ALGEMEEN KIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OM DE KONINGIN No. 9142 WOENSDAG 9 MEI 193 74e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland EERSTE BLAD TER NEUZEN, 9 MEI 1934. AXEL. LE6 N CIGARET OP T WEE 2k CENT STUKKEN NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binned Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,- overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Litgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichC's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrrjgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de nitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. CONCERT OP DE MABKT. Het muzi e kgezel schap ,,De vereenigde wenk- lieden", directeur de heer A. Schirris, is, de traiditie getrourw, voameanens morgen ter gelegenheid van Hemelvaartsidag des avonds 8 uur op de Markt concert te geven (weder dienenide). Daarbij zal worden uitgevoerd het volgende BROGRAMMA: K. L. M.-marsch. W. Schootemeyer. 2. Faoitaisie sur Tannhaussex, opera de R. Wagner, arr. Popy-Furgeot. 3. Antigone, ouiverture Fern. Rosseau. 4. Tourbillon, valse Fern. Rosseau. 5. Marche Lorraine L. Ganne. Pauze. 6. In dulci Jubilo A. Schirris. 7. Willem Tell, fantaisie Rossini. 8. Le Tresor, valse, Joh. Strauss, arr. J. Blangenois. 9. Sarrubre et Meuse, miarsoh Rauski. Met de nos. 2 en 3 wordt door het gezel- schap a.s. Zondog deelgenomen aan het muziekconcours te Zuidizande, in de eerste afideeling harmoniie. De reis wordt daarheen gemaakt per extra, doorgaande tram der Z.V.T.M., vertrek 1,55. Terug uit Zuidzande 8,30. Hiermede wordt een snelle en goed- koope gelegenheid geboden voor een uitstapje naar Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. MET EEN KRAAM ER VAN DOOR. Van morgen ontstond op de Markt eendge constematie, omdat een paard, dat door zijn voerman was vastgezet aan een kraampje er daarmede van door ging. De vallende planken en lateen deden het paard schrik- ken, zoodat het er onigetwijfeld grooteren gang in zou gezet hebben, dOdh het werd al vlug door een der markfikooplieden gegrepen. Alles liep daardoor goed en bijna zonder materieele sehade af. i EEN OPSTOOTJE. waarin doel en werkinig werden omschreven. Om aan torn doel uiting te geven, zullen op Hemelvaartsdag reeds enkele leden gezamen- lijlk een clubrit ondememen blijkens een in dit blad geplaatsrte adivertenitde am deel te nemen aan de KniobeLritten te Midldelburg. Daar er reeds overal in ons land dergelijke olulbs zijn opgericht en bestaan, is bet in den tlhans geksozen voorzitter zeer te prijzen voor zijn initiatief in dezen. We twijfelen met of alle motor-enthousias- ten sluiten zich brj deze club aan, waarvan het secretariaat is gevestiigd aan de Sohelde- kade no. 57. TE WEINIG BETAAIJDE BELASTINGEN De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks sohatkist is ont- vangen: wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Breskens 36,80; te Hulst 117,34, 28,88, 19,92, 12,40, 4,90, 4,50 /3,61; te Oostburg jf 5,82, 53,04, 36,30, 31,72, 14,64, 157,84, 7,84, 7,56, 5,22, 4,26, 3,80, 3,30, 2,31; te Sas van Gent 51,22, 37,81, 15,15, 14,06, 9,24, 8,28te Ter Neuzen 53,94, /5,62, 35,94, 29,50, 24,56, 18,28 17,93, 13,02 11,64, 10,95, 6,66 f 3,25. COoPERATIEVE VRUCHTENVEILING. Zaterdag hald te Oostburg een vergadering plaaits van den krimg Oositburg der Coopera- tieve Vruchtenveiling ,,Zeeuwscfh-V3aanderen" G.A. te Ter Neuzen. Tat bestuursleden werden