ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Twee menscliBn op flenweg AKKER.CACHET5 No. 9121 WOENSDAG 21 MAART 934 74e Jaargang Binnenland Overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Buitenland Feuilleton V. mj 'n "Akkertje" beschermt U TWEEDE BLAD Hiermede vervul ik, namens den Minister van Binnenlandsche Zaken, den droeven plicht de ingezetenen dezer gemeente mede te deelen, dat H. M. de Koningin-Moeder 20 Maart I.I. des morgens 7.45 zacht en kalm is overleden. Zeker zullen wij gaarne onze deelneming betuigen aan onze geeerbiedigde Koningin en Haar Vorstelijk Huis met dit overlijden. Moge God onze Vorstelijke Familie kracht verleenen, dit verlies te dragen. Ter Neuzen, 21 Maart 1934. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Als '1 gure weer U koud en rillerig doet thuis komen en voor 'n zware verkoudheid, zelfs voor een griep- aanval doet vreezen, neem dan voor 't naar bed gaan een "AKKERTJE" Ge voorkomt dan veel narigheid en staat morgen gezond en prellig op! AKKERTJES TER NEUZEN, 21 MAART 1934 TER NEUZENSCHE COURANT van den dam, en het buitenland zou met con- tingenteeringsmaatregelen komen, voordat we de voordeelen hadden binnengehaald. En al zal devaluatie geen verbreking van het evenwicht in de staatsbegrooting tenge- volge hebben, toch zal het met onze vlottende schuld spaak loopen, omdat deze alleen by de Nederlandsche Bank zal kunnen worden on- dergebracht, hetgeen weer tot inflatie zou ljjden. Voorts vr-sest spr., dat de mentaliteit hier niet zal zijn, zooals in Engeland. Het loslaten van den gouden standaard acht spr. ook daarom verkeerd, omdat het groote puliek den indruk krijgt, dat dan alle andere maatregelen niet meer noodig zouden zijn. Spr. acht het een lichtpunt, dat we een re- geering hebben en een leiding van de Neder landsche Bank, die zich niet in een avontuur wenschen te storten en zich van den mone- tairen weg willen laten afleiden. PRO EN CONTRA DEN GOUDEN STANDAARD. De Botterdamsche Graanstudieclub heeft in TTvoli een debatavond gehouden over boven- genoemd onderwerp. Het eerst trad als spreker op prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, hoogle©raar aan de Neder landsche Handelshoogeschool te Rotterdam, die het contra bepleitte. De prealabele vraag, welke gesteld moet worden is, waaraan moet het geld voldoen, om in de economische behoeften te voorzien. En dan is het antwoord, dat we behoefte hebben aan waardevast geld. Deze waardevastheid be- teekent, dat vergrooting of varkleining van de geldcirculatie zooveel mogelijk wordt voor- komen. Eisch is, dat het kwantum geld in een be- paalde maatschappij in omloop, een redelijke mate van stabiliteit bezit. Spr. gaat vervolgens de verschillende gevallen na welke kunnen leiden tot inflatie en deflatie. Deze beide zijn ongezcnd voor het economische leven. Noodig is een geldwezen, waarbij er voor geizorgd wordt, dat de geldstroom zich niet overmatig uitbreidt en inkrimping van de geldcirculatie wordt tegengegaan. De vraag is nu maar hoe een geldwezen van volkomen stabiliteit is te verkrijgen. Het geld, dat cifculeeren zal, zegt men, moet bestaan uit een zeker edel metaal of anders voor edel- metaal inwisselbaar zijn. De opvatting was dan, dat als men er maar voor zorgt, dat geld uit edelmetaal bestaat, de vastheid van't geld de stabiliteit verzekerd zou zijn. Groote infla- tieperiodea zouden dan niet meer mogelijk zijn. Spr. moet erkennen, dat het geldstelsel van den metallieken geldstandaard voor den oor- log vrij behoiorlijk heeft gewerkt, doch na den oorlog dikwijls op verkeerde manier is toege- par.t. iHaadhaving van den