ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN 9143 VRIJDAG 11 MEI 1934 74e Jaargang Binnenland Predikbeurten Landbouwberichten Sport TWEEDE BLAD TER NEUZEN, 11 MEI 1034. mondharmonicaolub „bra\o". SAS VAN GENT. HENGSTDIJK. SELZAETE. WIELRENNEN. VOETBAL. NEUZENSCHE COURA DE GEWIJZIGDE SPELLING. De Naderl. Uiitgeversibond heeft den Micms- terraad nog een aidires gezondem, waarin hij hertiaalt, dat hij de meeiat geiwenschfe oplos- aing, met het oo'g oip de belangen van hen, die door een gewijzilgde spelling aouden getroffen wbnden, ziet in een iravoering op langen ter- mijm, versoheildene jaren na, de vasltstelling d'aarvan De bevolking kirijgt dan de gelegenheid zich aan den raieuiwen toestand te geiwennen en de aware lasten voor de uitgevers kunnen over een aantal jaren verdeeld worden. Uit de radiorede van Minister Marchant blij:kt intusschen, dat hij van een uitstelter- mijn met wil weten en dliien onnoodig acht. Ben lezer van het „Vaderlaod" sohrijft: „Volgens de Siegenbeaksohe spelling werd geschreven ,,vrolijkhedd" en ,,ben>aauwdlheid De daarop gevol'gde „nieuwe" spelling (de Vries en te Winikel) schreef: „vroolijkheid" en ^henanwdlhieid". Tern and daartoe gevraagd toonde zich zeer ingenomen met dlie nienwe spelling, daar de vrooiijkheid langer en d'e benaiuwdheid kiorter was geworden. Thans wiordt yoorge- steld deze woorden te sohrijven „vrolijikheid en ibeniauwdheid'zoodat nn kan worden ge- eegid, dat de vrolij'kheild korter is geworden en de benauwdlheid onveranderd is gebdeven. Alzoo een tijdbeelid. VV IJZIGING VVINKELSLUITINGSWET. E>e heer Vos heeft voorgesteid, in boven- genoemd ohtiwerp Art. 1, IV, 1 sub c te laten veronal! en. Voorts heeft hij voongesteld, art. 1, IV, l suib d als volgt te lezen: „winkels, waar uat- sluiitend of in hoofdzaak hetzij visch, hetzi: fruit, hetzij een of meer der navolgenide waren: brood banket, suikerwerk, chocolade, con- sumptie-ijs, hetzij een of meer der navolgen- de waren: melk. zuivelproduoten, consumptie- ijis ten verkoop in voorraad zijn, alsmede win- ikels waarvoor een slijitivergunning als bedoeld in a'rt. 1 sub g der Dramkiweit 1931 Staabsblad No -176 geldit, gedurende ben hoo;gste acht ach'tereenvolgende uren, liggende tussehen 8 uur des voonmidldaigs en 8 uur des namiddags. ,diooh uitsloii'tend /voor den verkoop onlderscihei- denliik van visoh, van fruit, van brnod, ban- ket suiilkenwerk, chocolade en consumptae-r)S en van melk, room en consumptie-ijs en onlder voonwaarde, dat in den winkel, zoodhmg, dat daarvan ten alien tijde van buitenaf gemak- ikeliik kan worden kenms genomen, is be- vJSk een door of vanwege den bungemees- ter gewaarmerkt geschrift of druikwerk, waanop duidelijk is kennis ge,geven van de uren, gedurende welke de winkel op Zondag voor het putoliek is geopend en woarop tevens duildelijk is aangegeven, op weilken winkel e geschrift of druikwerk betrekkirg heeft COBBECT1E RAADSVERSLAG. In het versing der raadszitting van Ter Neuzen opgenomen in ons vorig nummer, Staat vermeld, dat hij de behandeling van het wiaterleidinig-iadres de heer Van c^sand als in stemming met een interruptie van den heer COlsen zou helbben gezegd: „Dat zeg ik ook" De heer Van Cadsand merkit ons op, dat die woorden door hem niet zijn gezeg 1. hoe zij via fren eerlijk bestaan in het leven van een struikrccver venzeild ra'ken, waarin zij overiigems van wege hun sentimenteele ge- aardheid en hun voiortdurende pech een mise- raJbel fig,uur siaan. Eiuch het i-u een mis- daad zijn tsgeniover den aamschoiuwer van deze film, die tot de beste bahoort van de Iaatste jaren en zeker de allarbeste Laurel- en