,4-4-nW Sport TERNEUZEN, 16 APRIL 1934 HOEK. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. VOETBAL. Sgerlijke en mi lit aire pensioenen zijn hiervan vrijgesteld. De minisiternaad heeft voorts bepaald, dat alle huren met 12 procent en die van winkels met 15 procent moetem worden verlaagd. Deze maatregelen worden vanidaag van kracht >en itouden tevens in, dat de ve rkaopprijzen tbddi levensmiddelen in cooperaties, die on- mEhankelijk zijn van den staat, met tien pro- cent moeten worden verminderd. Met ingang van Jnli wordt de belasting op vrijgezellen veiftnoogid, zoodat de oplbrengst van 111 mil- lioen tot 165 millioen lire zal stijgen. Het ltd van het directoriuim der fasoistische partij. Starace, heeft den federalen secre taries en der partij telegrafisch medegedeeld, dat de regeeringsmaatregelen ten doel heb- ben het economisdhe leven op een lagere basis te brenigen. De aangennmen maatregelen moeten vlug toegepast en aanigevuld worden. De zwarthemden zullen iwaken tegen ontdui- Idng, vooral van vreesaohtige en insdhikkie- lijfoe Jiuurderis en verbruikers, die overtreding der bepalimgen niet openlbaar maken. ONRUST IN HET HOOFD-TELEGRAAF- jSANTOOR TE PARIJS. In het h'oofdkantoor van de telegrafie te Parijs heersohte Zaterdagmiddag groote op- gewondenheaid. Den door den minister van posterijen gesohorste beamibten was het ge- lukt, toegang tot het gebouw te krijgen, waar zij trachtten de werkende beambten tot sta king te bewegen. Deize poging mislukte. Tevoren had een deputatie van telegraaf- tbeamlbten zich aan het miniisterde van poste rijen vervoegd can door den minister te worden ontvangen. Deze weigerde echter omdat de deputatie de namen harer laden niet wilde noemen. Toen de minister hoorde dat er bij de depu tatie tjwee beambten waren die hij uit hun ambt had ontzet, beval de minister hen te airesteeren. Een van de twee slaagde er in te vluchten, de andere werd ingerekend. De minister heeft aangekcndigd, dait hij nog tegen andere beambten maatregelen van straf zal nernen. Naar Havas nader meidt heeft de minister van posterijen later 'n 2de deputatie van tele- graafbeambten ootrvangen. Hij gaf haar te kennen dat hij tegen „schulidge beamibten'' maatregelen zou nemen, die strooken met den emst van de begane daden. RUSLAND EN DE VOLKENBOND. Men kan niet meer in twijfel trekken, schrijft de N. R. Crt, dat het toetreden van Rusland tot den Volkenbonid door alle betrokkenen op het oogenblik emstig in besohouiwing wordt genomen. Vooral ook door de Russen zelf. Het is opanerkelijk, dat de Russische kranten zwijigen, bij alles wat er in het buitenland over wordt gezegd. Dat is op zichzelf al een toewijs, dat de Russisohe regeering alle aan- dacht wijdt aan de zaak. Immers, zou de Russische regeering niet aan toetreding den- ken, dan zou de Russische pers zieh uit- pufcten in kwade woorden over den Volken bonid. Zoo is het vroeger wel eens geweest. De Europeesche communistische pers deed dan braaf en naievelijk mede, niet beseffende wat reeds vele jaren duildelijk is: Dat Rus land langzaam maar zeker naar den Volken bonid werd gedreven. Vele jaren geleden hefbben wij dit onderwerp herhaaldelijk met hoofdpersonen der sowjetdiplomatie bespro- ken. Zij ontkenden toen natuurlijk alle mo- gelijkheden, maar het tnof ons steeds weer, dat de tegenovergestelde meening hen vol- strekt niet onaangenaam aandeed. Geneve werd, vooral na 1927, het jaar van de oeco- nomische conferentie, vtoor denkende Mos- kousche politici steeds meer „een tros zure druiven", inplaats van het vergif, dat zij er eerst in hadden gezien. Veel dichter tot Geneve is Rusland door de Japansch-Chineesche aanigelegeniheid gekomen. Die Ruissen waren volstrekt niet zoo critdsch ten opzichte van het beLeild van den