Burgerlijken Stand Een aanvraag werd afgewezen. In het belang van deze kinderen werden verstrekt: 168 hemden, 144 borstrokken, 104 ondenbroeken, 33 directoires, 33 onderjurken, 1 paar kousen, 481 paar klompen. Voor en aleer tot het verstrekken werd be- sloten, is bij twijfel aan de behoefte een on- derzoek ingesteld. Vergaderingen. De commissie in haar ge- heel heeft eenmaal vergaderd, tot het uit- brengen van het verslag en de vaststelling van de rekening en verantwoording; eveneens hadden er besprekingen plaats over loopende zaken, die alle betrekking hadden op de ver- zorging der kinderen. Het bestuur vergaderde 3 malen voor het nemen van besluiten ten opzichte van bijzon- dere aanvragen. Uitgaven. De uitgaven der commissie be- droegen 640,09, waarvan de bescheiden voor een goede verantwoording bij het gemeente- bestuur zijn ingezonden. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een adres van Iz. Scheele, J. C. Huijs- sen, A. E. Koene, W. Moerman, M. van der Linde, P. Lijbaart, alien ingezetenen en be- lastingbetalende burgers van Ter Neuzen, die daarin te kennen geven: dat zij zich hebben ingericht tot den ver- koop van consumptieijs, om daarmede te trachten althans voor een gedeelte in het le- vensonderhoud voor hunne gezinnen te voor- zien; dat zij zich hierin belemmerd zien, doordat vele concurrenten van buiten de gemeente vrij kunnen handel drijven; dat het een seizoen-artikel is en afhanke- lijk van het weer; dat zij daardoor derhalve in hun broodwin- ning benadeeld worden; dat zij beleefd verzoeken, dat zij, die niet in de gemeente woonachtig zijn, geen ver- gunning tot venten of handeldrijven zal wor den verleend, buiten den openbaren marktdag op Woensdag; dat dergelijke maatregelen in andere ge- meenten, zooals Philippine, Cadsand, Goes, Bergen op Zoom, Roosendaal enz. worden ge- troffen; weshalve zij hun verzoek, berustende op een redelijken grond indien, opdat die maatregel ook ter dezer plaatse zal worden ingevoerd. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te stellen in hunne handen om be- richt en raad. De VOORZITTER herinnert, dat er ook een dergelijk verzoek is ingekomen van groenten- handelaren; burgeirueester en wethouders wil- len nagaan, of het geiwenscht is bij het vast- stelien v£in de algemeene politieverordening hieromtrenit maatregelen te nemen. De heer COLSEN had gedacht, dat er naar aanleiding van het verzoek van die groenten- hacdelaren in deze vergaderinig reeds een voorstel zou gekomen zijn. Hij meent, dat daarvoor wel iets is te zeggen; de tijd van het fruit, de aardbeien b.v., begint reeds te nader en. De VOORZITTER: We zijn nog niet zoover. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel besloten. i. Naar aanleiding van het in hunne han den om bericht en raad gestelde verzoek van de polders Zeven Triniteit en Oude Zevenaar, tot ovemame van den weg over den Baandijk in beheer en onderhoud, nadat de rijiweg van wege het rijk van een goede verharding zal zijn voorzien, schrijven burgemeester en wet houders het volgende: In uwe vergadering van den 8 Februari j.l. werd besloten in onze handen te stellen om bericht en raad, het adres van het bestuur van den Zeven Triniteitspolder, houdende verzoek het onderhoud van den Baandijk I, no. 29 van de ligger van Wegen en voetpaden voor rekening van de gemeente te nemen. Op 22 Februari d.a.v. is ook nog ingekomen een adres van het bestuur van den Oud-Zeve- naarpolder, houdende verzoek ook het onder houd van dat gedeelte van den Baandijk, dat op den ligger van wegen en voetpaden onder no. 40 voorkomt, ten laste der gemeente te nemen. Omtrent deze adressen zijn verschillende be sprekingen gehouden, o.a. met den ingenieur van den rijkswaterstaat. Daarbij is gebleken, dat het rijk genegen is voor zijne rekening de Baandijk over zijne voile lengte, geheel te