Postzegel Albums SPELDJESDAG H. S. C. HUIJSMAN Eet Sla met Spek Sport Gemengde Berichten Tandarts Fijn van Draat Crisis-Zuivelcentrala. GEWASSENKEURING. Fa E. A. IJSEBAERT TERHOLE. LAMSWAARDE. kloosterzande. GROENENDIJK. RECHTSZAKEN. arrondissements-reohtbank te middeuburg. SCHEEPVAARTBEWEGING. Adriaan Karel, Mej. LAURINA K. M. DEIJ, MODEVAKSCHOOL E.N.S.A.I.D. AFWEZIG. Oogarts te Middelburg. Spreekuur in het Ziekenhuis te Ter Neuzen op Vrijdag 27 April van lO—3 uur. ACHT cent per Liter. Het Comity tot aankoop van Meststoffen te Axel Kijkuit 15000 K.6. Chilisalpeter gemalen 15V2 °/0 10000 Kalksalpeter 15'/2 °/0 5000 Ammon Salpeter 20'/2 °/0 3 pond voor 87 cent 5 pond voor R. 1,37 Vlooswijkstraat. De vergadering werd door den heer Den Boggenlde met gebed geopend en met dank- zegging gesloten. Nieuwe vereeniging. Allhier werd een nieuwe vereeniging opge- richt van Konijnen- en Pluimveeliefhebbens onider den naam van ,,Ons Aller Belartg' Alls Bestuursleden werden gekozen de heeren: Jac. Verstraten, voorzitter; M. Wielanid, Koe- ^traat D 109, secretaris-penninigmeester; C. vac Bendegem Cz.; S. Jansen en Adr. Ver- sdhelling Cz., leden. Emma-bloem collect*'. Deze Zaterdagavond gelhouden collecte heeft dit jaar alhder opgebraoht eene sam van pl.im. 140, zoodat het bedrag van bet vorig jaar niet kon worden bereikt. Nieuwe weg. Aan den tideuwen weg Terbolede Kraaij is en wordt bard gewenkt. De werkzaam- heden zijn al zootver gevorderd, dat met den aanvoer van de keien is begonnen. Deze aan- voer gesdhiedt per zeer zware auto's van uit Ter Neuzen. Zoodra het randlbed gereed is, zal begonnen warden om de keien te zetten. Aan alles is te zien, dat binnen korten tijd over een prachtigen verkeersweg zal worden beecbikt met daarbij een flink mooi fietspad. Men is oak begonnen am de wisselplaats der tram te verleggen, amdat de weg juist op den wissel uitkomt. De nieuwe wissel plaats zal voorzien zijn van twee vleugels de 6en richting Hulst, de andere ricbting Wals- oorden. Ongenoode gasten heibben Zondagavond een bezoeik gebracbt aan de tulpen van den land- tx>uwer V. in den Knuispolder en hebben er actodanig huisgehouden, dat van de vemieling aangifte volgde bij de politie. Ontvreemd. Bij den beer B. te Rosenberg werden dezer dagen een zestal duiven uit bet duivenhok weggehaald. Ontvreemd. Na afloop der repetitie der Harmonie St. Cecilia in een der lokalen der openbare lagere school in de Molenstraat zou Zaterdag- dagavond 1.1. de beer J. N. uit de Nooidstraat per rijiwiel huiswaarts keeren. Hjj lcwam tot de onaangename ontdekking, dat zyn lan- taam verdwenen was. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. In de gebouden algemeene vergadering van bet Wit-Gele Kruis voor Hontenisse, Ossenisse en Hengstriijk in bet Patronaatisgelbouw al- hier werd als bestuurslid benoemd de heer G. Sameel van Kloosterzande. Uit het jaarverslag bleek dat over bet afge- loopen boekjaar de ontvangsten bebben be- dragen 2.070,52 en de uitgaiven 1.797,93, met een goed slot aldus van f 272,59. Het aotieve werk van de Eerw. Zusters- wijkverpleegsters kan worden afgeleid uit de volgende mededeeling: er werden 4441 bezoe- ken afgelegd. Uit het magaizijn werden 342 maal verple- ginsartikelen in bruikleen gegeven. De vereeniging, opgericbt in 1925, telt thans 905 leden. der Putbroeksche bossdhen en diens zoon v. d. E. Sr. en v. d. E. Jr. Op 1 Dec. had de arrestatie plaats, terwijl de politie in hun woning nog vijf revolvers en vier geweren in beslag nam. Niettegenstaande bet beziwarend materiaal, dat zich tegen beide verdachten opstapelde, bleven dezen even hardnekkig ontkennen. En toen de rechtbank te Roermond den vader tot 15 jaar had veroordeeld wegens moord, den zoon tot acht jaar wegens poging tot moord, teekende hun verdediger mr. Tripels hooger beroep aan. Voor bet Bossche Gerechtshof werd de zaak in hooger beroep behandeld. Beide beklaagden verklaarden hier, dat ze in hooger beroep waren gegaan omdat ze on- scbuldig waren. Na een zeer uitvoerig getui- genverhoor, ontkende v. d. E. Sr. nader ver- boord, alle schuld. 