Gemengde Berichten A!s 't uw gezond- heid betreft waag dan niets! Eisch de echte Aspirin en let op het Bayer- kruis, den oranje band en op een ongeschonden verpakking. Dan is U zeker van een, sinds vele jaren, in alle opzichten deugdelijk geble- ken geneesmiddel. SAS VAN GENT. AXEL. Van onze Adverteerders Huishoudgeld verdwenen. Uitsluitend ;verkrijgbaar m de oranjeBand-buisjes van 2Q icibl. cts. en o'ranjezakjes vah 2 tajbl. a 10 cts. (Ingez. Med.) tram na enkele meters stilstond, emstig aan het hoofd verwond ter zijde van den bagage- wagen opgenomen en in het ziekenhuis bin- nengebracht. Spoedig was daar Dr. Stevens aanwezig voor het verleenen van genees- Irundige hulp. Deze kon echter niet meer baten. Na korten tijd is het kind overleden. Volgens ooggetuigen treft de trambestuurder geen schuld. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABBIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Aanstaanden Zaterdag houdt de Kamer op het stadihuds alhier des namiddags half 3 uur een openbare vergadering. JAAR VERGADERING. Gisteravond werd alhier de gewone jaar- lijksche algemeene vergadering gehauden van de Ver. voor Chr. Onderwijs. Na het zingen van Ps. 119 17 en voor- lezing van Ps. 119 3340 ging de voorzit- ter, de heer J. J. de Jager, voor in gebed, waama hij een woord van welkom tot de op- gekomenen richtte, tevens den secretaris ge- lukwenschende met zijn 50sten geboortedag, de hoop uitsprekende dat God hem nog vele jaren de kracht en de lust zal schenken om zijn veelomvattenden arbeid voor de vereeni- ging voort te zetten. Het verslag van den secretaris sprak van zorgen, doch ook van veel zegeningen en ge- tuigde vah bloeiend vereenigingsleven. Ook de verschillende hoogtijdagen der vereeni- ging, als het 75-jarig herdenkingsfeest en de Prins Willem herdenking, werden gememo- reerd. De Mulo-school mocht zich in een gestadige groei verheugen en al was de toestand voor de lagere school mede in verband met de wetswijziging niet zoo rooskleurig, toch was er stof tot danken. Het financieel verslag van den penning- meester gaf een beeld van den goeden gang van zaken op zijn gebied. In de financieele commissie werd als derde lid aangewezen de heer J. Weijns. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. J. van Strien en J. Doof werden herkozen. In de plaats van den heer D. Scheele Az., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer J. van Riet. De voorzitter sprak een hartelijk woord van afscheid tot den heer Scheele die de vereeni- ging zoo vele jaren met zijn beste krachten heeft gediend. Na het zingen van Ps. 72 11, sloot de heer Van der Gouwe met dankgeibed. s.s. „TERNEUZEN". Het Eng. s.s. ,,Temeuzen", 14 dezer met een lading kolen van Vlaardingen naar Napels vertrokken, passeerde Zaterdagavond 8 u. 10 Quessant. Het schip seinde draadloos, dat het 's ochtends 6 u. 15 m. had gestopt, daar het stuurtoestel wegens het onstuimige weer bekneld was geraakt. Om 11 u. 15 m. is de lading van het achterdek geworpen, waama het stuurtoestel weer vrij kwam te liggen. De ..Terneuzen" heeft toen de reis voortgazet. TOELICHTING OP DE REGELING VAN DE HOEVEEEHEID GARANTIEBIETEN VOOR 1934. Algemeene regel. In het algemeen zal iedere teler in 1934 90 aan garantiebieten mogen telen van de hoeveelheid garantiebieten, die hij in 1933 heeft geteeld. Wanneer dus een teler het vorige jaar 100.000 K.G. garantie kreeg, waarop hij slechts 90.000 K.G. leverde, zal hij dit jaar hoogstens 90 van 90.000 K.G. of 81.000 K.G. garantie kunnen krijgen. Heeft detzelfde teler echter 120.000 K.G. ibieten ge- leverd, waarvan dus 20.000 K.G. zonder ga rantie bleven, dan zal hij dit jaar 90 van 100.000 K.G. - 90.000 K.G. garantie kunnen krijgen. Op bovenstaande algemeene regel zijn ech ter de volgende uitzonderingen: le. Evenals vorig jaar blijft de garantie tojj