i A Zoo'n hoofdpijn? AKKERTJES k Daar zal ik U even van af hel pen Draag altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in Uw vestzak rr Sport TERNEUZEN, 30 APRIL 1934 "AKKERTJES" zijn nu ook verkrijybaar in handige metalen zakdoosjes met 3 Cachets. Dat is zoo gemakkelijk. Ge hebt ze dan, waar Ge U ook bevindl, allijd bij U en ze komen telkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spier- pijn, Zenuwpijn, Migraine, Kater Gnep, enz. (AKKER-CACHETS) AXEL. SAS VAN GENT. Volgens recept van Apotheker Dumont nederlandsche middenstands BANK. SELZAETE. RECHTSZAKEN. droNken achter het stuur. VOETBAL. Wrj zouden hem desniettemin. wat er ver ier ook in bijzonderheden Op, zijn betoog aan to merken moge zijn, toch nog geloof hebben geschonken, als de feiten zijn bewering van bet onvermogen van Duitschland om te be- talen, niet al te fel logenstraffen. Iemand die boven zijn kracht leeft zal nooit kunnen be- talen. Duitschland doet op ontzaglijke schaal aan onproductieve werkversehaffing, waar- idoor vele honderden millioenen per jaar aan extra grondstof moet word en ingevoerd en dus in vreem.de munt betaald. Daarvoor is wel gelid. Duitschland is vender aan het beiwapenen op een wijze die ook iveer een paar honderd millioen per jaar kost. Dit wil het eerst betalen, en daar- na komen de schuldeischers aan de beurt; of niet aan de beurt. Dr. Schacht weet heel goed dat dit de eerste oorzaak ervan is, dat zelfs beperkte betalingen van rente niet meer kun nen plaats vinden. Zijn zekere berichten juist dan zou hij zelf met veel klem op de gevaren die nog verdere uitbreiding van dit stelsel moet meebrengen, gewezen hebben. Hij weet waar de schoen wringt en \vaarom Duitschland geen enkele verplichting meer kan nakomen. Inderdaad niet kan nakomen, want iedere cent, die er voor het buitenland beschikbaar komt, zal ook verder aan deze dingen worden besteed. Maar als het zoo is, bespare Dr. Schacht het buitenland zijn ver- wijten. Is het zijn taak, de aandacht van de ware oorzaken der insolventie af te \venden Zijn betoog kan Duitschland en ook de mark niet redden; wel een betoog tegen de oneco- nomische dingen, waarmede Duitschland op het oogenblik zijn crediet, en tevens zijn eigen geld vermoordt. DE 25ste JAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Ter eere van den jaardag van Prinses Ju liana wapperde alhier van openbare en vele particuliere woningen de driekleur. Het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden is voomemens hedenavond een muzikale wandeling te maken. 1 WEER EEN SCHOOLREISJE GEWONNEN. Naar men ons mededeelde ontving de heer Luitwieler, onderwijzer aan de Herv. school alhier, bericht dat bij een door de Firma Hille, beschuit- en koekfabriek te Zaandam uitgeschreven wedstrijd in het invullen van spreekwoorden op plaatjes verpakt bij artike- len van bedoelde firma, zijn klasse een school- reis heeft gewonnen. Wij herinneren, dat ook het vorig jaar aan de klasse van den heer Luitwieler dit voor- recht is te beurt gevallen. Ook de heer Stouthamer, onderwijzer aan de Chr. school in de Jozinastraat ontving, naar wij vernemen, van dezelfde fabriek een ,,gelukstelegram", meldende dat zjjn klas in dezelfde wedstrijd een schoolreis heeft ge wonnen. BEZOEK VAN TURNERS. Gisteren kreeg onze stad het aangekondig- de bezoek der Belgische Turners. Het Waren een 400tal leerlingen, jongens en meisjes, be- hoorende tot de Oost-Vlaanderengouw van den Koninklijken Belgischen Tumbond, om- vattend de afdeelingen Gent, Lokeren en St. Nicolaas. Die van laatstgenoemde plaats kwa- men per trein, de overigen met fraaie groote autobussen. Zooals was aangekondigd werden des