9 da's ergef „En nou rook jij natuurlijk m'n DUBBEL STER op, Kees! Sport AXEL SAS VAN GENT. HULST. VOETBAL. nis van Petrus was een andere als die van Johannes, die van Johanners weer een andere als van Paulus. Maar zij alien zijn getuigen van Jezus Christus. Spr. zegt: getuigt dan, en in eigen omgeving en in verre heidenlanden en b'rengt het Evangelie, de blijde boodschap des heils aan Toradja's, Batakkers, Soenda- neezen en Javanen. Tot slot laat hij zingen 2 coupletten van lied no. 15 „Een vaste burcht is onze God". Ds. Bavinck van Hoek spreekt nu het slot- woord, in 't kort even samenvattend hetgeen gesproken is en brengt dank aan alien die tot het slagen van dit feest hebben meegewerkt. In 't bijzonder aan de sprekers, aan den voor- zitter van het plaatselijk comite Ds. Raams, aan den heer Haak voor zijn schotfne \veide, die gratis voor dit doel werd afgestaan en ook aan de muziek- en zangvereeniging. Spr. wil eindigen door te zingen Gez. 265 1, waar- na hij voorgaat in dankgebed. Alle programma's waren verkocht, zoodat er circa 1400 bezoekers aanwezig waren. Het feest mag als geslaagd worden beschouwd. 't Had alleen tijdens de redevoeringen op het terrein wat stiller kunnen zijn. Doch alien is het werk der zending weer iets helderder geworden en de liefde bij velen weer wat aan- gewakkerd. •Nieuw orgel. Op le Pinksterdag is het nieuwe orgel in de Geref. kerk alhier in gebruik genomen. Ds. C. B. Bavinck sprak een kort woord naar aan- leiding van dif voor de gemeente zoo blij ge- beuren. Hij schetste de tot standkoming van dit orgel, het over enkele maanden genomen besluit tot aanschaffing en nu reeds de inge- bruikneming. Een apart dankwoord aan alien die hiertoe hadden meegewerkt was op dezen dag niet zoo op zijn plaats, maar bovenal dank aan Hem, dien we ook met dit mooie instru ment willen eeren. Gezamenlijk zong men nu het tweede vers van Ps. 150. In beide diensten was het kerkgebou'w vol- ler dan gewoonlijk. De vrijgekomen plaats van het oude orgel is benut voor het aanbrengen van zitplaatsen. Ongeval. De heer J. in deze gemeente, die per fiets een zwerm bijen wilde gaan ophalen, en daar- toe een bjjenkorf aan het stuur had gehangen, kwam daarbij nabij Mauritsfort van boven van den dijk te vallen, doordat de korf tus- schen zijn knieen en het stuur bekneld kwam. Aanvankelijk bewusteloos en vrij ernstig be- zeerd, werd hij door den geneesheer per auto thuisgebracht. Pinks terfestijm" Inn wunderschcnen Mondt Mai, Ails alle knospen sprangen, Da ist iim meinem Herzen Die Liebe aufigegangen; De groote Duitsdhe diohter Heinrich Heine had schoon gelijik toen hij zijn onvolprezen poetische gaven weidde aan de mooiste maand van het jaar, de maand van het tot volleren wasdom gekomen leven dot zich allerwege in de natuur uit in heerlijken bloei en groei. En het Pinksterfeest, het feest van de ver- nieuwing is als uitverkoren am in deze maand van levems- en geestesvemieuwimg te vallen. Een Pinksteren in Mei, een heerlijke en vreugdevolle Pinksteren! Een feest van leven- de en bloeiende dartelheid zedfs in tij den van neergang en depressie als deze in staat om naar het innerlijk, zoowel als naar het uiter- Irjk de zwoegende en zuchtende menschheid te vernieuiwen en te bemoadigen! En zoo waren de aohter ons liggende dagen weer eens dagen van gepast jolijt, culmineerend in sportbeoefening op versohillend gebied, waamaas-t het losbandige en uitbundige geen plaats had, maar wel plaats was voor de gemoedelijke ,,Vlaamsche" (of wil men) ..Zeeuwsch-Vlaamsche" leute. In het centrum van de Pinksterdagen stond als vanouds weer ons ,,Axeltje", dat nadat Maanidag