Draag dit zakdoosje altijd bij U! fAKKERTJES 'mm. mm TER NEUZEN, 25 APRIL 1934 Nu zijn handige metalen zakdoosjes verkrijgbaar mel 3 "AKKERTJES" Voor Uw veslzak! Voor Uw laschje! Altijd bij de hand om dadelijk te kunnen gebruiken tegen: Hoofdpijn, Kiespijn, Gevatte Kou, Griep, enz. ?:S. Volgens recept van Apotheker Dumont HOEK. AXEL. Belangwekkend is het heele geval vooral ook, voor de betrekkdngen tusschen China en den Vol'keribond. Deze aangelegenheid zal spoedig in besehouiwing kunnen genomen wor- den. De Volkenbonidscommissie voor Chi- neesohe aangelegerihedendie samengesteld is naar aanleiding van het rajpport-Lytton, moet tot 15 Mei bijeenkomen. Zij heeft nu alvast een onderwerp, dat de moeite waard is. Heeft Japan dit alles aangedurfd, orndat het meent dat de werelld thans, evenals in 1915, te zeer beziig gehouden iwordt door amdere, moeilijke dingen, om zich met dit speciale geval te kunnen bezig houden? Het ziet er zelfs naar uit, alsof er zooveel niet eens bij gedacht is. Toch aimok DE EMMABLOEM-COLLECTE. De Emmabloem-collecte alhier, gehouden op Zaterdag 21 April j.l., heeft opgebracht de som van f 209,44. OHK. MULO-SCHOOL. Aan de Chr. Mulo-school alhier is met in- gang van 1 Hei a.s. benoemd tot kweekeling met akte de heer P. J. Sinke te Vlissingen. HET 31/2 EEUYVFEEST VAN TER NEUZEN. Wij beeimldigden in ons vorig nummer het verslag omtrent de plechtige herdenking van het 350-jarig zlettfstandig bestaan der stad na de openibare raadszitting met de oompli- mentatie door den voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen, den heer J. A. van Roanpu. Na dit college kwamen achtereenvolgens het geme entebestuur gelukwenschende Directie van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- wegmaatschappijhet Bestuur van het Mu- ziekgezelsohap „De vereenigde werklieden" met den directeur, namens wellken laatste, de heer A. I. B. Schirris, werd aangetooden de partituur van den door dezen gecomponeerden en aan het gemeentebestuur van Ter Neuzen opgedragen Kleppermarsch „In Duici Jubilo"; een afivaardiging van het bestuur der liberate kiesvereeniging ,,De V'rijhei dsbon.d idem van de Vereeniging voor Volksonlderwijs, afd. Ter Neuzen; het bestuur der Ouidercommissie van school A; een vertegeawoordiger der vereeni ging ,,Het Groene Kruis"de directeur der N.V. Fa. P. J. van de Sande, uitgeefster der Ter Neuzensche Courant; bestuur der Ver eeniging tot bevordering van Vreemdelingen- verkeer; bestuur en directeur met leeraren der ambachtsschool voor Ter Neuzen en om- streken; deputatie van het plaatselijk Crisis - Comitybestuur der Woningbowwereeniging ,,Werkmansbelang"; den Kerkeraad der Geref. kerk; het bestuur van de Vereeniging voor Ziekenverplaging Oziekenhuis te Ter Neuzen); deputatie van het Wit-Gele Kruis; idem van den R.K. Vrouwenbond; bestuur der vereeniging voor Chr. onderwijs (school Jozinastraat).deputatie van de afd. Ter Neu zen der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen; deputatie van de afd. Ter Neuzen van het Roode Kruis en de Transportcolonnedeputa tie van den Ned. Ohr. Vrouiwenlbond; idem der Ter Neuzensche reddimgsbrigadehet R.K. Kerkbestuur; bestuur der Winkeliersvereeni- ging ,,Ter Neuzen Klimop"; deputatie van het .Nose-Comite"de hoofden der verschillende rrjks- en provinciale diensten te Ter Neuzen bestuur van het Algemeen Nederlandsch Veribonid, afd. Ter Neuzen; bet bestuur der Chr. schoolvereemging te Driewegen; bestuur der Vereeniging voor Chr. Volksonjderwijs (Herv. school); deputatie van den