mid- dags op het parkeerterrein alhier vrije- en ordeoefeningen vertoond. De uitvoerders had- den daarmede bij het talrijk opgekomen pu- bliek veel succes. Het verdere deel van den tijd die de turners met hunne begeleiders be schikbaar hadden, werden voor het grootste deel doorgebracht aan den oever der Schelde, waarvoor het gister een bij uitstek mooie dag was. AMRAOHTSSCHOOL VOOR TER NEUZEN EN OMSTREKEN. Met ibetrekking tot de uitreiking der diplo ma's aan leerlingen der Ambactotsschool, op j.l. Vrijdag kunnen wij mag mededeelen, dat na de uitreiking door een deir gediplomeerden n.l. J. J. de Bakker, namens zijn kameraden in goedgekozen woorden aan foestuur, direc- teur en leeraren der inrichting dank werd gezegd voor het genoten onderwijs en de beste wenschen werden uitgesproken voor den verideren bloei der inrichting. Morigen begimt de nieuiwe cursus aan deze inridhting. Dat er voor de opleiding tot verschillende beroepen, aan deize school nog al animo be- staat. blijikt wel uit het aantal camdidaten, dat zich opgaf voor de nieuwe cursus. Dit aantal bedroeg over alle vakken 63. Hiervan konden echter 52 worden geplaatst. De cursus 1934—1935 begint dan ook met 154 leerlingen, vendeeld oyer de volgende vaikken en klas&en Timimerlieden. le klasse 18; 2e klasse lo, Se klasse 13. Mach. foankiwerkers. le klasse 16; 2e klasse in den weg waren gelegd, zijn hierdoor, het- geen met groote voldoening mag worden ge- constateerd, volmaakt opgeheven. MET DEN AUTO IN DE SLOOT. Woensdag reed een auto op den weg van IJzemdijke naar Breskems, met een vaart vol- gens zeggen van den bestuurder, van ongeveer 80 K.M. op den Oranjedijk de booht uit en de ongeveer drie a vier meter lager liggende, langs den dijk loopemde sloot in. De auto was te ongeveer 9 uur uit IJizemdijke vertrokken voor de laatste boot te Breskens en werd be- stuurd door den heer Klaver, Nash-dealer te Midideltourg. Naaist dezen was de heer L., handelsreiziger te Middelbrug, gezeten. K. die erg aan zijn gezidht gewond was en over pijn in de rechterknie klaagde, wist zich via het schuifldak uit den deerlijk gehavemden wa- gen te bevrijden. Door een passeerenden automnbiiist werd hij naar IJzendijke ver- voerd, teneimde onder doktersbehandeling te worden gesteld. L. werd door ter plaatse aarnwezigen eveneens via het schuifdak uit den iwagen bevrijd. Hij klaagde over hevige pijnen en werd dioor een ter assistentie ver- schenen IJzendijkscihen automobilist naar het aiekemhuis te Oostburg vervoerd. K. werd, na verbonden te zijn, eveneens naar het zie- kenhuis verwerd. De auto is later met een kraamwagen der firma Huisman te Oostburg weggesleept. DIACONALE CONFERENTIE. Op Vrijdag 1 Juni zal te Goes de 14e Prov. diaoonale conference worden gehouden. In de morgenvengadering zal een drietal crisis- vragem, aan de orde gesteld door Tholen, Ber gen op Zoom, en Zaamslag worden behandeld, terwijl in de middagvergadering Mr. J. W. Noteboom uit Scheveningen eveneens een crisi'Sonderwerp in verband met den diacona- len arbeid zal inleidem. Tot tijdelijik onderwijzeres aan de Ghr. school te Magrette bij Axel, is benoemd, mej. Com. Aamoutse, wachtgeldster te Groede. Aangehouden. Door de politie alhier is aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere W. M. E. S., reaziger te 's-Gravenhage, die ten nadeele van een Rot- terdamische firma in lederwaren, een belang- rrjk bedrag aan geld heeft verduisterd. Een en ander betrof gedane leveranties van leder waren door genoemde firma gedaan aan clien ten" in Zeeuwsch-Vlaanderen. Arbeidsbeurs. Glazen bun mel 12 s.uks Uech.s 52 cent IQnue.beto.mg mbegrepen). Dit zakdoosje OA ppnf metdriestuks