Volken- ibarud, als vele anideren het geweest zijn. Want Mouskou voeld'e aan den lijive de gevaren en berzwaren, aan een actie tegen Japan verbon- den. Het had in deze dingen een veel realis- tischer oordeel, dan b.v. de Zwitsers of de Tsjechoslawaken (al was het natuurlijk goed en heeft het zelfs groot praotisch nut gehad, dat het zuivere Volkenlbondsidealisme zijn stem bleef verheffen). De Russen zagen ook heel goed, dat de protesten te Geneve, on- danks alles, een breiidel vormden voor de Japarmers, dat hun actdes erdoor werden ver- traaigd. De druik uilt Geneve vormde te Tokio een tegenwicht tegen de nationalis- tische terreur. De diploma ten der regeering beseften er te goed het gevaar van politieke loolatie. Nu wij Tdkio zooveel vreedizamer zien, nu het weer den mioed toont ,om het provoceerenid avontuur, dat de militairen voor haididen met het ,,lbezoek van keiizer Henry Boe-Jd aan die graven van zijn voorouders", te bedettem; nu Amerika het zelfs verant- woond kan achten een groot gedeelte van zijn vknot weer naar den Atlantisdhen Oceaan te verplaatsen, nu mogen wij betwijfelen of de actie van den Volkenbonid toch wel heelemaal verloren is geweest. De vrede in het Verre Oosten lijkt voor het oagenlbliik gered. Zou dit ook mogelijk gefweest zijn, als de militairen in 1931 en 1932 geen anderen tegenstand tegenover zdch hadiden gevoniden, dan het under eenzijidigen driuk staande Tokio had kunnen bieden? Het tempo der gebeurtenis- sen had toen nog maar weinig versnelllng noodig, om een oorlog in Oost-Azie onver- mijdelijk te maken. De Russen hebben dat zeet wel beseft. Het was niet heelemaal vrij van komiekheiid, van naibij te zien hoe zoet zij coder de vleuigelen van de klokhen van CJeneve kropen. Hun eerSte groote vrees was, dat Europa von de moeilijkheden van Rusland met Japan gebruik zou maken om met het bolsjewisme af te rekienen. Wij hebben dat in gesprek wel van Litiwinof zelf getooord. Dat was nog die oude, bijgeloovige vrees der Russen voor den ,,interventie-oonLog". Toen zij echter zag-en, dat Europa aah zoo iets niet meer dacht, en het beiwijs daarvan kreigen in den vorm van een reeks van verdragen van non- aggressie, veramdende hun heele houding. Uit was het met het geschimp op den Volken bonid. Rusland, dat tevoren steeds gevaar in den rug had gevoeld, kreeg nu veeleer een gevoel van siteun in den rug. Het werd naar het Oosten zelfbeiwuster en te Geneve veel vriendelijlker in den orngang. Toen het vriendschiap sloot met Aimerika, zal het te Washington zeker te hooren hebben gekre- gen, dat Amerika het lidmaatschap van den VoLkenibond zoo nuttig vindt voor alle anderen dan Amerika! Bij het wegloopen van Duitschland uit Geneve kreeg Moslkou, uit gabetenheid op Barlijn, aanvechtingen van zich den braven Hendrik te willen toonen tegenover de stoutheid van de Duitschers. Eenigen tijid geleden heeft Duranty, de cor respondent van de New-York Times, in een interview aan Stalin gevraagd: „Is uiw hou- riTig tegenover den Volkenbond nog altijd uitsluitend negabief?" En de grootmachtige heeft daanop geantiwoord: „Neen, niet altijd en niet onder alle omstandigheden". Hij hoopte dat de Volkenbond in zekere mate een rem kon worden voor hat uitbreken van vijanidelijikheden. „Als de Volkenbond een heuveltje zou blijken dat het ontstaan van oorlog ook maar eenigszins kon bamoeilijiken, dan zou hij zijn reden van bestaan heblben gatoonld, meende de dictator. MoSkou, dat zoo dicht voor een precies nog afgewend gevaar had gestaan, had een kijk gekregen op de waarde van den Volkenlbond, die zelfs in onis land bij velen nog schijnt te ontbreken. Men kan den Volkenbond niet fel genoag cri- tiseeren. Maar men zal zijn bestaan als een een groote aan wins t moeten blijven beschou- wen, juist in