'Hij zei o.m.: ,,nu de jon- gens dood zijn, kan men gemakkelijk van alles komen getuigen". V. d. E. Jr. verklaarde absoluut onschuldig te zijn. iDe advocaat-generaal van het Bossche Ge rechtshof, mr. Couvee, kwam na een uitvoerig requisitoir tot de conclusie, dat het buiten twij- fel is, dat de vader met bet opzet om hem te dooden, verschillende geweerschoten heeft ge- lost op J. Kersten, Webrens en W. Kersten, tengevolge waarvan zij zijn overleden. De zoon was volgenis den advocaat-gene raal eveneens scbuldig al is bet niet aan doodslag. Dit was slechts een toeval. Het bleef bij een poging. Spr. eischte ten slotte tegen vader v. d. E. wegens voortgezet misdrijf tot doodslag 15 jaar gevangenisstraf en tegen den zoon, we gens poging tot doodslag 4 jaar gevangenis straf. k Het Hof veroorideelde daama v. d. E. Sr. tot 15 jaar en v. d. E. Jr. tot 6 jaar gevangenis straf. Omtrent den inhoud van de door den zoon van v. d. E. afgelegde buitengerechtelijke be- kentenis in de moordzaak te Putbroek, ver- neemt de Nieuwe Koerier nog bet volgende Na in den avond van het drama te Poster- holt verscheidene cafd's te hebben bezocht, wilde de zoon zich, zooals hij in zijn uitvoerige bekentenis schrijft, ter ruste begeven. Schoe- nen en jas had hij reeds uitgetrokken. Zijn vader riep hem echter van boven terug en zeide, dat hij in Putbroek nog klemmen wilde gaan zoeken. De jonge v. d. E. bad hierin echter geen trek, waarop zijn vader hem ant- woordde: „Vroeger, toen ik zulk een jongen was, wist ik van geen slapen en ook nu nog niet. Gij denkt maar aan slapen." Met tegen- zin deed de zoon schoenen en jas weer aan en nam zgn parabellumrevolver mee. Zijn vader nam zijn dubbelloops-jachtgeweer met patro- nen en verder zijn parabellum en nog een browning-revolver. Toen de zoon daarop vroeg waarom zijn vader dit alles meesjouwde, kreeg hij de vermaning, dat bij nooit zoo moest loo- pen als hij deed, soms geen revolver en nooit een zaklantaam op zak. Hij, de zoon, moest maar eens de ware menschen aantreffen, dan zou bij wel voorzichtiger worden. Buiten gekomen, vertelde de vader aan den zoon van zijn ontmoeting met de Reynders, van de Kerstens, van het vinden van veel strikken aan den berg en het aldaar gevangen hebben van een konijn. Hij zeide, naar het huis van de Kerstens te gaan, zich aldaar ver- dekt op te stellen in het bosch en dan eerst een scbot door de ruiten te zullen lossen. Als daarop de jonge Kerstens buiten zouden ko men, zou hij bun ieder een schot in de knoken vader pyn in den rug kreeg, moest de zoon bet alleen verrichten. Daarom heeft hij de lijken een voor een op den schouder genomen en naar het bosch gebracht tot op de plaats, waar een soort kuil was. Hier werden door den vader de zakken opengesneden en rond dien kuil gelegd, om te voorkomen, dat bij het verdere uitgraven zand op het mos zou vallen. Vader v. d. E. groef den kuil verder uit. De zoon moest toezien, dat geen zand op het mos terecht kwam. Daama deden zij de lijken in de kuil. De zoon moest er op trappen, zoodat alles mooi