Zeeuwsch- Viaamschen Slagersbond; Schoolcommissie voor Sluiskil-Driewegenbestuur R.K. school te Sluiskil; vertegeniwoordiger zangvereeni- ging Polyhymnia" te Sluiskil; idem der Maritime Vereeniging te Ter Neuzen. Door den burgemeester, den heer Huizinga, werden de gelukwenschen die tot het ge meentebestuur werden gericht ieder afzonider- lijk beantiwoord. Uit de ruime belangstelling voor deze receptie vloeit voort, dat deze ge- ruimen tijd vohderde. Toen zij beeinldigd was, werd het juist tijd, voor het beluisteren van het door het muziek- gezelschap „De vereenigde werklieden" te geven concert op de Markt. De harmonie kwam musiceerende van haar lepetitielokaal gevolgd door de kinderschaar, die de laatste weken zoo ijverig had meege- repeteerd voor het uitvoeren van den Klep- permarsch. Alvorens naar de Markt te kamien werd nog voiidaan aan een in den loop van den dag tot den voorzitter gericht verzoek, om het feestnummer ook eens te willen uitvoeren voor de verpleegden in het ruSthuis der Herv. gemeente in de Arsenaalstraat. Door de be- vlagde straten ter plaatse gekomen, werd de feestmarsch gespeeld en de ouidjes waren blijk- baar zeer ingenomen met hetgeen de heer Schirris en zijn mannen hun badem. Bij het voorbmarcheeren naar de Markt bleek dat in de stad een aangename, feeste- lijke stemming heerschte, die oOk wel werd verhoogd door het mooie weer, en dat er voor de te geven uitvoering groote belangstelling bestonid. Nadat ter inleiding was gespeeld het „Wil- helmus" en 't „Neuzenlied", werd overgegaan tot de uitvoering van den Kleppermarsch „In duici Jubilo", van den heer Schirris. Deze heeft zich daarvoor reedis geruimen tijd veel moeite getroost, want er is geduld, beleid, tact en volharing voor noodig, om met zoo'n kinderschare, beweeglijker dan het kwik van den barometer bij ongestadig weer, zoo'n uit voering te ondernemen. Hij kan er echter met voldoening op terugzien, want de uitvoe ring slaagde uitnemend en werd door de tal rijke hoorders dermate toegejuicht, dat nog een herhaling moest voigen. Er werd niet alleen geklepperd, doch bij de trio zongen de kinderen de volgende woorden van ocizen plaatseljjken dicbter, den heer A. J. Eekman 't Is feest, ieder is vertolijd, Hiep, hiep, hoera! lang leve ons Ter Neuzen! Zingt mee, wie of Grj ook zij-t: „Ons stadje hoog!" dat zij steeds ieders leuze! Tevree zijn we allemaal Met onze Schelde en ons mooi kanaal, Geen sitad, niet een, die heeft zooiets als wij; Daarom zijn wij zoo blij! welke zang ook heel lief klonk. Daama werd oak met veel succes het ver dere programma afgewerkt, waarbij ook het .Zeeuwsch-Vlaamsch Volksiie.d" niet werd vergeten. De herdenkingsavond. Na dit concert stond nog op 't programma de herdenkingsavond in het Concert- en Biosooopgebouw", ingericht door het ge meentebestuur, waarvoor udtnoodigingen waren gericht tot de besturen van plaatselijke corpora/ties en autoritelten. De zaal was bijna gbheel bezet toen de brjeenkomst door den burgemeester, den heer Huizinga, met een woord van weikom werd geopend. Op zijn uitnoodiging werden, begeleid door het symphonieorkest „Onder Ons", onder lei ding van den heer M. P. Harte, staau.de ge- Dil zakdoosje kosl slechls 20 cenl (Omzelbelasling) De glazeri buis me! 12 siuks 52 ceni (is inbegrepen.) Ge fcunl hieruil 4 x Uw zakdoosje vullen. De groote verpakking is dus veel voordeeliger in het gebruik. i J. (Ingez. Med.) zongen twee coupletten van het „Wdlhelmus", waama het programma werd voortgezet met het uitvoeren van enkele mooie