ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIE8LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OM DE KONINGIN No. 9152 MAANDAG 4 JUNI 1934 74® Jaargang Binnenland Feuilleton EERSTE BLAD TER NEUZEN, 4 JUNI 1934. NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnec Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per j'aar Voor Belgie en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. UitgeefsterFirma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tanef, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6cn dag voor de ultgave. DPT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. EERSTE K.AMER. De Zuiderzeefondsbegrooting voor 1934. Aan de Memorie van Antwoord wordt ont- leend: IDe Minister heeft den Memoriepost inzake den Noord-Oostelijken polder op de ibegrooting geplaatst, teneinde de Volksvertegenwoordi- ging in de gelegenheid te stellen zich over de verdere droogmaking in het meer Flevo te kuinnen uitspreken. Die regeering tobh dient te weten of zij in dezen op de medewerking van de Volksvertegenwoordiging kan rekenen, want eenmaal begonnen, moet het werk wor den voortgezet. De verdere inpoldering. Ongetwijfeld zijn na de inpoldering van de Wieringermeer de toestanden op agrarisch ge- bied sterk veranderd, vooral door de belang- rijke belemmeringen van den export en mede door de verhoogde aandacht, welke in nabu- rige industrieele staten aan den landbouw wordt geschonken. Daardoor wordt mededin- gen van Nederlandsche landbouwproducten op de wereldmarkt zeer bemoeilijkt. iDe Minister acht dan ook de bezwaren van hen, die uitbreiding van cultuurgrond onder deze omstandigheden ongewenscht achten, op zich zelf begrijpelijk, doch daarnaast begrijpt hij ook hen, die van oordeel zijn, dat de on- gunstige oeconomische toestand niet altijd zal voortduren en dat, wanneer in de toekomst venbetering mocht intreden, de verdere inpol- deringen bij toenemende bevolking niet alleen een nationaal gewenscht, maar ook een nood- zakelijk bezit zullen blijken te zijn. Bou men alleen er op willen letten, om in dezen crisistrjd de uitgaven tot een minimum te beperken, dan zou ongetwijfeld alle aan- leiding bestaan, om den inpolderingsarbeid te staken en uit te stellen tot betere tijden. Het wil aan de regeering voorkomen, dat dit standpunt niet kan worden ingenomen, want de inpolderingsarbeid blijft naar haar ziens- wijze een beconomisch te verantwoorden ar- beid, welke niet uitsluitend met het oog ge- richt op de oogenblikkelijke verhoudingen mag worden bezien. Werken van den omvang als de onderhavige inpolderingen, worden uitge- voerd in een reeks van jaren, waarin de oeco nomische aspecten voortdurend wisselen. Er is zelfs iets voor te zeggen, dat "werken als waarover het hier gaat, van overheidswege "worden uitgevoerd in minder gunstige tijden, in de verwachting, dat zij in een later tjjd- stip vruchten zullen dragen. De groote indlrecte voordeelen aan elke grondaanwinning, hetzij ontginning of inpol dering, verbonden en waaronder op dit oogen- blik in het bijzonder de werkverruiming naar voren treedt, hebben de regeering doen beslui- ten, om den inpolderingsarbeid door te zetten. De landbouw in de Wieringermeer. De regeering is van meening, dat de in het voorloopig verslag tot uiting komende opvat- ting omtrent de in de Wieringermeer verkre- gen uitkomsten onjuist is. De polders viel m den zomer van 1930 droog en reeds thans, dus in een vroeger stadium dan aanvankelyk ge- dacht was. worden oogsten verkregen, "welke in menig geval gelijk staan met die op gelrjk- soortige gronden op het oude land gewonnen. Een deel van de lichtere gronden wordt reeds thans geschikt geacht om in handen van particuliere boeren te worden