OM DE KONINGIN Ter Neuzensche Courant Tweede Blad Buitenland Feuilleton Binnenland Woensdag 16 Mei 1934 No. 9145 de boer en zijn arbeider als staatsburgers evenvee! of eveniweinig rec'nt hobben. de RiJ.k .werkman. Men is o.i. dan ook met den kindertoeslag, aftrek voor cngehuwcten of huwelijkstoeslag, als omderdeel van welke salarisregeling dan ook, geheel op den verkeerden weg. BEGRAFENIS Ir. H. VAN OORDT In het familiegraf op de begraafplaats te Hilligersberg is Maandagmiddag bijgezet het stoffelijk overschot van den te Scheveningen overleden heer ir. H. v. Oordt, oud-hoofdinge- nieur-directeur van den Rykswaberstaat. Er was veel belangstelling, vooral uit de kringen van den Rijkswaterstaat en uit den wijdvertakten kring van de familieleden. Terwijl de organist, de heer' F. Willebrand de marche funebre van Beethoven ten ge- hoore bracht, werd de door bloemen gedekte kist irwde kerk binnengedragen. Aan de baar heeft notaris H. J. Lambert als een der naaste familieleden een woord van afscheid gesproken. Spreker herinnerde er aan, dat men op deze zelfde plaats niet lang geleden afscheid van een zuster had moeten nemen en nu staan de zusters, zwager en spr. zelf aan de baar van den goeden broeder en zwager, die zoo innig met hen verbonden was. Zij verliezen veel aan hem, de familieband was zoo sterk en lief en leed werd zoo samen gedeeld. Spr. herdacht dan de liefde van ir. Van Oordt voor zijn zoon, schoondochter en kleinkinderen en gaf den kinderen de verzekering, dat hun vader niet vergeten zal worden en in den geest zal blijven leven, terwijl men met wee- moed nog dikwijls aan hem denken zal. Dr. ir. Ringers sprak uit naam van het corps ingenieurs van den Rijkswaterstaat, dat ir. Van Oordt drie en half jaar geleden verlaten had, omdat hij den leeftijdgrens had bereikt. Dat afscheid viel hem zwaar, hij was een man, die steeds met groote liefde zijn werk had verricht. Spr. wilde enkele herin- neringen ophalen en stelde dan vooral in het licht de energie, waarmee de heer Van Oordt het hem opgedragen werk afmaakte en de beminnelijkheid die hij toonde in de samen- werking met de jongeren. Hij gaf hun de voile gelegenheid zich te ontplooien en toonde zich daarin een waar paedagoog. A1 was het woord van ir. Van Oordt dat de stukken die ,,hooger op" moesten, .vergezelde, altijd voor- zichtig en bescheiden gesteld, zoodat het leek of niet hij den stoot tot de voorstellen had gegeven, zijn invloed was daarom niet gering. De liefde tot het werk heeft spr. ook be- luisterd in de vreugde, waarmee ir. Van Oordt kon praten over een schip van een be- paalden diepgang, dat den Waterweg had kunnen binnen komen. Toen hij in verband met zijn promotie naar Zeeland werd overge- plaatst, had men de gedachte, dat het hero'iesche tijdperk voor hem was afgesloten, maar ook Zeeland heeft hij lief gekregen en hij heeft daar hard gewerkt Ten bewijze daarvan zijn er de havens van Vlissingen en Breskens. Met groote liefde heeft hij ook gearbeid aan de wegenverbetering v66r er nog sprake Was van een rijkswegenfonds. Het is hem gelukt den weg door Zuid-Beveland belangryk te doen verbeteren, maar ook dien Weg te doen aanpassen aan de omgeving, aan de natuur. Die liefde voor de natuur heeft hij ook steeds bij de jongeren gekweekt. Met enkele woorden van troost tot de fami- lie en met de verzekering, dat ir. Van Oordt als een emstig en waardig lid van het corps ingenieurs bij den Rijkswaterstaat zal voort- leven, eindigde spreker. Kapitein ter zee D. Vreede was do woord- voerder van de neven en nichten, voor wie oom Hendrik de schakel was met de vorlge generatie der familie. Hij stond tusschen een oom en een ouderen broeder in, en was altijd bereid met raad en daad bij te staan. Nam ens de familievereeniging der Van Oordts sprak de heer Bleulandt van Oordt, die er op wees, hoe, toen