wtm*r- Gemengde Berichten Pluimvee-Rubriek Burgerlijken Stand Marktberichten ..ac WIELRENNEN. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. EEN BRIEF VAN EEN VOEDER- FABRIKANT. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGBN AANBESTEDIN GEN, ENZ. UITSLAG VERKOOPINGBN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. van den bal aan den speler die het gunstigst stond opgjesteld. Men zag dat het geen doelpuntenregen zou worden, maar een wedstrijd wordt daamaar toch niet heoordeeld? Na de rust hadden de gasten het eerste suc- ces te boeken toen Grimmonprez voor Belgie doelpuntte. Dadelijk komt er actie in de Nederlandsche geiederen en Van de Weger, de Belgische doelman, moet herhaaldelijk optreden. Wels en Bakhuis leggen er een schepje op en beide spelers toonen zich voorhoedespelers van In ternationale waarde. Smit doelpunt kort daarop uit een voorzet van Wels. Nauwelijks is het gejuich verstomd of weer is het Wels die prachtig den bal voor de doelmond plaatst waar Vente naar Bakhuis kopt en daarmede Nederland de leiding geeft. Belgie wordt nu volkomen teruggedrongen en het offensief van Nederland is in voile werking. Smit kogelt hard tegen de bovenlat en de terugspringende bal wordt bemachtigd door Vente. De doelman Van de Weijer meent dat Vente een overtreding begaat, hij weifelt even of de scheidsrechter zal tusschenbeide treden, doch Vente weifelt geen oogenblik en het derde doelpunt is langs hem heengegaan. |De Belgen hebben nu succes, als Keizer niet voldoende kan wegwerken en Voorhoof hier- van handig gebruik \veet te maken. De stand is 2—3. Geweldig spannen de Belgen zich in, want dat tweede doelpunt is voor hun van zeer groote waarde, daar hierdoor hun reis naar Italie zoo goed als zeker is. Bakhuis komt er voortdurend beter in en zijn spel is een lust om aan te zien. Hij brengt telkens verwarring in de Belgische verdedi- ging. Eenmaal dribbelt hij twee Belgen voor- bij, maakt nu een schijnbeweging alsof hij naar Smit wil doorgeven. De voor hem staan- d* Smellinckx wordt hierdoor misleid, want hp rent in de richting van Smit, waardoor Bakhuis alleen den doelman voor zich krijgt en een geweldige kanjer besluit dit prachtig staaltje van welberekend technisch spel, 24. Nog enkele minuten zijn te spelen en Belgie verdedigt uit alle macht om het 5de doelpunt te voorkomen, waardoor zij gelijk met Ierland zouden komen te staan. Het is hun gelukt de aanvallen af te slaan en zoo eindigde deze bijzonder boeiende lan- denwedstrijd in een juiste verhouding. ZSC—HOEK. 10—1. Zaterdag speelde te Zaamslag voor de ne- derlaagwedstrijden der voetbalvereeniging ZSC, ZSC I tegen Hoek I. De Hoekenaars werden naar huis gezonden met een zware 101 nederlaag. DKIEWEGEN II—ONW II. 1—3. Voor haar nederlaagVedstrijden speelde Zaterdag Driewegen II tegen ONW II, waar bij door ONW II met 31 gewonnen wend. ONW IDRIEWEGEN I. 3—1. Deze wedstrijd werd voor de serielwedstrij- den van ONW gespeeld en door ONW ver- diend met 31 gewonnen. ONW heeft 1 in- valler, Driewegen 2. Na 10 minuten spelen geeft van Driel aan Driewegen met een schot in het uiterste hoekje de leiding, doch van Doeselaar maakt 10 minuten voor de rust voor ONW gelijk. Rust 11. Na de rust komt ONW meer in den aanval en weet spoedig, door een fout van Jansen, te doelpunten, 21. Als nog twee minuten te spelen zijn, doelpunt van Doeselaar onhoud- baar en heeft ONW zich in de finale ge- plaatst. WIELRENNERSVEREEN. „TRAP DOOR". Wegwedstrijd. Zaterdag j.l. was door de wielrennersver- eeniging „Trap Door" de eerste wegivedstrrjd uitgeschreven. Voor klasse A verschenen 10 renners aan den start, voor klasse B 5, voor klasse C 7, waarin resp. de afstanden 36 K.M. (9 ronden), 24 K.M. (6 ronden) en 16 K.M. (4 ronden) moesten worden