den grond, indien deze van gebruiker ver- wisselt en wel, in het algemeen in evenredig- heid tot het gedeelte van het ibouwland, dat iedere teler in gebmik krijgt. Indiien dus een teler, welke in 1933 50.000 K.G. garantie had (overeenstemmend met 45.000 K.G. voor 1934), een vijfde van zijn bouwland heeft af- gestaan, gaat ook Vn van 45.000 K.G. naar den nieuwen grondgebmiker over. 2e. De nu volgende bepaling is nieuw en behelst het volgende: Wanneer in 1933 een teler vrijwillig ga rantie aan een ander heeft overgedragen, kan hij in 1934 toch weer garantie krijgen van deze overgedragen hoeveelheid en wel tot 90 van het kwantum bieten, dat op die overgedragen garantie werd geleverd. Daar- tegenover kan de ovememer der garantie geen aanspraak maken op deze garantie als basis voor 1934. Het hovenstaande geldt echter alleen, in dien die hoeveelheid overgedragen garantie minstens 1.000 K.G. groot is. Hoeveelheden beneden de 1.000 K.G. verkregen of overge dragen garantie bljjven dus buiten beschou- wing. Het volgende voorbeeld kan zulks ver- duidelijken. Indien een teler in 1933, 20.500 K.G. garan tie over had en hij droeg deze aan zijn buur- man over, welke deze geheel benutte, dan kan die teler op zijn aanvraagformulier zulks vermelden en kan hij opvragen voor 1934 90 van deze 20.500 K.G. 18.450 K.G. De buurman kan dus deze garantie niet op- vragen. Had de bedoelde teler echter slechts 800 K.G. over, welke hij overdroeg, dan kan hij deze niet terugvorderen en behoeft de over- nemer ze ook niet af te staan. Verdere bepalingen zijn nog de volgende: In 1934 wordt de hoeveelheid garantie bieten afgerond in honderdtallen K.G. Extra garantie is niet verkrijgbaar. Er kan geen enkel verzoek voor uitbreiding in behandeling komen, daar op bovenomschre ven wijze de geheeel hoeveelheid is verdeeld. Als garantiebieten komen slechts in aan merking suikerbieten, geteeld op Nederland- schen bodem en aan Nederlandsche suiker- fabrieken geleverd. De toewijzing van garantiebieten zal ge- schieden onder voorbehoud van de bepalingen, welke de regeling 1934 zal bevatten. Overdracht van garantie zal evenals in 1933 weer kunnen worden aangevraagd bij de Commissie. Ten slotte wordt uitdrukkelijk vermeld, dat ter verkrijging van garantie, een daartoe strekkende aanvrage later bij de Commissie te Bergen op Zoom moet worden ingediend. Thans kan dit nog niet gesohieden, doch hierover zullen nadere mededeelingen worden gedaan. Aan de bekende adressen zal te zijner tijd een in te vullen aanvraagformulier worden toegezonden. Zonder aanvrage dus geen garantie. LUCHTBESCHERMIN GS-OEFENIN G. Naar wij vememen is voor de alhier te houden oefening van den luchtbeschermings- dienst op 17 April a.s. aan de betrokken autoriteiten het volgende programma ter goedkeuring ingezonden 13,30 uur. Bespreking in de Raadszaal. 14 uur. Bezichtiiging van het bureau van het Hoofd Dbd. Bespreking van de verbindingen met den Rijksluchtwachtdienst, den gemeentelijken uitkjjkpost en de hoofden der verschillende hulpdiensten, evenals met de bewakers der sirenes en scheepstoomfluiten. Voorts bezich- tiging der opstellingsplaats van het radio- en telefoontoestel. 14,35 uur. Bericht „Luchtgevaar aanwe zig". Hoofd Dbd. laat de hulpdiensten alarmeeren. 14,50 uur. Bericht „Vijandelijke vliegtuigen naderen Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen". Hoofd Dbd. doet dat bericht overbrengen aan den uitkijkpost en aan 's Rijksluchtwachtdienst en laat de leiders der hulpdiensten extra waar- schuwen. De brand- en politiepatrouilles wor den uitgezonden. 15,10 uur. Bericht: „3 vliegtuigen in zicht in Oostelijke richting". Het Hoofd Dbd. geeft bevel tot „lucht- alarm". 