Ingez. Med. klasse 15; 2e klasse 8; 2e klasse 3; 17; 3e klasse 14. Eleetriciens. le '3e klasse 13. Automonteurs. le klasse 7; 3e klasse 1. Schilders. le klasse 6; 2e klasse 5, 3^ klasse 3. Van deze leerlingen komen 56 uit de ge- meente Ter Neuzen, en de anderen uit e ojnliiggende gemeenten. AUTO-ON GEV A L. Zaterdag is op den weg van Uzendijke—- Philippine, nabij Pyramide, door onbekende oorzaak de auto, bestuurd door den zoon van den landbouwer H. de Regt, wonende bij het Zwaantje, vermoedelijk door een gebrek aan de stuurinrichting van den Weg geraakt en m de daameven gelegen sloot terecht gekomen, waarbij de auto eenmaal over den kop gmg- Volgens den bestuurder was de vaart een 40 j 45 km gang, alzoo niet groot. Met den bestuurder zatem nog 3 anderen in de auto. Zij beliepen alien eenige verwondmgen of kneu- zingen, gelukkig niet van ernstigen aard. Zij werden door den heer Freriks, uit Tei Neuzen, die daar met zijn auto passeerde, op- genomen en naar Dr. Van Bockstaele te Ter Neuzen gebraeht. Vandaar konden zij, na be handeld te zijn, huistovaarts gaan. Jozef" UITVOERING. De R K. Tooneelvereeniging „Sint g-af zondagavond in het Patronaatsgebouw een uitvoering, waarvoor de belangstelling niet bizonder groot was. Dit zal wel te wijten ziin aan het vergevorderd seizoen. Omrevoerd werd „De Man zonder geheu- een'' een vroolijk stuk, dat de aanwezigen bijiwijien deed gieren van de pret om de gekke uituaties door „ide man zonder geheugen o-esohapen. Het was een genobvolle avond en de vereeniging heeft door de opvoeimg van at Stuk weer nieuiwe lauweren gevoegd b.j degene, welke ze reeds door opvoermgen als c!j zult niet dooden" en „Wat met sterven kon" had verkregen. EERSTE H. COMMUNIE. De Eerste H. Cammunie der kimderen zal niet op a.s. Zondag 6 Mei plaats hebben. zooals eerst bepaald was en wij reeds gemeld hebben, maar op Donderdag 10 Mei (Hemel- vaartsdag). KINDERFEEST DER A. J. C. Zomdagmiddag had alhier vanwege de A. J. C. het aangekonidigde kinderfeest plaats voor kimderen van modem georganiseerden in ,,Ons Gebouw" aan de Tramstraat. Ongeveer 130 kleuters waren in het ruime gelbouw aaniweizig, dat voor deize gelegenheid feeste- lijk versierd was. De kinderen wenden ont- haaJid op versohUlende versnaperingen, die door goedgeefsche winkeliers en burgers gra tis beschikbaar waren gesteld. Voorts wer den de kimderen bezilggehouiden met spelletjes zooals koekhappen, zakloopen, hoogspringen enz. Het was een gemoeglijke miidldag voor de kleinen. Des avonds wend in hetzelfde ge- bouiw een bazar gehouden ten hate van de A. J. C. van eigengemaakte goederen. Ze was druk bezocht en alle voorwerpen wenden ver- kocht. Een woond van dank aan alien, die hebben meegewenkt tot het welslagen van dezen dag, is hier zeer zeken op zijn plaats. kabel GEBROKEN. Vrijdag is de nieuwe kabel die ten behoeve van de N.V. P.Z.E.M. door den Brakmanwerd gelegd toen men nog een 100 M. van den vasten wal was, gebroken, doordat er een knik in kwam. Men zal den kabel thans moe- ten opvisschen. De schade wordt door verze- kering gedekt. Er is terstond bij de Neder- landsche kabelfabriek te Delft een andere kabel besteld. Wij ontleenen aan het verslag over het 6e boekjaar het volgende. Het jaar 1933 bracht nog steeds met de zoo lang veribeide verbetering in den economiscben toestacid der wereld. Ook de hamdeldrijvende en lndnstrieele middenstand gimg hoe langer hoe meer gebukt onder den druk der tijden en de moeilijk- heden, verbonden aan het zoo moodzakelijke aanpassinigsproces, kiwamen in het verslag- iaar eerst redht naar voren. In verband hiier- mede komt dan ook in de verschillende stands- en vakorganisaties