OUDE VROUW DOOR TAXI GEGREPEN EN GEDOOD. BEDORVEN VOEDSEL GENUTTIGD. 'N DAME OVERLEDEN. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Zondagmiddag wandeWen de twee zusters E. in de Bilt achter de boomen van den Soest- dijkerstraatweg in de richting De Bilt. In dezelfde richting reden twee auto's. De eerste auto reed kalm. Plotseling staken de zusters van achter de boomen den weg over, zonder zich te vergewisseg van de veiligheid, met het gevolg, dat de 18jarige B. onder den auto geraakte en emstig verwond werd aan het hoofd. Het meisje is aan haar verwondin- gen overleden. De auto is door de politie in beslag genomen. Zondagavond is de 62jarige H. Peters uit Oeffelt toen hij den provincialen weg allaar per fiets wilde oversteken om een zijweg in te siaan, door een achterop komenden personen- auto aangereden. P. werd van zijn rijwiel ge- slingerd en bleef beWusteloos liggen. Hij bleek een emstige schedelbreuk te hebben opgeloo- pen. Nadat ter plaatse geneeskundige hulp was verleend, heeft men P., die niet vervoerd mocht worden, een nabijgelegen woning bin- nengebracbt. Daar is hij eenige uren later, zonder dat het bewustzijn was teruggekeerd, overleden. VECHTPARTIJ IN DE TROUWZAAL TE ENJKHUIZEN. De amibtenaar van den Burgerlijken Stand te Knkihuizei! moest Vrijdag polltie-assistentie inroepen voor een op de trouwzaal ontstane vechtpartij tusschen de families van een juist gehuwid paar. De bruid had, even nadat het huwelijik was gesloten, geweigerd met haar man mee te gaan. De politie, die spoedig ar- riveerde, had groote moeite om de onde te herstellen, aldus de „Tel." De rrjtuigen en auto's waarmede de families van bruid en bruidegom in goede harmonic waren komen aanrijden, gingen leeg terug. Voor het stad- huis bleef het nog geruimen tijd rumoerig. JOURNALIST EN PERSFOTOGRAAF TE OSS AANGEVALLEN. Men meldt uit Oss aan de N. R. Crt.: Zaterdagavond is in een cafe aan den Berdhemschenweg te Oss een journalist uit Amsterdam door onbekend gebleven personen met een mes aangevallen en bloedend ver wond. Een hem begeleidenden persfotograaf wierp men een geopend mes achtema, zonder hem te treffen. De heer H. N., redacteur van het weekblad „Het Leven", die te Oss eenigen tijd vertoefde om artikelen te publiceeren in zijn blad over de misdadigheid te Osis, heeft wel op zeer on- aangename wijze met de Ossche onderwereld kennis gemaakt. Op zijn reportagetochten bezocht de heer Nesna o.m. een bekend cafe aan den Berg- schemschen weg. De caf<§-bezoekers waren er echter niet op gesteld op de gevoelige plaat te worden vereeuwigd. Zy ontrukten den fotograaf het toestel en vemietigden de films. Daarna gaven zij de fotograaf zijn toestel terug. Zoowel de journalist als de fotograaf waren voor geen kleintje vervaard en begaven zich ZateTdagavond opnieuw naar het bewuste caf£. Aanvankelijk tverden zij niet onvrien- deljjk bejegend. Er werden eenige partijtjes kaart gespeeld. De cafdbezoekers schijnen de vreemdelingen echter terdege in het oog te hebben getoouden, want toen de fotograaf om- streeks 11 uur zijn toestel voor den dag wilde halen, om eenige foto's te maken, werd plot seling het electrische licht uitgedraaid. De gelagkamer werd in de diepste duistemis ge- huld. De heer N. hoorde iemand naderbij sluipen. Hij drukte zich tegen de muur en bukte zich. Een onbekend persoon bracht hem een steek met een mes op het hoofd toe. De fotograaf wilde zijn electrische zaklantaam nemen om licht te ontsteken. Op dit oogen- blik werd een voorwerp langs zijn hoofd ge- worpen. Bij het licht van zijn lantaam ont- dekte hij, dat het een geopend mes was, dat in den muur bleef steken. Thans werd het licht weer ontstoken. De heer N. bloedde uit een steekwond, die op den schedel was toegabracht. Zondagavond is hij per spoor naar zijn woonplaats terug gekeerd. Op verzoek van het slachtoffer zal geen gerechtelijke vervolging geschieden. DE