15,15 uur. Bommen vallen op de Midden- sluis en het postkantoor, waarvan de zjjmuur instort en waarin brand ontstaat. Er liggen op den weg 4 gewonden en 3 gaszieken. De straat ter plaatse is met mosterdgas besmet. Het Hoofd Dbd. geeft orders aan de leiders der hulpdiensten en bezichtiging van de uit- voering daarvan, zoomede van een openbare schuilplaats en het hulp-ziekenhuis. 15,50 uur. Bericht: „Buchtalarm geein- digd". 16,uur. Bericht: „Duchtgevaar ge- weken". Nadere uitwerking. jl Alvorens hiertoe over te gaan, zij opge- merkt, dat in deze gemeente huis aan huis is bezorgd een gedrukt exemplaar ,,Aanwij- zingen voor de bevolking van Ter Neuzen", behelzende hetgeen de inwoners in geval van een luchtaanval hebben te doen en na te laten. Te Ter Neuzen is op de Nederlandsche Doodsenwacht aan de Westhaven gevestigd de Duchtpost Ter Neuzen van den Bijzonderen Vrijwilligen Dandstorm, alzoo een rijksinstel- ling. Daar aan is toegevoegd van den Ter Neu- zenschen Duchtbeschermingsdienst een be- richtgever, als verbindingsman met het Hoofd Dbd. Bij mobilisatie of oorlog zal daar dag en nacht zoo'n berichtgever aanwezig zijn. Nu de oefening: 14,35 uur. Radio Scheveningen geeft het sein „luchtgevaar aanwezig". De radio-tele- fonist geeft dit sein direct door aan 't Hoofd Dbd. die opdracht geeft de hulp-diensten te alarmeeren, hetwelk geschiedt, doordat de gemeente-politie ijlings waarschuwt de haar bekende padvinders, die weer op him beurt met grooten spoed waarschuwen de hun op een lijst verstrekte personen dier hulpdiensten. Doel is te controleeren, hoeveel tijd er ver- loopt tusschen het oogenblik, waarop deze alarmeering wordt gelast en het oogenblik waarop alle diensten de hun aangegeven posten hehben bezet. Deze posten zijn: voor de uitkijkpost: de belvedere nabij de Markt, waarop tevens een brandweer-uitkijk- post wordt geplaatst; voor de hulppolitie: het politiebureau; voor de brandweer: het brandspuithuis naast het politiebureau (W.Z.); voor het hulp-ziekenhuis en de ontsmet- tingsinrichtimgde beide lokalen der oude school naast het politiebureau (O.Z.); de reddingsploegenidem, de opruimingsdienst en ontsmettingsploeg. het kantoor van den gemeentebouwmeester in het gemeentehuis (Marktzijde) Voor het overbrengen van orders aan de leiders der hulp-diensten worden padvinders gebezigd, die daartoe met hun rijwiel in het politiebureau ter beschikking zijn van het Hoofd Dbd. 14.50 uur. Met medewerking van het Pers- bureau „Vaz Dias" te Amsterdam wordt op- gevangen het radio-bericht ,,vijandelijke vlieg tuigen naderen Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren". De gemeentelijke- zoowel als de Rijks- uitkijkpost worden hiervan telefonisch ver- wittigd, evenals de leiders der hulpdiensten per ordonnance. Door de betrokken leiders worden de politie- en brandweerpatrouilles uitgezonden, de laatsten met hun materialen. De gemeente-politie blijft bij de hand, om zoo noodig te worden gezonden naar de on heilsplaats(en) voor afzetting en orde- bewaring. De omlegging van het verkeer wordt aan gegeven door borden. Voor het overbrengen van orders aan de politie- en brandweerpatrouilles worden pad vinders beschikbaar gehouden. 15.10 uur. De uitkijkpost rapporteert tele fonisch .vliegtuigen in zicht uit Oostelijke richting". Het Hoofd Dbd. geeft last tot .Duchtalarm", welke wordt uitgevoerd door den telefonist, die in 66n oproep tegelijk aan de telefoon krijgt: 1. de uitkijkpost op de belvedere (die de sirene, daar opgesteld, laat werken); 2. de roeierswacht aan de West- haven (door het inwerkingstellen der stoom- fluiten van de daar liggende sleepbooten 3. W. Muller, sleepbootreeder, Scheldekade (voor het doen werken der stoomfluiten van zijn sleepbooten in de Oosthaven); N.V, „De Hoop", Stationsweg (voor het alarmeeren met de sirene aan haar kantoor en aan het Noordelijk dok) en N.V. Scheldeveem, Schut- tershofweg (voor haar sirene aan hefczelfde dok). Deze alarmeering mag slechts 2 minu- ten duren. De gas- en electriciteitstoevoeT worden ge heel afgesloten. 