ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9119 VRIJDAG 16|MAART 934 74e Jaargang Sport Gemengde Berichten TWEEDE BLAD TER NEU2EN, 16 MAART 1934. AXEL. SELZAETE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. WIELRENNEN. VERDRONKEN. J NEUZENSCHE COURANT DE KLEPPERMARSCH. Reeds tweemaal heeft de heer Schirris, directeur van het plaatselij.k muziekgezelschap voorloopige oefeningen gehouden met de jon- gena en meisjes die zich voor deelneming a .an de uitivoering van den Kleppermarsch hebben aangemeld. Allerwege hcort men in de stoaten de kinderen oefenen. J.l. Woens- dag was het aantal deelnemers gestegen tot over de 200 en liet bet zich voonzien dat nog meerderen zullen opkomen. Wij vestigen daarom de aanidacht op de advertentie in dit nunmer, dat men dit dan uiterst morgen bij de oefening op het H. B. S.-terrein zal moeten doen, aangezien daama geen nieuwe deel nemers meer knnnen worden aanigenomen, aiangezien de oefeningen nu in emst moeten worden aangeivangen. Aangezien het bestuur oak. gaame weet wie er aan deeineemt, wordt zooals hlijkt inleivering van een briefje met naam en voomaara der kinderen ver- HOCht. DIE PAASCHVEEMARKT. die door den Zeeuwsch-Vlaamschen Slagers- bond alhier op a.s. Woensdag wordt gehouden, mag zidh in een groote belangstelling ver- heugen en nu de voorbereidende werkzaam- heden voor het ihestuur zijn geeindigd, belooft zij een groot succes te worden. Een zeer groot aantal imzendingen dat in 25 categorieen is onderge/bracht is te wachten en een keur van fok- en slachtvee zal te be- wonderen zijn. De markt vangt aan des voormiddags half elf. Behalve de beschikbaar gestelde medail- lea voor de prijswinnende dieren, zal ook aan den kooper van het grootst aantal vee een medaille worden uitgereikt. Vanaf 10 uur zal de radiodistrilbutie alhier een muiziekprogramma verzorgen en om 2 uur des middags zal de burgemeester voor de microfoon een rede houden. STAGNATIE IN DE REIS. Gisternacht is bij het op de haven komen het Emgelsche stoomschip „Ford Fisher" om- boog geloopen op den Oostdaim der Westelijke haven. Het ledige stoomschip kwam op eigen kracht vlot, voer toen op dezelfde plaats voor de tweede maal aan den grond. Toen het schip weer vlot kwam, bemerkte men dat er iets aan de schroef haperde en werd het stoomschip voor het instellen van een onder- zoek in de haven vastgemaakt. Nader blee'k, dat een der schroefbladen verspeeld was. Het stoomschip heeft gistemamiddag op eigen kracht de reis naar Gent vervolgd. LtfCHTAANVAL. Naar we vememen is men thans bezig aan de voorbereiding van een z.g. luchtaanval boven Ter Neuzen, in den trant van die welke het vorig jaar boven Winterswijk is gehou den. Zij zal over eenige weken plaats heb ben. In verlband daarmede zullen de ingeze tenen tijd'ig worden ingelicht omtrent hetgeen zij zouden te doen hebben bij een wenkelijiken vijandelij'ken aanval uit de lucht. DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS te Utrecht overtreft dit jaar zoowel in aantal deelnemers als in bezoek hare voorgangers. Reeds op den eersten dag was het aantal be- zoekers 10 hooger dan bij vorige gelegen- heden. Gisteren was het bijzonder druk. Op verschillende plaatsen in de enorme gdbouwen was het een dringen om er door te komen. Ojm. waren ook door 2 autobussen uit Ter Neuzen bezoekers aangebracht. Er viel te constateeren dat er bijzondere belangstelling was voor de imzendingen uit Zeeuwsch-Vlaah- deren, die op de vierde verdieping van het derde gebouw is ondergelbracht. Bijzondere aandacht trok de stand van de Kon. Kant- werkschool te Sluis, waarvan niet alleen een mooie inzending kantwerken te bewonderen viel, doch ook 2 dames zich met kantklossen bazag hielden. Een imponeerende stand was die betref- fende den lahdbouw van Zeeuwsch-Vlaande- ren. Naar