benoeand de beeren J. P. van Hoove te Biervliet en F. de Witite te IJzendijke, terwijl voor het lid van het hoofdibestuur werden voorgedragen de heer J. B. Aens te Oostburg (aftr.) en als plaatsvervaniger de heer C. Haartsen te Waterlanidkenkje. Aan het hoofdibestuur zal voorgesteld wor den: le. Aan hen die hebben laten vedlen, zoo spoedig mogelijlk de opbrengst te melden; 2e. aan de hoofdibestuursleden f 2,50 presentiegeld uit te betalen boven reis en verblijfkosten, wegens tijdverlies en looniderving. EERSTE KAMER. De eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinisd a gavon d 15 Mei am ha.lfnegen. Behandeld zullen dan worden hat wets- onitwerp tot wijziging van het Burgerlijk Wet- boek inzaike de alimentatie-uitkeeringen, ver- schillende naturalisatie-ontwerpen, de wijizi- giinig der bepalingen op den loodisdlenst voor zeeschepen, de beschiiikbaaratellliinig van een renteloos voorschot ten behoeve van de N.V. Waiterleidiinig Mij. ,,Zeeuwsoh-Vlaanderen" en het wetsontwerp tot regelinig van verrichten van arbeid door v r e em deling en Daama is er een comitC-generaal ter be- han/delinig van de buiahoudelijfce begrooting der Kamer voor 1935. Voorbs zal de voorzitter aan de Oentrale Afldeeling voorstellen des Woensldiag 16 Mei am elf uur in de afdeelingen een aantal wets- ontwerpen te doen onlderzoeken, onider welke die tot nadere voorzieninigen ter besctherming van de openbare orde, tot credietverleening aan den middenistand en het ontwerp houden- de crediet voor werkverruiming. KOFFIE-CONTINGENTEERING DOOR DUITSCHLAND? Naar Vaiz Dias vemeemt, zou Duitschland overiwegen, den invoer van koffie verder te cobtimigeniteeren. Omtrent deze aangelegen- hieiid worden echter nog besprekinigen ge- voerd. De kans schijmt echter zeer great, dat de inrvoer van koffiie door Duitschland verder zal worden beperkt. Wanneer Duitschland inderdaad minder kof fie zou gaan invoeren, dan zouden hieraan voor den Nederlandschen koffiehandel conse- quenties kunnen zijn verboniden. WIJZIGING STAATSLOTERIJ. De Staatstoterij zal binnen afzienbaren tijd overgaan tot een organisaitorische wijziging Weliswaar zullen uitgiflte en trekking der loten blijven geschreven volgens de tot nu toe gevolgde methode, maar, zooals reeds eerder medegedeelid, komt in de nummering een ver- amdering. Voigens wetteflijk voorschriflt mag de loterij niet meer loten uit geven dan 21.000. Zij zullen echter voortaan, zooals ,,Het Volik" meldt, ge- nuanmerd worden tot 24.000. Er zullen er ech ter 3000 worden uitgenomen. Helt doel van dezen maatregel is, het tegengaian van 't spe- len in particuddere loterijen. MR. DCYS EN S. D. A. P. In den Partijraad van de S. D. A. P. is, naar „Het Volk" Zaterdag mededeelde, uitge- bracht het rapport van de commissie, die in September was ingesteld om een onderzoek in te stelien naar de gronden waarop, in strijd met de in een vorige Partijraadsvergadering gieiwekte verwachting, Mr. J. E. W. Duys zijn brochure in zake partijitaotiek heeft doen ver- schijnen en naar de deze verschrjning begelei- denide omstandigheden en de daarop gevolgde feiten. Met algemeene stemmen aanvaardlde de Partij raad de volgende verklarimg van de commissie ,,De commissie verklaart als resultaat van haar oniderzoek, dat naar haar oordeel in deze zoawel door Mr. Duys, als door de leading van de krant („Het Volk"), als door de partij- leiding. als door een aantal afdeelingen der nartij, fouten zijn gemaaktwelke echter