15.15 uur. Er vallen 2 bommen op de Middensluis, waardoor deze gedeeltelijk wordt vemield; 2 mannen op die sluis worden door den luchtdruk tegen den grond geslingerd en bleven daar liggen met geibroken ledematen Tevens valt er 1 bom op het postkantoor, waardoor de zijgevel daarvan instort (dit wordt nagebootst door het plotseling leeg werpen van een kipkar met steenen), 2 mannen onder zich bedelvende. In dit gebouw ontstaat een hevige brand, doordat op het dak daarvan 2 brandibommen zijn geworpen (dit wordt weergegeven door een met teer en benzine overgoten ibrand- stapel, opgericht, brandend gemaakt en ge- bluscht vanwege de N.V. Iffa Mini max, Kei- zersgracht te Amsterdam met medewerking van den heer Gemeentebouwmeester). In dat brandende gebouw is achter gebleven een ge- wonde telegrafist, die door de Reddingsploeg der brandweer wordt geborgen en overgegeven voor verdere behandeling aan het Roode Kruis. Bovendien is er 1 gasbom gevallen op de straat vlak v66r het postkantoor. Dit wordt aangegeven door het stuk werpen van een flesch met roode menie, gemengd met kalk, waardoor daar 3 mannen, door gas besmet, op de straat liggen. Bericht van e. e. a. wordt gezonden aan den leider der Reddingsploegen tot het ver leenen van hulp aan gewonden en gaszieken; aan den leider van den Opruimingsdienst voor het opruimen van den ingestorten muur en het bevrijden van de daaronder liggende men- schen; aan den Commandant der Brandweer, om den brand in het postkantoor te blus- schen of dezen tot dat gebouw te beperken, daarbij geassisteerd door de Hulp-brandweer (kenbaar aan een aan den linker bovenarm bevestigden band met een roode B)de Ge- meentepolitie wordt naar de plaats des on- heils gezonden, om daar met behulp der Kon. Marechaussee en geassisteerd door Hulp politie (kenbaar aan een aan den linker boven arm bevestigden band met een zwarte P) het besmette terrein in een kring met een straal van 200 M. af te zetten (in verband met den grooten toeloop van nieuwsgierigen, welke verwacht wordt, zal de politie de straal van 200 M. buiten beschouwing laten en slechts zorgen, dat ter plaatse de verschil lende hulpdiensten regelmatig kunnen wer ken) en tot nader order deze afzetting te handhaven; den gasdeskundige, den heer G. Westerhof, scheikundig-ingenieur, Directeur der R.H.B.S. alhier, daarby geassisteerd door den heer C. A. Campagne, leeraar aan die school, tot onderzoek van het gevallen gas. (Nadat uitgemaakt is, dat het hier Mosterd gas geldt, worden door de zorg van den heer Gemeente-bouwmeester ter plaatse 4 borden geplaatst met het opschrift „Gevaarlijk-Mos- terdgas Verboden toegang"); aan den lei der van den Ontsmettingsploeg, teneinde met behulp van den opruimingsdienst de straat ter plaatse en het daar liggende Hotel „De Post" te ontsmetten. Opmerkingen. Alle op straat dienstdoende leden der hulpdiensten worden geacht uitge- rust te zijn met een deugdelijk gasmasker en beschermende kleeding, welke zij, v66rdat zij hulp gaan verleenen, reeds opgezet en aange- trokken moeten hebben. Tusschendoor hebben de autoriteiten het werk der hulpdiensten kunnen gadeslaan, zoomede het Hulp-ziekenhuis aan het Zand- plein kenbaar aan de Roode-Kruis-vlag (met een dergelij'ke vlag is getooid het Ziekenhuis aan de Axelschestraat en de beide hulppos- ten in de scholen aan de Grenulaan en op Java) en de openbare schuilplaats aan de Nieuwstraat, kenbaar aan een blauwe vlag (een dito vlag staat op de overige schuil- plaatsen) kunnen bezichtigen. 15.50 uur Sein „Luchtalarm geeindigd"; dit wordt gegeven door middel van het lui- den der klok van de R.K. kerk alhier, doch niet, voordat het besmette gebied behoorlijk is ontsmet en de omgeving, zoo,als voorzegd, met een straal van 200 M., in verband met eventueel later opnieuw werken der nog over- geblevcn gasdeelen door zonnewarmte als anderzins, behoorlijk is afgezet. Het normale leven neemt dan weer een aanvang. 