Hardy- film is. Ik wil mij alleen herinneren de scene in den kelder van het kleine hotel, waarheem zij geizomden zijn cm wijn te tappen. En lang- zaam warden ze beschonken. Zij worden zoo verschrikkelijik dronken dat zij onJdanks narig- heden die zij voortldurend met elkander be- leven, plioibseling van elkander geen kwaad meer kunnen hooren. En nu baginnen zij te lachen. Het is een iachen waarvan de wereld kraakt. De dikke kan niet meer en wemkt af. Doch Hardy laat opnieuw een hevdgen snliik en zij beginnen weer van voren ajj aan. Zij brengen hiun me ester en ziohzelf ici hevig gevaa-r, want Fra Diavolo vertoeft in de henberg en het stadje lis vol soldaten, die hem zoeken. Doch in hun supreme lal kan dat alles niets sche- len. Zij plapperen er van alles uit en zelfs het gezibhit van den officier, die hem komt arresteeren, heeft een njiieuwe uitbarsting van pret ten gevolge. Helaas, zoo is het altijd met Laurel en Hardy en evenals bij alle groote komieken komt ma den bevigen pret de ontizettenide ont- go oohelinjg. Daarom is het komisohe zoo ver- want aan het drama het is gebaseerd op de amtieke wij,shield, dat omgeluk gelijk is en oongekeerd. Doch wanneer men een film wil zien van groote allure, die geen emkele ontgoocheling kent dan dezedat zij niet zes uren duurt in plaats van tiweedan ga men Fra Dia volo zien, een meesterstuk van humor, zooais men zeliden tegenkomt. Het Schoone Avontuur. ,,De Maasbode" schrrjft o.a.: Inidien het hier eeti Amerikaansch werk goild, zou de kwalifieatde ,,A11 Star Produc tion'' voor deze film, zeker niet misplaatst zijn. Men zou het thanis een ,,U.F.A.-Kanon- Parade" kunnen noemen, want een film, waarin de hoofdroilen beset zijn door een Kaithe von Nagy, Wolff Albach-Retty, Addle Sand nock, Otto Walllburg, Ida Wust, Julius Fallkenstein, Sima enz., emz., is zeker niet een alledaagsch gebeuren. En alien hebben zij een rol, als was deze gpeciaal voor hen ge- schreven om ermee te juibileeren. Voioral Adele Sandrock als de grootmoeder. is weer best. Wat levert die oudie dame boch een prachit-creatiesHet gegeven is niet ni'euw het jonge meisje dat door allerlei kuiperijen door een berekende tante tegen haar wil tot een huwelijk wordt gedwongen en op het Iaatste oogemblik uitknijpt en er met den waren Jozef van door gaat maar regisseur Reinhold Schiirizel verrast steeds door de geestiigste siituaties, tenwij'l ook de sterke bezebtimg der bijrollen en figuratie er toe bijdragen een geheel te vormen, dat tin- telt van humor en waarvoor wij hat veelge- roemde dansende conlgres gaame cadeau geven. Adele Siandrook een prachtige figuur: een grootmoeder, die nocxit en te nimmer een blad voor den monld heeft, een wijze vrouw, die de dingen zegt zooais ze zijn, niet „en detail" doch „enigros". Temidden van het bomte gedoe van deze perfiide wereld, staat ze daar als eem sfinx, die alles weet, die alle raadselen dOorgronidt, die silechits twee woor den kent, ,,ja" en ,,neeti". hoe de regisseur Ter Nauzen en 3e pr. C. Dieleman te Ter Neuzem. Greet Chin cilia: 2e pr. en eereprijs C. Ver biage te Ter Nauzen. Wiaeners (wit)le pr. en eereprijs' A. Ber- th.on te Oashburg, 2e pr. Huhregtse te Bier- vlieit. Blaqw: le pr. en eereprijs D. W. F. Kaijser te Hioieik, 2e p,r. Butler te Axel. Zwart: 2e pr. en 3e pr. A. J. Niaaije te Axel. Havanna: 2e pr. en eereprijs L. J. van der M'eiden te Ter Neuzen. Pool: le pr. en eereprijs en 2e pr. C. J. van Lamgevelde te Ter Neuzen. Afzonderiijike exemplaren: Vlaamsche reus (wit): le pr. en eereprijs (itjweemaail) C. J. van Langevelde te Ter Neu zen, 2e pr. Jac. Verstraten te Axel (tweie- maalWouters