afgelegd. Om 3 u. 17 min. werd vertrokken. Reeds bij de eerste ronde had een valpartij paats, waar door de renners bij het ingaan van de tweede bocht ver uit elkaar lagen en Eekman en De Vries aan den kop gingen, op korten afstand gevolgd door Romeijn en Klaassen. Hermans (Boschkapelle) bekwam bij de valpartij een ernstige beenblessure. Driemaal moest hij van rifwiel veranderen, reed 6en ronde zelfs op een gewone fiets den course mee en eindigde niettegenstaande deze pech en te verduren pijn op een in dit geval eer- volle 6e plaats, en had zijn groote achter- stand tot op een minimum teruggebracht. Ook De Vries, die zich vorige maal eerste plaatste, had met veel pech te kampen, even- als Wemaer, Hamelink en Leunis. Het was een pechcourse, maar ddn, waarbij de jongens een voorproefje kregen van de wisselvalligheden, waaraan een wegcourse on- derhevig is. EVenwel gaven ze den moed niet op, hielden vol tot het laatste, bereikten alien den finish, en haalden er uit wat er uit te halen was, getuige de tijd van 1 u. 2 min., waarin de afstand van 36 K.M. werd afge legd. In de tweede ronde kreeg De Vries banden- pech, zoodat nu Eekman alleen aan den kop ging op ongeveer 400 M. gevolgd door Ker vink. Bij het ingaan van de 6e ronde lag Kervink op nog 50 M. van Eekman. Laatstgenoemde kwam door onkundig aanreiken van een ver- frissching te vallen, van welke gelegenheid Kervink gebruik maakte een voorsprong te nemen van ongeveer 100 M., welke achter- stand Eekman niet meer heeft kunnen in- halen. We willen niet te kort doen aan de overige renners, want alien reden, alsof het leven er- van afhing. Als het pechduiveltje minder in him gezelschap "was geweest, zou de einduit- slag tot het laatste toe een vraagteeken zijn gebleven. Onder de 10 hebben we temporijders en sprinters, maar met in 't vooruitzicht de over- winning, en de naar huis mee te voeren eere- palm, zijn ze individueel tot het volbrengen van straffe dingen in staat.. Ons respect voor de ruiters op deze lichte stalen rossen met gebogen sturen en harde zadels, die soms zoo koppig van aard kunnen zrjn£ Respect voor deze taaie kerels, die zich gedurende een vol uur (een volgende maal nog langer) in bochten slingerden, hun ruggen kromden en tegen een straffen wind optom- den, om hun einddoel, een eervolle overwin ding, of al thans toch een eervolle plaats te bereiken. De einduitslag luidt: Klasse A (36 K.M.): 1. Kervink (Hoek) tijd 1 u. 2 min.; 2. Eekman, op 70 M.; 3. Klaassen (Sluiskil); 4. Breepoel; 5 Romeijn, 6 Hermans (Boschkapelle); 7. Hamelink, De Vries en Wemaer; 8. Leunis. Klasse B, 24 K.M.: 1. de Graaf; 2. v. Driel. Van Driel, die vorige maal in klasse C reed, bleek zijn plaats in klasse B Waardig. Klasse C, 16 K.M.: 1. v. Opdorp, 2. Kra mer; 3. Hoornaert; 4. Breepoel. Kramer, Hoornaert en Breepoel lagen in de 3e ronde vooraan. Door misleiding van een persoon uit het publiek namen zij op 't eind van de 3e ronde reeds hun eindsprint. Van Opdorp, die niet misleid werd, reed door en verkreeg hierdoor een dermate groote voor sprong, dat hij door de drie, op unfaire wijze misleide jongens niet meer kon worden inge- loopen en de overwinning behaalde. Maar jongens van „Trap Door", trapt door, de tanden op elkaar, niet versagen. Wegcourse te Eekloo. Drie Van onze jongens hebben Zondag de reis naar Eekloo, die op zichzelf reeds 40 K.M. bedraagt, aanvaard, om mee te rijden in een wegcourse van 45 K.M. over 3 ronden. 't Waren de Vries, Kervink en Klaassen. 