POSTER'SMAACPIUEN Predikbeurten Sport Burgerlijken Stand ZAAMSLAG. AXEL. RECHTSZAKEN. VOETBAL. WIELRENNEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBEWEGIN G. Golgotha. Niet de mensch zelf zal zich red den, maar de Redder der were Id is de Gekrui- sigde. Velen nemen in dezen tijd Gods naam op hun lippen, maar op het publieke terrein van het leven moet men daar niet mee aan- kamen. En godsdienst is geen privaatzaak, maar de beginselen naar Gods woord ons voor het maatschappelijk leven gegeven, zullen we ook in't openibaar moeten uitdragen. Daarom zij men gewaarschuwd voor het Nationaal- Socialisme en Faseisme. Als die aan het be- wind komen is het met de vrije Chr. vakbe- weging gedaan. Men zie naar andere landen en daardoor aangemoedigd om te sterker ons beginsel te propageeren, blijve men in dezen geweldigen tijd trouw aan ons vaandel, het vaandel van ons Christelijk Nationaal Vak- veirbond. Dat vaandel ,,op voor het volk om Christus wil". Ter afwisseling werd door enkele leden een voordracht ten gehoore gebraeht. K. Koster levert een bijdrage over Willem de MSrode en draagt van dezen Ohristen-dichter enkele ver- zen voor. ■Na de tweede pauze berust de leiding bij den voorzitter der N. C. B., den heer J. de Blaaij, die een opwekkend woord spreekt. De secretaris van deze afdeeling leest nu zijn jaarverslag. In het bestuur was heel wat verandering gekomen en men heeft met veel zorgen te kampen gehad. Het ledental slonk tot 16. De penningmeester legt ons zijn jaar- overzicht voor. Aan contributies is betaald 258,31, doch aan werkloozenuitkeering is aan de leden uitbetaald de som van f 1069. Schri] beeld van dezen tijd. Hiema leidt de secretaris van den N. C. B. een onderwerp in, getiteld ,,Organisatie en Vakvereenigingsleven". Hij teekent het leven in de organisatie en wijst op de dure roeping van bestuur en leden. Niet om de werkloozen uitkeering, doch om de vakbeweging moeten wij lid zijn van onzen bond. Een dankbaar applaus viel den inleider ten deel. Nadat enkele afgevaardigden der zusterver- eenigingen woorden van gelukwensch hebben gesproken, wordt deze vergadering op de ge- bruikelijke wijze gesloten, waarbij de avond- zang werd gezongen en de voorzitter der N. C. B. was voorgegaan in dankgebed. Jammer dat de opkomst der leden zooveel te wenschen overliet. Bij den gemeente-veldwachter J. van Wes- tenbrugge is als gevotiden gedeponeerd: een gouden Damesring. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Heetgebakerde Paaschvierders. Op den lsten Paaschdag kwam het tus- schen eenige heetgebakerde Paaschvierders tot een handgemeen in het cafe „De Herle- ving" van A. d. E. aan de Zeestraat alhier, met het gevolg dat eenige spiegelruiten, etc. totaal vemield werden. „Bacchus" was naar wij vemamen de aan- leidende oorzaak van de vernielzucht en hand- tastelijkheden. Tegen zekere B. W. van Zaamslag en G. K. alhier is naar aanieiding van dit feit proces- verbaal opgemaakt. Tooneeluitvoering „Excelsior". Der traditie getrouw gaf deze vereeniging op den Tweeden Paaschdag hare laatste win- teruitvoering. Opgevoerd werd een naar het Amerikaansch bewerkte klucht van C. van Kerekhovan, getiteld: „Een dag dame". De in dit stuk verwerkte amusante nonsens, de met veel fantasie in drie bedrijven verwerkte zottemijwaren oorzaak dat men zich duch- tig heeft vermaakt. Dit gegeven schonk in plaats van dikke grappen, luchtige scherts, instede van grof effekt, leuke leutigheid. Jammer dat de zaal zoo matig bezet was, waardoor de opvoering in financieel opzicht verre van een „schlager" kon genoemd wor- den. Tot slot werd een vlot speelbaar en ook met veel succes opgevoerde 1 acter, ge- naamd „Eolle Dries" ten