Sport Predikbeurten Gemengde Berichten Feuilleton-vertellingen ZAAM SLAG SAS VAN GENT. I SELZAETE. VOETBAL. BILJARTEN. DUIVENSPORT WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. gin tot het einide te boeien, en waarmee mej. Thiebout geen moeite bad, waarom zij zicb echter duidelijik moiodigieidiwongen bier en daar eenige foeperking moest opleggen. Deze be- tenoptheid van behandeien toont echter vol- doende die degelijke studie, welke bier achter ligt en waandoor het dea toehoorders niet xnoeilijlk gevalleh zal zijn zicb een juisten in- druik te vormen van de waarde van beit let- terkundige werk vajn Mid. Lafayette: bet uit- foeelden van de karakters. De aanwezigen toobden zich na afloop over bet gebodene zeer valdaaci. De da/mes onitvingen bloemen. LUXOR THEATER. „De Jantjes". Zooals bet overal gegaan is, gaat bet ook bier. ,,De Janitjas" veroveren stormenlderband aliler hapten. Deze film, de eerste sprekende en musicee- nenide film van vaderlandschen bodem, was onider de fiilmliefhehbers, reeds lang voor zijn versohijnen, het gesprek van dten dag. Het was viotor onze Nederlandsdhe artisten met zoo eenvouidig. Zij ibeschikiten niet over een zekere dosds film-routine zooails dat beet, maar taovenal misten zij de verbazende popu- lariteit die hun buitenlandsche collega's dank zij een enorme propaganda verkregen bebben. „De Jantjes" bebben bet antwoord ge- geven. In geen jaren bebben wij een zoo goede amusementsfilm gezien. Ben eenvou- diig onopgesmukit verbaal uit het Nedierland- scbe vol ksl even. Een .spel van een lach en een traan. Ben film met veel mooie opnamen van typisoh Nederlanldsche inlterieurtjes met verbijsterend veel goede spelmomenten. Herinnert U zicb bet leuike spel met den hoed van Kaart (De Scheie)? Herinnert U zicb bet tafredltje waar Tante Piet kwaad spreekit van Blonde Greet Herinnert U zichZou zouden we kunnen voortgaan. Was het een buitenlandsche film geweest, men had hem beslist, naar het aantal sterren dat er in optreden, ingedeeld in de super- de-luxe klasse. Wij kunnen U slechts een raad geven. Gaat U ook eens kijken! Ga eens kij'ken naar Mien Westeihoven, Fientje de la Mar, Castello, Poons en al die anderen. Ga eens kijken naar onze NederlandsOhe filmisterren. Tijdens een ziwaar onweder, dat Donder- .dagnamidldag j.l. over hot noordelijik gedeelte der gemeente los brak, sloeg de bliksem in een boom op de hofstede bewoand door den lantfbouwer M. D„ in den Kleine Huissens- polder" eveneens in de landbouwschuur b(j de Gebr. Dees in den Veerweg, terwijl een slag viel tusschen de gebouwenrij in de buurt- scbap Veer en aidaar in die omgeving een boom werd getroffen. Aan voormelde schuur werden planken en pannen afgesl-agen, terwijl geen brand werd veroorzaakt. Het licht werd eveneens getroffen en een stroom van regen viel neer. De Baronie 18 13 1 4 41—28 Hero 18 12 2 4 62—30 Vlissingen 18 9 2 7 43—26 TSC 18 8 3 7 3437 Breda 18 8 2 8 41—37 RBC 18 8 2 8 43—38 DOSKO 17 7 3 7 37—31 Terneuzen 17 7 2 8 37—33 Alliance 18 3 3 12 22—58 Axel 18 4 14 27—69 Axel- Promotiecompetitie 3e klasse. -Zeelandia 27 26 20 19 18 18 17 16 9 8 2—0 Axel Zeelandia De ZeeuWen HKI 2—0 1 0—2 Bekenwedstrijden 4e ronde. VlissingenBleijerheide MiddelburgRCH VSVEindhoven AGOWNAC TheoleBW PSVExcelsior NOAJDZilvermeeuwen 0—1 1—6 8—1 1—5 3—1 2—3 8—3 DE WEDSTRIJDEN. Arbeidsbeurs. De werkloozenstand luidt bij hat eind der vorige week als volgt: 59 fabrieksarbeiders, waarvan er 48 geheel en 11 gedieeltelijk wePkloos zijn. Verder 20 transportarbeiders, 7 landarbeiders, 14 grond- werkers, 2 timmerlieden, 2 bankiwerkers, mateelaar, 2 chauffeurs, 3 kantoorbedienden 2 breiisters, totaal 112. 