Landbouwberichten Gemengde Berichten Laatste Berichten FOSTER'S MAAGPIUE# Burgerlijken Stand Marktberichten RECHTSZAKEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTED IN GEN, ENZ. SCHEEP V AARTBEWEGING. De jeugdige Neuzensche midvoor trapt af en van Hecke plaatst direct zuiver naar Van Driel, doch de debutant-spil den Doelder ver- plaatst in samenWerking met L. v. d. Berge het spel. naar den Axelschen linkervleugel, welke evenwel van de Wege op zijn post vindt. De nu volgende aanvai der gasten strandt op buitenspel, waarna v. Hecke zich aan unfair spel tegenover zijn Axelschen collega-spil be- zondigt, met als gevolg een vrijen schop. Na de eerste wederzijdsche schermutselingen ont- poppen de gasten zich weldra als de sterkeren. Eenige malen moeten de Axelsche backs door terugspelen op hun doelwachter het gevaar af- wenden en F. Dieleman retourneert den bal bij een door Geers geleiden aanvai. De oranje- doelman redt dan ten koste van een corner, die diets oplevert. Scheele gooit dan het spel open naar links, doch Geensen kopt den goe- den voorzet van J. v. d. Berge weg. Even later moet W. Dieleman onder de Axelsche lat handelend optreden en krijgt M. Gans ver- volgetis een vrijen schop te nemen, die tenge- volge van een doorbraak van Scheele in com- binatie met J. v. d. Berge bijna noodlottig was voor de gasten, daar hun overigens zeer solie- den achterspeler Geensen mist. De juiste fractie tijds wordt echter door het oranje- binnentrio niet benut en Koekkoek staat daar- door Wanhopig buitenspel, zoodat het spel ver- plaatst wordt en het gevaar voor Axel's veste acuut is, als den fraai het spel verdeelenden Pienbroek met Laurens is doorgebroken. De oranje-doelman heeft echter het gevaar door- zien en voorkomt door uitloopen een gewis doelpunt. De wedstrijd. is vooral in de eerste helft aantrekkelijk en zeer spannend. A1 wordt voor het meerendeel op Axel's helft gespeeld, toch moet vooral de forsch ge- bouwde Geenesn, die de ziel is van de Ter- neuzensche defensie en zoowel links als rechts bij dreigend gevaar aanwezig is, alle zeilen bij- zetten. Een nieuwe kans aan Koekkoek ge- boden verijdelt Dooms door kordaat en be- wust ingrijpen. Aan de overzijde venknoeit v Driel een fraaien voorzet van zijn partner Kouwijzer. Het aspect van den strijd blijft rijk aan spanning en emotie. Nabwelijks heeft Verstraten een pil gelost, welke door een been der gasten wordt geretourneerd of Dieleman moet door uitloopen zijn „home" beveiligen. Onder applaus maakt hij een fraaien door v. Pienbroek c.s. opgezetten aanvai onschadelijk. Dan weer lost J. Verstraten een schot, maar Koekkoek overtreedt den buitenspelregel. Her haaldelijk is deze speler niet paraat en weet geen enkele kans uit te buiten, doordat han- delen en denken nooit samen blijken te gaan. Borgt verliest een duel van den massieven full-back" Geensen en aanvoerder v. d. Berge stelt zijn broer aan't werk, doch Dooms door- schouwt het kritieke moment en toont bij het uitloopen bovendien zijn klemvastheid. De roodzwarten worden sterker en onze stadge- nooten moeten alle hens aan dek brengen. Borgt wipt nog juist den bal uit het Axelsche doel, hetwelk even later (echter in buitenspel- positie) word* doorboord. De spanning stijgt het spel wordt enthousiaster en in het vuur van den strijd loopt v. Hecke een waarschu- wing op. Deze levert niets op, aangezien nie- mand Karel Gans' afgemeten voorzet weet te benutten. Het spel wordt steeds meer op Axel's helft uitgevochten. Onder krachtig ap- plaiis maakt de oranje-keeper een zuiver schot van Kouwjjzer onschadelijk. Dan is ter an- dere zijde Verstraten weer te laat en grijpt Geensen onverbiddelijk in. Koekkoek depo- neert een tarn schot in den hoek en Dooms zet zijn aanvai weer aan het werk, doch nu verknoeit Laurens hopeloos een fraaien