plat werd en ook terwijl de vader het laatste zand er zorgvuldig op deed, moest de zoon blijrjven aantrappen. Daarop werden de zak ken opgenomen en alles met mos toedekt. Door de bossohen werd huiswaarts gegaan terwijl de vader er onderweg nog over sprak om des morgens, zoodra het licht was, direct terug te gaan om te zien of er nog sporen weggemaakt moesten worden. De zoon durfde dit niet, bang, dat bij, zoodra de vermissing bekend werd, verdacht zou worden, omdat hij overigens bijna nooit ter plaatse kwam. Daar om besloot de vader om alleen te gaan. Thuis gekomen, bleken de kleeren van den zoon gebeel met bloed besmeurd. Vader v. d. E. zeide, dat hij deze brj elkaar moest binden en maar direct in het water aan den bosch- rand achter het huis moest laten zinken. Dit geschiedde. Toen de zoon hiervan thuiskiwam, overhandigde zrjn vader hem twee portemon- naies om te zien wat erin zat. In de een zaten drie bankbiljetten van 25 en eenige van f 10, in de andere twee guldens en eenig klein geld. Hierop gaf de zoon de portemonnaies weder- om terug en hij heeft daarvan nimmermeer iets gezien of gehoord. iDe zoon ging naar boven naar zijn slaap- kamer. Vader v. d. E. zou onder in de kamer blijven slapen en des morgens bij bet licht worden direct weer naar de plaats van het misdrijf gaan. Bij bet verdere ontkleeden be- merkbe de zoon, dat ook zijn onderkleeren ge beel vol bloed zaten. Hij zeide dit aan zyn vader, die de kleeren verlangde te hebben om ze te verbergen. De zoon meent, dat deze in de bosschen in een konijnenhol verborgen zijn geworden, doch hij weet niet waar. Daama hebben vader en zoon elkander voor het eerst weer gesproken op Zondagavond, toen de vader tot den zoon zeide: „Zij hebben de ge weren in beslag genomen, maar als ze je komen hooren moet je zwijgen. Zij kunnen ons niets bewijzen, de wapens zijn goed gepoetst." Verder wijdt de zoon nog eenige beschou- wingen aan de juistheid van de verklaringen van deskundigen en getuigen om dan te be- sluiten met de vermelding: ,,Indien het in de couranten komt te staan, hij de familie van de ongelukkige jongens en de ouders ver- schooning vraagt voor hetgeen hij had kunnen voorkomen, als hij zijn verstand gebruikt had. In de Crt. lezen wij nog de volgende bijzon- derheden De verschijning der verklaringen van den zoon van v. d. E. in de groote bladen en de verspreiding van bulletins door de plaatselijke pers bracht een groote opschudding in de om- geving van het drama teweeg. Zondagmiddag vormde dit te Posterholt en Annendaal bij bet publiek het onderwerp van de gesprekken, doch algemeen heerschte er een zekere op- luchting. Toen wq gingen kijken op de plaats, waar de justitie na de verklaringen van den jongen v d. E. opnieuw een onderzoek heeft ingesteld, bleek de belangstelling hier zeer groot te zijn, evenals op de plaats, waar de drie slachtoffers mcxx, IAJ u xxy XXIXXX xcix*?x ecu OV.XAAX e ixx vxc- xvxx\xzvc/xx - - x geven, dan zou dat stroop>en van den winter op zoo wreede wijze om het leven zgn ge- VOETBAL. De top-score voor den Z. V. B. werd j.t bereikt door Axel in dat de Sassche reserve's met 151 inimaakte en daardoor met vasten tred voort gaat op den weg naar bet kam- pioenschap. De Oranje-juniore's sloegen ZaterdagaVond een elftal van de Chr. Knapenvereeniging met 10—1. De rechtbank heeft hi hare zitting van 25 April de volgende vonnissen uitgesproken E. J. d. Ml, oud 37 j., koopman te Breskens, is wegens verboden invoer van rogge, met be- vestiging van het vonnis van den Kantonrech- ter. behalve wat de strafmaat betreft, veroor