Bericht In verband met den PAASCHVEEMARKT op Woensdag 21 Maartwordt beleefd verzocht advertentien voor ons nummer van a.s. Vrijdagzoo vroegtijdig mogelijk in te zenden. Administratie Ter Neuzensche Courant. I Gemengde Berichten Sport gf'-." ■IST- MIDDELBURG. VLISSINGEN. SELZAETE. n ii n RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. HET VERGAAN VAN DEN TORPEDOBOOTJAGER TOMOTSOEROE. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Het woord was daarna aan den heer Hs. T .rjk tot het voorlezen van zijn jaar- v.. _.0. ^eze was waar hem het gras voor de vocien was weggemaaid tamelijk beknopt, doch vond daarin n-og ruimscboots gelegen- heid zijn eveneens danlcbare stemming te ont- fboezemen. Hij ging nog iets dieper op ver- schillende reeds gememoreerde aangelegen- heden m en besloot met erop te wijzen dat God in zijn gemeene gratie van Cnristelijk Axel „Asaf" heeft gesahonken. In haar eminenten voorzitter weet hij, gezien de nauwe saanenwerking met hem iemand die al zijn energie en lierde aan daze vereeniging verpand heeft. 'Oak voor hem is het teen jubneum-jaar, 15 jaar is hij voorzitter. En dan de toewijding en ijver met welke hij zich in dienst van het kinderkoor stelt. Deze is meer dan voorbeeidig, daar het kinderkoor reeds van een onlberekenbaar nut voor het groote koor bleek te zijn. In finantieel op- zicht rekent hij op een biijvende en stijgende gunst. Door de tijdsomstandigheden ganood- zaakt, had men in het afgeloopen jaar het donateurs-aantal weten op te voeren, hetgeen een 30 meer aan baten had opgeleverd, maar als het kan moeten de bijdragen zoo- mogelijk worden verhoogd. Spreker releveert nog de waterige reizen naar Wemeldinge en Breskens en de hoogtij-dag die voor „Asaf" is geiegen in de Kerstuitvoering die ook in 1933 weer zoo schitterend slaagde. Zelfs over de kritiek in de pers is niet te klagen, al be- hoefI het niet zoo gedurfd te zijn als nog onlangs geschiedde. Een tikje minder vindt hij ook nog goed, waarmede hij met een enthousiast woord zijn jaarljjksch overzicht beeindigde. Door eenige leden van het kinderkoor werd hiema een aardige scene opgevoerd getiteld „De Dwergjes en de Fee", die van toepassing was op het jubileum van „Asaf". Het koor be trad vervolgens het tooneel om achtereenvolgens a capeha uit te voisren de Psalmen 122 eh 138 van Sweelinck, het Sanctus (vermoedelijk van Bach) en het „Wiihelmus", nummers die wrj voor het mee- rendeel reeds vroeger hoorden en waarvan de uitvoering ditmaal, in de blijde stemming van het 20-jarig feest, tils het ware nog werd verbet.erd. Vooral Psalm 122 werd op bijzon- der voortreffelijke wvjze ten gehoore ge- bracht. Goede wijn behoeft echter geen krans! Het woord was daarna aan eenige afge- vaardigden van zustervereenigingen, waarbjj „Asaf" in haar praeses werd gehuidigd namens de vereeniging „Zingt den Heere een nieuw lied" van Zaamslag door den heer Wijne en door „Hosanna" bij monde van den heer C. Smies. Eerstgenoemde uitte zjjn bewonde- ring voor „Asaf's" veelvuldige schitterende .prestatie's en hoopte dat het ingetreden decennium nieuwe lauiweren aan haar roem- rijk vaandel moge hedhten. Laatstgenoemde bracht in harteiijke bewoordingen de beste wenschen der plaatselijke zuster-muziekver- eeniging over. De voorzitter hoopte op een ibestenuigde vriendschap met Zaamslag die om haar permanent karakter ook in de toe- komst prettige boot- en autobus-reizen in het verschiet stelt en de heer Smies kan steeds op medewerking en steun