17 Fabrieksarbeiders werden deze week door bemiddeling van het orgaan der arbeids beurs voor geruimen tijd te werk gesteld. Daar tagenover staat dat door slajpte in de kunstmeststoffenfabriek ,een tiental personen werkloos werden, m. a. w. deze slechts om de andere week gedeeltelijk laatisite zullen werkgelegenheid hebben. Ails aanvulling van dit wekelijksch °ver- zicht kan gemelld worden, dat blijkens bet verslag van de raadsvergadering gehouden op Dondeidag den 19 April door den gemeente - raad van Philippine met algemeene stemmen besloiten is voor den tijd van 1 jaar en we met imgang van 1 Januari 1.1. toe te treden tot bet centraail agentschap der arbeids- bemiddeiing te Sas van Gent. Verdronken. Zaterdagmiidldag heeft aich bier weer een dier droevige ongelukken voorgedaan, waar van onze plaats, met zijn vele kanalen reeds dikiwijls getuige geweest is. Een kind van een zakeran A. is m.l. aoor verdrinking in het Molenwater omgekomen. Het tragische van dit geval zit vooral hier- in, dat de kleine gedurende een zestal jaren in een gipsverbacud gelegen heeft en nu em- als volkomen genezen buiten Kampioenschap van Nederland, RFCAjax. 20 De veronderstelling, dat Ajax wel beslag zou leggen op het kampioenschap van Neder- lacd, blijkt een vraag.teefcen te zijn ge- worden. Zij heeft gister in bet Stadion tegen KPC het loodje moeten leggen, waardoor de Koogers tbans de leiding hebben genomen. De overwinning was voor EEC volkomen ver- diend en had zij in hoofdizaak te danken aan haar speltype. Intusschen zal moeten blijken of deze taktaek van spelen tegen elke ploeg tot succes zal leiden. Voor Ajax is het ten- slotte noodlottig geworden, want zij heeft nu drie punten tegen KPC verloren. HeraclesWillem II. 3—0. De kampioen van de Zuidelijke afdeeling heeft gister tegen Heracles de nederlaag ge- leden. Met 30 bleven de Oostelijken de meerdere. Na haar vorige wedstrijden, die alle op een nederlaag uitliepen, is dit voor Heracles een mooi succes en zal het haar tot steun zijn voor de volgende wedstrijden. In tusschen behoeft Willem n den moed nog niet op te geven, want met nog zes wedstrijden voor den boeg, kan er nog heel wat gebeuren. AFDEELING IV. Promottecompetitie 2e Klasse. De BaronieJuliana. 34. Hetgeen wij hadden voorspeld, is uitgeko- men, De Baronieheeft de overwinning moe ten laten aan de Limburgers. Toch heeft De Baronie zicb kranig geweerd en hadden zij bij de rust zelfs een 3—1 voorsprong. In de tweede helft werd de druk van Juliana ech- ter zoo geweldig, dat zij het niet konden bol- werken en tenslotte werd de stand 43 voor Juliana. Promotiecompetitie 3e Klasse. AxelZeelandia 20. De eerste wedstrijd van Axel is voor haar op een overwinning uitgeloopen. Zij sloeg Zeelandia met 2—0. De overwinning was verdiend, daar Axel een goede partij heeft gespeeld. Intusschen is dit eerste succes een belangrijken stap voor haar behoud in de Tweede Klasse. Tweede Klasse A. TerneuzenBreda. 