vernieuwen en te voor- zien van een betonnen wegdek, maar in het verder onderhoud wenscht het geene enkele bijdrage te verleenen. In deze omstandigheden hebben bovenge- noemde polderbesturen aanleiding gevonden hun aangehaalde adressen in te zenden. In beginsel gevoelen wij er voor, op de adressen in te gaan, maar aangezien bij eene verbete- ring van den Baandijk ook de belangen der genoemde polderbesturen betrokken zijn, heb ben wij ons op het standpunt gesteld, dat ook zij eene bijdrage in de onderhoudskasten, al thans gedurende de eerste 30 jaren moeten verleenen. iOmtrent de kosten welke aan het leggen van een nieuw wegdek verbonden zullen zijn^ is door den gemeente-bouwmeester de vol gende raming van kosten opgemaakt: 60 Ml grondkeerende muur a f 2,50 f 150 50 M2 grond aankoopen a 3 150 15 stuks electriciteitspalen verplaat- sen a 60 900 2 stuks boomen rooien a 10 20 5 stuks palen van de radio-distribu- tie verplaatsen a 5 25 Oovoorzien 100 1345 Bedoelde betonweg eischt de eerste 15 jaren geen onderhoud. Nadien moet om de 10 jaar een teer-steenslaglaag aangebracht worden. De kosten hiervan zijn te stellen op 4000 M2 a 1,25 per M2 is 5000. Aan de hand van deze gegevens hebben wij berekend, uitgaande van een percentage van 4 per jaar, dat jaarlijks een bedrag van f 315 moet worden gereserveerd, om geduren de de eerste 30 jaar het onderhoud mogelij'k te maken. In dit bedrag "wenschen wij de Zeven Triniteitspolder gedurende 30 jaar te laten bijdragen 65 per jaar en de Oud-Ze- venaarpolder 35, zoodat 215 ten laste der gemeente blijft. Wij achten de last die de gemeente hier- mede op zich neemt dusdanig dat die in geen geval mag verhoogd worden, zoodat zonder aanneming van ons voorstel door de polder besturen, de zaak naar onze meening niet tot uitvoering mag komen. In verband met bovenstaande stellen wij u voor, om na vernieuwing van den Baandijk door het rijk, het onderhoud ten laste der ge meente te nemen en ons te machtigen, met de ibesturen van den Zeven Triniteit- en den Oud-Zevenaarpolder gedurende 30 jaren een oveneenkomst aan te gaan, omtrent de on- derhoudskosten, op basis als hierboven om- schreven. Die VOORZITTER voegt hieraan toe, dat dus uit dit schrijrven, dat aan de leden van den raad is toegezonden blijikt, dat burge meester en wethouders niet ongenegen zijn aan het verzoek der polderbesturen te vol- doen, mits deze gedurende 30 jaren een bij drage in de koisten van onderhoud van den weg zullen bijdragen. De heer COLSEN vraagt een inlichting. Hij merkt op, dat er volgens de nieuwe haven- plannen een rijksrweg zal komen tot Sluiskil. Daar aan het eind van den Baandijk, de weg lanigs de spoorbaan loopende met die olmen- boompjes is tocih reeds rijksweg? Was het daarom niet beter dat het werd omgekeerd, dat de gemeente den weg aan het rijk gaf? De heer SOHEELE wil, ter beperking der besprekingen opmerken, diat de heer Qoisen zidh blijkibaar vengist. De nieuiwe weg die met het oog op de uitbreiding der havenwer- ken geprojecteerd is, wondt geen verlenging van den ibestaaniden weg langs de spoorbaan. Die weg loopt voor een groot deel lanigs den Hoogen Dijik en dan verder door den Oude Zevenaarpolder. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 2. Intrekking van artikel 26, ^weede en derde Ud der Bouwverordening. In uwe vergadering van 19 April jl. schrijven burgemeester en wethouders aan den raad heeft een onderwerp van beraad- slaging uitgemaakt de toepassing van artikel 26 tweede lid der bouwverordening. Zooals u bekend is, bepaalt dit artikel in genoemd lid, dat buiten de bebouwde kom niet aaneensluitend mag worden gebouwd, maar dat tusschen de verschillende gebouwen een open ruimte moet worden gelaten. Bij de eerste vaststelling der bouwverorde ning in uwe vergadering van den 17 Augus tus 1933 was het tweede en derde lid van ar tikel 