aanschouwe ge geven en werd de avond met een gezellig bal besloten. In 'buitengewoon druk bezoek vermocht zich de inrichting van den heer H. P. Diele- manKoole verheugen. J.l. Maandag was het ..Centrum" een uitverkocht huis en moes- ten verschillende filmliefhebbers teleurgesteld worden teruggezonden daar alles bezet was. Ook gisteren was de belanigstelling groot en maakten een kleine duiizend toeschouwers van de gelegenheid gebruik de indrukwekken- de filmvoorstelling van de uitvaartplechtig- heden van H. M. de Koningin-Moeder te gaan zien. De Directie heeft met de rijke schakeering van het door haar samengestelde programma werkelijk een succes behaald en ,,Het Cen trum" krijgt langzamerthand een reputatie. ZATERDAG 7 APRIL 1934. Gereformeerde Gemeente. TER NEUIZEN. 5.30 u., de heer Van de Berge, van Rotterdam. HOOGER BEROEP. Door H. J. d. V., oud 48 j., bakker te Kuitaart (Hontenisse) is hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis van den Kanton- rechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Taiwewet is veroordeeld tot /100 boete of 20 dagen hechitenis. Idem door F. M. M., oud 30 j., chauffeur te Ter Neuzen tegen het vonnis van den Kan- tonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hech- tends. De Ambtenaar van het O. M. teekende ook hooger beroep aan. UITSLAGEN VAN MAANDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. NO ADNAC 1—1 PSVWillem II 10 BW—DONGA 34 2e klasse A. naar behooren doet. Bij een aanval van Bres TSCAlliance 3 —3 kens maakt Riemens hands, nogmaals krijgt Breskens een strafschop te nemen. Thans heeft De Baronie 18 13 1 4 41—28 27 zij pech als de bal tegen de bovenlat stuit en Hero 17 11 2 4 56—28 24 Dooms er als de kippen bij is om den foal ver- TSC 17 8 3 6 34—33 19 der te deponeeren. Vlissingen 16 8 2 6 39—24 18 Van beide zijden volgen nog eenige aanval- DOSKO 16 7 2 7 35—29 16 len zonder dat de doelen in gevaar komen. Breda 16 8 8 38—34 16 Verandering in den stand komt er niet en als RBC 17 7 2 8 41—38 16 de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Terneuzen 14 5 1 8 29—30 11 Terneuzen haar eerste bekerwedstrijd ge Alliance 16 3 3 10 19—48 9 wonnen. Axel 17 4 13 26—66 8 3e klasse A: Terneuzen IIBreskens Vlissingen IIZeelanidia II Breskens 14 10 1 De Zeeuwen 13 9 2 Vlissingen II 14 8 2 Oranje 13 4 4 Hulst 12 7 Terneuzen n*) 12 5 1 IJzendijke 14 3 2 Zeelandia II 14 1 0—2 6—0 3 4316 21 2 37—15 20 4 32—18 18 5 26—30 12 5 29—19 10 6 34—29 9 9 20—54 8 13 12—61 2 Willem II DONGA PSV MVV Eindhoven Bleijerheide BVV NOAD Middelburg NAC 17 17 18 17 18 16 18 17 17 17 12 13 9 9 7 5 6 4 5 3 4 2 3 4 2 4 1 4 3 42—27 26 4 53—31 26 5 45—31 22 6 4440 20 8 32—30 17 7 33—34 14 19 34—50 14 9 22—29 12 11 27—47 11 10 1932 10 Hulst twee punten in mindering wegens staken van den wedstrijd HulstDe Zeeuwen eh twee punten in mindering wegens niet op- komen tegea Terneuzen II. Terneuzen H twee punten in mindering wegens niet opkomen tegen Zeelandia II. DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. De Paaschdagen heeft Willem II maar een raar Paaschei gebraeht en terwijl vrijwel ieder- een aan deze club de kampioenstitel toedacht, heeft PSV haar een 10 nederlaag toege- bracht en daarbij kwam, zooals Wij vorige week in ons overzicht schreven, dat wanneer DONGA haar wedstrijd tegen BVV won, het- geen geschied is met 34, reeds een beslis- singswedstrijd noodzakelijk zou worden en de ongeldig verklaarde wedstrijd Willem II DONGA opnieuw, doch thans op het terrein van DONGA, zou moeten worden gespeeld. Nu Willem II verloor en LONGA won, hebben beide clubs een gelijk aantal punten, 26 uit 17 wedstrijden, verkregen. Thans komt de laatste Wedstrijd die