45 deelnemers verschenen aan den start. Kervink hield den strijd vol en eindigde op de 17e plaats, wat een mooie prestatie is. De Vries gaf bij 't ingaan van de 3de ronde op, na tlwee ronden steeds in den kop te heb ben gereden. Klaassen gaf na 1 ronde op. Ze hebben getoond mee te willen in het legioen van de strijders op den weg. Na de zware course van 36 K.M., die Zater dag werd verreden, kunnen ze ten volste te- vreden zijn over hun "werk, dat getuigt van een taaie wil, een energie, eigen aan een waar lid van ,,Trap Door". Bravo jongens, prachtig gewerkt, We zien in de nabije toekomst de vaan van ,,Trap Door" hoog waaien. Voor de eer van jezelf, je club en de Nederlandsche driekleur: Trap door! ,,Doortrapper". OP EEN VELDWACHTER GESCHOTEN. Vrijdagavond omstreeks tien uur heeft, naar het Handelsblad meldt, een 29-jarige man te 's-Gravenzande op den 26-jarigen ge- meenteveldlwachter Van Eendenberg gescho- ten. Zwaar gewond is v. E. naar het zieken- huis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerd. De getroffene was Vrijdagavond na slui- tingstijd van de cafd's met zijn collega C. Landsman op surveillance gegaan. Toen zij zich in de Langestraat tusschen Gasthuislaan en Monstersche'weg bevonden, passeerden eenige baldadige jongelui, die wat luidruchtig waren. Veldwachter L. keek om, teneinde den jongens een reprimande voor hun luid- ruchtigheid te geven. Op hetzelfde oogenblik bemerkte hij, dat de foovenbedoelde 29-jarige man achter hen aan liep en de agenten op een afstand van 15 a 20 meter bleef volgen. L. schonk daaraan geen verdere aandacht, tot- dat plotseling een schot weerklonk. De beide veldwachters draaiden zich om, waarbij Van Eendenberg nog vroeg: ,,Wat doe jij voor on- zin?", omdat hij dacht dat de man van ,een alarmpistool gebruik maakte. Direct daarop voelde hij echter een stekende pijn en riep zijn collega toe; ,,Ik ben geraakt." Landsman bracht het slachtoffer naar de woning van een geneesheer. Tijdens dit vervoer had hij nog gelegenheid op te merken, dat de dader in een slop ge- vlucht was. Terwijl de dokter de eerste ge- neeskundige hulp verleende, zette Landsman het onderzoek naar den dader voort. Het spoor leidde van het slop in de richting van den Gasthuislaan en toen de veldwachter zich daar bevond, klonk een tweede schot, doch wegens de duistemis mocht het den veldwach ter niet gelukken, den verdachte te arrestee- ren. L. waarschuwde onmiddellijk den chef van politie en den burgemeester van 's-Gra venzande. De gewonde was inmiddels per zie- kenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd, waar door operatief ingrijpen de kogel verwijderd werd, die ter hoogte van den linkerlong het lichaam was binnengedrongen. Zaterdagmorgen was zijn toestand buiten direct levensgevaar. De verdachte was uit 's Gravenzande af- komstigd en werkzaam bij een drukkerij al- daar. Omtrent half een des nachts heeft de G. zich aan het bureau van politie in de Prinse- straat te Den Haag gemeld en den dienst- doenden inspecteur volledig omtrent zijn daad ingelicht. Hij verklaarde het wapen, waar- mede de daad is geschied, in het water te heb ben geworpen. Naar dit wapen wordt thans door de politie gezocht. De dader van den aanslag op den veld wachter van E. te 's Gravenzande, heeft te- genover den burgemeester een volledige be- kentenis afgelegd. De G. verklaarde, dat hij een hekel aan den politieman had. Een reden voor deze antipathie kan hij echter niet op- geven. Reeds maandenlang heeft hij met het plan rondgeloopen den veldwachter neer te schieten. In het begin van dit jaar heeft hij het pistool gekocht en zich in gebruik van het wapen geoefend. Reeds Donderdagavond was hij voornemens op den veldwachter te schieten, maar omdat hij toen zijn fiets niet bij zich had heeft hij de gelegenheid ongebruikt voorbij laten gaan. Vrijdagavond toen hij naar de repetitie van een zangvereeniging moest nam hij opzettelijk zijn fiets mee, ten einde zoo noodig onmiddel lijk te kunnen vluchten. De G. heeft aan de zangrepetitie deelgenomen en vervolgens nog een