ir. van Oordt te Scheveningen kWam wonen het contact weer sterker was geworden. Hij was bestuurslid van de vereeniging en men heeft hem ook in dien kring zeer gewaardeerd. De heer H. H. v. Dam A.Cz. bracht een af- scheidsgroet namens de vrienden, die elkaar gekend hadden van hun elfde, twaalfde jaar af. Velen daarvan zijn in de stad gebleven, zijn werk en levensgang zijn anders geweest dan van de meesten uit dien kring, doch de verstandhouding bleef vooral door de stipt- heid en trouw waarmee hij elke bijzondere ge legenheid de brieven van Van Oordt kwamen vol hartelijke liefde en vertrouwelijkheia. De vrienden zullen steeds blijven denken aan de liefde en hartelijkheid, die hij gegeven heeft. Jhr. ir. A. C. Stoop getuigde van de dank- baarheid van de Vereeniging tot instandhou- ding van een werkinrichting voor blinden te 's-Gravenhage voor het bestuurslid van Oordt. 'Hieraa speelde het orgel het andante uit de Vie sonate van Mendelsohn. Aan de groeve heeft de zoon voor de be langstelling bedankt. DE TOESTAND VAN PRESIDENT VON HINDENBURG. De Petit Hirlap" meldt uit Berlijn, dat de toestand van rijkspresident Von Hindenburg in den laatsten tijd aanleiding tot bezorgdheid zou geven. In politieke kringen houdt men zich reeds geruimen tijd bezig met de kwes- tie van zijn opvolger. Men weet mede te dee- len dat Adolf Hitler noch aan zijn eigen can- didaatschap denkt, noch aan de afschaffing van het presidentschap, doch tot opvolger van Von Hindenburg den tegenwoordigen rijks- stadhouder van Beieren, generaal Von Epp, zou hebben bestemd. NIEUWE BELASTINGEN IN AMERIKA. President Roosevelt heeft de nieuwe belas- tingWet onderteekend, die 417 millioen dollar inkomen zal moeten opbrengen. De belastin- gen op de hooge inkomens worden verzwaard. De groote instellingen, die totnogtoe aan de betalingen der inkomstenbelasting konden ontsnappen, worden onder de wet gebracht en de kleine inkomens, Welke tot nog toe tezamen 90 pet. van de totale belastingopbrengst voor hun rekening hadden, worden eenigszins lich- ter belast. Daarentegen zal per 1 Januari van het komende jaar de 2 cents heffing op bank- cheque's eindigen, terwijl verscheidene indi- recte belastingen, zooals die op suikerwerk en alcoholvrije dranken, zullen worden opge- heven. Andere belangrijke maatregelen van de nieuwe wet zijn de heffingen van een sur tax van 459 opcenten op inkomens van 40001.000.000 dollars. Ook voor naamlooze vennootschappen worden de bepalingen ver- scherpt. RUSSEN BESOHIETEN SCHIP VAN MANDSJOEKWO. Het Mandsjoerijsche s.s. „MandsjoekWo" is Zondagochtend bij de samenvloeiing van de Soengari en de Amoer door een Sowjet-Rus- sische batterij onder vuur genomen. Het schip vervoerde vele passagiers, o.a. een Japansch kolonel. Een lid der bemanning werd door het vuur gedood en een ander lid gewond. POLITIEKE BOTSINGEN Te Mechelen hebben zich Zondag ernstige incidenten voorgedaan tusschen leden van het Verbond van Dietsche nationaal solidaristen en groepen socialisten en communisten. Een twintig leden van Verdinaso in uniform, die in de onmiddellijke nabijheid van een kerk propagandabladen en brochures verkochten en ook af en toe: weg met de joden! weg met de communisten! bleken te roepen, werden op verzoek van de geestelijkheid door de politie naar het commissariaat geleid. Toen hun identiteit aldaar was vastgesteld en de Ver- dinaso's het commissariaat wilden verlaten, bleek een sterke groep socialisten en commu nisten voor dit gebouw te hebben post gevat. Eerst in den middag konden de Verdinaso's, vergezeld van de politie terugkeeren, naar hun lokaal, dat tot tegen den avond door de socialisten en de communisten werd belegerd. Toen eenige Verdinaso's zich later toch op straat waagden, werden zij op een regen van steenen onthaald en weerklonken er ook ver scheidene schoten. Vier