dezen tijd. Als Benasj vertelt, dat het vraagstuk van het toetreden van Ruslanld nu urgent is ge- worden, zal men dat moeten gelooven. Beinesj is goed ingelicht en geen praatjesmaker. Natuurlijk zal Rusland zijn voorwaarden stel- len. Daaronder is er een, die ons in het bij- zonider aangaat: De algemeene erkenning de jure van de nsowjetstaat. Het is bij 6ns al lang een practised vraagstuk geweest, want reeds in 1924 heeft onize rejfeering er met de Russen zeer emstig over onderhandeld. De ondenhandelingen zijn toen alleen gestrand op materieele verschillen, die niet, of niet voor- namelijk, de oude sohulden betroffen. Sedert- dien heeft onze regeering herhaaldelijk wat verlegen gezeten met het probleem, en de Russen eveneenis. Beide partijen hebben er zeker belangrijke voordeelen door verzuimd. Wij het meest. De erkenning wordt minder moeilijk, wanneer zij als daad voor en over den Volkenibond plaats vindt. Maar een be- zwaar, waarin bij de mislukte regeling van 1924 voorzien zou zijn geworden, zal dan wellicht lastiger te ondervangen zijnHoe voorkomen wij de mogelijkheid van commu- nistische propaganda in Nederlanidsch-Indie Wij zullen er ons niet vddr den tijd het hoofd over breken. Geconstateerd moet wor den dat het toetreden van Rusland voor de gewenschte universaliteit van den Volkenbond van het grootste belang is. Bijna een tiende der menschheid en een zesde van de aard- oppervlakte komen er dan bij. Een fel tegen- atrever, die altijd een gevaar voor den Bond opleverdie in China en in Centraal en Klein- Azie ,is dan een aanhanger geworden. Japan zal tot nadenken worden gestemd. Het heeft zijn vertrek nooit pleizierig gevonden; dit wordt nog bedenkelijker, als Rusland zijn in- vloed in den Raad te Geneve kan uitoefenen. Het toetreden van Rusland zal, naast poli tieke voordeelen ook groote practische be- zwaren meabrengem, bahalve dan de moeilijk- haiid van het vervullen van alle voorwaarden. De Russen zijn, zooals gezegd, tegenwoordig zeer meagaanide te Gendve. Maar zij zijn er slechts als hospitanten. Zij voelen het als him belang er te zijn, en zorgem, daarom ervoor, dat zij geen hevigen aanstoot wekken. Want het recht er te zijn hebben z(j nu een- maal niet. Worden zij echter lid, nemen zij den hun altijd toegedachten zetel in den Raad in, dan is het heel iets anders. Dan zitten zij er vast. Dan kunnen zij zicth de weelde van oppositie, van welke oppositie ook, veroor- loven. Wordt Rusland nu lid van den Volkenibond, dan is dat een kolossale winst, die de Bond vooral nu, uitsteikend kan gebruiken. Maar dan krijigt men er waarsohijnlijk een lid bij, lastiger dan men er ooit een heeft beizeten. Men kan al rillen bij de gedachte: Rusland in den Raad en die eiscih van Sdnstemmigheid der besluiten! Toch kan de keus niet mogelijk zijn voor Gendve„ GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de op Donderdag 19 April 1934 des namiddags 2 uur te houden openhare verga- dering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling 1. Notulcn van de vergadieringen van 14 December 1933 en 8 Februari 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth., om met intrekking van het raadsbesluit van den 14 Dec. 1933, aan de N.V. American Petroleum Company te Den Haag ver- gunning te verleenen een benzinepomp installatie te plaatsen en te hebben in gemeentegrond ,voor het perceel Axel- schestraat no. 16. 4. Idem tot wrjziging van art. 1 letter e der algemeene politieverordening voor de gemeente Ter Neuzen (uitihreiding bebouwde korn). 5. Idem tot wijziginig van het reglement voor de amtotenaren in dienst der ge meente Ter Neuzen. 6. Idem tee behoeve van de bijzondere school voor geiwoon lager onderwijs te Driewagen de noodige medeiwerking te verleenen, voor de aanischaffing van nieuwe sohoolborden. 