H. S. C. HUIJSMAN BEZOEKT de Groote Landbouwtentoonstelling Sport Gemengde Berichten Burgerlijken Stand EEN BELEEFDE VRAAG. Veulenkeuring WIELRENNEN. LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBE WEGING. AMELINA FOKKINA. LIJNTJE DANA HUISSEN m JOHANNES CORNELIS SLIJPEN, BLOEMPJESDAG Oogarts Middelburg GEEN spreekuur op Vrijdag 8 Juni, eerstvolgend spreekuur op V rijdag 22 %I uni, vanaf 10'/23 uur in het Ziekenhuis te Ter Neuzen. te AXEL „ARBEm ADELT" N. T. S. Woensdag 27 Juni 1934. merriaveulans, hengstvaulens, eenjarlge merries, 66njarigehengsten twaejarige hengsten an hengsten met afstammalingen. te KRUIN1NGEN (Zuid-Beveland) op Woensdag 20 Juni 1934. Hij dioet dlaiarom een beroep op de belang- he'Dbenden aan de uitvoering der maatregelen bum voile tnedeiwerking te verleenen. Hoe min der controlekositen, hoe meer aan hot bedrijf ten goede kan komen, of anders gezegd, hoe mmder uit de zakken der consumenten moet worden gehaald. In de derde plaats gaf spr. als zijn meening te kennen, dat we eigenlijk geen crisis door- maken, doch dat we bezig zijn een zich "wijzi- gende maatschappij in te treden. Verschil- lende blijvende veranderingen zijn zich aan het voltrekken, waarvan We nu nog niet de beteekenis kunnjen overzien. De leerling Rene Aernaudts richtte vervol- gens een hartelijk woord tot het personeel der scihool en bood als aandenken een paar boek- werken aan. De heer Van Dijk memoreerde daarna een en ander uit het 10-jarig bestaan der school. Schoon ook schaduwen hem in deze penode niet gespaard zijn. kan hij zich toch gelukkig achten. door deze groote lichtzijde, dat de school in een bloeienden staat verkeert. Ben woord van dank richtte spr. tot de heeren consulenten, die hem desgevraagd steeds terzijde stonden, alsmede tot den Plan- ziektenkundigen dienst. Woorden van dank richtte hij voorts tot de ouders, het bestuur en de commissie van toezicht en de oud-leer- lingen met wie hij aangename relaties onder- hovidt. Hij wees er vervolgens op, dat wan- neer het ondeiWijs aan de eischen van de prak- tijk der streek zal voldoen, een nauw contact met die praktijk noodzakelijk is. In dit ver- band geWaagde hij met dankbaarheid van het vo-ormalig Centraal Comito voor gewassen- keuring, waar hij mede leiding aan de keuring gaf. Helaas is thans die praktische leer- school voor hem gesloben. Spr. bracht ook nog het rapport-Welter in herinnering, dat de landbouwdagscholen om hals had willen bren- gen, wat gelukkig niet is geschied. Tegenover de ambachtssehool maken wij al een zeer bescheiden figuur, niettegenstaande de economische beteekenis van den landbouw voor W. Z. Vlaanderen primair is. Intusschen was de rassentuin reeds wegbe- zuinigd, doch deze is weer herrezen, dank zij een ongevraagden steun van den kring Oost- burg der Z. L. M. Alsnog werd gewezen op de wenschelijkheid van een centraal proefveld voor deze streek en op het bezdt van een practische leerkracht voor werktuigkunde met het oog op de steeds verder gaande mechanisatie van het land- bouwbedrijf. Spr. noemde de landbouw-werk- tuigkunde de zwakke zijde van het Nederl. landbouwonderwijs in het algemeen. Bevorderd werden: Van de eerste naar de tweede klasse: A. I. Becu te Groede; R. C. de Bmvckere te Aardenburg; J. A. den Hamer, A. A. de Hulster, P. de Hulster en