voor zet door mijlen naast te kogelen. L. v. d. Berge breekt daama onverwacht door en v. d. Wege kogelt het leder hard tot hoekschop. Opnieuw maakt den in uitstekenden vorm zijnden Dooms een schot van L. v. d. Berge on schadelijk. Ook Riemens moet dan een cor ner toestaan waarna de gasten de Axelsche achterhoede weten te overrompelen. F. Diele man stelt zich daarbij slecht op en weifelt in zijn optreden, zoodat v. Pienbroek een pracht- kans krijgt den hem van rechts toegespeelden bal fraai langs otizen doelman in de touwen te jagen 01. De Axelaars zijn niet ontmoedigd en gaan direct daarop ten aanvai, doch Geensen is ge- durig het grootste struikelblok. Wat v. d. Wege verknoeit, wordt door hem herstelt en de besluitelooze Koekkoek krijgt geen kans. De voor de rust resteerende minuten leveren wei- nig degelijk aanvalsspel van beide zijden. De verdedigingen zijn ter weerszijden telkens meester over den aanvai. W. Dieleman moet nog een lastig schot van v. Pienbroek stoppen en Geensen moet aan de oranje-linksbuiten een comer toestaan. Na een zeer gevaarlijke scrim mage voor het roodzwarte doel, waarbij weer niemand onzer stadgenooten over eenige schotvaardigheid bleek te beschikken, brak de pauze aan. Na een korte rust wordt het spel hervat en ofschoon Den Doelder aanstonds ten aanvai stuwt en Koekkoek in de eerste minuut de Ter Neuzensche palen bekogelde, weet Ter- neuzen aanstonds haar voorsprong te vergroo- ten als F. Dieleman een pass van v. Driel naar zijn midvoor laat loopen en deze met rustige zekerheid de kans benut en na 2% minuut spelens onzen doelman zuiver passeert, 02. Dat dreigt de spanning te verminderen, te- meer daar W. Dieleman direct daarna eenige malen handelend moet optreden. Een lastig schot van v. Driel graait hij uit den hoek. Dan echter ontwringt de oranje-aanval zich aan het driegende depressie-gevoel en een van rechts geconstrueerde aanvai wordt door Verstraten besloten met een listigen voorzet naar K. Gans, die op onberispelijke wijze eindelijk een Axelsche kans weet te benutten en den ach- terstand verkleind, 12. De Axelsche hoop herleefd en na een vrijen schop tegen v. Hecke wordt een periode van overwicht onzer stadgenooten ingeluid. L. v. d. Berge zet den linkervleugel aan het werk, doch nu faalt, K. Gans en in een doelworste- ling voor de Ter Neuzensche veste bewerkt Geensen vallende het leder met de handen, zoodat voor een penalty wordt geappelleerd, doch Scheele heeft den stoeren Ter Neuzenaar tevoren in den rug geduwd, zoodat een vrijen schop tegen de Axelaars Wordt gegeven, welke uitloopt op een door den Temeuzen- schen rechterwing geforceerde corner, die niets oplevert. Bij een Axel-aanval loopt v. d. Wege den oranje-linksbuiten unfair tegen den grond en nauwelijks is zijn terrein gezuiverd of opnieuw begaat onze defensie een fatale fout en Laurens heeft binnen het eerste kwartier na de rust den vallenden Dieleman verschalkt, die den bal onder den arm in 't net laat glip- pen, 13. Even later maakt F. Dieleman opnieuw een buitengewone fout, doch gelukkig kogelt Kouwijzer naast. Het spel verfraait er nu niet op en van beide zijden accentueert men de aanvallen dikwijls op al te forsche wijze, zoo dat Hurks zoowe aan L. v. d. Berge als aan v. Hecke een waarschuWing moet geven. De Axelaars zetten er alles op om den achter- stand in te loopen, doch het aanvalsquintet is onproductiever dan ooit tevoren. De Ter Neuze- naars die met meer zelfvertrouwen speelden, het eenige waarin deze ploeg in het resteeren de gedeelte van den wedstrijd gunstiger bjj het Axelsche spel afstak, weten telkens de treu- zelende oranje-voorwaartsen te bedwingen. Waarmede niet gezegd is, dat het verdedigend spel der roodzwarten van hoog getoalte was. Dikwijls, ja zeer herhaaldelijk werden Geen sen en Dooms, die in prima vorm speelden, voor