het karakter van hen, die ze gemaakt hebben, ndet aantasten. ,,Zij beschouiwt deze fouten noch afizonder- lijk, noch in hun samenhang als van dien aard, dat eemige maatregel tegen een partij- door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 4) (Verviodg.) Tony beschouiwde hem met goedkeurenden toSAk. „Goede morgen, Bugg", antrwoordlde hij. „Het doet mij genoegen, dat je in zoo goede conditie bent. Ik droomde vannadht, dat je je nek gelhroken had". De jiongen grinnikte vriienidelijlk. ,,Niks voor mij. Me heele leven niet lekkerder ge- weesit. U zal van dien anderen snoeshaan gedroomd hebben"'. „lk hoop het ndet", zei Tony verlangend. „Ik heto gisteren wear voor tiwee honderd vijfltig pond een weddenscfeap aangenomen en ik kan het geld niet opeischen, als er ndet gebokst wordt. Wait ik zeggen wil, als jij het winit is er honderd voor jou bij, hoor De jonge kamipvechter keek eenigszins verlegen. „Da's al te erg, ofsbhoon wel be- dankt, mijnheer. Ik zou een half dozijn kerels als Lopez voor de helflt buiten gevecht stelien". „Je onbaatzuchtlg karakter is een van je hoofdaantrekkelijkheden, Buigg", zei Tony. „Maar je most het niet te ver rekken. Hoe- veel geld heib je nu op die bank sitaan Bugg kratade achter zijn rechteroor. „De laatste" maal, dat ik er was, mijnheer, ver- telldle die oude snaak met z'n bakketoaarden, dat het zoowat om de elf honderd pond liep". ,,Nu, na morgen moieten het er vijftien- ho'niderid zijn. Met anidere woorden, Bugg, zal jij een kapitalist zijn en kan je, als je wilt je rust nemen. Dat geld zal je, indien goed genoat of tegen een partij-instantie behoeft genamen te worden en meent derhalve, dat de Partijraad de voorstellen van den congres- beschrijvingsbrief, ojn. strekkende tot roye- ment of tot ddsciplinaire maatregelen, dient te verwerpen. ,,Zij meent, dat het incidenit hiermede defi- nitief dienit gesloten te worden en zij spreekt de verlwachting uit, dat alle betrokk.enen ook voor de toekomst met het oordeel der com misisie rekening zullen houden en dat hun verhoudinigen weer zullen worden als in het partpverband past. BOTER NAAR BELGIe. Naar ,,La Gazettie" zegt te hebben verno- men, kan men eerlang 'n verscherping van de contingenteering van den invoer van levens- middelen verwachten. De Belgische Boeren- ibond zou zelfs, naar het blad onder voorhe- houd mededeelt, voornemens zijn een volstrekt verbod van den invoer van bo ter te eischen. F.F.N GROOT RELJEFBEELD VAN KONING ALBERT. Te Loex, bij de mondSing van het Alfoert- kanaal, waiar men voor het aianleggen van dezen waterweg diwars door den hoogen, stei- len Maasoever heeft gegraven, -zal bimnen- kort in den tafsteen een groot reliefbeeld van koning Albert worden gekiapt. Dit beeld is bestemd om de herinmering wakker te hou den aian den warmen steun door den over- leden vorst bij de totstandkoming van dit reusachtige waterwerk verleend. EEN WELDOENER. Een onibekend weldoener heeft een bedrag van 105.000 beschikbaar gesiteld ten be hoeve van S>t. Mary's Hospital te Padding- ton. Hij heeft reedis 55.000 pond sterling ge- geven en heeft beloofd ieder pond, dat door het publiek zal worden gegeven, te verdiubbe- len tot een bedrag van 50.000 pond. De her- tog van York, die Donderdagavond diit aan- bod bekend maakte, zeide zelf evenmin ails de hertogin, die presidente van het hospitaal is, den naam van. den schenker te weten. De eenige, die weet, wie de schenker is, is de voorzitter van het college