16 uur. Radio-Schever. ngen geeft het sein: „Duchtgevaar geweken", waarop het Hoofd Dbd. de hulpdiensten last inrukken. PAASCH- EN FOKVEiEMARKT. Aangezien nevens de wekelijksche graan- en warenmarkt heden van wege den Slagersbond in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, met mede- werking van de Winkeliersvereeniging „Ter Neuzen Klimop" en de „Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer" werd gehouden een markt voor Paasch- en fokvee, heerschte hier heden, ondanks het minder gunstige weer, een groote drukte. Vet vee was, zoowel wat kwaliteit als kwan- titeit betrefit ruim aangevoerd; de aanvoer van fokvee was nog niet groot. Aangezien de het vorig jaar gehouden Paaschveemarkt een proef was, die goed geslaagd mocht heeten en de deelname heden die van het vorig jaar over- trof, waren de organisatoren hoogst tevreden. Het belooft voor de toekomst. Als premie voor de inzendingen zijn door vele belangatellenden medailles uitgeloofd, waarvan we hieronder de lijst laten volgen, met de nam en de r prijswinners. Vet vee. Kampioen van het vet vee: fa. E. A. IJse- baert te Ter Neuzen, groote zilv. medaille van de fa. E. A. Usebaert, slagerij te Ter Neuzen. Vette schottenle pr. P. Geelhoedt te Zaamslag, zilv. med. van de Edelachtb. heer Burgemeester van Ter Neuzen; 2e pr. C. Verschelling te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van de fa. M. Vorst, Huldenhandel te A'dam Vette koeien: le pr. Gebr. Verbiest te Sas van Gent, zilv. med. van A. W. Brons, dieren- arts te Ter Neuzen (verkocht aan H. J Colsen2e pr. Gebr. Verbiest te Sas van Gent, verg. zilv. med. van M. Hartog, huiden- handel te Ter Neuzen. Vaanzen met 4 tanden en meer: le pr. J. van Esbroeck te Sluiskil, zilv. med. van Coop. Slachbveeverz. ,,Ons Belang" te Ter Neuzen; 2e pr. Gebr. van Es te Ter Neuzen, verg. zilv. metd. van J. F. Zeegers, Hotelhouder te Ter Neuzen. Vaarzen met 2 tanden: le pr. A. J. Kras te Sas van Gent, zilv. med. van Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Ter Neuzen; 2e pr. J. Dekkerde Feijter te Axel, verg. zilv. med. van J. Duijm, vakkleeding te Vlissingen. iVaars met twee tanden: Eerv. vermelding Gebrs Verstraten te Axel. Vaarzen zonder tanden: le pr. Gebr. Ver straten te Axel, zilv. med. van Winkeliers vereeniging ,,Ter Neuzen- Klimop"; 2e pr. J. Marsilje te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van P. Verbiest, slager te Ter Neuzen. Vaars zonder tanden: Eerv. vermelding Jules van den Eeokhout te Ter Neuzen. Ossen met 4 tanden en meer: le pr. Her- man Wouters te Ter Neuzen, zilv. med. van J. v. d. Bent, vethandel te Ter Neuzen; 2e pr. Herman Wouters te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van fa. Gebrs. van Es, slagers te Ter Neuzen. Ossen met 2 tanden: le pr. G. S. Blankert te Axel, zilv. med. van J. de VLieger, hotel houder te Ter Neuzen. Stieren met 2 of meer tanden: le pr. P. Geelhoedt te Zaamslag zilveren medaille van de N.V. Fa. P. J. v. d. Sands, handelsdrukkerij te Ter Neuzen; 2e pr. A. W. de Jonge te Axel, verg. zilv. med. van de Fa. Klaver, vakkleeding te Miiddelbung. Vetgemesbe kalveren: le pr. Fa. E. A. IJse- baert te Ter Neuzen, zilv. med. van J. J. van Gassen, brouwerij te Hulst; 2e pr. A. J. Kras te Sas van Gent, verg. zilv. med. van D. J. Geelhoedt, wethouder te Ter Neuzen. Fokschapen: le en 2e pr. Jan Marailje te Ter Neuzen. Vette varkens: le pr. P. Geelhoedt te Zaam slag, zilv. med. van A. A Marsilje, slagerij te Ter Neuzen; 2e pr. H. Wouters te Ter Neuzen, verg. zilv med. van Ed. Rottier, varkenshandel te Hulst. Vleeschvarkens: le pr. Fa. E. A. IJsebaert te Ter Neuzen, zilv. med. van Verstegen's krui- denhandel te