Gemengde Berichten RECHTSZAKEN. 20 c.M. Dat voor de klassementwedstrijd over 5 K.M. hard werd gevochten getuigd dat Johan, Spijker en Herman elk 11 punten wis- ter. te halen en_ eerstgenoemde slechts als overwltrnaai werd uitgeroepen, omdat hij het noeeeit als eerste de lijn passeerde hij het klassement. Een gDede tien rriinuten pauze ging de aan- kondiging van de 50 K M. koppelkoers vooraf. Geweldig werd ingezet in deze strijd om de 256 ronden en keer op keer waren een of an- der koppel aan de haal. Baart-Pellenaars, Middelkamp-Oyen en Spijker-Weemaes had- den hierin het leeuwenaandeel, terwijl de overige tweetallen zich niet te licht lieten sehatten. Baart-Pellenaars verdienen zeker een bijeondere vermelding, want hun taai en volhardend gezwoeg was wonderbaarlijk. Keer op keer probeerden zij een rondje te nemen en ten slotte mochten zij hierin dan ook ge- lukken, zjj het dan ook dat ze samen met Spijker-Weemaes sucees boekten. De klassementen werden als volgt genomen: Eerste: 1. Middelkamp; 2. 'Herman: 3. Spij ker; 4. Baelemans. Tweede: J Baelemans; 2. Leene; 3. Pelle- naars; 4. Weemaes. Deze spurt werd uiterst hard betwist om dat aan den overwinnaar een premie van 100 frank, gescbonken door Transvaliarijwielen- fabriek van Gebrs. Kaan te Middelburg, ten dee! zou vallen. Bij de bel vertrok Baelemans op kop en gaf aan Leene geen kans meer nog te passeeren. Derde: 1. Middelkamp: 2. Pellenaars; 3. Francke; 4. Van Rossum. Vierde: 1. Middelkamp; 2. Leene; 3. Spij ker; 4. Baelemans. Na het derde klassement werden Johan Herman nog een ronde gedubbeld waardoor de volgende eindstand werd aangekondigd 1. Spijker-Weemaes, 5 p.; 2. Baart-Pelle naars, 5 p.; op een ronde: 3. Middelkamp- Oyen, 12 p.; 4. Francke-Baelemans, 8 p.; 5. Leene-Van Rossum, 7 p.; 6. Vergucht-Lee- mans, 0 p.; op 2 ronden: 7. Johan-Herman, 3 p. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 11 Med 1934. De volgende aaken werden behandeld C. F. S., oud 43 j., lantdbouwer te Honite- nisse, werd verdacht diat 'hij op 24 Maart 3934 te Graauiw een erfafsluiting, toebehoo- rende aan Jacobus Dees heeft vemield, door gaas door te knippen en pal en uit den grond te trekken. Eisch bevesitdging vonnis van den kaniton- rechter. Mr. TicheJman, verdachte's raadis- man, vroeg vrjjspraak of ontslag van reChits- vervolging. J. A. v. H., oud 3'2 j., molenaar te Biervliet, was op 1 Maart 1934 door den kantonrechter te Oositburg veroordeeld tot 100 boete of 25 dagen hechteni'S, wegenis overtreddng van de Arbeidswet te Biervliet In zijn molenaars- onderneming op 8 Januari 1934. De Ambenaar van het Openibaar Ministerie en den verdachte waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vonnis van den kanton rechter. Mr. Kuijpers, verdachte's raads- man. vroeg vrijspraak. L. K., ouid 28 j., zuivelfabrdkant te Axel, was op 13 Maart 1934 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 700 boete cxf 70 dagen hecbtends, wegens overtreddng van de Crisis-Zuivelwet, door boter uiit Belgie ingevoerd, te vervoeren, te Philippine op 24 Augustus 1933. De Amibteniaar van het Openibaar Ministerie en de verdaohlte waren in hoogteir beroep gekomen, Eisch bevestiging vonnis van den kanton rechter. J. B. B., oud 41 j., malkveehouder te IJzen- dijike, was op 22 Maart 1934 door den kanton- xechter te Oositlburg vrijgesproken van de hem itenlaste gelegde overtreding van de Crisis- Zuivelwet, een inrichting tot het bereiden van boter hebben, zonder te zijn ingeschreven te IJ'zendijke op 24 Januari 1934. De Amtatenaar van het Openibaar Ministerie was in hooger beroep gekomen. Edsch bevestiging vonnis van den kanton rechter. J. F. d. K., oud 37 j., directeur Scheepsbouw Maatschappij te Ter Neuzen, was op 27 Febr. 1934 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hech- lenis, wegenis het niiet zongen dat oogbeschut- tingsmiddelen beschikbaar