een duidelijk stre- ven naar her-orienteering, rationalisatie en bedrijfsordeminig tot uiting. Het stem! tot verheugenis en het veraterkt ons vertrouwen in de kracht van den Neder- landschen Middenstand, dat hij blijk gee ft de teekenen des tijids te verstaan en beseft, dat het alleen een krachtig geonganiseerd optre- den en door eenidraohtige samenwerkmg mogelijk zal ziin aan de tallooze moeilij'kiheden het hoofd te bieden. In aianmerking nemende de ongunstrge om- standigheden is het verheugend te mogen constateeren, dat anze claentenkring; zic. wederoan uitbreidde en dat het bedrag der ons toevertrouwde gelden een stijging vertoonde Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1932 13.941.371,—idem 31 De cember 1933 14.489,551 De actiefzijide van ons bednjf vertoonde daarentegen een teruggang, welke blijtoens de hier volgende becijfermg moet worden toe geschreven aan verminderde credietvraag van de izijide der met ons in relatie staamde zelf- standi'ge banken. 1QQO Uitstaand crediet per 31 December. 1932 clienten 14.425.400; middenstandsbanken 4 080.800; totaal 18.506.200; 1933 reap 14.676.000; 3.442.000; totaal 18.118.000 In het verslaigjaar werden verleemd credie- ten tot een bedrag van f 2.481.331, teige 1932 2.193.998. De credietverleenimg was dus circa 3 hooger dan in 1932. besteediden aan de controle op de uitstaande portefeuille. Executiemaatregelen waren ge lukkig slechts in enkele uitzonderingsgevalien noodzakelijk. In de meeste gevallen, waarin inperking der verleende credietfaciliteiten, als gevofg van waardevermindering der zeker- heden of amderszins noodig was, konden wij dat doel bereiken in minnelijk overleg en in sameniwerking met de betrokken crediet- nemers. De hier en daar bij de afwikkelmg van dubieus geworden posten geleden verlieizen werden afgefooeikt van de reserve tegen be- drijfsrisiico's, opgenomen onder het crediteu- rensaldo. De verhouding tot de met ons m relatie staamde zelfstandige banken bleef ook in het voorjaar 1933 van aangenamen aard. Ook bij deze banken geldt ten aanzien van de voort- durende controle op :ie uitstaande credieten- portefeuiUe hetzelfde als hierboven voor ons efeen bedrijf werd opgemerkt. Meermalen verleenden wij hierbij aan de betrokken direc- ties voorlichting en meidewerking. De intrestbaten waren cira f 56.000 lager dan in 1932. Het is echter een verblijdend verschijmsel. dat de provisiebaten met meer dan dit bedrag n.l. met bijna 75.000 stegen, gevolg van verdere uitbreiding onizer als en van onze ton effeoten- en andere clientele verhoogde activiteit op emissiegebied Het totaal der baten bedroeg f 1.083.18b v i 1.066.478)onkosten en salarissen f 961.281 (v.j. 973.844); bmtiowimst 121.904 (,v.j. 92.634); saldo A.P. 3.064,72. Af °~esoh rev en werd op Imventaris en Sare- inrichtingen f 58.643,37, op oprichtingskosten f 12.000 en reserveering tegen bedrijfsnsico s f 40.000, waiarna een nette winstsaldo resteer, van f 14.865,89. Voor gesteld wordt hiervan f 3000 te bestemmen voor de uitkeering van 5 dividend aan de bonders van preferente aiamdeelen. Hoeiwel de resultaten nog met tot tevreden- heid stemmen en de tijdisamstamdigheden zeker noo- geen aanleiding geven tot optimisme, meenen wij tooh; op grond van de oatwrkke- ling van ons bedrijf zelfs in deze moedijke tiiden de verwachttag te mogen uitspreken, dat de resultaten aanzienlijk zullen verbeteren zoodra zidh eeme gunstige wijziglng in de conjunctuur gaat afteeikenen. Het vertrouwen in de sohditeit van het gecentraliseerde Middenstandsbankwezen, de verheterde outillage onzer kantoren, welke omzen clienten eene volledige .service bieden en de uitbreiding