GROOTE BRAND TE WAALWIJK. Tijdens den grooten brand, welke Vrijdag te Waalwijk heeft gewoed, is uit de in de asch gelegde boerderij van de familie Pullens ruim f 300 ontvreemd. Een blikken busje, waarin dit bedrag was geborgen,, is aohter de woning teruggewonden. Vrijdagmorgen is te Westerbnoek (Gr.) de 69-jarige wediuwe Liiben, die onidoordacht den Groninger straatweg overstak, door een taxi gegrepen en vrijwel op slag gedood. DAME VAN PERRON GEDUWD. Vrijdagavond is op het perron van de Hol- landsche Spoor te 's Hage een ongeval ge- beurd, dat wonder haven wonder nog goed is afgeloopen. Een dame nam op het perron afscheid van haar zoon, die met den trein van 7.24 naar Amsterdam zou vertrekken. Op het tijdstip van vertrek naderde nog een ver- pleegster, die terwijl de trein zich reeds in beweging stelde, op de treeplank sprong. Zij raakte daarbij de eerstgenoemde dame ,die tusschen den trein en het perron kwam te valien. Een reiziger trok onmiddellijk aan de noodrem, waardoor de trein dadelijk weder tot stilstand werd gebracht. Nadat men de dame, die uiteraard hevig ontdaan was, uit haar benarde positie had verlost, bleek zij slechts een ombeduidend wondje aan het hoofd te hebben bekomen. Tegen de ver- pleegster is proces-verfbaal opgemaakt wegens het op een reeds in beweging zijnden trein springen; zij kon met den volgenden trein haar reis voortzetten. De trein waarmee het ongeval gebeurde had een kwartier vertraging. ONWEER. Zaterdagavond en Zondagmiddag heeft boven Noord- en miidden-Limburg een zwaar onweer gewoed. In verscheidene plaatsen werd belangrijke schade aangericht. Zaterdag sloeg de bliksem in de boerderij van den landlbouwer G. te Maashees. In aller- tjl spoedden de bewoners zich naar buiten en weldra sloegen de vlammen uit het dak. Enkele oogenblikken later stand de boerderij in lichte laaie. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Verzekering dekt de schade. Te Venray vemielde de bliksem acht tele- foonpalen, die bij den grond afknapten waardoor het verkeer geruimen tijd gestremd werd. Kerktoren te Meerlo afgebrand. Zondagmi/ddag circa half vier ontlastte men opnieuw een hevig onweer boven Noord- Limbuig. De bliksem sloeg in den St. Jans- kerk-toren te Meerlo. Een vrouw, die onder den toren schuilde voor den regen, werd ge- troffen en kreeg lichte brandiwonden aan den hals. De slag was zoo hevig, dat enkele personen die zich in de kerk bevonden verschrikt naar buiten snelden. Tot hun ontsteltenis be- merkten zij, dat rookwolken door het dak van den toren drongen en de toren in brand was geraakt. De dorpsbranidweer kiwam weldra met de handspuit, dooh kon niets uitrichten, daar zij met de primitieve hulpmiiddelen den brandenden toren niet kon bereiken, waarna de hulp van de brandweer te Horst werd in- geroepen. Deze was spoedig ter plaatse, doch kon alleen evenmin het inmiddels door den wind aangowakkerde vuur toediwingen, zoodat de hulp van de brandweer te Venlo moest worden ingeroepen, welke met behulp van een mechanische ladder het vuur kon bestrijden. De spits was toen reeds uitgeforand. Even later stortte het aware kruis van den top van den toren met veel geraas naar benedien, waar het op het naast de kerk gelegen kerkhof tereoht kiwam. Inmiddels was men met 6 stralen bezig het'vuur te blusschen. Her- haaldelijk dreigde gevaar voor het bij de kerk gelegen raadhuis, en de nalburige woningen. Belangrijkei documenten werden in allerijl in veiligheid gebracht. Door nathouden wist men deze gebouwen te sparen. Dank zij het energieke optreden van de vereenigde forandweren kon ook de kerk be- houden blijvoii, ofschoon het dak veel brand- schade kreeg en het interieur veel water- schade. De kerktoren is totaal uitgebrand. Zondagnacht om 2 uur kon de brandweer inrukken. Duizenden helangstellendien uit den omtrek sloegen den brand gade. Peraoon- lijke ongelukiken kiwamen niet voor; de