gesteld. Oi- schoon nog geen oproep heeft plaats geha voor het bezetten van deze gronden, hebben zich reeds uit verschillende deelen van het land gegadigden aangemeld. Het ligt in de bedoeling met de uitgifte in tijdpacht in den aanstaanden herfst te beginnen; belangheb- benden kunnen te voren gedurende den zomer door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 14) (Veriwolg.) „Jij pikt het altijd good in, Bugg". zei Tony eindelijk. ,,'t Is bijna een kiwaal van je". Hij 3dh.oof zijn bard achteruit en keek ge durende eenige ooigenlhliikken in gedacihten naar de jampot. ,,Bugg", zei (hij, „iheib je voor de eenst- voligenide oogenblikken speciale afspraken of verbintenissen „Boover ik weet niet meneer", antiwoordde de „Tijger" omnoozel. Tony knikte. „Dat treft goed", zea hi). En zomder verdere uitlegging, gaf hij zich weier over aan de besdhouwing van de jampot. „Denkt u am d!e uitbetaling van de wediden- schappen, meneer", waagde Bugg. „Haif 6en zei Donaldson was het uur van betalen". Tony knikte. ,,Dat kamt in oide, Bugg ajntwoordlde hij. ,,Ek zal zelf naar de Club gaan en het koninklijk verlies 'in ontvangst nemen. Ik hoop alleen maar, dat Da Freitas eT ook is. Het zou mij geweldig veel genoe- gien doen, hem den cheque te zien schrrjven' Terwijl hij dit zei keek hij oniwillekeurig naar Isabel en zag tot zijn niet geringe ver- bazdng, dat zij lijikbleek was geworden. VI. Taxatie van een erfstult. Tony was zoo verrast, dat hij voor eien oogenlblik sprakeloos bleef staan. Doch plot- seling herstelde hij zich en wendde zich to' Bugg. „Ik zou nu maar eens in de keuken gaan van dit jaar gelegenheid hebben de gronden j van nabij gade te slaan. De gronden van den Noord-Oostelijken pol der zijn blijkens de jongste onderzoekingen van betere hoedanigheid en veel minder zout dan die in den Wieringermeerpolder Uit de bemonstering van de laatste twee jaren is ge- bleken, dat deze gronden homogener zijn en een grootere natuurlijke vruchtbaarheid be- zitten dan de Wieringermeergronden; op grond van hun lager zoutgehalte mag worden aangenomen, dat zij in een korter aantal jaren bouwrijp zullen zijn. De drooglegging en de werkverruiming. Ten aanzien van de beteekenis van de drooglegging voor de werkverruiming moet in de eerste plaats worden opgemerkt, dat deze ook na bet gereedkomen der werken van blijvenden aard is. Daarom is de inpoldering van bijzonder belang, ook al zouden er andere werken zijn, waarvan de uitvoering meer arbeid zou vorderen. Het moge derhalve waar zijn, dat bij wegenbouXv het percentage van het loon (direct of indirect) hooger is dan bij de drooglegging van den noord-ooste- lijken polder, men mag toch niet uit het oog verliezen, dat met een versnelden wegen- en bruggebouw nog slechts een klein percentage van alle werkloozen te helpen is en dat daar naast nog andere objecten noodig zijn om den nood te lenigen. Opgemerkt zij verder, dat de boschcultuur reeds in hooge mate voor Werk- verschaffing gebezigd Wordt en dat arbeids- kosten, verbonden aan de ontginning, welke onmiddellijk na de drooglegging volgt, te ver- gelijken zijn met die der boschcultuur. De meening van sommige leden, als zoude gehandeld worden in strijd met het aanvaar- de beginsel om werkverschaffing uit de ge- wone middelen te bekostigen, doordat voor de werkverschaffing bij de inpoldering moet worden geleend, moet op een misverstand be- rusten. Het ligt niet in de bedoeling het werk uit te voeren in werkverschaffing door arbeiders, wier loon uit de begrootingsposten voor werk verschaffing van rijk en gemeenten Wordt be- taald. Het werk moet worden opgevat als een werkverruiming, uitgevoerd door geschoolde en ongeschoolde arbeiders, ieder naar den aard van het