a "AKKERTJES" Nose-Comite. Zij had al zoo'n zakaoosje in hoar taschje en het kwam haar juist van pas, want zij had zoo'n hoofdpijn Draag altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in Uw taschje Sport Gemengde Berichten] •sjK&rjjv/' "T" VOETBAL. Hebt Gij er ook al een "AKKERTJES" zijn nu ook verkrijgbaar in^ handige melalen zakdoosjes met 3 Cachets. Dal is zoo gemakkelijk. Ge hebt ze dan, waar Ge U ook bevindt, allijd bij U en ze komen lelkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spier- pijn, Zenuwpijn, Migraine, "Kater", Griep, enz. (AKKER-CACHETS) Volgens recept van Apotheker Dumonf WIELRENNEN. Het Nose-Comite" heeft Donderdagavond vergadering gehouden teneinde enkele urgente punten te bespreken. Vooreerst stond op de agenda de bespreking der populaire feesten ter gelegenheid vac bet 350-jarig zelfstandig bestaan van Ter Neuzen, te houden in den loop van den zomer. Op een vorige vergadering werd een geheel voorloopig schema van werking ontworpen, dat zoo spoedig mogelijk zou worden aan- gevat. De voorzitter, de heer Van den Bruele, bracht een breedvoerig verslag uit over het werk in de afgeloopen week en drukte er zijn groote tevredenheid over uit hoe de plannen voor deze te houden volksfeesten reeds lijn en vorm hadden aangenomen. Hij had contact gezocht en overleg gepleegd met verscheidene persoonlijkheden, die voor een latere feestviering zeer enthousiast waren. Hij heeft bij deze personen de plannen van het Nose-Comite" ontwikkeld en gezegd hoe de bedoeling voorzat om zoo spoedig mogelijk een oproep te richten tot al de vereenigingen der stad en uit deze vereenigingen een algemeen uitvoerend comite samen te stellen. Hij heeft met deze enkele personen een kleine voorloopige vergadering belegd, ten einde schikkingeu te treffen voor de uitnoodi- gingen aan de vereenigingen. Ieder der aanwezigen werd bereid gevonden mee te werken aan het geplande volksfeest en er werd besloten tot het houden eener alge- meeoe vergadering. iDe uitnoodigingen worden nu gedaan na- mens het voorloopig kleine comitO, dat hier- voor werd gevormd. 'Het offieieele uitvoerend comite zal op de eerstvolgende vergadering aangeduid worden. Echter werden bezwaren naar voren ge- bracht tegen den voorloopig geopperde datum van 15 Augustus, zooals die eerst in ons comite besproken werd. De voorzitter had die bezwaren erkend en had er niets op tegen om den datum der feestviering ofwel te ver- vroegen ofwel te verdagen. Er zal ook gepoogd Worden de medewerking te verkrijgen van de winkeliersvereeniging „Ter Neuzen Klimop", om tijdens de jubileum- feesten de jaarljjksche winkehveek te organi- seeren. Zoo is de zaak, over enkele dagen ontwor pen, reeds volop aan 't rollen en we hopen dat al de vereenigingen in T\er Neuzen aan den oproep, die dezer dagen tot hen gericht zal worden, gehoor zullen geven en zander qit- zondering zullen ijveren voor het welslagen onzer volksfeesten. Het is met een waar genoegen dat het ,,Nose-ComitO" ziet hoe de dingen zich ont- wikkelen. Alle mogelijke krachten heeft ons comitb zich getroost om in 't belang van Ter Neuzen immer en immer te werken en de bij- val tot het houden onzer jubileumfeesten Is voor ons een spoorslag om in de toekomst ook immer voor Ter Neuzen op de bres te staan. Als tweede punt der agenda Werd bespro ken het aanbod