de beslissing zal brengen, indien hij niet in een gelijk spel eindigt. De spanning is dus wel tot het hoogste op gevoerd, maar ook in de degradatie-z6ne is de lucht nog geenszins verhelderd. De wedstrijd NOADNAC eindigde in een gelijk spel, 11. NOAD heeft daardoor wel de beste kansen verkregen om zich in de Eerste klasse te hand- haven, maar veilig is zij nog niet, zooals men uit den stand zal bemerken. NOAD, Middelburg en NAC hebben uit 17 wedstrijden resp. 12, 11 en 10 punten. Middelburg moet nog tegen NOAD spelen, waaruit volgt, dat NOAD reeds bij een gelijk spel het degradatiegevaar ontsprongen is. Wint daarentegen Middelburg dan is deze club in veilige haven. De slechtste papieren heeft ech- ter NAC, dat nog tegen Bleijerheide in het strijdperk moet treden. Verliest NAC dan is ineens de knoop doorgehakt, doch indien zij gelijk speelt en Middelburg verliest, dan volgt een beslissingswedstrijd tusschen deze clubs. Verliest NOAD en wint NAC, dan komen zij tegen elkaar in de eindbeslissing te staan. De zenuwen zullen in de komende wedstrijden wel een woordje medespreken. Tweede Klasse. TSCAlliance. 3—3. De ontmoeting tusschen TSC en Alliance heeft aan de Roosendalers een zeer kostbaar punt opgeleverd. De positie van Axel is er heel wat slechter op geworden. Wanneer deze Zeeuwsch-Vlaamsche club haar laatsten wed strijd verliest is zij het kind van de rekening. De nog te spelen wedstrijden voor Alliance en Axel zijn: Alliance: t^uis Terneuzen en Hero. Axel: thuis Terneuzen. Derde Klasse A. Terneuzen 11Breskens. 02. t Het tweede elftal van Terneuzen, hoofdzake- lijk echter bestaande uit lagere elftalspelers, heeft tegen Breskens aardig partij gegeven. De lichaamskracht van de bezoekers, waarvan nog al gebruik werd gemaakt, gaf echter den doorslag. Breskens won dan ook met 02. ZEEUWSCHE VOETBALBEKER. TerneuzenBreskens. 30. Een tamelijk aantal toeschouwers waren op den Eersten Paaschdag rondom de krijtlijnen geschaard om getuige te zijn van dezen eersten wedstrijd om het waardevolle trophee. Niet zoodra had Breskens afgetrapt of Terneuzen nam het spel in handen en kon men voorspel- len dat het in een oveiwinning voor de rood- zwarten zou eindigen. Toch duurde het 11 mi- nuten voor Van Pienbroek uit een voorzet van Kouijzer prachtig inkopt, 10. Even te voren had Daurens een hard schot juist in de handen van den doelman van Breskens geplaatst. Her- haaldelijk komt het doel van Breskens in ge- vaar, doch de doelman van Breskens redt even- veel malen. Hij maakte op ons een betrouwba- ren indruk, alleen liet hij zich vaak verleiden tot te ver uitloopen. In dezen wedstrijd is dit niet in zijn nadeel geeindigd, maar het had ook anders kunnen afloopen. Bij een aanval van Terneuzen trapt een der backs van Breskens bijna in eigen doel, doch de keeper kan nog juist het gevaar voor- komen. Nadat nog eenige schoten door Terneu- zen's voorhoede juist langs het doel zijn ge plaatst, krijgt de middenvoor van Breskens een goede kans als hij alleen voor Dooms komt te staan, dooh de bal Ver naast schiet. (Het spel verruwt en wij constateeren her- haaldelijk emstige overtredingen, waartegen de scheidsrechter streng had moeten optreden. Nu hij dit nalaat, zien wij ook voor hem moei- lrjkheden in het verschiet. Gelukkig zijn deze uitgebleven, maar dat is tenslotte aan de spe- lers zelve te danfcen geweest, die zich aan de omstandigheden aanpasten. Als bij een aan- val van Terneuzen een der achterspelers van Breskens den bal in het strafschopgebied met de hand stopt, plaatst Laurens zich achter het leder en de stand is 20. Een minuut later wordt aan Breskens een penalty toegekend als Geensen een overtreding begaat. Breskens