zeer lastige problemen gesteld, doch zij troffen voor zich een door besluiteloosheid en gemis aan schotvaardigheid tot absolute machfceloosheid gedoemde voorhoede en dat was voldoende om de verkregen voorsprong te consolideeren. In de resteerende minuten van den Wedstrijd worden legio kansen aan de Axelaars geboden, maar tenslotte zegevieren telkens de meer zelfbewuste gasten. Ook aan de overzijde doorleeft Dieleman nog gevaarlijke oogenblikken. Het in de laatste periode van den strijd geleverde spel vertoonde zeer wei- mig meer van Tweede Klas-gehalte. Zenuw- achtig pingelend waren de Axelsche aanvallen, die veelal op gemakkelijke wijze werden afge- slagen. Alleen <5en schitterend schot van Ver straten, dat Dooms, als de strijd verstrijkt, met uiterste moeite corner stompt, Verdient nog vermelding. Ook F. Dieleman redt nog te juister tijd eenmaal, als de oranje-doelman is uitgeloopen en hij nog juist den bal uit ons doel trapt en als het einde daar is, is ook het vonnis over Axel voltrokken en kunnen onze stadgenooten zich voorbe-reid-en op de hen reeds lang bedreigende degradatiewedstrijden. Bij Temeuzen muntten Dooms, Geeosen, v. Pienbroek en Geers uit. Bij Axel waren het M. Gans en W. Dieleman in de verdediging. Den Doelder blijkt een aanwinst en is zijn plaats in het elftal beter waard dan de spil, wien hij verving. Deze speler moet dan ook gehandhaafd worden. De voorhoede speelde een matig derde-klasse-spel. Terneuzen mistte Dobbeleir, maar v. Pien broek remplaceerde hem op eminente wijze. Een keurig, fair spelertje die de kunst van spelverdeelen verstaat en bovendien over schutterscapaciteiten beschikt. Summa sum- marum was de wedstrijd meer spannend dan fraai. De leiding was eerlijk, maar wel eens aarzelend. AXEL III—SLUISKIL II. 3—0. De voor den ZVB gespeelde competitiewed- strjjd Axel IIISluiskil H werd door de jeug dige Axelaars op overtuigende wijze met 30 gewonnen, zoodat deze nu in hun afdeeling, mede door de 31 overwinning op Zuiddorpe op den Tweeden Paaschdag, ongeslagen aan het hoofd hunner afdeeling prijken. met 19 punten uit 10 wedstrijden en zoo goed als zeker kampioen zullen Worden. RECTIFICATIE. Men maakt ons opmerkzaam, dat in de ver melding der j.l. Vrijdag voor de Recihtbank te Mididelbung in hooger beroep behandelde zaak tegen J. F. d. K., directeur der scheepswerf te Ter Neuzen, ten onrechte staat: bevesti- ging van het vonnis van den kantonrechter. De behandeling dezer zaak is n.l. voor een nader onderzoek uitgesteld tot 4 Mei a.s. GEHEIME ZENDER GEeXPLOITEERD. Vrijdag moesten zich voor den kantonrech ter te Almelo verantwoorden O. D. en E. H. Z., beiden te Almelo woonachtig. Zij zouden te Nutten gemeente Wierden, een zgn. geheimen zender hebben geexploiteerd. Bij een overval door de politie was het appa- raat 'in beslag genomen en waren verdachten gevlucht. Tegen Z. werd vrijspraak geeischt, maar tegen D., die reeds eerder wegens dezelfde overtreding heeft terecht gestaan, werd zes maanden hechtenis geeischt. De uitspraak volgt over veertien dagen. JAARVERSLAG DER ZEEUWSCHE LANDBOUW-ONDERLINGE. Gp 9 April j.l. werd in „de Prins van Oranje" te Goes onder Voorzitterschap van den heer H. A. Hanken te Wilhelminadorp de jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge, lid van de Vereeniging „de Centrale Landbouw- Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopende over het boek- jaar 1 November 1932 tot en met 31 October 1933 blijkt, dat de Zeeuwsche Landbouw-On derlinge bij het eind van het boekjaar 2991 leden had, met een jaarloon van 5.443.922. Het leden-aantal van de Centrale Landbouw- Onderlinge beliep bij het sluiten van het boek jaar 32624 met een jaarloon van ruim 48 mil- lioen gulden. In het verslagjaar werden bij de Zeeuwsche LandbouW-Onderlinge aangegeven 1004 onge- vallen, van