om op tweeden Pinksterdag een groote speciale trein te laten loopen vanaf Ter Neuzen naar het gebied der Ardennen, trein met zeer modeme wagens, tweede en derde klasse, aan zeer gereduceerde prijzen. Het comite nam in principe dit'voorstel £ian en gaf den voorzitter opdracht de zaak verder af te werken met de autoriteiten van het Bel- gisch spoor. Hierover volgt nader bericht. De ijveraars en ijveraarstens van het „Nose- Comitd" zullen voor deze reis nog zeer be- langrijke voordeelen genietefi. 3e Punt. Lezingen en voordraehten. Door den voorzitter zouden uit eigeu werk en leven lees- en voordrachtavonden worden gegeven in andere plaatsen, ten voordeele van het Nose- fonds. Er werd voeling genomen met Sluiskil, Sas van Gent en Clinge. "'"In Sluiskil zal de vobrdrachtavond over ep- kele dagen worden gehouden. De andere plaat sen zullen dan bij gelegenheid volgen. 4e Punt. Rat met ouden van dagen. Een korte bespreking volgde over den rit met ouden van dagen. Waar deze rit het vorige jaar zulk mdoi SUcces is geworden, Werd er besloten dit jaar weer een actie op touw te zetten voor soortgelijk werk. De te volgen route werd nog niet precies aangeduid, doch men was van oordeel, dat, waar het bezoek aan Sluis zoo in den smaak is gevallen, wij dit mooie plaatsje bezwaarlijk zouden kunnen mdssen. Spoedig zullen we ook hierop terug komen. Hiema werd de vergadering gesloten. Wie voelt om wcrkend lid te worden van het „Nose-Comite" kan zich ten alien tijde aanmelden. IJveraars en ijveraarsters die ons werk willen steunen, worden steeds dankbaar aanvaard. „HET NOSE-COMITE". UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Ajax—KFC 1—1 6—4 Willem nVelocitas Ajax KFC W illem n Velocitas Heracles 11—2 5—2 6—4 2 4—7 2 2—13 AFDEELING IV. le klasse. NOAiDMiddelburg 6—4 NACBleijerheide' 6 1 Willem n 18 13 2 3 44—28 28 LONGA 18 13 .-W* 5 54—33 26 PSV 18 9 4 5 45—31 22 MVV 18 9 2 7 4644 20 Eindhoven 18 7 3 8 32—30 17 Bleijerheide 18 6 4 8 3842 16 NOAJD 18 5 4 9 28—33 14 BW 18 6 2 19 34—50 14 NAC 18 4 4 10 25—33 12 Middelburg 18 5 1 12 31—53 11 2e klasse A. AllianceTemeuzen VlissingenTSC De Baronie Hero Vlissingen TSC DOSKO Breda RBC Temeuzen Alliance Axel 18 18 It 18 17 17 17 16 18 16 13 12 9 8 7 8 7 7 3 4 14 4—0 4 41—28 27 4 62—30 26 6 43—24 20 7 34—37 19 7 37—31 17 8 40—36 17 8 41—38 16 8 36—32 15 12 22—58 9 14 27—69 8 Glazen buis met 12 sluks slechts 52 cant (Omzetbelasting inbegrepen}. Dit zakdoosje Of| ront met drie stuls CCIII Ingez. Med. 3e klasse A De ZeeuwenBreskens, berr. Zeelandia 21 Temeuzen n—Hulst 61 De Zeeuwen 15 10 Breskens 15 10 Vlissingen H 14 8 Oranje 14 4 Temeuzen H*14 6 Hulst 14 7 IJzendijke 14 3 Zeelandia H 14 1 3 1 2 5 2 1 2 2 41—18 23 4 44—18 21 4 32—18 18 6 29—33 13 6 43—33 12 6 32—27 11 9 20—54 8 13 12—61 Temeuzen H twee punten in mindering wegens niet opkomen tegen Zeelandia H. Hulst twee punten in mindering wegens staken van den wedstrijd HulstDe Zeeuwen en twee punten in mindering wegens niet op komen tegen Temeuzen n. DE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. Ajax—KFC I—1. Slechts weinigen in den lande, die de ver- richtingen vac beide elftallen hebben gevolgd, zullen een gelijk spel als eindnesultaat hebben voorspeld, want algemeen werd Ajax en voor- al het speltype van haar heter geacht dan dat van haar tegenstanders. Het