muzieknum- mers, voor een deel ook vocaal opgeluisterd door een der dames van het orkest. Voorts werd ook gespeeld en door alle aanwezigen meegezongen het „Zeeuwsch-Vlaamsch Volks- lied". Onider algemeen en hartelijk applaus werd het orkest gehuldigd door het aanbie- den van een bloemenmand aan de medewer- kende dames. Nadat de burgemeester de bgeenkamst had geopend, had hij de verdere leiding over- gedragen aan den heer R. van Grembergen als confdrencier, die met berijmde toespraken de verdere nummers van het programma op zeer leuke wijee aankondigde en daarmede ook groot succes haa. Na afwerking van het eerste gedeelte van het muziekprogramma trad op de spreker van den avond, de heer Mr. P. Dieleman, te Mid- delburg, die in een zeer uitvoerige rede de historie en het verloop van het ontstaan van Ter Neuzen schetste, welke rede, zoowel voor als na de pauze met groote belangstelling werd gevolgd. Wij komen op deze rede nader terug. De spreker deelde ook mede, dat het aan- vankelijk in de bedoeling heeft gelegen, om het 100-jarig bestaan van het kanaal Gent Ter Neuzen te herdenken in het jaar 1927. Verschillende omstandigheden, vooral de to®n reeds ingetreden crisis, werden oorzaak, dat aan dat voornemen geen uitvoering is ge- geven. Hij was voomemens geweest, bij die gele- genheid aan het gemeentebestuur van Ter Neuzen een legpenning aan te bieden. Hij maaikte nu van de gelegenheid gebruik, om dat heden te doen. Deze medaille is op aan- wijzingen van spreker geheel belangeloos ontworpen door mej. R. Wichers Wierdsma te Donxburg. Het is een groote bronzen penning. Aan de eene zijde bevinldt zich daarop de wapens van Zeeland en Vlaanderen met die van Ter Neuzen en Gent, inbbngewerkt, en de zinspreuk: Luotor et Emerge. Vlaanderen de Leeuw. Hou en de trou. Aan de keenzijde de wapens der gemeente welke het kanaal van Ter NeuzenGent doorsnijdt, met het jaartal 18 November 18271927 Ganda <Gent) NoveSiuim (Ter Neuzen) en de zin spreuk: ,,Opinor haecres nos et servat arnicas" hetgeen volgens spreker een woord is van den' Latijnsohen didhter Horatius „Naar mijn meening is het deze zaak die ons verbindt en onze vriendscbap in stand houdt of wil men: ,,deize zaak houdt ons in de nauwst verbonden vriendschap bijeen". De medaille we.rd door den burgemeester onder zeer hartelijke beiwoordingen van dank aan den gever voor de gemeente aanvaard, hetgeen door de aanwezigen met luid applaus werd bezegeld. Het verdere deel van het programma be- vatte nog muziek- of zangnummers van Ter Neuzensche auteurs ,n.l. van de heeren J. J. Bierle, A. J. Eekman, M. P. Harte, A. I. B. Schirris en A. van den Bruele. Zij werden heel aardig door den heer Van Grembergen geannonceerd en zoowel aan de muzikale en vocale uitvoering als aan de betrokken auteurs vlel een algemeen applaus ben deel. Een en ander had in de zaal een gezellige stemming taweaggebracht en het einde kwam, ongeveer middemacht, nog onverwacht. Door den burgemeester werd onder alge- meene instemming een woond van dank ge- braoht aan den heer Mr. Dieleman, voor zijn keurige uiteenzetting der historic van Ter Neuzen, en voorts aan den heer M. P. Harte en zijn orkest, die weer op uitnemende wijze laan de talrijke aanwezigen door muziek en zang zeer veel hebben doen genieten. Resumeerende kan geizegd worded dat de voorgenomen viering van den gedenkdag in alle opzichten ten voile geslaagd mag heeten, en bij hen die daze meemaakten in aange name herinnering zal voortleven. OPHELDERING. Ons is gebleken, dat, naar aanleiding van het in