boodschap voor zijn patroon gedaan, waaraa hij in de Langestraat op den agent heeft geschoten. Hij toonde niet het minste berou'w over zijn daad. Het wapen, een Liberty-automatisch pistool, had hij geladen met vier patronen; na er tweemaal mee te hebben geschoten heeft hij het in het water geworpen. Het is nog niet gevonden. De G. is voor den Officier van Justitie ge- leid en daama in het Huis van Bewaring op- gesloten. De toestand van den gewonden veld wachter is gunstig. KOE IN DE WEI AFGEMAAKT. Donderdaigmorgen ontdekte de heer K. te Soest, dat een zijner koeien uit het weiland was verdwenen. Bij onderzoek bleek, dat dieven het beest hadden doodgeschoten en af- gemaakt. Alleen de kop en pooten werden nog in het weiland gevonden. In den kop be vond zich een kogel van 12 mM. Vermoed wordt, dat de koe per auto is weggevoerd. Het is de politie tot dusver niet gelukt, eenig spoor van de daders te ontdekken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ BAARN. Vrijdagavond ongeveer negen uur bevond zich een vrachtauto, afkomstig uit Zutfen, op den Amsterdamsdhen Straatweg nabij de buitenplaats Buitenzorg te Baam. De chauf feur had den auto stop geizet am het achter- licht te ondenzoeken, dat niet wilde branden. Terwijl hij hiermee bezig was, kwam een auto aangereden uit de richting Amsterdam, die in voile vaart tegen de adhterzijde van den vrachtauto botste. De chauffeur van den vrachtauto werd zoodanig gewond, dat hij enkele oogenhlikken later is overleden. In den auto zaten behalve de chauffeur nog drie personen. Deze drie inzittenden liepen lichte verwondinigen op, De chauffeur klaagde over inwendige pij- nen en moest voor onderzoek naar het zieken huis te Baam worden vervoerd. De auto werd zwaar toescbadigd. Vrijdagaivord omstreeks half acht is op het Bagijnhof te Dordrecht de 63-jarige loop- knecht van Gebr. Vinke's modemagazijn, I. Sleeuwits, door een zeswieleigen vrachtauto van Jansen's bootemdienst te Rotterdam over- reden en gedood. S. was gehuwd en vader van eenige kinderen. Vrijdagavond laai bemerkten voorbijgan- gers, dat op de Leidsche vaart te Benne- broek een auto stond, waarvan de kap open was, terwijl op het reservoir een trechter was geploatst. Door den langen duur van het opctithoud opmerkzaam gemaakt, ging men de politie waarschuwen, daar men vreesde, dat een ongeluk was gebeurd. Te omstreeks 4 uur Zaterdagmorgen begon de politie uit Heemstede in de Leiidsche Vaart te dreggen. Om circa negen uur werd vlak voor den stei- ger van de voormalige Hhllandsehe Cultuur Maatschappij'het lijk opgelhaald van den han- delsreiziger W. uit Haarlem. In den wagen vocud men een autojas en een actetasch, waarin een bedrag van f 100. Men venmoedt, dat de verongelukte water heeft willen scheppen, om den motor af te koeien. Daarbij is hij te water geraakt en verdroriken. MISPLAATSTE GRAF. In de Haagsche Courant verscheen een ad- vertentie van den volgenden inhoud: ,,Gevraagd een pakhuisknecht, loon 20 per week. Aanmelding des morgens tus schen 8 en 9 uur bijGroemtenihandel, vakNieuwe Groenten- en Fruitmarkt." Reeds spoedig zijn werkloozen er op uitge- trokken om nog voor den vastgestelden tijd in contact te komen met den werkgever. Het aantal liefhebbers was spoedig reeds gegroeid tot over de 200. A1 deze werklustigen infor- meerden in de omgeving van de groenten- markt naar het huisadres van den in de ad- vertentie genoemden groentenhandelaar. Al leen zij die er het eerste bij Iwaren, hebben ge legenheid gehad den groentenhandelaar te spreken te krijgen. De geheel te goeder trouw zijnde man, ver- telt Het Volk, bleek van niets te weten. On- ibekenden, die 'n ,,loUetje" hadiden w-illen heb ben hadden de onzalige gedachte gehad, be- doelde advertentie te plaatsen. Ter voorko- ming van