stadion was ge heel gevuld en vooral de Amsterdamsche sup porters waren vol goeden moed, dat Ajax on- geslagen naar het kampioenschap zou steve- nen. Al spoedig bleek dat KFC er anders over dacht en zij wist vrij spoedig de leiding te nemen. Uit een strafschop maakt Ajax ge lijk en gaat met dezen stand de rust in. Hoe er in de tweede helft ook gezwoegd Wordt om het winnende punt te verkrijgen, alles strand- de ten slotte op de beide verdedigingen en zoo eindigde deze eerste wedstrijd van KFC in een gelijk spel. Willem IIVelocitas 64. Aan doelpunten heeft het in dezen wedstrijd niet ontbroken, doch evenmin aan spanning want het werd zoo nu en dan in de tweede helft zelfs sensationeel. Voor de rust leek het wel of Willem JI het geheele spel in handen had, want voortdurend kwam Velocitas een seconde te laat bij den bal. De rust ging in met een "wat men zou kunnen noemen veilige voorsprong van 40. Daama kwam echter de emotie en Velocitas ging Willem II terug- dringen en het eerste tegenpucit van Velocitas bracht de noodige electriciteit. Toch was het Willem II, die de stand wijzigde tot 51, maar nu scheen er een herboren Noordelijke kam- pioen aan het werk te zijn en het werd suc- cessievelijk 52, 53, 54. Ten slotte maakte Willem H aan alle onzekerheid een einde door haar zesde doelpunt, waardoor de eindstand van 64 verkregen werd. AFDEELING IV Eerste Klasse. NAC—Bleijerheide 61. NAC, dat niet alleen de slechtste papieren had van de drie in degradatiegevaar verkee- rende clubs, doch tevens den zWaarsten wed- strijd te spelen had, heeft aan het eind van den strijd kunnen juichen, daar door de groote overwinning op Bleijerheide tevens het Eerste Klasserschap werd behouden. Tweede Klasse A. AllianceTemeuzen 14. Temeuzen is den laatsten tijd, na haar periode van inzinking, weer tot de overwinnin- gen gekomen en <zoo zij de voor haar restee- rende wedstrijden weet om be zetten in gun- stige resultaten, zal zij nog deze competitie als goed geplaatste 2e Klasser beeindigen. De rust ging in met 12, doch daama was het met Alliance gedaan, ofschoon zij toen met den straffen wind in den rug speelde. Temeu zen maakte nog 2 doelpunten er bij en won welverdiend. Vlissingen—TSC 4—0. De Vlissingers hebben met TSC niet veel moeite gehad, uitgezonderd dan de eerste helft toen de gasten met wind mede speelden. Toch bleef de verdediging de aanvallers de baas en Wist Vlissingen de rust te bereiken met 1-0 voorsprong. In de tweede helft had de thulsclub een gemakkelijke taak en regel- matig verhoogde zij haar score tot 40. Derde Klasse A. De Zeeuwen—Breskens 21. Op het terrein van Zeelandia hebben De Zeeuwen een zwaar bevochten overwinning behaald qp Breskens en zijn De Zeeuwen thans tot kampioenen verklaard, hetgeen wel een goede bekroning is van haar hard werken ge- durende het geheele seizoen. Thans komt het er op aan te toonen of zij rijp zijn om het Tweede Klasserschap te behalen. Temeuzen II Hulst 61. De bezoekende club is ons erg tegengeval- len, wij hadden van Hulst een solidere partij verwacht. Het rammelde in de voorhoede en middenlinie. AUeen de beide achterspelers boden voldoende tegenstand, doch konden het niet tegen de 5 voorhoedespelers van Temeu zen bollwerken. Het eenige doelpunt voor Hulst kregen zij feitelijk nog cadeau doordat een der backs van Temeuzen in eigen doel trapte, waarop Joost niet had gerekend. Met den wind mede kon Temeuzen in de eerste helft slechts eenmaal het doel vinden, maar Hulst wist evenmin te profiteeren van den wind en Temeuzen kwam er in de tweede helft veel heter in. De overwinning was dan ook ten voile verdiend. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Middelburg moet de degradatie- wedstryden spelen. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen Belgie zal uitkomen, is als volgt sarnengesteld. NOADMiddelburg 64. Doel: Keijzer. Achter: Weber en van Run. Madden: Pellikaan, Anderiessen en v. Heel. Voor: Wels, Vente, Backhuijs, Smit en Mijnders. Hetgeen wij gevreesd hadden en ook aan zien komen, is Zondag beslist. Middelburg moet zich weldra gaan meten met de kam pioenen uit de Tweede Klasse. Bij de rust was de stand 21 en Middelburg, die zeer hard voor het behoud van het Eerste Klasser schap werkt, geeft zich nog lang niet gewon- nen. Toch vergroot NOAD haar voorsprong tot 41, het werd daarna zelfs 62, maar de groenwitten werkten met alle krachten. Zoo werd het 64, maar de tijd was verstreken om nog verder op te halen. De Middelburgers zullen de Zeeuwsche wapenspreuk wel tot de hunnen weten te maken: Luctor et Emergo! NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE DRIEWEGEN. Zaterdag speelde Driewegen H haar eersten nederlaagwedstrtjd tegen Othene n, welke in een gelijk spel eindigde, 11. Aan deze nederlaagwedstrijden nemen de vol- gende vereenigingen deel: Othene II, ONW H, De Val I, Jong Zeeland I, Reuzenhoek I, Hoek H en Axel m, WIELERBAAN TER NEUZEN. Fraaie wedstrijden. IZondag vonden op de Wielerbaan te Ter Neuzen opnieuiw wielerwedstrijden plaats, die ook opnieuw mime belangstelling trokken. Vooral uit 't Land van Hulst was de belang- stelling groot. De (wedstrijden hadden een zeer regelmatig verloop, berwijl de spanning dikwerf ten top was gestegen, getuige o.a. den koppelwedstrijd over 50 K.M., die in een recordtijd ,van 1 uur en 8 minuten werd afgelegd, hetgeen op zich- zelf reeds voldoende jzegt. Ditmaal ook Werd den Belgen heel wat meer tegenstand geboden dan op 2en Paaschdag, zoodat slechts met de grootste moeite het Bel- gische koppel Verhaeghede Mulder erin slaagde om de eindzege binnen te halen. Het Nederlandsche tweetal MiddelkampWee- maes bezette met 'n jpaar punten achterstand de tweede plaats, hetgeen een zeer mooie pres- statie genoemd mag worden. Ook het vkoppel BaartNoens, dat in den begicine fenomenaal reed en er bijna in slaagde 6en ronde voorsprong te boeken, was geweldig in vorm, alhoewel in pie puntenver- zameling zulks minder tot uiting kwam. Haar rijden was echter subliem. Jammer dat het af- lossen niet geheel sloot, zoodat vooral hierom- trent te wijten is, dat de gewenschte ronden- voorsprong niet verkregen kon worden. Baart van Walsoorden mag echter op een buitenge- Woon mooien wedstrijd neerzien; dit jong ren- nertje heeft den laatsten tijd enorme vorderin- gen /gemaakt zoodat verondersteld mag wor den, dat in hem weldra een klasse-renner zal schuilen. De technische uitslagen luiden: iSprintwedstrijden: 1. Halemeersch, 2. Kamp, 3. Middelkamp. Achtervolging over 10 ronden: het Neder landsche koppel BaartWeemaes wint met 40 meter voorsprong op het Belgisch tweetal Verhaeghede Mulder. Afvallingscoursei. van Bergen, 2. Bracke- veld. Pun