ons blad van 23 April j.l. opgenomen verslag van de vengadering van het Nose- Comity, bjj eenige onzer lezers een misvatting was ontstaan; zij hadden n.l. uit dit verslag begrepen, dat de oproep tot een algemeene bij- eenkomst ter bespreking van de feestelrjk- heden ter gelegenheid van het 350-jarig be staan van de stad Ter Neuzen hoofdzakelijk zou uitgaan van genoemd comity. Dit is echter niet juist en dachten wij er goed aan te doen, dit nog even te verduide- lrjken. Wel had het organiseeren van een feest, het- welk dan zou plaats ,vinden in Augustus a.s., reeds eenigen tijd geleden op een vergadering van het Nose-Comity een punt van bespreking uitgemaakt en "was besloten, dat deze ver eeniging daartoe het initiatief zou nemen, daar immers bleek, dat tot nog toe geen andere vereeniging hiertoe de noodige stappen had genomen. Naar aanleiding van een klacht on- zerzijds in ons blad, dat wij nog niets hoorden van eventueele plannen tot een feestelijke her denking van ons stadsbestaan, heeft het Nose-Comite in een ingezonden stuk in ons blad van zijn plannen mededeeling gedaan, daar het deze ,,aantijging", als zou van het vereenigingsleven van Ter Neuzen bij een zoo heugelijk feit als het 350-jarig bestaan van onze stad, niets uitgaan, zoo maar niet zonder meer kon incasseeren. Schijnbaar wakker geschud door deze mede- deelingen, zijn daarop van verschillende zijden eveneens stemmen opgegaan om te trachten te komen tot een waardige herdenking van ons 350-jarig bestaan en heeft een bespreking plaats gehad van enkele ingezetenen, waarbij ook de voorzitter van het Nose-Comite aan- wezig was. Op deze vergadering was ge- noemde voorzitter dadelijk spontaan bereid de plannen van zijn vereeniging te geven voor een meer veelzijdige opzet, nu bleek, dat er ook anderzijds zooveel animo voor bestond. De oproep, welke dus straks aan de bestu ren der organisatie's zal worden verzonden, gaat dus uit van een groep personen, staande buiben alle vereenigingen en heeft ten doel een comite te vormen uit die vergadering, welk comite dan de leiditig zal nemen om, in samen- werking met alle organisatie's en de mede'wer- king en sympathie van alle medeburgers, een herdenkingsfeest te vieren, zooals Ter Neuzen, ,,De Poort van Vlaanderen", aan zichzelf is verplicht. DE BOOTDIENSTEN OP DE WESTER-SCHEEDE. De dienstregeling, ingaande 15 Mei, zal weder een verbetering brengen op de lrjn Vlis singenBresketis van den Provincialen stoom- bootdienst op de Westerschelde. Tot nu toe hadden op werkdagen 11 vaarten heen en weer plaats, dit aantal stijgt tot 12. De eerste dienst van Vlissingen vertrekt om 6.15 en de laatste om 21 uur, van Breskens 6.55 en 21.30. Op Zondag blijft het aantal vaarten tot vier in beide richtingen beperkt, doch de laatste hoot van Breskens wordt in plaats van 18.55 nu 20 uur, wat o.a. voor bezoek aan de Bel- gische badplaatsen van groote beteekenis is. Op de lijn VlissingenTer Neuzen stijgt het aantal vaarten op werkdagen van 3 tot 4 in beide richtingen en blijft des Zondags twee. Op de lijn Ter NeuzenHoedekenskerke daalt het aantal van 7 op 6 op werkdagen en blijft des Zondags twee. Op de lijn Walzoor- dem—Hansweert blijft het 8 op werkdagen en 4 op Zondagen. GEWETENSGELD. Zooals onze lezers weten, heeft de minister van Financien de termijn om vrijwillig aan- gifte te doen van ontdoken belasting en aldus met de belasting-administratie in het reine te komen, verlengd tot 1 Mei a.s. Naar men ons mededeelt, heeft deze verlen- ging van de termijn meyr resultaat