OM DE KONINGIN Ter NeuzenschejCourant Tweede Blad Binnenland Gemengde Berichten Buitenland Feuilleton -fj Woensdag 2 Mei 1934 No. 9139 GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. VAN SURSEANCE VAN BEXAUNG. Dezer dagen kan indiening worden ver- wacht van het ontwerp van een nieuwe rege- ling van de surcdance van betaling, waarbij de mogelijkheid wordt geopend tot een dwangaccoord tijdens de surseance, ja zelfs vdor dat definitieve surseance zal zijn ver- leend. Het ontwerp dezer nieuwe regeling is reeds in onderzoek bij den Raad van State. DE GEMEENTELIJKE SALARIS- REGEEIN GEN De Minister van Binnenlandsche Zaken beeft bet volgende rondschrijven gericbt aan de gemeentebesturen: ,,De voortschrijding van het onvermijdelijk aanpassingsproces der loonen in het particu- liere bedrijfsleven aan de door de crisis ge- wijzigde omstandigheden, maakt het noodza- kelijk, dat de salarisregelingen van gemeen- ten en andere publiekrechtelijke lichamen, welke nog steeds uitgaan boven het rijkspeil eenerzijds, boven den plaatselijken loon- en levensstandaard anderzijds, met den meesten spoed daarmede in overeenstemming worden gebracht. Aangezien de systematische toetsing dezer regelingen, overeenkomstig conclusie 28 van het rapport Schouten uiteraard tijdroovend is en voorkomen dient te iworden, dat door nog bestaande te hooge overheidsloonen vo- renbedoelde natuurlijke aanpassing van het bedrijfsleven wordt belemmerd, moge ik, af- gescheiden van de resultaten dezer systema tische toetsing, den gemeentebesturen reeds in het algemeen met aandrang verzoeken, om voor zoover de salarisregeling van het ge- meentepersonee.l, na de reeds eventueel ge- nomen maatregelen, nog aan den hoogen kant te achten is, deze op korten termijn te herzien en in overeenstemming te brengen met het rijkssalarispeil en de overige daar- voor in het rapport-Schouten aangegeven normen. Het is in het belang ook van het personeel zelve, dat de nog te hooge salarisregelingen zoo spoedig mogelijk tot dit rijkspeil c.a. wor den teruggetoracht. Hoe eerder zulks plaats heeft, hoe kleiner de kans en hoe verder ver- schoven het tijdstip wordt, dat onverhoopt de eoonomische omstandigheden en de noodzake- lrjke aanpassing aan wat het vrije bedrijf op den duur zal kunnen betalen, in het algemeen belang nog verder gaande verlagingen zullen noodig maken." GERINGE AFNEMING DER WERKLOOS- HEID. f De directeur van den rijksdienst der werk- loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 590.000 leden van ingevolge het Werkloos- heidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week 9 t.m. 14 April 1934 heeft bedra- gen 24.3 pet. In de vorige verslagpOriode (26 t.m. 31 Maart bedroeg het percentage 24.8 pet.; de werkloosheid is dus in den loop van twee weken gedaald met 0.5 pet. In de over- eenkomstige week van het jaar 1933 bedroeg de werkloosheid 26.8 pet. Bij 1064 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 14 April 1934 in totaal 344.919 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 329.300 mannen. Hiervan waren werk- loos 321.758 personen, waaronder 311.049 mannen. Op 31 Maart 1934 bedroeg het totaal ingeschrevenen bij een gelijk aantal organen 355.822. Hiervan werkloos 331.959 personen, waaronder 321.114 mannen. Het aantal inge schreven werkzoekenden is sedert 31 Maart gedaald met 10.903, het aantal werkloozen met 10.201. sche nationaliteit, die vroeger te Brussel een anti-quariaat heeft geleid en die ook bij j andere diefstallen in Duitschland was betrok- ken. Deze man zou Brussel onverwachts den dag na den diefstal te Gent, hebben verlaten. Volgens mededeelingen van de Berlijnsche politie bevindt de man zieh te Weenen, waar de Oostenrijiksche poiltie naar hem zoekt. STRENGE