waren gesteld bij het werk te Ter Neuzen op 23 Januari 1934. De veridachte was in hooger beroep ge komen. Eisch bevestiging van den kantonrechter. J. K., oud 30 j., arbeider en M. v. d. H., oud 33 j., arbeider, beiden te Groede, gedetineerd, werden ten laste gelegd, dat zij te samen en in vereeniging in de jaren 1933 en 1934, op verschillende data, gedurende den voor de nachtrust 'bestemden tijd een aantal goederen hebben weggenomen. Op 6 Januari 1934 te Zuidzande een broek, toebehoorende aan Abraham Risseeuw, als- mede een zaagtje, een paar pantoffels, een boor en een schaaf, toebehoorende aan Lere; op 22 Januari 1934 te Schoondijke een paar gummischoenen, toebehoorende aan D. van Doeselaar, en een bezem en een paar emmers, toebehoorende aan M. de Putter; op 24 Januari 1934 te Zuidzande verschil lende gereedschappen, toebehoorende aan M. de Witte en verschillende goederen, toebe hoorende aan C. Versluis en 1. Luteijn; op 6 Februari 1934 te Oostburg een groot aantal lijfgoederen, toebehoorende aan Van de Vijver en anderen; op 7 Februari 1934 te Zuidzande een hoe- veelheid petroleum, toebehoorende aanJ.Ver- hage en op verschillende andere data een groot aantal goederen, toebehoorende aan Van Eeden en anderen. M- v. d. H. voornoemd, werd ook nog ten laste gelegd dat hij in den nacht van 12 op 13 Juli 1933 heeft ingebroken in de woning van E. F. Hinneman te Oostburg, en daar heeft weggenomen eenig geldsbedrag, sigaren en sigaretten. M v d. H. voornoemd, werd nog ten laste gelegd dat hij op 12 Juli 1933 te IJzendijke Si de woning van P. L. de Wilde heeft weg genomen een portemonnaie met eenig geld, terwijl hij den toegang tot de plaats des mis- driifs heeft verschaft door middel van braak. Deze zaken werden gecombineerd en werd voor J K 6 maanden gevangenisstraf en voor M. v. d. H. iy2 jaar gevangenisstraf ge- eischt. C. J. S., huisvr. J. K. voornoemd, te Groede, werd ten laste gelegd, dat zij in de jaren 1933 en 1934 een groot aantal goederen, welke van diefstal afkomstig waren, als geschenk heeft aangenomen, bewaard en verborgen, te zamen met J. K. en M. v. d. H. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Mr. Zaaijer, die als raadsman ven verdach- ten optrad, pleitte in al deze zaken clemen- tie. MISHAN'DELIN G VAN EEN VADER. Maandag is de vrachtrijder F., wonende te Westkapelle op het erf achter zijn woning door 3 van zijn zoons ernstig mishandeld geworden. De aanleidende oorzaak tot de vechtpartij en de daaruit voortgevloeide mis- handeling moet blijkbaar worden gezocht in een vermoedelijk minder zachtzinnige wijze waarop hij zyn jongens dien morgen had ge- wekt voor hun werkzaamheden. Bij de vecht partij is de vader door een zijner zoons zoo- danig met een vijl op het hoofd geslagen dat de man bewusteloos ineen zeeg. Door die mis- handeling in woede ontstoken, heeft de vader de zoons nog met een geopend mes achterna gezeten, doch is er gelukkig niet in geslaagd, daarmede kwaad te doen. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld en heeft de drie knapen in verzekering gesteld. Ze zijn verder aan de justitie te Middelburg voorge- leid. DE VISCHVERGIFTIGING TE LEIDEN. De Leidsche politie is er thans in geslaagd den vischkoopman op te sporen, die de visch- heeft verkocht, waardoor drie personen zou- den zijn vergdfltigd. Vast is kornen te staan, dat de visch, in totaal 400 stuks, versch was, hetgeen evenwel de aanwezigheid van- para- typhus-bacillen by de consumptie niet uit- sluit. De geheele partij is voor een klein ge- deelte te Katwijk en voor het overgroote deel te Leiden langs de huizen uitgegeven. Het bacteriologisch onderzoek wordt voort- gezet. ZOUTZUUR OVER DE STRAAT. Woensdagmorgen viel op het Singel tegen- over den Blauwburgwal een bemande flesch van een wagen van een pharmaceutische fa- briek. De flesch, welke zoutzuur bevatte, brak met het gevolg, dat