gehad, dan men aanvankelijk dacht. Vooral de laatste da- gen maken nog velen van de geboden gelegen heid gebruik. Naar wij van de inspectie te Ter Neuzen vernamen, was v66r de verlenging van dea termijn ongeveer aangegeven 2.000.000 ont doken vermogen; dit hedrag is nu gestegen tot 3.000.000, terwijl er de laatste dagen een stroom van verbeteringen binnen komt. Dat er onder deze omstandigheden onder hoogen druk moet gewerkt worden, behoeft wel geen betoog; belanghebbenden zullen dan ook nog wel even op hun aanslagbiljetten moeten wachten. Voorts vernamen wij nog, dat de vrijwillige aangiften, die op 30 April a.s. na het offi- cieele sluitingsuur de verschillende inspecties bereiken, niet op de gunstige regeling be- hoeven te rekeaen. (Wij verwijzen verder naar onze vorige publi- caties, dit zoo zeer in de belangstelling staande onderwerp betreffende. PROFAGANDA-AVOND HUL.PVEREENIGING BLINDEN-PENNING. Men bericht ons dat Vrijdagavond 27 April een propaganda-avond zal worden gehouden in het gebouw Emmanuel, Niedwediepstraat, al hier. Beelden uit den arbeid der blinden zul len o.a. worden vertoond. De bedoeling van den avond is het publiek eenige kennis bij te brengen van den arbeid voor de niet-zienden, in verband met de speldjesdag welke Zater dag 28 dezer ter plaatse zal worden gehouden. De opbrengst der collecte is ten bate van 150 blinden, mannen en vrouwen van alle gezind- ten, werkzaam in de Inrichting Plantage Mid- denlaan 64. Voor nadere bijzonderheden zie men de ad- vertentie elders in dit blad. BEZOEK VAN TURNERS. Naar wij van den secretaris van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer verne- men, zal op Zondag 29 April a.s. Ter Neuzen bezoek krijgen van ongeveer 400 leeriingen turners (sters) met hunne begeleiders, behoo- rende tot de Oost-Vlaanderengouw van den Koninklijken Belgischen Turnbond, omvattend de afdeelingen Gent, Lokeren en St. Nicolaas. Behalve voor het vermaak bedoeld het uit- stapje er ook een te zijn met opvoedkundige waarde. Aan elk der deelnemerststers) wordt een folder ter hand gesteld, bevattende illu- straties vanhet kanaal GentTer Neuzen, met de aan zijn boorden gelegen groote indu stries de haven van Gent, hare uitrusting en uitbreidingsontwerpen. Tusschen 12 en 2 uur zal het Verbond op het Parkeerterrein eenige vrtje- en orde-oefe- ningen houden, waarvoor van het college van Burg, en Weth. bereids toestemming Is ver kregen. Wij wekken belangstellenden in het tumen op, om op die uren daar eens een kijkje te gaan nemen. NEDERLANDSCH ROODE KRUIS. Maandagmiddag vergaderde de afdeeling Middelburg van de vereeniging „Het Roode Kruis" in de trouwzaal ten stadhuize onder voorzitterschap van Mr. R. M. van Dusseldorp. De oefening gehouden te Ter Neuzen in ver band met een vermeenden gasaanval, kwam ter sprake en roemde de voorzitter die als uit- stekend geslaagd. Dat bij de uitnoodigingen daarvoor vergissingen zijn begaan en o.a. de medische leiders uit Middelburg niet aanwezig waren, werd betreurd, al begreep men wel, dat men te Ter Neuzen aanvankelijk niet heeft gedacht aan zulk een groot opgezette oefening. De bij de oefening aanwezige eerste-onder- voorzitter van het hoofdbestuur, jhr J. H. Roell, luitenant-generaal b.d., bracht ook een bezoek aan Middelburg en de voorzitter heeft met hem >een oefening besproken met de colonne te Middelburg in samenwerking met die te Vlissingen, waarbij zal worden nage- gaan in hoeveel tijd men een deel van de bed- den enz. uit het kringmagazijn in het hospi- taal te Middelburg