onzer relaties zoowel met de miiididenstandsorganisaties als met hare m - vidueele leden, zijn ons een waarborg dat bu eene verbetering van het economisdh leven onze instelling daarvan m mime mate profiteeren. ZANGCONCOURS TE KAPELLE. Het 20ste Zanger3feest tevens concours uitgaande van Christelijke Zangvereenigingen aann-esloten bij den Ring „Zeeland (afdee ling0van den Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumvereenigingen in Nederland) za plaats hebben op Donderdag 10 Me! 1934 (Hemelvaartsdag) te KafWle. Deelgenomen zal worden door vereeni- s-inffen Uit Zeeuwsch-Vlaanderen zullen de S; „Asaf" van Axel; „Zingt den Heere nieuw lied" van Zaamslag; „Excelsior_ v:)aan 't einde der vorige week luidt de werklooizenstand als volgt: 68 faibrieksarbei- ders 20 transportarbeiders, 7 landarbeiders, 14 grondwenkers, 2 timmerlieden, 1 metselaar, 1 chauffeur, 3 kantoorbedienden, 2 bankwer- kers, totaal 118. In deze week werden door bemiddeling van het orgaan der Arbeidsbeurs te werk gesteld, vanuit deze en omliggende gemeenten: 8 transportarbeiders, 1 chauffeur, 1 opperman. Wat de vrouiwelijke personen betrof, daarvan werden 4 meisjes in textielindustrie ,,Cams- vliet", 1 in de Axminstertapijtfabriek en 1 in de Nederl. Breifabriek te werk gesteld. Cocaine-smokkelaar. Te Bmssel is aangehouden, iemand afkom- stig uit de omgeving van Ter Neuzen, die be- trapt werd met een hoeveelheid cocaine, welke hij aan den man trachtte te brengen. Daar de ajangehoudene verklaard heeft langs den grenspost van Selzaete in Belgie gekomen te zijn, is aan de grenskantoren vanwege het Departement te Brussel strenge orders gegeven, nauwlettend toe te zien op verdachte personen die zich uit deze streken naar Belgie begeven. Volgens mededeeling van bevoegde autori- teiten is den grenswachten order gegeven al degenen, die verdacht worden aan de grens aan den lijive te onderzoeken. Alrvorens echter tot dit onderzoek te mogen overgaan, moet door de grensiwaoht eerst machtiging aangevraagd worden van den con- troleur, tenzij de aangehoudene uit eigen be- weging een onderzoek toestaat of zelf het be- wijs levert, dat -door hem niets wordt mede- Daar de grenswachten dit laatste aan de betrokken personen niet mogen meedeelen, zullen zij, die eventueel worden aangehouden, ter voorkomimg van groote vertraging m hunne reis, goed doen uit eigener bewegmg om lijfelijke visitatie te verzoeken. Jubileum. riditmgaamwijaer (of de hand e.d.j de be stuurder geen aanspraak kan maJken op een voorrang, die hem niet volgens andere voor- schriften toekomt. Anldere teekens dan in deze bepalingen vervat kunnen van de weg- gebruikers niet geeisdht worden (dus ook niet een teeken bij rechtuitrijden). Het gevaarlyke „snijden". Iedereen kent die noodlottige berichten: ,,een autobestuurder ihaalde een voorrijdende auto in, terwijl op den smallen weg ook uit tegemovergestelde richting een voertuig benadere"... Schier dagelijks verschijnen ze in de oouranten, zoodat het begrijpelijk is, dat thans hot inhalen verboden wordt, tenzij hiervoor voldoende gelegenheid bestaat in verband met uit tegenovergesteide richting naderend verkeer. Stoppen, stationneeren, parkeeren. Vier nieuwe bepalingen zijn in de Rijka- regeling versohenen: het kan verboden worden op een weg stil te staan, te stationneeren (d.i. langer stilstaan dan noodig is voor in- en uitstappen, enz.) en te parkeeren. Deze materie krwam tot dusverre alleen voor in de verordening van sommige gemeenten (o.a. Amsterdam). Belangrijk is in verband hier- mede de toevoeging, dat dergelijke verbods- bepalingen ter kennis van de weggebruiikers moeten worden gebraeht op door den Minis