de zon de midldaghcogte had be- relkt, niets meer had van het rustige, lande- lijke en sla.pen.de middeleeuwsohe stedeke. Veeleer zou men zieh gerwaand hebben in het hart van een moderne „city" wanneer men zioh dwars idoor de hoofdstraten een weg baanide naar den Kinderdijk waar de sport- gdbeurtenissen van den dag stoniden afge- speeld te worden. Drommen van verscheidene duizenden, de razende drukte van het moderne verkeer over den schilderachtigen, aaar nog steeds hobbeligen Kinderdijk (die noohtans e6n der hantaders van het verkeer van en naar Vlaanderen is, vanuit onze streek), be- zorgden aan de aotieve eei waakzame Rijks- en gemeentedienaren van den Heiligen Her- mandad haniden vol werk. Maar door de ervaring geleerd en dank zij het mzioht van onzen burgervader in zijn kwaliteit van hoofd der politic, was de regelinig van het over- drukke verkeer niet problematiek, ja zelfs voorbeeldig en voortreffelijk. De mensohenstroom ricihtte zioh na 1 uur craverpoosd in de rich ting van de met groen en vlaggentooi omzoomde sportterreinen. De harmonic „Ooncor,dia" omstuwd en gevolgd door een uilt jonig en oud bestaande, feestelijk gestemde massa ,.kiwam even na 2 ure de sfeer nog meer opvroolijken en het duurde niet lang of een oompacte meniigte verdrong zioh om de touiwen en vulde de overdekte tribune om oog- getuiige te kunnen zijn van de spanneode en sensationeele gebeurteniissen die zich binnen het strijdperk, de „arena", zouden afspelen. Extra* treinen en trams uit alle richtingen .voerden in den namiddag nog vele honderden bezoekers bij de reeds per andere gelegenheid gekomenen. Een echt „autapark" op het oonoours-terrein en een reusachtigs fietsen- bergplaats gaven eenigen indruk van het groote getal vreemdelingen dat zijn gastvrij- heiid binnen Axels muren had gezocht. Naar ruwe ischatting moet het totaal aantal bezoe kers aan Axel op Maandag j.l. de 10.000 heb ben overtroffen. Middels hesft zich de „bloem" der Vlaam- sche jockey's en dravers zich binnen de keu- riige piste" verzamelld. De laatste voorbe- reidingen voor den strijd worden getroffen. mensch en dier behooren ,,fit" te zijn om zich straks met voile overgave in den strijd te kunnen werpen om elkaar met bravour den palm der overwinning te betwisten. En kwanititeit zoowel als kwaliteit stond daarvoor borg. Een 25-tal der allersnelste paarden van Vlaanderenland, naar den „vak- term" gesplitst in 16 dravers en 9 vluchters •deed de verwachtingen tot het hoogste klim- men. Met spanning wachtte men dan ook het eerste startschot af voor een drafkoers onder den over een afstan.d van 1600 iheter. De uitslag van dezen koers was als volgt: le pr. „Diaoul" eigenaar Fl. Ghyselinck te Aurwegem, 500 fr.2e pr. „Epi d'Or II", eig. Jos. de Potter te Cruijghantum; 3e pr. „Unic", van Ad. Goethals te Meulebeke4e pr. .Mietje" van Alf. de Keijzer te Dentergem en 5e pr. „Uiria" van Vict. Dippens te Aaltre. De 2e, 3e, 4e en 5e prijizen bedroegen resp. 300, 200, 125 en 75 francs. Ter afwitsseling volgde thans een snelheids- wedstrijd voor motoren over een afstand van 3 K.M* Het geronk van de motoren over- (Ingez. Med.) stemide alle andere geluiden, zoodat men zioh bijwijlen op het vliegveld Sohiphol of Waal- haven zou gewaacid hebben. De prijzen wer- j den na een spannende race als volgt toege- kend: le prijs: A. Meeuwsen, 2e pr. G. Cap- pendijk; 3e pr. A. Prevoost; 4e pr. P. van 1 Fraaijenhove; 5e pr. P. Esselbrugge; 6e pr. E. Verstraeten; 7e pr. F. V&el. De tweede koers was een vluchtkoers voor alle paarden over 1600 meter. De hiervoor uitgeloofde prijzen waren resp. 500, 300, 200, 125 en 75 francs. Zij