26 niet opgenomen. Dit is pas geschied bij de tweede vaststelling, in uwe vergadering van den 26 October jl., op verzoek van gede- puteerde staten. Zoowel dit college als de in- specteur van het staatstoezicht op de volks- gezondheid achten deze bepaling gewenscht, om de zgn. linbbebouwing zooveel mogelijk tegen te gaan. Zonder hoofdelijke stemming heeft uw raad op ons voorstel tot opnamebesloten. Intusschen is ons bij de toepassing van dit voorschrift gebleken, dat het tot onbillijkheid aanleiding geeft. Buiten de bebouwde kom wordt speciaal door de minst gesitueerden ge bouwd, die over het algemeen voor de voile waarde hunner woning hypotheek moeten op- nemen, soms zelfs niet over voldoende midde- len beschikken om de benoodigde bouwgrond te koopen. Deze menschen, wier loonen tengevolge van de voortdurende crisis tot een minimum ver- laagd zijn, worden nu verplicht, meer grond te koopen, dan hun aanmerkelijk beter gesi- tueerde collega's in de bebouwde kom. Naar onze meening moet deze onbillijkheid worden weggenomen, hetgeen geschieden kan door intrekking van het tweede en derde lid van artikel 26. Het belang der volkshuisvesting verzet zich daartegen naar onze meening in geen enkel opzicht, waarom wij U voorstel- len genoemide leden van artikel 26 der bouw verordening in te trekken. Door aanneming van dit voorstel wordt te- gemoet gekomen aan het adres van de buurt- vereeniging ,,Driewegen" en het voorstel van den heer Colsen, welke beide in de vorige raadsvergadering in onze handen zijn gesteld om bericht en raad. De VOORZITTER voegt hieraan toe, dat in de vorige vergadering is aangenomen een wij ziging in de Algemeene Politieverordening, tot wijziging van de gremzen der kom. Daar mede wilde men bereiken, dat daar aan de Axelsdhe straat aan de Oostozijde zou kunnen gebouwd wonden, zooals het ook aan de West- zijde is geschied. Maar nader bleek, dat men nog niet was waar men wezen wilde. De op- vatting van het Rijkstoeizictot bleek omtrent de vaststelling van de kom belang rijk af te wijken van die van het gemeentebestuur. Volgens het Rijkstoezioht was de 'bepaling in de politieverordening niet besMssc-nd voor het bouwen. Nu blijkt, dat de raad niet heeft be- oogd wat men bedioelde, stellen burgemeester en wethouders voor de bepalingen der Bouw verordening, van toepassing op open ruimte tusschen de woningen uit de verordening te schrappen. Modht dat kunnen doorgaan, dan is men een stap verder. Ondertussohen zullen burgemeester en wethouders gaan onderhan- delen met het rijkstoezioht, om met het bou wen aan de Axelsdhe straat op de gewone wijze te kunnen doorgaan. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Beschikbaar stellen van lokalen ten behoeve van den landbouwhuishoud- j cursus. Burgemeester en wethouders schrijven het volgende Op 9 Mei j.l. is een leerjaar afgeloopen van den landbouwhuishoudcursus, waaromtrent in uwe vergadering van den 29 December 1932 is beslist, dat zijne oprichting en instandhou- ding in deze gemeente noodzakelijk moet worden geacht. Wegens de ruim voldoende aangifte van nieuwe leerlingen zal de cursus zoo spoedig mogelijk worden voortgezet. In de financiering van den voort te zetten cursus zal geen wijziging worden gebracht, alleen zal door de Zeeuwsche Dandbouw Maat- schappij voor het schoonhouden van de be schikbaar gestelde lokaliteiten worden zorg gedragen. Ontvangen we thans voor lokaalhuur 344, voor verlichting en verwarming 172 en voor het schoonhouden van het lokaal f 129, is to- taal 645, voor den nieuwen cursus zullen we dus slechts ontvangen 344 172 f 516. Zooals u bekend is, was de landbouwhuis houdcursus ondergebracht in het gymnastiek- lokaal der voormalige openbare lagere school A. Uiteraard moest dit lokaal na gebruik tel- kens worden ontruimd. Niet aleen dat reeds dit als een beZwaar werd