heeft hiermede geen geluk, want de bal gaat hoog over het doel. Kort daarop is de rust aangebroken. Nauwelijks is de foal weer aan het rollen of de linksbuiten van Breskens lost een goed schot, dat echter te scherp is en Dooms onschadelijk weet te ma- ken. In buitenspelpositie krijgt de reohtsfoin- nen van Breskens den bal toegespeeld en hij weet den bal langs Dooms te plaatsen. De scheidsrechter had echter de overtreding ge- zien en laat uittrappen. Dobbeleir breekt door de verdediging van Breskens heen en lost een hard schot op het doel. De doelverdediger raakt den bal nog aan, maar hij kan het leder niet keeren en de stand is 30. Herhaaldelijk zit de voorhoede van Terneuzen nabij het doel van Breskens, maar de verdedigers van de gasten en vooral de doelman, weten telkens het gevaar te keeren. Tot tweemaal toe moet Dooms hooge ballen wegstompen, hetgeen hij WEDSTRIJDIEN TE AXEL. De vereeniging Axel had een zeer aantrek- kelijk Paaschprogramma opgesteld. Zondag was Temsche Sportkring de gast van het 2e elftal. Bij de rust hadden de vlugge gasten een nuttigen voorsprong behaald. In de tweede helft gaven de gastheeren behoorlijk partij en werd het aehtereenvolgens 12, 13, 14, 24, 34 om tenslotte bij het eindsignaal met 35 het onderspit te delven. Een gelijk spel had hier de krachtsverhouding beter weerge- geven. Een voorwedstrijd tusschen Axel III en een vacantie-elftal eindigde in een 40 zege voor de oranjeploeg. Maandag was de sterke St. Niklaasscfoe Sportkring op bezoek. De oranjehemden wa ren au grand complet en speelden ongeveer in dazelfde formatie als in de promotiewedstrij- den van het vorig jaar. De gasten hadden 2 invallers. Na ongeveer 4 minuten spelens gaf de Pool- sche midvoor zijn ploeg de leiding na een door- braak tusschen de beide backs, die zich slecht hadden opgesteld, 01. Enkele minuten later bewerkt een der backs van de gasten het leder met de hand en dit ontgaat den scheidsrech ter niet, die 10 meters fouiten het strafschop gebied een vrijen schop aan Axel toekent. Dank zij tactische opstelling profiteert Scheele handig van een hem door uitloopen van den keeper geboden kans en plaatst fraai in het net, 11. Axel maakt daama een 2e doelpunt uit een voorzet van den linksbuiten, doch de scheidsrechter verkeerde in de meening, dat de bal de uitlijn reeds gepasseerd was en kende dit punt niet toe. Na 34 minuten spelens scoor- de de linksbuiten uit een trough pas ander- maal en van nu af behielden de gasten de leiding. Na de thee knoeide de Axelsche voorhoede weer erbarmelijk. Als pl.m. 10 minuten ge speeld is, ontsnapt het oranjedoel 4 a 5 maal wonderbaarlijk aan een doorboring, hetgeen echter slechts uitstel van executie bleek, want na 13 minuten loopt zoowat het geheele bin- nentrio onweerstaanbaar no. 3 in 't Axelsche net. Na 17 minuten scoort de linksbuiten on- houdbaar en een halve minuut later is het 51. Wanneer na 23 minuten de gasten nog- maals de Axelsche defensie hebben overrom- peld en de stand 61 is, vinden de Belgische gasten het welletjes en nemen het in de res- teerende minuten zeer gemoedelijk op. De Axelsche voorhoede is telkens het hoofd kwijt als zich nog een sporadische kans biedt en zoo- doende mogen zij met deze reeds zeer zware nederlaag nog tevreden zijn. Een voorwedstrijd tusschen de Axelsche juniores en Blauw-Wit eindigde met 41 voor de spes patriae van de oranjekielen. ZEEUWSCH ZWALUWEN ELFTAL TURU DUSSELDORF. 