schade wordt door verzekering gedekt. Ben later bericht meldt; Dinsdagmorgen is het gewelf van den Zon dagavond gedeeltelijk uitgebranden histori- schen toren van de parochie-kerk te Meerloo ingestort. Het bleek toen dat de klok gedeelte lijk was gesmolten. De thans vemielde klok was een waardevol bezit. Zij dateerde uit 1493 en woog meer dan 1000 K.G. Ook in Friesland. uydens een kort onweer sloeg Zaterdag- de bliksem op de draden van het P.EJB. langs den straatweg tusschen Oude- schioot en Wolvega. Twee palen werden versplinterd en een meters lange blauwe vlam was langs de dra den te zien. Graanpakhuis afgebrand. Zaterdagavond is tijdens een hevig onweer die bliksem ingeslagen in het graanpakhuis van den landlbouwer Gerrits te Oploo. Het pakhuis stond in een oogwenk in lichte laaie en is tot den grand toe afgebrand. Een groote hoeveelheid graan en eenige lanidbouw- machines zijn eveneens een prooi der vlammen geworden. Het vuur taistte ook de boerderij van G. aan, doch door den regen werden de vlammen gehluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. SCHEEPSBRAND OP HET IJSELMEER. Dinsdagmorgen werd in de haven van Lem- mer door het motorschip „Amstel 15" foinnen- gebracht het motorschip ,,Twee Gebroeders", schipper Mein, afkomstig van Bellingwolde (Gr.). Op dit schip, dat zonder lading op reis was van Enkhuizen naar Kampen, exploideerde Maandagavond te 10 uur ter hoogte van Urk de voorwarmlamp van den motor, waarop de motor in brand vloog, Ondanks alle pogingen om het vuur te blusschen, sloegen de vlammen over naar het voorgedeelte van het schip en dit brandde evenals de inachinekamer geheel uit. De opvarenden, de gebrs. Mein, brachten een moeilijken nacht door op het schip, dat onopgemerkt bleef door in den nacht passee- renide schepen. Eerst Dinsdagmorgen is het schip door de ,,Amstel 15" ontdekt. Wonder boven wonder bekwamen de opvarenden geen letsel. LUGUBERE vondst in reeuwijksche PLASSEN. De ,,Telegraaf" meldt: Een lugubere ontdekking is Dinsdagmiddag gedaan in een der Reeuwijksche Plassen, Daaruit is namelijk opgehaald het reeds in staat van ontbinding verkeerende, met drie stevige ijzers verzwaarde lijk van een 24- jarigen Haagschen jongeman, die sedert November van het vorig jaar vermist werd. De toedracht van deze verdrimking ligt nog in het duister. Het is niet uitgesloten, dat hier misdaad in het spel is. Omstreeks twee uur Dinsdagmiddag voer de Reeuwijksche visscher S. Kosters met zijn schuitie door de plas 's Gravekoop langs den Laixdijk onder de gemeente Reeiuwijk. Deze plas is de meest Oostelrjke van het uitge- strekte merengelbied, op onigevier vier kilo meter van den straatiweg Gouda-Bodegraven. De plek, een eenzaam punt, is het gemak- kelijkst te bereiken over een smallen weg, van den tol tusschen Reeuiwijk en Bodegraven uit. Het was op deze afgelegen plek, dat de visscherman plotseling een ontzettende ont dekking deed. Even onder de oppervlakte van het zeer hel- dere water zag hij een lijk drijven. Hevig ont daan spoedde de man zich van de sombere plaats om de autoriteiten te waarschuwen. Onder leiding van den Reeuwijkschen bur- gemeester, den heer L. J. Lucasse, werd ter- stond een onderzoek ingesteld. Eerst werd het lijk aan den kant gebracht. De aanblik was zeer ontstellend. Op den oever kwam het lichaam van een jongeman, dat reeds in zoo- danigen staat van ontbinding verkeerde, dat herkenning onmogelijk was. Het lijk moest naar sohatting reeds eenige maanden in het water hebben gelegen. Het slachtoffer was geheel en net gekleed. De vondst kreeg dadelijk een geheimzmnig karakter, omdat om borst en rug van het lijk ijizeren staven waren gebonden. Op de borst zaten twee ijzers, een van 5 c.M. breed en 25 c.M. lang en een vierkante staaf ijzer van 24 vierkante centimeter doorsnede en 60 c.M. lengte. Op den rug van den verdronkene was een stuk ijzer bevestigd, 10 c.M. breed