van regenten. BESCHERMING GEVRAAGD DOOR DE BELGISCHE BINNKNVAART. De vereeniging van Belgische schippers der binnen- en Rijnscheepvaart heeft een motie aangenomen waarin er bij de Regeering op aan wordt gedrongen de volgende maatrege len tot bescberming van de Belgische scheep- vaart te nemen: 1. Alle binnenlandsche transporten zouden uitsluitend voorbehouden worden aan de Bel gische schepen alsook die, welke betrekking hebben op de leveringen bestemd voor de openbare werken des lands uitgevoerd door den staat, de provincien of de gemeenten; 2. het vervoer dier goederen zou geregeld worden tegen een maximum vrachtprijs, vast te stelien door een bijizondere regeeringscom- missie, waarin de binnenscheepvaart verte- genwoordigd zou zijn; 3. er zouden richtsnoeren worden gegeven aan de Nationale Maatschappij der Belgische spoorwegen opdat zij haar scherpe concur- rentie tegen de binnenscheepvaart zou stop zetten". iDe motie verklaart ten slotte met overtui- ging, dat deze maatregelen den crisis in de binnenscheepvaart onmiddellijk zouden oplos- sen, en er toe zouden bijdragen dat de massa der Belgische schippers niet door faillissement ten onder wordt gebracht. En dit zonder dat eenig financieel offer van den Belgischen staat wordt gevraagd. belegtd, wekelijks dertig shilling opbrengen Dus je' kan als je wilt nu heginnen als onaf- hankelijk man te leven". Een plotselinge blik van onaangename ver- rassing schoat van af het vierkante gelaat van Bugg naar Sir Antony. ,,Wilt u daarmee zeggen, dat u mij den bons geeft, mijnheer?" vroeg hij somber. Tony lachte. ,,Natuurlijk niet, ben je mal, Bugg. Ik wildie je alleen maar udtleggen, dat als je op je zelf wilt gaan leven, je daar- toe nu in staat zou zijn. Ik zal je zoolang blijven steunen als je zelf wilt, maar je moet je niet gebonden gevoelen, om hier te blijven, als je liever weg zou willen gaan. Het is hier eiigenlrjk geen betrekking voor een kampioen van Engeland, die nog zoo jcxng is en vijftien hcmderd ponid op de bank heeft staan „Ik daichit, dat u mij wdlide loozen, mijnheer. Ik was er een oogenlbldk toeroerd van!" „Dus je wilt niet wag?" Buggy lachte bijna veraChtelijk. „Waar zou ik heen moeten, mijnheer?" vroeg hij. „Hoe lang zouden die vijftien- honderd pond duren, als ik op mij'zelf zou moeten stiaan, met zoo'n troep sohomemorrie om mij heen, om het mij afhanidig te maken. Behalve dat, zou ik ndet willen veranideren. Ik zou mijn betrekking bij u niet kwijt wil len, al kan ik koning van Engeland worden. Als ik u niet had gehad, zou ik nu nog een arme schooler zijn en het nooi't veirder ge bracht hebben, dan op kermdssen in een tent boksen. Tijger-Bugg zal dat nooit vergeten. Als u genoeg van mij krijgt, geeft u mij maar eien stomp op mijn maag en ik zal er mij bij neerleggen, maar zcolang ik u n«jg van d'ienet kan zijn, blijf ik hier; dat meen ik en daar- mee basita". H'e.t was de rangis-te redevoering, welke ooit over de lippen van Tijger-Buigg was gevloei.d en zeker de meest wedsprekende. Tony, zichtlbaar aangedaan, door den ernst, waar- meide hij had gesproken, liep naar den jongen bokser en ktopte hem op zijn sohouder. „Mooi zoo, Tijger", sprak hij. „Je kunt hier steeds in betrekking blijven, als was het Maandagnamiddag ontstond op de Schelide- kade een opstootje, dloor twee veobtende vrouwen. waarvan de oiitste de andere wist te overmeesteren, en deze, tegelijk nog een rijwiel aan de hand meevoerende, naar de marechausseekazerne