we vemamen was het echter als een leemte gevoeld, dat zoowel bij deze, als bjj die der P-Z.E.M. en de Prov. Stoomboot- dienst niemand tegenwoordig was, voor het verstrekken van inlichtingen en eventuee! aanknoopen van relaties. We troffen er voorts aan een mooie stand van de 1'Azote en de cokesfabriek te Sluiskil, van de Stijfselfabriek te Sas van Gent, de Spiegelglasfabriek en de fabriek voor che- mische producten te Sas van Gent, benevens een inzending der Firma P. J. Scheele te Ter Neuzen, voorts Oggel's koffiebranderij var Axel en de pharmaceutische artikelen van de Frima Van den Busschen Co. te Axel, de hoefijzerfaJbriek van Kerckhaert te Stoppel- djjk, sigarenfabrlek de 4 G's te Hulst. Door de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer van Breskens was gemonteerd een diorama van het duin met strandhuisjes te Breskens, terwijl van Breskens ook tegenwoordig waren de producten van de bekende fabriek van Van Melle, die blijkfoaar allenminst over ge- brek aan belangstelling had te klagen, even- als de fabrikant in suikerwerken Luteijn, van Breskens. Er is in het algemeen weer heel wat nieuws te zien. Door meerdere bekende groote firma's uit het binnen- en budtenland zijn bijzonder fraaie stands ingericht. LUXOR THEATER. De Zoon van den Radjaii. Ooetersche praal, Oostersche wijsheid, Oostersch temperament en een overvloed van romantiek, dit is het kenmerk van deze film, Graag wordt er naar gekeken, amdat men aangetrokken wordt door het geheimzinnige waas, dat iedere sjeik en iedere radjah ouder- gewoonte nog omhult. ,,De Zoon van den Radjah" is de groeiende liefde van twee ver schillende sdhepselen, liefde, die gedoemd is tot een noodlottig eind'e; het is ook de berus- ting van den Oosterling als tegenstelling met den Westerling, die zich niet zoo gauw ge- wonnen heeft. Ramon Novarro is de zoon van den Radjah; zgn uiterlijk en zijn spel zijn ten zeerste ge- aohikt voor deze uitbeelding. Hjj is werke- lijk de voorname man, de man met de ver- fijnde manieren en in alle opzichten een don J.uan. Novarro zou de moderne filmspeler niet zijn, wanneer hij niet toonde, dat hij be- neivens goed spelcn ook goed zingen kan; hij krijgt dan ook gclegenheid een romance voor te dragen waardoor hij het bewijs 1 evert, dat zijn tenor aan teeaere klanken nog niets heeft verloren. Salon Tiroler. Men krijgt Otto Walburg in de Salon Tiroler, een film, die na een tamelijk lange samenspraak een amusant blijspel blijkt, afwisselend en vaak ook heel humoristisch. De rolbezetting is vol goede krachten. Behal ve Otto Wallburg is er de eertijds zoo wilde Erika Glassner. De flim hrengt ons weldra naar Wurzburg, naar Goslar en naar Ver- nagtferner, we zien er de verrukkelijke om- geving, die eigenlijk veel te mooi is voor de klucht, die ons hierheen gevoerd heeft en we beleven er de ydille, welke zich tusschen de gracieuze Maria Solveg en Theo Shall af- speelt, op dat er een eind goed al goed aan deze film kome. Kortom: een genoeglijke film, met veel misverstanden, sneeuiw- en herglandschap- pen en hilariteit in Munchen en in de Alpen. Dit is zeker dat de bezoekers zich kostelijk bij dit zeer, zeer leuke filmwerk zullen amuseeren. AUTO-ONGEVAL. Gister is nabij de Maagd van Gent de be- stuurder van den vrachtauto van den beer A. Verdickt, van St. Nicolaas, door een gebrek aan de stuurinrichting in een sloot terecht gekomen. De chauffeur vloog hij den schok door de voorruit en werd deerlijk aan het gelaat verwond. Hij werd door de zorgen van den heer Verdickt, die per motor volgde, naar een geneeslheer te IJzendijke vervoerd om te worden venbonden. De vrachtauto is later uit de sloot getakeld en eveneens naar IJzendijke gebracht. Het Centrum. Het programma van deze week bevat twee hoofdnummers, die de spanning er