en een halve meter lang. De staven waren om het lichaam gebonden met behulp van riemen van het soort, dat men op bagagedragers van fietsen pleegt te gebruiken, banden welke men aantrekt en dan vanzelf blijven zitten. De riemen zaten stevig om het lichaam vast- gesjord. Ter plaatse werd het eerste onderzoek m- gesteld. Nadat de riemen waren losgemaakt en het ijzer verwijderd, vond men een drietal couverts, waarvan tiwee met een brief, op het lichaam. een schooltasch op den rug onder de jias en verschillende andere voorwerpen als portefeuille enz. Dr. J. Batelaan uit Reeuwijk werd ontbo- den, die het lichaam nauiwkeurig onderzocht. Sporen van geweldpleging werden niet ge- voniden; het lichaam wais onbeschadigd. Het lijk de ijzers en de verdere gevonden voor werpen werden in beslag genomen. Het stof- felijk overschot is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Sluipwijk gebracht en daar voorloopig gekist. De gevonden brieven waren geadresseerd ten name van iemanid in Haarlem en bij het door burgemeester Lucasse ingestelde onder zoek kon spoedig de identitedt van het slacht offer worden vasbgesteld. Het is de 24-jarige Christophel Adriaan Hendrik Ebbinge Wub- ben, leerling der M.T.S. te Haarlem, waar hij in pension was. De jongeman was afkomstig uit Den Haag, waar zijn ouders wonen. Bij dit onjdenzoek bleek tevems, dat de jongeman sedert November 1933 vermist werd en dat zijn opsporiug in bet politieblad van 21 No vember 1933 door den commissaris der afdee- ling C te Den Haag verzocht was. Dit klopt met het vermoeden, dat het lijk bijna vijf maanden in het water gelegen heeft. Dit zijn de feiten welke op het oogenbliik bekend ztjn. Verder tast men nog geheel in het duister. Ongeluk is door de aanwezigheid van de stukken ijzer op het lichaam uitge sloten. Er blijft dius zelfmoord en misdaad Het vermoeden, dat de jongeman, die van goede familie was, de hand aan zichzelf heeft gestagen, is op dit oogenblik niet heel St<Het slachtoffer stond niet bekend als iemanid, die' met zellfmoordplannen rondliep en ook de gevonden brieven wijzen er niet op Zooals gezegd bevatten twee der drie eniveloppes een brief. De een was van een padivindersvereeniging en de andere van een Haagsche jongedame, wier correspondent! e in izakelijken stijl was gesteld, en welke geen enkel vermoeden aan een liefdesdrama wet- tigt. Geheel uitgesloten, dat hier van een zelt- moord sprake is, is het natuurlijk niet, maat voorloopig houdt de politie er rekening mee, dat de onibewogen Reeuwijsche wateren lan- gen tijd een emstig en monisterachtig misdrijf verborgen hebben gehouden. De m/ogelijkh'eid bestaat dat het slachtoffer a], dan niet levend van elders naar de plassen is vervoerd en daar in het water is geworpen. Het onder zoek richt 'zich er allereerst bp apheldering over de aanleiding tot dit drama te verschaf- fen. De ouders van het slachtoffer zijn van de vreeselijke ontdekking op de hoogte ge steld. Zij zauden Dinsdagavond te Reeuwijk arriveeren. Ook de justitie is van het geval in kennis gesteld. KISTJE MET f 1300 VERDWENEN. Maandagmorgen ontdekte de gemeente-ont- vanger ter secretarie te Stavoren, dat uit een kast een kistje met 1300 was verdwenen. Sporen van inbrekers werden niet gevonden. RADIOfZENDER IN BESLAG GENOMEN. Zondagmorgen heeft de commissaris van po litie in samenwerking met eenige amibtenaren van de P.T.T. een inval in een perceel aan de Van Lennepstraat te Hengelo gedaan. Een ge- geheime radio-zender is in beslag genomen. Een zekere v. W. had daar dezen zender ge- plaatst en verrichtte clandestiene uitzendin- gen. VEKGIF GEDRONKEN. Zondagmiddag is in het algemeen zieken- huis te Almelo overleden een driejarig kind van de familie Schlosser, dat Zaterdag in een ontoewaakt oogenblik uit een flesch medicijn had gedronken, welke voor uitwendig gebraik was bestemd. Dit medicijn bevatte vergif en het kind, dat