2—3. Zoo moesten, geheel onverwachts, onze Zeeuwsche jongens op tweede Paaschdag den strijd aanbinden tegen een van Duitschlands sterkste elftallen, waarbij hun tevens, de voor een Nederlandschen speder niet geringe eer, te beurt is gevallen, dat ze als Zwaluwen-elf- talspeler mochten uitkomen. De heeren Mut ters en P. A. de Haan waren als vertegen- woordigers van de Zwaluwen tegenwoordig en reikten na afloop van den wedstrijd de spelers een Zwaluwenspeldje over, met betuiging van hun groote tevredenheid over de behaalde prestatie. Het was ook werkelijk geen kleinig- heid, gezien het feit dat TURU den vorigen dag in Den Haag een westelijk Zwaluwen- elftal een gedecideerde 40 nederlaag had toegebracht. Even over half drie trapt de middenvoor der gasten af, de bal wordt door de Zeeuwsche halflinie onderschept en naar den rechtsbuiten C. Merk, van Middelburg, geplaatst; deze gaat er mee van door, doch zijn goede voorzet wordt even goed door de Duitsche achterhoede weg- gewerkt. Al spoedig blijkt dat de hardWerken- de Zeeuwen van plan zijn hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Er is geen sprake van een Duitsch overwicht, steeds maar weer trek- ken de Zeeuwen, goed samenspelend, op naar het Duitsche doel, beurtelings worden de doel- verdedigers aan den tand gevoeld. Bij een doorbraak der Zeeuwen wordt de bal door nog tijdig toesnellen van een der Duitsche backs naast het reeds verlaten doel geplaatst, tot groote teleurstelling van de circa 4500 Zeeu wen, die vol spanning hun jongens aanmoedi- gen. Weer volgt een Zeeuwsche aanval, Merk plaatst den bal naar KouWijzer, deze stormt recht op Het Duitsche doel af, geeft keurig over naar den vrijstaanden linkshinnen J. Ja- nusse (van Zeelandia), die den bal onder groot enthousiasme van het publiek, onhoudbaar voor den Duitschen keeper in de touwen jaagt. Steeds maar weer vallen de Zeeuwen hardnek- kig aan en forceeren eenige comers, welke niets oplevenen. Bij een Zeeuwschen aanval moet Merk den bal afstaan aan den Duitschen linksback, Kouv/ijzer spelt te hulp, raakt in duel met deizen speler, waaruit hij schitterend als overwinnaar te voorschijn treedt. Na een lrorten ren plaatst hij den bal ohberispelijk voor de voeten van Janusse, die zonder zich te bedenken hard inschiet en voor den twee den maal den Duitschen keeper laat visschen. 20. Groot was de vreugde over dit nooit ge- dachte resultaat. Vlak hiema noteeren we wederom een keohard schot van Janusse in den linker benedenhoek. Als we denken dat de bal de lijn zal passeeren, weet de keeper nog met een fenominalen tijgersprong den bal uit het uiterste hoekje te grabbelen. Kort hiema is het rusten. Na de rusts is de eerste aanval voor de Zeeuwen. Janusse breekt mooi door en een zekeren kans zien we verloren gaan, doordat hij door den Duitschen rechtsback in den rug geduwd wordt, wat den overigens correct lei- denden scheidsreohter ontging. Nu gaan de gasten uit een an der vaatje tappen, ze begin- nen zeer forsch te spelen en maken van een inzinking van de Zeeuwen gebruik, om hard- nekkig aan te vallen. Steeds maar weer gaan de heeren, keurig combineerend, op het Zeeuw sche doel ai; er wordt door de Duitscfoers in deze periode een technisch spel vertoond, dat op zeer hoog peil staat. Maar wat ze ook pro- beeren, steeds geven de Zeeuwsche backs en doelverdediger niet thuis. Een warm woord van hulde komt toe aan dit achtertrio uit de vereeniging Middelburg, voor hetgeen ze in deize periode verricht hebben. Door een van de leiders van de Duitschers wordt 25 minuten voor het einde de middenvoor uit het veld ge- roepen en een versohe speler hiervoor in de plaats terug gestuurd, hetgeen ons zeer vreemd voorkwam. Dit wordt de Zeeuwen ook noodlottig, want door toedoen van dezen spe ler, die frisch in het veld kwam, wisten de Duitschers in korten tijd hun twee-nul achter- stand in een drietwee overwinning om te zetten. Nu is het de Zeeuwen echter Wederom