11 mocht delijik komen. x,„f Door onlbekiemide oorzaak is de .kleme in net water terecht gekomen en heeft daarin den dood gevonden. De droefheiid der ouders, die na een lamgen tijd van groote zelfopoffering de kleme em- delijk van de ruggegraaitsverkromming, waar- aan het lij'denide was, genezen zagen, is des te grooter, nu zij htm pand op deze tragrsche wijze hebtoen moeten verliezeti. Alfoms Pinoy, die op 19 Januari 1.1. den ouden Hendrik Raes alhier, emstig mishan- delde werd thans veroordeeld door de boet- straffelijke recihthank te Gent toot 1 maam gevangenisstraf. U1TSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. KFC—Ajax HeraclesWillem II KFC Ajax Willem II Heracles Velocitas 3 4 2 3 2 2- -0 3- -0 2 1 7—2 5 2 1 1 11—4 5 1 1 6—7 2 1 2 5—13 2 2 4—7 AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2e klasse. De BaronieJuliana Juliana De Baronie Tegelen Middelburg 4—3 1 3—4 2e klasse A. RiBCVlissingen TerneuzenBreda Begunstigd doOr prachtig weer heeft het eerste elftal onzer plaatselijke vereeniging gister haar laatsten thuiswedstrijd gespeeld voor de competitie 19331934. 'Het is haar, zelfs ondanks het meer dan harde werken op het laatst van den wedstrijd, met mogen ge- lukken een overwinning te behalen. Zij heeft zich met een gelijk spel moeten tevreden stel- len, hetgeen stellig voor Breda te veel was. Het was eohter bij de thuisclub weer zooals bij vele wedstrijden is geweest: men kon niet komen tot het maken van doelpunten. Wanneer door scheidsrechter Hurks de elf- tallen in het veld worden geroepen en hij laat tossen, is de aanvoerder van Breda het geluk- kigst. Deze verkiest met wind en zon in het voordeel te beginnen. iBij de opstelling blijkt, dat bij Terneuzen Dobbeleir afwezig is. Deze vertoefd in Enge- land. Hij was n.l. gekozen in het vertegen- woordigenid elftal van het Belgische leger, dat in Londen moest uitkomen tegen een elftal van het Engelsche leger. A is daarop de bal aan het rollen wordt ge- bracht, is de eerste aanval voor de thuisclub. Van Pienbroek plaatst daarbij den bal naast doel. Breda ondemeemt dan een bezoek bij de verdediging van de roodzwarten en het resul- taat is. dat zij een comer krijgen te nemen. Deze wordt echter bar slecht genomen. De Brabanders komen dan terug, doch nu is de buitemispelval hen nadeelig. Het is dan weer de thuisclub, die haar ge- luk probeert. Eenige angstige oogenblikken ontstaan dan voor't doel der gasten. Laurens zendit bweemaal een hard schot in, maar een Breda-been weet telkens het gevaar te kee- ren Terneuzen krijgt dan een corner te nemen waartbij de bal door Van Driel goed voor doel wordt geplaatst. De keeper van Breda met zich genoodzaaJkit zijn bed te zoeken m het. nogmaals toestaan van een corner, die nu door Geers wordt genomen. Gevaar is echter thans geheel buitengesioten. Bij een volgen- den aanval schiet Laurens weder goed in, en heeft de keeper der roodwitten geluk, als hij nog met de knie den bal van richting kan doen veranderen en daarbij zijn doel voor doorboring vrijwaart. Hield het spel tot nog toe de belofte m van een mooien wedstrijd te zullen worden, al spoedig vermindert het en wordt het een slappe vertooning. Wel gaan beide ploegen geregeld op het doel der tegenstander af, maar er ligt een zekere mutheid over het ge heel; het is te zien, dat er niets meer op het spel staat. Bij een der Breda-aanvallen ontstaat voor het doel van Terneuzen een kritiek moment, maar Dooms is op het juiste moment uitge loopen en bezweert zoodoende het gevaar. Er zijn ongeveer 25 minuten gespeeld, als Van Hecke den bal van rechts wordt doorge- geven. Hij passeert handig eenige spelers en met een fraai schot, buiten bereik van den keeper, geeft hij aan de thuisclub de leiding. 