spoedig vreeselijke pijnen begon te krijgen, moest geopereerd worden. Na de tweede operatie, welke noodzakelijk was, is het kind overleden. SMOKKELAAR VEROORDEELD. De chauffeur Vr., uit Kerkrade, die 16 Fe- bruari in de huurt van Aken werd aangehou- den, daar zich in zijn auto 40 K.G. koffie be yond, frauduleus over de grens gebracht, is Zaterdag door het Schoffengericht te Aken veroordeeld tot een maand gevangenlsstraf en 45.000 mark boete. Auto en smokkelwaar wer den verbeurd verklaard. FRAUDULEUS GESLACHT VEE EN NOG IETS. |De politie te Bergum had reeds eenigen tijd het vermoeden, dat ten huize van enkele per sonen in deze omgeving frauduleus werd ge- slacht. Bij verschillende lieden (k Bergum en te Suameer werd huiszoeking gedaan en in- derdaad werd bij een drietal ongekeurd vleesch gevonden, aldus de Tel. Bij verder onderzoek kwam hij een veehouder bovendien een vol- ledig distilleertoestel te voorschijn, zoodat de politie hier een dubbele vangst deed. voorloopig is verbocden. Vandaar is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gegaan, waar zij definitief is behandeid, waama zij naar de familie aan den Oppert is terug gekeerd. De man is in dien tusschentijd doorgeloopen en terecht gekomen in de Weste Wagen- straat, waar hij den 71-jarigen lossen werk- mian P. K. uit de Halvemaanstraat tegen- kiwam, wien hij ten onrechte hiedd voor den man, bij wien zijn vrouw was gaan inwonen Opnieuw nam hij zijn mes en daarmee gaf hij den ouden man onverhoeds tiwee steken, e&n in de lendenstreek en e6n in den rug. K. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel op- genomen. G. is oangehouden en opgesloten. Vrijdagavond hebben zich bij een familie te Wassenaar zeer emstige vergiftigingsver- schijnselen voorgedaan. Een dame, mevr. B. is overleden. Haar zuster en haar broer werden emstig ongesteld en zijn in het Aca- demisch ziekenhuis te Leiden opgenomem, meldt de Crt. De familie B., bestaande uit den heer B. en zijn beide zusters, ging Vrijdagavond te halfzeven -aan tafel. Reedis te halfacht open- baarden zich bij alien verschijnselen, waarudt bleek dat het voedisel him niet goed bekomen was. Deze verschijnselen verergerden, zoo zeer, dat de dokter gewaarschuiwd werd. Deze oonstateerde een vergiftiging. Voor de pa- tienten vervoerd konden worden was een der dames echter reeds overleden. De beide anderen zijn naar Leiden gelbracht. De heer B. is thans in zooverre hersteld dat hij tihuis verpleegd kan worden. De andere dame maakt het naar omstandigheden vrij wel. De officier van justitie heeft de resten van den maaltijd in beslag laten nemen. Een onderzoek wordt ingesteld. JAOHT OP EEN AREND. In de Rotterdamsche diergaarde is het een koningsarend gelukt door het gaas van het roofvogelhuis stuk te trekken naar buiten te komen en weg te vliegen. De arend zette zich neer op het dak van een huis aan de Kruis- straat en vloog daama weer naar de Dier gaarde terug. Het gelukte den oppassers niet den roofvogel te pakken te krijgen en dra ging de arend weder de stad in. Hij streek op den Beukels- dijk op de straat neer in de nabijheid van eenige spelende kinderen. Een voorbijganger, geholpen door eenige andere personen gelukte het eindelijk den arend te grrjpen en geholpen door eenige agenten,, naar den Dierentuin terug te brengen. Daarmede was het uit- stapje afgeloopen. AUTO GESLIPT. Zondagmiddag om half 6cn is een personen- auto, bestuurd door dokter Tjebbes uit Utrecht rijdende in de richting Woensdrecht, ter hoogte van Rilland Bath door de gladhedd van den weg geslipt en over den kop gestagen. De dok ter werd uit den auto geslingerd en kwam in een sloot terecht. Zijn vrouw, die met een zui- geling achter in den wagen gezeten was maakte de buiteling mode, doch zij en het kindje bleven ongedeerd. De heer Tjebbes kwam met een nat pak en den schrik vrij. Alle drie zijn op advies van een toevallig passee- renden