de sterke, de oogen prikkelende vloeistof zich over de straat ver- spreidde. Het verkeer werd hierdoor gestag- neerd. Getracht werd het dampende zuur met emmers weg te spoelen, doch dit lukte niet. De brandweer zette er toen den straal op, met het gevolg, d%jf, dd vloeistof weggespoeld werd en het verkeer hervat kon worden. KIND IN NOOTJE GESTIKT. In Uithoorn werd Zaterdagmiddag ter aar- de besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer Arie Zom, die in het begin der vo- rige week door een rangeerenden trein werd gegrepen en wien beide beenen werden afge- knepen. Van elders was daartoe overgekomen een zoon met twee jonge kinderen, de moeder kon wegens ziekte niet medekomen. Tijdens het ter aarde bestellen heeft men de kleuters thuis gelaten en nootjes te eten gegeven. Een zevenjarig ventje heeft 6dn der nootjes in de keel gekregen. Toen men het onhedi bemenkte, is dadeiijk 'n geneesher ge- roepen, die trachtte het nootje te verwijderen, doch helaas, het knaapje gaf weldra den geest. Men kan zich de droefheid der familie in- denken. SLOOPPAKTIJEN AAN DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN. Bouwverordening overtreden. Maandagochtend am hialf negen verscheen bij het bekendie badllmiis De Otter te Loos- d,reohit de gemeenite-architect de heer van Oosschot, vergezeld van acht werklieden, vier veldwaohters en een politiehomd. Hij deeddle den eigenaars, den gebroediers Biikker mede, dat B. en W. haddien besloten om de nieuwe schuitting, die om het zomrebad staat en de in aianlbouw zijnde ibootenloods te daen sloo- pen, daar de teekeninigen hiervoor niet zijn goedgekeurd, alldus de ,,Tel.". De heeren Bikker wenschiten het gezelschap niet toe te laten, daar zij volgens hun mee- niitug niiet in overtreding zijn. Zij hebben bij de welstandscamimisisie de teekemdngen inige- dienid, deze heeft ze goedgekeurd, maar B. en W. hebben nog geen besluit genomen. De eigenaars beweerden, dat zij alts zakenlieden, die voor de opening van het seitzoen staan, niet langer kunn.en wachten. Tijdens het afbreken van de schutting ge- raakten de beide broederis in ziulk een woede tegen den gemeentearcihiitect, dat de veld- wacbiters herhaaldlelijk mioesten optreden om erger te voorkomen. Een der broeders rende plotseling weg, onider uitroepen aan het aidres van den burgemeester, welke niet veel goleds belioofden. Twee veldwachte|rs hebben den man ingehiaald en de secretarie gewaiar- stohuwd. Toen men aan de afbraaik van de booten- loods begon, verzette de achtengebleven breeder zich zoo hevig, dat de gemeente- architect zich met den burgemeester telefo- nisoh in verbiniding stelde om te adviseeren het sloopen te doen stopzetiten. De burgemeester, de heer van Swinderen, gaf echter instruotie om voort te gaan; hij wenschte niet in onderhandeling te treden. Onder groot tumult is het afhrekende werk toen voortgezet; over de geheele lengte van de loads, die 67 bij 12 meter is, is het dak, niadt 't zink en 't asphaltpapier waren weg genomen, afgebroken, waarmede de geheele ochtend gemoeid was. De heeren Bikker sdhrijven het optreden van B. en W. toe aan persoonlijke grieven; zij aohten zich met het oog op Hemelvaarts- dag zeer gedupeerd. Des middags zijn echlter ook andere inge- zetenen beizocht. Bij het badJhuis Ruitenbeek in de Boomhoek is een kleine loods afge broken, omdat hiervoor in 't geheel geen bouwajanvrage is mgediend. Bij den heer van Dalfsen aan den Funtusplas om diezelfde reden een prieel; op een stuk grond aan een der plassen een gebouwtje, dait Hilversum- sohe zeilers argeloos hebben gezet. VROUW IN BRAND GERAAKT. In een hofstede in de buurtschap Meu-Lun- teren, is een droevig ongeval gebeurd, meldt de Tel. Toen de 38jarige vrouW van den land- bouwer Van der Munt zich na afloop van het melken in de boerderij naar de keuken be- gaf, zag zij dat een petroleumstel zoo walm- de, dat