A. Ra- mondt en J. H. Vermue te Schoondijke; A. O. J. Haverbeke en A. J. van Hoeve te Biervliet; P. de Hullu en J. P. Vercouteren te Retran- chement; J. Cools te Cadzand; A. J. Leen- houts, C. Quaak en B. A. v. d. Slikke te IJzen dijke; D. P. Luteijn en P. C. Verhage te Nieuwvliet; E. J. de Milliano te Waterland- kerkje; Pr. J. de Milliano te Oostburg; C. L. Pladdet en M. J. Quaak te Zuidzande. Van de tWeede naar de derde klasse: C. Roecke te Hoofdplaat; A. J. Bliek en A. "Ha verbeke te Biervliet; P. van Cruiningen, W. Quaak en G. Knibbe te Zuidzande, J. Dus, J. Dhont, A. Salome en A. de Hullu te Groede; A de Feijter te Waterlandkerkje; J. Haak, E. de Smet en M. E. Bonte te St. Kruis; I. Haartsen en A. Termote te IJzendijke; J. Moggre te Schoondijke en J. Scheele te Eede. Van de derde naar de vierde klasse: Z. Cor nells te Nieuwvliet; J. de Hullu te Retran- chement; J. Provoost en J. Haverbeke te IJzendijke; P. Quaak en A. D. Risseeuw te Zuidzande; J. P. Risseeuw en J. P. van Dijke te Groede en R. J. Scheele te Sluis. Het einddiploma werd verworven door C. Aernaudts en R. Aernaudts te Sluis; Aug. Dellaert, G. Dellaert en W. Quaak te IJzen dijke; J. J. de Feijter en H. J. Vermue te Schoondijke. De volgorde van de namen houdt geen rangorde in. Toegelaten tot de le klasse zijn: A. v. d. Ree, I. J. Haartsen, J. Ramondt, J. Moggr£, en S. de Feijter te Schoondijke; A. F. Rosen- daal te Nieuwvliet; P. I. Dirkx en H. H. Ver- craieye te Aardenburg, Z. Dhont te Groede: A. 'Haak, St. Bonte, G. van Hal en Ach. G. v I. Vijver te St. Kruis; A. J. de Milliano te Waterlandkerkje; A. Majjneke en J. FlikWeert te Breskens; J. Dekker te Retranchement; C. de Milliano, M. Raes en J. A. Scheele te IJzendijke en O. F. Plasschaert te Oostburg. BAANKOERS TE LAMSW A ARMS. Maandag j.l. werd onder veel belangstelling te LamsWaarde de 70 K.M. baankoers voor beginnelingen en nieuwelingen B.W.B. en N.W.U. gereden. De uitslag was als volgt: I. Pellenaars, Breda; 2. van Sundert, Ter- heijden; 3. Middelkamp, Kieldrecht; 4. Bleijen- berg, Stekene; 5. Strobbe, 'Hulst; 6. Weemaes, Clinge; 7. de Vos, Stekene; 8. Hermans, Zuid- dorpe; 9. Bosman, Heikant; 10. van de Voorde, Clinge; 11. van de Velde, Zaamslag; 12. Ke gels, Koewacht; 13. de Feber, Slulskil; 14. van Overloop, Stekene; 15. Hermans, Bosch- kapelle; 16. Verschuren, Koewacht; 17. Ste- vendaal, Terhole. Ondanks het feit, dat Pellenaars tot vijf maal toe pech had, wist hij als eerste aan te komen na 1 uur en 52 minuten. (Van de Velde, de Feber en Hermans van Boschkapelle zijn leden van de wielrennersver- eeniging ,,Trap Door" te Ter Neuzen.l AANGEHOUDEN. In verband met den eenige dagen geleden plaats gehad hebbenden brand in een land- bouwschuur en woning op de hofstede van zekere Goverse be Amemuiden is Zaterdag j.l. door de politie aangehouden en ter beschik- king van de justitie te Middelburg gesteld, zekere C., arbeider, wonende te Arnemulden. Zooals men weet, was C. het eerst bij den brand en heeft hij de bewoners die zich ter ruste hadden begeven, gewekt. C. is als ver- dacht van den brand te hebben gesticht naar het Huis van Bewaring overgebracht. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Te Esschen hebben de diouanen aan de Beigisoh-Nederlanidsche grens een auto aan gehouden, waarmede 17 kalveren frauduleus uit Nederland werden ingevoerd. De auto en de kalveren werden ip beslag genomen. Tegen de vervoerders werd proces-verbaal opge- maakt. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is de 19-jarige A. Verhoe- ven udt Erp bij het ziwemmen in het Wilhel- minakanaal te Gerwen en Son verdroniken. OVEEBEDEN EN GEDOOD. Te Drunem is Zondagmorgen de landibouwer Knippeilis, die met een fiets in de richting Vlijmen reed, dioor de tram overreden. Beide beensn werden hem afigereden. Het slacht- offer was onmiidldeliijk dood. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijidens het oniweer Zaterdagnamiddag boven den Westhoek van Noord-Brabant liepen drie personen over een pad door het veld. De langste van hen werd door den biksem ge- troffen; de twee anderen bdeven oogedeerd. De getroffene, D. K. uit Zwimgelspaan (ge- meente Fijmaart) is aan de gevolgen over- leden. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Zaterdag is het 2-jarig zoontje van den heer Li. Pennings te Vinkel (N.-Br.) spelenderwijs in een tobbe kokenid water gevallen. Met ernstige verwondingen over het geheele lichaam is het kind opgemomen. Maandag is het aan de gevolgen overleden. CHAUFFEUR DOOR SLAAP OVERMAND. Een groote autobus vol passagiers, op weg van Amsterdam naar Groningen, is op den Rijksstraatweg ter hoogte van De Punt (Gr.) tegen een boom gereden, doordat de chauf feur in slaap was gevallen, meldt de „Tel." Wonder boven wonder kwamen de imzitten- den er zonder noemenswaardige kwetsuren af. De bus werd zwaar beschadigd. ONGEREGELDHEDEN TE IJMUIDEN. Vrijdagavond hebben zich op het Velser- duinplein te IJmuiden ernstige ongeregeldhe- den voorgedaan. In verband met de ver- scherpte bepalingen in de politieverordening, houdt de politie streng de hand aan het rechtshouden en tegen het vormen van sa- menscholingen op pleinen en hoeken der straten. Dien avond maande de politie eenige per sonen op het Velserduinplein aan tot doorloo- pen, waarbij een 21jarig persoon W. genaamd zich verzette. De agenten trachtten den ver- zetpleger te arresteeren, maar werden van alle kanten door jongens ingesloten, waarbij de agenten onder den voet raakten. Telefo- nisch werd naar het hoofdbureau van politie om hulp verzocht en spoedig verscheen een auto met agenten ter plaatse, die charges uitvoerden en het plein schoonveegden. Genoemde W. en nog een persoon, de 20- jarige K. werden aangehouden en opgesloten. Tot laat in den avond bleef het op en in de omgeving van het plein rumoerig en waren de gemoederen opgeivonden. DE BISAMRAT IN ONS LAND? Een dame te Apeldoom heeft nabij de Grift een dier waargenomen, dat haar als de ge- vreesde Bisamrat voorkwam. Het week in bouw en kleur sterk af van de gewone ratten en was aanmerkelijk grooter. Zij slaagde er In het dier op korten afstand te naderen, aan- gezien het niet de minste schuwheid aan den dag legde. De autoriteiten zijn hiervan op de hoogte gebracht. De Bisamrat (Fiber Zibethicus) is afkom- stig uit Noord-Amerika en in 1906 in Bohe- men geimporteerd door pelsdierfokkers. Het is gevlucht en heeft zich verder en verder ver- spreid. Gebleken is, dat het bont van in Europa levende exemplaren vrijwel waarde- loos is. Zij verspreidde zich steeds meer door Duitschland en kan terecht tot de ongaame geziene gasten gerekend worden. Immers