werden gewonnen door: le prijs ,,Persican" van J. Bouckaert te Eename; 2e pr. ,,Serinette" van Oct. Schau- broeck te Petegihem; 3e pr. ,,Da Pipote" van H. Praet te Maldeghem; 4e pr. ,,Fasco" van Oct. Schaubroeok, vnd.; 5e pr. ,,Perle-oaps" van J. Bouckaert, vnd. Na dit numrner werd een tot dusver in Zeeuiwsch-Vlaianderen nog niet vertoond num rner afgewerkt, n.l. een wedstrijd tusschen een paard en een motorrijder. Deze wedstrijd over 1 baanronde werd in 1 minuut 7 secon- den beslis.t ten guniste van de motor. Het versohil in snelheid was echter zeer miniem, j daar het paard slecbts 2 seconden later de finish passeerde. Als attractienummer mocht deze krachtmeting, hoe kort van duiur overi- gens zeer geslaagd heeten. De aandacht werd nu weer geivraagd voor j een drafkoers over 2000 meter, aangespannen i of onder den man. Deze zeer belangrijke koers had den navolgenden uitslag: le prijs „Diaoul", voormoemd, 600 fr.; 2e pr. ,,Epi d'Or II", vnd., 400 fr.; 3e pr. ,,Unic", vnid., 200 fr.; 4e pr. ,,Arcol" van A. Vindevagel te Wannegem, 125 fr.; 5e pr. ,,High Forbes" van Aug. Dippens te Caeneghem, 75 fr. Een sledewedistrijd voor motoren van 5 P.K. en daarboven vond hiema plaats. Dit numjmer verwekte naast belangstelling en spanning een storm van hilariteit, doordat de jeugdige bemcinning van de sleden dikwerf ketrnis maakte met moeder aarde of doordat een touiw brak. Begrijpelijkerwijs was deze wed strijd er dan ook edn met hinidemissen. De prijzen werdien tenslotte behaald door de heeren F. Vael, le prijs; P. Esselbrugge, 2e pr.; G. Cap,pendijk 3e pr.; P. van Fraaijen- hove 4e pr. Inmiddels was de voetfoalwedstrijd op een aangren'zend terrein gespeejd geeindigd en was dit aan het toenemen van het bezoek tot zelfs in de trweede helft danig merkbaar. Een bewijs oak weer dat die belangstelling voor de hippisohe sport niet verminderd. De harmonie Concordia" hield er intus- sehen de stemming in. Naarmate de afwerking van het programma vorderde steeg de spanning, doordat iedere koers aan belangrijkheid won. De nu volgen- de vluchtkoers voor alle paarden had een bij zonder spannend en interessant verloop. De hiervoor uitgelooflde prijzen bediroegen resp. 600, 400, 200, 125 en 75 francs en vielen na spannende spurts ten deel aan: le prijs ,,Persican" vnd.; 2e pr. ,,Serinette". vnd.; 3e pr. ,,Fasco" vnd.; 4e pr. ,,Da Pipote", vnd.; 5e pr. Prince" van L. v. d. Buloke te Ronse. De bedrijvigheid binnen de piste was inte ressant en waardig door een meer bedreven pen te worden beschreven. Welk een drukte van vertoogen en gesticuleeren in dat sappige gemoedelijke Vlaajmsch, waarbij het meer Westelijk gesproken sterk de overhand heeft. Maar ook welk een discipline voor de leiding gevende personage's van ,,'t Verbond"', die vanaf het voor hen opgerichte, zich voor de overdekte tribune bevindende getimmerte de koersen leiden, de prijzen en de handicap- regeling vaststellen. Onfeilbaar zijn de be- slissingen van deze .jury" en zooals gezegd met een voorbeeldige dOsis vrijwilhge disci pline onderwerpt elke jockey zich daaraan. De afwerking van het omvangrijke pro gramma vorderde in tusschen. Oat glanspunt van de harddraVerijen was de vijflde koers, een draf over 2600 meter I aangespannen of onder den man. Niet minder dan 1800 francs aan prijzen, resp. gesplitst als volgt: 800, 500, 300, 125 en 75 francs was hiervoor uitgeloofd. Voor de liefhebfoers viel er bij dit numrner geweldig te geniaten en werd de einduitslag als volgt: le prijs „Diaoul" vnd.; 2e pr. „Primce Peters" van A. de Keijzer te Denteiighem; 3e pr. ,,Arcol" vnd.; 4e pr. ,,Floriant" van Aug. Buijsse te