ongelukken heeft de groentenhan delaar zijn woning in de Transvaalbuurt maar gesloten gehouden Den volgenden morgen vroeg hebben de gegadigden naar de ver- meende betrekking van pakhuisknecht zich in grooten getale op de groenten- en fruit markt gemeld. Het waren niet alleen Haag sche werkloozen, die slachtoffer werden van de wel zeer lichtzinnige grappenmakerij. Uit Delft en Rotterdam, uit Leiden en Oegst- geest, zelfs uit Amsterdam kwamen werkloo zen, belust op Werk en een vast weekgeld. Het aantal werkloozen, dat op de adver tentie is afgekomen, moet op minstens 500 worden getaxeerd. De Haagsche politie heeft naar een en an- der een onderzoek ingesteld. GEEN OVERIJLDE STAP. Te Nijmegen is onider veel belangsteiiiiig het huwelijk valtrokken tusschen een 82- jarigen man en een 71-jarige vrouw. OVERTREDING UNIFORMVERBOD Tegen Mr. C. W., ajdvocaat en procureur te Vemlo, is bij het verlaten van het gerechts- gebouw te Roermond door een daar dienst- doenden rijksveldwachter proces-verbaal op- gemaakt wegens het dragen van het insigne der N.S.B. Het insigne is in beslag genomen Naar gemeld wordt zou deze bekeuring op last van hoogerhand zijn geschieid teneinde een uitspraak in hoogste instantie te verkrijgen. INBRAAK TE ZWOLLE. Bij haar thuiskomst ontdekte het dienst- meisje van de familie J. Klinkert in de Veenestraat te Zwolle, dat ongewensdhte be- zoekers het huis hadden beizocfht. Zij stelde den heer Klinkert, die met zijn echtgenoote op bezoek was, met het gebeurde in kennis. Het huis bleek een chaos te zijn. Alles was ovenhoop gehaald. Ontvreemd zijn pl.m. 1000 aan familie-sieraden, goud- en zilverwerk en geld. Van de dieven is tot dusver geen spoor ontdekt. VERZONNEN OVERVAL. Eenige dagen geleden deed de 22-jarige arbeider C. T. uit Boxtel een verhaal aan de 'marechaussee, waaruit moest blijken, dat hij op den weg 's-HertogeniboschBoxtel zou zijn ovenvallen, toen hij daar met een bakfiets met manufacturen reed. Men had hem be- wusteloos geslagen en hem zijn geld, zijn goederen en zijn fiets afgenomen. Na het onderzoek van de marechaussee meeniden dezen aan het verhaal weinig geloof te moeten schenken. Het slot is nu, meldt de ,,Tel.", dat hjj de goederen zelf te St. Oede- rode op 19 April heeft gestolen. Hij zit nu in het Huis van Bewaring. NEDERLANDER BEROOFD TE ANTWERPEN. V. D. meldt uit Anbwerpen: Woensdag heeft te Anitiwerpen een beroo- ving plaats geihad, waarvan de Nederlander L. Z., die sinds eenigen tijd in een hotel in de Sdmonsstraat verhlijf houdt, het slachtoffer is geworden. De heer Z. was in kennis gekomen met den 38-jarigen Rus M. H. uit Hamburg, met wien hij vriendschappelijke betrekfeingen had aan- geknoopt. Woensdagavond had genoenfde B. wederom een bezoek bij hem gebracht en hem bij die gelegenheid eenige lekkemijen aange- boden. Toen de heer Z. deze opgegeten had, was hij in slaap gevallen en toen hij eenigen tijd later ontwaakte, bemerkte hij tot zijn groote ontsteltenis dat zijn „vriend" verdwe nen was met medeneming van zijn twee i>orte- feuilles inhoudende f 30.000 en 7 1 8000 Bel gische frs. De politie heeft den Rus nog niet te pakken. Vragen, deze rubriek betreffende kunnen door onze abounds worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Deze week kreeg ik uit Zeeuwsch-Vlaande- ren een bijzonder aardige brief, waarin iemand van de praktijk op zijn manier vertelt wat ik al in verschillende artikelen besprak, maar dat toch wel goed is nog eens te herhalen daar het voor velen hoogst nuttig kan zijn. De brief luidt 'als volgt: ,,Ik lees altijd met aandacht uw artikelen, zoowel over opfok van kuikens, ziekten, als pullorum enz. Nu wil ik U als leverancier van opfokvoeders en ochtendvoe- ders eens iets mededeelen. De levering ge- schiedt meest in