zij doorwoelt en beschadigd waterkeeringen en andere dijken. In Duitschland "werd een speciale afweer- dienst in het leven geroepen, die de bestrijding krachtig en stelselmatig heeft aangepakt. Niet lang geleden werd bij Osnabriick, dat is 93 K.M. van de Nederlandsche grens, zoo'n groote woelrat gevangen. NOODLOTTIGE SAMENLOOP VAN OMSTANDIGHEDEN. Op den grooten weg naar Den Bosch had Zondagavond een ongeval plaats, dat aanvan- kelijk niet-ongunstig scheen te verloopen, maar door een zeer noodlottigen samenloop van omstandigheden toch nog een slachtoffer eischte. Op het oogenblik dat de stoomtram Waal- wijk-Den Bosch den weg langs pufte, werd een 27jarige fietser die in dezelfde richting reed, door een hem achteroprijdende auto aan- gereden. De autobestuurder geraakte zijn stuur kwijt, en vloog naar het rechtergedeelte van den weg, waar de wagen tegen een boom botste en tot stilstand gebracht werd. De auto werd zoo goed als vemield, doch de inzitten- den bleken geen noemens'waard letsel te heb ben bekomen. Ook de wielrijder leek het ongeval goed te ontkomen. Hij stond namelijk op en had oogenschrjnlijk geen letsel. Toen echter nam het voorval een zeer noodlottige wending. De stoomtram was de plaats der aanrijding ge- naderd en juist toen de aangereden fietser overeind kwam, werd deze door de locomotief gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk bracht groote constematie. De gehavende auto moet worden wegge- sieept. Na het politie-onderzoek konden de autopassagiers hun weg naar Nijmegen ver- volgen. SMOKRELEN .ALS BIJVERDIENSTE. En den raad van Rucphen (N.-Br.) heeft de heer Konings heftig geprotesteerd tegen de z.i. veel te lage sfceunuitkeering, die slechts 4 gulden bedraagt plus kindertoeslag. Hij be- schuldigde er voorts een der wethouders van eenigen steuntrekkers, die zich bij hem had den beklaagd over den te lagen steun, te heb ben toegevoegd dat ze dan maar moeten bij- verdienen met smokkelen! De wethouder ont- kende deze "woorden te hebben gebezigd, maar het lid Konings zeide getuigen te hebben om zijn beVering te bevestigen. Hij wees op de toestanden, die voortvloeien uit de ongunstige steunregeling. Vele mannen be Rucphen, Wil- lebrord, Sprundel en andere dorpen worden nu door hun vrouwen eenvoudig de deur uit- gestuurd om te gaan smokkelen. Men moet toch leven! Burgemeester Crusio zegde toe stappen bij de regeering te zullen doen. Loodgieterswerk F. Ndcolle te Westdorpe F. J. Kool te Sluiskil Glas-, verf- en behangV/erk: M. W. Visscher be Axel C. Smies be Sluiskil Jac. Hofman be Sluiskil A. I. J. Gazan be Sluiskil Elecbrisch licht: H. W. Houg te Zaamslag A. Rammeloo te Philippine 130 129 (gegund) f 278 194 179 172 (gegund) 41 36 (gegund) AXEL. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Elza M. Verlinden, dienstbode, Sluiskil P 85, van Graauw (Z.). Pieternella Wieland, geb. de Vos, zonder, Zaaidijk M 17, van Zaamslag. Helena Hamelink geb. van Alten, zonder, Rondeputten M 60, van Zaamslag. Celina M. van de Walle, dienstbode, Z"war- tenhoek Q 38, van Zuiddorpe. Maria Luijks, dienstbode, Kijkuit K 37, van Hontenisse. Fr. van Kampen, reiziger, Pr. Hendrikstr. EE 5, van Hilversum. Pharaielde L. M. Kesibeke, zonder, Juliana- straat E 131, van Koewacht. Hendr. Mangold, zonder, Sassing Q 15, van Pijnacker. Elizabeth