Ruijsselede5e pr. „Crecy" van A. Vinde- vogel, vnd. Was met deze zeer belangrijke slotkoers het repertoire voor wat de harddraverijen af gewerkt er restte nog als slot een achter- volgingsrace met motoren over 1800 M. De prijzen vielen hierbij ten deel aan: G. Oappendijk, vnd. le pr.; 2e pr. P. Esselbrugge 3e pr. A. Prevoost4e pr. F. Vael; 5e pr. P. van Fraaijenhove en 6e pr. E. Verstraeten. De motorrijders-deelnemers aan deze wed- strijden zullen door de in deze wedstrijden opgedane ervaring als grasbaanrijders wel eendig'szins van versclhil kunnen spreken. Een razende snelheid ontwikkelen op een gras- baan is niet wel mogelijik en Is dus het motor- rijden c,p deze wijze werikelijk iets, waaraan bijzondere eiscben gesteld worden. Hiermede waren de harddraverijen van 1934 met het rijk aan afwisseling zijnde bij- programma heeindigd. De trekking voor de 3 ui/tgeloofde rijwielen, door de V. V. V. ter dekking van de kosten van de Pinksterfeeste- lijkheden georganiseerd had hiema plaats. De uitslag daarvan was als volgt: le prrjs prachtig heeren-koersrijwiel geval- len op no. 381; 2e prrjs prachtig heeren- rijwiel gevallen op no. 873; 3e prijjs prachtig dames-rijwiel gevallen op no. 910. De vele honderden die intusschen reeds stadwaartswaren gekeerd, werden gevolgd dtoor degenen die het laatste druppeltje uit de kan wilden op het concours-terrem en die vooral belangstellend waren naar de voor- melide verloting. Ook de harmonie ,,Ooncor- j dia" die de feestelijkheden had opgevroolijkt was inmiddels vertrokken en de drukte in de stad bereikte haar hoogtepunt. De verschil- lende dansgelegenheden waren spoedig tjok- vol en op zeer gepaste wijze kon de jeugd zich vermaken. Tot laat in den avcnd was het zeer druk en tot om^ genoegen kunnen wij vermelden dat alles zonder eenige wan- ordelijkheid van beteekenis is verloopen. Alzoo heeft V. V. V. weer eer ingelegd met het initiatief te nemec tot het organiseenen van de feestelijkheden zoowel op j.l. Maandag als op Pinksterdrie. Want al werd het pro gramma van gisteren niet gekenmerkt door de razende drukte van den Tweeden Pinkster dag ook nu was het menu afwisselend en bie- dend voor „elck wat wils!" Thans trok het Centrum" de belangstel ling van het kunstminnende Axelsche publiek. Dit aan rudm 600 personen plaats biedend gebouw ingericht naar de eischen des tijds, was blijikibaar maar de meening van de organi- sators zoowel als naar die van de leiding van ,,Medioburgum" meer voor de uitvoering ge- schikt als een aan de gestelde eisdhen vol- doende omgeving in de buitenlucht. Wij kunnen voor wat de uitgevoerdie volks- dansen, zoowel als de rytlbmisohe composi- tie's betreft, de keuze van „het Oenitrum" zeer goed bdllijkem. Voor wat de acoustiek betreft kunnen wij ons hier ter plaatise niet gemakkelijk een omgeving in de buitenlucht vooristellen die voldoen zou aan de gestelde eischen. Deze waren in ,,het Centrum" gunstig en de decors en belichting droegen hier alles tot het welslagen bij. Nadat de harmonie „Ooncordia" rond 2 ure, onder het spelen van een vroolrjke marsch, naar de Zeestraat was afgemarcheerd, werd een gnoot gedeelte van het ruirne gebouw spoedig met belan; tellenden in de kunst gevuld. Voor den aanvang maajkte de heer Ohr. J. Mazure; de .aider van „Mediobur- gum" zijn excuus omdat inderhaast voor e'etiige benoodigde requisieten moest worden gezorgd, nooddg voor de stoffeering van het tooneel aangezien in dit opzicht alles nog niet af is. Dit vorderde natuurlijk eenigen tijd, maar wij kunnen stellig verzekeren, dat in- dien de h(?6r Mazure niets gezegd had, nie- manld ook maar iets gemerkt zou