0- „7 Eenige minuten later mist Van de Wege schrikbarend. De linksbinnen van Breda lost een vliegend schot, dat juist over doel gaat. Wanneer daarop den midvoor van Breda door de verdediging heen breekt, pakt Dooms re- 20 soluut den bal van voor hem weg. 1i Het aanvalsspel van Terneuzen is beter dan van haar tegenpartij. Het best voldoet in de voorhoede Van Driel, die een party speelt, zooals wij nog zelden van hem zagen. Het binned trio echter is er niet in. Vooral den ■midvoor is niet erg op dreef en wanneer hij dan nog een kans schept voor zijn neven- spelers, wordt hij niet begrepen. De verdedi ging van Breda kan daardoor vele malen in- grijpen. Bij Breda gaat nog al eens een kans ver loren door het zich bevinden in buitenspelpo- sitie. De linksbuiten voomamelijk gaat veel aan dit euvel mank. In den nog resteerenden tijd van de eerste helfit wonden geen doelpunten gemaakt. De eerste aanval in de tweede helft is voor Breda, doch Jan Hamelink roept de roodwitte voorhoede het halt toe. Toch komt zij terug, doch nu is Dooms op zijn plaats. Dan is de voorhoede van Terneuzen aan hod en wan neer Breda's keeper een aanval moet onder- scheppen, begaat hij een groven blunder, door den bal zo6 uit zijn handen te laten vallen, dat hij uit zijn macht is. Geiukikig voor hem is niemand van Terneuzen actief genoeg om hiervan te profiteeren. Men is plus minius 10 minuten bezig, als Geers den bal voorgeeft aan den vrijstaanden Van Pienbroek en deze weet te scoren. Dit doelpunt wordt echter, na appelleeren van Breda's grensrechter, niet toegekend. Kort daarop lost Laurens een schuiver, dat de keeper al vallende weet te stoppen. Bij een daarop volgenden aanval van Breda veroor zaakt Riemens juist buiten de beruchte lijnen een vrijen trap. De rechtsback van Breda plaatst zich achter den bal en met een gewel dig hard schot zorgt hij voor den gelijkmaker. 1—1. 'Hoewel hard, was het schot toch wel te houden geweest. Blijkbaar was de keeper ech ter het uibzicht belemmerd en werd hij zoo doende verrast. Dit doelpunt brengt inspiratie in de elftal- len. Vooral Breda begint aan te pakken. Ter neuzen weet echter de poging tot overrompe- linig af te si aan, om daarna zelf het initiatief te nemen. Breda is van nu af ver de mindere. Zij ziet dat ook in, want door eenige spelers in de verdediging terug te trekken, poogt zij J toch zeker een gelijk spel te behouden, om zelfs mogelijk, bij een uitval, de leiding te nemen. Het is dan ook voor de voorhoede van Terneuzen haast onmogelijk er door te komen. In deze periode genie ten vooral Van Pienbroek en Kouwijzer een speciale beWa- king. Zelfs een omzetting van Laurens met Riemens brengt geen succes. E6n uitval van Breda is aan de onzen byna noodlottig, wan neer haar middenvoor alleen voor Dooms komt te staan. Tot opluchting van velen gaat het schot over het doel. Hoe meer de tyd verstrijkt, hoe harder Ter neuzen voor de leiding zwoegt. Het verdiende doelpunt biyft echter uit en zoo heeft men, als de scheidsrechter die zeer matdg was het einde aankondigt, de punten gedeeld. DRIEWEGEN IIDE VAL I. 00. Voor de nederlaagwedstrijden van Driewe- gen n werd Zaterdag de wedstrijd Driewegen IIDe Val I gespeeld, welke in gelijk spel eindigde, 00. WEDSTRIJDEN TE ZAAMSLAG. Zaterdag speelde voor de nederlaagwedstry- den te Zaamslag: Klasse A: ZSC I tegen Driewegen I. Deze iwedstrijd werd door ZSC gewonnen met 60. Klasse B: ZSC II tegen Jong Zeeland, welke wedstrijd door Jong Zeeland