wist te brengen, om daar de tusschenikomst van den commandant in te roepen. Naar we vemamen betrof het hier een woanwagentoeiwoonster met haar wagen ondier de gemeemte Philippine staande en hare pleegdochter. De laatste had met haar pleegmoedfer verschil van meening en had zich verwijderd. De vrouw, bemerkenide dat haar pleegdochter verdwenen was, zette haar per rijrwiel na en had haar hier aange- troffen, en deze met ikracht van haar vuisten overmeesterd. De commandant der mare- chaiussee heeft bemi'ddelenid weten op te treden, zoodat moeder en dochter in goede harmonie weer wooniwagenwaarts zijn ge- togen. MOTORCLCB. Op Maandagavond 7 dezer had er in het hotel ,,Du Commerce" te Ter Neuzen een vergadering plants cm te komen tot oprich- ting van een motorclub. Staande de vergadering werd reeds een trwaalftal leden ingeschrevendie zich t&n djoel stelden de motorsport in Zeeuwsch-Vlaande- ren te bevorderen. Hot bestuiur, waarvan de heer Joh. van de Ree voorzitter werd, werd gekozen, staitutcci .en een huishoude 1 ijk reglement samengesteld, iaJleen maar, om mijn familie te ergeren Hij zweeg even en stak een sdgaret op. ,,Doe van avond maar eens extra je best", vervolgde hij. ,,Ik zou Da Freitas zoo graag ©ens op zijn neus zien kijken en als je het royaal wint, heeft Donaldson mij een wed- etrijd voor de ,,Lonsdale-Belt" beloofd De oogen van Bugg g'linsterden en hij balde werktuigelijk zijn vuisten. „Aas ik die kans krijg, dan zal u er eens een zien kopje duikelen. Ik hoop niet, dat ik iang op die gelegenheid moet wachten". Tony knikte en keerde terug naar den uit- gang. met het dOel zich te gaan kleeden. „Bugg, maak dat je om acht uur klaar bent, dan gaan wij samen met den auto". Toen hij de oefenzaal verlaten had, slenterde hij over het grintpad tot aan de kromming, waar het uitliep op een geasphalteerde plaats, waar een man in blaurw werkpak het toilet van den grooten Peugeot in orde maakte. Hij was een groote roodharige zonderling, met een uitdrukking van ongeneeslijke melancho- lie op zijn gelaat. „Goede morgen, Jennings", zei Tony. ,,'n Mooie ochtend, vdnidt je ndet?" De chauffeur w,ierp een verontwaardigden blik naar het wolkenlooze azuur boven hem. „Op het oogenblik is 't mooi, mijnheer, maar zulke extra mooie ochtenden hebben de gewoonte, dikwijls plotseling om te slaan". Tony ging naar den auto, deed de motorkap open en keek naar het. netiwerk van koper en nikikel, dat een wellsprekemde getuigenis af- legde van de buitengewone zorg, welke er aan fciesteeid was. „Ik vond, dat hij gisteren niet omberispelijk liep. Als je tijd hebt, moiet je hem maar eens nakijken en alles nog eens goed stelien en vaistzetten". De chauffeur knikte. ,,Als die groote raee- wagens beginnen ite suikklelen antwoordde hij met een soort neerslachtiig geniot, worden zij, am zoo te zeggen, nooit meer heelemaa! goed. Tenminste dat is mijn idee". ,,En de Suiza, is die in orde?" „Die loopt best mijnheer". EEN ONDERSCHEIDING. De burgemeester van Breskens, de heer D. H. van Zuijen, is door Z. M. den Koning van Belgie bemoemd tot ridder in de Kroon- orde van Belgie. LINKS GEHOUDEN. Zaterdagmididag reed een Engelsche auto- mobilist, die juist met de mailtoooit te Vlis- sinigen was aangekomen en niet dacht aan het versohil in verkeersregelen in Engeland en op het vaste land, bij het tegemkomen van een moiborrijder links inplaats van rechts. Een botsing was onvermijdelijk. De motorrijder kwam te vallen en brak zijn