gouden standaard heeft zeer zeker matelooze inflatie verhinderd, doch tot een werkelijke stabiliteit van het geldstelsel heeft ze niet geleid. Daarom acht spr. de methode, welke Enge land gevolgd heeft de juiste. Sprekers conclusie is, dat het verlaten van den gouden standaard rationeel en wenschelijk is. Echter moet men dan niet denken dat alle economische kwalen zijn verholpen. Doch de maatregel op zich zelf acht spr. voor het eco nomische leven beivorderlijk en de bezwaren daartegen niet van overwegend belang. Hiema heeft de heer A. A. van Sandick, secretaris van de directie der Rotterdamsche Bankvereeniging het handhaven van den gou den standaard bepleit. Niets op deze wereld, aldus spr., is ideaal, ook de gouden standaard niet. Bespreekt men den huidigen toestand, dan moet men er reke- ning mede houden, dat Wat we in 1925 hebben teruggekregen niet was de ©elite maar een gedenatureerde gouden standaard. De gouden standaard acht spr. beter dan elk ander stel- sel. Afschaffing er van zou geen verbetering, doch een verslechtering zijn. Noch voor Nederland, noch voor Indie acht spr. het gewenscht tot depreciatie over te gaan. Als voornaamste bezwaren noemt spr., dat we ons weer in een handelspolitieken oorlog zouden storten en dat er een gevoelige terug- slag zou zijn waar te nemen op de staatsfinan- cien. Spr. wijst op onze handelsverdragen, wel'ke zija opgesteld op het beginsel der we- derkeeringheid. Bij depreciatie is het hek weer EEN DRAADLOOS BESTUURDE MONSTERTORPEDO. Op opvallende wijze publiceert de Sunday Chronicle, dat de Engelsche admiraliteit ge- heime proefnemingen heeft gedaan met een nieuw zeewapen, dat alios wat op dit gebied tot dusverre bestond, in de schaduw zou stel- len. Het gaat hier om een slechts 10 ton metsnd met bijzondere ontplofbare stoffen ge- laden klein schip, dat door draadlooze bestu- ring uit de verte met ontzaggelijke snelheid tegen vijandelijke linieschepen en kruisers kan worden gericht. Dit explosieve schip wordt door middel van een kraan van het moeder- schip op het water neergelatea en door buiten- geiwoon sterke ellectrische motoren in bewe- ging gebracht. Wanneer het vijandelijke oorlogsschip tracht uit te wijken wordt het bootje draadloos in andere richting gestuurd tot het, geholpen door zijn snelheid, die grooter is dan van sche- pen van alle klassen, zijn doel bereikt. Inge- val het doel wcrdt gemist, kan de boot weer naar het moed:rschip teruggehaald worden. De proefnemingen hebben getoond, dat deze kleine boot, die bij nieuwen aanbouw geplaatst kan worden onder de categorie „overige kleine schepen" een der meest effectieve schepen is, die ooit bij de Engelsohe vloot zijn ingevoerd. De bouw zal in den loop van dit jaar op de Engelsche marine-werven onder toezicht van den uitvinder, Sir W. Johns, den directeur van den Engelsehen vlootbouiw, doorgevoerd Wor den. UIT DE NOORD-FRANSCHE TEXTIEL- INDUSTRIE. De Petit Parisien bevat 'n bericht uit Rijsel, volgens hetwelk de organisatie van eige- naars van weverjjen aldaar, teneind© de crisis in den afzet tegen te gaan besloten heeft een aantal bedrijven stil te leggen en ongeveer 40.000 weefgetouwen op te koopen en onbruik- baar te maken. De werknemers in de linnenweverijen hebben tegen dit plan, dat hen voor steels van een ar- beidsmogelijkheid zou berooven, geprotesteerd en beweerd dat het bedrijf der weverijen te Rijsel en omstreken zeer goed kan worden gaande gehouden. DE PROTOCOLLEN VAN ROME. Te Rome zijn schrijft die N. R. Crt. de drie hooge heeren Mussolini, Dollfuss en roman van HULBERT FOOTNER. Zl) (Nadruk verboden.t (Vervolg.) Gedurende de