de vlam er boven uit kwam. Dadeiijk opende zij het raam, waama zij met haar schort het toestel beetpakte om het op de ,,deel" te brengen. Het kleedingstuk vatte vlam en in een ommezien stond helaas de vrouw in lichte laaie. Op haar hulpgeroep snelde ijlings haar man toe, die een zak over het hoofd der vrouw wilde werpen, om zoo i de vlammen te dooven. Ongelukkigerwijze vatte ook zgn kleeren vuur. De man liet zich i vallen en trachtte de vlammen te dooven. Een dochtertje had intusschen de tegenwoordig- heid van geest een familielid, dat dicht in de buurt woont, te Xvaarschuwen. Deze begaf zich oogenblikkelijk naar het huis. Hij wist met water het vuur te blusschen. De vrouw had over het geheele lichaam zwaren brand- wonden bekomen. Des avonds is zij overleden. De man kreeg ernstige brandwonden, vooral aan armen en handen. ZWIJNTJESJAGER AAN DEN HAAK GESLAGEN. Iemand was dezer dagen op visite gegaan bij een familie aan de Boezemkade te Rotter dam, waar hij een vorigen keer van zijn fiets, .welke hij tegen het raam van het huis had laten staan, den kop van zijn lantaarn kwijt- geraakt Was. Hp had nu ingenieuze voor- zorgsmaatregelen genomen tegen diefstal. De bezoeker spande een draad zwart garen aan zijn fiets, leidde deze door het openstaande bovenraam de kamer binnen en bevestigde aan het einde van de draad een klos, welke hij op tafel legde. Nog niet lang zat de familie am den disch geschaard of er kwam beweging in den klos. Men keek er naar als een vis- scher naar zijn dobber. Toen wel zeer duide- lijk bleek, dat men beet had, stoof de eige- naar van de fiets naar buiten. Daar kon hij een 17jarigen jongeman betrappen, die het op zijn fiets gemunt had. Hij kan den jongen, een zekeren H. P., grijpen en overleveren aan de politie, die hem in bewaring heeft ge nomen, aldus de Tel. FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG IN HET KANAAL VERONGELUKT. Het Fransche verkeersvliegtuig F-AMHP, dat Woensdag om 11.15 van Le Bourget naar Croydon vertrokken was, is ter hoogte van Boulogne in het Kanaal gevallen en veronge- lukt. Aan boord bevonden zich zes personen, de bestuurder, een marconist, een hofmeester en drie passaglers, van wie er twee Franschen waren er een Zwitser. Woensdagmiddag werd in het Kanaal ter hoogte van Boulogne het wrak van een vlieg- tuig waargenomen; men kon tenslotte vast- stellen dat het het vermiste verkeersvliegtuig was. Men neemt aan, dat de inzittenden om het leven zijn gekomen. Het vliegtuig heeft omstneeks het middaguur noodsignalen uitge- zonden, die door het vliegveld Croydon zijn gehoord. Men denkt dat het toestel in dikken mist is geraakt. Na meer dan vier uur op zee gezocht te hebben op de plaats waar eerder op den dag door een vliegtuig het wrak gezien was van het vermiste Fransche verkeersvliegtuig. zijn de reddingbooten van Dungeness en Dover on- verrichterzake naar hun standplaatsen terug- gekeerd. EEN HOND DOET DIENST ALS BOODSCHAPPER. Een vrouw, die met haar tovee kinderen en een hond een iboerderij bewoont nabij het plaatsje New Liskeard, werd tijdens de afwe- zigheid van haar man ziek. Haar toestand verergerde ieder oogenblik. De vrouW be- duidde het oudste van haar beide kleinen dat zij potlood en papier wilde hebben en hierop schreef zij alleen ,,dokter". Zij bevestigde het papier vervolgens met een bandje aan den halsbanid van den hctud, wees hm die rich- ting aan van de naastbijgelegen boerderij op ongeveer een mijl afstand en joeg den hond weg. Deze, een kleine bastaard, heeft blijk baar begrepen wat de vrouw van hem ver- langde, want hij leverde zijn boodschap prompt af. Uit New Liskeard is een wagen gekomen om de vrouw mee te nemen, opdat haar geneeskundige hulp kon worden gebo- den. Haar verre buren hebben de zorg voor de beide kleintjes vocrloopig op zich genomen. 45 DAGEN GEVAST OM GEZOND TE BLIJVEN. De 65.