ten weds trijd: ,1. Pellenaars, 2. Middel kamp, 3. Noens, 4. Verstuijft. Koppelwedstrijd over 50 K.M. met 4 klasse- menteni 1. Verhaeghede Mulder 13 punten; 2. Wee maesMiddelkamp 9 p., 3. Halemeersch Brackeveld 7 p., 4. VerstuijftLambert 3 p., 5. BaartNoens 2 p., op 1 ronde: 6. van Ber genPellenaars 9 p. Kamp en van Eeckelen gaven den strijd op. Voor 10 Mei (Hemelvaartsdag staat een bij- zonder ,programma vermeld. Op dezen datum fkomt de bekende Olympische renner Bernard Leene van Deo 'Haag zich meten tegen een op- komende Belgische ster op ^portgebied, ter- wijl verder attractloneele wedstrijden dit hoofdnummer zullen omlijsten. Zonder twijfel zal ook op 10 Mei de belangstelling opnieuw groot zijn, temeer waar een der Nederlandsche Olympische kampioenen zijn kunnen" op de Ter .Neuzensche baan zal komen demonstree- WIELERCLUB „TRAP DOOR". Zaterdag j.l. hield de wielrennersvereeniging ,,Trap Door" haar eerste trainingsrit. Voor klasse A 32 K.M.; klasse B 24 K-M.; klasse C 16 K.M. Uitslag klasse A: M. de Vrles, A. Hermans, C. Kervink, N. Klaassen (12 deelnemers). Klasse B: Koole, Jolijt, Donze. Klasse C: van Driel, Hartog, Kramer, Hoor- naert. BOTS1NG TUSSCHEN AUTO EN WIELRIJDERS. .Op den Jutphaasscheweg nabij de West- ravenstraat te Utrecht heeft Vrijdagavond een auto, komende uit de richtlng Lieobosch en gaande in de richttng naar Utrecht, twee wielrijders aangereden. In dezelfde richtlng als de auto reden en kele jomgelui op de fiets en zwaaldein daar ter plaatse de Julianabrug op. Een van hen, de 18-jarige V., kon vermoedelijk de bocht niet nemen en haalde te veel naar links uit, om dan de brug op te gaan. De autobestuurder, die adhter den jongen reed, zag het gevaar van aanrijding en gooide het stuur naar links om zoodoende een aan rijding te voorkomen. De auto raakte even- wel de fiets, de jongen kreeg een klap van de auto en werd een einid weggeslingerdtenge- volge waarvan hrj ernstig werd geiwond. De auto reed op dit oogenblik dwars over den iweg en kwam in botsing met een uit Utredht komenden fietsrijder, den bekenden evangelist Alarm van de Utrechtsche Her- vormide stadszending. De man werd gegrepen en met zijn fiets tegen de pui van een huis geidrukt, wgardoor hij eveneens emstig ver- wond werd. De auto werd grootendeels ver- nield en de gevel van het huis werd eenigs- zins ontzet. Per auto van den geneeskundigen dienst werden beide slachtoffers naar de rijksklinie- ken vervoerd, waar ze beiden kort na aan- koonst overladen. De bestuunder van de auto is door de politie verfhoord. HET DRAMA VAN PUTBROEK. Naar de Nieurwe Koerier meldt, heeft een veroordeelide in het drama te Futbroek, v. d. E. Jr., in de strafgevangenis te Leeuwarden een volledige belkentenis afgelegd. V. d. E. heeft verklaard, in den herfst van 1931 te- zamen met zijn vader de misdaad gepleegd te hebben to de bossohen van Putbroelk. Tevens deelde hij mede, dat hij zonder hulp van zijn vader de drie lijken van de plaats van de misdaad naar de fcuil heeft gebraciht waarlbij zijn kleeren geheel met bloed bevlekt werden; daarom had hij ze venborgen in het water nabij zrjn woning. De justitie van Roermond heeft ze daar gevonden. Voorts verklaarde hrj, dat zijn vader hem gezegd heeft, dat hij ook Roubroeks, wiens lijk later is gevonden, heeft doodgeschoten. Hij ver- zekerde, dat er