welletjes en hard werken ze om den gelijk- unaker, maar steeds als een Zeeuw in de buurt van het doel komt, wordt hij stevig van den bal afgewerkt. Vijf minuten voor het einde moet Kouwijzer wegens kramp uitvallen. Ploegaert valt dan in. Vogel lost nog een paar schoten uit moeilijken stand, waama het eind signaal klinkt. Nog een woord van hulde rest ons aan het Zeeuwsche elftal dat zoo dapper stand gehou- den heeft en met een eervollen nederlaag uit hat strijdperk getreden is. Van de vereeniging Terneuzen speelden in het ZJwaluwen-elftal mede: Geensen als spil en Kouwijzer als rechtsfoinnen. Lj' WIELERBAAN TER NEUZEN. Ten aanschouwe van om en om de vier dui- zend personen werden Maandag de eerste wed strijden in Ter Neuzen's wielrenjuweeltje ge- houden. Voor den aanvang der wedstrijden werd bij monde van den voorzitter der inrichting, den heer Ph. Wijne van Philippine, met goed ge- kozen woorden een van harte welkom toege- roepen en dank uitgebracht aan alien die mee- werkten om tot de oprichting der nieuWe baan te komen. In het bijzonder bedacht spreker daarbij het gemeentebestuur. Hij hoopte dat de nieuwe attractie het hare zou bijdragen om den handel em het vreemdelingenverkeer nog te doen bloeien in de gemeente. De winkeliers- vereeniging ,,Klimop" en de V.V.V. werd even- eens lof toegezwaaid voor hun steun, alsook aan het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", dat, zijm traditie getrouw, wel- willend ter opluistering aanwezig was. Namens het bestuur overhandigde daama het dochtertje van den heer Ch. Ververs een prachtigeti ruiker aan vorigen spreker. Na de door den voorzitter gesproken woor den „en hiermede verklaar ik de baan voor geopsnd" en het doorknippen van het lint werd overgegaan met het voorstellen der renners, wat de wedstrijden voorafging, want dra klonk het „Van den BergheCrooimans aan de lijn komen voor de eerste sprintreeks." Op keu- rige wijze wist de kleine Gentenaar, die van meet af op kop vertrok den Snellen Rotter- dammer achter zich te houden. De tweede manche tusschen den kloeken Fred. Verhaeghe en den vluggem Peix, viel in het voordeel van den eersten uit. Na twee reeksen herkansing werd de vol- gende uitslag bekomen: 1. Van den Berghe (3 ronden in 58V5 sec.); 2. Verhaeghe; 3. Crooimans; 4. Peix. De achtervolgingsmatsch ging in de eerste 5 ronden nog al gelijk op, doch dan wonnen de Gentenaars DutreVan Cauter ziender- oogen veld en zoo wisten zij op de 10 ronden QuaxFranken 150 meter in te halen. Zooals trouwens altijd, was ook hier weer de afvalrace een zeer prachtige strijd en werd hard gevochten, om toch maar niet het staar- tje te folijven. Aehtereenvolgens vielen Van VlerkenVan KraayCarpriauxPootjes Brohger af en werd De Mulder (Gent) over winnaar. Weldra klonk het dan door den in het mid- denveld opgestelden luidspreker: ,,Ze zijn weg voor 50 Kilometer" en was men dus begonnen met de clou van het programma: de koppel- wedstrijd. Al spoedig lieten de jongens zien, strijdlustig te zijn, want nog waren geen 15 ronden ge- reden als de Hollandsche vluchters Bronger Pootjes er reeds tusschen uit trachten te knij- pen. Doch zij hadden VerhaegheCarpriaux en De MulderVan den Berghe op hun hielen en deze .plaatsten zich spoedig bij de vluch ters. Toch waren de eerste tien kilometer vol leven en steeds werden jachten uitgelokt, waarbij de Hollandsche. koppels hun partij stonden. Dat het er niet zacfot naar toe ging de eerste 10 K.M. bewijst de kilometerstand, die toen reeds 44,9 bedroeg. Even viel daar- na een stilte in, niet van langen duur echter, want zelfs het eerste klassement moest iets worden verschoven, omdat geheel het veld uit- eetn lag, doordat