7. Idem tot wijziginig van de gemeente- ibegrooting dienst 1933. 8. Idem tot vaststelling van het kohier hiondtenbelasting dienst 1934. 9. Ontheffing sChoolgeld 1933. HET BOMBARDEMENT VAN TER NEUZEN. Wij hebben reeds in het nummer van 21 Maant het programma verm eld van een op Ter Neuiaen te houiden luohtaanival. Ter her- innering willen we dit nog eens herhalen. Zij zal morgen plaats hebben. Nader kunnen wij mededeelen, dat, toen het vorig jaar door den Commissaris der Koninigin in de verschillende provincies tot de gemeentebesturen een schrijven werd gericht met ibetrelkking tot het treffen van maat regelen ter beschenming der bevolking en hulpverleeninig bij een luchtaanval, alhier een luchtbeschermingsdienst is gevestigd, in over- leg met den commandant in Zeeland van dezen dienst. De luchtbeschermingsdienst alhier staat onider leiding van den inspecteur van politic, den heer M. C. Hack. U Besloten is, dat op 17 April, dat is dus morgen, een oefening zal plaats hebben, die volgens programma het volgende verloop heeft: 14,35 uur geeft „Radio Soheveningen" het sein ,,luChtgevaar aanwezig". De radiotele- fonist geeft dit sein door aan het hoofd van den Libd., die opdracht geeft de hulpdiensten te alarmeeren, waartoe de gemeentepolitie ijlings waarschuwt de haiar bekende pad- vinders, die weer op hun beurt met grooten spoed waarschuwen de hun op lijst ver- strekte personen dier hulpdiensten. Doel is, te con'troleeren hoeveel tijd er ver- loopt tussohen het oogenblik waarop deze alarmeering gelast wordt en het oogenblik waarop alle diensten de hun aangegeven posten helbben bezet, zooals uitkijkiposten. brandweer, hulppolitie, zlekctihuis, ontsmet- tingsinrliehtingen, reddingsploegen, den op- ruiimingsdienst en ontsmettingsploeg. Voor het overbrenigen van orders aan de leiiders der hulpdiensten worden padivinders gebezigd, diie diaaitoe met hun rijwiel in het politiebureau ter besohikking zijn van het Hoofd Lbd. Te 14,50 uur wordt, met medewerking van het persbureau Vaz Dias te Amsterdam, bp- g'evaingen het radioibericht „Vijandelijke vlieg- tuigen naderen Oostelijk Zeeuwsch-VIaande- ren". De gemeentelijke-, zoowel als de rijks- uitkijkposten worden hiervan telefcnisch ver- wittigd, evenals de leiders der hulpdiensten per ordonnance. Door de betrokken leaders worden de politie- en branidiweerpatrouilles uitgezonden, de laatsten met hun material en. De gemeentepolitie blijft bij de hand, om z.n. te worden gezonden naar de oniheilsplaats(en) voor afzetting en ordebewakingDe omleg- ging van bet verkeer wordt aangegeven door i borden. Voor het overbrengen van orders aan de politie- en branidiweerpatrouilles wor den eveneens padvinders besohikbaar ge- houden. De aanvai. Te 15,10 u. rapporteert de uitkijkpost daarop telefonisch „Vliegtuigen in zich't uit Oostelijke riohting". Het Hc>ofd Dbd. geeft last tot „Luchtalarm", welke wordt uitgevoerd door den telefonist, die in eene oproep tegelijk aan de telefoon krijgt: 1. de uitkijkpost, op de ■belvedere (die de sirene, daar opgesteld laat werken), 2. de roeiersiwacht aan de West- haven (voor het inwerkingstellen der stoom- fluiten van de daar liggende sleeplbooten)3. W. MuLler, sleapbootreeder, Scheldekade (voor het doen werken der stoomfluiten van zijn sleepbooten in de Oosthaven); N.V. De Hoop, Statiomsweg (voor het alarmeeren met de sirene aan haar kantoor en aan het Noorde- lijk dok) en de N.V. Scheld'eveem, Schutters- hofweg (voor haar sirene aan hetzelfde dokj. Deze alarmeering mag slechts twee minuten duren. De gas- en electriciteitstoevoer worden ge- heei afgesloten (zie vorig nummer, waaruit blijkt dat die maatregel bij de oefening ach- terwege blijft). Te 15,15 uur vallen er 2 bommen op de Middensluis, waardioor