onderdeel van het werk waar- voor zij geschikt zijn. Wanneer nu die werk verruiming niet plaats zou vinden, zouden de daarbij geplaatste arbeiders werkloos zijn en aan hen steun worden uitgekeerd. Alleen die bespaarde steun is bij de berekening van den eenheidsprijs van een H.A. grond in rekening gebracht. Hierin ligt derhalve een grond voor het brengen van dit bespaarde steunbedrag ten laste der gewone middelen zooals ook bij verdere ontwikkeling van de financiering tot uiting zal worden gebracht. De minister kan niet toegeven, diat het ele ment Werkverruiming bij de verdere inpolde ringen niet meer dezelfde beteekenis heeft, nu het 60 millioenplan is gekamen, want ook naast dat plan zal bevradiging van de behoefte aan werkverschaffing naar zijn inzichlt zoo- veel mogelijk bevorderd moeten worden. De regeering wenscht eerst den nieuwen dienst in te stellen, waartoe bereids de eerste stappen worden gedaan, om dan te komen tot een definitief plan, waarvoor die dienst de verantwoordelijkheid kan aanvaarden. De dijk van den noord-oostelijken polder be- hoeft niet de afmetingen te verkrijgen, welke bij niet afgesloten Zuiderzee zouden noodig zijn, doch zal behooren te voldoen aan den eisch, dat een veilige waterkeering tegen het Usselmeer wordt gevormd. DE N. S. B. EN DE V ERKIEZINGEN In cafe Kerkhoven te Ruurlo is dezer dagen een openibare vergade'ring van de j Nat. Socialistisehe Baweging gehouden, waai' kajketi, of er iets voor je te eten is ,,Tijger". sprak hg. ,,Dat onfcbijt zal je nu wel niet meer zwaar op je maag liggen". Bugg stonid grinnikenid op. ,,Ik zou niu wel weer een hapje kunnien gebruiken en wel tiwee hapjes ook". .Viraag miaar aan die keuk'enmeid wat je hebben wilt", raadtde Tcny hem aan. „Zij heeft op je geiwed, dus je kan nu ahes van haar gedaan krijgen". Hij hielid even op. ,,Denk er am, dat ik je nog even spreken moet, voor ik uitga", besloot hij. Bugg raakte met zijn wijsvinger een wenk- brauiw aan en verwijderde zich, na een voor zijn doen sderlijke bulging voor Isabel ge- maakt te hebben. Tony voigdte hem naar de deur en draaide, toen hij weg was den sleutel om. Daama ging" hij langzaaim naar die tafel terug. Zij zag nag wel bleak en omt- daan, doch dit kledne intermezzo had haar bliikbaar goed gedaan. „Scheelt er iets aan?" vroeg Tony vnen- dielijk. Zij sdhudidie haar kocfld en poogde vergeefs te ghmlachen. „Neen", zei ze, „ik gevoei.de mij een oogenblik onwel. 't Is niets heusch niets". Zij zweeg en zeniuiwaohtig trok zij haar ondierlip tussctoen haar kledne witte tandj.es. „Ik geloof niet, dat ik u nog langer tot last mag zrjni", voegde zij er met gediwon- gen kalmte bij. ,,Ik geloof dat het ten slotte het beste zal zijn. dat ik ergenis anders mijn intrek neem". Tony maakte een afwerend gabaar. „Dat gaat ndiet", zei hij emstig. „Jij bent nu mijn log6e en je moet 't een week probeeren". Dan vervolgde hij met een piotselinge veramdermg in zijn stem. „Je moet niet zelfzuehtig zijn, Isabel. Het gaat toch niet aan, am zaamaar midden op straat in Long Acre met lemand kennis te maken en zijn beschenming aan te nemen en door allerlei heerlijke aantrekkelijik- heden van romantiek en geheimzinnighead welke je amringen, oarzaak te zijn, dat iemand belang in je stelt; en dan den volgenden mor gan eenvoudig te verdwijnen. Neen, dat gaat de heer Overwijn uit Rotterdam als spreker is opgetreden. Blijkens het verslag in de ,,Lochemsohe Crt." deeide spreker in zijn reds mede, dat de N. S. B. zal deelnemen aan de vdlgenide Kamerverkiezingen. De N. S. B. heeft geen belang bij de gemeenteraden, zeade hij verder, en zal dus aan deze verkiezingen niet deelnemen. NEDERLAND EN SOVJET-RUSLAND. Het Hoofdibestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft bij den raad van ministers telegrafisch er op aangedrongen, dat Nederland te Geneve de opneming van Sov- jet-Rusland in den VoLkec.bond onaannemelijk zal ver.klaren en zich daartegen ten krachtig- ste zal verzetten. Het Veribond geiwaagt voorts van de groote angerustheid, dat de Nederlandsche regeering de Sovjet-Unie zou erkennen, welke Uuie, alidus het telegram een dreigend gevaar voor de Nederlandsche cuiltuur vormt en in het bij zonder voor de levensfbelangen vein ons rijk. wieike gevormd woridien door de banden tus- 9chen Nederland en de overzeesohe geiwesten. Het Verbond verzoekt, in het belang van de geheele Westersche oultuur en van ons volk en deszelfs iwereldroepdng, niet van den tot nu toe gevolgden weg ten opzichte van de betrekkingen met de Sovjet-Unie af te wrjken en deze nimmer te erlkennen, ook al amdat d'aarmede wordt voorkomen, dat in ons rijk officieele bolsjewistiscbe propaganda- en spionnagecentra worden opgericht. PRESTATIE-MARSCH BURGERWACHTEN Op 24 Juni a.s. wordt te Nijmegen en om- geving een Prestatiemarsch der Vrijiwillige Burgerwaohten in Nederland gehouden. Aan dezen marsch kan worden deeligenomen door aide landelijke Burgerwachtkorpsen, afdeelrn- gen van den Vrijiwilliigen Landstorm, perso- neel van het wapen der Kon. Marechaussee en het corps politietroepen, en door personeel van Rijks- en Gemeentepolitie. Deze eendaagsche marsch eischt, en dat is het nieuwe en aantrekkelijke element hier, boven het afleggen van een bepaalden af- stand, van de deelnemers een voortdurende terreinverkenning waarbij aan de hand van een schrifteLijke opdracht, slechts gebruik mag worden gemaakt van kompas en horloge. Ieder die den marews^ volbrengt, ontvangt een diploma, terwijl vaortis nog verschillende andere prijzen worden uitgeloofd. VERLAGING VAN DEN SU1KERACOIJNS. Naar het Nederlandsch Weekiblad voor Kruidenierswaien vemeemt, zal de siuiker- accijns ingaande 1 Juli as. met 20 opcenten worden verminderd. Dit beteekent dus een aocijnsverlaging van 4,50 per 100 KG. Teruigigave van te veel betaalden accijns zal gesctoieden zoowel op aaniwezige voorraden als op de in goederen venwerkte suiiker. Een dieisbetreffend wetsontiwerp is in vooribered- dang. DE INVOER VAN PAPIER. Naar giemeM1 wordt, zal de invoer van pa pier hier te lande, met uitzondering van cou- rantenpapier, warden gecontingenteerd. „OP HOOP VAN ZEGEN" IN DE BAN. Het Volk meldt, dat door den rector van het Gemeentelijk Lyceum te Zaandam „Op HOop van Zegen" van Heyenmans. van de literatuurlrjist is geschaapt. De leerares voor literatuur heeft op de gymnasiale a'deeling van het Lyceum de bespreking van dit too- neelistihk moeten staken. Er waren van oudiers van leerlingen bezwa ren tegen bespreking van dit tooneelstuk bij den rector binnengekamen. Vooral werd be- niet. Ik zou een gevoel hebben, of ik na ds eerste acte de schouwburg was uitgeloopen". „U begrijpt het niet", zei Isabel bijna fliuis- terenid. „Dat weet ik", zed Tony vriendehjk. „Dat vtnd ik juist het aantrekkelijke er van". Even zweeg hij. „Vindt je het goed, om een proef- week te houden?" stelde hij voor. ,,Blijkt het een mislukking te zijn, welnu dan kan je altijd nog weggaan als je verkdest. Ik meen het werkelijik goed met je en is mdsischien ons gezelschap je niet bijzonder aangenaam ge- weest, dit kan ik je wel zeggm, dat Guy en ik op den duur niet tegenvallen. Je moet ons niet beoordeelen, zooals wij aan het ontbijt zijn. Wij worden werkelijk dragelijker naar- mate de dag vordert". Ondanks haarzelf moest Isaibel lachen. „U moet niet denken, .dat ik niet gaame zou wil len bJijven", sprak zij. ,,Ik u zijt bedden zeer vrienldelijk voor mij geweest". Zij aar- zelide en keek de kamer