Belgie en als men dan eens genoeglijk klapt (praat) met eerste klas kwee- kers dan kunnen zij zoo aardig hun ervaring mededeelen, zooals de volgende: De ziekte van kuikens komt het meest voor bij diegenen die de vuilsten zijn em alle werk- zaamheden ontzien. Er is veel werk aan te doen, veel toezicht is noodig. Waar vorig jaar oude kippen hebben geloopen, laat daar nooit jonge kuikens loopen, de oude kunnen met iets besmet wezen. Als er dan jongen komen en op den grond pikken raken ze besmet en er ko men hoopen doode kuikens en de voederfabri- kant heeft het gedaan. Waar oude kippen heb ben geloopen omspitten en een geheele tijd laten liggen of laten uitwinteren om besmet- ting te voorkomen De Belgische kweekers zeggen: de meeste zieken komen voor bij hun die zeggen: het zal wel gaan, zulle. Nog iets wil ik U mededeelen dat gebeurd is over de Schelde (ik zal geen naam noemen). Wij hadden daar voeder geleverd en kregen bericht dat het voeder niet deugde en nog meer van die praatjes. Wij gingen direct naar diem mijnheer en hebben alles eens bezichtigd en ik verzeker U, dat hij een danige uitbrander kreeg. Het was letterlijk een schandaal, de hokken, alles vuil. Den vorigen dag had het geregemd en de grond was nog een modder- poel. Alles liep dooreen, jonge en oude en de dieren zagen er slecht uit. Hij zou het voeder niet betalen, enz. Laat zulke afnemers naar de buren gaan! Wij hebben hem den raad gegevengaat eens naar Belgie en neemt daar les. Wij leveren aan personen waar alles fijn is ingericht, de broed- machines, het gebouw, alles even netjes, de kweekplaats keurig gewit, alles puik voor el kaar. Zou men niet trotsch mogen wezen op zulke afnemers. Van rommel komt niets dan verdriet!" Tot zoover onze voerhandelaar in zijn ont- boezeming over vuile en nette klanten. Het is volkomen waar, dat vuilheid ziekte geeft en vooral bij kuikens en over het algemeen bij pluimvee heel gauw, omdat er meestal veel pluimvee op een kleine oppervlakte bijeen zit. Met reinheid alleen kan men veel ziekten be- strijden. Neem b.v. bij pullorum onder de kunstmoeder eens tweemaal per dag schoone zakken, ontsmet in creoline, zooals ik al eens beschreven heb. De pullorum verliest dan al grootendeels haar karakter van ernstige be- smettelijke ziekte en zorgt men dan bovendien nog voor de door mij beschreven hygienische voer- en drinkbakken dan doet de ziekte al heel weinig kwaad. En zonder twijfel kan de voederhandelaar in dezen een zeer belangrijke rol spelen. Als de voederhandelaar goed op de hoogte van het vak is kan hij zijn afnemers prachtig van advies dienen. Hij kan een zegen voor zijn klanten zijn, mits hij door ijverig studeeren in goede pluimveeliteratuur zorgt bij te blijvem. Op dat gebied komen echter juist de voeder- handelaren in de pluimveebladen het meest tekort, want de wetenschappelijke voorlich- ting daarin is over het algemeen maar hoogst matig. Ik sta werkelijk geregeld verbaasd als ik bemerk dat verschillende voederfabrikan- ten thans nog niet op de hoogte zijn van de gegevens van het wereldcongnes in Rome en van de internationale literatuur en dat wijst op een onjuiste em schadelijke toestand. Ook enkele opmerkingen van onzen brief- zender zijn niet geheel juist en wil ik even recht zetten, zulks temeer omdat ze echt de meening van het publiek uitdrukken. Dat we geen kuikens op terrein van oude kippen mo gen laten loopen is bekend, maar dat we de grond weer beter zouden krijgen door laten uitwinteren is onjuist. De smetstoffen waar het om gaat zijn door koude niet uit te roeien, de felste winter doodt ze nog niet, zelfs niet de koude aan de pool en de zeer lage tempe- raturen die men kuastmatig maakt in de la- boratoria. Laten we daar dus niet op vertrou- wen, het uitvriezen is in dit