werd gewonnen met 51. ALS SUPPORTER VAN HET NEDERLANDSOHE ELFTAL NAAR MILAAN EN VERDER. Nu bekend is, dat het Nederlandsohe Elftal te Milaan tegen Zwitserlamd zal spelen en daardoor de kans groot is, dat Nederlan/d in de Vi finale uitkomt. organiseert de Neder- iandsche Reisvereen ring buiten de extra- treitireis naar Milaan ook nog een 9-idaagsohe reis met bezoek aan den wedstrijd tegen Zwitserland en indien Nederland mocht win- nen de li finale van het Nederlandsohe Elftal. Verder nog een 20-daagsdhe reis, waarin opgenomen zijin de wedstrijd tegen Zwitsei- land, een wiedstrijd om de en V2 finale em de finale. Bovendien de wedstrijd om de 3e en 4e plaats, in totaal dus een bezoek aan 5 wedstrijden. Ook voor deze 'beide rei^en kunnen de deetoemers op Bewijs van Neder- landerschap reizen. (Clinge)J. Oijen Anderlecht)B. Francke (Huilst)Th. Baelemans (Antwerpen); R. Herman (Zuiddorpe)A. Johan (Schaer- beek); J. Vergucht Brussel)J. Leemans (Brussel) Deze zeven sterke tweetallen zullen zonder twijfel opnieuw den geestdrift van het publiek I doen oplaaien, wanneer onophoudelijk dema- reerend en vluchtend, een sbryd wordt gestre- den, die tot de mooisten behoort op Wielerge- bied. Het zal opnieuw gedurende 50 K.M. een laaiend enthousiasme zijn. Daar valt bij zulk een sterke bezetting niet aan te twij- felen! K1 LIAKTCLUB ONS GENOEGEN. iDe aangekondigde biljartwedstrijd, gehou den door de biljartclub Ons Genoegen in cafe De Volharding bij den heer M. Steketee, tus schen de heeren Standaert, kampioen van Zeeland, v. d. Vlies en eenige andere biljart- liefhebbers, mocht zich verheugen in een vrij ruim bezoek van liefhebbers van genoemde sport. Alvorens de heeren Standaert en v. d. Vlies hun partij zouden spelen, werden eerst een paar partijen gespeeld over 150 punten. De eerste tusschen de heeren C. de Pauw en v. d. Vlies. Uitslagde Pauw 113 p., 35 beurten, hoogste serie 11, v. d. Vlies 150 p., 35 beurten, hoogste 29. Daar de heer v. d. Vlies o.i. zich niet geheel gaf, dit met het oog op zijn ont- moeting tegen den heer Standaert, leed zijn gemiddelde er wel eenigszins onder. Daarna volgde een partij tusschen de heeren de Pauw en A. Meert. Uitslag: de Pauw 60 p., 21 beurten, hoogste serie 11; Meert 150 p., 21 beurten, hoogste serie 28. Wel jammer, dat de heer de Pauw er deze partij zoo slecht in was, misschien wel door- dat de biljart hem nog eenigszins vreemd Was. IHiema volgde dan de partij van de hoofd- figuren van den avond. Zij speelden 250 pun ten. Uitslag: v. d. Vlies 175 p., 40 beurten, hoogste serie 18, Standaert 250 p., 40 beur ten, hoogste serie 22. Doordat het geen uitdaging van genoemde heeren was, maar een wedstrijd om te de- monstreeren, hoe mooi deze sport is, mag dat een verontscbuldiging zijn voor het gemiddel de in deze partij. De leden van Ons Genoegen en andere bil- jartliefhebbers hebben dan ook waarlijk van hun spel genoten. SLUISKIL. De door de postduivenvereeniging „De Ver- eenigde Vrienden" alhier, op Zondag j.l. ge- organiseerde wedvlucht uit Arras, had den volgenden uitslag; 1, 20 J. Fermont, 2, 6 H. Colsen, 4 J. v. d. Linde; 5, 15 J. Sclieele; 7, 12, 29, 30 P. Fer mont; 8, 21 H. Snoeck; 9 R. Verhelst; 10, 17, 18 E. Lambert; 14 A. Sijs; 16, 19 26, 28 S. J. Nijssen; 22 Th. de Smet; 23 M. Scheele; 24, 25 A. Goethals; 27 J. Maes; 31 C. Geerinck; 32, 34 P. Claes; 33 Kr. v. Drongelen; alien t'e Sluiskil. 