van „Asaf" rekenen die deze wederkeerig had beloofd. Schriftelijke gelukwenschen waren inge- komen van de Chr. zangvereeniging „De Lofstem" te Kloosterzande en van den burge- meester, die zioh wegens uitstedigheid ver- ontschuldigde. De heer I. Brakman meende als oud-direc- teur niet longer te mogen zwijgen en betrad met den heer J. J. de Ridder, eveneens oud- directeur het feestelijk getooide podium, nadat ook het kinderkoor bij wijze van verrassing een op dezen avond toepasselijk lied op de wijze van „Piet Hein" had ten gehoore ge- bracht. Wij hebben van avond een prettig feest Tezamen met groote menschen Dat vinden wij zoo leuk (bis) Je kan niets beters wenschen. Hoezee, hoezee, voor 't kinderkoor hoezee, En onze directeur (bis) Die stelt ons nooit, ons niooit teleur (bis). Des zomers dan gaan wij met z'n alien [naar het strand Dat is een reuze dagje, Dan hebben wjj zoom pret (ibis) Dat doen wij graag dat snapje, Hoezee, hoezee, voor 't kinderkoor hoezee: En onze directeur (his) Die stelt ons nooit, ons nooit teleur (ibis) Wij zijn ook van de zomer naar Breskens [geweest Het regende met stroomen, Toch zongen wij maar door (Ibis) En zijn er goed gekomen, Waardoor, waardoor de directeur die ging [ons voor, Dat gaf ons goeden moed (his) En kregen we alien een pluim op den [hoed (bis). De directeur die broJit wel eens. Als wij niet ijv'rig leeren, Maar dat gaat gauw voorbij (Ibis) AJs wij dan maar flink studeeren, O ja, o ja, dat dcien wij dan, ja ja, Dan is hij weer tevree (ibis) Wij zingen alien vroolijk mee (bis). Le F eber U werd directeur van 't kinderkoor Nu 15 jaar geleden, Wij wenschen U geluk (his) En huldigen U heden Hoera, hoera, en nog eens weer ho era, Voor onzen u.iecteur (bis) Dat" zoo iets nog eens weer gebeur (bis) Als bijzondere hulde en souvenir werd nevens een schitterende bloemenmand dit lied aan den voorzitter-directeur van het kinder koor overhandigde. Deze wist niet wat daarop te zeggen, maar beloofde dat hij het gedicht in een lijstje boven zijn bed zou ihangen, opdat het hem eiken dag aan den onvergetelijken avond van heden zou helpen denken. De beide oud-directeuren waarvan de heer I. Brakman, eenigszins tegen wil de barensweeen der vereeniging had helpen doormaken wenschte toenemenden bloei en de voorzitter antwoordde daarop dat aan hem in den zoon die nu op zijn plaats staat dub be) wordt vergoed wat hij in de eerste jaren toen de vereeniging de kinderziekte-periode door- majakte moest missen. De heer De Ridder's hart popelde en kon tegenover „Asaf" waar- voor hij zooveel zweet en nachtelijken arbeid opofferde onmogelijk zwijgen. De vereeni ging was zijn opstaan en naar bed gaan, hetgeen hij nitet zegt tut zelfverheffing maar uit een oprecht hart. ,,Asaf" heeft hij lief ge'nad, maar al is de band nu slapper, hij heeft het nog lief. In de jaren van moeite en strijd ervoer hij dat <56n doode vlieg des apo- thekers zalf stuitende maakt en dat geldt ook nu nog. Eaten de leden de opoffering begrij- pen van de zijde van hun directeur. Zijn vrouw heeft dikwijls gezegd: ,,dat is zoo geen doen!" En ook Brakman's vrouw zal daar van mee kunnen spreken. Studeer voort met lust en ijver en tracht de afdeeling uitmun- tendheid te bereiken! is den sueces-wensch waardmede hij eindigt. De voorzitter dankt voor de goede woorden van den heer De Ridder en dacht al hij zich zelf: ,,Zie je wel, daar heb je hem weer. Nog altijd hetzelfde ventje!" Hij herinnert aan den tijd toen hij hem letterlijk van Spui