of vijf Verdinaso's blijken ernstige verwondingen te hebben op- geloopen en moesten geneeskundige hulp ont- vangen. De belegering heeft toen nog tot half elf 's avonds geduurd. Een toerauto met Verdinasomenschen gevuld, werd in den loop van den nacht door de socialisten aangeval- len en beschadigd; de leider van den aanval- lenden troep was een socialistisch raadslid. Hp is door de politie gearresteerd. DE VOLKENBONDSRAAD. Maandagochtend om half elf is, schrijft de N. R. Crt. te Geneve de 79e zitting van den Volkenbondsraad onder leiding van Vascon- cellos (Portugal) geopend. Er staan belangrijke aangelegenheden op de agenda, o.a. de Saarkwestie, die vermoede- lijk in zooverre slechts vluchtig zal worden aangeroerd, dat alleen de latere datum van haar behandeling zal worden vastgesteld. Mis- schien komt echter in de geheime vergade- ring, waarmede ditmaal de zitting is begon- nen, de brief van Knox, den president der Saarlandsche regeeringscommissie, aan het Volkenibondssecretariaat, waarin hij heeft ge- waarschuwd tegen Putschgevaar en heeft aangedrongen op de instelling van een sterke politiemacht uit niet bij het geschil betrokken landen, nog ter sprake. Dit zou ons niet ver- wonderen, want Knox zal voor zijn alarmee- rende mededeelingen wel goede redenen heb ben. Als dat zoo is, zouden bij langer uitstel ernstige gevaren kunnen ontstaan. Het tweede vraagst.uk van beteekenis waar- over de Raad zijn licht zal moeten laten schij- nen is de oorlog tusschen Bolivie en Para guay om de Gran Chaco, de tasschen deze Zuid-Amerikaansche staatjes liggende wilder- nis, die voor. beide kamphanen al heel weinig waarde zou hebben,' als er naar verluidt geen petroleum ontdekt ware. De Volkenbond heeft zich, naar men weet, van meet af voor dezen strijd ge'interesseerd en ten slotte toen alle bemiddelingspogingen, zoowel van hem zelf als van de groote Ame- rikaansche buurstaten, mislukt waren, een commissie van onderzoek naar het omstreden gebied gezonden. Deze commissie van vijf leden, een Italiaan, een Franschman, een Spanjaard, een Engelschman en een Mexicaan heeft van haar bevindingen een rapport aan den Raad uitgebracht, waarin zij het meedoo- genlooze karakter, 't welk deze oorlog in de wildernis heeft, schildert en uiting geeft aan de vrees dat de bloedige strijd nog zeer ge ruimen tijd zal duren. Bolivie toch verwacht, dat zijn kleinere tegenstander uitgeput zal raken en Paraguay hoopt op een beslissende ovefwinning te velde. De commissie verwacht noch het een noch het ander en wijt en het bloedige karakter en den langen duur aan de wapenleveringen, zoo wel door Amerikaansche als Europeesche lan den, aan de oorlogvoerende partijen. Zij is in hooge mate verrast over het moderne krijgs- tuig, waarover zoowel Bolivie als Paraguay beschikken -en dat is vervaardigd in de be- kendste wapenfabrieken ter wereld. Als de commissie dan ook den Volkenbond in overweging geeft alles te doen om een einde te maken aan het conflict, dat bij voortduring bovendien kwade kansen geeft van uitbrei- ding naar aangrenzende staten en het ont staan van epidemieen, zal zij wel in de eer- ste plaats denken aan maatregelen van de betrokken Amerikaansche en Europeesche regeeringen om de wapenleveranties aan de belligerenten stop te zetten. Van de punten op de raadsagenda die de algemeene aandacht trekken, dient verder het rapport over de technische Volkenbondshulp aan China vermeld, maar buiten het officieele programma om zijn ditmaal te Geneve buiten- gewoon gewichtige besprekingen ondershands over de op dood spoor geraakte ontwapenings- kwestie te verwachten, met name tusschen de leiders der delegaties van Frankrijk, En- geland en Italie. Van die besprekingen zal het in ruime mate afhangen of de algemeene commissie der ont- wapeningsconferentie, welke op 29 dezer, dus vlak na