3 R. Gernaerdt; 11 M. Meuleman; beiden te Sas van Gent; 13 J. Sijs te Axel. Aantal duiven 102, wind Zuid-Oost, snel- heid le 1327.9, overduif 1218,6 meter per minuut. DONDERDAG 10 MEI 1934. f Hemelvaartsdag Hervormde Kerk. AXEL. 9,30 i', Ds \ari Oeveren. Gereformeerde Kerk. AXEL. 9.30 u., Ds. Post. ZAAMSLAG. 9 u., Ds. Kok. WIELRENNES VEREEN TRAP DOOR" Trainingsrit. de Ter Neuzensche ,,Trap Door" haar 34 Zaterdag j.l. hield Wielrennersvereeniging tweede trainingsrit. Uitslag: Klasse A, 36 K.M.: 1. v. d. Velde, 2. Klaas- sen, 3. Hamelink. Kervink moest door een emstige valpartij opgeven, Leunis en Eekman door een lekken band. Klasse B, 24 K.M.: 1. Lefeber, 2. Witte, 3. Donize, 4. de Graaf, 5. A. E. Breepoel. Klasse C, 16 K.M.: 1. v. Opdorp, 2. Kramer, 3. Hartog, 4. F. Breepoel, 5, Baart. Course te Winckel. Zondag was onze clubgenoot de Vries te Winckel, om mee te rijden in een wegcourse over 35 K.M. Er verschenen 51 Tenners aan den start, De Vries eindigde als no. 16. Kranig gedaan de Vries! ,,Doortrapper WIELERBAAN TER NEUZEN. 10 Mei prachtpro gramma Behoudens de match Bernard Leene, een van Nederlonds sterkste sprinters tegen den bekenden Beigischen sprinter Jan Lebrun, zal verder nog een extra programma worden af- gewerkt, dat niet alleen zeer varieerend, maar bovendien buitengewoon interessant is. Men heeft reeds de groote kwaliteiten op achtervolgingsgehied kunnen ontdekken in den jeugdigen Baart van Walsoorden, die een vorige maal te Ter Neuzen niemand minder dan de befaamde Belgen Verhaeghe en De m 1 Mulder wist te slaan. Thans op Hemelvaarts- j raakte ernetig hekneld. Het duurde I dag" zal Baart, gekoppeld aan den toekenden a* mar, i/nn umrrlpn bevriid. I Bredasohen amateur Pellenaars, opnieuw een achtervolgingsrace rijden en wel tegen het I Brusselsche tweetal VerguchtLeemans. Deze match belooft bizonderlijk interessant I te worden, daar ook deze Brusselaars tot de allerbesten hunner categorie behooren. Verder worden nog diverse sprint- en an- i dere wedstrijden afgewerkt, tehwijl als hoofd- nummer opnieuw een 50 K.M. koppelwedstrijd met 4 klassementen op het programma prijkt, waarvoor de navolgende renners zijn geenga- ARRONDISSEMENTS-RECHTBAN K TE MIDDELBURG. In de namiddagzitting van 4 Mei j.l. heeft de Rechtbank nog de volgende zaken be- handeld P. J. C., oud 33 j., koopman te Zuiddorpe, was op 18 April 1934 door de Rechtbank ver oordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis en betaling van f 49 schadevergoeding wegens mishandelinig van A. de Smet te Zuiddorpe op 6 Februari 1934. De verdachte was tegen dat vonnis in ver- zet gekomen. Eisch: bekrachtiging van het verstek- vonnis. J. F. de K.; oud 37 j., directeur Scheepsbouw Maatschappij te Ter Neuzen, was op 27 Febr. 1934 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hech tenis, wegens het niet zorgen dat oogbeschut- tingsmiddelen beschikbaar waren gesteld bij het werk te Ter Neuzen op 23 Januari 1934. De verdachte was in hooger beroep geko men. Deze zaak- werd uitgesteld. HANI) AFGEKNELD. Woensdagmnluag is op het rangeerterrein van het Utrechteohe station een voorman- rangeerder bij het rangeeren tusschen twee vagens bekneld geraakt, waarbij hij een ge deelte van zijn hand heeft verloren. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. 