HEEREN Te Keulen heeft voor het arbeidsgerecht een procuratieihouder van een groote Keulsdhe firmar die op staanden voeit was ontslagen, een edsch ingesteld tot uitbetaling van zijn salaris tot afloop van het contract ten be- Cldrage van 4500 Mark. De gedaagde finma verklaarde, dat de procurat iehouder gewei- gerd had om te zarnen met de bedrijfsleiding en het overige personeel en de anbeiders de redevoering van den rijkskanselier^ op 20 Maart in de groote zaal van het bedrijf per radio aan te hooren. De procuratieihouder zou zich bovendien denigreerend over deze redevoering hebben geuit. Op grond daarvan was hij op staanden voet ontslagen. Het arbeidsgerecht heeft beslist, dat dit ontslag op staanden voet terecht was gesohied. De procuratiehouder werd na het voorlezen van dit vannis door twee beamlbten van de ge- heime staatspolitie gevangen genomen. DE GEVOLGEN VAN EEN DRUKFOUT. De zetter van de „Essener Volksiztg.", die verleden week gearresteerd werd, omdat door een drukfout aohter den gelukwensch van president von Hindenburg bij Hitler's ver- jaardag in plaats van een uitroepteeken een vraagteeken in de krant kwam, is in vrijheid gesteld, dooh tevens uit zijn functie ontslagen. De „Essener Volksztg." mooht vanwege deze druikfout gedurende een week niet ver- scihijnen. IiASTIGE EXTREMISTEN. Negen leden van de Internationale Roode Hulp; twee Nederlanders, twee Zuid-Slaviers, twee Rolen, een Zwitser, een Italiaan en een Duitscher die naar de Belgische hoofdstad waren gekomen voor het bijwonen van een vergadering waar zekere maatregelen zouden worden overwogen met het doel, ter gelegen- heid van 1 Mei, in verschiillendie landen van lEuropa revolutionaire demomsittraties uit te lokken, zijn door de politie gearresteerd. Zij zullen waarsdhijnljjk na 1 Mei weer naar de grens worden gebracht. Een 50 communisten lokten Maandag in de Brusselsohe voorstad St.-Lambrecht-Waluwe, waar mannen van de fascistische Ldgion Na- tionale propagandageschriften verspreidden, een bloedig relletje uit. Een der fascisten bracht een communist een dolksteek toe. Nog verscheidene andere deelnemers aan het ge- vecht liepen verwondingen op. De plaatse- lijke politie moest de hulp van de gendarme rie inroepen om de orde te herstellen. EEN NOODLOTTIG ONGEVAL. Zanidagmorgen is de landbouwer J. L., wonenide te Leur, door een noodilottig ongeval om het leven gekomen. De man wilde een beitel van een nieuiw heft voorzien en had deze daartoe in warrne sdntels heet gemaakt. Om steun te krijgen drukt hij de beiitel tegen zich aan en wel met zulk een kracht, dat de beitel die IV2 c.M. breed was, door de ribben ging en het hart raaikte, en de man na ehkele minuten overload. nE DIEFSTAL VAN DE KUNST- SCHATTEN TE GENT. De Brusseische politie is er door de Ber- gische politie van in kennis gesteld, dat deze op het spoor is van het paneel van het al- taarstuk van Van Ejjk's „De aanbidding van het Lam Gods", dat onlangs in de St. Bavo- kathedraal is 'gestolen. Men gelooft dat de diefstal is gepleegd door een man van Duit- DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zondag fietste op den Vuurschestraatweg nabij „Rozenrust" de 35jarige M. G. Vi. de J. Uit Den Haag, vertegenwoordiger van de N.V. Meelfabriek H. Koechlin te Rijswijik, ach- ter een vrachtauto in ide richting Voor- schoten. Hij trachtte vermoedelijk dezen auto te passeeren, zander op te letten dat uit de richting Voorschoten een beladen vrachtauto van de N.V. Oosthoelk en Zn. uit Alphen a.d. Rijn, bestuurd door den chauffeur C. S., na- derdie. De chauffeur trachtte nog een aianrij- ding te voorkomen door den graslberm op te rijden, doch zander resultaat. De J. werd door het linker spatlbord gegrepen. Hij was op slag dood. De