-jarige mevrouw Sarah Whitman te New-York heeft gedurende 45 dagen gevast, hetgeen voor haar leeftijd een record betee- kent. Mevrouw Whitman heeft in de afge- loopen achttien jaar steeds van tijd tot tijd gevast. De langste termijn, waarin zij vrij- willig geen voedsel tot zich nam, was in 1919. Zij wilde toen zichzelf van asthma genezen en nam daartoe in 35 dagen geen voedsel tot zich. Dierlijk voedsel gebruikt mevrouw Whitman nooit; zelfs geen eieren. Als zij vast, drinkt zij alleen koud water. Dit neemt zij ook wanneer zij zich niet lekker gaat gevoe- len. De vrouw heeft zeven kinderen gehad. Achttien jaar geleden Woog zij 180 pond. Haar gezondheidstoestand was toen zeer slecht. Nu weegt zij iets meer dan honderd pond en zij gevoelt zich in staat een wandeltocht door California te maken. Volgens haar verliezen de menschen, als zij vasten, gemiddeld een pond per dag aan gewicht; zij verloor even wel slechts 13 pond aan gewicht in 45 dagen. Gedurende haar vasten was haar gezondheids toestand uitstekend. De menschelijke ma chine is een wonderlijk ding en mevrouw Whitman gelooft, dat zij bij een goede behan- deling zeker honderd jaar kan worden. DRONKEN LUI BESCHIETEN 14 UUR LING DE POLITIE. Het kleine Fransche stadje Auxerre heeft dezer dagen een schrikkelijken nacht beleefd. Uit een drinkgelkg ontwikkelde zich een woeste schietpartij, welke tenslotte daarheen leidde, dat twee inwoners zich in hun huizen verschansten en veertien uur lang de politie met revolver- en geweerschoten op een af stand hielden. Bij het aanbreken van den dag gelukte het eindelijk den burgemeester de revolverhelden tot rede te brengen. Intus schen bleven drie gewonden op het slagveld achter. Het drama was begonnen in een cafe, waar een verjaardag werd gevierd. Toen de politie kwam opdagen, werd deze met kogels ontvangen. Een der beambten werd gevaarlijk in den buik getroffen. Toen de politie zich terugtrok om versterking te halen, liepen de revolverhelden naar hun woning, waar zij de politie op een levendig geweervuur tracteerden. Het gelukte niet het huis binnen te dringen. Daar 't huis ge- meente-eigendom was, wilde men niet met handgranaten gooien. Den geheelen nacht werden aan beide zijden schoten gewisseld. De politie overdacht reeds militairen te hulp te roepen om met traangas de misdadigers te ovenmeesteren. Toen kwam de burgemeester tusschenbeide. Geheel alleen, met een zak- doek zwaaiend, ging hij up het huis toe. Hij riep de gebarricadeerde burgers toe, zichzelf niet in het ongeluk te storten. Hij wist wel, dat zij bedronken waren en hij zou voor het gerecht voor hen in de bres sprlngen. Hij zou verder zorgen, dat hen nu niets kon over- komen. De schieters waren klaarblijkelijk nuchter geworden en verklaarden zich tot on- derhandelingen bereid. Zij gaven iederen tegenstand op, echter onder beding, dat de burgemeester zelf hen naar de gevangenis bracht. Deze voorwaarde werd vervuld. Zoo eindigde het nachtelijk gevecht te Auxerre. TELEGRAM IN DRIE MINUTEN 46 SEC. DE WERELD ROND. V Een door een Telegraafmaatschappij in New-York verzondien telegrafische med©fee ling heeft in den recordtijd van drie minuten 46 sec. haar tochit om de aarde voibracht. Het ,,dringende"-telegram bevatte 24 woor- den met inibegrip van de adreaseering en de onlderteekening. Van New-York werd het naar San Francisco getelegrafeerd, vervolgens werd het igekabelid naar Shanghai, door Mongolie, Silberie, Deneanarlken, Zweden en onder de Noordzee naar Louden, Van Loniden naar New-York ging het over den onderzeesohen kabel. Het oude record voor een reis van een dringend telegram rond de wereld bedroeg vier minuten tien seconden. PRESIDENT ROOSEVELT HOCDT VAN DE BIOSCOOP. President Roosevelt ziet graag een film en dienovereenkomstig heeft hij na het aanvaar- den van zijn presidentsohap, veertien maan den geleden, in totaal reeds 83 hoofdfilms, 