heeft moeten halen om den dirigeerstaf op te ne- men. Eindelijk zei hij: ,,Ik zal eens komen en zien wat het is!" Maar in dat taaie en in die overredingskracht die moest worden aangewend bleek later ook het vuur en de energie te schuilen om „Asaf" tot het peil op te voeren waarop wij nu staan en spreker vraagt in geestdrift eens een plaats te wijzen in Zeeland waar met dit aantal zielen op het gebied van muziek en zang wordt gepresteerd wat in Axel gepresteerd wordt. Een der evenementen op dezen avond was nog het aanbieden van een schitterend boek- mie's ten bedrage van 10 en resp. 9 X 5 zijn gewonnen door onderstaande dames en heerem le prijis mej. Tannelke Dekker P 25; 2e prijs dhr. P. Dekker P 25; 3e prijs mej. M. A. de Ruijter, Nieuwstraat; 4e prijs mej. Maatje Wiemes, Weststraat D 47; 5e prijs mej. A. v. Cruijningen, Prins Hendrikstraat EE 40; 6e prijs mej. M. Vereecken, Oosterstraat E 49; 7e prijs mej. Corrie Platteeuw, Julianastraat E 155; 8e prijs dhr. Jacob Overdulve C 44; 9e prijs mej. El. Geelhoedt, Oude Weg; lOe prijs dhr. A. J. Hamelink H 37. Onder de deelnemende winkeliers zijn 10 prachtige medaille's uitgeloofd, die inmiddels door het bestuur der winkieliersvereeniging zijn uitgereikt. De jury voor toewijzing der prijzen aan het publiek bestond uit de heeren: J. A. Breepoel, A. Verschelling en A. J. Schieman. werk namens „Asaf'' en haar kinderkoor aan den directeur van de hand van den heer Albert Schweitzer over de werken van Joh. Seb. Bach. Deze verrassing overweldigde den directeur letterlijk en de bescheidenheid die naast zijn bekenden kunstzin den heer Brakman steeds siert, deed hem ook bij deze gelegenheid naar woorden zoeken. Zichtbaar bewogen bracht hij dank voor dit schitterend geschenk en beloofde daarvoor naar z[jn be- scheiden kunnen zijn beste krachten in zoo mogelijk nog toenemende mate aan het heil van „Asaf" te blijven wijden. Het nog volgende nummer voor de pauze was het optreden van de op het pad der kunst meergevorderde mejuffrouw Gretha van Melle uit i^Mrkens, die op eminente wijze ten ge- hoorlKracht een aria uit „Elias" en een uit „Josua" (van Mendelssohn). ,,Gave kimst" mogen wij met het optreden van deze gaste op „Asaf's" herdenkingsavond vermelden. Hare warme sopraanstem, die deze „hoogere" compositie's zoo diep bleek te doorvoelen en beheerschen schonk ons een der hoogtepunten van den avond. Om dit genotene te laten bezinlren was het verstandig van den voor zitter een korte pauze aan te kondigen in welke tegen luttelen prijze van wege „Asaf" drank en spijze werd rondgediend door be- reidwillige dameshanden. Na de thee volgde piano-solospel door mevr. Moerdijik uit Zuiddorpe, voorafgegaan door een paedagogisch woord van den voorzitter over het gebodeneeen legendarisch gebeu- ren dat zich afspeelde bij storm op een meer om de figuur van den Heiligen Franciscus. Deze compositie stelde zicht- en hoorbare zware eischen aan mevrouw Moerdijk. Het kinderkoor voerde hiema het tweede deel van haar repertoire, dat nog wel meer in den smaak bleek te vallen dan het eerste gezien de opendoekjes die volgden op „De Geniemuziek" en het ,,Klepperliedje". Maar ook ,,Een jongen hoort op het water thuis" viel bijster in den smaak. De bekende zanger Jos. Moerdijk uit Zuid dorpe gaf daarop een paedagogische demon- stratie in „Volkszang". De heer C. Koster bracht een excellente saxophoon-solo ten ge hoore, terwijl de heer Edmund Gittenberger van Zaamslag Axel opnieuw liet genieten van zijn