afloop van deze raadszitting, te Ge neve bijeenkomt, nog een bruikbaar schema van wapeningsbegrenzing (verder toch gaan vrijwel niemands aspiraties meer) zal kunnen ontwerpen. BOEREN-DEMONSTRATIE TE BRESLAtl. Op de eerste Silezische boerendemonstratie heeft Darre, de ryksminister van landbouw, Zondag het woord gevoerd. Vroeger, zeide hij, o.a., hebben de boeren en de arbeiders niet voor hun eigen belang gewerkt, maar altijd slechts voor het algemeen belang. Die ideale toestand is veranderd, toen het liberalisme uit het Westen in Duitschland zijn intrede deed. Het nationaal-socialistische Duitschland is het eenige volk ter wereld, dat zich in kor- ten tijd van den nood op landbouwgebied be- vryd heeft. Vervolgens heeft de Pruisische minister- president Goering het woord gevoerd. Hij legde den nadruk op de beteekenis van den boerenstand voor dev eiligheid van het volks- leven. Uit het boerendom is het volk ontstaan Als er thans vaak over geklaagd wordt, dat het oude vertrouWen tusschen de boeren en een deel der groot-grondbezitters nog niet is teruggekeerd, dan ligt het daaraan. dat er eeuwen lang tusschen beide geen begrip is geweest en dat de man, die minder grond be- zat, als minderwaardig werd beschouwd. Nu echter moet ieder inzien, dat er in het derde ryk slechts boeren zijn, onverschillig of ze zeel of weinig grond hebben. Wie dat niet wil inzien, is voor ons overbodig, aldus Goe ring. Ook het kapitalisme van de burgerlijke wereld heeft de grondslagen van den boeren stand doen wankelen, maar zoolang er ge- schiedenis is, is het verknocht zijn aan den grond de beslissende factor geweest. Nu staat de arbeider niet meer tegenover den boer, ze zijn tot elkaar gekomen. Dit tot elkaar ko men was zoo merkwaa-rdig, dat er maanden noodig waren, eer men kon inzien wat er eigenlijk was gebeurd. Dit zal in de wereld- geschiedenis eenmaal het Duitsche wonder zijn en blijven. Geen volk ter aarde kan op een dergelijke onbwikkeling wijzen. Het moet ook eenmaal gelukken, ieder arbeider een stukjje. land te bezorgen, al is het nog zoo beschei den. Wanneer dat gelukt is, wanneer de laat- ste arbeider op eigen grond staat, dan zal Duitschland definitief gered zijn on onover- winlijk voor al zijn vijanden. De grond waarop het Duitsche volk leeft, is iets heiligs, het is immers gedrenkt met het bloed van veel ge- neraties. De grond is door God tot een erfe- lijk leen gegeven. VAN DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. Dl Burgemeester van TER NEUZEN maakt bf*»n1 dat het onderzoek van verlofgangers, ftfdpeiH in art. 41, derde lid, der Dienstplicht- wet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Ter Neuzen op Dinsdag 26 Juni 1934, des voormiddags 9.30 uur, voor de lichting 1922 en des namiddags 2 uur voor de lichting 1925. Wie by het onderzoek moeten verschijnen. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlof- gangers, ingelijfd voor een der lichtingen 1922 en 1925. Zij, die voor een dezer lichtingen zyn mge- ltffd, maar ten gevolge van uitstel of om een andere reden de eerste oefening te gelijik met een latere lichting hebben vol'bracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek onderwer- pen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vnijigestekl. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen d« dienstplichtigen van de genoemde lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan a. als verzorger bfl den rijkspostduiven- <Henst; b. als hoefsmid by de infanterie; c. in verband met de erkende gewetens- beawaren. d. om te dienen op den voet van een ge- woon dienstplichtige. Wie niet by het onderzoek behoeven te verschynen. Aan het onderzoek nemen niet deel zy: a. die hun eerste oefening nog niet heb ben volbracht; b. die in dit jaar, vo6r den voor het onder zoek bepaalden dag, in werkeiyken dienst zyn