chauffeur was zoodanig van streek, dat hij bij omwonenden moest binnengedragen worden. Het lijk en de auto zijn door de politie in beslag genomen. EEN NOODLOTTIGE VECHPARTIJ. Zondag is op het marktplein te Dedems- vaart de 23-jarige Koop Kooiker door den eveneens 23-jarigen J. Smit uit Zuidwolde, tijdens een vechtpartij met een mes ernstig gestoken. Hoewel onmiddellijk geneeskundige hulp ter plaatse was, mooht het niet geluk- ken K. in het leven te houden. Eenige uren na de vechtpartij is hij overleden. De oorzaak van de vechtpartij was gelegen in het feit, dat Smit verkeering met een meisje had aan het Ommerkanaal. De verslagene K. keurde dat niet goed en daarover bestond, reeds ge- ruimen tijd een zeer gespannen verhouding. Waarschijnlijk is Smit door Kooiker opge- wacht. De dader is onmiddellijk gearresteerd. Deze staat overigens zeer gunstig bekend. EEN OPLICHTER AANGEHOUDEN. Maandagmiddag heeft de politie te Zwolle een man aangehouden, die, naar later bleek, een ontslagen bediende was van de Varkens- centrale te Ulrum (Gr.). De man, genaamd D. D., bezocht Maandagmiddag omstreeks vier uur een cafe. D., die zijn hand in een verband droeg, zeide een advies voor de Rot- terdamsche Bankvereeniging te moeten onder- teekenen, doch daartoe niet in staat te zijn. Hij riep daarom de bemiddeling in van den kasteiiein, die daaraan voldeed. Een gelijkiui- dend verzoek deed hij even later jjjj den her- bergier Bruininga en ook daar werd aan zijn verzoek voldaan. Toen D. zich daama op weg begaf naar de Bank, kwam een der kasteleins de affaire niet geheel zuiver voor en verwit- tigde de Bank. Toevallig stonid D. juist voor het loket en hem zou het geld, ongeveer f 100. worden overhandigd. De kassier vroeg D., of de handteekeningen door hem eigenhandig wa ren geplaatst. D. bevestigde zulks. Men kreeg echter argwaan en weigerde hem uit te betalen. D. vertrok, doch het personeel van de bank voligde hem. Zijn gedragingen waren toen zoodanig hij wikkelde het verband van zijn hand en gooide dat heimelijk weg dat men de politie waarschuwde. Een in- specteur hield den man aan, doch deze ont- kende, bij de Bankvereeniging te zijn ge- weest. Hrj werd op het poliUebureau vast- gehouden. Vermoed wordt, dat D. zich meer- malen aan het op deze wijze onrechtmatig verkrijgen van geld van de Varkenscentrale zou hebben schuldig gemaakt. EEN GEBROKEN ANTENN EDRAAD EN ZIJN GEVOLGEN. Een gebroken antennedraad heeft onlangs te Utrecht niet onbelangrijke schade aan de plaatselrjke telefooninstallatie toegelbracht. Het geval wilde, dat de spanning van het electrisch net in dat deel van de stad 220 volt gelijkstroom bedraagt en dat door toepassing van een bepaalde schakeling voor voeding van het ontvangtoestel direct uit dat net, de antenne onder de spanning van het sterk- stroomnet stond. De gebroken draad was op de telefoongeleiding van een abound terecht gekomen, waardoor in het toestel van den aangeslotene de veeren van de kiesschijf aan elkaar smolten; in de telefooncentrale be- perkte de schade zich tot een spoel, welke doorbrandde, doch iedereen, die op een wer- kende met een dergelijke, onder spanning staande antenne, in aanraking komt, loopt gevaar te verongelukken. DE BERGING VAN DE „LUTINE". Op de fabriek van de firma T. Jonker en Zn. op het Bickerseilamd te Amsterdam wordt voor het bergingswerk van de ,,Lutine", de nieuwe toren van Beckers vervaardigd. Het is een kegelvormige toren met een grondvlak van 13 M. middellijn. De toren bestaat uit 3 stukken van resp. 6,04, 6,58 en 6.48 M., zoodat de geheeld hoogte ruim 19 M. zal bedragen. De wahdeii hebben een dikte van pl.m. 11 m.M. Binnenin zijn cirkelvor- mige versterkingen aangebracht van formi- dabele dikte, zoodat vemieling door de