opzicht waarde- loos. Eenige jaren ongebruikt laten liggen zou gaan, maar wie heeft daar de ruimte voor? Vandaar dat ons advies is: bedekken met kalk en omspitten. Heeft men de kuikenren niet meer noodig dan groen er in zaaien, heeft men hem wel noodig dan vertrouwen op de kalk en omspitten. Ik kom daarop terug, de eerste lenteboden zijn er en dat beteekent dat er aan de Rijksseruminrichting al verschillende kuikens binmenkomen met bloeddiarrhee of met een vreemd woord coccidiosis. Dr. TE HENNEPE. TER NEUZfEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Hofman, schilder, Pierssenspolderstr. 23, van Zaamslag. H. Pijpelink, steenzetter, Tholensstraat 95, van Hoek. J. Weijsenborn, dienstbode, O 220, van Heerlen. Wed. M. Pladdet geb. Helmendag, zonder, P 88b, van Hoek. I. E. van Kerkhoven, dienstbode, Kersstraat 13, van Hontenisse. G. Klapmuts, verpleegster, Axelschestr. 58, van Blokker. Vertrokken: B. A. Ensink, winkelbediende, Noordstr. 63, naar Goes. J. L. M. Heeffer, kraanmachinist, Midden- straat 20, naar Halsteren. A. P. J. Voerman, boekhouder, Noordstraat 53, naar 's-Gravenlhage. R. C. G. de Meurichij, kantoorbediende, Spoorstraat 3, naar De Clinge (B.). S. A. Luitwieler, onderwijzer, Nieuwstraat 16, naar Vlissingen. G. H. ten Asbroek, onderwijzer, De Jonge- straat 9, naar Haaksbergen. W. M. Danker, zonder, Nieu*wstraat 43, naar Zuiddorpe. 2 Mei. TER NEUZEN. Verkoop pootuienzaad en tuinboonenzaad. Deurwaarder Huineman. SINT JANSTEBN. Aanbesteding maken tegelpaden. Burg, en Weth. van St. Jansteen. 3 Mei. SAS VAN GENT. Veiling landbouwimspan. Notarissen Pijls en Smits. KLOOSTERZANDE. Veiling bij verblijf van bouw-, weiland en dijk. Notaris Van der Schrieck. 5 Mei. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woonhuis. Architect J. Deij C.'Lz. 8 Mei. PHILIPPINE. Vergadering van stembe- voegde ingelanden van den Mosselpolder bij den heer A. Wiskerke. 9 Mei. KLOOSTERZANDE. Veiling bij toeslag van een hofstede. Notaris Van der Schrieck. 11 Mei. KLOOSTERZANDE. Veiling bij verblijf van eene hofdstede. Notaris Van der Schrieck. ZAAMSLAG. Zaterdag is door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen, in het logement van den heer R. P. van de Veke alhier, ten verzoeke van den heer P. de Jonge te Reuzenhoek, aanbe- steed het bouwen van een woonhuis. Inschrijvers waren: Metselwerk: J. A. Lensen /1294; C. Ver- meere te Stoppeldijk 1292; J. de Vos 1284; A. J. de Visser f 1219; Gebrs. de Bruine J1195; P. de Rooij te Boschkapelle 1170. Timmerwerk: J. de Meijer te Terhole /784; F. Aartsen te Groenendijk /765; Gebrs. van Kerkhove te Kloosterzande /765; J. C. Kaij- ser 734; M. H. Wisse /724; J. Wisse te Axel f 715; D. Basting /707; A. Kaijser 707P. A. Mangnus te Boschkapelle /696; Wed. D. Galle 681. Zink'werk; H. Mel te Kloosterzande /90; J. M. de Zeeuw 85. SchilderwerkGebr. van Bunderen te Bosch kapelle 173; C. Haak /158; Gebr. de Schrg- ver te Terhole 142,75; C. Wisse /134; C. Kaijser /130; Gebr. Kalle te Kuitaart 119. Electra: H. W. 'Houg /43. De inschrijvers, achter wiens naam geen ■v^oonplaats is vermeldt, wonen te Zaamslag. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 27 April. Marinus Izaak van Driel, oud 28 j., jm. en Johanna Meeusen, oud 28 j., jd. Jan Abraham van der Jagt (van Yerseke), oud 67 j., wedn. en Jacoba van der Maas, oud 47 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Andrd Bernardus de Buck (van Westdorpe), oud 22 j., jm. en Rosalia Irma Sidonia Willems, oud 19 j., jd. Geboorten. 20 April. Paul Rem6 Marie, z. van Jacobus Petrus van der Sneppen en van Maria Frederika van Campen. 21 April. Cornelia Magdalena, d. van Jan Comelis van Eijk en van Leuntje Anna Dooms. 