op een nader aangeduide plaats kan hebben gebracht. TE WEINIG RETAALDE BELASTING. Wegens over vorige jaren te weinig be- taaide belasting naar inkomen en of ver mogen (gewetensgeld) is door den ontvanger der directe (belastingen, enz. te Breskens f 27,52, f 19,69, /6,46 en 6,50 ontvangen; tie Oostlburg 58,14, 36,66, 36,56, 33,54 26,98, 26,85, 15,62, 13,40, /9.90, /9,60, 8,02, 7,18. Door de Gem. Chr. Zangvereeniging alhier, pas deze winter opgericht, werd op Dinsdag j.l. een uitvoering gegeven in het kerkgebouw der Geref. Gemeente. Medewerking verleende de Chr. zangvereeniging ,,De Heere is onze banier" te Ter Neuzen, directeur de heer F. v. d. Peijl. De bijeenkomst werd ua het zingen van Ps. 84 1 en gebed met een kort woord door den heer P. Simons van Ter Neuzen geopend. De jonge vereeniging te Hoek deed ons nu enkele nummers hooren als Ps. 3, 42, 36, 84 en eenige verzen uit den bundel van 'Hazeu. Duidelijk bleek dat deze vereeniging nog aan 't begin stond, doch dat zij, als ze vol houdt onder leiding van haar directeur, den heer K. de Blaaij, wel tot meerdere bloei en ontwik- keling komen zal. ,,De Heere is onze banier" gaf nu ten beste: Alles wat adem heeft", Wij zangers", „Het daghet in 't Oosten" en enkele nummers uit den bundel Neerboschzangen. Vooral no. 18 uit dezen bundel ,,Hemelklokken" viel zeer in den smaak en werd op veler verzoek later in den avond nogmaals gezongen. Hiema werd enkele oogeniblikken gepau- zeerd. Na de pauze sprak de voorzitter van Ter Neuzen een propagandawoord ten gunste van de vereeniging te Hoek. Vervolgens werd door de vereeniging van Ter Neuzen „De Heer is mijn Herder" van H. P. Steenhuis naar Ps 23. Verder enkele num mers uit den bundel van Hazeu en uit de Neerboschzangen, terwijl als slot het „Dankt, dankt nu alien God" ten gehoore werd ge bracht. De plaatselijke vereeniging zong nu nog en kele psalmen op heele en halve noten. Met stille aandacht is deze uitvoering door de talrijke aanwezigen beluisterd. Vooral ,,De Heere is onze banier" heeft getoond onder de krachtige leiding van den heer v. d. Peijl iets te kunnen presteeren. Deze vergadering werd met een kort woord gesloten door den heer T. Dekker van Ter Neuzen, die liet zingen het laatste vers van Ps. 68 en voorging in dankgebed. Medegedeeld werd nog dat zij die als lid of donateur tot de Chr. Zangvereeniging willen toetreden zich kunnen aanmelden bij den voor zitter, den heer C. Zegers, of bij den directeur, den heer K. de Blaaij. Auto-ongeval. Op het wegvak KijkuitAxel had Zondag- miiddag niet ver van de kam onzer gemeente een auto-ongeval plaats dat betreikikelijk goed afliep. Van een luxe-wagen toebehoorende aan den heer P. uit Nieuw-Namen met bestem- ming naar de Ter Neuzensche wielerbaan. liep een der wielen er af, waardoor het voer- tuig een buiteling maaikte en den berm van de Kanaaldijk afreed. Verschillende der inzittenden bekwamen in meerdere of mindere mate kwesturen en de auto zelf werd zwaar ibeschajdigid en later op sleeptouw naar Nieuiw- Namen teruggenomen. Een in de wagen zittend deelnemer aan de wadstrijden kon zijn weg naar Ter Neuzen vervolgen. Een paar door hem meegevoerde reservewielen werden aoo goed als totaal vemield. Ofschoon nog ddk- tershulp moest worden ingeroepen is het on- geluik nog vrij goed afgeloopen en bleef hoofdzakelijk tot emstige materieele schade bepaald. V. V. V.