden beschouiwd, waaram het aansluitingspercentage buiten- gewoon hioog is. Thans reeds heeft ongeveer 95 pet. van de aansluitbare bevolking zich als waterverbruiker .fpgegeven. In dit op- ziobt zijn de verwadhtingen verre overtroffen. Het eenige gedeelte van het eilanid, waar goed water werd gevonden, was de kop van Goeree en wel in de in de gemeente QuddOrp gelegen Oast -en Midldelduinen, waarvan de Oasixiuinen het eigendam van de Waterleiding zijn, terrwyl voor de MidideMuinen onteigening is aanigevraaga. In de lerngte-as van de Oostduinen is een kanaal ter lengte van 1100 Meter uitgegraven. dat aan den bovenkant een breadte van 24 Meter heeft en waarin het hemelwater, dat op het duingebied valt en dat aniders zee- en 1 andwaarts zou afvloeaan, wordt verzameld. De pompen in het pampstation pampen het water uit het kanaal aj), als gevoflg waarvan de waterspiegel langzaam daalt, wat een drai- neerende werking ap het omliggende duin gebied uitoefemt, een werking, die tot op zekere boogte grooter wordt. naarmate de waterspiegel daalt. Het bovenduingebied zou op deze wijze op den diiur volkamen worden gedrainieerd, in dien het niet door regenval en sneeuw steeds opnieuiw werd vertzaKhigd. Daar de nuittige neerslag voorshands grooter zal zijn dlan het waterverbruilk indien althans het water met wordt verkiwist - en er bovendien op het oogenbli'k n,og een enorme waterreserve in de duinen aanwezdig is, zal het vele jaren kunnen dluren alvorens tot uitbreiddng van het kanaal in de Middelduinen .zaj moeten worden bver- gegsian. Bovendien bestaat de mogslpkhedd am zoo- lang de Waterleiding nog niet over de Mid delduinen kan besohikken, water te onhtrek- ken aan den di'eperen ondiergrond. In tegensteUing met het diepgrondlwater is het bovengrondwater, dat rechitsitreeks aan het kanaal wordt onttrokken, niet steriel, het moet baoteriologisch warden gezuiverd, en bovendien worden octdaan van het daarin aanwezige ijzer. Door midldel van in het pompstation opge- stelde door ruiwoliemotoren en electromotoren aangedreven boogedrukcentrifugaalpipmpen wordt het water uit den reinwaterkeider in het hoofdbuizennet geperst. ZoodTa de inhoud van de watertoren een bepaa.ld.en minimumstand beeff bereikt, wor den deze pompen automatisch in werking ge steid. De watertoren, die in de Zuidzijde in de ge meente Den Bommel is gebouiwd, is in hoofd- zaak vervaardiigd van gewapend beton met een bekleedfag van baksteen. In den toren zijn twee reservoirs aange- bracht, elk met een inboud van 200 M3., waar- door het mogelijk is am zander den tioren uit te sohakelen, de reservoirs om beurten schoon .te maken. De bodem van de reservoirs ligt op 28.70 M. boven bet maaiveiid ter plaatse, de bovenkant van bet dak ligt op ongeveer 44 M. boogte. De toren is afgedekt met een koperen koepel. Hij staat op een paalfundeering van 260 palen van gemiddeild 16 Meter. Indien tijdens de pampuren meer .water in bet buizennet wordt gepompt dan door de ver- brudkers .wordt afgenomen, gaat bet overschot zoolang in den watertoren, totdat deze ge heel gevulid is en de pampen autamatisich tot stil.stand kiomen. Gedurende den tijd dlat de pampen atilstaan gesohledt de watervoorzie- ning uitsluitend uit den toren. De bouwkosten van de waterleiiding, die oorspnomkelijk op f 1.550.000 waren geraamd, Hij keerde naar den auto terug en piaatste zich acbter bet stuur. „Om half drie komt de auto u halen en ik denk dat miss Francis dan tegelijkertijd mede komt". Mrs. Spalding neeg beleefd en Tony scha- keilde, na haar greet beantwoord te hebben, in en reed den heuvel af Toen hij Oxford Street bereikte, ging hij in plaats van direct naar de Club, met een kior- ten omweg over Hanoversquare en stopte voor Murdock and Majson, de oude gerenom- meerde juwelierszaak. Hij was daar natuur- lijk goed bekend, en aoodra hij binnenkwam, ging de oudlste firmant, Charles Mason, hem tegemoet. ,,Goaden morgen, sir Antony", zei hij met een vriendelyk glimlachje. ,,Wij