gen-eesheer uit Goes, ter observatie in het ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen. De auto is geheel vemield. AGENT HAALT ZIEKE VROUW UIT EEN BRANDEND HUIS. Te Middelburg ontstond brand in een woning aan den Veerschesingel. Terwijl de dochter des huizes zich even verwijderd had, sloeg in een pan met vet, die zij even tevoren op de kachel gezet had, de vlam, met het gevolg, dat het geheele huis spoedig in lichtelaaie stond. De moeder, die ziek te bed lag, werd door een po- litieagent naar buiten gedragen. De brand weer wist den brand tot het aangetaste perceel te beperken, dat echter zoo goed als geheel uitbrandde. MISHANDELING. Eenigen tijd geladen heeft de vrouw van den 52-jarigen grondwerker J. H. G. te Rot terdam haar man verlaten, omdat hij haar telkens bedreigde. Zij is in gaan wonen bij een familie aan den Oppert. Zondagavond is de man1 bij die familie gekomen am zijn vrouw te vragen, weer met hem mee te gaan. Zij stemde toe, onder voorwaarde, dat hij haar niet meer zou bedreigen. De man beloofde dit en de vrouiw ging met hem mee. Naiuwe- lijks stonden zij op straat, of de man haalde een mes te voorschijn, waarmee hij de vrouw een steek in de borst gaf. Zij is naar het politiebureau aan de Galerij gegaan, waar zij WEER EEN BRAND TE OSS. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks vier uur werden de zoons van den landlbouwer Geert de Brok in de Spaander- straat te Oss gewekt door een heftig rumoer. Toen zy een onderzoek instelden, bleek dat de groote scihuur, staande in de onmiddellijke nabijheid van het woonhuis en waarin een groote partij hooi, stroo, rogge en haver ge borgen was, in lichter laaie stond. Zij waar- schuwden onmiddellijk bun ouders en verdere huisgenooten, doch inmiddels waren de vlam men, die aangewakkerd werden door een vrij kraehtigen wind, overgeslagen op het woon huis, dat aan de voorzrjde vlam vatte. In Allerijl begaf men zich naar de stallen, waar men er met moeite in slaagde 31 stuks hoom- vee los te smijden en naar buiten te drijven. Daama moest men vluchten, omdat ook de stallen reeds door het vuur waren aangetast. Ongeveer dertig varkens en ruim 100 kippen kiwamen hierdOor in de vlammen om.. Er ontstond een geweldige vuurzee, die ver in den apitrek zicihtbaar was. De brandweer, die met een motorspuit ter plaatse verseheen, moest zich ertoe bepalen om de belendende perceelen, waarvan vooral het aan de over- zijde van den weg gelegen pand van een land lbouwer groot gevaar liep, te bethouden. Dit mocht gelukken. De (boerderij van den heer De Brok brandde met de bijgebouwen tot den grond toe af. Van den inboedel en den land- bouwinventaris waaronder eenige kostbare landbouwmachmes, kon zoo goed als niets gered worden. Ongeveer een week geleden had de Noord-BraJbantsche Ohristelijke Boe- rienbond, waarbij huis en inboedel verzekerd waren, het verizekerde bedrag met 25 ver- laagd. Gmtrent de oorzaak tast men in het duister. Zondagavond ongeveer elf uur bemerkte het treinpersoneel van het station Haarlem, dat zich aan de voorzijde van een uit de richting Den 'Haag binnengeloopen trein bloedsporen bevonden. Men stelde dadelijk een onderzoek in langs de spoorbaan en vond nabij den onbe- waakten overweg aan de Munterslaan te Haar lem het deerlijk verminkte lijk van een be- jaarden man. Het stoffelijk overschot is naar het Elisabethgasthuis overgebracht. „VREDE"-STICHTER. Te Veldhoven ontstond ruzie in het gezin V. De schoonzoon De K., die in de buurt woont, hoorde ervan en wilde aan al dat getwist een eind gaan maken. Hij voorzag zich van een stevigen knuppel en aldus gewapend toog de vredestichter op pad. Op de plaats der ruzie gearriveerd, sloeg hij er met zijn knuppel di rect flink op los; d.w.z. op zijn schoonvader, die een gapende wonde en een armkwetsuur opliep. Tot dank voor deze vredeshoodschap werd de schoonzoon echter per omgaande ge- arresteerd en in het cachot opgesloten. EENIGE BOERDERIJEN EN EEN SCHOENENFABRIEK VERW'OEST. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in de schuur van de boerderij van den heer W. de Jong te Baardwijk. Onmiddellijk werd door het overslaan van de vlammen ook het woon huis aangetast. De brandweer van Waalwijk was spoedig ter plaatse, doch zij kon wegens gebrek aan water vrijwel niets uitrichten. Zij probeerde daarop water te betrekken uit de slooten aan den Winterdijk. Intusschen sloeg het vuur over naar de belendende perceelen, te weten de groote boerderij en het woonhuis van dan heer ,N. Klerkx, de boerderij met woon huis en schuur van den heer W. v. d. Heuvel, Welke aan de overzijde van de straat waren gelegen. Ook het woonhuis van den heer Sdhil- I ders, de schoenenfabriek van de firma Ver- meer en nog eenige kleine panden en schuren die tusschen deze perceelen lagen, vatten vlam. De braiyi breidde zich zoo snel uit, dat on geveer drie kwartier na het uitJbreken van den brand de perceelen als verloren moesten wor den beschouwd. Alles brandde vrijwel tot den grond af. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. ONDERWUZERES AANGERAND. Toen mej. W. D. Jansen, beWaarschoolonder- wijzeres te Almelo, over het rijwielpad Almelo- Vriezenveen huiswaarts keerde, werd zij in de nabijlheid van Aadorp door een onbekende met een bard voorwerp in het gelaat geslagen. De man had haar van de fiets geworpen en in de sloot langs het pad geduwd. Daarna is hij ijlings verdwenen. Even daarna was iemand gepasseerd en deze heeft de onderwijzeres uit de sloot geholpen. Hoewel mej. Jansen een nogal emstigen klap heeft gekregen, is haar toestand, behoudens den verklaarbaren schrik en ontsteltenis, overigens gunstig. De politie stelt een onderzoek in. Een later bericht meldt: De gemeente- en rijkspolitie te Vriezenveen heeft te Hengelo (O.) gearresteerd, den 28- jarigen gehuwden arbeider 71. J. uit Hengelo. Deze persoon Wordt ervan verdacht, de onder wijzeres M. J. uit Vriezenveen te hebben aan- gerand en mishandeld. Op last van den officier van justitie te Almelo is hij opgesloten In het huis van bewaring te Almelo. AANSLAG OP EXPRESS. De express WeenenParijsLonden, die Maandagavond te 10,55 uit Weenen vertrok, is Dinsdagochtend vroeg tiabij Ostering (in de touurt van Linzontspoord. Kwaadwilligen hadden de rails over een afstand van ongeveer 12 M. wegigenomen. De machinist werd emstig gewond en de stoker gedood, doordat de locomotief omsloeg. Van degenen die zich in den trein bevonden werden er vijftien emstig gewond. In den trein waren eenige wagons voor SalzburgMunchen en eenige wagons voor PassauFrankfortNederlanid. Ook een aantal personen-wagons zijn om- gestort. De gewonden zijn alien Oostenrijkersonder hen zijn ze» postbeamlbten. EEN BOOT OMGESLAGEN. Naar Reuter uit Bombay meldt, is hij den overtocht van de Devi een boot, waarmede een groot aantal personen naar de jaarmarkt van Puri werden vervoerd, omgeslagen. Vijftig personen zouden daarbij om het leven zijn gekomen. BERGBEKLIMMERS VERONGELUKT. Bij een poging de Viererspitza in de Beier- sche Alpen te heklimmen, zijn de 23jarige stu dent Ulrich Dinkhelmann en de 18jarige stu- dente Ilse Lizenhauser, beiden uit Stuttgart, omgekomen. Hun lijken zijn geborgen. Ver der is Zondag Rudolf Bauer uit Munchen door een val van den Bruenstein om het leven ge komen. TWEE PERSONEN DOOR ROTSSTORTING GEDOOD. Nabij West Point stortte een rotsblok naar beneden op een der hoofdwegen, terwijl julst twee auto's passeerden. Twee personen werden gedood en vier gewond, waarvan twee emstig. DRIE MEISJES NEERGESCHOTEN. Te Thalheim in het Ertsgebergte heeft Zon dagavond een 30jarige lithograaf uit Crotten- dorf drie meisjes, die in een kousenfabriekje werkten, neergeschoten. Daama heeft hij het wapen tegen zichzelf gericht en zich doodeltjk gewond. Van de genoemde meisjes is een