te Oost-Souburg, 3e pr- A. Loof te Axel, W. van Arerrthals te Zaamslag en E. H. Schoof te Axel, 4e pr. Wouiters te Ooist-So.uburg, A. Loof te Axel, C. de Feijter te Axel, W. van Arenthals te Zaamslag, zeier eerv. verm. C. de Feijter te Axel. Blauw: le pr. en eereprij's Jac. van Es, 2e pr. P. de Jonge te Ter Neuzen, 3e pr. Jac. van Es te Ter Neuzen. Lptharingersle pr. en eereprijs M. Wie- lamd te Axel, 2e pr. P. de Jonge te Ter Neu zen. Groot Qhincilla: le pr. em eereprijs D. Scheele te Ter Neuzen en J. de Blifik te Nieuwvliet, 2e pr. D. Scheele te Ter Ngpzen en C. Lippems te Axel (tweemaal). Weemers (iwit): le pr. en eereprijs slagen werd, weklken. behoeft geen bevreemd'ing te ZONDAG 13 MEI 1934. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEflST. 9.30 u., Ds. G. van Dis, van Zaamslag; 2 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer L. Dek. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u, Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. 'HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u„ leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. Hiubregtse te Biervliet, 2e pr. Oornelissen te" TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst, Biervliet, 3e pr. dezelfde. Black anid Tan: le pr. en eereprijs en een - En dan moet men zien, Hii heeft zich bij de discussie van deelneming erfide wereld" uitbeeldt! Hij heeft deze J I "1J -IT? Clloolo o",cw onthouden. Woensdagavomd Meek ons, dat er ook alhier nog liefhetoiberij bestaat voor het bespelen van de monldharimoniica. Dien a/vond maakte n. de alhier bestaande mondharmoni caclub ifrarvo" een todht door de verschillemde straten der stad, waarbij het haar aan toe- langstelling niet onthnak. De groep maakte, in haar Wit costuum mat blauwe sjerp, een kranigen indruk. Hat geluid der imstrumen- ten komt bij zoo'n gelegenheid echter met erg tot zijn recht. Gisteren nam de cluib deel aan het te Wemeidimg'e geihouden festival. CONCERT OP DE MARKT. Het gdsteravonid door het muziekgezelschap De vereenigdie werklieden", direoteur de heer A Schirris, op de M'arkt alhier gageiven concert, had groot succes. Het proigramima werd keu-rig uitgevoerd en er was zeer girooi e belanffStelling. Voor hat eerst deed de meuwe feSimg van de muziektent dienst. Zooais We reads bij de proefneming hadden kunnen donstbateeren, volodat deze udtnemenid. SAMENVOEGING GEiMHENTEN. De raad der gemeente Qssenissc. heeft in zijne openbare vergadering van 9 Mei 1934, met 6 stemmen v66r en 1 stem tegen beslo- ten aan Zijne Excellence den Minister van Binnenlandsche Zaken, een verzoek te rich- ten het daarheen te willen leiden, dat ten spoedigste maatregelen worden getroffen, dat de gemeente Ossenisse hare zelfstandigheid ziet gehandhaafd, althans niet in de combi- natie van Stoppeldijk, Boschkapelle en Hengstdijk zal worden opgenomen. LUXOR THEATER. Fra Diavolo. „De Talegraaf" schreef o.m.: Met Amerikaan'sche luchthartighiedd heeft men Auber's opera als achtergrand gelbruikt voor deze itwee vaigebonden en teiwijl de chiarmante muziiek is geibleiven, zijn de hoofd- person'en min of meer in den nevei geibleven De regisseur hield het operakarakter in Stand en in dit grappige omverwerkelijlke van opera-ensceneering komen Laurel en Hardy als twee vol'kioimen naturalisbische va'gehon- den te staan twee lieden van vleesch en bleed in een rococo-milieu van markiezen en cbuli'ssenpleintjesdraagstoelen en charmant banditisme. Wanneer men over deze film sohrijft komt men in de verzoeking in detail de avonturen van deze beide vageibonden te verteUen fUm "rijkelijk gekruid met visueele geestig- hedien Bij