operatie, die Rina volbracht, lette Gaath nauwkeurig op haar. Bij iedere pjjnljjke trek op Natalie's gelaat leed hij. Maar toen de wond gewasschen en verbonden was, viel Natalie spoedig in een diepen slaap. Rina keek naar den bleeken Garth met een deelnemenden blik. Als je whisky hebt, neemt dan een slok drong zij asm. Garth nam zijn flesch en gehoorzaamde onmiddellijik. Hij getoood haar toen van Na talie weg te gaan, en zij gehoorzaamde met een gelaten blik en een verlangen in de oogen can een vraag te doen. Voor het eerst zag hij nu een purper vlekje boven haar slaap. Rina zag hem kijken en kleurde. Ik ben tegen een boom geloopen, zei ze uit eigen beweging. Tegelijkertijd legde zij de hand op haar keel om eenige sporen van geweld te bedek- ken en Garth begreep, dat zij loog. Mabyn had haar geslagen. Hij vroeg zich af in hoe- verre Rina hulp verleende uit eigen beweging en in hoeverre Mabyn, haar hiertoe gedwon- gen had. Hij dacht bij zich zelf, dat de Indiaansche misschien wel goede eigenschap- pen bezat. Eindelijk kwam zij voor den dag met haar vraag. Wi-e is zij vroeg zij, terwijl zij naar de elapende Natalie wees. Garth bedacht snel, dat hij haar zou ant- woorden, en tenslotte vertelde hij de voile waarheid op een wijze, die hij voor het meisje geschikt oordeelde. Wat Mabyn voor haar gevoelt, ging hij voort, is van voorbijgaanden aard. Als zij uit zijn omgeving weg zal zijn, zal alles weer zijn als vroeger. Ik begrijp nu, zei ze, ik nu niet gek wor den van het denken. Garth was verheugd, dat hij haar hoorde praten. Jij haar zeer bemint, zei zij plotseling, naar Natalie wijzend. Garth boog zich over Natalie op een wijze, die meer zeide dan woorden. Ik geloof, zij bemint u ook, zei Rina emstig. Toen ik haar verwondde probeer.de zij niet te schreeuwen om u niet te kwetsen. Een langzame bios kleurde Garth's huid. en hij wendde zijn gelaat af. Wanneer kan zij vervoerd worden. vroeg hij plotseling van onderwerj) verande- rend. Rina schudde het hoofd. Ik weet niet, zei ze. Misschien zij heeft koorts. Drie of vier weken misschien. Garth rilde bij de gedachte aan den komen- den winter en aan de gevaren die moesten komen onder vier zulke verschillende men- schen in de groote wildemis. Wat doet Mabyn nu? vroeg hij plotseling. Rina werd bleek als marmer. Ik spreek niet over hem, zei ze koel. Maar ik zal u helpen en uw bagage hier brengen. En zij ging. Toen hij alleen gebleven was, keerden zijn gedachten naar Mabyn terug. Wat zou hij al dien tijd uitgevoerd hebben en hoe zou bij zich bij dezen stand van zaken gedragen? Na eenigen tijd begon Natalie in haar slaap te mompelen. Zij deed haar oogen open en keek hem aan. Stuur hem weg! Stuur hem weg! nr. k&n hem niet bij mij hebben! fluisterde zij. Aanvankelijk dacht hij, dat zij ijlde, maar den blik van haar oogen volgend, zag hij da figuur van een man onder de boomen. Ter wijl hij haar hoofd ondersteunde, gaf htf Goemboes uit elkaar gegaan na drie proto- collen te hebben geteekend. Deze protocollen vormen in hoofdzaak een omlijsting, die haar waarde moet krijgen door den inhoud, welke er nu verder aan gegevea 1 wcrdca. Wat de oeconomiscbe protocollen betreft, zij bieden zonder dien inhoud nog niet veel houvast. In hun algemeenheid hadden zij evengoed ge teekend kunnen wordea toen Dollfuss en Goem boes te Rome aankwamen. Wat ons wordt medegedeeld over den takst van die twee pro tocollen is een formuleering van do bedoeling der besprekingen, zooals die van te voren be- kend was. De drie landen zullen hun onder- linge oeconomiscbe betrekkingen versterken volgens de grondbeginselen, die op de confe- rentie van