23 April. Frangoise, d. van Adriaan 't Gilde en van Catharina de Blaeij. Adriaan Karel, z. van Anthonij Willem Verschejling en van Fransina Jeanette de Baare. Overlijden. 25 April. Pieter Adrianus Mie- Len, oud 87 j., wedn. van Adriana Sara Ver- goUwe. Rotterdam, 30 April 1934. VEEMARKT. Aangevoerd werden: 546 vette runderen, 308 vette kalveren, 197 schapen en lammeren en 883 varkens. De noteerdng was als volgt: Koeien le lew. f 0,55f 0,60, 2e kw. f 0,48 /0,52, 3e kw. 0,380,42; Ossen le kw. 0,52—/ 0,56, 2e kw. 0,46—/ 0,50, 3e kw. 0,400,42; Kalveren le kw. 0,80—0,90. 2e kw. 0,60—/0,70, 3e kw. 0,45—f 0.55 Schapen le kw. 0,44, 2e kw. 0,39, 3e kw. /0,34. Per stuk /22, /II en /10; Lamme ren le kw. 0,46, 2e kw. 0,41, 3e kw. 0,35; Per stuk 19, 12 en 10; Varkens le kw. 0,34-/0,36, 2e kw. 0,30—0,32, 3e kw. 0,260,28; Zouters niet genoteerd. De handel was aver het algemeen kalm Een partijtje schapen en lammeren werd voor Belgie gekocht. VLAS. Blauw 8300 K.G. 0,40—/0,60; Hollandsch Geel 5200 K.G. 0,40—/0,55; Dauwroot 500 K.G. 0,38—/0,43. Voor Dauwroot bestond eenige belangstel ling; overigens was er weinig antmo en bleef het aangevoerde gedeeltelijik onverkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigeniheimers 3,50f 3,80; Zeeuwsche Eigeniheimers 33,40; Beve- landers 3f 3,30; Zeeuwsche Bonte 4 /4,50; Zeeuwsche Blauwe 44,50; Bravo's 4,20—/4,75; Red Star 3,60—/4,20; In dustrie 2,903, alles per H.L. Winter- malta 16 a 17 cent per K.G. Westlandsche ronde zand 6 cent per K.G. FIJNE ZADEN. Geen noteering, GRANEN EN PEULVRUOHTEN. Gerst Chevalier 5/5,50; Haver 6 /6,25; Erwten, kleine groene 78; Schok- kers 1012; Bruine Boonen 88,60. De handel was uiterst gering. Voor Sluiskil: 28 April. Nederl. s.s. DELFS- HAVEN, 3250, gem., R'dam; Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1563, kolen, New-Castle; Finsoh s.s. BARBRO, 1272, ledig, Duinkerken. 29 April. Ital. s.s. VOLUNTAS, 2874, py- riet, Portiglioni; Finsch s.s. MINERVA, 1177, ledig, Louden; Duitsch s.s. EULER, 913, stukg., Antjwerpen. Van Sluiskil: 27 April. Eng. s.s. KEN NETH HAWKSFIELD, 910, ledig, Blyth. 28 April. Eng. sjs. ROYSTON, 1641, ledig, Tyne; Duitsch m.s. APOLLO, 1311, kunst- mest, Anbwerpen. Voor Selzaete: 29 April. Eng. s.s. ATHEL- STANE, 358, creosoot, Immingtoam. Voor Gent: 27 April. Russ. s.s. MOLOTOV, 1296, hout, Moenmansik; Eng. s.s. OTTO, 360, stuikg., AnbwerpenEng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. GUDRID, 748, pyriet, Thamshavn; Elng. s.s. TEES- WOOD, 446, pekkolen, Goole; Noorsch s.s. NOVASLI, 1973, pyriet, Huelva. 28 April. Nederl. m.s. CASTOR, 95, gem., Antwerpen; Finsch s.s. WUMA, 1956, pot- asch, Barcelona; Finsch s.s. ALCA, 297, led., Exmouth. 29 April. Duitsch s.,s. ELLA HALM, 544, hout, Memel; Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig. Brugge; Fransch ss. BOREE, 1145, ledig, IJmuiden; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon- den; Eng. s.s. CLONLEE, 396, ledig, Traville; Zweedsch s.s. WILTON, 921, hout, Stockholm; Eng. s.s. HEBBLE, 425, stukg., Goole. Van Gent: 27 April. Duitsch s.s. ROSE, 879, ijizer, Stettin; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Belfast; Eng. s.s. DONA FLORA, 292. ijzer, Boness: Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, stukg., Newport; Estl. s.s. CAROLINE, 365, ledig, Duinkerken. 28 April. Russ. m.s. FRIEDRICH ENGELS, 2201, stukg., R'dam; Eng. as. OTTO, 360, stukg., Hull; Deensch s.s. RAGNHILD, 678, ledig, Methil; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith; Noorsch s.s. GUDRID, 748, ledig, Blyth. 29 April. Duitsch s.s. BERN HARD BLU- MENFELD, 1653, ledig, Gdynia; Finsch s.s. ALCA, 297, fosfaat, Lifoau; Eng. s.s. TEES- WOOD, 446, ijzer, Stockton; Nederl. m.s. CASTOR, 95, ijzer, Hull; Noorsch s.s. FOINA, 999, pyriet, Odda.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3