37 bij films en meer dan 500 joumaalfilms zien afdnaaien. De president heeft hiermede het record ge slagen ten opzLchte van alle vroagere be- woners van het Witte Huis, aihoewel ook de vroegere president, Oooliidge, een filmpje op zijn tijd niet versmaadlde. De meeste films heeft president Roosevelt in de daarvoor speciaal ingeniohte projectie- kaimer op het Witte Huis gezien. De films varieeren van luohtige Mae West- films tot opvoedikunidige bijfi'lms. Onder de films was slechts e6n Bngelsohe film, n.l. ,,de Spooktrein" met Jack Hulibert. TRAGISCH EINDE VAN EEN HUWELIJKSREIS PER VLIEGTUIG. Eemige dagen geleden stortte een vliegtuig in de baai van San Francisco, waarmee een pas gatrouwd paar en de piloot gezeten waren. Zij waren op een uitstapje om him huwelijk te vieren, 'n tooht, welke een tragisch einde had, daar de bruid verdronk. Een storing in de motor maakte dat de machine, die zich te ver van de kust bevornd om nog te kunnen landen, in de zee stortte. Staande op het ziiikendie wrak van het vliegtuig, maakten de beide mannen, die goede zwemmers waren, van him kleeren een touw, sprongen in de tamelijk ruwe zee en willdlen op deze wijze trachten de bruid, idle niiet zwemmen kon, mee naar de kust voeren. Naarmiate zij de kust nadierdien, werden de golvan ruwer, zood'at tenslotte de uigeputte jonge vrouw zich van het geimprovdseende tooiw losmaakte, en na een afscheidisgroet aan de beide mannen, in 'It water vertdween. Een redidingsbrigade kwam juiist op tijd om de mannen te rediden, doch van de vrouw was geen spoor meer te vinden. De echtgenoot en de piloot werden in half bewusteloozen toestand naar een ziekenhuis vervoerd en zullen vermoedlelijlk wel geheel herstellen. RATTENPLAAG IN DE KAAPKOLONIE. Het district Riizana in het Noordooaten van de Kaapkolonie, wordt op bet oogenblik ge- teisterd door geweldige scharen reusaohtige awarte ratten, die bij diuizenden verschijnen en den oogst vemielen. Eenige dlorpen wor den reeds door de hongecsnood hedreigd, daiar de ddieren aMe voorraden helbben opgegeten en reeds het kleinere vee aanvallen. Strijd tegen die ratten-invasie is onmogelijk, daar de bees- ten, die driemaal zoo groot ails gewone ratten zijn, zeer snel aanvallen en door de inlboor- lingen gevreesd worden, daar hun beet dik- wijls vergiftig is. Katten. die de plaag zouden bestrijden, werdlen door de ratten gedood en opgegeten. Naar een hoofd van een dorp meldt, vallen zelfs sohapen deze diieren ten offer en verscheidene gevallen zijn bekend, waarbij de ratten aan de teenen van slapende menschen knaagden. De reusaohtige ratten zijn van een tot nog toe omibekend soort; evenzoo onlbekend is hun afkomst. AUTODIEFSTALLEN IN AMERIKA. Dag in, d&ig uiit, het geheele jaar door,, wordit in Amerika alle zeven minuten een auto gesitolen, zooads uit de statisitiek der auto -assu ran ties blijkt. Een ontelbaar aantal dezer wagens verdiwijnt voor altijd, want de autadieven, die groote benden vormen, gaan zeer methodis.ch te werk. Voor zij tot het stolen van een wagen overgaan, bestudeenen zij naiuwkeurig de gewoonte van den bezitter. Met dit werk wordt een of ander lid der bende belast, terwijl een tweede lid den wagen steelt en een derde de noodige veranderingen aan- brenigt, d.w.z. den wagen volledig ombouwt. De vierde medewerker tenslotte verschaft valsche pajpienen en verkoopt den wagen. Zeer ddkwijls verkoopen de dieven den wagen, welken zij nog niet hebben. Zij geven een nauwkeurige beschrijving van een wagen en zoeken daarvioor een kooper. Harst als die gevonden is, kijken zij naar een auto om, welke klopt met hun beschrijving en stelen dezen. Waar een auto in enikele uren geheel van aanzien kan worden veranderd en veel koopers blij zijn een goedkoopen wagen te krijgen, zonder naar de herkomist te inflor- meeren, staat de politie vrijwel maohteloos. De assurantie-maatschappijen