Stresa zijn vastgesteld en die in het Italiaansche Donaumemorandum zijn vervat. De handelsverdragen der landen zullen tel- kens van land tot land en niet in een gemeen- schap van drie worden uitgebreid, om den export van het eene land naar het andere te bevorderen. In het bijzonder zal Italie voor Oostenrijksche industrieproducten bijzonder voordeelige tarieven van den invoer toestaan. Zal deze overeenkomst, voorzoover zij in strjjd komt met het recht van meestbegunstiging van anderen, beter lot beschoren zijn dan ons verdrag met Belgie van Ouchy? Er zal veel sympathie zijn in de wereld voor iedere poging om Oostenrijk het bestaan gemakkelijker te maken, maar men mag deze sympathie zeer zeker te Berlijn niet verwachten. Zal Duitsch- land, ter vergemakkelijking van de Italiaansch- Oostenrijksche toenadering, afstand willen doen van oude rechtsn, die het tot wapen kun nen dienen tegenover deze, tegen Duitschland zelf gerichte verbroedering En al zouden politieke overwegingen geen beletsel zijn, dan nog zou Duitschland allicht niet al te vlot be- reid zijn medswerking te verleenen tot het mogelijk maken van een overeenkomst, waar- van een der doeleinden is een gedeelte van den invoer van Oostenrijk en Hongarije van de Duitsche havens af te leiden en naar Italiaan sche havens te verleggen. Wij zien nog niet goed in hoe men over het Duitsche obstakel kan heenkomen. Er zijn er ook nog andere. De Kleine Entente, in het bijzonder Tsjecho- slowakije, en heel in het bijzonder Zuid-Slavie, zullen diep wantrouWen koesteren tegen het geen er te Rome bekokstoofd is. Maar men wist dit te Rome en was befeltl er rekening mee te houden. Men heeft wel degelijk eraan gedacht, hoe men den tegenstand van de Kleine Entente kan overwinnen. Men kon nu hopen, daarbij den steun te zullen vinden van Parijs. Wij mogen daarom niet bij voorbaat aannemen, dat ook de tegenstand van de Kleine Entente onoverwinnelijk zal blijken. Maar, zooals gezegd, in den muur, welke aan het slagen van de denkbselden van Rome in den weg staat, zien wij nog geen gat. Er is in hetgeen de protocollen zeggen over de oeconomische betrekkingen tusschen Oos tenrijk en Italie nog een punt, dat afzonder- lijke belangstelling verdient: Men spreekt van bijzondere overeenkomsten tusschen de Oos tenrijksche en Italiaansche nijverheid. Dat kan allerlei beteskenen; b.v. samenwerking in kar- telvorm of het vergrooten van de financieele belangen van Italiaansche ondernemers bjj Oostenrijksche industrieele ondememingen, dingen, die ook wel tusschen de Fransche en Duitsche industiieelen overwogen, en ten deele zelfs uitgevoerd zijn. (Het is echter nog Vat vroeg zijn hoofd te breken over al deze belangwekkende kwesties. Immers, de protocollen blijven van platonische waarde, zoolang de deskundigen niet tot ge- detailleierde overeenkomsten zijn gekomen. Daarmede zal men haast maken. Maar haast alleen doet het niet. Men moet rekening hou den met het verzet van andere staten. Zoo lang men dat niet te boven is, heeft men nog weinig bereikt. Bovendien is er reeds van ver schillende kanten op gewezen dat ook de be langen der drie landen niet makkelijk samen te brengen zullen zijn. Oostenirijk, waar nu het agrarisch element groot overwicht heeft, zal zijn grenzen moeten openzetten voor de agra- rische overproductie, waarmede Hongarije zit cpgescheept. Dit zelfde geldt tot zekere hoogte ook voor Italie. Mussolini's veldtocht voor de verhooging van de agrarische productje van Italie, voor het autarkisch maken van Italie ten minste op dit gebied, zullen gedeeltelijk moeten worden gestaakt terwille van ds Hon- haar Rina's