geweest uit anderen hoofde dan voor straf, c. die bestemd zyn om in dit jaar voor herhalingsoefeningen in werkeiyken dienst te komen «L die elders wonen dan in Nederland; e. die zich buitenalands bevinden ter uit- oefening van de zeevaart (hieronder niet be- grepen de zeevisschery f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier lan den ophouden; g. die ingevolge de geldende bepalingen geheel zyn vrygesteld van opkomst in werke iyken dienst in geval van oorlog, oorlogs- gevaar of andere buitengewone omstandig- heden; h. die als vrywilliger behooren tot een der vrtyiwillige landstonmkorpsem Motordiemst, Vaartuigendienst en Spoorwegdienst; i. die vaandrig of kornet zyn; j. die na hun ontslag als reserve-officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplichtige tot het leger zrjn blijven behooren. Wijze van verschynlng. De verlofganger moet by dit onderzoek ver schynen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overlge tot zijn uitrusting be hoorende goederen, voor zoover deze hem zyn uitgereikt of door hemzelf zyn aangeschaft. Hij moet bij het onderzoek rijksschoenen dra- gen, indden hem zoodanige schoenen bij vertrek met groot verlof zijn medegegeven. Onderworpenheid aan bevelen. De verlofganger staat niet alleen gedurende den tyd, dien het onderzoek duurt, maar ook zoolang hy ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die het onderzoek houdt, zoodat, indien hy ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij op weg naar de pliaats van onderzoek, hetazij ge durende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Milltair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht. Nalatigheid. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen kan worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet by het onderzoek verschynt of, daarby verschenen zynde, zonder geldige reden niet aan zyn hierboven omschreven verplichtingen voldoet. Gnverminderd cteze straf, kan de verlof- ganger, die zich schuldig maakt aan een der bedoelde feiten of wiens goederen by het on derzoek blyken niet in den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 7) (Vervblg.) „Heeren! Een drie en twintig minutenramde tusschen Rliksem-Lapez van Livadia, aan mijn rechitehhand en Tijger-Bugg van Hamipstead, aan mym linker. De wedstryd zal gecontro- leerd worden door mijnheer „Dick Fisher". Een heer op leeftijd met verweerd gelaat, bardie talauwe oogen en een kin in den vorm van de neus van een schoen, verlhief zich van zijn stoel naast den spreker en maakte een lichte buiiiginig naar het puibliek. Hij was on- toerisipeiy'k gekleed in avondltoilet, op ea top en chique type. Hij was een gewezien amatcur-kampioen van Engeland en een van de beslte juryleden der wereld. Een gonigslag was het teeken, dat iedeieen de ring moest verlaten, en de groep secon- danten verlieten de worstelplaats, dloor een- voud'ig onder de koord'en door te bukken. Een oiogenlblik za.ten de twee prijsbokserj alleen, ieder aan een kianit van de helverlichte arena en zy wierpen elkaar een pteelschen critdschen blik toe. Dan klonk weer het ge- luid van de gong en als by onderlinige af- spraak stonden zy op en gingen vlug, doch voorzictotig naar het midden. Voor iedleirteen, die heidensoh geuoeg is, om hot mooschelyk idchaarm te 'bewonderen, lever- den zij een aantrekkelijk en mooi sehouw- spel op. Beiden geheel ontkleed, op een kort trioo broekje na, bewiogen zich met bevallige lenigtheid en deden denken aan een paar jonge panters. Onder het onbanmhartig \helle licht van de groote booglamipen, waren die zwaarontwik- nader te bepalen tyd en plaats te verschynen of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor laatstbedoeld onderzoek, daarby, zonder gel dige reden niet verschynt of daarby in ander opzicht zyn verplichtingen niet nakomt, kan in werkeiyken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. Verhindering. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk een geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te worden overgelegd. Deze verklaring kan op ongezegeld papier worden gesteld. De handteekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te ziyn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelykheid ver- keert om by het onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaatsverandering niet is opgeroepen, wordt door den Indeelings. districtscommandant verplicht het onderzoek in October x>f November te ondergaan. Verschijning op anderen tyd of op andere plaats. Aan den verlofganger kan op zyn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant wor den vergund, het onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelyk moet worden omschreven, moet tijdig en gefran- keerd worden toegezonden. Maakt een ver lofganger, aan wien een dergelyke vergunning is verleend, daarvan niet nauwkeurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zyn ver- vallen. Wenseht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot October of November, dan kan hy ook daartoe het verzoek doen aan den In deelingsdistrictscommandant. Rcdskosten. Kan de verlofganger niet zonder het doen van uitgaven voor de reis aan zijn verplich tingen voldoen, doordat hij verblijf houdt in een plaats, van waar hij de plaats van onder zoek niet zbnder het passeeren van een veer, brug of tol kan bereiiken, dan kan hij van den Burgemeester zyner verblijfplaats een pas- sagebiljet ontvangen voor de heen- en voor de terugreis. Moet de verlofganger, die in dit geval ver- keert, gedurende de reis ovemachten, dan kan hy voor rijksrekening door middel van inkwar- tiering huisvesting en voeding genieten. Ter Neuzen, 14 Mei 1934. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. KINDERTOESLAG. In De Ingendeur bespreekt dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis de salarieering van het over- heidspersoneel. Hij behandelt daarvan ook den kindertoeslag. Een eenvoudig voorbeeld zoo schryft hij moge aantoonen, hoe hoogst onbillyk de Rykswetgever eigenlijk te werk gaat. Stellen we ons voor, dat in een plattelands- gemeente in elkaars nabijheid wonen: een Rijikswerkman, een boeren-arbeider en een kleine boer, die ieder b.v. 5 kinderen hebben. De Rijkswerkman, die f 1200 's jaars verdient, ontvangt voor zijn 5 kinderen een toeslag van 5 X 52 X U5 300 per jaar. De boerenarbeider, die met hard werken een loon heeft, dat niet veel meer zal zijn dan 750 per jaar, krijg.t geen kinidiertoeslag. En de kleine boer, die in de laatste jaren zijn spaargeld heeft moeten opteren om zelf- standig te kunnen blijven, wenkt met zijn ge- heele gezin voor een inkomen, dat zeker niet meer bedraagt dan het safaris van d'en Rijiks werkman. Ook deze kleine boer krijgt ge«n kindertoe- slag. Maar die Rijkswerkman, die boerenarbeider en die kleine boer, zijn alien staatsburgers van onigeveer dezelfde standing; van de 15 kinde ren, die zij met elkaar heblben, zal men op straat alleen die van den Rijkswerkman kun nen ondersoheiden, omdat de Staat slechts over deze kinderen zyn bescihermende hand uitstrekt. Is dat rechtvaardig Acht de Rtjk,swetgever een kindertoeslag noodig, waarom zorgt hy dan ook niet voor de kinderen van den boerenarbeider en van den kleinen boer? Men werpe ons niet tegen, dat laatstge- noemiden niet in Rijfksdienst zijn; de kinder toeslag is n.L geen vergoediing voor diensten of praestaties, maar een goede gave, waarop kekie spieren van hun ldohaam duidelyk eicht- baar. De bdanke huid van Bugg vormde een sciherp contrast met de bruinzwarte kleur van zijn tegenstander, maar ten opzichte van lichamelyke vohnaaktheid was het onmogelijk, den een de voorkeur te geven fooven den andere. Gedurende