VerhaegheCarpriaux ach- tervolgd door Van den BergheDe Mulder trachten een toertje voorsprong te bekomen, hetgeen hun echter niet mocht gelukken, voor het eerste klassement, dat als volgt verliep: 1. Dutrd, 2. Verhaeghe, 3. Crooimans, 4. Van den Berghe. Voor het tweede klassement werden drie premien gegeven, die respectievelijk door Quax en Crooimans werden gewonnen. De derde premie van 100 frs., die was uitgeloofd door de V.G. Citron aan het koppel dat het eerst eem ronde zou weten te nemen kwam na har den strijd in handen van VerhaegheCar priaux. Voor twee volgende premien zagen we een praoht staaltje van hard rrjden en uit- houdingsvermogen van den Sleydinghenaar Fred Verhaeghe, die De Mulder de drie ron den achter zich hield, en een pracht sprint van Carpriaux tegen Bronger. Na deze regende het nog premien en steeds Werd mooie sport gegeven om daze te winnen. De drie overige klassementen hadden een volgende uitslag: 2e klassement: 1. Dutrg, 2. v. d. Berghe, 3. Carpriaux, 4. Bronger; 3e klassement: 1. Crooimans (pracht sprint) 2. De Mulder, 3. Pootjes, 4. Van Kraay. 4e of laatste klassement: 1. Verhaeghe (weer een enorme krachtontplooiing door alien ach ter zich te houden gedurende drie ronden), 2. De Mulder, 3. Van Couter, 4. Quax. Met genoegen kunnen de inrichters terug- zien op de afwikkeling van het eerste pro gramma en zeker zal het bij het sportminnend publiek den indruk hebben gelaten, am ook voor volgende wedstrijden weer present te zijn. De uitslag van den koppelcours was: 1. Ver haegheCarpriaux 9 p.; op 2 ronden: 2. De MulderVan den Berghe 10 p.; op 4 ronden: 3. DutrdVan Couter 10 p.; 4. Crooimans— Franken 6 p.; 5. Bronger'Pootjes 3 p.; 6. QuaxPeix 1 p.; op meerdere ronden: 7. Van KraayVan Vlerken 1 p. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Domenico Molducci (van Axel), oud 35 j., jm. en Agatha de Brurjn, oud 22 j., jd. 29 Maart. Jacobus Hofman (van Zaamslag), oud 24 j., jm. en Cornelia Levina Scheele, oud 21 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 29 Maart. Jaco bus Jan de Ranter, oud 28 j., jm. en Janneke Overdulve, oud 27 j., jd. Gelboorten. 23 Maart. Pieter, z. van Pieter Jan Griep en van Antonia Paulina Verduin. 24 Maart. Jacobus Leonardus Cornelia, z. van Alber van Leuven en van Maria Eliza beth Wilhelmina van de Geer. 26 Maart. Gerard Johannes, z. van Arthur Schaalje en van Elisabeth Janna van Espen. 28 Maart. Josephus Petrus Franciscus, z. van Anthonius Pieters en van Wilhelmina Prudentia de Vos. Hennie Fetrus Alphonsius, z. van Pieter Hen- drik Janse en van Maria Paulina Eggermont. Cornelia, d. van Adriaan Hamelink en van en alle spijsverterings- stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel Atom oerkriigbaar it f 0.65 per flacon' Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) Franooise Jannetje Pladdet. 31 Maart. Willy, z. van Oomelis Levin us Hamelink en van Jacomina Anna de Doelder. Overlijden. 25 Maart. Augustus de Rid- der, oud 80 j., weduwn. van Versinie Francis- ca Nijskens. 26 Maart. Sara Pladldet, oud 82 j., wad. van Oomelis Dees. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. M. M. C. Koopman, zonder, Lange Kerk- straat 36, van Oostburg. I. J. E. van Dullemen, marechaussde, N'euw- straat 41, van 's-Hertogenbosch. C. Ph. G. A. de Lavoir, dienstbode, Beneden- weg 31, van Goes. J. S. E. van Brake! zonder, Westkolkstraat 8/10, van 's-Gravenhage. W. van de Linde, bakker, Drjkstraat 62, van Wiliebroeck (B.). Yertrokken: C. Standaeit, zonder, Vlooswijkstraat 33, naa.r Acitwerpen. Th. Mattheijssen, marechaussee, Nleuw- straat 41, naar Ginneken en Bavel. W. F. J. Clepkens, expediteur, Van Steen- foergenlaan 10, naar Antwerpen. F. Swiers, rivierloods, Nieuwstraat 19, naar Antwerpen. M. M. Blommaert, zonder, Axelschestraat 58, naar Hulst. J. J. de Ruiter, gemeente-veldwachter Nieuwstraat 41, naar Berkel en Rodenrfls. J .de Ruiter geb. Overdulve, zonder, Brou- werijstraat 13, naar Berkel en Rodenrijs. A. van der Flier, predikant, Heerengracht 8, naar Utrecht. F. G. de Bokx, zonder, P 113, naar West- dorpe. J. de Zeeuw, kappersfoediende, Donze-Vis- serstraat 110, naar Axel. D. I. M. Kegels, dienstbode, Kanaalweg 74. naar Koewacht. 