in zullen houden. Nachten van Shanghai. Deze geschiedenis speelt zich af in China waar de burgeroorlog in vollen omvang woedt. Een Amerikaansch vliegenier Kenyon heeft zich als chef van den vliegdienst bij het Nationaal leger een grooten naam verworven. Zijn heldendaden brengen het leger van de opstandelingen voortdurend zware neder- lagen toe. Bennet, een Amerikaansch oor- logscorrespondent, weet indruk te maken op Julie March, de vrouw met wie Kenyon, na afloop van zijn verbintenis, in het huwelijk hoopt te treden. Tusschen Kenyon en Bennet is nog een oude wrok die natuurlijk nu tot uitbarating komt. De aanvoerder der opstan delingen weet Julie te ontvoeren en ofschoon zij ondertusschen reeds met Bennet getrouwd is, zal Kenyon behulpzaam zijn bij de gevaar- lijke tooht am haar weder te bevrijden. Op het punt van slagen wordt htm list ontdekt doch Kenyon beschermt door zeer laag te vliegen en de achtervolgers met zijn machine- geweer te beschieten, de vlucht van Bennet en zijn vrouw. Zijn heldhaftig werk moet hij echter met den dood bekoopen. Autobandieten. Deze film verplaatst de bezoekers in bet leven van de autorenners, die in duizeling- wekkende vaart de eer van hun fabriek hoog houden. Ongevallen blijven niet uit en Paul Whipple wordt hiervan het slaehtioffer. Htj verzoekt zijn mecanicien Toomey te waken over zijn zoontje. Maar ook hij wordt bijna het slachtoffer van zijn beroep en ziet zich genoodizaakt zich uit dit leven terug te trekken. Hij vindt e\enwel een betrekking bij de politie en nu kcmen zijn reimerstalenten eerst goed tot uiting als hij opdracht krijgt autobandieten te achtervolgen en te ontmaskeren. Na tal van avonturen zal hij toch nog eenmaal den naam van zijn oude fabriek hoog houden en op de tenbaan voert hij zijn „merk" ter overwinning waarna hij zijn hartewensch kan vervullen Auto-ongeval Donderdagmididag reed de 11-jarige Jean Gouwy per rijwiel naar> school. Op de nood- brug die, zooals wij reeds vroeger schreven, veel te smal Is voor het drukke verkeer, gleed het knaapje uit juist op het oogenhlik dat een auto zou passeeren. Volgens voorschrift reed de auto stapvoets doch dit kon niet veihin- deren dat het knaapje werd aangereden en behalve knie-kneuzingen een lichte wonde aan den linkerslaap bekwam. De bestuurder der auto, die onmiddellijk zijn wagen tot stilstand had gebracht, nam de kleiqe op en bracht hem naar Dr. Beyaert, die de knaaip verbond. OPRUIENDE ARTIKELEN. De 36-jarige publicist H. W. E., woonachtig te Kortenhoef, redacteur van ,,De Arbeider" verschijnend in de stad Groningen, is door het Gerechtshof te Leeuwarden veroordeeld tot een maand gevangenisstraf aldus bevestigend den eisch van den proc.-generaal ,wegens 't schrgven en het doen plaatsen van opruiende artikelen in het genoemd blad. In deze artikelen werden dienstplichtigen opgewekt. tot het weigeren van dienst. VERDUISTERING DOOR EEN NOTAR1S. De Utrechtsche rechtbank heeft den 61- jarigen notaris G. A. le J. te Maarssen gedeti- neerd, wegens valschheid in geschrifte (ver- valsching van acten) en gebruikmaking daarr van, verdliistering en oplichting van gelden in zijn amht van notaris, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar, met af trek van de voorloopige hechtenis. De eisch luidde 2 jaar en 6 maanden met aftrek. VALSCHE GOEDKEURINGSMERKEN OP GESLACHTE VARKENS. De rechtbank te Roenmond heeft den slager B. T. uit Blitterswijk (L.), wegens het aan- brengen van valsche goedkeuringsmerken op door hem geslachte en naar Rotterdam ver- zonden varkens, veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf. De officier van justitie had 6 maanden geeischt. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon, Nederl. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Ajax^Heracles. AFDEELING IV. le klasse. NOAiDBleijerheide. LONGA^Eindhoven. BWWillem II. 2e kiasse A. De BaroaieDOSKO. AllianceTemeuzen AxelVlissingen. 3e klasse A Temeuzen IIHulst. 3e klasse B. ZierikzeeHansweert. KNVB-beker (3e ronde). WilhelminaMiddelburg, terr. M'burg. GoesNAC. HelmondZeelandia. St. MauritsPSV. Zeeuwsche Voetbalbond. 2e klasse C. WestdorpeBKW. 2e klasse D. Sasput IINGD. Oostburg IIZeeduivels. 3e klasse B. BKW H—Sluiskil II. Oranje nHontenisse H. STEEN II—Com Boys H. DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. Het programma van de Eerste Klasse bevat voor deze week drie wedstrijden, dus iets meer dan de vorige Week, Joen in verband met den interlandwedstrijd NederlandBelgie slechts een wedstrijd in deze klasse is doorgegaan, waarbij het NOAD is gelukt zich juist van de onderste plaats af te werken. Thans krijgt NOAD Bleijerheide op bezoek en zal NOAD in dezcn wedstrijd trachten zich veilig te stellen. Dit is geenszins onmogelijk, want Bleijerheide is in de veilige zone en staat bovendien nu niet zoo heel ver van NOAD verwijderd. Wij achten dus voor NOAD een goeden dag aan- staande. LONGAEindhoven zal wel eindigen in een overwinning voor de thuisclub. Theore- tisch heeft LONGA nog een klein kansje om Willem II nabij te komen, dus zal zij althans trachten dat de nog te spelen wedstrijden ein digen in een overwinning. BVVWillem II zal voor Willem H in zooverre de beslissing bren gen, dat indien deze wedstrijd door haar ge- wconen wordt, hetgeen voor de hand ligt, zij niet meer door LONGA kan gepasseerd wor den en een gelijken stand met LONGA het eenig mogelijke nog kan zijn. Tweede Klasse. De BaronieDOSKO. De aanvankelrjk vastgestelde wedstrijd DOSKOBreda is uitgesteld en hiervoor is nu in de plaats gekomen de ontmoeting De Baro- nieDOSKO. Dit is wel de meest belangrijke wedstrijd voor Zondag. Gelukt het aan De Ba- ronie de overwinning te behalen, dan is de strijd voor de bovenste plants ten einde, want dan kan geen enkele and ere ploeg haar meer in puntenaantal benaderen. Speelt ze gelijk, dan heeft 'Hero nog een kans. Het is jammer, dat de laatste wedstrijd van De Baronie en die van Hero niet, zooals eerst was vastgesteld, op eenzelfden dag gespeeld moeten worden, daar beide ploegen zich dan tot het uiterste hadden moeten inspannen. Wanneer De Baro nie nu wint, is er voor Hero toch niets meer te behalen en kan zij het kalmpjes aan doen. Dat De Baronie echter zhl winnen is nog niet zeker. De zenuwen zullen bij de Bredanaars natuurlijk sterk gespannen staan, terwijl DOSKO daartegenover een kalm eri doordacht spel kan geven. De uitslag blijft alzoo twijfel- achtig. AllianceTerneuzen. Temeuzen gaat naar Roosendaal om aldaar de oude kennismaking eens te bernieuwen en zich te meten met de club, die in de historie- bladen van Temeuzen een bijzondere paats in- neemt. Zoo brengt iedere club zijn geschiede nis mede en gaat er van elke ontmoeting een bekoring uit. Alliance staat in de gevaarlijke hoek en moet daarom niet te licht worden ge- acht, want herhaaldelijk ziet men dat de clubs die onderaan bengelen bravourstukjes uithalen en zegevierend uit den strijd komen. Temeu zen echter, laten wij het gerust neerschrijven, mag en kan niet op een goede competitie be- roemen, de stand die thans door de rood- zwarten wordt ingenomen is maar povertjes en als men pessimistiseh was aangelegd, of de plaatselijke kleuren een minder goed hart toe- draagt, zou men zelfs een mogelijk degrada- tiegevaar kunne.n becijferen, maar nu is het voor Temeuzen een gelukkig verschijnsel, dat in haar voorhoede het goede combinatiever- mogen is temggekeerd en men vertrouwen gaat krijgen in de schutterskwaliteiten. Vori ge week bij het aanhooren van het verslag van den landenwedstrijd door den heer Hollander heeft men inderdaad genoten