rond als zotiht zij naar passende woorden. ,,Ik kan het niet nader verklaren, maar het zou u in omgelegen- heid of zelfs gevaar kunnen brengen". „0, maar dat beteekent niets", zei Tony. „Ik houd van gevaren en Guy is do! op onge- iegenheden en narigheid. Hij zoekt overal nariigheid in". Isabel maakte een zwak geibaar van hulpe- loosheid. „Ik zal verder maai- niet rede- twisten. U is zoo onverzettelijk. Maar ik heb u gewaarschuwd, niet waar Dat moet u steeds bedenken". Tony knikte. ,,ALs jij het een waarschu- wing noemt", zei hij, „dan besohoaiw ik het als een betatte. Als je wist hoe saai Hamp- stead is, dan zou je begrijpen, tooe vurig wij naar een of andere opwindende geschledems verlangen". „Ik geloof niet, dat ik Hampstead saai zou vin'den", zei Isaibel droomerig. „Het lijkt mij zoo kalm en vriendelijk, dat ik er mijn leven wel zou wiillen slijten". Nu", zei Tony. ,,Laten wij het maar eens een week probeeren. Je gaat 's avonds naar mrs. Spalding en komt hier zoo dikwijls als zwaar gemaakt tegen de vloeken, welke in dit stuk voorkomen. De rector heeft die bezwaren gedeeld en aan de bespreking van dit stuk op het Lyceum een einide gemaakt. Het Volk is over deze daad van den rector niets te spreken. DE PRIJZEN DER VARKENS OMLAAG. De Ned. Varkenscentrale deelt mede: Teneinde den toestand te vergemaikkelijken, is de Ned. Varkenscentrale reeds gedurende waken bezig am zwaardere varkens uit de markt te nemen. Detze varkens, in totaal ruim 60.000 zijn ingevroren. E>oor de prijzen diie voor dit varkensvleesch in het buitenland waren of zijn te maken, gaat de invriezing gepaard met aanizienlijke verliezen. De Nederlandsche Varkenscentrale zal deze werkzaamheden doorzetten am de markt ook in de toekomst te verlichten, maar haar finan- cdieiele positie is van dien aard, dat zij niet zal kunnen indien de verliezen even groot blijven. Waar er geen sprake van is, dat zij de ver- lieizen zal kunnen verminderen, door hoogere prijzen in het buitenland, is het eenige middel dat zij de aankoopprijzein gaat verlagen. Door de snel verminderde exportgelegen- held, waarop bij de vaststelling van het aan tal biggenmerken voor 1933 in het geheel niet en voor 1934 slechts ten deel kon worden ge- rekend, is de Ned. Varkenscentrale niet in staat geweest alle aangeboden varkens over te nemen. Uit de reeds eerder gepubliceerde feiten blijkt, dat de exportmogelijikheid sedert 1 Jan. 1933 met meer dan 10.000 stuks per week is teruggegaan. Helaas heeft de Ned. Varkenscentrale zich hierdoor genoodzaakt gezien de prijzen van de varkens te verlagen. Er heeft zich een vrij aanzienlijk prijsiverschil ontwikkeld, tussohen de varkens, die door de Nied. Varkenscentrale worden verkocht en die welke geplaatst moeten worden op de binnen- landsohe markt. Hiervan moet worden verwacht, dat daar door het verschil tusschen den prijs op de binnenlandsche markt en die welke de Ned. Varkenscentrale betaalid, geringer zal wor den, zoo dat de uit dien hoofde bestaande be zwaren zullen afnemen. De prijsverlaging die de Ned. Varkenscentrale met ingang van 4 Juni zal imvoeren, bedraagt drie cent per K.G. geslacht gewicht over de geheele linie. Het opruimen der biggen, dat zooals uit de verkregen cijfers blijkt, goed sobijnt te loopen, gepaard met het uit de markt nemen van eien aantal zware varkens, zal, naar de meening van het bestuur der Ned. Varkenscentrale in enkele maanden, den toestand saneeren. Het ligt in de badioeting zoodra die positie dit toe- laat deze prijsverlaging weer ongedlaan te maken. DE ONVEIL1GHEID OM EN IN OSS. Uitbreiding van de marechaussee. Men meldt uit Oss aan die N. R. Crt.: In verband met de steeds voortwoekerende mlsdadligbeid in Oss en omstreken zal binnen- kort