deze gedeeltelijk wor den vemield; 2 mannen op die sluis worden door den luohtdruk tegen den grond geshn- gerd, en blijven daar liggen met gebroken ladematen. Tevens valt er een bom op het postkantoor, waardoor de zijgevel daarvan ins tort (dit wordt nagebootst door het plotse- ling leegrwerpen van een kipkar met steenen), 2 mannen onder zich badelvende. In dit gebouw ontstaat een hevige brand, doordat op het dak daarvan twee brandbom- men zijn ge/worpen, dit wordt weergegeven door 'n met teer en benzine overgoten brand- stapel, opgericht, brandenid gemaaikt en ge- blusoht vanwege de N.V. Ifa Minimax, Kei- zersgracht te Amsterdam met medewerking van den heer gemeente-bouwmeester. In dat brandende gebouw is achter gebleven een ge- wonde telegrafist, die door de reddingsploeg der brandweer wordt geiborgen en overge- geven voor verdere behandeling aan 't Roode Kruis. Bovendien is er een gasibom gevallen op de straat vlak voor het postkantoor. Dit wordt aangegeven door het stuik werpen van een flesch met roode menie, gemengd met kalk, waardoor daar drie mannen door gas besmet. op de straat liggen. Bij den aanival worden onmiddellijk de red- diingsplioegen, opruimingsdiensiten, de brand weer, en de pohtie gawaarschuwd, die aan- rukken om de verschillende maatregelen te treffen, die noodig zijn. Zoo zal b.v. door den heer ir. G. Weisterhof geconstateerd worden, dat een mosterdgasaanval heeft plaats gehod, ♦waarop een viertal borden geplaatst worden met het ppschrift ,,Gevaarlijk. Mosterdgas. Verboden toegang". Te 15,50 zal het sein ,,luohtalarm ge- eindigd" gegeven worden door middel van het luiden der klok der R.K. kerk, doch niet voor- dat het besmet'te gebied behoorlijk is ontsmet en de omgeving zooals voorzegd, met een straal van 200 M., in verband met eventueei later opnieuw werken der nog overgebleven gasdeelen door zonnewarmte als anderszins, behoorlijik is afgezet" Daama neemt het no. male leven weer een aanvang. Te vier uur zal radio Sdheveningen het luchtsein „luchtg'Bv,aar geweken" geven en laat het Hoofd de hulpdiensten inrukken. POSTVERZENDING. Thans heeft ook het bestuur der Winkediers- vereeniging „Ter Neuzen Klimop" bericht ontvangen van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, naar aanleiding van haar verzoek om met de boot van 12 uur post te verzenden, dat in verband met de wijzi- ging Idie bij invoerinig van den zomerdienst op de spoorwegen ook een wijzdging in het verzenden der post zal plaats hebben, en in verband met die nieuiwe regeling een beslis- sing op het verzoek is .opgeschort. VERLICHTING MUZIEKTENT. Hbewel sinds het in gebruiknemen der muziektent reeds meer dan 20 jaar zijn ver- loopen, was de electrisahe verliohting nog steeds „voorloopig". Thans is door de zorgen van gemeentewerfken de definitieve verlich- ting afgeiwerkt en deze ziet er kieurig uit. De groote porceleinen balloos, wanrin de lam- pen zijn gemionteerd, met de groote kroon in het midden zijn een sieraad voor de tent. Bij de Doniderdagavond gehouden proef bleek, dat ook een schitterend lichteffect verkregen iwordt. TOCH FEESTVIERING? Naar ons bleek, heeft ons schrijven in het no. van Woensdag, betreffende de herdenking van het 350-jarig bestaan van Ter Nemen tot gevolg gehad dat een actie is ontstaan om alsnog dat feit door een algemeene feestvie- riing te herdentoen, en >zal getraohit worden een feestcommissie, daarvoor saam te stel- len. Voorts verwijizen wij naar het ingezonden schrijven van het" „Nose-Oomito". TEGENSPRAAK. Belanghebbende E. deelt ons mede, dat het bericht uit Axel, betreffende het overriden eener vrouw te Axel doior een leerlinig-wiel- renner uit Ter Neuzen on juist is. Hij spreekt pertinent tegen, dat hij en zijn makiker snel reden. Hij moest echter links