gevoeld, bovendien kwam het meermalen voor, dat de betrokken lokaliteit voor andere doeleinden moest wor den geibruikt op tijdstippen dat het landbouw- huishoudonderwijs moest worden gegeven. Het behoeft geen betoog dat dit op de voort- gang van het onderwijs stagneerend werken moest. Op grond van een en ander verzoekt de Z. L. M. voor het nieuwe leerjaar een an der lokaal beschikbaar te stellen. Ook wij gevoelen de bezwaren Welke er ver bonden zijn aan het gymnastieklokaal der voormalige openbare lagere school A en waar de cursus zich in zoo'n groote belangstelling veiheugen mag en voor huur van het lokaal een groot bedrag betaald wordt, hebben wij termen kunnen vinden, het verzoek der Z. L. M. om een ander lokaal beschikbaar te stellen in gunstige overweging te nemen. Ons oog is daarbij gevallen op school C. Tengevolge van de reorganisatie van het openbaar onderwijs staan er van deze school thans twee lokalen leeg, terwijl dit aantal in- gaande 1 Januari 1935 drie zal bedragen. Naar onze meening kan in deze lokalen de landbouwhuishoudcursus Worden onderge bracht. Ontruiming na afloop van de les moet dan niet plaats hebben, terwijl van gebruik voor andere doeleinden op tijdstippen dat er landbouwhuishoudonderwijs moet worden ge geven geen sprake is. Weliswaar worden gedurende de winter- maanden in de avonduren in deze lokalen ver- sdhillen'de cursussen gegeven, maar daarvoor kan te zijner tijd wel eene behoorlijke rege- ling worden getroffen. In verband met bovenstaande stellen Wij u voor, ten behoeve van den nieuwen cursus voor landbouwhuishoudonderwijs de twee leegstaande lokalen der openbare lagere school C beschikbaar te stellen, onder de- zelfde voorwaarden als thans gelden voor het gebruik van het gymnastieklokaal der voor malige openbare lagere school A. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 4. Vaststelling regeling als bedoeld in art. 19 der lager-onderwijswet 1920 met de gemeente Zaamslagi N Burgemeester en Wetihoudens stellen voor, vast te stellen de volgende REGELING bedoeld bij artikel 19 der Lager Omderwijswet 1920. Artikel 1. De gemeente Ter Neuzen verbindt zich kin deren uit de gemeente Zaamslag toe te laten op de openbare lagere school C in deze ge meente. Artikel 2. De gemeente Zaamslag verplicht zich voor die kinderen aan de gemeente Ter Neuzen eene vergoedinig per leerling te betalen die op gielijke voet berekenid wordt als is voorge- schreven in de artikelen 86, 104 en 205 der Lager Onderwijswet 1920 voor leerlingen uit andere gemeenten die een toijzondere school bezoeken. De geschatte waarde van de terreinen en de gebouwen bedoeld in artikel 205 der lager Onderwijsnvet 1920 zal worden bepaald door het gemeentebestuur van Ter Neuzen, in over- leg met het gemeentebestuur van Zaamslag. Artikel 3. Na vaiststelling der gemeente-rekening van het jaar waarin kinderen uit de gemeente Zaamslag school C bezoChten, wordt aan de gemeente Zaamslag zou spoedig mogelijk door burgemeester en wethouders der gemeente Ter Neuzen het bedrag der vergoe-ding op- gegeven. De gemeente Zaamslag verbindt zich het ibedrag der vergoedicg alsdan binnen een maanid daama te storten ten kantore van den gemeente-ontrvanger van Ter Neuzen. Artikel 4. Deze regeling is door beide party en ten alien tijde opzegbaar en wordt geacht in wor king te zijn getreden op 1 Mei 1934. De op- zegging moet eveniwel geschieden een maand voor den aanvang van een nieuw kalenderjaar. De VOORZITTER merkt op, dat de heeren die de couranten lezen, de aajnleiding tot dit voorstel zullen kennen. Het houdt verband met de opheffing der openbare school te Othene, gemeente Zaamslag, waartegen de raad dier gemeente zich tot het laatst toe heeft verzet. Men kent ook het verder ver- loop. Het is ten slotte niet de vraag, of Zaamslag hiervan gebruik zal maken, doch gedeputeerde staten hebben gevraagd deize regeling vast te stellen en burgemeester en wethouders hebben daartegen geen beizwaar. De gemeente Ter Neuzen heeft er geen voor- of geen nadeel van. De heer COLSEN vindt het een wonderlijke zaak, aangezien Zaamslag daar toch zelf niet naar gevraagd heeft. De kinders gaan nu te Zaamslag school. De VOORZITTER merkt op, dat d'it geen bezwiaar is, om de door gedeputeerde staten gevraagde regeling vast te stellen. De regeling wordt met algemeene stem- men aangenomen. 5. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1933. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor, de begrooting der gemeente voor 1933 te wijzigen, door van de geWonen dienst onder de inkomsten te verhoogen de volgen de posten: marktgelden 152; bijdragen van hoofd- stuk IH-VIII-2 VIII-4 en IX-I van den gewo- nen dienst wegens kosten van de vaste ge- meentewerklieden f 95; uitkeering van ge meenten ingevolge art. 86 der lager onderwijs wet 1920 650; bijdrage van de provincie in de verpleegkosten van armlastige krankzinni- gen 5; restitutie telefoonkosten arbeidsbeurs f 3; totaal 905. Onder de uitgaven te verhoogen te volgen de posten: druk en bindwerk 10; onderhoud en aan- koop van meubelen voor het gemeentehuis 5; bijdragen voor eigen weduwen- en wee- zenpensioen 5; kosten dag-, week- en maand- bladen en aankoop van boeken ten dienste der politie /10; kosten terzake van verzeke- ring enz. van ambtenaren f 175; bijdrage aan hoofdstuk VIII-2 van den kapitaaldienst 50; bijdrage aan aan hoofdstuk VI van den ge- wonen dienst wegens gedeelte jaarwedde vaste werklieden 160; aanschaffen van schoolmeubelen 40; bijdrage aan hoofdstuk VIH-4 van den kapitaaldienst f 50; bijdrage aan hoofdstuk VI van den gewonen dienst we gens gedeelte jaarwedde van vaste werklie den /15; vergoeding van de kosten van in- standhouding van bijzondere scholen bedoeld in artikel 101 330; kosten terzake verzeke- ring en pensioen ambtenaren 10bijdrage aan hoofdstuk VI van den geWonen dienst wegens gedeelte jaarwedde der vaste werklie den voor onderhoud van het bureau van het burgerlijk arm bestuur /20; kosten van de districtsarbeidsbeurs 30; teruggave van he- lasting 20; rente van door de gemeente Axel gestorte waarborgsom tot nakoming van de concessie-voorwaarden voor gaslevering f 75; totaal 905. Van den kapitaaldienst onder de inkomsten de verhoogen te volgende posten: Ophrengst van den verkoop van gemeente- eigendommen 165; bijdrage van hoofdstuk VIII-2 van den ge\vonen dienst 50; ibijdrage van hoofdstuk VIII-4 van den gewonen dienst /50; totaal 265. Onder de uitgaven te verhoogen de volgen de posten: Aankoop van gronden /165; kosten van stichting van schoolgebouwen 50kosten van stichting van schoolgebouwen 50; to taal 265. De heer COLSEN had verwaoht, dat bij deze gelegenheiiid nu wel eens amtiwoord zou gegeven zijn op zijn vraag niaar de kosten van de luohtlheschermiingsoefening, bij den lucht- aanval. De VOORZITTER: Dat komt later. De heer COLSEN: Ja, in het volgend jaar, maar ik had daarover graag thans reeds wat naders gehoord, want naar hetgeen iik van de kiosten van onze brandweer gehoond heb, valt dat toch niet mete. De VOORZITTER: Het zal binnenkort in de vergaidering van burgemeester en wethou ders komen, en dan zullen we er mededeeling van doen. De heer VAN AKEN (tot den heer Oolsen) En dan wordt je er een groote voorstander van. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen 6. Goedkeuring rekening brandweer over 1938. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt met algemeene stemmen besloten de rekening der bramdweeir over 1933 goed te keuren, in ontvangst op 2287,90, uitgaven 2214,88, goed slot f 173,02. 7. Goedkeuring rekening der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom. Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders wordt met algemeene stemmen besloten de rekening der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom, goed te keuren in ontvangsten op 293,25, uitgaven 268, batig slot 25,25. 8. Goedkeuring rekening der commissie voor schoolvoeding en -kleeding over 1933. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt met algemeene stemmen besloten de rekening der commissie voor schooilvoedlng en -kleeding over 1933 goed te keuren met de volgende cijfersna- deelig saldo dienst 1932 696,47, uitgaven over 1933 630,51, samen f 1326,98, ontvang sten over 1933 1000, nadeelig saldo 326,98. Aangenomen voor kennisgeving. 9. Stemmen over het adres van het Comite van Actie tegen de water- leidjng. De VOORZITTER stelt aan de ande de stemming over het verzoek van het Oomite van Actie betreffeode de waterleiding, iwaar- over in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. De heer DE BRUIJNE vraagt, waarover eigenljjk gestemd zal wonden. De VOORZITTER acht in het huidig sta dium deze stemming van formeelen aard, doch zij client gehouden te worden, tenzij de heer De Bnuijn verklaart het adres in te trekken. De heer SOHEELE merkt op, dat dit niet de bedoeling van den heer De Bruijn is. Deze wenischt alleen te weten wddrover de stem ming zal loopen. Er is gesproken alsof ge stemd wend over het verzoek van het comite van Actie, terwijl het toch formeel gaat over het meenderheidsvoorstel van burgemeester en wethouders om niet op dat verzoek in te gaan. De VOORZITTER stemt toe, dat dit zoo is Het voorstel wordt alsnu aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelink, Geel- hoedt, De Jager, Verlinde, Oolsen, Van Driel, Harte en Van Doeselaair; tegen stemmen de heeren Van Cadsand, Scheele, De Jonge, Van Aken, De Bruijn en De Bakker. 10. Omvraag. a. De heer VAN DRIEL merkt op, dat het trottoir in de Axelsche straat, bij den slachter De Theije wat hoog ligt ,ten opzichte van den weg. Dat verschilt wel 40 c.M. en dat levert gevaar op bij het afstappen; een oude vrouw is er al eens afgevallen. Hij verzoekt dat te wilien verbeteren, niet door verlaging van het trottoir, doch door verhooging van het naast liggemde terrein, door gebruik te maken van het aanlbod van Van Doeselaar. Hij zou ook graag het trottoir doorgetroklken zien tot aan het cafe aan de Dekkerstraat. De VOORZITTER: We zullen een en ander ondenzoeiken. b. De heer VAN DRIEL wil er nog op wijzen, dat het noodig wordt aan de P.Z.E.M. te verzoeken een driietal palen van de elec- trisohe lichtigeleiiding staanide in de Dekker straat te vervangen door nieuwe, daar de be- staanide palen, die tusschen water en wind, zooals men dat noemt verteerd zijn, gevaar opleveren. De VOORZITTER: Ook daarnaar zal een onderzoek worden ingesteld. c. De heer DE BAKKER deelt mede, dat hij onlangs per fiefs longs den weg naar de Westsluis moest rijden, aangezien het venkeer over de brug bij Notebaart wegens openstaajn dier brug gestremd was. Bij het woooiwagen- karnp gekomen, hleek hem toen, dat er tiwee paarden met een touw aan een paal langs den weg waren vastgezet, en die dieren midden op den weg stondem. Hij acht -dat gevaarlyk voor het verkeer. Die diieren zoud'en, op het oogenblilk dat er wielrijders of anderen .passeeren door een of andere omstan- diigheid schichtig moeten wonden achter- uit slaan, dan bleven ongelukken niet uit. Hij meent, dat het hoog tijd wordt, dat daartegen eens wat gedaan wordt, en gevolg wordt ge- ggiven aan het denkbeeld van den heer Oolsen, om daar voor de paarden een soort stalletje te zetten. •Het is nu beslist gevaarljjk, als de beesten daar op den weg staan en de automobilisten vliegen daar voorbij... De heer VERLINDE: D&br vliegen ze an- ders met de auto's niet zoo hard! De heer DE BAKKER: Hoe het ook zij, ik blijf toch van meening, dat daar in het be lang van het veilig verkeer iets moet "worden gedaan. De