welke 66n gevai een doodelijken afloop had en aanleiding gaf tot het toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen, en 53 gevallen schadeloosstelling over een lange- ren termijn dan 6 weken vorderden. Het aantal ongevallen dat over het boekjaar voor rekening der Centrale Landbouw-Onder linge kwam bedroeg 7145. Van deze ongeval len hadden er voor zoover de wettelijke ver- zekering betreft 14 en voor zoover de vrijwil- lige verzekering betreft 1 een doodelijken af loop. Van deze 15 ongevallen met doodelijken af loop gaven er 5 aanleiding tot het toekennen van een rente aan nagelaten betrekkingen. Deze laatste ongevallen betroffen op 66n na alle de wettelijke verzekering. Er werden 2 renten toegekend wegens blij- vende invaliditeit. Over het geheel genomen, is ook dit jaar wederom een daling van het door de aange- slotenen in totaal uitbetaalde loonbedrag waar te nemen; de kosten der ongevallen van tijde- lijken aard (tot en met de eerste 6 Weken na het ongeval) daalden eveneens. Daaren- tegen waren de kosten na de eerste 6 weken, in totaal niet onbelangrijk hooger dan over het vorige boekjaar. iHet verslag geeft voorts mededeelingen over de vrijwillige verzekering voor patroons en kinderen van leden en over de Ziekte-regeling voor inwonend personeel. BASTAARD-RUPSEN IN BESSEN- STRUIKEN. Naar de Plantenziektenkundige dienst te Wageningen mededeelt, is reeds van eenige zijden bericht ontvangen, dat er dit jaar zeer veel foessen-bladwespen zijn en Sat, ofschoon de blaadjes der bessenstruiken nog klein zijn reeds vele eitjes zijn gelegd. Fruittelers en hen, die bessenstruiken in hun tuin hebben, wordt aangeraden spoedig een bestrijding toe te passen. Een eenvoudige en afdoende methode is de struiken te bespuiten met een maaggif, n.l. 0.1 pot. Parijsch groen (1 gr. per liter vloei- stof), 0.3 pet. poedervormig loodarsenaat (3 gr. per liter vloeistof) of 5 pet. pastavormig loodarsenaat (5 gr. per liter vloeistof). Om bladverbranding te voorkomen, moeten deze stoffen niet in water, maar in 1 pet. kalk- melk (10 gr. gebluschte kalk per liter water) verspoten worden. Bespuiting met deze middelen levert geen gevaar op voor de consumptie. Tijdens den bloei mag met deze vergiftige stoffen niet ge- spoten worden, met het oog op het vergifti- gings-gevaar der btjen. ACHT ARBEIDERSWONINGEN VERNIELD Donderdagnacht zijn, naar de N. R. Crt. meldt, acht woningen door brand vernield. Vermoedelijk is de brand door kortsluiting ontstaan. Van de acht arbeiderswoningen stooden er drie leeg. De overige waren be- woond, dock de bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen. Het huisraad ging in de vlammen op. Toen de brandweer verscheen viel er van het geheele blok woningen niets meer te redden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op de v. Hogenhoucklaan te 's Gravenhage is Vrijdagochtend kwart voor tien de 52-jarige kachelsmid Chr. H., uit de Rozenburgstraat 101 door een vrachtauto overreden. Het slachtoffer was zoodanig verwond, dat hij kort na aankomst in het Gemeentelijk Zie- kenhuis, waarheen de G.G.D. hem onmiddellijk had vervoerd, is overleden. EEN ONTPLOFFING. Een ontzettende knal schrikte Donderdag- morgen de omgeving van de Regulienbreestraat te Amsterdam op. Er bleek in het hotel-re^- taurant „Cosmopoliet" een ontploffing te heb ben plaats gehad, waardoor alle ruiten aan voor- en achterzijde sprongen. In het restau rant zelf was het een chaos. Tafels en stoelen waren omver gesmeten. De brandweer neemt aan, dat de kelder, waar zich de ketel voor de centrale verwarming bevindt, zich heeft ge- vuld met gassen, vermoedelijk kooloxyde. De ontploffing van deze gassen heeft de vemie- ling veroorzaakt. ONDER EEN AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Donderdagmorgen is de 23jarige chauffeur Smits uit