zee- krachten als vrijwel uitgesloten moet worden beschouwd. Binnen ongeveer 14 dagen zal de arbeid gereed zijn. De groote zijwand der fabriek moet dan worden weggebroken en de drie stukken worden op twee schepen geladen en zoo naar Terschelling getransporteerd. Men hoopt half Mei het geheele toestel door mid- del van den grooten transsportbok op de plaats, waar zich de ,,DutSnei" bevindt, te laten zakken. BOTSING TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN. Zaternacht is het tot een botsing gekomen in de naaste omgeving van het R.A.I, gebouiw te Amsterdam waar de N.S.B. Zondag haar laniddag heeft gehouden tusschen commu nisten die de straten besohilderden en fascis ten, die uit het R.A.I, getoouw huiswaarts keerden, na de eerste hand aan de voorlbe- reidingen tot den landdag te hebben gelegd De politie heeft, met gabruifcmaking van sabel en gummdstok, eenige charges uitge- voerd. Een vijftal mensohen is naar het post- huis Fend. Bolstraat geleid, om te onderzoe- ken of zij in het bezit van wapens waren. Dit bleek niet het geval te zijn. Vergadering van Donderdgg 19 April 1934, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. 'Huizdnga, burge- meester. Tegenwoordig de heeren: L. J. Geelhoedt, D. Scheele, J. J. de Jager, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F, de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, A. J. Harte, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand en J. Huijssen. Afwezig de heer N. A. Hamelink. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 14 Decem ber 1933 en die van 8 Februari 1934 worden met algemeene stemmen vastgesteld, zooals die in druk zijn verschenen. 2. Ingekomen stukken, a. Naar aanleiding van het in de vergade ring van 8 Februari 1.1. in hunne handen om bericht en raad gestelde adres van den Koop- mansbond ,,Handelsbelang" te Ter Neuzen, om het ventverbod ook toepasselijk te ver- klaren op handelaars in fruit, woonachtig in andere gemeenten, deelen burgemeester en "wethouders mede, dat een vaststelling van een geheel nieuwe politieverordening door hen wordt voorbereid en deze binnen niet al te langen tijd den raad zal worden aangeboden. Zij stellen in verband daarmede voor, de be- handeling van het adres voorloopig aan te houden en het bij het vaststellen der nieuwe politieverordening in overweging te nemen. De heer COLSEN kan zich bij dit voorstel neerleggen, mits de indiening van dat voor stel geen jaar zal duren. Hij heeft in verband daarmede ook nog eenige voorstellen te doen. De VOORZITTER kan hem mededeelen, dat de wijziging wordt voorbereid en de ver- ordening in belwerking is. Indien hij ook voorstellen wenscht te doen, noodigt hij hem uit, die vooraf schriftelijk te willen indienen. De heer COLSEN wilde alleen ingelicht worden omtrent den tijd, die het zou duren, vooraleer deze voorstellen zouden komen. Dat zal toch geen jaar meer duren? Dit Wilde hij enkel weten. De VOORZITTER kan herhalen, dat een wijziging in voorbereiding is. Het zal waar schijnlijk geen jaar meer duren, voor deze be- handeld kunnen worden. Met algemeene stemmen wordt besloten overeenkomstig het voorstel van burgemees ter en wethouders. b. Bericht van A. de Kraker en T. Floris- sen, dat zij hunne benoeming tot lid der com- missie tot wering van schoolverzuim in de kom aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Bericht van D. J. van Wijck, dat hij zijne herbenoeming tot lid van de commissie van toezicht op het lager ondertwijs in de kom aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d. De bij besluit van 14 December 1933 vastgestelde verordening op de heffing van rechten op het ruimen van privaatputten en -tonnen in de gemeente Ter Neuzen, voorzien van het bewijs der Koninklijke goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. e. pe bij besluit van 14 December 1933 vastgestelde verordening op de heffing eener rioolbelasting in de gemeente Ter Neuzen, voorzien van het bewijs der Koninklijke goed' keuring. Aangenomen voor kennisgeving. f. De bij besluit van 12 Juni 1933 vastge stelde verordening op de heffing van opcen- ten op de gemeentafondsbelasting in de ge meente Ter Neuzen, voorzien van het bewijs der koninklijke goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. g. De bij raadsbesluit van 14 December 1933 vastgestelde verordening op de, heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand in de gemeente Ter Neuzen, voorzien van het beWijs der konink lijke goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. h. De bij raadsbesluit van 8 Februari 1934 vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Ter Neuzen, voorzien van het be wijs der koninklijke goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. i. Het raadsbesluit van 14 November 1933 tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1933, voorzien vaii het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. j. Het raadsbesluit van 8 Februari 1934 tot wijziging der begrooting van het Woning- bedrijf, dienst 1933, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. k. 'Het verslag der commissie van toezicht op het lager onderwijs voor SluiskilDrie- wegen, over 1933, waar* het volgende wordt medegedeeld Gedurende genoemd jaar werden 3 verga- deringen gehouden en werden de scholen 3 maal bezocht, waarbij geen bijzondere opmer- kingen vielen te maken. De commissie blijft het betreuren dat het bouwen van een nieuwe openbare lagere school te Sluiskil wederom is uitgesteld moeten worden, al moet ze er direct bijvoegen, dat het haar genoegen doet, dat dit thans geen gevolg is van de houding van den gemeenteraad. Nu het waarschijnlijk wel geruimen tijd zal duren, eer er een nieuwe openbare school zal verrijzen, neemt de commissie de vrijheid, uw geacht college te wijzen op de ongeschikte los- en laadplaats vlak voor de genoemde school. Het laden en lossen der schfepen ver- oorzaakt tijdens de lesuren veel hinder en daar dit naar de bescheiden meening der commissie heel gemakkelijk verholpen kan worden door die los- en laadplaats een weinig Noordelrjker te verleggen, zou ze gaarne hier- voor uwe medewerking willen vragen. De Commissie bestond in 1933 na het ver- trek van den heer J. C. Jansen uit de volgen de leden: H. J. Colsen, voorzitter; Jac. van Doeselaar; A. J. Platteeuw, secretaris; L. van Hecke en M. J. Eelderink. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Het verslag der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs te Ter Neuzen, kom, over 1933, luidende als volgt: Voldoende aan hetgeen voorgeschreven is in alinea 3 van art. 184 der L.O.-Wet 1920 heb ben ondergeteekenden, voorzitter en secreta ris van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in de kom uwer ge meente de eer u een kort verslag aan te bie- den van de werkzaamheden der commissie gedurende het jaar 1933. In de samenstelling van de commissie kwam geen wijziging. Er werden gedurende dit jaar 3 vergaderingen gehouden voor de huishoudelijke werkzaamheden en voor het verslag van de gehouden schoolbezoeken. Alle scholen in de kom werden bezocht en over het geheel genomen konden de bezoe- kende commissieleden niet anders dan gun stig rapporteeren over de wijze waarop de leerkrachten aan de verschillende scholen hun taak vervullen. Weder werd meer dan eens gesproken over de minder gunstige toestand aan school C wat het gebouw en het speel- terrein betreft. Aangenomen voor kennisgeving. m. Het jaarverslag over 1933, der ver- eeniging ,,Zeevaartschool" te