VOORZITTER: Er is vroeger al eens m dien geest gesproken en we zouden eens kun nen zien, als we wat oud materiaal hebben, of we daar iets maken kunnen. De heer VAN CADSAND: Er kunnen toch ook andere maatregelen genomen worden, door b.v. de hetrokkenen te verbieden hun paarden daar langs den weg vast te zetten. De VOORZITTER: Dat zou ook een mid- del zijn, maar we wenschen toch, zoo mogelijk, ook wel wat te doen uit idieel oogpunt, in het belang der paarden. De heer VAN CADSAND: Tegenwoordig zullen ze anders liever niet in een stal staan. d. De heer OOLSEN zou, nu men het toch over veilig verkeer heeft, aan den raad een vraag wilien voorleggen, n.l. of ook de raad met hem niet van meening is, dat er iets zou nfbeten gedaan worden tegen het gevaar van het in het kanaal rijden door auto's. Allen zullen nu wel onder den indruk verkeeren van het ongeluk, dat aan een lid van dit college met zijn zfwager is overkomen. Maar dit be- teekendle, 'dat er op korten tijid 6 slachtoffers zijn te betreuren geweest. Hij heeft al eens een onderzoek ingesteld naar de kosten van een betonnen muurtje, ter hoogte van 80 c.M doch volgens toerekening van den heer Kooman zou dit op 12.000 moeten komen. Dat loopt nog al hoog. Hij is daarover ook reeds, in ver band met het ontvangen van een aantal be- tuigingen van instemming bij een vroeger on- geval reeds in onderhandeling getreden met den hoofdingenieur-directeur van's rijkswater staat, maar hij moet met spijt verklaren, dat hij van die zijde weinig steun blijkt te kunnen vertvachten. Indien daarvoor echter geen bij drage kan worden verkregen uit het Rijks- wegenfonds stelt hij de vraag,of het niet op den weg der gemeenten Ter Neuzen, West- dorpe en Sas van Gent zou liggen om te trach ten een voorziening te krijgen tot het keeren van dit gevaar. Hij is ap het denkbeelid gekomen dloor de voonzienimgen die hij gezien heeft langs de vaart bij Jutphaas en Vreenwijk. Enkele weken geleden heeft hij echter ook gezien dat men op den weg naar Aalst, bij Dendermonde, langs de smalle strookem van den weg een zoden-muurtje ter beveiliging van het verkeer had gemaakt. Dat heeft hij gezien by Den- denbelle. Deze beveiligingen waren 0,80, 0,90 tot 1,M. hoog. Zij worden ieder jaar on- denhouden en steil gezet. Hem komt dat voor een weinig kosfbare voorziening te zijn. Hij doet hiervoor een toenoep op burgemees ter en wethouders om te trachten een voor- ziening tegen het gevaar te krijgen. Er ligt een voldoende strook grond langs het kanaal om daar een zodenmuurtje op te maken. We hebben vele werkloozen en men zou die met het maken van de voorziening kunnen belas- ten. Het moeten bepaald zodien zijn, anders begroeit het niet. Indien men een voorziening had geihad zooals te Aalst en Dendermonde zouden de ongelukken die we thans betreuren niet zyn voorgiekomen. Het zal noodig zijn, dat burgemeester en wethouders de mogelijkiheid om zoodanige voorziening te maken, zullen onderzoeken. Spreker zou graag zien, dat de raad eens te kennen gaf, of deze voor zijn denkbeeld wat gevoedt. Hij kan mededeelen, dat de burge meester van Wesfdorpe hem verklaarde er wel iets voor te gevoelen. Ook kan hij mede deelen, dat de A.N.W.B. wel bereid zal be- vonden worden uitvoering van dit denkbeeld finaacieel te steunen. De VOORZITTER vraagt den heer Oolsen, of hy zijn voorstel dan niet zou splitsen, nl. in de eerste plaats om burgemeester en wethou ders uit te noodigen met den ryksrwaterstaat in overleg te treden, ten einde te onderzoeken of deze indien ze zelf geen voorziening wil treffen, geen bezwaar zou hebben tegen het aanbrengen daarvan door derden. De heer OOLSEN bedioelt het niet anders, maar wenschte ook van den raad een beslis- sing in beginsel uit te lokken, omdat het an ders wel zou kunnen zijn, dat burgemeester en wethouders later een voorstel deden maar