Nuth, toen hij bij de Nieuwe Stoom- dakpannenfabriek te Echt zijn auto, geladen met kolen, deed kippen, met zijn hoofd onder het omkantelende gedeelte terecht gekomen. De man werd op slag gedood. OVERVAL TE YVINTERSWIJK. Woensdagavond omstreeks 11 uur zijn vier personen de woning binnen gedrongen van een zekeren K., grindwinkelier in de buurtschap Meddo onder Winterswijk. K. lag reeds te bed en werd door de indringers wakker gemaakt. Zij eischten van hem de plaats ag.n te wijzen waar zijn schrijfmachine stond, terwijl zij naar vlugschriften zochten van communisti- sche strekking, welke K. in zijn bezit zo'u heb ben met het doel deze over de grens te bren gen. K. beweerde, dat zijn schrijfmachine niet bij hem was, doch bij een partijgenoot in Winters wijk K. is communist waarop de indrin gers het huis doorzochten. Zij vertrokken ten slotte met medeneming van pamfletten en voorts van een bedrag van 53, dat zij had den gevonden. Een persoon keerde terug en heeft K. op ongenadige manier afgeranseld. De politie heeft nog des avonds een onder zoek ingesteld en geconstateerd kon Worden, dat men hier vermoedelijk met Duitschers te doen had. K. heeft namelijk kunnen vaststel- len, dat alle vier hoog-Duitsch spraken, ter wijl zij ook wat hun kleeding betreft op Duit schers geleken. Het onderzoek met een politie- hond wees uit, dat de vier indringers zeer waarschijnlijk zich hebben verWijderd in de richting van de Duitsche grens. De woning van K. ligt op cngeveer 1 kilometer van de grens. K. heeft zich moeten laten verbinden, doch zijn toestand is niet emstig. Van de indringers heeft men tot nu toe niets kunnen ontdekken. ALS LIEFDE IN HAAT VERKEERT. Eenige dagen geleden ontving een jonge- man uit de Van Ravesteijnstraat te Den Haag een brief van een ,,oude liefde", waarin de dame hem verzocht haar te komen afhalen van het staatsspoorstation. De man gaf aan deze uitnoodiging gevolg en trof aan het sta tion de jongedame met haar moeder. Men liep een eind op en de jongste der vrouwen vroeg d'en man met haar mee te gaan naar Hilversum, waar zij Woonde. De man zette uiteen, dat dit wel wat te veel gevraagd was, daar hij getrouwd was en twee kinderen had. De jonge vrouw ontstak hierop in woede en riep: „Dan zal je blind worden voor je ver- dere leven". De moeder overhandigde haar dochter een fleschje met bijtende vloeistof en deze wilde daarmee de daad bij het woord voegen. De man kon nog juist het hoofd wenden, waardoor hij de vloeistof op hals, wang en schouder kreeg, en daar brandwenden opliep. Moeder en dochter namen in allerijl de vlucht. De politie stelde een onderzoek in. KRAAIEN BESTELEN HERTEN. Een eigenaardig schouwspel werd te Den Haag door de passagiers van de vroeg-tram en door vroege wandelaars bij het passeeren van de Hertenkamp daar waargenomen. Men zag n.l., dat enkele kraaien, op zeer korten afstand en herhaaldelijk boven de aldaar gra- zende herten heen en weer vlogen. Duideljjk was daarbij te zien, dat enkele dezer vogels voortdurend de haren vanuit staarten en ruggen der herten trachten te pikken. Ver- volgens zag men dat de kraaien met den aldus geroofden buit zich snel verwijderden, tenein- de met dit materiaal hun nest op te bouwen. De herten lieten intusschen duidelijk blijken een dergelijk brutaal staaltje van roof zich niet zoo te laten welgevallen, doch voortdu rend waren de gevederde roovers hen te vlug af. DE DIEFSTAL VAN EEN LUIK VAN HET ALTAARSTUK TE GENT. Omtrent de ontvreemding te Gent van een paneel van het zgn. „veelluik" de aanbidding van het lam Gods van Van Eyck, wordt nader vemomen dat de dief zich moet hebben laten insluiten in de kerk. Om uit de kerk te komen heeft hij vervolgens het slot van de zijdeur, welke uitkomt op het St. Baafsplein, eveneens geforceerd. Hij is ongehinderd verdwenen. Men begrijpt niet