capaciteiten als violist. Achtereenvolgens bracht hij ten gehoore „Gavotte" van E. N. Meihul en het vioolooncert van Seitz No. 4 in D.dur. De bijzondere gaven van dezen veel- belovemden jongeman wekten de toekomst- verwachtingen van een virtuoos. Hij werd aan den vleugel begeleid door mej. Kosten. De artistieke gaven van mej. Gnee van Melle en den heer Jos. Moerdijk vormden daarna nog eens hoogtepunten van den avond. Mej. van Melle liet nog hooren ,,Madonnakindje" van Cath. van Rennes en „Hij bad op eenen berg alleen" van Guido Gazelle, terwijl zij als toegift nog zong het ,,Halleluja" van Mozart. De heer Moerdijk bracht nog ten gehoore een solo uit „Juda.s Maccabeus" van Handel, „Hemelhuis" van Hullelbroeck en „van Holland wil ik zingen" van Am. Spoel. Deze uitingen van grooten kunstzin werden onderbroken door de minder gelukkige opvoe- ring van een tooneelstukje dat in de afwer- king van het schitterende wel overladen pro- gramma de eenige dissonant vormde. Wij zullen echter bij zooveel goeds dat gehoden werd geen zout op deze slak leggen. Beter geslaagd was een pantomime getiteld „Bij den Tandarts" waarbij men het uitgierde van de pret, terwijl bij wijze van afwisseling ook nog werd vertoond een imitatie-spreekfilm „Achter de schermen". Het draaide naar tweeen toen de heer Moerdijk zijn toegiftnummer „Hemelhuis" had beeindigd en heleefden reeds de prille morgenuren toen wij na het zingen van den Avondzang en dankgeibed van den heer Jan le Feber in de Zeestraat stonden. Het was een welgeslaagde, schitterende succesavond deze herdenkingsbijeenkomst van ,,Asaf". tlitslag etalagewedstrijd .,E. M. M." De uitslag van de 10 mooiste etalage's in de ter gelegenheid van de tentoonstelling met winlkelweek gehouden etalagewedstrijd, aan welke door 80 Axelsche winkeliers werd deel- genomen is als volgt: le prijs Albert Heijn 1 9p.; 2e prijs C .Geel hoedt 18(4 p.; 3e prijs Gelbr. van Rijn 18(4 p.; 4e prijs J. K- Esselbrugge 18 p.; 5e prijs DekkerVermeulen 18 p.; 6e prijs D. de Blaaij 17% p.; 7e prijs A. P. Esselbmgge 17% p.; 8e prijs J. VerstratenBoer 16% p.; 9e prijs Jac. Houg 16% p.; lOe prijs P. War mer 16% p. De meest verkoopkrachtige en mooiste etalage was die van den heer G. J. A. de Jonge, directie Axelsche Radio-Centrale en Electro-Technisch Bureau, annex winkel- en electriciteits-artikelen met 19% p. Deze wenschte evenwel als zijnde bestuurslid van ,,E. M. M." voor geen prijs in aanmerking te komen. De onder het publiek uitgeloofde geldpre- Ernstig ongeval. Hedenmorgen had alhier een emstig onge val plaats. De 21jarige v. d. D. was in zijn werkplaats bezig met het repareeren van een automatische revolver, waarvoor hij het wapen in een bankschroef had gezet. Op het oogen- blik, dat hij in den loop keek, ging plotseling het wapen af en de kogel die boven het linker- oog in het hoofd ging, doorboorde den geheelen schedel. In ernstigen toestand is de ongeiukki- ge naar het gasthuis vervoerd. Valschheid in geschrifte. Door de politie alhier is proces-verbaal opge- maakt tegen een jongen, die een aan een ander geadresseerde postchbque valschelijk heeft on- derteekend en op het postkantoor heeft ge- ind. Een handige ontslagene. Gisterenmorgen kreeg een persoon uit Haar lem, die in het huis van bewaring alhier een hechtenisstraf had uitgezeten, een spoor- kaartje om naar Haarlem terug te keeren. Te Goes verliet de man echter den trein en leverde zijn kaartje tegen betaling bij het stations- personeel in. De stationschef