hebben van het flei't dat de aankleeding van het tooneel gepaard was gegaan met eenig kunst- en vliegwerk. Met een toegiftnummer, n.l. de „Klepper- marsch" van Morks, werd de uitvoering van de ryhbmisehe oompositie's en volksdamsen geopend. Het geheel werd daama in de op het programma aangegeven volgorde afgewerkt. Allereerst werd het rythmische van emst pn dervotie getuigende gebarenspel „Angelus" uitgevoerd, hetwelk ook het vorig jaar op het toen jammerlijk verregende programma had gestaan. ,,De Provinciale rei" van Morks viel blij- kens het geweldige applaus aan dit numrner ten deel vallend, bijzonder in den smaak. Het geheel e programma werd uiterst vlot afgewerkt. Decorswisseling en verandering der belichting namen zeer weinig tijd in be- slag. Bijzonder aardige en interessante numihers waren vervolgems „Vlaggendans" eveneens van Mazure-Morks en uitgevoerd door jeug dige executanten. De meer onstuimige ,,Horleipijp" zorgde voor een afwisselend karakter in het pro gramma, terwijl in ,,Geburtstag Standchen van Gencke, gebaar -en belichting voor een bijzomder effectaorgden. In het weJibekemde „Patertje" konden wij het keurigste rytihme bewonderen, hetwelk door de kleederdracht van Walcheren de folk- loristische strekking ten voile tot zijn reeht deed komen. „iDe Sctoe des Marionette's" welke voor de pauze daarop werd te zien gegeven, was een numrner dat niet minder in den smaak viel. De gedachtengang van deze oompositie was een kwajongen die komt kijken of er op de speelplaats reeds vriendjes zijn, waarop de pcppen zich verzamelen, elkander groeten en op de speelplaats dansem. Tot aller schrik komt daarop een agent met den kwajongen aan het oor, die tracht te ontsnappen, het welk hem gielukt. Opnieu.w worden de poppen door den agent opgeschrikt, waama de kwa- iongen, den agent achtervolgende, deze neer- slaat, hetgeen de poppen toch ter harte gaat.. Na de pa/nze kregen wij zeer fantastiscne nummers, ni. de „Vlinderdans" en ,.Kamp- vuur" beiden weer van Mazure-Morks. Oak een ,,'spaamsche dans" van Mazure-M'oskow- ski oogstte veel bijval. Een der allericiteresisantste nummers vvas de ,,Kinderfantaisie" naar de Parade der tin- nen soidaatjes" van Jessel. De fantasie m het kinderbrein werd door dit numrner op sohit- terenide wijze uitgebeeld. Het knaapje zelf valt op het tooneel in slaap en dan ziet het in zijn verbeelding het geliefkoosde speelgoe J tot leven komen, totdat bij het einde de rii soldaten als evenzoovele domino-steenen ach- ter elkaar omvailen, waarmede de drocm ten einde is. Een schitterend nummertje. De „Schermrei" gaf weer iets bijzonders op het gebied van gebaar, constumeering en be lichting. Een zeer kunstzinnige gedaehte kwam ver volgems tot uiting in „De klok en de porcelei- men poppeitjes". Op het gebied van dans, plastiek en modem decor was dit gegeven waarlijk uniek en stelde dit voor de tot leven komende poppetjes naast een klok op de schoorsteenmantel. Door het tikken der klok komen de poppetjes tot leven en tot den dans. Tenslotte begint de klok onregelmatig te gaan en springt de veer, waardoor de poppetjes angstig en verschrikt weer naar hun plaats vluchten. Hist „Perpetum mobile" weer een eigen oompositie van den heer Mazure, die trouiwens in alles ,,sielf made"-man is muntte uit door een fantastische costumeering en dans, waar bij het lichteffect het noodige effect bij bracht en waarmede het bijzonder kunstvolle reper toire in den vorm van eenige uren van koste- lijke ontspannimg was beeinddgd. De heer Van Maale had voor het laatste numrner den heer Mazure en zijn 55 mede- werkende leden als tolk van al de aanwezigen