over leden, een tweede is door een schot in het hoofd doodelijk gewond en de derde is licht gekwetst en zal er vermoedelijk het leven afbrengen. Naar verluidt onderhield de dader met het lichtgewonde meisje een liefdesbetrekking. y,FIT .ROOT OMGESLAGEN. In de buurt van Llssabon is op den Taag ten gevolge van een hevigen windstoot een zeil- boot omgeslagen. Aan boord bevonden zich de eigenaar, diens vrouw en drie kinderen, van 3, 12 en 17 jaar, zoomede een matroos. De eige naar, diens oudste zoon en de matroos konden zich zwemmend redden, terwijl de vrouw en de beide kinderen verdronken. GROOTE BOSCHBRAND BIJ BERLIJN. Zondagmiddag heeft een groote boschbrand bij Frohnau aan de Jaegerstieg 25.000 k 30.000 vierkante meter 120- tot 150jarig sparren- bosch vemield. Toen de brandweer kort na het uitbreken van den brand 's middags tegen 2 uur arri- veerde, stond het dichte hakhout in voile vlam. Met razende snelheid greep het vuur om zich heen en ondanks het snelle ingrijpen breidde het zich steeds uit. De geheele omgeving was spoedig in een dichte rook gehuld. Met behulp van S.A.-troepen ging men het vuur systema- tisch te lijf en tegen half vier was men den brand meester. (Buiten verantwoordeiykheid der Redactie.) Ter Neuzen, 9 April 1934. Mijnheer de Redacteur. Mag ik bij deze een klein bescheiden plaatsje in uw blad? Bij voorbaat mijnen dank. Nu de lente weer daar is, en tak en twijg zich ontplooien met jong groen, zoodat het voor den wandelaar, die daar oog voor heeft, zich een alle dag versdhillend natuurtafereei ontplooit aan struik en heester, zoo wil ik er door dit schrijven de op- of aanmerking eens van maken, dat op onze zgn. wandeling waar alles ontluikt aan en tegen de wallen. Jammer echter dat er door de lieve jeugd pp een schan- dalige manier wordt huisgehouden en vemield, door hun vemielzucht hot te vieren in takken en twijgen, met messen en zagen gewapend worden de takken en twijgen versneden en vemield, zelfs dikke takken uit de heggen worden afgezaagd en gekapt voor afmaakhei- ningen en verder gebruik. Dat dat beetje na- tuurschoon nog een weinig moge gespaard blijven voor vandalisme is de wensch van me- nige wandelaar. U, Mynheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. EEN NATUURLIEFHEBBER. TER NEUZEN. Gister is in het hotel Du Commerce door notaris Callenfels verkocht: 1. Een huis met erf en tuin aan de Van Steenbergenlaan, groot 2 A. 17 c.A., bewoond door mej. de wed. L. Meulenbergvan Dyke. Kooper werd de heer A. G. Meulenberg, voor f 5350. 2. Een schuur en erf aan het oude kanaal, groot 22 A. 85 c.A., in gebruik by den heer A. G. Meulenberg. Kooper dezelfde, voor f 1000. Van Ter Neuzen: 10 April. Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1543, ledig, New-Castle; Nederl. m.s THRIANTHA, 171, ledig, R'dam. Van Sluiskil: 9 April. Duitsch s.s. ARION, 1311, knnstmest, Antwerpen. Van Riemen: 10 April. Nederl. m.s. AL- BATROS, 86s fosfaat, Faverham. Voor Gent: 9 April. Fransch s.s. ASTKEE, 1223, pyriet, Rouaan; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Blyth; Russ. s.s. SHEK- SNA, 1330, vlas, Moermansk; Eng. s.s. DOU GLAS, 532, stukg., Goole; Noorsch s.s. BOM- MA, 461, steen, Oslo; Eng. s.s. BURRING- TON COMBE, 182, ijzer, Britonferry; Russ. s.s. LEONID KRASSIN, 1153, vlas, Moor man sk. 10 April. Duitsch s.s. EGERAN, 629, hout, Danzig; Nederl. s.s. MERWEDE, 181, ledig, Lonlden; Duitsch s.s. SPECHT, 355, stukg., R'dam; Nederl. m.s. FENNA, 98, ledig, Ant werpen. Van Gent: 9 April. Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Enig .s.s. DEVTNBROOK. 392, ijzer, Londen. 10 April. Noorsch s.s. NORCO, 786, ledig Goole; Enig. s.s. BARON MURRAY. 1840, ledig, R'ldam; Duitsch s.s. KATE, 903, gzer, Stettin; Russ. s.s. SHEKSNA, 1330, ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. TEMPO, 652, fos faat, Le Leque.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3