5 April. HOEK. Veiling huis. Notaris Callenfels. PHILIPPINE. Aanbesteding bouwen land- bouwschuur. Architect J. Deij C.Dzn. 7 April. ISAS VAN GENT. Veiling huis. Notaris Van der Schrieck. 10 April. TER NEUZEN. Veiling huis en schuur met erf. Notaris Callenfels. 12 April. HULST. Veiling bij instel van 2 huizen met schuur en erf, bosch en bouwland. Notaris Van der Schrieck. Voor Ter Neuzen: 30 Maart. Noorsch s.s. BoR, 552, steen, Fredrikstad. Van Ter Neuzen: 31 Maart. Noorsch s.s. BoR, 552, ledig, Antwerpdn. Voor Sluiskil: 30 Maart. Noorsch s^. BORGSTEN, 914, ledig, London. 3 April. Ital. s.s. PIETRO CAMPALLO, 3802, pyriet, Portiglioni. Van Sluiskil: 30 Maart. Eng. sjs. KEN NETH HAWKSFIELD, 910, ledig, Blyth. 31 Maart. Duitsch s.s. HERMES, 1616. kunstmest, Malanga. Voor Sas van Gent: 30 Maart. Ned. s.s. STAD ZALTBOMMEL, 1230, pyriet, Huelva. 31 Maart. Lett. s.s. MARS, 278, ledig, R'dam. Van Sas van Gent: 30 Maart. Zweedsch s.s. ADA-GORTHON, 1353, ledig, Tyme. 2 April. Nad. s.s. STAD ZALTBOMMEL, 1238, ledig, R'dam. Van Selzaete: 31 Maart. Eng. s.s. GLAN- TON, 1162, ledig, Westhartlepool. 1 April. Noorsch s.s. BIANCA, 3445, creo- soot, New-Orleans. Van GentTer Neuzen: 1 April. Eng. s.s PAREGRINE, 470, stukg., London. Voor Gent: 30 Maart. Duitsch s.s. NORD- FELS, 725, ledig Duinkerken; Eng. s.s. SHEAF WATER, 1617, kolen, Gdynia; Ned. s.s. OOST-VLAANDEREN, 286, ledig, Lon don; Eng. s.s. ORCHIS, 191, pekkolen, Lon don; Fransch s.s. DEPT. PIERRE GOUJIN, 1182, pyriet, Rouaan; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith. 31 Maart. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CASTLE GREEN, 224, ledig, Londen; Eng. s.s. HAIG ROSE, 608, led., Oowes. 1 April. Zweedsch s.s. LOUIS DE GEER, 1323, fosfaat, Sfax; Eng. ss.. WATERGATE, 190, ledig, London. 2 April. Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Goole; Deensch s.s. HAFFNIA, 1159, kolen, Gdynia; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London; Russ. s.s. ILMEN, 1374, pyriet, Moermansk. 3 April. Noorsch s.s. GUDRID, 748, pyriet, Mo; Belg. s.s. STAD ANTWERPEN, 635, ledig, Oostende. Van Gent: 30 Maart. Eng. s.s. REY NOLDS, 3145, ledig, New-Castle; Russ. s.s. VYSHERA, 1284, ledig, Moermansk; Nederl. s.s. TWIN, 94, fosfaat, Bridlington; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Belfast. 31 Maart. Eng. s.s. MORAY FIRTH, 255 fosfaat, Inverness; Litt. s.s. PALANGA, 392, fosf., Koningsbergen; Zweedsch s.s. ALICE, 434,' cokes, Ohus Russ. s.s. JENNISEI, 1222, ledig, Moermansk; Fransch s.s. DEPT. PIER RE GOUJON, 1182, led., New-Castle; Duitsch s.s. NORDFELS, 725, ijzer, Newport. 1 April. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith: Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng s.s. ORCHIS, 191, ledig, Middlesborough; Eng. s.s. SHEAF WATER, 1617, ledig, New-Castle; Eng. s.s. CASTLE GREEN, 224, fosfaat, Kingslynn; Finsch s.s. WUDES, 1516, cokes, Stockholm; Deenisch s.s. VICTORIA, 1160. cokes, Kopenhagen; Noorsch s.s. HERTHA, 707, ijzer, Brussel. 2 April. Slowak. s.s. S. R. G. J., 2312, ledig, R'dam. 3 April. Grieksch s.s. AGHOIS GEOR- GIOS. 2062, gem., A'dam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2