gehxldigd. Datgene wat ons gaboden werd is niet te betaien, zeide hij en daarom verdient het zulk een bijzomdere hulde dat deze uitvoe ring belangeloos geschieidt; want V. V. V. betaald alleen de reiskosten en van honora rium is geen sprake. Hij dankt inzonderheid den heer en mevr. Mazure en wenscht hen met „MedioburgfUm" in toenememde mate succes toe. De heer Mazure vond het aangenaam hier in Axel een reprise te moigen geven van datgene wat het vorig jaar door regen jam- merlijik gedoemd was te mislukken. Hij vond het daarom zoo aangenaam wijl hier in Axel vollsdige attentie en contact werd gevonden met de aanwezigen .hetgeen hij in verschei dene groote steden wel minder had mode gemaaikt. Het is hem als eenig compositeur op dit gebied een behoefte van dit intens medegevoelen te mogen getuigen en het hono rarium dat hij voor zich en de zijnen wenscht is een steeds grootere belangstelling voor dit werk. Wij kunnen ons daar volladig bij aansiuiten. De paedagogische waarde van het gebodene is ontwijfelfoaar en de artistiek—opvoedende kracht is stellig groot. Daarom hopen wij ,,Medioburgum" hier nog wel eens in ©en stampvol ,,Oentrum" te zien optreden. Het muzikale gedeelte was even funotueel verzorgd als de uitvoering op het tooneel. Voor de verzorging der costume's, enz. komt aan mevrouiw Mazure wel een bijzonder woord van lof toe. Als waardig slot der Pinksterfeestelijik- heden restte nu nog het concert hetwelk te 8 ure gegeven werd door de ..Harmonic" van Oostlburg. De roep die dit imodel-ddlettanten- korps vooraf was gegaan was nog krachtiger dan bij het vorig optreden. Opndeuw en in nog meerdermate heeft het gezelschap zich onder de zeer eminente leiidiing van haar diri- gent den heer Cor. Schijve oaderscheiden, rnog onlangs met bijzonderen lof in de afdeeling uitmuntemdlheid op het concours te Zuidzande. Geen wocider dan ook, dat eenige duizenden liefhebbers, waaromder vele honderden van uit de omgeving waren opgekomen om het excel- lente progamma te beluisteren. Op voortreffelijke wijze werd dit ten ge- hoore gebraoht. Zelden hoorden wij een con cert van dit gehalte hier in Axel. De zuiver- heid van toon, de tot in de kleinste onider- deelen verzorgde uitvoering, het gaf alles biijk van buiteugewone studie en inspanninig onder hoogst bekiwame leiding. Het suocesstuk was wel het op het jongste concours te Zuidzande ten gehoore gebrachte verplidhte numrner .Divertissements Cham- petres" Ballet suite in 4 deelen van F. Rous seau. Naast dit glansnummer van het pro gramma hoorden wij o.a. nog „Antigone", een ouverture van dezelfde componist welk stuk te Zuidzande verplicht numrner was voor de lste afdeeling fanfare. Elvenals verschillende andere ouverture's en marsohen was de uitvoering aller correotst. Na de pauze waren de glansnummers van het programma het meer bekende „Heimkerh aus der Frende" van F. Mendelsohn,, door de „Harmonie" te Zuidzande als vrijiwillig num rner uitgevoerd. De scbitterenide ouverture „Neron" van Popy en Parade van de tinnen soidaatjes" van L. J6ssel vervolmaakten het brilliante repertoire dat den mienaars der toonkunst in het land van Axel door de .Harmonie" werd aangeboden De heer Van Maale was dan ook voorzeker de tolk van al de luisteraars toen hij dank en huldie bracht aan den heer C. Schijve en zijn korps en hen namens de Axelsche bevol- king een tot weerziens toeriep. Z.i. had V. V. V. hiermede getoond cok voor diegenen, die wegsns een smalle beurs van de andere door haar georganiseende vermakelijkheden niet konden profiteeren, wat te voelen en hen in staat gesteld door het gratis en pirofijte stellen van dit concert