ter van Waterstaat te bepalen wijze. Inhalen verboden. Voor bepaalde smalle wegen kan een „in- haalverbod worden vastgesteld. In de prac- tijk bestonden er reeds dergelijke voorschrif- ten, maar het was niet zeker of deze rechts- geidig waren. Dit nieuwe voorschrlft komt daaraan tegemoet. In aansluiting hiermede wordt thans de mogelijkheid gesohapen om aan het verkeei uit bepaalde richting voorrang te geven bjj smalle weggedeelten (bruggen) e.d. Ook dit is niet nieuw; dergelijike voorschriften be- staan reeds lang in de practijk. Stilstaande auto's weder verlicht. Het verlichtingsvraagstuk wordt niet aan- geroerd, slechts is bepaald, dat stilstaande auto's weder verlicht moeten zijn. Zooals men weet bevat ook in de thans geldende regeling dit voorschrift, maar het mist ver- bimdende kracht. Deze verplichtingsplicht wordt thans in eere herstelid. Meer stilte Een verbod wordt ingevoerd om geluids- signalen te geven, tenzij de veiligheiid van het verkeer zulks vordert. Dit is dus een stap op den (ongetwijfeld langen en moeiljj- ken) weg, die naar meer stilte leidt. Handel niet roekeloos: Een andere nieuiwe bepaling houdit een veribod in om de auto-deuiren te openen op zoodanige wijze, dat de vrijheid of veilig heiid van het verkeer in gevaar wordt ge braeht. Wde zich de tallooze aanrijidingen herinnert, welke hierdoor zijn veroorzaakt. zal dit voorschrift zeer toejuichen. Tevens wordt den automobilist, die achteruit rijdt opgedragen om zich van te voren te overtui- gen, dat dit zonder gevaar kan geschieden. Dit zijn dan de belangrijkste nieuiwe bepa lingen, aldus sohrijft de A.N.W.B. Toeristen- bond voor Nederland. Er worden ook nog tai van voorschriften gegeven over gesloten ver- klaring van wegen voor bepaalde categorieen iweggebruiikers, over aanhangwagens, in- schrijving van vrachtauto's en andere onder- werpen, die echter in dit verband van minder belang zijn. We memoreeren wij nog de ver plichting om op alle motorrijtuigen, dus ook motorry wiel eneen achteruitkij-kspiegel te hebben. Verblijdend is het te kunnen constateeren. dat thans binnen afzienbaren tijd de nieuwe internationale verkeersseinen zullen worden ingevoerd. Bovendien zal thans y.&cr hinnen- kort het wetsontiwerp tot wijiziging van de Motor- en Rijwielwet worden ingediend bij de Tweede Kamer, zoodat de mogelijkheid be staat, dat men dan op de huidige veranderin- gen in het Motor- en Rijwielreglement nog terugkomt. Deze wijzigingeti zullen op een nauer bepalen tijd'stip in werking treden. een het ,,Ter Neuzensch Chr. Mannemkooi van TemMuTa" van Groede en ..Sweelinek" van Oostburg zullen dit jaar hieraan met deel- nemen. HET VRACHTAUTOVERVOER NAAR BELGIe. Het vrachtautovervoer naar Belgie had tot nu toe het groote beziwaar. dat het alleen tegen borgsteUing kon geschieden. De Bond van Badrijfsautohouders in Neder land (B.B.N.) heeft echter bewerkt, dat met ingang van Zaterdag door de leden geen borgsteUing meer behoeft te worden gestort. De moeilijkheden, welke in de laatste maan- Zaterdag j.l. mooht het echtpaar Van Op- penGenatello den dag herdenken, waarop zij vodr 50 jaar met elkander door het huwe- liik verfboniden werden. De bewoners der Oostkade, die dit feit met ongemerkt hadden willen laten voorbijgaan, igaven behalve door persoonlijke blijken van medeleven in deize heuglijke gebeurtems, oox door een algemeen vlagvertoon uiting aan hun gevoelens ten opzichte van de beide jubi- larissen Bovendien was door de buurtbewoners de woning van de gouden bruiloftvierders feeste- lijk met groen en vensieringen getooid. De vorige Week wist een verpleegde zenuw- liider des nachts in nachtgewaad uit het St. Jan