eenige oogeriblikken stopen zij in het ronid, om elkaar heen, tot het uiterste op hun hoede en telkens 'n schijnstoot gevend of aifwerend. Lopez, die in eenigszins voor- overg.ebogen hooding werkte, stelde zich het meest aanivallend te weer. Hij was beroemd, om de onstuimige kraicht van zyn methode en by zyn laatste optreden in de club, had hy daarvan bewijzen geleverd, door zijn tegen stander in de tweede ronde knock-out te maken. By deze gelegenheid echter scheen hij een weinig schuchter. Op het oog, was er in de methode van Bugg niets oragewoons, maar het bijna minachtend gemak. waarmede hy een paar plotselinge slagen afweerde, scheen zijn tegenstander duidelijk in verwarring te bren- gen. Toen hij tot de overtuiiging was gekomen, dat wat ibeitreft viugheid en bedrevenheid hij zijn mannetje had gevoniden, besloot de Liva- diaan. dat het het beste was, om zijn gewone kraebftbaetiek op hem toe te passen. Hij d'eed een stap achterwaiarts, boog zijn hoofd lang- zaam omlaag en sprong met de venijnige woede van een wilde kat met uitgestoken haniden vooruit. Hot plotselinge van den aanval, zou de meeste boksers verrast heblben, dloch die hin- derlijke gemoedigbeweging scheen bij Bugg nog nooi't kans van ontwikkeling gehad te hebben. Met de snelhedd van het licht, deed hij een stap zijwaarts en juiisit toen de beu- kemde ra.mmei voor hem zich op hem wierp, bracht hij hem met zijn reehterhand een ge- welldigen slag onder den desk van zyn kaak toe. De slag was zoo volmaakt op tyd en met zoo'n ontzettende kracht toege'bracht dat Lopez als het ware van dee welt gelicht werd. Hij maakte met uitgestrekte armen een krampaohtigen sprong in de lucht en viei a-chterover op den grond, waar hij als een verfrommeide, bewegtnglooze massa hleef liggen. Voor een oogenbllik heerschte er in het ge bouw een ademlooze sltalte. Toen begon de controleur de fabate seconden te tellen en plotseling ontsbond er een heesch, steeds aan- groeiend luidruchbig, geloei in bet gebouw. Boven het geraas, kon men de stemmen der second ant en van Lopez hooren, die afwisse- lend scheldwoorden en smeeikbeden op hun bawusteloozen principaal afvuurden. De con troleur trachtte tevexgeefs door armen- gezwaai de orde te herstellen. Doggy" Donaldson greep Tony by zijn pols. All ema chtigriep hij opgeiwwnden. ,,Ik geloof, dat hij zyn nek heeft gebmken". J,uist terwijl hij sprak, klonk het teeken vac den controleur, dat de tien seconded voorbij waren. Oogenblikkelijk sprongen een half dozijn mensoben over de koorden, doch alvorens een van hen hem had kunnen berei- ken, had Bugg den slappen, bewustelioozeo tegenstander in zyn armen genomen en hem diwars door de arena naar zijn eigen hoek gedragen. Hij scheen op dat oogenblik de kalmste van alle aanwezigen te zijn. Bijna onmiddellijk werd Tony het mididel- punt van een aanbal vrienden en bekenden en aan het handschudden en felicdteeren kwam bijn'a geen einde. Na een paar minu- ten slaagde hij er in, zich van al die harte- lijiklheden te bevrijden en begaf zich vlug naai' den ring om te informeeren, hoe het met den ongelukkigen Lopez was gesteld. „Doggy' Donaldson bevond zich onder de groep, welke den venslagen kampvechter omringde. Hij bukte zich over hem heen en stelde elen vluchtig onderzoek in. Toen stond by met een glans van zichtibare verlichting op. „'t Is in orde", sprak hij, „de arme kerel komt al weer by. Ik dacht een oogenblik, dat het met hem geidaan was. Allemacbtig, wat wias dat een mep!" „Nu, ik ben bly, dat het niet erger is", zei Tcoy De ander kni'kte. ,,Ja", zed hij, ,,wy mogen alien wel dianklbaar zijn. Het zou een onge- wenschte gesohiedends wor de club zijn, als hy zyn nek had gebroken". Hij begaf zich naar zyn kantooitje en Tony, -die Bugg wilde gaan opzoeken, ont- moette onverwacht Da Freiitas en zijn konink- lijtoen