uitiwijiken langs een in de Stationsstraat staande vrachtauto von Van Gend Loos, toen de vrouw plotse- ling van achter die vrachtauto te voorschijn kiwam, v6or den wialrijder, die toen een bot- siing niet meer vermijiden kon. TIJDELIJKE KORTING JAARWEDDEN BURGEMEESTERS, SECRETARISSEN ENZ. Bij Ken. besluit is goedkeuring verleend aan het besluit van Ged. Staten, waarbij is bepaald dat gedurende het tijdvak van drie jaren, in- gaande 1 Jan. 1934, op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers een tijdelijke korting wordt toegepast van 12.5 pet. en voor de wethouders van 4 pet. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onidervolgende gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomeo zijn aan de daarachter vermelde adressen. Horlogeketting, B. de Putter, Molendreef 4, Hoek. Belastingmerk, E. Lauret, Dekkerstraat 32. Zilveren potlood, Gemeentehuis, Hoek. Kinderportemonnaie, J. Wieles, Dijkstr. 30. Vulpen, Postkantoor. Vulpotlood, J. 'Hendrikse, Westkolkstr. 30. Autoslinger, J. Boeding, vrachtrijder, Hulst. Schort, C. Meeuwssn, Tuinstraat 24. Glace dameshandschoen, L. Koch, Tholen- straat 112. Nieuw kinderschortje, J. K. Molegraaf, Tho- lensstraat 94. Bruine kinderhandschoen, Bureau v. Politie. Rijwielbuitenband, Filiaal Loof, Dijkstr. 52. Belastingmerk, G. Koevoets, Nieuwediep- straat 43. Rijwielpomp, A. Fermont, Veldstraat 7, Sluiskil. Blauwe muts, Schumacher, Schuttershof- weg 8. Sleutel, A. Dobbelaar, Spui, O 9, Axel. 2 Kaartjes brat, G. Neels, Noordstraat. Belastingmerk, J. P. Klaassen O 130, Drie- wegen. Vulpen, C. Ribbens, Westkolkstraat 40. Sleutel, M. v. d. Klooster, Tholensstraat 139. Sleutel, Bureau van Politie. Zakspiegel, T. Gutteg, SchooUaan 6. Belastingmerk, A, de Jager, Vlooswijkstr. 67. 1 Paar glace dameshandsohoenen, W. v. d. Hooft, Kerkhoflaan 33. Dameshandschoen (wit met zwart), Bureau van Politie. Beige dameshandschoen, Bureau van Politie. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de op Donderdag 19 April a.s., des na middags te 2 ure te houden openbare ver- gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Niotulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot benioeming van een lid in de commissie voor het nagaan der salarissen, wegenis het bedanken van den heer P. J. van Bendegem. 4. Voorstel op het verzoek van C. Koster, om een perceel bouiwgrond in de Prins Mauritsstraat te koopen. 5. Voorstel op de verzoeken van P. Huijs- sen, A. H. van Peenem en A. Kalle, om een zonnescherm te mogen aanbrengen iaan hunne perceelen over gemeeinite- grond. 6. Voorstel tot wijziging van het be- paalde in de Bouiwverordening. 7. Voorstel tot wijziging van het Amb- tenaren reglement. 8. a. Voorstel tot vaststelling der be- grootingsiwijzigimg van de gemeen te over 1933. b. Alsvoren der bsgrootingswijziging van de gemeenite over 1934. c. Alsvoren der begrootingswijziging van het gasibedrijf over 1933. GOEDKEURING STATUTEN. Met de Ned. Staatscourant zijn verzonden de afdrukken der statuten betreffende de Ver- eeniging tot exploitatie van een bad- en zweminrichting, gevestigd te Axel. i OM DEN ZILVEREN SCHELDE- MEEUW, De Stervlucht naar het vliegveld Vlissingen. De stervlucht naar Vlissingen, te organisee- ren door de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart, was aanvankelijk bepaald op 14 Juli a.s. Toen later bleek dat op dien dag de Nationale Luchtvaartdag in Soesterberg ge houden zou worden, werd als datum 25 Aug. gesteld. Aangezien daarna bleek, dat die da tum voor de Nederlandsche rondvlucht was aangewezen, heeft het bestuur der Z.V.L. de datum voor de vlucht om ,,De Zilveren Scheldemeeuw" definitief bepaald op Zater- dag 4 Augustus 1934. Nadere bijzonderheden over de organisatie van deze nauwkeurigheids-navigatie