heibben in langee tijd het genoegen niet gehad. u te zden. Ik hoop dat u het nog goed maakt". ,,0, uitsitekend, dank u zeer, mi. Mason", zei Tony. „Ik maak het misschien wel beter, dan ik verdien". Hij stak zijn hand in zijn zak en haalde de broche van Isabel voor den dag. ,,Ik kom u een dienst vragen". Mr. Mason deed nog vriendelyker dan zoo- even. „AI, wat in mijn vermogen is, staat ten alien tijde te uwer basoMkking." ,,Ik zou graag willen weten, hoeveel dit waard is. Ik wil bet niet verkoopen't is mij alleen maar te doen, om de waarde te weten". Mr. Mason nam de broche aan en legde haar voor zich neer; dan zette hij zijn bril recbt en boog Ziah met vakkumdige bedaardbeid over bet voorwerp heen. Het duurde niet lang, of hij keek met een mengeling van belangstel- lirg en verrassing op. ,,Ik weet niet, of u er ziclh van bewust is, sir Antony", sprak hij', .gnaar u heeft bier een zelidzaam ouid sieraad. De steen is een van de mooistie simaragldlen, welke ik ooit heb gezien en wat het montuur betreft hij keek nu wear met aandacht naar het uiterst fijne goud'en netwerk „nu, ik spreek nooit gaarne mijn meening te haastig uit, maar ik ben geneigd vast te stellen, dat het oud Moorsch werk van opvallende schoonhedd is". Hij zweeg eenige oogenbMkken. „Ik hoop niet, dat u het te vrijpostig van mij vindt, sir zullen niettegenstaan.de bet aantal aansluitan- gen belangrijk grooter is geworden dan ver- wacht was en het oorspronikelijk geprojec- teerde buiizennet aanzienlijk werd uitgebreid, verscheidene tonnen gauds benedlen de raming blijven. NIEUWE REGELING VAN DE SIIRSeANCE VAN BETALING. Ingedienid is een wetsontwerp tot nieuwe regeling van de sursdance van betailing, de gelegenheid tot accoord openemde. Aan de memorie van toelichting is bet vol- gende ontleend Bij de wet van 16 Mei 1925 is in de regeling van de surseance van betaling een ingrijpende wijziging gahracht. Volgens de oorsprohke- ilflke faiilissementswet kon siurseance indien vooruitasicht bestond, dat de schuldenaar na verioop van eenigen tijd aan al zijn verplicfh- tingen zou kunnen voldoen, worden verleenld, in beginsel diende dit voorrecht dus slechts om te hulp te komen aan hem, die in tijdle- lijke betalingsmioeilijkhieden verkeerdie en van wien verwaObt werd, dat bij, dank zij het hem verleende uitstel, de moeilijkbeden te boven zou komen. De geiheele regeling van het in- stituut was qp dezen grondslag gebouwd. Dit stelsel is door de wet van 1925 gewij- zigd. Niet langer is noodig, dat vooruibzicht op aligeheele betaling der schuideischers be staat; voldoenide iS voor verieening der sur seance, dat niet blijkt, dat bevrediging der orediteuren na verioop van tijd niet te ver- wachten is. Er is meer. Anders dan onder de vroegere regeling, welke de benoeming van bewinjd- voerders dfeed afhangen van het verleenen eener voorloopige surseance, waaraver de sahuildeischers moesten stemmen, zijn sedert de wet van 1925 aan de enkele indiejiing van een verzoekschrift tot verieening van sur seance verbomden. De minister van justitie meenit dan ook, met de Staatscommissie-Limburg van wier arbeidzaamheid dit ontwerp van wet de vrucht is, dat met eenige voorziening niet langer kan worden gewacht. In de eerste plaats dienit de mogelijkaieid te worden ge- schapen, dat zoo spoedig mogelijk, ook v66r de raadpleging van de crediteuren, aan dien door den schuldenaar krachtens zyn sur- sdance-request in het leven geroepen toestand een einde wordt gemaakt, waar zulks noodig mocht blijken. Vender is bet gewenscht, dat, daiar de surseance van betaling hoe langer hoe meer toepassing vindt op de boedels, waarbij algeheele voidoening der schuid eischers niet te verwachten iB, bepaiingen worden apgenomen, welke de gelegenheid geven, de belangen van den boedel beter te beveiligen dan bij de bestaande regeling het geval is en de wederzijidsche aanspraken nauwkeuriger en volledliger af te bakenen. Is deze wijiztiging van de surseance van be taling op zichizelf