geen derde in het misdrijf be trokken is geiweest. V. d. E. Sr. heeft tot nu toe geen bekente nis afgelegd. HET DRAMA TE REEl Bij het voo :tte onderzoek »aa. drama te Reeuv. .eeft men tussoh~n he' riet langs den oever ca den Gravekoo- Plas, in de onmiddsllijke nabijheid van d: plaats waar het lijk van E. W. gevond::: tiwee fleschjes aangetroffen, een van wit en het andere van zwart glas. De fleschjes zip ongeveer 8 c.M. hoog en een ervan was nog gedeeltelrjk met vloeistof gevuld. De aard van deze vloeistof heeft men nog niet kunnen vaststellen. Een van de fleschjes draagt het etiket van een Haagsche firma, welker naam de politie to het belang van het onderzoek geheim houdt. Bij den burgemeester van Reeuwijk heeft zich nog een visscher aangemeld, die vertelde, dat hij in het vorige najaar op drie achtec- eenvolgende dagen een jongeman, gekleed to een regenjas op den Laixd(jk aan den oetver van den plas heeft ssien stilstaan. De visscher had den jangen ervenwel van achter gezien en kon hern niet als het slachtoffer herkennen. toen hean een foto werd getoond. De politie hedht aan de berweringen van den visscher voorloopig weinig waarde, aangezien deee reeds eerder onjuiste mededeelingen heeft ge daan. In verfoand met het drama in de Reeuwijk- sche Plassen bereikt het Haagsche dagblad Vooruit" de mededeeling, dat de directeur van de M.T.S. dezer dagen een anoniemen brief had ontvangen, geschreven in bloklet- ters, waarin zeer duidelijike aanwijzingen om- trent de ontknooping van dit drama werden gegeven. Zelfs zou de naam van den dader daarin genoemd worden. Het blad heeft den directeur van de M.T.S. naar de juistheid van deze mededeeling ge- vraagt, die beivestigde, een dergelijken brief te hebben ontvangen. Inderdaad waren in dezen brief belangrijke aanwijzingen omtrent den moord op E. W. in blokletters geschreven. De directeur heeft den brief evenals h(j dit met alle andere ontvangen brieven heeft gedaan aan de justitie doorgegeven, die de aanwijzingen in dezen brief thans nauwkeurig nagaat. POGING TOT BEDROG MET EEN REGEERINGSKOE. Woensdagmididag heeft de Rotterdamscfae politie op de veemarkt den 39-jarigen vee- koopman K. de B. uit Vianen aangehoudein. Deze had een z.g. vare koe voor een Regee- ringskoe aangeboden. De uiers had hij ver- moedelijk met melk volgespoten. Er is tegen dezen veekoopman proces-verbaal opgemaalkt VERDUISTERING VAN f 30.000. Op last van de justitie te Leeuwarden is aangehouden de vroegere secretaris-ontvanger van acht waterschappen in Friesland, Tj. B te Bergum, o.a. verdacht van verduistertog van ruirn f 30.000 ten nadeele van de water- sohappen Eemewoude, Nijegasterfennen en Eestrum. Da verdachte is in het huis van bewariing opgesloten. DOOR EEN AIJTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Maastricht is Vrjjdagmiddag aan den Lagen Kanaaldijk de 6-jarige C. Heynens door een vrachtauto, bestuurd door N. H. M. Claes- sens, overreden en gedood. De auto is to be- slag genamen. Vrijdagmorgen was nabij de Haarsteeg te Heusden de 17-jarige Nellie Brandenhorst. afkomistig uit Genderen, met haar vriendin per fiets op weg naar Den Boooh, waar elj de christelijke u.l.o. school bezoekt. Bij het passeeren van een vrachtauto van de manden- fabriek Lagenlberg Vesten uit Vlijmen, en be stuurd door den ohauffeur de K., kwam zij. doordat