aan de Axelsche be- volking en die van de omliggende gemeenten te toonen te zijn voor alle lagen dier bevolking. Inderdaad, daarin had de heer Van Maale schoon gelijk. „V. V. V." is uit het volk en voor het volk en heeft in deze dagen weer veel meer gegeven dspi in een ,,ouderwetsche kermis" van 7 dagen ooit gegeven is. En dat gene wat door haar werd gegeven was van gehalte 18 karaats, voor „,elck wat wils!" Zonder eenig geiwetensbezwaar kon elk van het gebodene genieten. En daarom verdient V. V, V. dan ook meer dan tot dusverre de steun van de geheele burgerij. De Pinksterfeesten van 1934 voor V. V. V. georganiseerd zullen gewis mogen worden aangemerkt als eenige der mooiste bladen in haar annalen. Leve de V. V. V. Diefstal. Tijdens de drukte heeft of hebben zich j.l. Miaandiagavonid in een bovenkamer van den cafehouder A. aan de Zeestraat alhier cnge wenschte bezoekers gedrongen die, na door- snuffeling van dezelve, zich van verschillende papieren en een bedrag aan contanten hebben meester gemaakt. Naar wij vernemen wordt ook een spaarbankboekje vermist en zoekt de politic ijyerig naar de(ni( d'ader(s). De werkloozenstand luidt thans als volgt: 71 fabrieksahbeiders waaronder zich 59 be- beel en 12 ged. werkloozen bevinden. Voorts 15 transportarbeiders; 7 landar'beiders10 grondiwerkers; 2 timmerlifeden; 2 bankwer- kers; 1 metselaar; 2 chauffeurs; 3 kanitoor- bedieniden; totaal 113. In de vcomoemide week werden door bernid- deling van het orgaan te werk gesteld: 4 gnondwerkers; 5 fabrieksarbeiders: 5 trans- portarlb eiders. Verkeersongeval Qp den Provincialen weg tusschen Hooghuis ea Tirvoli had Zaterdag j.l. een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto en een tweeta paarden, gespannen voor een in den sloot lig- genden boom, die daaruit moest getrokken worden. Van de auto werd de electrische lantaam (schijeiiwcrper) afgebroken en een der paarden werd licht gewond, zoodat dit onge- va! nog goed afgeloopen is. UITSLAGEN VAN MAANDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. V elocitasKFC 0—2 Willem II- Heracles 3—1 KFC 5 4 1 13—2 9 Ajax 5 2 2 1 12—5 6 Willem II 4 2 1 1 10—9 5 Velocitas 5 1 - 4 6—14 2 Heracles 5 1 J 4 7—18 2 AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasse. JulianaTeg en 1—0 Middelburg _aronie. 4—2 Juliana 2 2 5—3 4 Tegelen 2 1 1 4—2 2 Middelburg 2 1 1 5—6 2 De Baronie 2 2 3—8 Promotiecompetitie 3e klasse. AxelDe Zeeuwen 14 HKIZeelandia 2—3 De Zeeuwen 2 1 1 5—2 3 Axel 3 1 1 1 4—5 3 HKI 2 1 1 44 2 Zeelandia 3 1 2 4—6 2 DE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. VelocitasKFC. 0—2. KFC, de leidende club in den strijd om het kampioenschap, is er in geslaagd die eerste positie te behouden, daar thans Velocitas op eigen terrein in KFC haar meerdere moest erkennen. Door deze overwinning gaat de eindstrijd zich afteekenen, want KFC moet thans nog 3 wedstrijden spelen en heeft op het oogenblik een voorsprong van 3 punten op Ajax, de club die bij den aanvang als de sterkste mededinger werd beschouwd. Willem IIHeracles. 31. Heracles was er in geslaagd om op eigen terrein Willem II met 30 te verslaan en zoo was het te voorzien, dat Willem II revanche zou nemen op deze nederlaag, want Willem II is er ondertusschen beter in gekomen. Wil lem II mag zich met haar overwinning op 'Heracles gelukkig achten, want goed be schouwd verkreeg zij meer dan haar toe- kwam en zou een gelijk spel feitelijk beter de verhouding hebben weergegeven. AFDEELING TV. Promotiecompetitie 2e Klasse. Juliana heeft Tegelen van zich af weten te houden en nu staat Juliana aan het hoofd van deze promotiecompetitie met 4 punten uit 2 wedstrijden. Weliswaar kan Jir 'nog veel ge- beuren, doch algemeen wordt thans toch ver- wacht dat de strijd zal gaan tusschen Juliana en Middelburg. Nu heeft Juliana reeds een voorsprong op Middelburg van 2 punten, zoo dat eerstgenoemde er het best voor komt te staan en de verkregen voorsprong beslissend zal kunnen blijken. MiddelburgDe Baronie. 