de brigade van de Koninklijike mare chaussee te Oss met tien man worden uit- g-ebreid. Ook zullen in die verschillende dlor- pen bij Oss manschappen worden geplaatst, die in sameniwetrking met de rijksveldwadht en de gemeentepolitie tot taak zullen hebben de toenemende onveiligheid op het platteland van Oostelij'k Noord-Braibant tegen te gaan Men is voomemens een uitgebreiden sur- veillancedienst in het leven te roepen. welke voomamelijk ten doel zal Hebben het scha- duwen van ongure elemeeiten, opdat deze ver- hiniderd zullen worden op -roof uit te gaan. Door deze voortdurende controle, waanondter de leden van het ihbrekersgilde worden ge bracht, hoopt men een einid te kunnen maker je wilt en doet alsof je thuis bent. Ik geef toe, dat het een eemigsizins eigenaarddge ver- houding is en niet strookt met de gewone con- ventioneele begrippen, doch de omstandig heden leiiden er toe in. dit geval. Het is een van mijn stokpaardjes, om menschen, die bui ten hun sch/uld in ongelegenheid of gevaar verkeeren te helpen en ik kan dat als onaf- hanikelijik man meestal met sucoes doen. Ik heb gezien en gemenkt, dat jij hulp en be schenming noodig hebt en dus bled die aan". Isabel glimiachte. Zij scheen zich wederom geheel hersteld te hebben. ,,Ik zou am te beginnen mijn garderobe moeten in orde maken en eenige klecren koopen, want de inhoud van mijn koffertje is niet op langer dan twee dag an bereKeaid". „Ja, natuurlijik, dat is onivoldoende' be- aamde Tony, ,,maar diie moeilijkheid kunnen wij wel te 'boven komen. Ik zou ie widen voorstellen, vanmiddag met den auto mrs Spalding te gaan afhalen en met haar ie gaan winkelen". De ooigen van Isabel glansden. ,,Dat :s heel vriendelijk van u", zei ze, doch pfctseJing verdween haar opgeweiktheid weer. „0, maar ik vergat", zei ze, ,,dat ik geen geld heb, voor u die broche voor mij heeft verkocht". ,,Dat is geen beziwoar", zei Tony. ,,Als je het goed vindit, zal ik je vijftig pond leener dan kunnen wij diat morgen wel verrekenen". Isabel haalde diep adem. „0, u ds werkelijk al te goed", verklaarde zei. Zij zweeg en haar voorhoofd rimpelde alsof een of andere plot- 6elinige, onaangename gedachte haar te bin- nen sohoot. „Wat scheelt er aan?" vroeg Tony. Zij keek weer met dien half zenuwachtigen half gejaagden blik om zich heen. ,Ik dacht", stamelde zij, „weer aan die twee mannen. Ik zou het willen weten, of er nog kans bestaat, dat ik hen weer ont- moet.° Ik weet we'l, idat het dlwaas en kinder- achtiig is, bang te zijn, maar hoe het ook Zrj brak afalsof zrj niet wist, hoe zij den zin moest voleindien. aan de talrijke overvallen, welke in deze streek voortdurend plaats vdnden. Reeds herhaaldtelijik is van verschillende zijden op het nemen van afdoenlde maatregelen aangedrongen. In zijn brochure betreffende de misdadiigheid van Oss en omstreken heeft die bekenide psychiater dr. Caspari uit Den Bosch versterking dier rijkspolitie needs als een der milddelen genoemd om de criminaliteit te bestrijdten. In het bijzonder hoopt men door deze intensieve bewaking de daders van eventueele misdrijven op heeterdaad te kun nen betrappen. Juist het feit, dat het nee- renideel dier wandadien oogestraft blijft, maakt deze misdadigers voortdurend brutaler. Voor- namelijk na den onlangs plaats gehad hebben- den moord te Oyen heeft men opnieuw van verschillende zijden op versterking van de rijkspolitie aangedrongen. Het heeft dan ook in deze streek groote voldoening geiwekt dat aan dezen wensch gehoor is gegeven. De districtscommandant van de Konmklijke marechauss6e te Nijmegen Jhr. Bouvier zal de leilding van den bewakingsdaenst op zich nemen. TECHNISCH CHEMIJiER. Geslaagd voor het examen Technisch- Chemiker, de heer C. v. d. Peijl