meester, die blijlkibaar uit belangstel ling naar Lopez kwam informeeren. De mar- kdes keek even suikerzoett als altrjd, maar het was moeilijk zich een no-rscher gelaait voor te stellen, dan Zijnie Ma.jesteit te aanschouwen gaf. Da Fredtas boog met een zweempje ironi- sche overdrijvixrg. ,,Sta mij toe, u te felioiteeren, Sir Antony. Uw overwinning is inderdaad verpletterend". Tony keek hem met zijn gewoon vriendelijk glimlaohje aan. „Ik diank u", sprak hij. ,,Het verheugt mij bij'zonider, dat uw protdg^ geen emstig letsel heefit bekomen. Die wijze van aanvallen was een ongelukkige keuze". Hij wendde zich vervolgens tot Pedro. „U kunt ten alien tijde voor een revanohewadstrijd over ons beschikken". Zijne Majesteit zebte een zuur gezdeht. „Ik dood hem liever, dan dat ik hem ooit weer onder mijn bescherming' laat boksen", sprak hy hitter. Markies Da F.reita toonde zijn wiitte han- den door een beleefd lachje. ,,Ik geloof, dat u op het boksterrein te sterk wor ons is. Misschiien vinden wij den een of anderen dlag een gunstiger gevechbs- veld." ,,Dat hoop ik'', zei Tony. ,,!k vind het heerlijk. steeds in wedstrijden en wedden- sohappen gewlkkelld te zijn. Ik vind dat hoogst interessant". Hij gaf hun esn paar vriendelijke knikjes en verwijid'erde zich in de richbing van de hal. Hij sohoot op zijn weg diaarheen niet hard op, want telkens werd hij door vrienden tagen- gehouden, die hem in de meest onstuimige bewooridlinigen felicitserden, terwijl anderen hem met den meesten aand.rarig er toe tracht- ten te bewegen aan een avondfeest deel te nemen, dait in een van de naburige clubs zou gegeven worden. Tony sloeg de uitnoodiging echter of onder voorwendsel van een andere atspraak. Zoo- als hij Guy onider het diner had verteld, was hat zyn corverauderlijlke gawoonte, om Bugg. na een suecesvollen wedstrijd mede te nemen naar Shepherd, het beroemde oesterrestaurant in Ooventrystreet, dat zeer druk door heeren liiefhehbers van boksen en andere sport werd beizochlt. De eenvoudige, gemoedelijke ,,Ty- ger" hiad voor niet veel dingen een bijzonder zwaik, maar het verschafte hem zoo'n boven- matig genoegen bij die gelegenheden daar by zyn patroon aan een tafeltje te zitten, dat Tony hem dat genoegen niet wilde ontzeggen, al had hij er de sehitterendste partij aan moeten geven. Toen hij in de kleedkamer kwam, vond hij Bugg reeds geheel gereed met zijn toilet en omringd door eenige person en en bokslief- heblbers. Mac Farland was in zijn element en sdhonk den bezoekers champagne, oncter het betoqgen, dat zijn methode van training nog niet was verbeterd, zooals nu wederom was gebieken. Tony wachtite en maakte een vriendelijk praatje met deizen en genen, tot hij kans zag Bugg buiten de kring zijmer bewonderaars te voeren. Toen hem dit gelukt was, slopen zy samen rustig door een zij-udtgang van de club, om de menigte die bij den hoofdingang op der: ..Tijger" stand te wachten, te vermijiden. Toen zij met een zucht van verlichting de koele nachtlueht van Long Acre voeliden, stak Tony een sigaret op en presenteerde er een aan zijn metgezel. „Je hebt je zelf van avond overtroffeu. Bugg", zed hij. „Het ergsite is, dat, als je op die manier c';rmet toads v' .v^.jer i sterker worden, ik 'n ander beroep zal moeten kiazea. Nlemand zal mesr tegen je darven w'edden". „Ik hoop niet, dat ik hem diem opstopper- te ploibselimg heb gegeven, mijnheer. U zei toch, dat u niet veel tijld had van avond?" ,,'t Was in een woord schiifcterend, Bugg,. zei Tony. „De eenige, die een aanmerking te maken had, was kondng Pedro". Bugg snoot' minachtend. „Hij hep niet vsel weg van Can ironing, mijnheeir. !t Verwondert me niks, dat z'm den bons gegeven heblben. E'en echte koning zou zoo'n kif niet hebben. als ie een pond of wat verloor". (Wordt vervoligd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5