Vlissingen. Aangenomen voor kennisgeving. n. Proces-verbaal van de op 12 Maart 1934 ten kantore van den gemeente-ontvan- ger gehouden opneming der boeken en kas, waarbij is gebleken, dat de inkomsten over den dienst 1933 tot op datum hebben bedra gen 518.278,02, die over den dienst 1934 54.680.54, totaal 572.958,56, dat het nadee- lig slot over het dienstjaar 1932 bedraagt blij- kens ingeleverde rekening van den gewonen dienst f 1460,06, van den kapitaaldienst 1061,96, dat de uitgaven over den dienst 1933 hebben bedragen f 499.696,89, en die over den dienst 1934 f 61.572,66, totaal 563.791,57, zoodat in kas moest zijn 9166,99 hetgeen overeenkomt met het totaal der in kas bevonden en in het proces-verbaal om- schreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. o. Adres van het Comitd van Actie tegen de waterleiding, luidende als volgt: Ondergeteekenden, udtmakende het Comitd van Actie tegen de te stichten "waterleiding met verplichte aansluiting, verzoeken uw ge acht college te willen besluiten, dat zij de noodige pogingen wil aanwenden, en alzoo alle middelen die noodig zijn zal uitvoeren, om zoo mogelijk de totstandkoming van deze waterleiding nog te voorkomen. Het behoeft zeker geen verder betoog dat het in deze tijden niet raadzaam is tot de uit- voering van deze werken over te gaan, ook in verband met de nitspraak der gemeente- naren, die ondubbelzinnig hebben te kennen gegeven, deze waterleiding niet te willen. Met verschuldigde hoogachting, get. A. de Bruijn, A. Begheijn en J. Tollenaar. Door burgemeester en wethouders wordt voorgesteld, dit adres aan te nemen voor kennisgeving. De VOORZITTER deelt nader mede, dat dit een voorstel is der meerderheid van het college. In verband met de hierover te ver- "wachten besprekingen, verdient het wellicht aanbeveling deze bespreking aan te houden tot na de behandeling der overige agenda- punten. p. Een adres van A. van Kerkvoort, van beroep slager te Zaamslag, die daarin te ken nen geeft, dat hij zijn slagersbedrijf te Zaam slag uitoefent, althans aldaar slacht, doch het vleesch voOr het meerendeel te Ter Neu zen in het pand Nieuwstraat 12 aldaar ver- koopt door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) I. „Tyger" (Bugg) tegen „BIiksem" (Lopez). Met een nauw hoorbaar zuchtje, zette Laxly Jocelyn haar kopje op de theetafel. „Lk veronderstel, Tony", sprak zij, „dat wanneer iemand tegen de twee en zeventig loopt, zijn geweten of gedadhtengang aftakelt, juist zooals zijn lichaam dat over de geheele linie doet. Het schijnt, dat ik neiging begin te gevoelen, om minder van degelijke men- scheci te houden dan, van luchthartige en hen, die het met de oonventioneele maat- schappelijke opvattingen zoo nauw niet nemen. Jij bent het eenige familielid op wiens gezelschap ik nog eenigsizins gesteld ben". Sir Antony Raymond Fulk Desmoleyn-Con- way Baronet, meer algemeen bekend als ,,Tony" gaf haar een knikje. ,,Het zijn maar benepen stumpends, die andere familie, niet waar?" antwoordde hij vriendelijk. „Wiie van hen heeft u nu weer met een beczoek verveela?" ,,Tot nu toe, alleen maar Laura en Henry". Er ktonk dankbaarheid in haar stem. ,,Nu dat is meer dan genoeg", vond Tony. „Tien minuten in^hun gezelschap zijn over- voldoende, om bij mij een aanvechting te doen opwellen, iets zeer onbehoorlijks te gaan doen". „Leeftijd en awakte in aanmenking geno men", zei Lady Jocelyn, „hebben die men- sechen een soortgelijke uitwerking op mjj". Tony lachte. „Dus heeft u een heel relaas moeten aanhooren over al mijn misdaden, niet?" .Zoocver zou ik waarschijnlijk niet willen gaan. Zij waren slechts een paar uur hier. Je mag wel rooken, als je trek hebt, Tony". Hij stak een sigaret op. ,,Vertel mij er eens lets