1 Vrijdagmorgen is de ongehuwde 34-jarige schipper B. v. Dijken te Appingedam, bij het voortboomen over boord geslagen en in het Eemskanaal verdronken. Zijn lijk is opge- haald. EEN VERKEERSON13EVAL. Zaterdagnacht is op den Rijksstraatweg nabij de Schans een vrachtauto van den dienst Groningen^Rotterdam, vermoedelijk doordat de chauffeur in slaap was gevallen in een lanigs den weg loopende ondiepe sloot gere- den, na eerst tegen een boom te zijn gebotst. Tengevolge van de botsing werd de voorzijde van den auto ingedrukt. De chauffeur ge- "2 uur voordat de man kon worden bevrijd. In zorg- wekkenden toestand is hij naar de rijksklinie- ken te Utrecht vervoerd. Een andere inzit- tende is ter plaatse verbonden. in de boerderij van den heer Loos, te Weyers- wold, geslagen, welke boerderij zoo goed als geheel afbrandde. Tijdens het onweer is Donderdagavond het 11-jarige zoontje van Olde Kalter te Hasselo bij Hengelo door den bliksem gedood. Een meisje, dat de jongen bij de hand had, viel be- wusteloos neer. Zij bleek later ongedeerd te .zijn. Gedurende het onweer van Donderdagavond is de 25-jarige zoon van den landbouwer Nykamp te 'Haarle (O.), toen hij met paard en wagen van het land kwam, door den blik sem getroffen en gedood, aldus de ,,Tijd". Ook het paard werd gedood. Tijdens een hevig onweer zijn op een rub- berplantage in de buurt van Singapore zeven koelies door den bliksem gedood. Vier an deren werden zwaar gewond. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 1 Mei 1934. Menier, Den boschbojem bloeit in de spran- keling van nuuwe kleuren. De klokkebei staat in groenen blossom, de ane- moonkelk staat gaar open in de pracht van vlin- dervleugels. 't Nuuwe varens- groen welft in sierlijke veeren over 't koele slootwater. Den boschbojem bloeit! Is van 'n schoonheid, da ge 'r zonde van mokt, om er mee oew klompen deur te gaan. Maar van d'n aanderen kaant is de nuuwe Bloeimaand-weelde hier zoo kollesaal, da ge ginnen klompen verzetten kunt, of ge staat midden in de Mei! De schonste maand van 't heele jaar, de maand van Onslievervrouwke, lee-d-in vollen bloei over d'eerde. D'n gouiwen regen druipt in trossen uit de groene kruinen. D'n vurig-rooien en d'n suikerwitten mei- doom geurt zuut over de wegels, bloeit in schudmende klodders op 't jonge loof, hangt in vlokken blossemschuim in de heggen. D'n kruinagel brikt open in melkblaanken en violetten trosbloei; de violen liggen op de eerde in 'n klourfluweel, as geweven deur en- geltjes; as borduursel uit d'n zonsopgaank. Neee, 't is nie te zeggen, hoe schoon d'n buiten is, in deuzen bloeitijd van 't jaar. 'I Moire van zonnenevel huivort aan den wemelden ender, waarin de bloeiende velden verloren gaan. t Is of daar aan dieen neveligen ender, 't zonnegoud van d'n hemel sprenkelt, orr^dan over akker- en graslaand naar oew toe te stroomen, over 't jonk gewas, deur 't glaan- zende en buigende gras en laanks de bonte veldiblommekes. Suizelend schuift 't lage zuidehwindeke over d'n groeienden en bloeienden e^rde, lek- ker in oew klompen en broekspijpen en aait met koelte-n-oew Werme vel. Te leven, niks aanders as zoo maar zocht- jes leven, sjuust lijk 'n botterblom, oew eigen laten beschijnen deur 't pittig zonneke, t windeke laten kruipen in oewen nek, over oew bloote borst, laaniks oew voeten, te leven zoo, heelegaar gedachtenloos in de haand van d'n Schepper van al da schoons, da's 66n ge- not, da's een lieve lust! Wegdrijven as 't ware op da zochte veur- jaar met 't windgesuizel om oew slapen, da's wegdroomen naar den Hemel,- waar enkel vree en rust is veur 'nen moeigefwerkten mensch, veur 'nen moeigevochten mensch, die zat is van