deeld tot f 250 boete of 50 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de inbeslaggeno- n.en rogge. C. C. V., oud 20 j., metselaar te Graauw, is wegens overtreding Jachtwet, met bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter, behalve wat de strafmaat betreft, veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen geweer. E. A. M., oud 37 j., molenaar te Boschka- pelle, is wegens verboden vervoer van tarWe- bloem, met bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter, behalve wat de strafmaat be treft, veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. F. K. M., oud 36 j., molenaar te Axel, is wegens verboden vervoer van tarwebloem, met bevestiging van het vonnis van den Kanton rechter, behalve wat de strafmaat betreft, veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechte nis. L. v. C., oud 49 j., jager te Axel, is wegens overtreding Jachtwet, met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, behalve wat de strafmaat betreft, veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagen hechtenis. P. C. V., oud 27 j., arbeider te Hoek, is we gens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, met bevestiging van het vonnis van den Kan- tonrecter veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. HET DRAMA TE PUTBROEK. Omtrent dit drieste drama brengt de ..Nieuwe Koerier" de volgende bijzonderheden in herinnering. Omtrent middemacht van Vrjjdag 27 Nov. 1931 waren de 27jarige F. Webrens en zijn twee vrienden, de 27jarige W. Kersten en diens broer de 19jarige M. Kersten, na een kaart- avondje de bosschen van Putbroek ingegaan, om te gaan naar de strikken die zij er hadden uitgezet. Zij keerden den anderen morgen niet terug en aanvanikelijk maakte men zicb niet onge- rust over hen. Ook zij, die in den nacht scho- ten hadiden hooren vallen in de bosschen wa ren niet bewust, dat zich daarbij een bloedig drama had afgespeeld. Zondagmorgen deed de marechaussee, die Zaterdag met een onderzoek was begonnen, de huiveringswekikende ontdekking en vonden de li Cham en der vermiste mannen onder een hoop versch opgeworpen zand. Er werd gezocht en gegist en ten slotte vond de officier van jus titie voldoende termen aanwezig om over te gaan tot de arrestatie van den jachtopziener wel ophouden. Ook voor de andere stnoopers was bet goed, meende de vader. Niemand zou weten Wie het gedaan had. De zoon had hier in niet veel trek, maar, aangezien hy niets be- hoefde te doen, wilde hij wel meegaan, te meer, daar hij dit optreden ook wel een goede manier vond om den stroopers schrik aan te jagen. Zoo iets verdiendeo zij wel. Voorbrj de woning van Reynders in Putbroek gekomen, gingen beiden het veld in om daar klemmen te zoeken. Vader v. d. E. ging het meest links, due het kortst langs den open- baren weg van Amnedaal naar Putbroek. Op- eens draaide vader v. d. E. dien weg op. De zoon zag hem in gesprek met Willem Kersten. Het ging over stroopen en strikken en nog- maals over stroopen en ook Willem Kersten was hieibij niet op zijn mond gevallen, Er wa ren nog tlwee personen op den weg. Hierheen ging de zoon v. d. E. Een van deze twee bleek te zijn Mattias Kersten en in den ander meen- de hij een zoon van Wehrens te herkennen. Vader v. d. E. en Willem Kersten kwamen samen nader en direct zei vader v. d. E.: ,,Ha, Wehrens, moet ge ook al hier komen stroo pen?" Wehrens antwoordde niet en Willem Kersten bleef tegen vader v. d. E. te keer gaan. Hij sprak zooals hij dacht, want hij stond op den openbanen weg. Plotseling ging een schot uit het geweer van vader v. d. E. af. De zoon weet niet of zijn vader op Willem Kersten, die op het schot wegvluchtte, richtte of het in zijn opwinding afging, of wel, dat hjj het moedwiliig deed. Willem Kersten vluchtte in de richting van zijn woning, terwijl vader v. d. E. direct op den middelsten persoon, Frans Wehrens schoot. De zoon zag Wehrens vallen, terwijl Mattias Kersten begon te huilen en ver- zocht niet te schieten. 