drank en zij viel direct in slaap. Toen nam Garth zijn geweer en trad op Mabyn toe. De man wachtte hem op in een houding, die half vrees, half overmoed verried. Toen Garth dichterbij kwam trachtte hij te glim- lachen, maar zijn glimlach wekte des te meer afkeer bij Garth op. Is er lets wat ik doen kan? vroeg Mabijn. Ja, maak dat je weg komt, antwoordde Garth koud. Als ik je zie binnen een kring van honderd yards om mijn kamp, zal ik zorgen, dat je geen vin meer verroeren kimt zoolang we hier zijn. Mabyn deed beleedigd. Je hoeft niet op dien toon tegen me te spreken, bromde hij. Ik kom als vriend, en moet eens met je praten. Ik luister, zei Garth. eWl vervloekt, riep Mabyn, hoe kan ik nou vriendschappelijk praten met iemand, die met een geweer tegenover me staat! Zeg wat je te zeggen hebt, of ruk in! riep Garth. Mabyn gaf toe. Wel, zei hij, kijk eens, wij zijn hier met ons drieen. Met vieren! zei Garth. Goed, met vieren. Maar we kunnen hier zoo niet in ruzie leiven. We moeten het eens worden. Is dat alles? zei Garth. Mabgn keek rond also'f hij hulp van om- staanders verwachtte. Luister zei hij tenslotte. Ik ben geko men om je de hut aan te bieden voor Natalie. Zij kan in dien toestand niet in de open lucht slapen. Zeer verplicht, zei Garth. Ik had het plan om je hut in bezit to nemen, maar miss Bland weigert. Mabyn's oogen puilden uit. Wat ga je dan doen? vroeg hij. Ik bouw haar een huis, zei Garth. Mabyn keerde zich om alsof hij -uitgepraat was. gaarsche graanboer.m. Stappen Oostenrijk en Italie over deze beziwaren heen, dan zal de kunstmatig opgekweekte Hongaarsche Indu strie daar weer voor moeten bloeden. Het wordt zeker een neLlig pasien en meten voor i de deskundigen. De staatslieden hebben het gemakkelijker gehad met het opstellen van hun protocollen, die ten slotte niet anders waren dan een oeconomisch verlanglijstje. Zelfs het gebruik van Fiume is voor Hongarije heelemaal nog geen eenvoudige kwestie. Technische en financieele moeilijkheden staan daaraan in den weg, en bovendien ook de eigen scheepvaartbelangen der Hongaren. Om al deze bezwaren is voorloopig het eer- ste, het politieke protocol, veel belangrijker dan hetgeen over de oeconomische dingen is neergeschreven. De drie deelnemende staten beginnen, zooals dat behoort, de hoop uit te spreken dat him samenwerking de voorwaar- den kan scheppen die noodig zijn voor een breedere samenwerking met meer landen, maar zij zeggen toch vrij onomwonden, dat zij tegen over ds andere Europeesche landen een bij zondere groep met bijzondere politieke belan gen vormen. Zij willen alle kwesties, die hen in het bijzonder betreffen, onderling bespreken en een gemeenschappelijke politiek voeren, ,,die erop is gericht de samenwerking der Euro peesche landen, maar toch in het bijzonder van Italie, Oostenrijk en Hongarije, te bevorderen". Deze samenwerking zal den bijzonderea vorm hebben dat het drietal bijeen zal komen, zoo vaak een ervan het noodig zal vinden daarom te vragen. Dat is een bijzondere groepesring, waarbij niet vele staten zich zullen aansluiten, omdat een univers,eele, intemationale consulta- tiecommissie al gevormd wordt door den Raad van den Volkenbond, waartos Oostenrijk zich met zijn beklemmingea reeds had gewend. Het consultatiepact van Rome is bestemd, om een functie te verrichten, waarin Mussolini en uiteraard ook Dollfuss kracht en bereid- willigheid tot handelen van den Raad van den Volkenbond Diet groot genoeg achten. Waren er niet heel bijzondere oorzaken, die de drie staten tot hun afspraak hadden gebracht dan ware ook hat nieuwe protocol overbodig ge- weest. Wat te Rome