been, terwijl de duorijider over veel pijn in zijn rug klaagde. Beiiden zijn naar ..Bethesda" vervoend, doch de duorijder kicti later zijn reis naar Zeeuwsch- Vlaanideren voortzetten. De Engdsichman is door de politie aangtehouden, dloch na verhoor door den commissaris heeft hij zijn reis naar Benlijn weer voortgezet. Maatregelen tegen luchtaanvallen. Onder presidium van onizen Burgemeester badden Maandagavond ten gemeentehuize uitvoeriige besprekingen plaats met het doel: het nemen van maatregelen bij evenitueele gasaanvallen door vliegtuigen of lueht- schepen. Behalve de gemeente-opzichter werd aan deze ccoferentie deelgenomen door de directie en de admindstratie van de gemeentelijke gas- ,^Maak dan dat je hem om een uur Maar hebt en om achit uur wilde ik graag dat je ons met de Rolls-Royce naar de club bracht". Hij ziweeg eeeii'ge oogenfblikken. „Heb je op Bugg gewed, Jennings?" vervolgde hij. Jennings schudde zijn melanohioliek hoofd. ,,lk niet mijnheer. Hij vliegt te hoag naar mijn zin. mijnheer. Naar al, wat ik er van hoor, is die Lopez een duivel. Heit zal mij spijten, als Bugg verliest, maar zoo is het eenmaal, daar komen zij allemaal eens toe". „Ik praat graag met jou na het ontbijt, Jennings", ziei Tony. ,,Jij vroolijkt iemand voor den geheelen dag op". Jennings ontwing het compliment met de meest denklbare onlbewogen gelaatsuitdruk- king. ,,Ik heb er niet veel vertrouiwen in, mij zelf op te vroolijken", antwoordde hij op lamentatietoon, ,.alB er niets is, om vroolijk over te zijn". Hij ginig naar den auto en vervolgde z^jn wenk en Tony, die nog eenige oogenblikk.en met kwijnende beiangstellinig zijn tedhndsche evolutien had gadegeslagen, keerde zich om en slenterde terug naar huis. Gehleel op zijn gemak, maakte hij zijn toilet en besteeddie daama een aangenaam half uurtje asm ,,The Sportsman" het eenige och- tendblad, dat hem onder de oogen kwam. Gewone zaken van algemeenen aard boe- zemden hem niet veel belang in, doch in den verkiezingstijd was het zijn geiwoonte, om de ..Daily Mail" van Spalding te leenen. Even na eenen bracht Jennings de Suiza voor en een kwartier later reed Tony de ingangspoort van Basil-Mansions binnen, waar hij de auto bij de rotspartij met fontedn, liet stoppen. Hij stapte uit en ging naar de flat van Molly, waar hij aanbelde. Bijna onimidldellijk daarna werd hem open gedaan door een net Framsch dienstmeisje, dat hem in een smaak- vol gemeuibileerde kamer liet, waar Molly aan die piano zat en bezig was een ndeuw lied in te studeeren. Zoodra zij hem zag, sprong zij op. ,,Dat is goed opgepast, Tony", riep zij, ,,je en dan hebt Ge precies de lengte, breedte en dikte van zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 "AKKERTJES". Ge hebt ergeen last van in Uw vestzak of taschje. Wel kunt Ge last krijgen van Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn of Zenuwpijnen, maar dan kunt Ge die dadelijk verdrijven met de "AKKERTJES" uit Uw zakdoosje. Zakdoos Glazen buis met 12 51 lies slechts 52 ce 20 cent Ge kunt hieruit 4 x Uw zakdoosje vulle-v (Ingez. Med.) fabriek en de leading gevende funotiionarisBen bij de brandiweer. Daar de zaiak nog in een stadium van voor- bereiding verkeert, werd besloten uit de ter vergadering aaniwezigen een voorloopig oomitd te ibenoemen hetiwelk nader zal te rade gaan op welke wijize de noodlottdge gevolgen bij een eventueele lucihtaanval tot minimum proportde'S zullen kunnen worden terugge- bracht en werd de leiddng in dezen opge- dragen aan den gemieente-opziohter. V. V. V.