van het goede onderling verhand onzer nationale voorhoede, en komt het duidelijk naar voren dat schot- vaardigheid voor de voorhoede een cnmisbare factor is. Laat Temeuzen nu eens toonen dat ook zij door tactisch spel het doel van den tegenstander weet te vinden. Wij achten een overwinning van onze plaatselijke club het meest voor de hand liggende. AxelVlissingen. Axel krijgt cp bezcek de rcodwitten van Vlissingen, daarmede een sterke tegenstander, die in den aanvang van het seizoen zoo waar langen tijd op de eerste plaatsen prijkte, tot plots Fortuna haar den rug toekeerde en de j nederlagen haar naar den mlddenmoot terug- drongen, alwaar Vlissingen thans een goede plaats inneemt. De ontvangende club Axel staat nog steeds op de onderste plaats en de twee resteerende wedstrijden zouden haar de redding moeten brengen. Dat is nog mogelijk en daarom verwachten wij in Axel een zeer vinnigen strijd. Derde Klasse. Temeuzen IIHulst. De reserves van Temeuzen cntvangen op hun terrein de geel-blauwen uit Hulst en krijgen dus tegenover zich een elftal dat in de rang- lijst boven haar staat, zoodat de gastheeren danig zullen moeten oppassen Willen zij er zonder kleerscheuren afkomen. Het wordt dus een wedstrijd waarin de capaciteiten ten voile zullen moeten worden aangewend. Een voor- spelling van den uitslag is in dit geval zeer lastig al zou aan de bezoekers de beste kansen moeten worden gegeven. WAT BRENGT EEN INTERNATIONALE WEDSTRIJD OP? |Mede in verband met het door minister Marchant geopperde plan om een internationa- len voetbalwedstrijd te organiseeren ten bate van het Concertgebouw-Orkest, is ons de vraag gesteld, Welk bedrag een dergelijke wed strijd wel opbrengst, schrijft het R. Nieuwsbl. Laten wij een HollandBelgie-wedstrjjd, waarvoor de entr^eprijzen altijd verhoogd zijn, even bulten beschouwing, dan bretigt een ge- wone interland-wedstrijd bruto aan kaartver- koop en programmarecht ongeveer f 68.000 op. Hiervan gaat o.a. ruim f 12.000 aan belasting af en ongeveer 23.000 voor de N.V. Neder- landsche Sportpark, terWijl de onkosten ver- der ongeveer 5000 bedragen. Schoon over blijft er voor den KNVB een hedrag van ruim 27.000. Een HollandBelgie-wedstrijd brengt aan kaartverkoop en programmarecht ruim /88.000 op. Hiervan wordt ruim 15.000 belasting be- taald, terwijl de N.V. Nederlandsche Sport- park ruim f 30.000 ontvangt. Nadat de verdere onkosten in mindering zijn gebracht, blijft er voor den KNVB een bedrag over van bijna f 33.000. Inderdaad zijn dit cijfers, die in staat zijn den KNVB in den tegenwoordigen tijd henijd te maken! WIELERBAAN TER NEUZEN. Op 24 Maart a.s. gereed. De werkzaamheden aan de nieuwe Ter Neu- zensche Wielerbaan vorderen naar wensch. AUes wijst er op, dat de baan op 24 Maart a.s. geheel gereed zal zijn, zoodat als dan nog een achttal dagen beschikbaar zijn om te stijven enz. Op 2e Paaschdag zal dus de afficieele opening knnnen plaats vinden en zal het eer ste programma Worden afgewerkt. Het wordt een elite baantj^ van 200 m^er, uitmuntend geschikt voor opwindende koppel- wedstrijden, maar tevens niet minder doel- matig voor wedstrijden achter kleine motoren. De bochten zijn dermate stijl dat zeer groote snelheden kunnen worden bereikt, waarvoor courses met motorgangmaking met het groot- ste gemak kunnen worden gehouden. |De tribune, geheel overdekt, met daaronder de bureaux voor directie, waschkamer en 7 cabines voor de renners, wordt zeer modem ge- arramgeerd. Het geheel wordt een schitterende wielerbaan voor alle wedstrijden geschikt. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat allerwege, in Ter Neuzen zelf, maar ook in de omgeving, Hoek, Zaamslag, Axel, Sluiskil, Sas van Gent enz. de nieuwe wielerbaan het onderwerp van bespreking en sympathie uit- maakt. Men hunkert naar het oogenhlik waar- op de officieele opening zal plaats vinden en de eerste wedstrijden een aanvang zullen nemen. Het eerste program belooft dan ook reeds van den inzet af, emotionneerend te worden. Vier beste Nederlandsche onafhanke- lijk-koppels, benevens een drietal Belgische, zijn reeds geengageerd voor den 2den Paasch dag, o.a. het Haagsche koppel Bronger Pootjes, Crooimans van Rotterdam en J. Fran- ken van Tilburg, Quax en Peix van Meersen (Limiburg) en van KraayVan Vlerken van Helmond. Deze 4 uitstekende onafhankelijke Hollandschs teams zullen den strijd aanbin- den tegen drie prima Belgische tweetallen. Een koppelwedstrijd die inderdaad belooft en die voorafgegaan zal worden door diverse voor- wedstrijden. Geizien dit alles, zal zonder twijfel de nieuwe Ter Neuzensche wielerbaan op tweede Paasch dag reeds geheel vol loopen. Bij goed weer zullen duizenden dat schouwspel willen zien. OVERTREDING LOTERIJWET. De politie te Groningen heeft tegen L. G., houder van een loterij-kan'toor in de Ubbo Eknmiusstraat te Groningen proces-venbaal opgemaakt ter zake van overtreding van de Loterijwet. In zijn kantoor werd een aantal ■briefjes, uitgegeven door de ooop. vereeniging Piet Hein U.A., een z.g.n. administratde- en trusteekantoor te Rotterdam, in beslag ge- nomen. Ook te Zwolle heeft de politic 1497 z.g. in- schrijfbriefjes van deze instelling in beslag genoanen. Naar Zwolie waren verizonden 1500 stuks, waarvan geplaatst3. Proces-vertoaal werd opgemaakt. De inschrijfbriefjes of loten, zooals zij werden genoemid, waren uitgegeven door de coop. ver. Administratie- en TrusLee- kantoor U.A. en de coop. ver. tot exploitaiie van onroerende goederten Piet Hein te Rotter dam, doch ovcrgedragen aan een andere maatschappij. I VALSCHE KWARTJES. Zaterdagavonid werd in een cafd aan de Lange Pannekoekstraat te R'dam een beizoe- ker aanigesproken door een man, die hem een aantal valsche kwartjes liet zien. De man vroeg den ander, of hij deze nagemaakte geldstukken in omloop wiLde brengen. De aangc.,prokone waapscnuwde evenwel de politie en deze hield den anderen man aan. Deze bleek de 34-jarige metselaar F. J. R. te zijn. De valsche kwartjes werden in beslag genomen en R. werd opgesloten. Uit het ver dere onderzoek bleek, dat R. den laatsten trjd1 veel omgang heeft gehad met den 31-jarigen W. B., dien hij in het Huis van Bewaring had leeren kennen. Bij huiszoeking in de woning van dezen W. B. werden eenige stuikken metaal gevonden, van hetzelfde materiaal als waarvan de valsche kwartjes waren gemaakt. Deze B. is daarop ook aangehouden en hjj bekende al spoedig, een groot aantal valsche kwartjes te hebben gemaakt. Hij had hen niet alleen aan R. gegeven, maar ook aan den 21-jarigen grondwerker P. F. M., den 29- jarigen bankwerker G. v. d. W. en de 29-jarige E. van L. Ook deze drie personen zijn aan gehouden. Zij bekenden een aantal valsche kwartjes in omloop te hebben gebracht. Voornamelijk hebben zij deze bij automaten gebruikt. De kwartjes zijn vrjj gebrekkig na- gemaakt, van lood en tin. De vijf verdaeh- ten zijn in het Huis van Bewaring opgesloten en ter beschikking van de justitie gesteld. V OORT VLU CHTIG. De 16-jarige De J. en de 16-jarige N. uit Groningen, die Woensdag voor den kantonrech- ter aldaar moesten verschijnen, hebben Maan- dagavond de ouderlijke woning verlaten en zijn daarin niet meer temggekeerd. Men neemt aan, dat zij via Nieuweschans naar Duitschland zijn gevlucht. De politie, die een onderzoek insteilt, heeft de verblijfplaats van de jongens nog niet kunnen ontdekken. Uit het kanaal tusschen 't Zand en Zijldijk in Groningen, is het lijk opgehaald van de 20- jarige dienstbode A. S. uit Krewerd. Hoe het meisje in het water is geraakt kan nog niet vastgesteld Worden. Haar rijwiel werd op den weg