Rotterdam; 2e pr. Gebrs Van Es te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van W. Gel- derland, varkensShandel te Stoppeldijk. Fijoe vette zeugen: le pr. P. Geelhoedt te ZaamsJag, zilv. med. van J. J. C. v. Sprang, juwelier te Ter Neuzen; 2e. pr. H .J. Colsen te Sluiskil, verg. zilv. med. van J. J. C. v. Sprang, voomoemd. iSchapen: le pr. G. S. Blankert te Axel, zilv. med. van Gebrs Van Es, slagerij te Ter Neu zen; 2e pr. G. S. Blankert te Axel, verg. zilv. med. van Z. C. Eckhardt, adminisitratien te Ter Neuzen. Dikbillen: le pr. J. B. Gijsel te Sas van Gent, zilv. med. van Gebr. Verstraten, slagerij, Axel. Fok vee. Kampioen van het fokvee: Stierenvereen. te Zaamslag, groote zilv med. van Dagbl. van Noord-Brabant. Koeien meer dan 2 X gekalfd: le pr. M. Fraaijenhove te Axel, zilv. med. van Alg. Begheijn, landbouwwerktuigen te Sluiskil; 2e pr. a. A. de Kraker te Zaamslag, verg. zilv. med. van A. J. de Jonge, bierbottelaar en limonadefabriek te Ter Neuzen; 2e pr. b. A. van Es te Axel. Koeien niet meer dan 2 X gekalfd: le pr. A. van Es te Axel, zilv. med. van Winkel. Vereen. „Ter Neuzen Klimop". Kalfvaarzen met vier tanden en meer: le pr. A. de Kraker te Zaamslag, zilv. med. van Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Ter Neuzen. Runderen zonder tanden: 2e pr. G. Marsilje te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van Cesar Ver- hiest, veehandelaar te Sas van Gent. Springstieren met twee of meer tanden: le pr. Stierenveresniging te Hoek, zilv. med. van de Coop. Slachtveeverzekering „Ons Be lang" te Ter Neuzen; 2e pr. J. van Hoeve te Ter Neuzen, verg. zilv. med. van de Z .VI. Slagersbond te Ter Neuzen. Stieren zonder tanden: le pr. C. F. P. de Kubber te Zaamslag, zilv. med. van A. de Bruijcker, ijshandelaar te Selzaete; 2e pr. A. de Kraker te Zaamslag, verg. zilv. med. van de Z. VI. Slagersbond te Ter Neuzen. Te 2 uur vereenigden zich het bestuur en genoodigden, waaronder ook vertegenwoordi- gers van gemeentebesturen uit de omgeving, op de bovenzaal van het „Hotel du Commerce" waar door den heer Huizinga, burgemeester van Ter Neuzen, een woord werd gewijd aan de beteekenls van deze veemarkt, nadat hij een woord van weemoed en deelnemen had uitgesproken over het overlijden van onze Dandsvrouwe, de Kondngin-Moeder, welke toe- spraak beantwoord werd door den voorzitter der markt-commissie, den heer Colsen. Overreden. Dinsdagnaimiddag omstreaks half vder werd in ds omgeving van het Park het dochtertje van den heer D. dat op straat speelde, door een auto overreden. De autobestuurder, die kalm reed, kon niet verhinderen, dat het kind gegrepen werd, daar het in een onbewaakt oogenblik de straat overstak, toen de auto aankwam. Onmiddellijik na de aanrijding stopte de auto en deed de bestuurder moeite het kleine slacht- offer op te nemen, en nadat het in huis ge- bracht Was, een dokter te halen. Dr. Van Doy, onmiddellijk ter plaatse aan- gekomen, verleende geneeskundige hulp. Het bleek, dat het kind een beentje gebroken had en bovendien door den val eenige tanden kwijt geraakt was. Het ongeval wekte natuurlijk een geweldige constemaitie. Benoemd tot onderwijizer aan de Chr. school alhier, de heer H. P. Oggel te Zaamslag. SCHOENENHUIS „DE MASGNEET". (Heden gaven wij gevolg aan de uitnoodiging om eens een kijkje te nemen in het juist ge- opende schoenenhuis „De Magneet" dat ge vestigd is in het winkelpand waarin sinds jaren werd geexplodteerd de bekende manufacturen zaak van de Cooker-Heijens in de Nieuwstraat. De 6talages welke een keur geven van dames- zoowel als hserenschoenien, ook voor afwijkende voeten, bevatten, zullen het publiek al eenig idee geven, wat er zooal te koop is. Naar men ons maedeelde is het de bedoeling een schoen te brengen voor elke beurs, d.w.z. de goedkoopste, maar ook voor degenen die •wat beters willen