-plannen Pinksteren. De traditie van de laatste jaren getrauw is V. V. V. ook thans weer al druk in de weer Axel gedurende de Pihksterdagen weer het van ouds beikende attractiepunt voor Oost- Zeeuiwsch-Vlaanideren te maken. In dit op- zioht heeft V. V. V. ruimschoots hare sporen verdient en maakt deze vereeniging zich ook nu weer op de stuiwkracht daarbjj te zjjn. ISi de allereerste plaats zal het concoure- hippique weer de grootste aanitrekke 1 ijkheid uitoefenen. Een keur van de beste Belgische renners met een even uitgelezen aantal elite- paarden is dank zij de activiteit van het be stuur weer geengageerd. Als bijzondiere attractie wordt aan de rennec ter afwisseling in het rijtke programma verbonden een groote grasbaanweldstrijd voor motoren en zelfs zal er een evenement te aanschouiwen zijn, n.l. een wedstrijd tusschen een paard- en een motorrijder. 's Anderendaags, Pinkster-drie, zal ten tiweeden male door V. V. V. worden geenga geerd de bekende Middedlburgsche Tumver- eeniging „Medioburgum", die evenals het Vorig jaar wederom een sdhitterend program ma heeft opgesteld en onder de bekende artistieke leiding van den heer Chr. J. Mazure verschillende Rythmische Voiksdansen naar Zeeuwschen trant uit zal voeren. Mocht evenals het vorig jaar het weder als spellbreker optreden, dan zal men een bij ult- stek geschikt toevluchtsoord heibben in de groote concertzaal van het in de naJbtjheid van het terrein gelegen gebouw „het Cen trum", aliwaar de compositie's en spelen even- zeer tot hun recht aullen komen. Deze ver eeniging zal overkomen met pl.rn. 60 mede- werkenden. Zoowel (het concours-hippdque als de Rythmische spelen zullen de zeer ge- wiaardeerde medewerking van de harmonie Concordia" hebben die bereids is gevraagd. Den avond van Pinkster-drie zal het (be ikende muziekgezelschap Harmonie" uit Oostburg onider de bekwame leiding van den heer Sohijve op de Markt een brillant pro gramma ten gehoore brengen, zoodat alles bij elikaar „V. V. V." weer heel wat hoopt te presteeren. Naast de talrijke dansgelegemheden zal naar wij vememen ook op voetlbal-gebied des Maandags volop te genieten zijn Als tu.- Moeder Natuur hare medewerking maar verleemt. De Christelijke Oranjevereeniging. Deze vereeniging waarvan wij de vorige week de oprichting meldden, hield hare eerste huishoudelijke vergadering, waarop als voor- tiaamste punt der agenda werd behandeld de vaststelling van de statuten en het huishou- delrjk reglement. Het aantal leden is immiddels in ruim een week tijds gestegen tot 140, waanmede het bezoek ook aan deze vergadering een schril contrast vormde, doch hiuisbeaoek was het oude, beproefde fen ook nu weer met succes toegepaste middel. Als voorzitter werd vervolgens met 20 van de 36 uitgebrachte geldige stemmen gekozen de heer W. A. den Boggeade, die echter zijne benoeming nog in beraad hield en eerst na den 30sten April zijn defindtieve beslisSing zal meedeelen. Besloten werd het bestuur overeenkomstig d'e religieuze gezindheid vast te stellen en wel uit 3 leden behoorende tot de Gereformeende Kerk, 3 behoorende tot de Ned. Herv. Kerk en 2 uit de Ger. Gemeente. Gekozen werden hierin de heeren: L. P. Bakker, H. Zegers en S. van Ham (Ger. Kerk), R. J. de Kraker, H. Sanies—Loaf en G. P. Vlaander (Ned Herv. Kerk) en J. A. van Meurs en G. Mieras (Ger. Gemeente). Niet herkozen de heer P. J. v. Bendegem. Naar wij verder vernamen zijn de bestuiurs- flunctie's onderling als volgt verdeeld: Den Boggende, voorzitter; Vlaander, secretans en Sanies, penningmeester. Als hun respectie- velijke plaatsvervangers zullen optreden de heeren: De Kraker, Van Ham en Mieras.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2