vond aanleiding hiervan zijn collega te Middelburg op de hoogte te stellen en deze deed dit den directeur van het huis van bewaring. Dit had tot gevolg, dat de ontsla gene te Goes weer in handen der politie viel en naar Middelburg werd overgebracht, waar proces-verbaal wegens verduistering volgde. Zijn handig bedacht plan om aan geld te komen viel dus leeltjk in duigen, want het geld, dat hij te Goqs voor zijn kaartje kreeg, is in be- slag genomen. De maatschappij Zeeland. Tot regeeringscommi iris voor het post- vervoer bij de Stoomv; rtmaatschappij Zee- land is benoemd de heer jhr. mr. J. W. Quar- les van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland. Aanranding van een schepeling. Aan de fahriek van Kuhlman aan den lin- keroever van het kanaal Ter NeuzenGent liggen thans drie stoomschepen gemeerd, resp. van Spaansche, Duitsche en Russische na- tionaliteit. Maandag kwamen opvarenden van die stoomschepen uit het caf6 „Het Anker" en wachtten toen een bootsman van het aan de cokesfabriek liggende Engelsche stoomschip op. Zij vielen dezen aan; in het gevecht dat ontstond, heeft een der aanvallers, naar men vermoedt een Spanjaard, den Engelschman met een mes in den rechterarm gesneden, waardoor de pols Werd afgesneden. De aan- randers sloegen daama op de vlucht naar hun schepen. Het slachtoffer is naar een kliniek te Gent vervoerd. Het parket uit Gent is voor een onderzoek ter plaatse overgekomen. vliet op bezoek had, behaalde eveneens met 20 de overwinning. Tenslotte behaalde Oostburg II op eigen terrein een flinke overwinning (72) op de reserves van IJizendijke. 3e Klasse B. In de 3e klasse had Axel in haar eerste ver- liespunt te boeken. Op bezoek bij Sluiskil II, deelde zij daar met 66 de punten. Hontenisse II moest in BKW haar meerdere erkennen en verloor met 1—2. De grootste overwinning werd behaald door Westdorpe II, dat het tWeede elftal van Com Boys met 210 verpietterde. De stand in de onderscheidene afdeelingen is thans als volgt: le klasse B. Temeuzen HI 12 10 1 1 41—24 21 Hoofdplaat 12 9 1 2 47—13 19 Breskens II 12 7 2 3 36—23 16 Oostburg 12 5 - 7 30—28 10 Biervliet 12 3 2 7 26—35 8 F.C. Sluis 12 2 2 8 19—54 6 Sasput 12 1 2 9 20—42 4 le klasse C. Sluiskil 10 9 1 3610 18 Axel H 10 7 3 37—23 14 ONW 10 4 1 5 23—23 9 Stoppeldijk 10 4 6 19—30 8 STEEN 10 3 7 14—38 6 Hontenisse 10 2 1 7 22—27 5 2e klasse C. Com Boys 9 8 1 4923 16 Scheldestr. 9 5 1 3 2623 11 BKW 8 4 1 3 37—30 9 Tern. Boys 10 4 1 5 3129 9 Temeuzen IV 8 3 5 2234 6 Westdorpe 8 1 7 17—23 Westdorpe 2 winstpuntien in mindering wegens niet opkomen. 2e klasse D Zeeduivels 12 11 1 5810 20 Hoofdplaat H 13 9 4 34—27 18 Biervliet II 12 6 1 5 37—28 13 Breskens m 12 6 6 2732 12 IJzendijke H 14 4 1 9 2451 9 Sasput II 12 4 1 7 32—36 7 NGD 9 3 1 5 16—20 7 Oostburg n 10 2 8 1537 4 Zeeduivels en Sasput II elk twee winst- punten in mindering wegens niet opkomen. 3e klasse B. STEEN H ii 8 2 1 47—19 18 Axel HI 8 7 1 44—16 15 Hontenisse 12 6 1 5 36—32 13 Sluiskil H 10 5 1 4 40—41 11 Westdorpe 8 4 1 3 38—22 9 Oranje II 10 3 3 4 27—29 9 Zuiddorpe 11 3 2 6 23—31 8 Com Boys 12 2 1 9 29—63 5 BKW II 9 1 1 7 12—43 3 Othene 8 7 1 36—11 15 ZSC 8 4 4 25—26 8 Driewegen 8 4 4 24—29 8 Hoeksche Boys 8 2 1 5 21—25 5 Hoek 8 2 6 16—31 4 HOOGER BEROEP. Door J. F. d. K., oud 38 j., directeur eener scheepsbouwerrj maatschappij te Ter Neuzen, is hooger beroep aamgeteekend tegen een von- nis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Veilig- heidsiwet is veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Idem door J. A. v. H., oud 32 j., molenaar te Biervliet, tegen een fflfe v:th den kanton rechter te Oostburg, waarbij hij wegens over treding der Arbeidswet is veroordeeld tot f 100 boete of 25 dagen hechtenis. Door den ambtenaar van het O. M. is even eens hooger beroep aangeteekend. Failliet verklaard: L. Dieleman Hzn., bierbottelaar, wonende te Axel. Rechter-commissaris Mr. A. van der Hoop, Curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. ZEETJWSCHE VOETBALBOND. Langzaam begint de competitie haar einde te naderen. In de hoogste klassen is men reeds uitgespeeld. Alleen in de 3e klasse zal het nog wel eenigen tijd duren, daar het seizoen hier zeer onregelmatig is verloopen. 2e Klasse D. In de 2e klasse D houdt Hoofdplaat moedig vol, thans won zij haar uitwedstrijd tegen NGD met 02. Zondag kan reeds blijken of hun volharden succes kan hebben, daar dan de lei- ders een betrekkelijk zwakke tegenpartij te bekampen krijgen. Breskens III, dat het tweede elftal van Bier- EEN 100-JARIGE ZUID-BEVEEANDSCHE. Op 21 Maart a.s. hoopt mej. wed. Groot- jansMeulmeester te Kruiningen haar hon- derdsten jaardag te vieren. Ze is op £6n na de oudste ingezetene van Zeeland. De bijna lOOjarige, die de Zuid-Bevelandsche kap draagt, mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. Ze houdt nog van tijdig opstaan. Haar eten smaakt haar nog best. Als ze haar ontblijt binnen heeft, neemt ze haar plaatsje voor het raam en blijft daar het groot ste deel van den dag zitten. Omdat haar ge- zichtsvermogen nog redelijk goed is, kan ze alles nog volgen, wat er passeert. Ze is alleen wat doof en ze is moeilijk ter been, zoodat ze niet veel verder dan de kamer komt. Haar geestvermogens zijn eveneens nog goed in orde, zoodat ze nog veel uit haar leven kan vertellen. Ze is al 42 jaar weduwe en van haar tien kinderen zijn er nog vijf in leven. Haar man was de laatste veerman van het Sloe, die de reizigers van den Walcherschen naar den Zuid-Bevelandschen oever of omge- keerd overzette. Toen het Sloe in verband met den spoorwegaanleg werd afgedamd, werd haar man sluisknecht te Hansweert. En niet ver van dit dorpje slijt ze nu haar laatste levensjaren. SPOORWEGONGEVAL BIJ ZWOLLE. Hedenmorgen te kwart over zeven heeft nabij Zwolle een spoorwegongeluk plaats ge- had, dat, ofschoon veel materieele schade aan den trein werd 5pgeloopen, geen menschen- levens eischte. De trein no. 1359, die te 7 u. 2 van Zlwolle naar Stadskanaal vertrekt, en die bestond uit locomotief, tender, 3 perosnenwa- gens, bagegewagen en goederenwagen, ont- spoorde nabij de plaats van vertrek. Eocomo- bestond uit locomotief, tender, 3 personenwa- ontspoorden, bagage- en goederenwagen kan- telden eveneens. Aan locomotief, tender en beide laatste wagens werd de meeste schade toegebracht. De personen, die in de wagens zaten, beliepen geen noemenswaardig letsel. BEDROG MET V ARK UNS.M EltKEN De correspondent van de Telegraat' meldt: De gemoederen in het anders zoo rustige dorp bij Ziwolle zijn in opschudding gebrac'nt als gevolg van een emstige fraude, welke dezer dagen aan het licht is gekomen en ge- pleegd is door een der functionnarissen te Heerde, belast met werkzaamheden voor de Crisi-Varkens-Centrale. Wat toch is het geval? Tot secretaris .van het district Heerde der Gewestelijke Crisis- Varkens-Centrale was op voordracht van de Geldersch-Overijselsche Landbouw Mij., aan- gesteld de heer W. de Brake, raadslid te