van, tante Fanny", drong hij aan. ,,Er is heelemaal geen pleizier in gelegen, am den familienaam te bezoedelen, tenzij men hoort, wat de familie zelf er van zegt". „De familie" merkte Lady Jocelyn op, heeft er heel wat van te zeggen. Zij zijn van oordeel, dat je niet alleen je eigen leven op de meest bedroevende wijze venspdlt, maar dat de verschillende manieren waarop jij je genoegens zoekt, noodizakelijkerwijze den goaden naam van je meer achtenswaardige betrekkingen in gevaar brengen. Henry schrijft het hoofidzakelijk toe, aan den demo- raliseerenden invloed van we eld eLaura is van meening, dat je met neiging tot lagere lusten bent geboren". „Zij hebben beiden gelijk", zei Tony kalm. „Ik ben wat Guy zegt: een bedreiging voor mijn stand. Dat is wel een leuke manier voor iemands secretaris, om zoo tegen je te epreken, vindt u niet?" „Het is de eenige manier waarop die goede Guy kan spreken en per slot van rekening heeft hij wellicht de waarheid gezegd", ant woordde Lady Jocelyn. ,,Daar ben ik zeker van", zei Tony. ,,Guy is beslist onbekwaam, om iets anders dan waarheid te spreken. Zinspeelde Henry nog op een van mijn nieuwste vreeselijkheden „Ik geloof, dat het de keuze van je vrienden i,s, die hem hoofdizakelijk benauwd maakt. Hij' zei, dat je boezemvrienden tegenwoordig uit bcksers en chauffeurs sohenen te bestaan." Tony lachte hartelijk. „Ik doe nog al een beetje aan autorennen weet u. Ik vermoed dat het dat is, wat hij met chauffeurs bedoelt. Wat betreft boksers, denk ik, dat iemand hem van Bugg verteld heeft." ,,Van wat?" vroeg Lady Jocelyn nieuws- gierig. ,,Bugg", herhaalde Tony. „Tijger-Bugg. Het is een jonge protege van mij een bok- ser. Binnen drie jaar zal hij, als hij goed ge- schoold wordt, kampioen van Engelanid zijn Het gemoedelqke gelaat van Lady Jocelyn plooide zich tot een grillig giimlachje. „Beste Tonv", sprak zij, „je mededeelingen werken prikkelend. Toe, vertel me eens iets meer van mijnheer Tijger-Bugg. Wat een naam! Het lijkt wel of je het over een of andere Amerilkaansche vlinder hebt." ,,0, het is een zeer bekende naam in East- End. In Whitechapel zijn de Buggs al eeuwen inheemsch", zei Tony. „Hoe ben je met dien waaidigen telg van die oude familie in kennis gekomen?" vroeg Lady Jocelyn. „In een boksclub in High street, Stepney. Het is een zeer ordinaire inrichting, welke door een Jood, Isaacs genaamd, wordt ge- exploiteerd. Hij zoakt straatjongens uit die wijken, die willen leeren boksen en dan laat hij ze in zijn inrichting maar raak boksen, in de hoop, dat een of andere bokspromotor er een uitzoekt, die hem geschikt voorkomt om er iets van te maken. Zoo gebeurde het, toen ik daar op een avond ook eens toevallig was, dat Bugg moest boksen tegen een vent, riigToot genoeg was, om hem op te eten bovendien kende die tegenstaoder reeds iets van het spel. Bugg werd in de eerste ronde reeds onmiddeliijk bijna bewusteloos tegen den grond geslagen, maar hij herstelde zich voor de tweede en gaf hem zoo'n geweldigen slag, dat hij de eerste tien minuten niet tot be- wustzijn kwam. Het was een van de mooiste dingen, die ik ooit gezien heb. „Ja, dat moet wel leuk geweest zijn", zei Lady Jocelyn. „Ga door, Tony". „Ik had zoo'n plezier in dien kranigen jon- geci", venvolgde de baron rustig, „dat ik hem na afloop liet roepen en hem medenam, om eens lekker te eten. Ik dacht, dat hij van het boksen zoo hongerig was. want hij verslond in een minimum tijd alles wat opgedisn..'. werd, en toen ik hem vroeg, of hij altijd zoo n gezonde eetlust had, vemam ik, dat hij dien dag niets had gegeten, behalve een paar brok- ken droog brood als ontlbijL Bovendien was hij een kleine tien kilometer ver komen loo- pen, om dit wedstrijdje te houden. Bezwaar- lijk kan men zooiets een goede voorbereiding noemen, om met een snuiter te gaan boksen, dien tweemaal zoo groot is als je zelf bent."