van Buijten, dienstbode, Station- straat G 40, van Hontenisse. Martha Dobbelaar, dienstbode, Buitenweg H 5, van Ter Neuzen. Janneke Koster, hulp i.d. huish., Buitenweg H 59, van Rotterdam. f Maria C. Antheunis, winkeljuffr., Markt C 46, van Rotterdam. Vertrokken: R. A. van Nieulande, dienstkn., Drieschou- wen A 33, naar Overslag. Aldert G. Vlaander en gezin, melkslijter, Kijkuit L 8, naar Koewacht. lAlph. A. Rombout, dienstkn., Drieschouwen A 33, naar Koewacht. Krijn A. Dieleman, wagenmaker, Kijkuit L 2a, naar Borssele. Elizabeth Eggermont, zonder, Prins Mau- ritsstraat, naar Aardenburg. Martha M. L. Freijser, dienstbode, Drie schouwen A 30a, naar Boschkapelle. Catharina Verschelling, zonder, Nieu"wen- dijk I 59, naar Oostburg. Emanuel Paulussen, coiffeur, Julianastra.at E 153, naar Rotterdam. August Reichelt, metselaar, Sluiskil P Woonb., naar Selzaete. Gerrit de Vriend, hankwerker, Kerkdreef E 8, naar Ter Neuzen. Suzanna J. Dreve, diensbbod, Oudenweg I 17, naar IJzendijke. H. de Rover en gezin, procuratiehouder, Sluiskil P 68, naar Alkmaar. Krima Jensen, dienstbode, Magrette N 59, naar Zaamslag. Maria D. van Goethem, dienstbode, Ouden- weg I 15, naar StoDDeldijk. HONTENISSE. In het tijdvak 1531 Mei hebben zich in deze gemeente gevestigd: Maria Rosalia Schelfaut, Schuddebeurs, van Hulst. Louisa Mar. de Valck, Groenendijk, van Boschkapelle. Irma L. M. Neve, Vitshoek, van Ossenisse. Maria L. Sdhelfhout, Groenendijk, van Osse nisse. Elisabeth Franc. Rademakers wed. Petrus de Bakker, Groenendijk, van Ter Neuzen. Mar. Ros. van Damme, Terhole, van Hulst. Johannes Hendricus Joosten met echtg., Groenendijk, van Dordrecht. Vertrokken: Polyd. de Paepe, Schuddebeurs, naar Clinge. Romenia Aug. Julm. Clem. Beck, Kuitaart, naar Elst. Rob. Jos. Mar. Voet, Kloosterzande, naar Voorhout. Emiel Alfr. Lod. Sonnemans, Jagertje, naar Hulst. Noel Mar. Jos. Henr. Pijls met gezin, Kloosterzande, naar Hulst. Maria Ros. Koole, Kloosterzande, naar Hulst. Elisab. van Buijten, Lamswaarde, naar Axel. Anna Cathar. de Smit (wed. Jos. van Sikke- lerus), Rosenberg, naar Clinge (B.). Josephina Ivens, Knapaf, naar Hulst. Alouis. Joh. Neve, Knapaf, naar Graauw. SAS VAN GENT. In het tijdvak 1631 Mei hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. I. E. van Boxsel, dienstbode, van Steen- bergen. M. A. Thiry, zonder, van Gent (B.). F. Vermunt, zonder, van Standdaarbuiten. L. M. Simons, zonder, van Antwerpan (B.) A. Vervaet, dienstbode, van Westdorpe. A. Vermeulen, zonder, van Breskens. M. L. Th. de Craene, zonder, van Wachte beke (B.). Vertrokken P. Pielaet, landarbeider, naar Assenede (B.). WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Rosalia Irma Sidonia Wiillems, van Tier Neuzen. Bertha Bracke, van Selzaete (B.). Paulina Ir&ne D'Hooghe, van Ter Neuzen. Elza Paulina de Block, van Zuiddorpe. Andr§ Sells, van De B51t. Vertrokken: Frans Josef Nicolaas Jurriens met gezin, naar Ter Neuzen. Florentine Theophile Sarah Rens, naar Gent. Helena van Regenmortel, naar Zuiddorpe. Alice Vervaet, naar Sas van Gent. Theodorus Jacobus de Kort, naar Ossenisse. SLUISKIL. Zaterdag j.l. is door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen in het cafe van den heer de Krijger te Sluiskil aanbesteed het bouwen van een woonhuis in den Stroodorp- polder, gemeente Westdorpe. Ingeschreven werd als volgt: Graaf en metselwerk: J. L. de Waele te Axel 1520 H. van Steenbergen te Philippine 1495 C. en A. Kaas te Sas van Gent 1374 J. Scheele te Sluiskil 1330 (gegund) AXEL. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Frangois Adrlaan Rinn, oud 21 j., jm. en Santina Jan neke Verpoorte, oud 24 j., jd. 8 Mei. Gino Giani, oud 30 j., jm. en Louisa Stephanie Wijne, oud 30 j., jd. 11 Mei. Augustinus Jo annes Kindt (van Zuiddorpe), oud 28 j., jm. en Maria Cecilia Breepoel, oud 23 j., jd. 11 Mei. Florus Dieleman, oud 28 j., jm. en Ca tharina Haak, oud 26 j., jd. 17 Mei. Jacobus Hamelink (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Helena Witte, oud 18 j., jd. 18 Mei. Jan Jo- zias de Koeijer, oud 23 j., jm. en Maria de Fegter, oud 22 j., jd. 29 Mei. Willem Nieu- wenbuijzen (van Monster), oud 26 j., jm. en Adriana Janna Boeije, oud 25 j., jd. 31 Mei. Jan Willem den Doelder (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Victorina Seraphina- Groothaert, j oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Raimondus Primus de Vriend (van Aardenburg), oud 23 j., jm. en Elizabeth Rozalia Eggermont, oud 23 j., jd. 17 Mei. Frangois Adriaan Rinn, oud 21 j., jm. en Santina Janneke Verpoorte, oud 24 j., jd. 24 Mei. Florus Dieleman, oud 28 j., jm. en Catharina Haak, oud 26 j., jd. 31 Mei. Augustinus Joannes Kindt (van Zuiddorpe), oud 28 j., jm. en Maria Cecilia Breepoel, oud 23 j., jd. 31 Mei Jan Jozias de Koeijer, oud 23 j., jm. en Maria de Feijter, oud 22 j. ,jd. Jacobus Hamelink (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Helena Witte, oud 18 j., jd. Jan Ruben, oud 21 j., jm. en Santina Wolfert, oud 22 j., jd. Geboorten. 9 Mei. Janna Gerardina Levina, d. van Comelis Marinus van Tatenhove en van Levina Janna Heijnsdijk. 13 Mei. Adrianus, z. van Dingenus van den Berg en van Paulina Lamberta Aamdeweg. 14 Med. Simon Willem, z. van Abraham Deij en van Paulina Adriana Dieleman. 15 Mei. Elizabeth Maatje, d. van Louis Francois Kaijser en van Jozina Wilhel- mus. 17 Mei. Pieter BoudeWijn, z. van Abra ham Jan Oppeneer en van Elisabeth Hame link. 26 Med. Oomelia, d. van Bartel Klaassen en van Clara de Visser. 31 Mei. Catharina Adriana, d. van Marinus Riemens en van Geertruida Schieman. Overlijden. 17 Mei. Rene Petrus van Rumste, oud 23 j., z. van Cyrillus en van Adele Celina Mattens. 23 Mei. Johannes Deij, oud 84 j., wedn. van Jozina de Mul. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen15 Mei. Flori- mond Henricus Petrus Kox (van Haarlem- mermeer), oud 30 j., jm. en Maria Johanna Gelderland, oud 25 j., jd. Geboorten. 11 Mei. Jozef, z. van Petrus Franciscus der Weduwe en van Philomena Rosalia Willaert. Petrus Franciscus, z. van Josephus Petrus Franciscus Vink en van Emma Maria van Stevendaal. 14 Mei. Jo seph, z. van Alphonsus Van Vlierberghe en van Elisabeth Maria Vink. 18 Mei. Aloijsius Robertus, z. van Anthonius Pieters en van Seraphina Apolonia Kroes. 21 Mei. Theresia Maria, d. van Theophilus Petrus Ottjes en van Regina Philomena Dullaert. 24 Mei. Joseph Ludovicus) z. van Gijsbrecht Johannes Gelderland en van Anna Johanna Serj. 25 Mei. Louisa Maria Constantina, d. van Aloui- sius Blondinus Ingels en van Maria Elisabeth Dankaart. Overlijden. 30 Mei. Philomena Johanna de Dijcker, oud 60 j., echtg. van Alphonsus d'Hont. HOEK. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Pieter Willem Jansen, oud 27 j., jm. en Dingetje Dees, oud 24 j., jd. Comelis Dubbeldam (van Ter Neu zen), oud 25 j., jm. en Sara Verhelst, oud 20 j., jd. 31 Mei. Jan Cornells van Overdulve (van Zaamslag), oud 26 j., jm. en Tannetje Francina Stoffels, oud 22 j., jd. Levinus van Tatenhove, oud 24 j., jm. en Maatje Jansen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Willem Jansen, oud 24 j., jm. en Geertruida Kempe, oud 25 j., jd. 9 Mei. Jakobus de Nood, (van Waterlandkerkje), oud 26 j., jm. en Suzanna Levina de Jonge, oud 26 j., jd. 31 Mei. Pie ter Willem Jansen, oud 27 j., jm. en Dingetje Dees, oud 24 j., jid. Oomelis Dubbeldam (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm. en Sara Verhelst, oud 20 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Jan, z. van Willem Hel- mendag en van Maria Riemens. 28 Mei. Adriana Catharina, d. van Marinus Meertens en van Elizabeth van Wijck. Overlijden. 4 Mei. Oomelia de Vroe, oud 56 j., echtg. van Johannis Comelis van Hoom. 18 Mei. Thomas Pladdet, oud 36 j., echtg. van Suzanna Pladdet. 25 Mei. Gilles van Wijck, oud 21 j., z. van Pieter en van Levina Corne lia Drabbe. 28 Mei. Thomas Meertens, oud 32 j., echtg. van Neeltje Cornelia Meeusen. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Johannes Leo- nardus Boeding, oud 29 j. en Mathilda Maria de Klippelaar, oud 26 j. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Josephus Jacobus de Roos, oud 26 j. en Anna Catharina Ivens, oud 23 j. 25 Mei. Johannes Franciscus de Blok, oud 36 j. en Emma Rosalia de Booij, oud 34 j. Geboorten. 16 Mei. Agnes Fidela, d. van Joseph Joh. de Bot en van Leonia Is. Polfliet. 19 Mei. Jacobus Jozias, z. van Oomelis Jac. Vinke en van Licia Suz. Zegers. 20 Mei. Ja cobus Maria, z. van Petrus Al. Hiel en van Anna Com. van der Velpen. Theodorus Edu- ardus, z. van Eduardus Anth. Mattens en van Maria L. Hiel. 24 Mei. Francoise Catharina, d. van Jacobus Joh. Neeteson en van Magda- lena El. Leenhouts. 29 Mei. Josepha Martha Maria, d. van Petrus Com. Al. de Schrijver en van Maria Apol. de Schrijver. 30 Mei. Adriana Janna. d. van Martinus van Doom en van Adriana Bareman. 31 Mei. Cornelia Apo lonia, d. van Josephus Jac. Tieleman en van Rosalia M. Vink. SAS VAN GENT. Geboorten. 23 Mei. Adriaan Liza. z. van Adriaan Frans van den Berge en van Clasina Willemina Geelhoed. Overlijden. 22 Mei. Maria Wilhelmina D'hoens, oud 56 j., d. van Petrus en van Maria Adela de Baets. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 18 Mei. Leon Coone (van Sas van Gent), oud 21 j., jm. en Maria Kalle, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Johanna Cornelia, d. van Adriaan Benjamin van Hoeve en van Janna van Doeselaar. 19 Mei. Jacobus Cor nelia, z. van Jan Johannes Oostdijk en van Johanna Christina Smallegange. Overlijden. 15 Mei. Augustus Govaert, oud 74 j., weduwn. van Charlotte Johanna Ferjen. Voor Ter Neuzen,: 4 Juni. Deensch s.s. BRETLAND, 1235, hout, Rilax: Van Sluiskil: 4 Junl. Duitsch s.s. LENA PETERSEN, 1270, cokes, Helsingfors. Voor Selzaete: 4 Juni. Noorsch s.s. MARNA, 182, creosoot, Loniden. 5 Juni. Eng. s.s. ATHELSTONE, 358, creosoot, Goole. Van Selzaete: 4 Juni. Noorsch s.s. MAR NA, 182, leddg, lionden. Voor Gent: 4 Juni. Deensch s.s. HENRY TEGNER, 865, hout, Leningrad. 