Heerde, iemand, die in het publieke leven te Heerde een vooraanstaande persoonlijkheid was. Hij genoot dan ook zeer groot ver- trouwen. Achteraf hlijkt, dat hij daarvan mishruik heeft gemaakt, daar hij varkens, waarvoor geen oormerk beschiktoaar vas, toch van een menkteeken voorzag. Daartoe liet hij varkens "bij zich aan huis van een merkteeken voorzien, waartoe hij gebruik maakte van reserve-oormerken, wel ke hij in zijn kwaliteit van secretaris onder zijn berusting had. De oormerker, zekere Baverkamp, had geweigerd, zijn medewerking tot deze frauduleuize handelingen te ver- leenen, waarom De B. zijn to&vlucht had ge nomen tot de medewerking van zijn stdefzoon, die in der tijd als reserve-merker was aange- steld. Hierdoor had hvj het tevens in de hand, om de zaak geheim te houden. Niettemin was het hekend geworden, dat de B. o.a. een wagenlading biggen bij zich aan huis had wil- len laten oormerken. De B. kocht de varkens goedkoop op, ver bene den den gangbaren prijs. Na de varkens gemerkt te hebben, verhandelde hij ze tegen een veel hoogeren prijs. Van dozen frauduleuzen varkenshandel legde De B. een lijst aan, die hij voorzag van de handteekening van Haverkamp. De handelingen van De B. Meven in Heerde niet onopgemerkt, want de varkenshandel werd hoe langer hoe levendiger. De inspectie van de Gewestelijke-Varkens-Centrale te Am- hem werd gewaarsclhuwd, die den tijd geko men acht'te om een onderzoek in te stellen. Dit is ook geschied. Eerst was de Geweste lijke Inspectie te Arnhem van plan, de zaaik te sussen en in den dootfpot te stoppen. Toen De B. echter voortging met zijn malversaties en er steeds meer gevallen aan het licht kwa men, achtte men den tijd gekomen om hem te schorsen en zijn functie over te dragen aan den heer Dijkhuizen te Oene. Zaterdag jl. is De B. in verhoor genomien op het gemeente- huis te Heerde; hij heeft hij die gelegenheid bekentenissen afgelegd; hij bevindt zicb thans in voorloopige hechtenis en het onderzoek is in vollen gang. Wij hadden nog een kort onderhoud met den oormerker, den heer Haverkamp, die zich evenwel liever niet over de zaak wilde uit- laten, temeer daar het onderzoek nog gaande is en hij daarop niet wilde vooruitloopen. Zooals gezegd bekleedt De B. tal van open- bare functies. Hij is o.a. lid van den gemeen- teraad en als zoodanig voorzitter van de Chr. Hist, rtaadsfractie, 'bestuurslid van de Ver. voor Christelijk Schoolonderwijs, voorzitter van de Zondagsschooivereeniging, leider van een Zondagsscho'ol en lid van den kerkeraad. Als secretaris van het district Heerde der Gewestelijke Varkenscentrale had verdachte onder zich al de varkens, Welke de boeren nog niet had'den kunnen gebruiken en kon hij na- gaan, welke plaatsen nog open waren op de lijsten. Bij het merken moet steeds tegen- woordig zijn de secretaris van het betreffende district der gewestelijke afdeeling. Bjj dit frauduleuze merken is verdachte dus de secretaris en de merker zelf geweest. Hij heeft echter den naam van den officieelen merker zelf onder de lijst gezet. Opmerkelijk is, dat de inspectie te Arnhem deze frauduleuze handelingen eerst geheim heeft willen houden, en den man pas in zjjn betrekking beeft gesoborst toen bet de spul- gaten uitliep. Wij vememen overigens, dat reeds berhaal- delijik klachten bij de Varkenscentrale zijn in- gabracht, zonder dat de klagera eenig ant- woord temg ontvingen. Volgens een bericbt van Reuter uit Tokio werd de omgeslagen torpedobootjager Tomot- soeroe met