verlangen nu strenge wetten tegen deze misdaden. EEKENEN IS NIET MOEILI.JK MEER. Een geweldige rekenmachdne, die ook de moeilijlkste optgaiven in korten tijd kan op- lossen, en daarom terecht als mechanisch verstand wordt betiteld, wordit op de univer- sitei't van Pennsylvania vervaardigd, zoo meldt de United Press". De drie ton zware machine bestaat uit 75.000 deelen en heeft slechts een kwartier noodig voor hot uitreikenen van ballistische problemen, waaraan de beste mathematici van het Ameriikaamsdhe leger kort geleden vier maaniden hadlden gewerkt. Het speciale terrein van de machine is differentiaal-reken ing. Wanneer zij gereed is, wordt zij in dienst der astronomic gesteld om de geleerfden door het uitvoeren van moei- lijke astmnomische berekeninigen tijd te Ibe- sparen. GEHEIMZINNIGE MOORD. Mevrouw Michel Henriot, de niicht van Phi lippe Henriot, afgevaardlgde van het depar- tement Gironde, is op haar landgoed te Ker- bennec vermoord, tijdens afwezigheid van haar man. Omtrent dezen geheimzinnigen moord kan nog het volgende gemeld worden. Het echtpaar Henriot, waarvan de vrouw 19 jaar oud was, hield een fokkerij van zilver- vossen. Toen de heer Henriot, die op jacht was geweest, in zijn huis terugkeerde, vond hij zijn vrouW op den grond liggen met twee schoten in het hoofd en drie in het lichaam. Hij tilde zijn vrouw voorzichtig. op en legde haar op bed, waarna zij spoedig den geest gaf, zonder dat een dokter kon worden geroepen. Daar de telefoonverbinding was verbroken, moest de heer Henriot 800 meter ver naar zijn buurman loopen. Onderweg ontmoette hij ge lukkig iemand met een fiets, die de politie van het gebeurde op de hoogte stelde. Van den dader heeft men tot dusver geen spoor gevonden. Het jonge echtpaar Henriot woonde eerst sedert twee weken op dit een- zame landgoed en had alleen een jong dienst- meisje als personnel. NIEUWE STREKEN VAN BANDIETEN. Te Brooklyn, een gedeelte van de wereld- stad New York, zijn Dinsdag de bandieten weer eens frisch bezig geweest. Eenige boe- ven deden, aangevoerd door een vrouw, een aanval op de Prudential Savings Bank. De roovers waren gewapend met machinegeweren en dwongen het personeel van de spaarbank op den gronld te gaan l'iggen. Daama nood- zaakten zij den kassier de brandkast te ope- nen en hun een bedrag van 40 a 50 duizend dollar te geven. Daarna gingen zij er van door, zonder een spoor achter te laten. Nadere berichten in de buitenlandsohe bla- den leeren dat de leidster van den aanslag op deze Prudential Savings Bank ©en jong meisje was en wel een platina-blonde schoon- heid. Er bevonden zich op het oogenblik van den overval zeven clienten in de bank. Al deze lieden moesten zich dezelfde vernederende be- jegening laten welgevallen als het bankperso- neel. De onitsnappinig geschiedide in een luxe- auto, die met den motor aangeslagen, voor bet gebouw stond te wachten, zoodat zoodra de boeven aan boord Waren, de vlucht kon be- ginnen. EEN KREKEL IN HET OOR GEKREGEN. iDoor het verwijderen van een krekel uit het linkeroor is een zekere mevr. Boudreau te New York afgeholpen van haar oorpijn, waar aan zij reeds vijftien jaar Iijdende was. Mevr. Boudreau, die in Ierland is geboren. herinnerde zich, dat zij op zekeren dag, toen zij in haar woning naast den haard lag, plot seling iets in haar oor kreeg. Van dat oogen blik af heeft zij altijd oorpijn gehad, doch de doktoren vermochten de oorzaak hiervan niet op te sporen. De laatste der geconsulteerde doktoren is er in kunnen slagen het pijnverwekkende ob ject te verwijderen. Het bleek bij onderzoek het geraamte van een krekel te zijn. PROEVEN MET NIETTW DUIKERPAK. Gedurende twee jaren heeft men proeven geniomen melt een ndeuw duiikerpaik. Thans heeft een bekend duiker uit Sydney in tegen- woordigheid van autoriteifen der marine, scheepvaart en artsen gedioken tot een diepte van 81 