5 Juni. Zweedsch s.s. FYRILEIF, 495, hout, Lulea; Eng. s.s. WISBECK, 110, stukg., Ant wenpen; Zweedsch s.s. STEN STURE, 513, ledig, Delfzijl. Van Gent: 4 Juni. Eng. s.s. BRIGHTSIDE 189, ijzer, Middlesbrough. 5 Juni. Noorsch s.s. ELSA, 3177, ledig, Houston; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, led., Tyne; Nederl. s.s. VEERHAVEhf, 3262, kunist- mest, Norfolk; Duitsch s.s. SUSA, 555, ledig, Leith; Eng. s.s. THE COUNTES, 405, cement Dublin. Dr en Mevrouw CAZEMIER BOERSEMA geven, met dank aan God, kenniis van de geboorte van hun doch ter Neuzen, 4 Juni 1934. Eniigste kennisgeving voor Neuzen. Heden overleed zacht en kalm, i>nze geliefde Zuster, Behutwd- zuster en Tante, Weduwe G. die Visser, in den auderdoan van ruim 85 jaar. Namens de Familie, A. KARREMAN. Zaamslag, 5 Juni 1934. Heden overleed na een lang- idurig geduldig gedragen lrjden zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot, zorgzame Vader en Behuwdvader, de heer in den gezegenden oudierdom van bijna 79 jaar. Wed. J. C. SLIJPEN-EERMAN. N. E. SLIJPEN. J. A. SLIJPEN. A. F. SLUFEN. S. E. SLIJPEN-LEUNIS. De tf raardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag a.s., des na- middagis 2 uur. Axel, 5 Juni 1934. De Nederl. Militaire Bound, welke de zorg heeft voor de Chrdstel. Milit. Tehulzen ten bate van onze jonge militairen, maakt daarvoor zeer veel kosten. Ter bestrijding daarvan, zal er Zaterdag 9 Juni a.s. een worden gehouden, waarvan de op- brengst komt ten bate van dit werk. Help deze arbeAd steunen. J. HUTZINGA, Correspondent. Namens de Groentem- en Fruitcentrale te Den Haag maken ondeigeteekemden bekend, dlat telers van groemten en fruit als mede van vroege aardappelen, de veiling moeten aanwijzem waarbij zjj hun produoten wenschen te veilen. De aangifte en teekening daarvoor kan tot 15 JUNI a.s. gesohieden bfl onderstaande adressen EM. DE DECKERE te Hulst. JUTiES VEREECKEN te Hontenisse. R. A. D'HERT te Zuiddorpe. C. A. DE KRAKER te Zaamslag. A. F. VAN HUFTE te Philippine. JOS. HAMELINCK-VEREECKEN te Stoppeldijk. ABR. DE JONGE te Hbek. Aangifte is verplicht volgens art. 7 Kon. Besluit 18 April 1934 S 74, voor alle telers dus ook voor hen die geen lid der veiling zijn. Zonder deze aangifte kan geien ver- koop of vervoer der geteelde vruchten Het Bestuur der veiling te Ter Neuzen, G. G. RAMMELOO, Voorzatter. J. HTJIJSSEN-DIELEMAN Secretaris. van de Vereeniging van Zeeuwsdhe Fokkers op De Keuring word't gehoudea voor De inschrijving kan geschieiden per brief, met opgaaf van naam, kleur, gefooortejaar, naam van den hengst en de moeder met staznboeknummere, eigienaar en woonplaats. Het inleggelid bedraagt voor de leden 1,per paard en voor hengsten met afstammelimgen j 10,Niet-leden be- talen dubbelen inleg. Opgave met inleggeld wordt v6or of op Zaterdag 16 Juni a.s. ingewacht bij den Secretaris-Penningmeester, den heer IZ. DE FEIJTER, Prins Hendrik- straat te Axel. Tal van bezienswaardigheden. Groote aanvoer van prima fok- niateriaal (1000 dieren). Demonstratde boerenwagens op luchtbanden (15 inzendingen) Modelinrichting eenvoudige boeren- woning. Demonstratie P.Z.E.M. Provinciale Geitententoonstelling en Eerste Fokdag van Deensche varken3 in Ze eland.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3