reeds noodizakelijk, de eisch van herziening klemt nog te meer, nu het gewenscht is de gelegenheid te scheppen. om ook buiten faillissement een dwang- accoord tot stand te doen komen. De regeling van bet dwangacooord moet zoodanig zijn, dat den schuideischers zooveel mogelijk wordt gewaarborgd, dat het accoord iniderdjaad in hun ailer belang is. De redder zal diit niet kunnen beoordeelen, zondbr te zijn voorgelicht door een bewindvoerder, die zich van den toestand van den boedel op de boogte heeft gesteid. De taak van dezen bewindvoerder zal tevens moeten zijn, toe- ziebt te houdien op den schuldenaar an te- zamen met hem bet beheer zijner zaken te voeren. De positae van -dezen bewindvoerder moet dus geheel gelijk zijn aan die van den surseance-hewindvoerder. Antony, als ik u vraag, of u mij misschien iets van de geschiedenis van diit kleinood kunt vertellen". „Het was het eigendom vstn de grootmoedter van mijn nicbt", zei Tony kalim. ,,Dat is alles wat ik er tot nu toe van weet". ,,Z0o!" zed mr. Mason. ,,Het zou werkelijk van groot belang zijn te weten hoe de broche in haar bezit is gekomen. Een steen van deze kwaliteit, om niet te spreken van zijn buiten- gewoon zeldlzame zettimg moet toch de aan dacht getrokken heibben. Het zou mij niet verwonderen, als ik ontdekte, dat bij uit de colleqtie van iemanid van kioninklijken bloede afkomstig was". „Wat veroniderstelt u, dat zij waard is?" vroeg Tony. Mr. Mason aarzelde een oogenblik. „Afge- zien van de bistorische waarde, welke zij kan bezitten", antwoordde hij langzaam, „zou ik de waarde op ongeveer vijf a zevenduizend pond schatten". ,,Zoo, zoo", zei Tony. „Ik wist niet dat de grootmoeder van mijn nichitje zoo verkwistend was. Zoudt u misschien een mooi sterk fou- draal er bij kunnen viadlen, mr. Mason, want het zou jammer zijn, als bet beschaidigde". De juiwelier nam bet kleinood met bijna eerbiedige voorzicbtigheid van hem aan, waar- na hij een bedienide riep, om voor een waardig amhulsel te zorgen. Binnen een paar minuten kwam de man terug met een keurig verzegeld pakje, dat Tony in zijn zak Met glijden. ,,Ik dank u zeer voor de moeite, mijnheer", sprak hij, ,,en als ik iets meer over (die groot moeder van mijn nicbt kan te weten komen, zal ik er u kennis van geven." Buigend geleidde Mr. Mason hem naar de deur. ,,Ik stel er zeer veel belang in, sir Antony. Zoo'n menkwaardig kleinood moet een' geschiedenis hebben. Het zou mij niet verwonderen als het aan iemiand van ko- ninMijke afkomst had toebeboord1". Het sloeg juist half een, toen Tony de winkiel uiltkwam en tien minuten later stopte hij voor de Cosmopolitan". Hij sprong uit de auto en ging dwars door de hal, direct naar het privekant'oor van Donaldson, waar de betalingen der weddensahappen altijid werden De minister adht voonts een tusschenoplos- sinig gewenscht, welke als regel stelt, dat het accoord eerst in behandeling komt na de definitieve verieening der surseance, doch den recbter bevoegdheid geeft, om, ingeval het ontwerp van accOord tegelijk met het venZoekscbriflt tot het verkrijgen van sur seance ter griffie is nedergelegd, de behan deling van het accoord in de plaats te doen treden van die der surseance. DALING WERjKLOOSHEID. De directeur van den rijksddenst der werk- looahaidBverzekerinig en arbeid'Sbe m i ddeling deelt mede, dlat in de week van 7 tot en met 12 Mei 1934 het aamtal leden van ingevollge het We rkloosbeifdsbeslui t 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 587.000 waarvan 85.300 lanidarheiders, In de maanden Mei tot en met November worden g'een gegevens aan- gaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvangen. De werkloos heid onder de overige 501.700 verzekerden bedroeg in genoemde periode 25.1 In de vorige verslagperiode (23 tot en met 28 April) bedroeg de werkloosheid onder de 589.000 verzekerden 23.5 Indien echter de landarbeiders ook in die periode buiten be- schouwing waren gebleven, zou het percen tage zijn geweesit 25.3. In