de raad er toch niet aan wilde. Dan is dat werk onnoodig. De heer DE BAKKER merkt op, dat het niet gemakkeljjk zal zijn, om daar zoo'n muurtje aan te brengen. Er is geen ruimte genoeg. De weg zou verder naar binnen moe ten liggen en breeder moeten zyn. Als men daar langs het kanaal een muurtje zou plaat- sen, zou het verder onmogelijk zijn, om dao.r langs nog schapen met paarden te trekken. De VOORZITTER: Dat gebeurt toch niet meer. De heer DE BAKKER: Weinig, maar in den bietentijd komt het toch nog voor. En men zou met de voorziening dan tooh ook moeten gaan tot aan de grens! De VOORZITTER: We zullen de zaak nader onderzoeken. e. De heer DE BRUIJN heeft opgemerkt, dat er steenen zijn gevallen uit den stadhuis- toren. Hij vraagt, of dit geen gevaar kan op leveren voor de passeerende voetgangers. De VOORZITTER: We zullen van uw op- merking aanteekening houden. Hij sluit de vergadering. GRAAIJW. Huwelijiks-aangiften. 25 Mei. Joseph Ruijs. oud 23 j., jm. en Julia Maria Vlasveld, oud 23 J; jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Jan Fran- cies Strijd"ank, oud 27 j., jm. Martha Sera- phina Buijs oud 26 j., jd. Gelboorten. 12 Mei. Bertha Sophia, d. van Vitales de Roeck en van Augusta Cecilia van Qvermeeren. 17 Mei. Ludwina EulaLia, d. van Johannes Fetrus Antonius de Koning en van Maria Christina Leonia Vereecken. 30 Mei. Arnold Franoiiscus, z. van Prudent Franciseu'S Bruggeman en van Martha Marie Buijisse. KOEWACHT. Huwelijiks-voltretokingen. 16 Mei. Louis Cijriile de Schepper, oud 35 j., jm. en Irma Adelaide M. Onghenae, oud 27 j„ jd. Overlijden. 2 Mei. Anna M. A. Foppe. oud 8 jaar. 6 Mei. Juliana Raes, oud 81 j., edhtg. van Oarolus L. Haimerlinck. 11 Mei. Bmerie E. Wijnadker, oud 50 j., echtg. ,var Huberta M. Suij. 14 Mei. Magdalena L. Zwartdld. oud 26 j. OVERSLAG. Gedurende de maand Mei hebben alhier geen aanigiften plaats giehad. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Pieter Jan PlatteeuW (van Wolphaartsdijk), oud 26 j., jm. en Cornelia Wisse, oud 23 j., jd. Daniel van der Beek, oud 20 j., jm. en Maria Martha Florussen, oud 17 j., jd. 9 Mei. Hendrik Scheele, oud 27 j., jm. en Sara Anna de Put ter, oud 24 j., jd. Marinus Schoonakker, oud 34 j. jm. en Tanneke de Putter, oud 32 j., jd. 17 Mei. Rocus Jan Andriessen (van Ter Neu zen) oud 24 j., jm. en Anna Maria de Vos, oud 24 j., jd. 31 Mei. Adriaan Willem Hu- bregtse (van Ter Neuzen), oud 25 j., j"1- en Janneke Klaassen, oud 22 j., jd. 31 Mei. V li tem Simon de Blaeij (van Ter Neuzen). oud 25 j., jm. en Catharina Sara Meertens oud ^'Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Krijn Ha melink (van Axel), oud 21 j„ jm. en Helena Elizabeth van Alten, oud 20 j., jd. 17 Mei. Daniel van der Beek, oud 20 j., jm. en Maria Martha Florussen, oud 17 j., jd. Pieter Jan Platteeuw (van Wolphaartsdijk), oud 26 j., jm. en Cornelia Wisse, oud 23 j., jd. 24 Mei. Marinus Schoonakker, oud 34 j., jm. en Tan neke de Putter, oud 32 j., jd. 31 Mei. Rocus Jan Andriessen, oud 24 j., jm. en Anna Maria de Vos, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Cornelia Martina, d van Adriaan Bakker en van Cornelia Bareman. 9 Mei. Paulina Maria, d. van Willem de Pootsr en van Maatje de Jonge. 14 Mei. Elizabeth Wilhelmina, d. van Dirk Willem Fredenk Kaijser en van Tanneke Dieleman. 15 Mei. Sara Maria, d. van Jacobus Hamelink en van Wilhelmina Elizabeth de Jonge. 17 Mei. Ma rinus, z. van Karel Hamelink en van Pieter- nella Suzanna Cornelia Dobbelaar. 21 Mei. Rachel Cornelia, d. van Jacobus Jan de Poo- ter en van Janna Pieternella de Visser. 22 Mei. Mattheus, z. van Jacob Willemsen en van Maria de Pooter. Overlijden. 18 Mei. Een als Ievenl. aange- geven kind van het vr. geslacht van Pieter Abraham van der Hooft en van Margaretha Elizabeth de Bruijne.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6