2. Zou Middelburg zich gaan herstellen en nog een emstigen gooi gaan doen voor het behoud van het Eerste Klasseschap? Hoewel de uitslag 42 zou vermoeden dat Middelburg het spel in handen had, is dit toch geenszins het geval geweest, want De Baronie heeft zich kranig geweerd en hij een beetje meer geluk zou zij het tot een gelij-k spel hebben gebracht. Promotiecompetitie 3e Klasse. AxelDe Zeeuwen II. De ziwarte Vlissingers, jarenlang de minde- ren van de oranje-witten, hebben ten spijt van de traditie, een leelijke streep door de reke- ning onzer stadgenooten gehaald. De kan- sen op behoud van het Tweede Klasserschap bestaan nog slechts in theorie en er zou wel schier een wonder moeten gebeuren, wilden de Axelaars hun plaats in deze afdeeling nog handhaven. •Het rammelde Maandagmiddag geweldig in de Axelsche gelederen. Alle verband was zoek! Iedere speler raakte naarmate het einde naderde het hoofd kwijt, een gedemo- raliseerd en gestagen elftal, dat hopeloos uit vorm zijnde, naar geen enkelen vorm meer scheen te zoeken en maar raak trapte... en knoeide!... Hoe droef te moede waren de vele honderden en honderden aanhangers, die ten getale van een kleine 2000 personen hgt zich binnen de krijtlijnen afspelende drama moes- ten volgen! Alleen de Axelsche penningmeester had een beste dag en zou zich vergenoegd de handen hebben gewreven, indien de droeve overscha- duwing van deze zwarte nederlaag de blijd- schap om het finantieel succes niet had ver- mengd en verbitterd. Er is nog een theore- tische kleine kans,... maar wij achten onze stadgenooten niet meer in staat nog 2 of 3 overwinningen uit het vuur te sleepen. Een uit vorm zijnde ploeg welke bovendien totaal gedemoraliseerd is, kan ons slechts het erg- ste doen vreezen, al klampen wij ons graag aan een stroohalm vast. Een record-aantal toeschouwers is opgeko men om van den zeer belangrijken strijd ge- tuige te zijn. Als een bedreiging voor den ver- liezer van den toss staat een sterke wind van doel tot doel. Als de heer Koster uit Goes laat tossen blijken „De Zeeuwen" het best te kunnen raden en kiezen den natuurlijken bondgenoot als een hechten ruggesteun. Direct gaan de gasten na den aftrap in de rich ting van het doel derthuisclub, maar de stoere oranje-rechts-achter verspert Daalhuij- zen den weg, om even later tegen den linker- wing der gasten een comer te moeten toe- staan. De Axelaars zullen het dan eens pro- beeren, doch de Voogd zuivert zijn gebied en Fritz, die in tweeerlei opzicht zijn hoofd weet te gebruiken, leidt zijn ploeg ten aanval Machtig blijkt de steun van den Wind te zijn en De Zeeuwen oefenen daardoor dan ook een geweldige pressie uit op het oranjedoel. Wel iswaar ondememen de gastheeren een enkele uitval maar de wind die alle technische bere- kening teniet doet, verijdelt hun pogingen en het blijkt bij een tammen schuiver van J. v. d. Berge. Opnieuw komen De Zeeuwen over- donderend opzetten. Aanvoerder Fritz vuurt zijn mannen met groote geestdrift aan, lost als spil van ver buiten het strafschopgebie een machtigen schuiver, F. Dieleman miflt en beneemt onzen doelwachter het uitzicht en den eersteling ligt in den rechter-benedenhoek van het net 0- 1. De Zeeuwen hebben na

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2