vergelijking hier- mede is de werkloosheid in den loop van twee wefcen gedaald met 0.2 Bjj 1062 organen der openbare arbeids- bemiddelang atonlden op 12 Mei 1934 in totaal 322.499 werkzoekenden ingeschreiven, wtaar- onder 308.312 mannen. Hiervan waren werk- loos 299.806 personen, waaronder 289.935 man nen. Op 28 April 1934 bedroeg het totaal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal orgianen 331.791. Hiervan waren werkloos 308.769 personen. Het aantal ingeschreven werikzoekenden is sedert 28 April 1934 ge- daalld met 9292, het aantal werklOozen met 8963. EEN PRINSJE GEBOREN. Koningin Astrid is Woensdagavond om 23.35 op het slot Stuijvenberg te Laeken van een zoon bevallen. Aan het jongei prinsje zal naar men weet ter herinnering aan 'zijn groot- vader, den gestorven Koning, de naam Al bert warden gegeven. Wegens het late uur werd het nieuws niet meer bekend gemaakt. Het is eerst Donder- dagocbtend door middel van 101 artillerie- schoten aan de bevolking medegedeeld. (Het jonge prinsje is het derde kind van het koninklijk echtpaar. De andere kinderen zijn prinses Josephine Charlotte, geboren 11 Oct. 1927 en prins Boudewijn, geboren 7 Septem ber 1930. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: De overgroote meerderheid van de bevol king der hoofdstad heeft eerst Dondagochtend om zes uur, uit haar slaap opgeschrikt, toen plotseling een artillerieschot, dat door hon- derd andere werd gevolgd, weerklonk, het meuws betreffende de geboorte van een ko ninklijken prins vernomen. De bevalling van koningin Astrid, die om vijf minuten over half t'waalf op het kasteel Stuyvenberg te Laken plaats vond, was zeer voorspoedig. Dr. Spies en dr. Leboeuf, de be- kende Brusselsche gynaecologen, die ook de vorige maal de Koningin, toen nog kroon- prinses, bijstonden, waren eerst om acht uur 's avonds ten paleize ontboden. De Koningin bevond zich in uitstekenden gezondheidstoe- geregeild. De eerste pensoan, die hij bij zijn bum'enkomen ontdelcte, was mark'ies Da Frei- tas. Niiettegenstaande zijn rol vain verlies- bataler, scheen die buitengawone staatsman in d'en besten luim te verkeeren. Hij zat met eemige leden vroolijk te praten en onldeir hen bevonden zich ook „Doggy" Dan'alidson en Dick Fisher, de sdheidisrechterIn een hoe>k van het vertiek zat ,,Bliksem" Eopez. Hij iwas smaakvol gekl'eeid en droeg een gerui'te overjas en gele handsohoenen, dioch al dit schoons kon niet verhinderui, dat de uiit- drukking op zijn bruin gelaat medelijtdien- wekkend was. „Het spijt mij, dat ik u heb moeten laten wa/chitan", zei Tony. ,.,Ik heb zelfs geen ver- ontsohuldiging zooals de mankies, die heel vain Richmond kornt". Da Freitas, die juist een sigiaar opstak, wuifidie de verantschulid'igiiig met karaJkterils- ,tftek haindlgetoiaar van zich af. „Eemigie mmU- ten vertraging zijn altijid toegestaan, sir Antony, behalve als er een dame in het spel is. Wat mijn stiptheid betreft, nu Hij haaJide zijn schoudens op en Het lacbemd' zijn witte handen zien „ik was bij Claridige, dus was mijn afistamd ©genlijik nog korter dan de uwe. Er valgde een korte pause. „Aangsizien alle paftijen tegenwoordig zijn", begon Doggy" Donaldson, „stel ik voor met de afiwikkeling d'er zaken te beginnen". Er was niet veel te doen, want nadat Do naldson een cheque van vijftig pond h'ald g?- schreven, ovehhanldligde hij haar aan Dopez. zijnide het bedrag, dait den veriiezer volgoaB avareenkomst moest warden uitbietaiald. Nu bleef er siechts over het betalen der wadden- schappien. Tony, diie de aangeniame pesitie be klee elide van ail gem een ontvanger, sltalk het bankpapier en de cheques in zijto binnienizak en bestellde, ingevollge de gewiconte van on- heugelijke jaren, eenige flesschen champagne. ,,Het spijt mij, dat de koning niet bij ons is", zei Tony tegen Da Freitas. „Ek had op zijn gezondheid willen drinken en hem veel vOorspoed in de toekoimgt willen tefewen- sohen" (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1