M.; de daling nam 3 mdn. 10 sec., de stijging 4 min. 45 sec. in beslag. Het oude record was 49% min. Volgens kapifein Hooper, von het departement van marine, die de proef bij woonde, zal dit nieuwe duiker- pak een ommeikeer teweeg brengen in het redidinigswezen en het pareldufken. MEER AANDACHT VOOR DEN SLAAP. Wanneer men bedenkt, diat de gemiddeldte mensch ongeveer een derde van zifn leven slapend doorbrengt, dan komt men tot het besluit, aldus de United Press, dat men aan dezen aamgenamen toestand, waarin men alle zorgen vengeet, in het algemeen veel te wel- nig aandacht schenkt. Het valt in dezen tijd waar een haast wetenschappelijke levens- regel heerscht, waarin onize handelingen in wakendien toestand nauwkeuriig onderzocht, gemeten en voorgeschreven zijn, dubbel op, dat niemanid er ooit aan denkt, zich voor de slaap te interesseeren en daar een regel voor te schrijven. Professor KLeitmann van de universiteit van Ghicago heeft nu, om aan dezen toestand een eind te maken, uitgehreiidie omdierzoeikin- gen gedaan en de zeer interessanite resul- taten in een voondracht aan de Amerikaansohe vereeniging voor doctoren medegedeeld. Men moet toegeven, dat de bevindingen van pro fessor Kleitimann degenen, die het zioh ge- makkelijk maken, gelijtk geven, en dat deze veel bespotte en verachte menschen toch in den grond der zaak zeer wijs zijn. KLeitmann verklaarde, dat de oude spreuk van den morgensitand met goud in den rnond in het geheel niet opgaat, en dat men die vroege ochtenduren rustig slapend moet door- brengen. Want de aotiviteit der meeste menschen neemt eerst in de ochitenduren l#ung- zaam toe, en bereikt haar hoogtepunt dik- wijls eerst tegen zes uur 's mididags. Vender is achit uur slaap wel niiet noodzakelijk, maar iedereen zou toch minstens zoo lang moeten slapen en als het kon, nog langer. Want slaipen is een genoegen en een goed uitgesla- pen mensch beschouwt de wereld met heel andere oogen. De onderstelldng, dat men 's morgens vroeg het best en het diepst slaapt is onjuist, dit is eerder het geval on geveer tien miinuten na het inslapen. Het slapen met open mionid moet men afwennen, daar een dergelijike slaap niet genoeg verster king brenigt, en al te veel warmte is eveneens niet goed. De igemildidelde mensoh, aldus Kleitmann, brengrt ongeveer 30 seoonden van ieder uur. dat hij slaapt door met sLaapgym nastiek Daarmee heratelt hij zich als het ware van ide inspanninig van het slapen. Het lichaam zou zich alle 15 minuten moeten bewegen, om voldoende profijt van den slaap te hebben. Alcohol stoort de slaap in het geheel ndet. doch is inteigendeel een uitstekend slaap- mididel. Zelfs chronische drinkers met half verwoeste zenuiwen slapen langer en dieper dan gezonde menschen. Zoo wordt dus nu ook met de ,,kunst van het slapen" een begin gemaakt. EEN STADSWIJK TE BROOKLYN IN REP EN ROER. In de voorname Flatbushwijk van Brooklyn (New-York) heeft zich een wilde schietpartij op straat afgespeeld, Een ..gangster" was op een melkWagen gesprpngen, had den melk- bezorger beroofd en was op de vlucht gesla gen, waarbij hij op den hem achtervolgenden melkbezorger een woest snelvuur opende. Daar het op dat oogenblik op straat buiten- gewoon druk was geraakten honderden vol- wassenen en kinderen in groot levensgevaar. Een man werd ook door een schot getroffen en zwaar gewond. Ten slotte verscheen een agent van politie, die met zijn revolver op den bandiet vuurde, die inmiddels op een anderen wagen gesprongen was. De roover zonk op een gegeven moment naar het scheen door een schot getroffen in elkaar, en riep den agent toe, dat hij zich over gaf. Toen deze echter naderbij kwam sprong de man plotse ling weer op, loste bliksemsnel een schot, dat echter zijn doel miste en verdween in een huuri" huis. Een leger van politie-agenten met traan-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6