geplaag, konkelarijkes en gespan- nen strikskes, en wa-d-allegaar zoo tot de motschappelijke samenlevinig schijnt te heu- ren. En as ik dan, mee sluimeroogen boven aan d'n graskaant van de Mark liggen ga, zui- gende op 'n sappig zuringsteeltje en ik kijk de wijde Schepping af, over den blekkerenden, vonkenden waterspiegel, die krioelt van petie- terig leven van host-onzichtbare schepseltjes ik zie dan daar m'n durpke rusten op d'n dons van 't nuuwe loover, overgoten mee d'n werl van zonnepoeier en onder 'n stilte die ge bekaanst zien kunt, dan peins ik weg en vuul m'n gedachten dooven, onder 'n schar- laken viaioen, da-d-om me henen cirkelt op de golfkes van 't zuidenwindeke. Ahiico, da-d-is rust! Rust, waar elk levend schepsel en veural d'n mensch, altij naar verlaangt. Dan gaat efkens oeiw ziel uit oew lijf, dan is oew geestelijke spierstelsel ontspannen, dan leeft ge t leven, veur enkele minuutjes van 'n waterlelie, die niks hoeft te doen dan te drijven op z'nen groenen schottel, drinkende uit de Mark en uit de zon, die de schoone, de vorstelijke blom beddenen, as 'n echte vorstin van de Lente. Zulke minuutjes zijn van louter goud. 't En- nigste goud da-d-echt is, waant 't hee alty dezelfste w^^rde. De weerde van de... onbe- taaltoaarheid! Nie de weerde van 'nen „geredden" gulden, die tien jaren gelejen twee kwartjes en van- daag twee gulden w^erd is, al verstaampen de perfesters-in-de-economie om da toe te geven, (zuiMe zijn te „geleerd" om fouten te maken; wij zuiveren die wel aan, mee bloed- en-zweet, mee failiissement en slapelooze nachten!), maar die stondekes zijn van n goudsoort, die nie ontglaanst kan worren, deur de vingers van zulke economisters Geliukkig mensch, gelukkig schepsel-Gods, da-d-in deus schoone Meimaand zo'n paar gouwen stondekes plukken mag. (En die ge* nie „vrijvfillig" hoeft op te geven bij de „ver- z we gen mieljoenen", noch op oew invulbiljet van de belastings). Maar 'k dwaal heelegaar van m'nen ap- perpoowke. Van den schoonen buiten, die bloeit as onze altaren. Waant daar hebben we ons schoon- ste blommekes gebrocbt nouw! 't Mooiste, d'n rijksten blommentooi, dien we vinden kosten, hebben we daar geplotst. De Mei is daar gebrocht, in biddende han den, mee eerbied en daankbaarheid veur alle soheppinigsgaven, die weer over de weareld wieren gespreid. En elken mensch, die zoow z'n blommen brocht, friemelde stiekum daartusschen, z'n zurgkens, z'nen snak naar 'n bietje geluk. da-d-op gong gloeien bij 'it ontsteken van z r. HET DRAMA TE K1ERKRADE. De Duitsche vrouw Rosa Kurz, 29 jaren oud echtaenoote van den chauffeur V. te Am- k66rseke...! °nn wie voriae week Zondag door En 'k zeg da-d-hier zoo maar nie veur de geerd: Bernard Leene (Den Haag)A. van Ros- sum (Den Haag); J. Spijker (Rotterdam F. Weetnaes (Clinge); C. Pellenaars Breda 1 —A. Baart (Hontenisse)Th. Middelkamp sterdam, op wie vorige week Zondag den mijnwerker E. B. te Kerkrade een moord- t aanslag is gepleegd, is Zaterdag in het zieken- huis te Kerkrade overleden. ONWEER. Tijdens het onweer, dat Vrijdagavond in de buurt van Ooevorden woedde, is de bliksem gelegenheid. Evenmin veur d'aarigheid, neee. as ik da-de-hier zoo potlood op m'n velleke pampder, dan bedoel ik daar mee te zeggen, hoe alle menschen, zonder uitzonderink, d 1 zurgkens hebihen en d'r eeuwige vraag naai wa rust, naar wa geluk! Da goed te beseffen, zouw de weareld heel

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2