# „Het schijnt mij een hoogst verdienstelijke prestatie", oordeelde Lady Jocelyn op syrn- pathieken -toon. ,,Dat vond ik ook", zei Tony. „Ik liet hem den volgenden morgen naar Hampstead komen, om hem eens vormelijk te zien boksen met hanidschoenen aan. Toen zag ik onmid- dellijk dat ik met iets geheel ibuitengewoons te doen had. Hij kende niet veel van het eigenlij'ke boksen, maar hij was een geboren bokser zoo'n jongen bij wien vechten even natuurlijk is als ademhalen. Hij scheen ook op zijn manier wel een fatsoenlij'ke jongen een beetje ruw natuurlij'k, maar je mag toch ook niets anders verwachten. Wat daarvan ook zij, het eind van het liedje was, dat ik hem bij mij nam en sedert dien is hij bij mij gebleven." „Wat leuk!" zei Lady Jocelyn. ,,En in welke hoedajnigheid doet hij dienst in je huishou- ding Tony glimlac'hte. ,,Ik noem hem altijd mijn assistent-secretiarrs", sprak hij, „expres, om dien goeden Guy een beetje neer te zetten. Maar dit is zeker, dat Bugg een zeer bruik- bare klant is. Er is bijna niets, dat hij niet kan. Als hij zich niet traint voor een boks- partij, gebruiken wij hem voor werkmeisje." ,,0, bokst hij dan nog?" „Dat zou ik denlken!"' zei Tony. ,,Hij Is tot nu toe nog niet geslagen. Mijn beschermheer- schap over Bugg is mijn eenige bron van in- komstem. buiten mijn bezittingen. Ik heb ge durende het afigeloopeci jaar twaalf homderd pond aan hem vendiend." „Heeremetijd!" riep Lady Jocelyn. „Ik wist niet dat jij van z66 iets een geregeld beroep maakte, Tony. Met welk soort mensohen bokst hij „Wij stellen ons beschikbaar, an tegen el- ken bokser van naam te vecbten. Feitelijk zijn er nog maar een viertal, waarmede hij geen partij gemaakt heeft. Overmorgen zai er alweer een minder zijn." ,,Wa,t is er dan morgen te doen?" ,,Bugg moet met ..Bliksem" Lopez in Cos mopolitan boksen." ,,Wat hebben die menschen 'n mooie namen", zei Lady Jocelyn. ,,Wie is die ,,B!iksem" Lopez „Hij noemt zich zelf de zwaargewioht kam pioen van Europa", antwoordde Tony, min- achtend. ,,Hij is half Amerikaan half Liva- diaan. Daarom is het, dat Pedro hem be- schermt." ,,Pedro?" herhaalde Lady Jocelyn. ..Bedoel je Koning Pedro?" Tony knikte. Ja Lopez wordt beschenmd door een koning, of liever door een ex-ikoning. Wij ihopen morgenavond Zijne Majesteit vijf- honderd pond armer gemaakt te hebben." ,,Ben je bevriend met Pedro?" vroeg Lady Jocelyn. Bevriend nu juist niet. Maar hij is ook lid van de „Cosmo", weet u en ik ontmoet hem dikwijls op wearennen en soirees." Lady Jocelyn antwoordde niet onmiddellijk dioch bleef eenige oogentolikken peinzen.. ,,Ik herinner mij hem nog zeer goed als een kleinen jongen te Portriga, -voor de revolutie". sprak zij. „Hoe is hij opgegroeid?" „Hij is", zei Tony, terwijl hij een aschpropje van zijn mouw afk-lopte, „kort en dlk, don- ker en een beetje vlekkerig; jammer, dat hij eea beetje te veel drinkt." Lady Jocelyn knikte. „Ach", zei ze, .juist zooals zijn goede vader. Heeft hij ook het familiezwak voor het schoone ge"'?"ht ge- erfd „Hij is wel een beetje losbandig", zei Tony, ,,of liever, dat was hij. Molly Monk van het Gaiety-theatre met wie hij zoo goed als ver- loofd is, houdt hem flink in toom. Zij is er het meisje niet naar, om onbehoorlijikheden van hem te dulden." .jMolly Monk?" vroeg Lady Jocelyn. ,,Is dat het meisje, dat je eenige jaren geleden met je auto hebt aangereden?" ,,Ja, tante en ik heb, als vergoeding, haar opvoe-cling en opleiding voor het tooneel be- kosti-gd. Zij is een kleindochter van den ouden Monk, die vroeger portier op Holbeck was." Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5