is er eveneens keuze genoeg. Er zal naar gestreefd worden steeds het nieuwste snufje te brengen en men hoopt op die manier het publiek te winnen. Verder kan verwezen worden naar de advertentie, welke verscbeen in onze courant van Maan- dag j.l. Wij hopen dat de ondememers met deze zaak het succes ziullen hebben dat zij er van verwachten. VERDAMD DOOR AANRIJDING. Een 2-jarig jongetje speelde op 't trottoir voor zijn woning in de Goetizeestraat te Haar lem. Plotseling liep het van het trottoir af, juist toen een vrachtauto passeerde. Het kind werd tegen den grond geslingerd en schijnbaar met slechts enkele sdhrammen opgenomen. Dater op den avond bleek het lam te zijn geworden en werd het naar het ziekenhuis overgelbraoht. AANRANDER GEARRESTEERD. De zeeman uit IJmuiden, die vorige week aan hi t Bloemendaalsche strand een vrouw heeft aangerand en hoewel onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek ter plaatse werd inge- steld en zelfs een uitgebreide klopjacht werd gehouden, erin slaagde te ontsnappen, is te Oostende gearresteerd. De Bloemendaalsche politie is van deze arrestatie op de hoogte gesteld en zal zich naar Belgie begeven om den gearresteerde een voorlqopig verhoor af te nemen, waama even tueel uitlevering verzocht zal worden. Muizen zijn de schrik van de huisvrouw, - een voort- durende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen uit de provisiekast en besmetten het voedsel. waarmee ze in aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met ten doosje ..Rodent" van 90 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heeft inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Een doos Rodent van 50 ct. of dubbele doos a 90 ct. zal U tientallen guldens besparen. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. C 50 (Ingez. Med.) DIJK GEVONDEN. Iemand, die met zijn bootje in den Water- weg bij Hoek van Holland voer, zag op een vlonder, terzijde van de Noorderpier het lijk van een man liggen. De politie werd ge- waarschuwd, die een onderzoek instelde. Een geneesheer stelde vast dat de dood was inge- treden door een revolverschot. Het is even- wel niet mogelijk het lijk te identificeeren, daar geenerlei kenteekenen of papieren zjjn gevonden. Het lijk is op de algemeene begraafplaats te Hoek van Holland teraardebesteld. FRAUDULEUZE INVOER IN BEDGI& Naar het Dagblad v. N.-Br. meldt, zijn de Belgisehe ambtenaren, belast met het onder zoek inzake de frauduleuze handelingen van verschillende Nederlanders en Belgen ten aan- zien van den invoer van vee en vleesch in Belgie thans ook op het spoor gekomen van een belangrijken frauduleuzen invoer in Bel gie van uit Nederland van levende en ge- slachte schapen. IMITATIEHKUNSTBOTER. In gevolge de bepalingen van de crisis- zuivel-centrale mogen alleen de door haar aangewezen fabrikanten margarine vervaar- digen. Het was den oontroleurs opgevallen dat in de buurt van den Goudschen weg te Rotterdam al heel weinig margarine werd besteld, zoodat het vermoeden voor de hand lag, dat hier een ongeoorloofde margarine- maker aan het werk zou zfln. De verdenking rees tegen een bepaaide zaak aan den Goud schen weg en een paar maal werd daar een inval gedaan, echter zonder succes. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag hehben de controleurs evenwel een goeden slag geslagen. Via aangrenzende panden was een der controleurs op het dak gekomen van het pand, dat men verdacht. Hij kreeg zoodoende het gezicht op hetgeen er op de zolderverdieping van dit pand geschiedde. Men was daar bezig margarine te maken. Dit werd gedaan door bakkersvet te mengen met sla-olie, waama men met een kleurstof de vereischte kleur verkreeg. Dater kon worden vastgesteld, dat dit zelfgemaakte product werd verkocht tegen 20 cent per pond. De margarine-maker, die onraad bespeurde, toen er vanaf de