de groote bruiloft is ieder be- weginkje al een kostelij-ke satire op 66n of andier uitwas der „aociety".... De meeste films, ziiet men in een keer ,,uit omldiat ze slechits ,,een verhaaltje" zijn; doch deze film, is me6r dan een verhaaltje; ze is een voomaam Sbuk cinematografie en een minstemis even voornaam stuk tooneelkunst. KONIJNENTENTOONSTEEIJNG TE TER NEUZEN. J ongdiorendag. Door de vereeniging van Konijnenfbkkers allhier, was tegen gisteren een tenlboonstel- iing georganiseerd van jonge dieren en voed- sters met jongen, ten einlde de liefhobbeirs te toonen welke jonge dieren reeds zijn gekweekt, en wat daarvan uit fokkers oogpunt kan wor den verwacHt. Toen we daar reeds Woensdag, in de zaail van 's Lands Welvaren" bij den heer M. J. Adriaansen, tijdens de keuring een kijkje naimen, bleek ons, dait daar bijzonde.r mooie exemplaren in groote variatie waren bijeen- o-elbrachit De algemeene indruk van den keur- meester was dan ook, dat de inzenddngen over het algemeen te loven vielen, en vooral was dit het gaval met de Wiitite Vlaamsche reuzen. Er viel aan de tentoonstelldng een goede be- langstelling ten deel. Voor de inzendingen werden de volgende bekrontogen toegekend: Vlaamsche reuzen, voedsters met jongen. (wit)le pr. en eereprijs M. van Dried te Ter Neuzen en Abr. Loof te Axel; 2e pi. P de Visser te Zaamslag; zeer eerv. vermeiding J. Willemsen te Ter Neuzen Voedster met jongen, (blauw): le en eere prijs en 2e pr. Jac. van Es te Ter Neuzen. Voedster met jongen, (geel): 2e pr. en eereprijs J. van Dixhoiom te Ter Neuzen Weemers, blauw: le pr. en eereprijs D. W. F. Kaijser te Hoek. Havanna: 2e pr. en eereprijs L. J. van der Meiden te Ter Neuzen, Nestem: Vlaamsche reuzen (wit)le pr. en 2 eene- prijzen E. H. Schoof te Axel, le pr. en eere prijs D. Haalk te Hoek, 2e pr. P. de Jonge te Hoeik, 3e pr. C. Dieleman te Ter Neuzen, J. J Overdiuive te Axel en J. .van Langevelde te Ter Neuzen, -1 e pr. C. Diieileman voiomioemd M. J. Gooes en en H. de Visser te Biervliet. Haasikleur: 2e pr. en eerepirijs J. van Lan gevelde te Ter Neuzem, 3e pr. S. Jansen te Axel, zeer eerv. verm. A. Loof te Axel. Blauw: 3c pr. en eereprijs Jac. van Es te 2e pr. F. A. de Doelder te Ter Neuzen. Hollander (zwart): le pr. en eereprijs P. de Jonge te Ter Neuzen. Pool: le pr. en 2 eereprijzen Th. Meertens te Hoek, le pr. en eereprijs H. Verstraten te Axel, 2e pr. H. J. Otterioo te Hoek, Th. Meer tens te Hoek, G. Verstraten te Axel, 3e pr. H. J. Otterioo te Hoeik. Castor-Rex: le pr. en eereprijs en 2e pr. F. A. dte Doelder te Ter Neuzen. Ingebruikneming van het j Stadhuis. Het nieuWe stadhuis is in gebruik geno men, wel niet officieel nog, zooais dat in den regel met eenig ceremonieel gesehiedt, door het afsteken van speeches in tegenwoordig- heid van autoriteiten en uitgenoodigden, met gebruikelijke muzikale zang- of muziekuitvoe- ringen voor zoover daartoe gelegenheid gebo- den wordt, maar dan toch in dien zin, dat van nu af aan alle am'btelijke zaken reeds binnen de muren van het nieuwe gebouw wor den afgewiikkeld. Edn dezer ambtelijke aangelegenheden werd reeds in den loop der week afgewikkeld, n.l. het sluiten van een huwelijk. Als aandenken aan deze heuglijke gebeurtenis ontving het jonge echtpaar een gedachtenis in den vorm van een volledige schoorsteengarnituur. Heel goed bedacht om juist in dezen vorm den inhoud en de beteekenis van den eersten stap in 't huwelijksbootje te memoreeren. Zoolang de pendule en coupes op den schoor- steen der jonggehuwden mogen prijken, zul- len zij zich in dubbelen zin den eersten stap herinneren, dien zij in den nieuwen levens- staat