den kiel boven drqvend gevonden. Een deel van de bemanning bevond zicb eerst nog in leven en antwoordde op klopsignalen; Maandagavond verstomden deze antwoorden ecbter. Men vreesde, dat de gebeele beman ning van 113 koppen niet meef in leven zou zijn. Nader wordt gemeld: Nadat het wrak in de baai van Sasebo was gesleept, werd direct met het bergingswerk begonnen. Daarbij is men er in geslaagd drie leden van de bemanning te redden. Het bin- nendringen in het schip was echter niet mogelijk, zoodat de werkzaamheden eerst kunnen worden voortgeze-t, wanneer het wrak in het dok is gebracht. De drie geredde opvarenden van de Tomot- soeroe hebben meegedeeld, dat in de machine- kamer van de boot nog acht menschen in leven waren. De redders zijn bezig met het maken van een gat in de romp van het vaar- tuig om voor onverwijlde luchtverversching te kunnen zorgen. In de kringen der Japansche scheepabouw- deskundigen is men zeer onder den indruk van de ramp, welke men niet kon verklaren. Het plan bestond nog zestien booten te ,bou- wen van hetzelfde type als de Tomotsoeroe. TER NEUZEN. Maandag werd alhier in het Hotel des Pays-Bas door notaris Van der Schrieck te Aardenihurg ingevolge art. 1223 B. W. in het openbaar verkocht: een beste Hofstede in den Zevenaarpolder. gemeente Ter Neuzen, groot 26.79.26 Hectaren, bewoond door den heer D. E. de Krakervan Hoeve. Hoogste bieder was de heer W. Bedet te Ter Neuzen voor 48,962 of f 814 per gemet. MIDDELBURG. Ged. Staten van Zeeland hebben heden alhier aanbesteed het verbeteren van den weg PhilippineDriekwart, no. 23b van het Pro- vinciaal wegenplan wegvak „Yest Philippine". Ingeschreven werd als volgx: L. J. G. van der Ven te Koudekerke voor 26.600 M. Wande! te Schoondjjke en J. H. v.d. Ven te Vlissingen voor 26.590 P. Dekker te Veere voor 26.000 J. F. Cornells te Hoofdplaat voor 25.900 J. van 't Hoff te Hoek voor 25.800 P. A. Rammeloo en Adr. Job. Roegiers te Philippine voor 25.300 Th. Cambier te Breskens voor 24.860 J. Verheijke te Ellewoutsdijk voor 24.832 W. de Bockx te Hoek en A. Kerck- haert te Westdorpe voor 24.760 L. v. Boiven te Ellewoutsdijk voor 23.320 K. en J. J. Lucasse te Hontenisse voor 23.300 J. J. Jansen te Middelburg voor 22.970 Adr. Warrens en Jolh. Kindt te Hon tenisse voor 22.750 J. Jansen te Middelburg voor 22.265 Iz. Eagasse en Zn te Koudekerke voor 22.228 L. J. Dekker te Veere voor 22.225 <T. Wisse te Axel voor 21.753 P. Andriessen te Walsoorden voor 20.730 J. C. v. Drongelen te Walsoor den voor 20.080 A. P. Adriaansens te Hontenis se voor 19.800 P. F. Voet en P. F. de Waal te Hon tenisse voor 18.900 P. Dees te Ter Neuzen voor 18.500 - i Voor Sas van Gent: 13 Maart. Nederl m.s. VENUS, 167, ledig, Dordrecht. Voor Gent: 12 Maart. Deensch s.s. INGA, 876, fosfaat, Bougie; Eng. s.s. REYNOLD. 3145, kunstmest, Chili; Eng. s.s. MAURICE ROSE, 946, ledig, Rouaan. 13 Maart. Noorsch s.s." HERLEIK, 1414, fosfaat, Sfax; Fransch s.s. DANAE, 978. ledig, Rouaan. Van Gent: 12 Maart. Russ. s.s. VAAR- LAM AVANESOV, 3976, ledig, Batoem; Duitsch s.s. PETER, 306, ledig, R'dam; Eng s.s. DUNLEITH, 111, ledig, Antwerpen; Eng. BRONZITE, 237, ijizer, Derwenthaug. 13 Maart. Belg. s.s. CHARLES, 334, gem. Goole; Belg. s.s. MAJUMBE, 2277, restant, Antwerpen; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg.. Antwerpen; Eng. s.s. CURRAN, 408, kolen, Havre; Nederl. s.s. MERWEDE, 180, fosfaat, Yarmouth; Eng. ss. ORCHIS, 191, cement, Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2