hoe een dief op het idee kan zijn gekomen een dergelijk paneel, dat wegens zqn universeele bekendheid onverkoop- baar is, en waarvan de Waarde op ongeveer 12 millioen francs geschat wordt, te stelen. Mis- schien is het een verzamelaar, die het alleen voor zichzelf wil bewaren. Een winkelier op het St. Baafsplein te Gent vertelde, dat hij in den bewusten nacht om ongeveer drie uur gewekt was door het aan- zetten van een zwaren automobielmotor, die naar zijn oordeel vlak bij de kerk moet hebben gestaan. GRETA GARBO NU EINDELIJK GETROUWD? Het is geschied, alle vrjjgezellen in de we- reld 2(jn een mooien droom armer: Greta Garbo is getrouwd. Ditmaal is er zeker geen sprake van een gerucbt, naar ,,Politiken" uit Londen meldt. Haar man is de filmregisseur Rouben Mamoulian, die Greta's laatste groote film „Ohristine van Zweden" heeft geensce- neerd. De bruiloft had plaats in Arizona. Greta en Rouben werden spoedig daarna saimen gazien in eenige kleine plaatsjes in Arizona; beiden spraken echter beslist alle geruchten over verloving en bruiloft tegen. Na- dat nu de beide getuigen, mr. Giffen en mr. Williamson het groote geheim hebben ont- huld, zal er voor Mamoulian en Greta nauwe lijks nog iets anders overblijven, dan te be- kennen dat zij elkaar toebehooren. Op het oogenblik bevinden zij zich op de huwelijks- reis naar New York. Uiterlij.k harmonieert Rouben weinig bij de blonde Zweedsche. Hij ziet er Oostersch uit, zooals men aan zijn naam hooren kan: een donker, gladgeschoren gezicht, krullend haar, hoornen bril, dus on geveer precies het tegenbeeld van Greta. LICHTGEKLEURDE AUTOWEGEN. Zes graafschappen in Zuid-Engeland zullen dit jaar bij elkaar meer dan vijf millioen pond sterling besteden voor verbetering van wegen. Vier dezer graafschappen, Hampshire, Kent, Surrey en Middlesex zullen er daarbij op be- dacht zijn het wegdek licht van kleur te ma- ken, wat volgens de automobilisten de veilig heid van het rrjdeo bij avond en nacht bevor- dert. Tevens let men er in de genoemde graaf schappen op, dat het oppervlak zoo weinig mogelrjk gevaar voor slippen biedt. EEN WERELDCONGRES VAN RELZEN. Eenigen tijd geleden is gemeld, dat de dwer- gen uit alle landen in Boedapest een wereld- congres zullen houden, waartoe zich reeds 350 dwergen hebben aangemeld. Thans wordt gemeld, dat de meerendeels als artisten werkzame lieden van bijzonder groot postuur terzelfder tijd in Boedapest een „we- reldcongres van reuzen" wiflen organiseeren. Ook de voorbereidingen voor dit congres zijn reeds zoover gevorderd, dat nog slechts de juiste datum behoeft te worden vastgcsteld, om de Hongaarsche hoofdstad twee zinder- linge bijeenkomsten in het vooruitzicht te stellen. SCHOTEN IN EEN ROYALISTISCHE VERGADERING. Vorige week is te Henin-Lietard in het departement Nauw van Calais een betooging van royalistische aanhangers van de Action Frangaise gehouden, welke tot ernstige in- cidenten heeft geleid. De marxistische arbei- dersonganisaties hadden een groote tegenbe- tooging voorbereid. De politie had daarom versterking ontboden. Zij wist echter niet te verhinderen, dat de politieke tegenstanders het lokaal binnendrongen, waar de royalisten hun vergadering hielden. Er ontstond een ge- vecht, waarbij ongeveer 20 revolverschoten ge lost werden. E6n van de indringers is daarbij door een schot in de hartstreek gewond. On geveer 20 Camelots du Roi werden gewond. De politie bezette tenslotte de zaal en fouilleerde de deelnemers aan de Royalistische betooging. Men vend geen wapens op hen, maar in de zaal lagen op den grond 5 revolvers en 20 ploertendooders verspreid. VUURDANSEN. De zgn. vuurdansen, waarbij dansers in exta- se ongedeerd door den gloed springen, vindt men nog bij eenige Aziatische secten, zooals bij de derwischen, bij de vuuraanbidders in Perzie en bij de