gezet hebben. Voor beide partijen Is het te hopen, dat hun echtelijk leven voortaan een even regelmatig verloop zal mogen hebben, als dien van de wijzers over de wijzerplaat. En bovenal, moge het beide partijen tot het inzicht brengen, dat elkanders behandeling steeds even delicaat zal behooren te zijn als die van de voorwerpen hun met dit inzicht geschonken. Want een ontaeraden ruk bij het opydnden zou de veer kunnen doen springen, evenals een onberaden stap het huiselijk ge- luk plotseling tot stilstand zou kunnen bren- gen. Intusschen hopen we, dat hun geluk even standvastig moge voortduren als de grond- vesten van het nieuwe stadhuis, da^ wel niet, zooais het achtste wonder van Jacob van Campen op 36572 palen ge'bouwd is, maar toch, voor zijn omvang op stevigen grondslag rust, al bedraagt het aantal gebruikte palen dan ook slechits het gerimige cijfer van 172. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. Nam. 5.30 u., de heer M. P. Meeuwsen, van Breskens. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. INVENTARISATIE VAN DEN LAND- EN TUINBOUW. KFC Ajax Willem II Duivensport. Uiitisliag uit iden weidstrijid uit Breteuil. De prijizen werden gewonnem door: 1, 8 Lavir; 2, 15 Gebr. Stevendaal; 3 Jos. van Heese4, 9 Gelbr. van Gassen van Ossenisse; 5, 14 Prud. Kercktoaert; 6 Rene Lossde; 7, 11, 16, 17 Gebr. de Rooij; 10. Jos. van Hijfte; 12, 18 P. Menk; 13 Jan Boeijikens alien te Hengstdijk, met uitaon'dering van Gebr. van Gasse. De smokkelhandel. De waakzaamheid aan de Belgische grens venduibbeld. Het gaat nu niet meer alleen om vee, maar suiker, boter, koffie, alles gaat de °-renzien over. Gewoomlijlk heeft zulks plaatts mat gepantserd'e snelrijidlende auto's, waaritegen de revolverkogels der douian.iers weindg vermogen. Doch nu was het een onschuldige broodkar dier Maatschappij ,Vooruit". De broodibeaor- ger, een inwoner van WaohtebekeLange- lede, die aan de huiizen broold ging afleveren fcoit zelfs langs en over de grens, was niet weinig verbaasd toen nabij het Toilkamitoor „Oudeburgsche Sluis", Belgische douanders hem tegenihielden en tussehen het brood een vphonderd K.G. ongebrande koffie ontdekten. Op de onigehranide koffie vooral sfaan er zeieir hioioge inivoerrechiten. Paarid, kar en ladling, alles werd aange- slagen. De maatschappij voor ,dewelke hij werkzaam wias heefit een borgsom moeten shorten van 40.000 (veertig duizend) Belgische franken om terug in bezit van paard en kar te komen. Dat de man dioor zijn maatschappij direct ont- Voor de uitvoering van de steunmaatrege- len, welke ten behoeve van den land- en tuin- bouw worden genomen, zal in het tijdvak van 14 Mei tat 1 Juni a,s. een algemeene inven- 'tarisatie van den land- en tuimlbouw worden gehiouden. Deze telling zal omvatten alle gewassen, welke in den land- en tuinbouw Worden ge- teeld en tevens de onderscheidene veesoorten (rundvee, varkens, paarden, schapen, hoen- ders, eenden), welke op de land- en tuiribouw- bedrijven worden gehouden. In tegenstelling met vorige tellingen, die op afzonderlijke on- derdeelen van het land- en tuinbouwbedrijf betrekking hadden, zal deze telling zooveel mogelijk het geheele bedrijf omvatten, het- geen voor de uitvoering van de bedoelde steun- maatregelen noodzakelijk wordt geacht. Het ligt in de bedoeling, dat de Landbouw- Crisis-Organisatie, die in iedere provincie is ingesteld, de uitvoering van de telling in haar gebied zal regelen. Hiertoe zullen door deze organisaties tellers worden rondge&onden, die I yjoci'tas ter zake kundig zijn en die de verzamelde j Herac]es gggrgygj^g op <16 d£L3»TVOor bcstcmdc foririuliB ren