'Hierop gelastte vader v. d. E. zijn zoon om op Willem Kersten te schieten, terwijl hij zelf Mattias Kersten neer- schoot. De zoon zag Mattias Kersten vallen zonder dat hij nog iets zeide. Toen zijn vader het geweer weer laadde, liep de zoon den wegvluchtenden Willem Ker sten na, terwijl hij uit zijn parabellum revol ver op den wegvluchtende schoot. Op het vijf- de schot vluchtte Willem het bosch in, nog steeds achtervolgd door den zoon v. d. E., die in het bosch ook nog een schot op hem loste. Op dit zesde en laatste schot viel Willem Ker sten. Of hg tegen een boom liep, of wel daar- aan met de kleeren bleef hangen, of wel, dat hy geraakt was, zegt de zoon niet te weten. By hem gekomen, vroeg Willem niet op hem te schieten, doch toen wilde hy hem neer- schieten en richtte daartoe zijn revolver op hem. Hp bemerkte toen echter dat de revolver leeg was. Hij pakte daarop Willem stevig by den arm en bracht hem in de richting waar zqn vader was. Willem verzette zich hierby niet en zeide ook niets. Vader v. d. E. kwam hen reeds tegemoet en zeide direct tot zijn zoon: Waarom heb je hem niet kapot gescho- tin?" Tegeiyk duwde hy Willem Kersten tegen den grond en schoot hem a bout portant dood. Toen lagen zy daar alle drie dood. Mattias Kersten en Frans Wehrens vlak by elkaar en Willem Kersten een dertig meter verder in de richting van Putbroek. Met hun tlweeen leg- den zy de lyken langs den weg in den grep- pel, terwyl de zoon in een karrespoor, ter plaatse waar Wehrens was gevallen, bloed- sporen uibwischte. De vader zond vervolgens den zoon naar huis om een schop te halen. Geweer en para bellum moest hy maar direct meenemen, ter wyl ondertusschen de vader by de lyken de wacht hield. Vijf kwartier later keerde de zoon terug met een schop en eenige zakken. De vader hield toen nog steeds de wacht tus- schen de lyken. Omtrent het wegdragen van de lyken ver telde de zoon, dat zy dit het eerst met z'n tweeen zouden doen, doch toen bleek, dat zyn bracht. Voor hen is thans, zooals bekend, een gedenkteeken opgericht. Nog steeds is de verslagenheid onder de be- volking, over hetgeen twee en een haif jaar geleden heeft plaats gehad, algemeen. By het gedenkteeken troffen wy ook nog den vader Wehrens aan. De 64jarige man toonde zich niet in het minst verrast over hetgeen thans door de verklaringen van v. d. E. Jr. is be kend gesworden. Voor hem stond het immers vast, dat een en ander zich precies zoo had toegedragen. Zooals mr. P. Tripels, de advocaat van beide veroordeelden, aan het Volksblad mededeelde, zal het misdrgf tegen Roulbroeks, dat volgens de bekentenis van den zoon moord met voor- bedachten rade is en waarvoor geen vervolging was ingesteld, aangezien er geen voldoende bewysmateriaal was, nu ook vervolgd worden. Mr. Tripels had over de bekentenis van den zoon perplex gestaanhij had deze nimmer verwacht. De beide verdachten bleven zelfs tegenover hun advocaat tydens de behandeling van de zaak zeer gesloten. In brieven, die mr. Tripels herhaaldeiyk ontving, kwam telkens weer de klaoht voor, of nog geen revisie van het vonnis kon verwacht 'worden. En telkens moest hy mededeelen, dat zoolang zich geen nieuwe gezichtspunten voordeden, een revisie nutteloos zou zijn. EEN MOORDAANSLAG? Dinsdagmorgen ontdekte men in het Zuid- afwateringskanaal te Waspik het lgk van den 70jarigen ongehuwden J. Kools uit Waspik. Het iyk had een diepe snywond aan der> hals. Op eenige meters van het water vond men bloedsporen en voetstappen, zoodat men over- tuigd is dat hier een moord is gepleegd en dat na den moord het lijk in het water is gewor- pen. Omtrent den dader(s) is nog niets be kend.