vlucht worden zoodra mogelijk bekend gemaakt. DE LOOAALSPOOR OP ZUID-BEVELAND. Zooals bekend is indertijd een commissie be- noemd uit de gemeente- en polderbesturen, die subsidie verleenden aan de locaalspoor op Zuid- Beveland om met de directie der Nederland sche Spoorwegen te onderhandelen over de vraag met welk percentage die subsidie zou dienen te worden verminderd bij opheffing van het personenvervoer op deze locaalspoor (met uitzondering van de lijn GoesHoedekens- kerke). Aanvankelijk scheen het dat men tot geen accoord kon geraken. De spoofwegdirectie wilde niet verder gaan dan tot een verminde- ring van 30 pet., terwijl de commissie, waarin ook twee leden van Ged. Staten waren toe- gevoegd, met geen geringere verlaging dan 33en 1/3 genoegen nam. Dezer dagen echter heeft de Spoorwegdirec- tie laten weten, dat zij nu accoord gaat met het voorstel van de commissie. Het laat zich nu aanzien dat het personenvervoer op dit voor de Spoorjvegen zoo onvoordeelig lijntje spoedig zal worden opgeheven, behalve dan GoesHoedekenskerke. Alhier werd door de heeren J. de Kraker, J. de Ritter, P. de Jonge, P. Pladdet en J. de Putter, leden van den Bijz. Vrijwillige Land- storm het brevet behaald voor seherpschut- ter. Ddt geschietdde met een gemiddeld aantal punten van 192, 189, 188, 182 en 180 K. S. O.- geweer. Een mooie prestatie voor deze jonge afdeeling der B. V. L. Benoemd. Tot president-kerkvoogd der Ned. Hervorm- de Kerk is benoemd de heer J. D. Jurrij. Het nieuwe stadhuis. Volgens mededeeling van ibevoegde zijde zal het nieuwe stadhuis in den loop der week door het gemeentebestuur worden overgenomen van den aannemer, wiens werkzaamheden intus- sclben zoo goed als afgeloopen zijn. De bedioeling is om het gebouw, dat inmid- dels van het noodige moderne meubilair zal worden voorzien per 15 Mei in gebruik te nemen. Naar wij vememen is de levering van dit meulbilair aan tiwee Sas van Gentsche firma's ■opgedragen en zou het bedrag, waarvoor oor- spronkelijk 3000 was uibgetrokken, belang- rijik minder zijn, daar in plaats van stalen meubels, zooals in de bedoeling lag van som- mige leden, eikenhouten meuibels zullen wor den aacigebracht. Voorts schijnt het in de bedoeling te liggen, Ide in gabruikneming van het gebouw, van eene officieele feestelijke inwijding te doen voorafgaan, waartoe enkale autoriteiten zul len worden uitgenoodigd. Arbeidsbeurs. In de week van 7—14 April waren werk- loos: 68 fabrikeisarbeiders21 transportarbeiders; 7 landarbeiders14 grondwerkers; 2 timmer- liaden; 1 metiselaar; 2 chauffeurs; 2 kantoor- beclienden2 breisters; totaal 119. In de afgeloopen week werden door bemid- deling van het orgaan der Arbeidsbeurs ge plaatst 1 fabrieksarbeider en 6 tranisport- arbeiders. Zondagmiddag geraakte een 9-jarige knaap in de Visschershaven alhier. Een mansper- soon, sprung oogenblikkelijk geheel gekleed te water en smaakte het genoegen den jongen te redden. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. VelocitasAjax HeraclesKFC Ajax i KFC Velocitas 1 Heracles Willem II 0—1 10—1 4 4—1 2 1 0—1 2 2—13 AFDEELING IV. le klasse. Willem II—DONGA terr. LONGA 2- 1 Bleijerheide MW 4- —2 Willem II 18 13 2 3 44—28 28 LONGA 18 13 5 54—33 26 PSV 18 9 4 5 45—31 22 MW 18 9 2 7 4644 20 Eindhoven 18 7 3 8 32—30 17 Bleijerheide 17 6 4 7 37—36 16 BW 18 6 2 19 34—50 14 NO AD 17 4 4 9 22—29 12 Middelburg 17 5 1 11 27—47 11 NAC 17 3 4 10 19—32 10 2e klasse A. AllianceHero 2—6 DOSKOBreda 2- —2 AxelTemeuzen 1- -3 De Baronie 18 13 1 4 41—28 27 Hero 18 12 2 62—30 26 TSC 17 8 3 6 34—33 19 Vlissingen 16 8 2 6 39—24 18 DOSKO 17 7 3 7 37—31 17 Breda 17 8 1 8 40—36 17 RBC 17 7 2 8 41—38 16 Temeuzen 15 6 1 8 32—31 13 Alliance 17 3 3 11 21—54 9 Axel 18 4 14 27—69 8 Bekerwedstrijden (3e ronde). St. MauritsPSV