besloten is beteekent dus, dat Oostenrijk het recht krijgt, zoodra het weer ernstigen last van Duitschland krijgt, zijn beide andere vriendsn bijeen te roepen. De in- menging van Italie in deze aangelegenheid wordt dus gereglementeerd. Duitschland moet nu weten dat iedere klacht van Weenen Italie voortaan dsn plicht oplegt zich het geval aan te trekken. Want een consultatiepact kan niet de beteekenis hebben, dat Dollfuss de anderen bijeen zou roepen enkel om zijn hart voor hen uit te storten, en hun betuigingen van deel,- neming met zijn lot in ontvangst te nemen. In dit systeem van politieke ondersteuning vOor Oostenrijk behoort ook het beramen van oeconomischen steun, om Oostenrijk meer weerstandsvermogen te geven tegen dm oeco nomischen druk, die Duitschand nu op Weenen tracht uit te oefenen. Vandaar de twee andere protocollen. Zooals gezegd, wij weten nog niet of zij voor verwezenlijkiug vatbaar zijn. Het consultatisverdrag echter zal zeker iets heel reeels blijken. Het is een grimmig ge- baar van Mussolini tegen Duitschland, in een vorm die het mogelijk moet maken dat ook anderen zich daarbij aansluiten. De deelne ming van 'Hongarije is voor Mussolini heel veel waard. Had hij deze besprekingen alleen met Oostenrijk gevoerd, dan had het eruit gezien alsof Oostenrijk zich nu onder een Italiaansch protectoraat stelde, wat hevig wantrouwen en verzet in allerlei landen zou hebben gewekt. Neemt Hongarije er op gelijken voet aan deel, dan is het reeds duidelijk, dat van een derge- lijke verhouding geen sprake kan zijn. Ieder weet dat de trotsche Hongaren niets van hun waardigheid zullen weggeven. VEE-DESTRUCTIE IN DENEMARKEN. Tot op heden zijn in Denemarken rond 200 duizend stuks afgemolken koeien vemietigd (n.l. tot 15 Maart 199.000 stuks). Zooals men weet, zijn de Bcuen er in den herfst van 1932 mee beg-onnen; voor Nieuwjaar zijn er toen nog 22.000 stuks afgemaakt. Na een korte pauze is men toen medio Maart 1933 opnieuw begonnen, zoodat 31 December Is dat alles? vroeg Garth. Kijk eens aan, zei Mabyn, ehik ken je naam niet. Garth noemde zijn naam. -Welnu, Pevensy, wat vanmorgen ge- beurd is, sipijt me. Ik wist niet wat ik deed. Wil je het door de vingers zien? -Aan woorden heb ik niets, zei Garth. Ik zal me door je daden laten leiden. Zijn stem klonk milder en Mabyn, hierdoor aangemoe- digd. kwam naderbij. Wil je me een hand geven? Garth keek hem onderzoekend aan. Hij vond dat hij Natalie niet te kort deed door op Mabyn's verzoek in te gaan. Bovendien had hij een geweer en hij kon Natalie voor loopig niet alleen laten. Ik heb er geen bezwaar tegen, zei Garth. Maar het blijft afgesproken: je blijft op 100 yard afstand van mijn kamp, accoord? Goed, zei Mabyn, je hand. Garth kwam nadenbij en stak zijn hand uit. Onmiddellijk zag hij zijn vergissing. In Ma byn's oogen kwam een vonk van haat, en terwijl zijn rechterhand die van Garth greep als een schroef, gleed uit zijn linkermouw een mes in de andere hand. Hij rukte Garth een halve draai om en wilde hem een steek tusschen de schouders toebrengen. Maar Garth liet zijn geweer los e*n wist met zijn linkerhand den stoot af te weren. Terwijl hij Mabyn's pols greep, wierp hij zich vooruit, om den ander neer te drukken. Het duurde maar een oogenblik. Mabyn bleef op de been en was een oogenblik aan de winnende hand. Zij grepen elkaar aan en worstelden. Maar Mabyn had al zijn hoop op den eersten stoot gevestigd en zag nu geen uitkomst meer. Hij verslapte in Garth's greep. Garth kreeg nu een hand vrij en sloeg zijn tegenstander tegen den grond, waar hij zuch- tend en machteloos bleef liggen. Garth nam bezit van