straat een inval in zijn pand werd gedaan, poogde nog zijn product, zijn grondstoffen en hulp- middelen te verbergen. Dit keer lukte dat evenwel niet. Hy wierp n.l. alles in een kip- penhok, dat op het dak was gebouwd. Jam mer voor hem echter had zich de controleur, die op het dak was geklommen, juist achter dit kippenhok verdekt opgesteld. De contro leurs names de zelfgemaakte margarine en de grondstoffen in beslag; tegen den fabri- kant is proces-veraal opgemaakt. ONDEUGDELUjHL VDEESCH. V .D. meldt uit Amsterdam: De officier van justitie te Amsterdam. Mr. Dr. J .A. van Thiel, en de substituut-offi- cieren Mr .D. Reilingh en Mr. B. Kist hebben Vrij dag een aantal huiszoekingen verricht te Amsterdam, Weesp, Hilversum en Uithoom. Deze huiszoekingen houden verband met leve- ranties van vleesch aan verschillende rijks- instellingener is n.l. aan den dag gekomen, dat door een aantal personen optzettelrjk on- deugdelijke partijen vleesch geleverd is en dat Ook met steekpenningen is gewerkt. Het onderzoek te Uithoom is naar wfl van de zijde van de justitie vememen, ge- schied op het abattoir, waar het vleesch was foehandeld. Te Amsterdam is huiszoeking verricht bij twee slagers. Wat Weesp en Hilversum be treft, zijn de boekhoudingen van enkel firma's aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Het onderzoek, waarin ook de Rijksaccoun- tantsdienst een taak vervult, wijst in de rich ting van een vrij uitgebreid complot. Arrestaties zijn tot nu toe alleen te Am sterdam verricht, waar twee slagers aange- houden en op het hoofdbureau van politie zijn opgesloten. BEIDE HANDEN AFGEKNEPEN. In een katoenfabriek in Viersen is een noodlottig ongeval gebeurd. Terwijl ©en 16-jarige arbeider uit Dulken werkzaam- heden verrichtte aan een verdeeldmachlne, raakte hij met zijn linkerhand tusschen de machine bekneld. In zijn angst trachtte de jongen zioh met zijn rechterhand te bevrijden, met het noodlottig gevolg, dat ook deze hand door de machine werd gegrepen. Voordat men den ongelukkige hulp kon verleenen waren zijn beide handen afgekneld. In zorgwekken- den toestand is hij naar het ziekenhuis over- gabracht. (Tel.) BRAND OP NEDERDANDSCH METTRAY. Zaterdagnacht is het nieuwe bijgelbouw met inventaris van de stichting „Nederlandsch Mettray" te Eefde (gem. Gorssel) geheel af- gebrand. In het ge,bouw waren gevestigd de smederij schilders- en timmerwerkplaats, schoenma- kerij, regentenkamers en eenige slaapplaat- sen. De brandweer moest het water op grooten afstand halen. De grachten en het zwem- bassin stonden droog. De brandbluschmid- delen van de stichting zelf bleken niet in orde. De burgemeesters van Zutphen en Gorssel waren op het terrein van den brand aanwezig. Naar de oorzaak van den brand wordt door de politie een streng onderzoek ingesteld, daar aan kwaadwilligheid wordt gedacht. Naar gemeld wordt, zijn in verband met den in den nacht van Vrijdag op Zaterdag plaats gehad hebbenden brand in de stichting Nederlandsch Mettray te Eefde, gemeente Gorssel, twee inwonende opzichters van die stichting door de marechaussee aangehouden en opgesloten. BOSCHWACHTER GEEFT STHA FREGELS OP. Het voorbeeld van den Amsterdamschen agent, die aan een jeugdig verkeersovertre- der strafregels opgaf, schijnt school gemaakt te hebben, meldt de „Tel.". Het is zoo dwaas nog niet. Geldboete moet vader of moeder tocth betalen en die zijn dan tenslatte nog het slachtoffer. De eerste vr(je Ismte-middag had een aantal jeugdige Bos- schenaars naar de Vughtsche Heide gelokt. Ze kunnen daar naar hartelust Karl May en Aimard imiteeren, waarvan dan ook dankbaar gehruik wordt gemaakt. Op hun onderzoe- kiegstochten hadden de jongens in een der oude fortgrachten vischfuiken gevenden. Tegen alle Karl May-principes in, die altijd eerljjk-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6