GoesNAC DE WEDSTRIJDEN. Kampioenschap van Nederland. Velocitas, de Noordelijke kampioen, ontving te Groningen op het terrein van Be Quick Ajax en hoewel onze voorspelling dat de Am- sterdammers zouden winnen, is uitgekomen, toch hebben ze het daar heelemaal niet gemak- kelijk gehad, want de uitslag 01 bewijst wel ten voile dat er geen sprake was van 10, 10- geroep zooals bij den wedstrijd tegen Heracles het geval was. Ondertusschen heeft Ajax haar tweede overwinning te pakken. De andere Westelijke kampioen KFC ging naar Almelo en daar moest Heracles thans voor de tweede maal in de kampioenswedstrij- den de nederlaag ondergaan. Met 14 eindig- de deze wedstrijd en KFC heeft hiermede een zeer gelukkige overwinning behaald, want toen de rust intrad en de stand 1-1 Was, had wel niemand van de bezoekers het idee dat He racles het onderspit zou moeten delven. Even- wel wat Heracles ook deed het gelukte niet en aan den overkant liep vrijwel alles mede. AFDEELING IV. Eerste Klasse. Willem II—LONGA. 3—1 Op het terrein van LONGA werd deze wed strijd voor de tweede maal gespeeld en tot de Iaatste minuut had men nogmaals op een her- haling gerekend, want de stand was toen nog 11. De scheidsrechter raadpleegde reeds zijn horloge toen een voorzet den bal voor het doel van LONGA deed belanden en de achterhoede niet vlug genoeg wegwerkte. Een der voor- hoede-spelers van Willem II maakte hiervan een dankbaar gebruik en het overwinnende doelpunt lag achter den doelman. Direct daar op werd het eindsignaal gebiazen en Was Wil- lem II nu toch officieel kampioen geworden. BleijerheideMVV. 2. De Iaatste thuiswedstrijd van Bleijerheide is een overwinning voor haar geworden met 42 moesten de bezoekers naar huis terug- keeren en daar vrijwel den geheelen wedstrijd door Bleijerheide in het offensief was, was deze overwinning dan ook volkomen verdiend. Tweede Klasse A. Alliance—Hero. 26. 'Het is in Roosendaal geloopen zooals wrj ge- dacht hadden. Alliance slaagde er niet in om Hero te weerstaan. Vooral na de rust, die met 12 Was ingegaan, vertoonde Hero een veel sterker spel en hleek Alliance hiertegen niet bestand, zoodat het weldra 16 was gewor den. Ten slotte wist Alliance nog eenmaal het net te vinden, zoodat de eindstand 26 werd. Door de nederlaag van Axel is Alliance dit- maal weder het degradatiegevaar ontloopen en kan zij de nog resteerende wedstrijd tegen Temeuzen kalm tegemoet zien. DOSKOBreda. 22. DOSKO en Breda, die met evenveel punten broederlijk naast elkaar stonden in de rang- lijst, hebben in dezen wedstrijd bewezen van gelijke sterkte te zijn, want zij gaven elkaar niet veel toe en de einduitslag gaf dan ook goed de verhouding weer. AxelTerneuzen I3. Een guldene lentezonne bestraalt het Axelsdhe speelveld, als de door een grap- penmaker wel eens genaamde Zeeuwsch- Vlaamsche derby" staat te beginnen. De uiteraard reeds uit „historische" en traditio- neele oorzaken buitengewone belangstelling trekkende ,,big-matoh", boekte met het oog op de brjzonder groote belangen die voor onze stadgenooten op het spel stonden, een nog grooter getal toeschouwers. Ten aanschouwe van ruim 1800 toeschouwers, die het veld als een dichte haag omzoomden, stellen beide ploe- gen zich kort na den vastgestelden tijd, beiden met 1 invaller, op onder een atmosferische hoogspanning. Honderden Ter Neuzenaars hebben, als gold het een wedstrijd waarbij de hoogste belangen voor him favorieten op het spel stonden, als even zooveel getrouwen hun vertegenwoordigend team naar het aloude Axel vergezeld. Als Hurks uit Breda, die dezen wedstrijd leidde laat tossen, blijkt Van den Berge goed te hebben geraden en kiest het voordeel van de voor het spel wel wat hin- derlijke zon.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2