-De politie heeft de zaak in handen. Omtrent den moord kan nog het volgende worden gemeld: Op de weide achter het schuurtje van de wed. de B. in de nabijheid van de plaats waar het iyk is gevonden werd een bloedplas aange- troffen, waarom men vermoedt dat Kools door zijn aanvallers hierheen is gebracht en dat men hem daar den doodelgken steek heeft toe- gebracht. Uit de bloedsporen blijkt dat het lijk daama naar het kanaal is gesleept. Omtrent de beweegredenen van de daad tast men vol- komen in het duister. Het slachtoffer woonde alleen en was eenzelvig en had de gewoonte vooral's avonds zijn wandeling aan te vangen. Omtrent den moord meldt men nader aan de N. R. Crt. De ongehuwde 72jarige J. K. had Maandag- avond tot het sluitingsuur doorgebracht in het cate van den heer van Schijndel, even buiten de kom der gemeente. In het cate is niets voor- gevallen, wat aanleiding tot den moord heeft kunnen geven. Direct nadat K. het caf<§ had verlaten, moet hy zyn aangevallen. Naar alle waarschyniyk- heid is hij by de worsteling komen te vallen, waama de moordenaar hem den hals heeft af- gesneden. Volgens de bloedsporen heeft de moordenaar het iyk daama in de honderd meter verder gelegen watergang verstopt. Het slachtoffer stond bekend als iemand, die gaame een borrel dronk, maar nooit iemand lastig maakte. KNOEIERIJ MET LEVERING VAN TARWE. Maandag is de graanhandelaar O. te Wiel- drecht (Dubbeldam) aangehouden, die ver dacht wordt van valschheid in geschrifte en oplichting. Volgens de voorschriften van de Crisis-graan-centrale wordt de tarwe verdeeld in z.g. vita tarwe en overschot. O. was be- last met de levering van vita tarwe aan bak- kers en andere meelhandelaren. In samen- werking met den molenaar O. te Oud-Beier- land zou hij het overschot door de vita tarwe hebben laten malen en zich op deze wpze ten nadeele van het rijk bevoordeeld hebben met ongeveer tien gulden per honderd kilo. In totaal zou het ryk voor 50 k 70.000 gulden zijn benadeeld. Ook de molenaar O. is aangehouden. Voorts is geibleken, dat de staten, welke hij voor de Meelcentrale in Den Haag moest byhouden, waren vervalscht. Beide mannen zijn in het huis van bewaring te Dordrecht opgesloten. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond laat is op de spoorbaan bij de thai te Laan van Nieuw Oost-Ihidie te 's-Gra- venlhage een ongeveer 60-jarige man door een trein overreden en gedood. By onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer de heer W. J. van 't G., rijksboekhouder, gewoond hefofoende Burg. Meinezslaan 94 te Rotterdam, was. DOOR EEN MOTORFIETS OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagmiddag is bij Schettens (Fr.) de 34-jarige IJ. Molenaar uit Scihaard, die links van den weg liep, door een motorfietis, be- stuurd door den 19-jarigen J. v. d. Heide uit Bolsward, aangereden. Met een emstige sehe- delfractuur werd M. opgenomen. Hy is enkele uren later overleden. Van de H. werd licht gewond. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond is de heer L. Kraayenbrink te Terborg in een bocht van den weg door een auto overreden en gedood. De autotoestuur- der M. is aangehouden. Daar bet donker was en geen oogigetuigen aanwezig waren, wordt het onderzoek zeer bemoeilijkt. Maanidagochterud is M. op vrije voeten ge- steld. VRAGHTAUTO TEGEN BOERDERIJ GEBOTST. Zaterdagmiddag passeerden op den Broe- kermeerdysk onder de gemeente Broek in Waterland elkaar tiwee auto's, een wagen van een autoverhuurinrichting uit Amsterdam, welke in de richting van de hoofdstad reed, en een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtauto van den yshandel J. Kloikgieter, eveneens uit Amsterdam. Dooidat eersitgenoem.de wagen niet voldoende is uitge- weiken op den zeer smallen weg, kwam de andere auto op den berm van den weg terecht om vervolgens met groote snelheid tegen een boerdery te botsen. De ijswagec werd vry- wel geheel vernield. De 19-jarige M. Bijl uit Amsterdam, een vriend van den chauffeur, die naast dezen gezeten was, werd vrywel op slag gedood. De bestuurder zelf werd op den weg geslingerd, doch kwam er met enkele schrammen af. Beide wagens zijn in beslag genomen. VERDRONKEN Te Zaandam is Zondagmiddag de 6-jarige N. Visser in een sloot by de Prins Hendrik- straat verdronken. Naar een vriendje mee- deelde had hy kano gevaren. Vermoedeiyk is het vaartuigje omgeslagen, waardoor hy te water is geraakt en verdronken. PRAEHISTORISOHE VONDST. Zaterdag jl. is een uiterst zeldzame vondsit gedaan bij het praehiatorisch bodemonderzoek te Best (N.-Br.), n.l. een formidabele urn, waarvan de hoogte een meter is. IVaarschyn- lijk een unicum in Nederland. Teneinde de opgraving ongestoord te kun nen voortzetten, zullen ter plaatse geen be- zoekers meer worden ontvangen, tenzy voor zien van een schrifteiyke permissie van het bestiuur van het genootschap. BESLAGLEGGING BIJ DEN BOND VAN MOBILISATIE INVALIDEN. Maandagmorgen is door de belastingauto- riteiten beslag gelegd op de kantoorinventaris van den Bond van Mobilisatie Invaliden en van hun nabestaanden, welks hoofdizetel te Drachten is gevestiigd aan de le Parallelstraat 22. Eveneens werd in beslag genomen de huisinventaris van den voonzitter van den Bond, P. de B., als gebruiker van genoemd pand, alsmede de auto van den Bond, waar- mede de B. juist wilde vertrekken voor het ondememen van een reis. De beslagneminig geschiedde op grond van het feit, dat de B. in zijn kwaliteit van bonds- voorzitter geweigerd heeft de personeele be- lasting over het jaar 1933, drukkende op ge noemd perceel, dat, door den Bond is ge- huurd, te voldoen KIND Eli ROOF Mej. S. te Venlo heeft by de politie te Ny- megen opsporing verzocht van haar 10 maan- den oud dochtertje, dat te Doetinchem zou zijn ontvoerd, vermoedelijk in de richting Nijmegen, door een haar niet by name bekend kinderloos echtpaar, waaraan zij het kind had toevertrouwd. DE MWNRAMP TE SERAJEWO. Alle hoop, dat men uit de mijnen van Ka- kanj nog een arbeider levend te voorschyn zal brengen, is ijdel. Het aantal dooden bena- dert dat van de ramp van Dux, 109 lijken zgn geborgen, 13 konden nog niet worden vrijge- maakt. De pompen die het water uit de schacht moesten drijven zijn bezweken, zoodat het wa ter bijna tot aan de knieen komt. Met de nieuwe pompinstallaties tracht men een ver der stijgen van het water te voorkomen. Hartverscheurende tooneelen spelen zich aan de hoofdschacht af. Pope's en Mohammedaan- sche hodzja's hebben zich naar de plaats des onheils begeven en trachten den redeloozen vrouwen moed in te te spreken en hen te troosten. De autoriteiten hebben aan het verzoek der nabestaanden gevolg gegeven om zelf en af- zonderiyk hun dooden te mogen begraven. Maandagmiddag vier uur zyn de eerste slacht offers ter aarde besteld. Een trein bracht de kisten naar de stations, die hiet dichtst by de woonplaatsen der dooden liggen. Veertig gees telgken namen aan de inzegening deel. Koning Alexander heeft 100.000 dinar ter beschikking gesteld van de nagelaten betrek kingen der slachtoffers. Van Riemen: 24 April. Nederl. m.s. WXL- BO, 88, olie, Bond en. Voor Gent: 23 April. Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Russ. s.s. O. B. 1260, py- riet, Moermansk; Russ. SAiKKO, 1278, hout. Moermansk. 24 April. Duitsch s.s. ROSE, 879, ledig, R'dam. Van Gent: 23 April. Eng. s.s. TOWNE LEY, 1692, ledig, Newcastle; Eng. s.s. SWYN- FBEET, 689, ledig, Blyth; Fransch s.s. ME- DEE, 1143, ijzer, Newport; Eng. s.s. THE VTCEROP, 405, ijzer, Uanelly; Nederl. m.s. LARK, 95, ijzer, Hull. 24 April. Nederl. mjs. DEMOCRAAT120, cement, Exeter; Ital. s.s. TOSOANIA, 4128, ledig, OuraQ.auEng. s.s. MERSEY, 438, stukg,. Ant/werpen. Geboreo: zoon van A. W. VERSGHELLJNG en F. J. VERSGHELLJNG DE BAARE. Ter Neuzen, 23 April 1934. Burg. Geillstraat 25. Hedenmorgen overfeed, in haar Heer en Heilanid, in het Zieken- huis ..Bethesda" te Vlissingen, onze geliefde Dochter, Zuster, Belhuwfdzuster en Tante, Echtgenoote van den Heer P. VERSLUIJS, in den ouiderdom van 48 jaar. Namens de Familie, Wed. JAC. DEIJ. Ter Neuzen, 25-4-'34. Dwarsstraat 12. Voor de vele blijken van belangstelling mij op 14 April j.l. betoond, betuig ik, mode namens mijne EJdhtgenoote en Familie, mijn hartelijken dank. Ihzonderheid dank ik de Vereen. ,,St. Raphael" voor de betoonde vriendschap en stoffeiyk blyk van waardeering. A. D. CLEMMINCK. Ter Neuzen, 25 April '34. op Zaterdag 28 April 1934 te TER NEUZEN, ten bate van de Hulpver- eenigdng „Blinden-Penning" te Am sterdam. De opbrengst komt ten bate van de 150 bliniden, mannen en vrou wen van alle gezdndten, werkzaam Jn de bekende Inrichting Plantage Mid- denlaan 64. V rij*lagavond, 27 April, half aefat, wordt in de zaal van het Gebouw EMMANUEL" Nieuwediepstraat, een propaganda-avond gelhouden. Toegang is vry. Beelden uit den arbedd der bdinden zullen worden vertoond. Mede- werlking verieenen de CShr. Zangver- eenignng ,,Excelsipr" en de Qhr. Gym- nastiekvereeniging ,,E. M. M." Kdnderen beneden de 15 jaar geen toegang. By voldoeade deelname zullen op 3 Mel a.s. te AXEL, de volgende cur- sussen worden geopend: Maatnemen - Patroonteekemen, Knippen en naalen, Fraaie Handwerken, Opiekling voor examen. LEERLINGEN kunnen worden in- geschreven op Donderdag 26 April van 1 uur tot 2,30 uur, in de Herr. Zondagsohool, waar nadere inlichtin- gen gaame worden versrtrekt door de Leer ares J. J. SALOMA is Vrljdag 27 en Zaterdag 28 April Voor spoedgevallen Tandarts SPAAS. In verband met het tot stand komen van een consumptiemelk-regeling voor de gemeente AXEL is van af 30 April 1934 de algemeene prys voor consump tion! elik, zoowel afgehaald als thuis- beizorgd, gesteld op Opgaven voorjaarsgewassen worden tot en met 30 April 1934 vanwege K. I. Z. aangenomen door: JAN VAN HOEVE, Sluiskil. JAOs DEN HAMER, Ter Neuzen. JULES STALLAERT, Lamswaarde. EUG. VE1RHELST, Westdorpe. zal op Zaterdag 28 April des n.m. te 2'/j ure, bij de Wed. GILIJAMSE te Axel trachten aan te besteden: volgens A.H.V., alles franco in goede balen van 100 K.G., te leveren eerste helft Mei e.k. station Kijkuit en/of W III. Namens het Bestuur, J. SCHEELE, Wz. Secretaris. Flnna P. J. VAN DE SANDS. Ter Nam

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3