langs het water gevonden. De poli tie uit Loppersum stelt een uitgebrcid onder- tapU in BRANDSTICHTING. Te Broek op Lamgedijk is Woensdagnacht een zekere G. S. gearresteerd, verdacht van brandstichting in het pakhuis van de firma Slot Bonnet aldaar. Na een langdurig ver- hoor, heeft S. hekend den brand te hebben gesticht. DRAMA TE UITGEEST. In het pakhuis van de firma J. S. Visser, groothandel in gedistilleerd, wijnen, bakkersar- tikelen, kmidenierswaren enz., gevestigd aan den Middelweg te Uitgeest, heeft zich Don- derdagmiddag een emstig drama afgespeeld, omtrent de oorzaak waarvan men tot dusver nog in het duister tast. Toen de firmant, de heer W. G. Schoen- maker, omstreeks kwart voor twee, van zijn naast de zaak gelegen woning temgkeerde, trof hij in het pakhuis zijn beide knechts aan, hevig bloedend voorover liggend <jp den grond. Bij den een, een 64-jarigen M. Twisk, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken, de an der, de 36-jarige P. van den Kommer, was nog in leven, hoewel zijn hals bijna was doorgesne- den en hij in het gelaat en aan armen en han- den tal van snijwonden vertoonde. Twisk was eveneens emstig toegetakeld. Hij had een groot aantal snijfwonden in het gelaat en ook zijn armen en handen waren emstig gewond. Naast de mannen lag een mes. Onmiddellijk werden dokter Brugman, die tegenover de firma woont, en de politie ge- waarschuwd. Deze waren spoedig aanwezig, evenals de burgemeester, de heer J. M. van Roosmalen, die van het geheurde op de hoogte was gesteld. Van den Kommer, die bewus- teloos was, werd op last van den geneesheer naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. In den loop van den middag hebben de of ficier van jusititie, m'r. G. C. B. van der Feen Lille en de andere Leden van het parket to Alkmaar, ter plaatse een onderzoek ingesteld. Het lijk van Iwisk is in beslag genomen. Om trent de toedracht van het geheurde is niets bekend. Twisk was weduwnaar, van den Kommer is gehuWd. Nader meldt men uit Uitgeest: De toestand van v. d. K. is nog zeer emstig. Men heeft nog geen verhoor kunnen afnemen. Aangezien het vaststaat, dat er tusschen de beide knechts altijd een goede verstandihou- ding geheerscht heeft althans noch bij de firma, noch in hun omgeving was iets he kend, dat zou kunnen wijzen op het bestaan van een veete of iets dergelijks strekt het onderzoek dat de justitie onmiddellijik ter hand heeft genomen, zich ook uit tot de vraag of men hier met een misdaad door een ander te doen heeft. Er zij nog aan herinnerd, dat eenigen tijd geleden bij dezelfde firma een diefstal is ge- pleegd van een groote hoeveelheid jenever. De dieven zitten nu adhter slot en grendel. De beiide mannen waren in deze zaak, die bin- nenkort voor de rechtbank te Alkmaar zal worden behandeld, als getuige gedagvaard. INBRAAK IN EEN POSTKANTOORTJE. Te Bunde hij Maastricht is in den nacht van Zondag op Maiandag in het postkantoortje ingebroken. De poststukken werden geopend, twee postzakken werden meegenomen. Hier- in zaten echter geen brieven van waardte. daar de geldswaandige stukken door den ibureauhouder reeds waren opgeborgen. De politie heeft de zaak in onderzoek. DRAMA OP KOLItLANDSCiL.: HOFSTEDE. Op een boerenhofstede in Koerland heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld. In den loop van een familietwist schoot de boer zijn schoonmoeder dood, richtte vervolgens het wapen op zijn vludhtende vrouw, die getuige was geweest van de daad en trof haar met twee kogels doodelijk in het hoofd. Daarop opende hij het vuur op zijn beide zwagers. van wie hij een verwonddte, nadat hij ten slotte de veestal en een schuur van zijn schoonmoeder had in brand gestoken, maakte hij een einde aan zjjn leven door ophanging.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5