-nieuws. Van de zijde van het bestuur gewerd ons de officieele mededeeling, dat thans reeds van 25 deelnemers aan het op den Tweeden Pimk- sterdag te houden concours-hippique de borg- stellinig bij den penningmeesiter der V. V. V. is gesitort. Het aantal aan de harddraverijen dieelnemende renners kan naar men verder mededeelde veilig op een 30-tal worden ge- steld. Ten opzichte van de Folklore en Rythmische spelen op den 3den Binksterdag in bet Cen trum te houden, verzoobt men ons made te deelen, dat hieraan door een 50tal dames- en heeren zal warden medegewerkt. Zoowel omtrent het concours-hippique als over de feestelijkheden op Pinksterdrle zullen voor Pinksteren nog zeer uitvoerige adverten- tie's in de Ter Neuzeosche Oourant volgen. E. M. M.-nieuws. Tegen a.s. Vrijdaigavond is door het bastiuur der Winkeliersvereeniging ,,E. M. M." een al gemeene ledenvergaderlnig ui tgesch)revenv waarbij als eenig punit op de agenda voor- komt een bestuursvoorstel tot verkoop van den markt-inventaris. Na nog geen jaar een van weinig levenskracht blijk geven d bestaan te hebben geledd, zal dus de met zooveel moed en energie op touw gezette 2va\erdagsche warenmarkt, waaraan zeer gfrocte kosten verbonden waren voor de aauschaffing van de bemioodigde inventaris etc/ dus spoedig' totV het verdeden behooren. Gezien de zeer geriinge aninjG zoowel van kramers- yals van koopenS^de, had al sedert maahden de markt trouiwens geen reoht van bestaan meer. Voor de vereeniging is het voorwaar een groote teleurstelling. gezien de groote finan- cieele offers dde voor de organisatie nooddg waren. Kunst- en vtiagwerk heeft dus niet gebaat! bent itien mdnuten voor je tijd en ik heb 'n beuzentrek. Zoodra het Maar is, kan je opdiecien, Claudine". Zij gaf Tony een hand, wellke hij haffelijik aan zijn lippen bracht. „Wialt zie je er kosteiijk uit van morgen Molly", zei hij. „Vindt je het een mooie japon?" riep zij met voidoening. ,,Expres voor mij ont- worpen door Jay"'. De heldere klank van een zilvereo gong, kondigde aan, dat de lunch gereed was Zij nam den aangeboden arm van Tony aan. „Ja, laten wij voortmaken", sprak zij. „Wij krijgen gelhraden kwartels en het zou jammer zijn, als zij koud worden". Tony rilde heel lioht. „Er zijn van dde tragedies, waaraan men haast niet durft denken". Gedurende de lunch, welke was opgediend ''in de kleine, gezedlige eetikamer van Molly, spraken zij geanimeerid als twee trouwe kame- raden over allerlei onverschillige cnider- werpen. De lunch zelf was uitistakend en werd dienovereenkcmeitig, door Claudine, met de charme, alleen aan Franpaises eigen, geserveerd. Toen zij na het maal koffie en sdgaretten had gehradht, verwijderde zij zich. ,,Zieczoo", sprak Molly, ,,nu zijn wij alleen en zou ik je graag eens spreken over mijn levensopvattingendit was een van de boofd- redenen, waa.rom ik je vandaag inrviteerde." Tony nam een teugje van het fijme Likeur- tje, dat naasit zijn kopje mokka stond. „De levensopvattingen van Molly", zei Tony toestemmend.' ,,Mij dunkt, dat er geen ge- schikter amderiwerp is voor een na-lunch- praatje." Molly nam een sdgaret uit het zilveren doosje en reikte het hem vervolgens over. ,,Het is niet zoozeer een piraatje of een dis- oussie, dan wel een verklaring", sprak zij. Ik wou je over Peter spreikea." Zij leunde nu aohterover in haar stoel. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1