Siberische tooverpriesters. In Europa is deze merkwaardige vorm van ver- eering van het vuur bijna volkomen uitgestor- ven. Alleen nog aan de Bulgaarsche kust van de Zwarte Zee en wel uitsluitend in 66n dorp komen nog vuurdansers voor of beter gezegd vuurdanseressen. Zij oefenen haar cultus slechts op een dag van het jaar uit. DOOR UITSTKOOMEND GAS VERGIFTIGD. Reuter meldt uit Brefeld (Saargeibied) Twee ar.beiiders die in een mijn bezig waren met het reinigen van een ketel, werden door uitstroomende gassen vergiftigd. Een der arbeiders is kort na zijn komst in het ziekenhuis overleden, de toestand van den anideren arbeiider is hopeloos. BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN ZEELAND. Naar we vernemen zal prinses Juliana in September Zeeland bezoeken en dit bezoek tot verschillende steden uitstrekken. De tocljt zal voomamelijk geschieden aan boord van het instructievaartuig van het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Amsterdam. LIEFDESDRAMA. In den afgeloopen nacht heeft zich te Bergen op Zoom een drama afgespeeld tusschen den 21jarigen kleermaker W. en het 17jarige meisje B., beiden uit Bergen op Zoom. Beiden hadden reeds eenigen tijd verkeering, doch het meisje had enkele dagen geleden de verloving verbroken, zeer tegen den zin van W., die sedertdien telkens getrachit had het meisje te spreken te krijgen. Zondagavond waren bei den in een danszaal, die door het meisje tegen middernacht verlaten werd. W. volgde haar met een vriend, sprak haar aan en vroeg of ze genegen was de vroegere verhouding te herstellen. Op haar ontkennend antwoord trok W. een revolver, en schoot het meisje tweemaal door de borst. Daama richtte W. het wapen op zich zelf en schoot zich door het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. Het meisje werd levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis opgenomen. Hedenmorgen was haar toestand hopeloos. De politie heeft een en an- der in onderzoek. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. Grassi, opzichter, Oostkade 16, van Axel. Th. van der Horst, zonder, Oostkade 37, van Breda. G. C. van Kemseke, bakkersknecht, Noord- straat 5, van Antwerpen. J. van 't Westende, dienstbode, v. Steenber- genlaan 18, van Hoedekenskerke. A. P. van Kouteren, schipper, Donze-Visser- straat 109, van Ossenisse. F. B. de Vos, metselaar, Dekkerstraat 27, van Westdorpe. Vertrokken A. -M. M. C. Koopman, dienstbode, Lange Kerkstraat 36, naar Kruiningen. J. Goud, huisbewaarder, Scheldekade 65, naar Rotterdam. J. M. van den Berge, onderwijzeres, Nieuwe Kerkstraat 17, naar Eindhoven. A. P. 't Gilde, dienstbode, Nieuwediepstr. 98, naar Zaamslag. H. Scheele, waterbouwk. opzichter, Vloos- wijkstraat 36, naar Philippine. W. P. Marinissen, verpleegster, Axelsche- straat 58, naar Rotterdam. J. A. Rouw, varensgezel, Dekkerstraat 57, naar Antwerpen. Voor slechte spijsver- tering en verstopping zijn Foster's Maagpll- len het middel bij uit- nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bij de hand. Atom ocrkrijgbaar if 0.65 p. flacon. Te Ter Neuzen bij de Fa. A. van Overbeeke- Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 13 April. Willem van de Linde, oud 20 j., jm. en Leuntje Anna Adriana Roofack, oud 20 j., jd. Franciscus Petrus van Hulle (van Philippine), oud 23 j., jm. en Elisabeth Ulalie Frangoise, oud 21 j., jd. HuWelijks-voltrekkingen. 12 April. Theo- philus Jacobus Cornelissens, oud 22 j., jm. en Maria Kort, oud 21 j., jd. Jacobus Hofman, (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Cornelia Levina Scheele, oud 21 j., jd. Geboorten. 8 April. Frangois, z. van Karel de Feijter en van Elisabeth de Bruijne. 9 April. Jacobus, z. van Jan Harte en van Maria Pietemella Harms. Cornelia Neeltje, d. van Gelejjn Wieles en van Johanna Kole. 19 April. DRIEWEGEN (Ter Neuzen). Aanbesteding bouwen woonhuis. Techn. Bureau H. C. A. Fermont. GRAAUW. Veiling beestiaal en landbouw- werktuigen. Notaris Fanoy. 