zullen invullen. De betrokken land- en tuinbouwers zullen na het verstrekken van de gegevens, deze met hun handteekening dienen te bekrachtigen. Weigering om de gevraagde gegevens te verstrekken of om het formulier dat overeen- komstig gedane opgaven is ingevuld te on- derteekenen, stelt den betrokken land- of tuinbouwer bloot aan tuchtrechtelijke vervol- ging. Tegelijk met de formulieren, welke de ge gevens voor de inventarisatie zullen bevatten, zal aan de land- en tuinbouwers, ter onder- teekening voorgelegd worden een aanvrage, waarbij het verzoek wordt ingediend als ge organiseerde bij een der provinciale Land- bouw-Crisis-Organisaties te worden toege- laten. Deze aanvrage zal ingediend moeten wor ld en door alle land- en tuinbouwers, die een bedrijf uitoefenen, ten aanzien waarvan bij regeeringsmaatregel. als voorwaarde gesteld is of zal worden aansluiting als georganiseer de bij een der bovengenoemde provinciale Landbouwcrisis-organisaties Als zoodanig kunnen reeds genoemd wor den; 1. de varkenshouderij 2. de rundveehouderij; 3. de teelt van aardappelen; 4. de teelt van tarwe, rogge, gerst, haver peulvruchten etc. 5. de tuinbouw; 6. de pluimveefokkerij 7. de vlasteelt; 8. de boomen- en bloementeelt; 9. de suikerbie ten teelt. De bij'zondere aandacht wordt er op geves- tigd, dat het reeds zijn van aangeslotene bij een of meer Centrale Crisis-organisaties of bij een of meer Gewestelijke organisaties, an dere dan de hiervoren vermelde provinciale Landbouw-Crisis-Organisaties, de noodzake- lijkheid tot aansluiting als georgamseerde bij deze iaatste organisaties niet doet ver- vallen. Ieder, die een der hierbovengenoemde be- drijven uitoefent, zal, wil hij in staat gesteld worden zijn bedrijf voort te zetten, een aan vrage tot toelating als georganiseerde bij een der nieuwe provinciale Landbouw-Crisis-Or- ganisaties moeten indienen. Mocht de betrokken land- en tuinbouwer hieraan niet voldoen, dan zal deze van de steunmaatregelen, welke ten behoeve van zijn bedrijf worden getroffen, uitgesloten blijven bers en verder hebben tienduizenden in den lande geluisterd naar den heer Hollander, die weer eenige uren inspannenden arbeid heeft verricht door het ooggetuigeverslag tot in de verste hoeken der 'wereld te verspreidea. Het door iederen tegenstander zoo gevreesde Hol- landsche kwartiertje kwam reeds in den aan- vang en zoo waren er in 13 minuten 3 doel- punten voor Nederland gescoord. Het was te mooi om waar te zijn! Geen minuut later of de Franschen hadden den achterstand ver- kleind, 31. Het wordt 32, ja 33 en het verbazend snel tempo dat de Franschen ont- wikkelen doet het ergste vreezen. Smit weet Holland weer de leiding te bezorgen, 43» maar voor de rust ingaat is het 44. Een spannende en emotievolle strijd had zich in de eerste helft ontwikkeld, maar ook in de tweede helft heeft men v olop kunnen ge- nieten, want beide elftallen geven zich geheel en aanvankelijk was Nederland in de meer- derheid, waarbij Backhuijs bepaald pech heeft als hij den bal over het hoofd van den schit- terend spelenden Franschen doelman Thepot wipt, doch hierbij het leder juist naast gaat. Dan komt Frankrijk in de meerderheid en de middenvoor Nicolas bezorgt zijn elftal de leiding en daardoor de overwinning. 