te Arnhem. thans werkzaam te Amsterdam. N.V. WATERLEID1NG-MAATSCHAPPIJ ..ZEEUWSCH-VLAANDEREN". Op Vrijdag 1 Juni 1.1. is afgeikondigd Staats- blad no. 256, bevatteude 't besluit van de wet van den 16en Med 1934, tot beschikbaarstel- linig van een renteloos voorschot uit 's Rij.ks kas ten behoeve van de N.V. Waterleiding- Maatschappij ,,Zeeuwsch-Vlaanderen", geves- tigd te Ter Neuzen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Gisternamiddag kwam de heer J. Stout- hamer, directeur der arbeidslbeurs te Sas van Gent, per motor uit de richting Zandstraat op den weg langs het kanaal bij Driekiwart, toen daar juist uit de richting Sas van Gent per autoanobiiel kwam aangereden de heer J. de Jonige, opzaener der electriciteitswerken te Ter Neuzen. De bestuurder van de auto kon niet meer inhoudem en de auto trof den motor over de voile flank. Door den schok werd de berijder van den motor tegen den weg geslagen. Hij is met een. op twee plaatsen gebroken been en een arm- fractuur naar het ziekenhuis te Sluiiskil ver- voerd Naar wij vemamen was zijn toestand hedenmorgen naar omstandigheden redelijk. De motor is aanmerkelijik beschadigd, ter wijl ook de auto aan de voorzijde beschadigd is. JUBILEUM PASTOOR BINOK. De Zeereerw. heer W. Binck, pastoor te Alphen (N.-Br.), vroeger pastoor alhier, viert morgen, Dinsidiag 5 Juni, zijn 25-jarig priester- f&6St. SACRAMENTSPROCESSIE. Zondagnamidltlag onder het H. Lof werd de jaarlijksche Sacramentsprocessie gehouden, waaraan door "zeer vele parochianen werd deelgenomen. De feestpredicatie werd gehou den door een Berrwaarde Pater. GEVOLGEN VAN KWAADWILLIGHEID f Elders in dit hlad lezen we een bericht om trent het vinden van kopspijkers op den weg van Sdhoondijke naar Oostburg. Zaterdag- voormiddag heeft op dien weg een motor- ongeval plaats gehad met doadelijkem afloap Tony boog zich over de tafel en vatte haar hand. ,,Hoor eens, Isabel, je moet die men schen vergeten. Wie zij oak magen zijn, het is voor hen voortaan onmogelijk je weer toe te spreken, Wij dulden niet, dat onze aange nomen nicht door iemand wordt las tig ge- vallen, laat staan dioor een paar kerels, die er uit zien of zij uit 'n tingelitangel kcmen. Ik had vanmiddag zelf met je willen gaan win kelen, maar ik moet een nieuwen auto gaan probeeren. Daarom zal ik je Bugg meegeven; hij kan naast Jennings zitten en als je onder- weg remand tegen den grond geslagen wilt hebben, dan geef je Bugg maar een wenk en hij doet het onmiddellijk", zei Tony lachend Isabel keek hem dankjbaar aan. „Het lijkt wel iets op een priv6 leger of particuliere politie", zei ze. Tony knikte goedkeurend. ,,Dat is het preoies. Wij zullen ons zelven noemen .Isabel's weeribaarheid" en iwij zullen hier ons hoofd- kwartier opslaan. Jij ibent bij mrs. Spalding volkomen veildg en als je zin hebt bel je maar op en dan komt Jennings je met den auto halen. Je kan bier Ibest blijven tot je gaat winkelen; niemanid zal je hier hinderen. Je kan in den tuin gaan en een boeik leizen, of als je zin hebt in de hangmat gaan liggen. En als je eetlust krijgt, zal Spalding je lunch geread zetten". Lunch", echode Isabel. „Na zoo'n antbijt". Zij wees met welsprekend gebaar naar het buffet. ,,Zeker", zei Tony. ,,Hiet klimaat van Hampsfead is zeer bediriegelijk. Men heeft hier zeer veel voedlsel noodig". „Nu, als het hier zoo gezond is, hoop ik nog dikiwijls hier te komen". „Komt zoo dikwijls je wilt, je bent steeds welkom". Hij sitond op en liep naar een oud eiken bureau, in den hoek; toen nam hij uit een lade een chequebook en schreef er een voor vijftig pcnid. Hij droagde de cheque met een vloeiblok af en overhanidigdie haar aan Isabel. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1