zij met het stuur van haar fiets in a,anraking kwam met dat van haar vriendin. te vallen en werd door de auto gegrepen. Zij werd tegen den grond gesmakt en liep zoo- daniige verwoedingen op, dat zij onmiddellijk na het ongeval overfeed. Haar vriendin, die eveneens kwam te vallen werd slechts licht gewonid en kon op eigen gelegenheid per autobus huiswaarts keeren. ONRECHTMATIG STEUN TREKiKEN. Wederom hebben Zich 7 gevallen voorge- daan waarbij de gemeente 's Gravenhage door steumtrakkenden is benadeeld. Tegen de be- trokkenen zal ter aake van opJachting een vervolging worden ingesteld. BEI.EEDIGD AUTEUR. De politie te Bussum heeft den zwerver de R. aangehouden, dien zij verdenkt van de in- ibraak welke een dezer nachten bij de uit- geversfirma van Dishoeck is gepleegd en waarlbij de kantoorpaperassen overhoop zijn gehaald en overigens slechts de postzegelkas. welke 98 cent inhield, en een bronzen klokje. dat later to een nabijgelegen tuta Is gevon den, werden vermist. ,,De Tel." vemeemt, dat de R. eenigen tijd geleden, toen (hrj in <Je gevangenis zat, een roman heeft geschreven, dien hij de firma van Dishoeck heeft to-egezonden. Deze ant- woordde, dat de taal, die in het manuscript wordt gebruikt, niet geschikt is voor het pu- bliek, dat gewoonlijk haar uitgaven leest, zoodat zij tot haar spijt niet tot publicatie kan overgaan. De R. heeft deze inbraak dus venmoedelrjk gepleegd in zijn kwaliteit van beleedigd auteur. GESTOLEN RING TERUG GUV—ADEN. Een ingezetene van Vught deed aangifte van vermiissing van een ring, ter waarde van /300. Het ingesteld poiitie-onderzoek leiidde via Boxtel naar Den Haag. Daar werd een dieostbode der familie die vorige maanid den dienst had verlaten, aangetroffen. Het bewijs was gauw geleverd, want zij droeg den ring aan een der vingens. Zij be kende den diefstal gepleegd te helbben. De ring Ikon niet meer van den vinger gesohoven worden en moest door een juwelier volgens de regelen der kunst er af gehaald worden. HON D IES GEGEVEN EN MISHANDELD TOT BELOONING. Op den Dalweg te Arnhem is een overval met berooving gepleegd op een heer, die in een caf6 had vertoefd en daar eenige rondjes had gegeven. Hij werd door een surveillee- renden agent op den grond liggend gevonden, terwijl hij een bloedende wonde aan het hoofid had. Hij bleek, dat hij door een drietal personen, dat eveneens in het caf6 was ge- weest, was aehtervolgd, tegen den grond ge stagen en benoofd van ongeveer 60 k 70 gul den, een gouden horloge en eenige goudem ringen. De gewonde moest naar het Gemeen- teziekenhuis worden overgebracht. De drie daders, personen tusschee 22 en 25 jaar, zijn gearresteerd; ze hebben reeds be- kenid. Een gedeelte van den bust is to bealag genomen. HAVENARBEIDER VERPLETTERD. Vrijdagmiddag heeft bij het laden van het s.s. ,,Hontestroom" van de Hollandsche stoom- boot Mij. te Amsterdam een ernstig ongeval olaats gehad. Arbeiders waren Op een zolder- schuit bezi- met het plaatsen van kisten t ee in een laadbaky toen plotsehng de boven hen zweverde hijsch met kisten thee uit den strop schoot, met het noodlottig gevolg, dat een circa 40-jarige hawenarbeider er door werd getroffen en zwaar verminkt. Korten tijd daama is het slachtoffer, dat gehiuiwd was en vader van vtjf kinder en, over laden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2