Baptistgesticht alhier te ontvluchten. Hij wenschte zijn beroep te gaan uitoefenen Aan de Oudenburgsche sluis is het aan verplegen- de Broeders der stichting gelukt den man te vinden en hem Weer terug te voeren. NIEUWE REGELS VOOR DEN WEG. Nieuwe verboden voor roekeloos rijden. Het Koninklijk besluit tot wijziging van het Motor- en Rijwielreglement, brengt o.m. de volgende wijzigingen1. Stoplampen ^moeten oranjekleurig licht geiven; 2. „Smjden wordt verboden; 3. Inhalen kan op bepaalde smalle weggedeelten verboden worden; 4. Overbodige geluidssignalen worden verboden; 5. Auto- deuren moeten voorziohtig geopend worden. 6. Stilstaanide auto's weder verlicht. Teekens geven. De Rioermondsohe reohtbank behanidelde de zaak tegen een 23-jarigen chauffeur uit Roer- monid, die te Maasniel een driejang jongetje had overreden en daar door gedood. Aan verdachte was ten laste gelegd ,3>pzet- telijken doodslag, al thans dood door scbuld Verdachte beiweerde zelf, dat hij z66 dronker. was geweest, dat hij niet wist wat dien avond gebeurd was. De officier van justitie meende, gezien het feit dat verdachte toen hij de aanry ding nleeade nog behoorlijk chauffeerde, zelfs nog «n aen 5>W» weer de juiste plaats tot stilstand bracht, van ab solute dronkenschap op dat moment geen sprake kon zijn De roekeloosheid van dezen verdachte noemde spr. zoo verregaand. dat hier van voorwaardelijk opzet sprake is. Mede lettende op de onverschillige houding van dezen verdachte. die zelfs uit de gevangenis brieven met allerlei ongepaste grapjes aan zijn vrienlden sohrijft, eischte de officier van justitie twee jaar gevangems en wel wegens opzettelrjken doodslag. afS^^lr6 w^' ^tle^S den "a^ ^het ^vrachtautovervoer naar Belgi, In het vervolg zal men steeds aan de linker- ziiide van zijn auto, motor, rijwiel, rij- of voer tuig moeten aangeven, dat men vaart vermin- dert door de hand op en neer te bewegen. Oak de stoplamp blijft hiervoor geoorloofd, men moet echter zorgen voor oranjekleurilg licht- de plaats van idit lichtsem zal nader worden vastgesteld. Ook voor de nchtmg- aanwijzers volgen nadere ministeneele voor schriften. Bij bochten en vemauwingen van den weg waar men onvermijdelijk van nch- ting moet veranderen, zal geen teekm meer noodig zijn. Bovendien wordt uitd^ukkelij bepaald, dat door het ultsteken van een BELGIeNEDERLAND. 24. De groote landeniwedstrijd, die jaar op jaar duizenden Nederlanders naar Antwerpen doen stroomen ligt weer achter ons en de stad Ant werpen heeft aan die geweldige drukte op schitterende wijze het hoofd geboden. Het verkeer was zeer goed geregeld en al duurde het wat lang voor de massa verWerkt kon worden, er deed zich geen enkele verkeers- opstopping voor. Men heeft als ieder jaai weer de groote voordeelen kunnen zien, die zoo'n stroom van vreemdelingen aan de stad biedt "want op de Keizerlei en in de omgeving daarvan krioelde het van feestelijk gestemde sportliefheblbers. Het stadion bood het gewone aanblik en ae fotografen waren als musschen zoo talrijk en bedrijvig- Nadat Van Heel den opgooi had gewonnen trappen de Belgen af. Het wordt een vlugge partij, waarbij de beide doelen om beurt en worden bezocht. De Oranjemannen trachtten door techniscn spel de Belgen te vermoeien en dan hun kan- sen waar te nemen," doch de Belgen toonen over een groot uithoudingsvermogen en over een in vorm zijnde doelverdediger te beschik- ken. De eerste helft verloopt zonder dat er doelpunten worden gemaakt, doch de voet- balkenners genoten van de fijne staaltjes van hoogstaand technisch spel. Vooral Van Heei blonk uit door zijn steeds keurig aangeven

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2