45. Tegen het einde blijken zoowat alle spelers te zijn uitgespeeld, want tot beslist gevaar- lijke momenten komt het niet meer en als de Zwitsersche scheidsrechter het einde aankon- digt heeft het Fransche elftal een eervolle overwinning behaald. Hoe nu, zal men zeggen, want uit het ver loop van den wedstrijd is toch wel gebleken, dat het gemis van Van der Meulen van be- slisseriden invloed is. Na een minder goede wedstrijd heeft men Van Male op bet tweede plan gebracht en wat zal men thans doen met Keijzer, die gis- ter toch al een bijzonder slechten dag had. Moet thans weer een ander onder de lat komen? Gaat men het in Italie probeeren met Cohen? Nederland beschikt over vele goede doel- verdedigers, maar wij zouden juist thans een doelman moeten hebben die op zijn rapport minstens een 9 zou hebben! In het buitenland zal de uitslag wel een vreemden indruk maken. Nederland ingedeeld bij de 8 sterkste landen, verliest in eigen land van Frankrijk, dat tot de 8 zwakste werd ge- rekend! Ondanks alles hebben wij goeden moed, "want juist deze pijnlijke nederlaag zal de Oranjemannen nog vuriger aansporen. FRANKRIJK B—NEDERLAND B. 2—1. Te Rijssel had deze ontmoeting plaats en ook daar toonden de Franschen over een groote snelheid te beschikken, waardoor de Nederlanders werden teruggedrongen. Met de rust was de stand 20. Na de hervatting werd de achterstand verkleind tot 21 en daarbij bleef het. VELOCITAS—HERACLES. 2—1- De gister om het landskampioenschap ge- speelde wedstrijd tussehen Velocitas en Heracles, is geeindigd in een 21 overwinning voor de Groningers. 3 4 2 3 4 7—2 11—4 6—7 6—8 6—15 5 5 2 2 2 DOSKOTERNEUZEN. Zondag a.s. wordt voor de competitie 2e klasse A een wedstrijd gespeeld tussehen DOSKO en Terneuzen en wordt hiermede het seizoen voor deze vereenigingen besloten. Jammer is het, dat Terneuzen in den vori- gen wedstrijd tegen Breda geen overwinning kon behalen, want thans is de kans om een flinke sprong in de ranglijst te maken vee! verkleind. Toch zou een overwinning Terneuzen nog eenige plaatsen doen opschuiven, waardoor zij in de middenmoot een goed figuur zou siaan.. PROMOTIECOMPETITIE 8e KLASSE. De ZeeuwenAxel. Axel gaat vol zelfvertrouwen naar De Zeeuwen te Vlissingen, die het kwaad te ver- antwoorden zullen krijgen, Want Axel heeft den moreelen steun van haar eerste overwin ning op het sterker geacht Zeelandia. Wij ge- looven dan ook dat Axel na afloop van dezen strijd reden tot juichen zal hebben. ZeelandiaHKI. De hoofdstedelingen krijgen nu HKI op be- zoek en zal Zeelandia goed doen om althans dezen wedstrijd te winnen, want HKI wordt niet tot de sterkste tegenstanders gerekend. W'lELERBAAN TER NEUZEN. Bernard Leene slaat Jan Lebrun. SpijkerWeemaes en Baart Pellenaars gelijk in punten. NEDERLANDFRANKRIJK. 45. Het Stadion te Amsterdam had zich Don- derdag weer geheel gevuld met sportliefheb- Ruim 2000 toeschouwers waren Donderdag- middag getuige van de schitterende en uiter- mate snelle wedstrijden in het Ter Neuzen- sche sport-ovaaltje, en kregen als voorgerecht opgedient de omnium tussehen de Nederland- sche kampioen-amateur B. Leene tegen de kampioen der onafhankelrjken Jan Lebrun OBelgie). Onzen Hollandschen crack wist op schitterende wijize drie van de vier reeksen voor zijn rekening te nemen door zijn tegen stander te siaan in sprint, tijdrijden vliegend vertrek en in een 10 ronden achtervolging. Vooral in deze Iaatste wedstrijd debuteerde Leene keurig. De Rotterdamsche vluggen Spijker wist op zijn beurt den Antwerpenaar Baelemans met enkele lengten te kloppen en Pellenaars- Baart zorgden voor een derde Nederlandsche overwinning door de Brusselaars Vergucht Leemans na 6 ronden in te halen in de ach- tervolgingsrace In de afvalwedstrijd moesten achtereenvol- gens Van Rossum, Middelkamp de baan ver- laten en zoo kwam en na een fellen spurt de bloempjes in de handen van Oeyen doordat hij in de finale Weemaes achter zich liet met

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5