het me3 en stand neer te zien op het afgebroken wrak met een wal- ging van afkeer. Hij lachte kort. Te verachtelijk om te dooden, zei hij en hij keerde zich om. 4KKER N»dtrlandsch Ongeevenaard bij gevaile kou Product Griep, rheumalische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 sluks slechis 50 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met Bijslag voor Omzet-belasting. Ingez. Med. jl. de 152.000 stuks waren bereikt. Sedertdien zijn er nog 47.000 gevolgd, zoodat er op dit oogenblik in totaal rond 200.000 zijn opge- ruimd in ongeveer anderhalf jaar tijds. De resultaten ervan zijn niet bijstsr bemoe- digend, want de slachtveeprijzen zijn er z£er laag; voor jongvee b.v. 3 3V2 cent per pond levend. HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN EMMA. Terstond na de ontvangst van de treurige tijding, dat H.M. de Koningin-Moeder was cntslapen, hetwelk allerWege medegevoel wak- ker riep, werden van de openbare en vele par- ticuliere gebouwen ten teeken van rouw de vlag half stok geheschen. Des middags hebben de klokken geluid. Overeenkomstig de aanschrijving van den Minister van Binnenlandsche Zaken geschiedt dit heden driemaal, telkens gedurende een uur. Naar we vememen is door het gemeente- bestuur aan H.M. de Koningin een telegram van rouwbeklag verzonden. Naar we vememen liigt voor hen die in ver- band met het overlijden van H.M. de Kopingin- Moeder hunne deelneming wenschen te betoo- nen bij den Commissaris der Koningin een register ter teekening, waarop reeds druk ge teekend wordt. NED. HERV. KERK. Dc heer A. v. d. Flier, cand. hulpprediker alhier, heeft het beroep naar Gaast en Fer- woude aangenomen. DOODELIJK ONGELUK. Toen hedenmiddag de tram, komende uit Zaamslag het ziekenhuis passeerde kwam van de andere zijde in de Axelschestraat een vrachtauto met tractor aangereden. Plotse ling zag de bestuurder van de tram dat van achter de auto een jongetje voor de tram kwam geloopen. Het knaapje, een 9-jang zoontje van R. Harms, wonende in de Dek- kerstraat, geraakte buiten de rails onder de tender van de locomotief en werd, toen de HOOFDSTUK XVII. Wat Rina bezielde. Rina bracht alle paarden behendig door het bosch. Zij steeg af naast Garth en keek in de richting waar Natalie lag. Ze slaapt nog, zei Garth. Toen Rina hem aanzag, zei ze ineens ver- schrikt: Herbert is hier geweest! Hoe weet je dat? vroeg hij verbaasa. Rina stak haar vinger uit. Je hebt mijn mes! zei ze. Hoe kom je daaraan Hij wilde mjj hiermee vermoorden, zei Garth, terwijl hij haar gezicht bespiedde. Rina dacht niet verder aan Natalie. Waar is hij? vroeg zij gejaagd. Wat heb je hem g6daan? Ik heb hem laten gaan, zei Garth. Moorden is mijn gewoonte niet. Hij wilde je dooden en je liet hem gaan? vroeg zij ongeloovig. Zulk een grootmoedig- heid leek haar onbestaanbaar en zij ging weg. Plotseling kwam ze terug. Je moet mij beloven, dat je Herbert geen kwaad zult doen, zei ze hartstochtelijk. Als hij mij aanvalt, zal ik me verdedi- gen en haar, zei Garth koel. Rina bekeek den grond en het was onrno- gelijk te gissen wat zij dacht. Toen ging zij naar Natalie alsof er niets gdbeurd was en luisterde aan haar hart. Nadat zij opgestaan was, gaf zij Garth in het kort eenige wenken voor den nacht. Maar ik wil weten, waarom je dit alles doet, zei Garth, toen zij weg wilde gaan. Rina keek den anderen kant uit. Ik zeg het niet, zei ze koel. Wat moet dat beteekenen? vroeg hij verbaasd. Niemand kan haar genezen, behalve ik, zei Rina. Ik zal haar gezond maken als je Herbert geen kwaad doet. Anders zij moet. dood gaan. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5