23 April. HOOFDPLAAT. Aanbesteding levering kunstmeststoffen. Landbouwver. Onderlinge Samenwerking. 25 April. TER NEUZEN. Gewone Jaarl. Algem. Ver gadering van aandeelhouders in de N.V. Hotel der Nederlanden. TE3R NEUZEN. Verkoop heeren- en damea- rijwielen. Deurwaarder Huineman. ZAAMSLAG. Veiling landbouwinspan. Kan- toor W. A. den Boggende. Rotterdam, 16 April 1934. VEEMARKT. Aanigevoerd werden 630 vette runderen, 251 vette- en graskalveren, 221 schapen en lammeren en 773 varkens. De noteering was als volgt: Koeden le kiw. 0,54-/0,58, 2e law. /0,45 0,52, 3e law. 0,38/0,42; Ossen le kw. 0,520,56, 2e kiw. 0,44—0,48, 3e kw. 0,36f 0,40; Kalveren le kw. 0,901, 2e kw. 0,700,80, 3e kw. 0,55/0,65; Schapen le kw. 0,45, 2e kw. 0,40, 3e kw. 0,35, per stuk 22, 16 en 10; Lammeren le kw. 0,47, 2e kw. /0,42, 3e kw. /0,37, per stuk /19, /13 en /10; Varkens le kw. 0,340,36, 2e kw. /0,30/0,32, 3e kw. 0,260,28; Zouters niet genoteerd. De ban-del was <xver het algemeen sleepend tot teruggaamde prijzen. Enkele partij-tjes schapen werden voor Belgie gekocht, VLAS. Blauw 7860 K.G. 0,400,60; Zeeuwsch Wit 2170 K.G. 0,400,55; Hollandsch Geel 6800 K.G. 0,400,55; Dauwroot 500 K.G 0,35—/ 0,40. De banidel was gering en het aangevoerdie bleef grootendeels onverkocht. FIJNE ZADEN. Geen noteering. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 3,50/3,80; Zeeuwsche Eigenheimers /2,90/3,30; Beve- laniders 33,30; Zeeuwsche Bonte en Blauiwe 4/4,30; Bravo's 3,75/4,20: Red Star 3,50—/ 3,80; Industrie's niet aan- gevoerd. Alles per H.L. Win term alta's 1? tot 14 cent per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 55,50; Haver 6 6,25; Erwten kleine groene 78; Schok- kers /1012; Bruine Boonen 7,758,25. Voor Ter Neuzen: 14 April. Eng. s.s. SHEAFFIELD, 1682, kolen, Gdynia. Voor Sluiskil: 13 April, Duitsch s.,s. PLU TO, 646, stukg., Bremen; Zweedsch s.s. AAS- NE, 870, ledig, Bordeaux. Van Sluiskil: 14 April. Duitsch s.s. PLU TO, 646, kuns-tmest, Antwerpen; Duitsch s.s. HERCULES, 1616, kimstmest, Bremen. Van Selzaete: 14 April. Eng. s.s. SYLVA- FIELD, 3392, restant, Rouaan. Vroor Riemen: 14 April. Noorsch m.s. VIVI, 3853, benzine, Batoem. Van Riemen: 13 April. Noorsch s.s. VI- GRID, 4367, ledig, Aru/ba. Voor Gent: 13 April. Eng. s.s. GREY- FRIARS, 625, ledig, Louden; Eng. s.s. YEW- PARK, 410, ledig, Londen; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 14 April. Noorsch s.s. KOLSDAL, 735, led., R'd-am; Russ. s.s. MICHAIL TOMSKY, 1261, pyriet, Moermansk; Eng. s.s. GWENTGATE, 887, ledig, Boulogne; Nederl. m.s. MARY, 83', pekkolen, Southampton; Nederl. m.s. DENT. 145, ledig, Antwerpen. 15 April. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Landen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig. Yarmouth; Nederl. m.s. GLOBE, 120, papier, Londen; Eng. s.s. HEBBLE, 425, stukg.', Goole; Nederl. m.s. ZWALUW, 112, pek kolen, Portsmouth. Van Gent: 13 April. Nederl. s-js. MHR- WEDE, 181, fosfaat, Yarmouth; Fran-sch s.s. ASTREE, 1223, ijzer, Newport; Eng. s.s. CHARLWOQD, 600, stukg., Newport; Eng. sjs. RALLUS, 920, stukg., Belfast; Eng. s.s. THE DUCHESS, 354, cement, Sligo; Eng. s.s. MAJESTIC, 1917, ledig, Hull; Nederl. m.s. FENNA, 98, kunstmest, Southampton; Duitsch s.s. SPECHT, 355, gem., Konings- bergen; Eng. s.s. SHEAF CREST, 1617, ledig, Seaham; Duitsch s.s. BILLE, 344, ledig, Brakke. 14 April. Eng. s.s. GRYFRIARS, 625, ijzer, Newport; Zweedsch s.s. MILOS, 1853, cokes, Malmo; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Noorsch s.s. BRAVORE, 855, ijzer, Gdynia. 15 April. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Eng. s.s. YEWPARK, 410, ijzer, Boness.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3