dri Als men U zegt, Buitenland Sport - H« er s°*un TERNEUZEN, 12 MAART 1934 SELZAETE. VOETBAL. a SLUISKIL. SAS VAN GENT. der het Indonesische Volk tegen het Neder landsche gezag zullen wekken en bsvorderen? Het antwoord van Minister Colijn. De Minister van Kolonien, dr. Oolijn, heeft deze vragen aldus be antwoord: Vraag I. 1. Ja. 2. De vraag is niet wat de Pendidikan Nasional Indonesia heeft verklaard, doch hoe de leiders deizer organisatie zich hebiben ge- dragen. Vraag II. Hier te lande onbekend. Vraag III. Deize vraag wordt ontkennend ibeantwoord in verband met hist antwoord op pnnt 2 van vraag I. Vraag IV. Neen; juist omgekeerd. Daama werd toesproken de propaganda- DE ARBEOSBIENSTPLICHT VOOK STUDENTEN. een middel bestaat om de gevaren van een Wapeningswedloop te bezwaren. Dit middel is: een entente tusschen Frankrijk, Engeland en Italie. De Belgische regeering tracht die en tente te bevorderen en tevens waarborgen te krijgen voor Belgie's veiligheid. De minister j duidde omzicbtig aan dat dit plan een goede kans van slagen heeft en bezwoer de tegen- standers van de regeeringspolitiek het niet in gevaar te brengen door den eisch dat Duitsch- lands wapening binnen de perk en- van Ver sailles wordt gehouden. Een dergelijke eisch zou Belgie isoleeren van zijn vrienden, de drie genoemde groote mogendheden, die immers zelf de bakens van het wapeningsgetiji willen verzetten. 'Hijmans zeide verder woordelrjk, na de be- wering dat Belgie en Frankrijk het in de ont- wapeningsktwestie niet eens zouden zijn te heb- i ben gewraakt: „Belgie en de andere mogend- i heden zijn het eens om het gebruik van ge- 1 weld af te wijzen. Zij zijn het ook eens over de basis van een overeenkomst en over de nood- zakelijkheid om de Duitsche wapening binnen sche Studentenschaft puibliceert thans de uit- voeringsbepalingen voor het diensthalfjaar 1934. De arbeidsdienstplicht voor de abitu- rienten, die met Paschen a.s. de scholen ver- laten en na verkrijging van het diploma wil- x i.4.UA -.Tr.-n R TV/Toi De afdeeling voor arbeidsdienst der Dent- devoorgestelde grenzen te houden, en aan een K afdoende controle te onderwerpen. Deze con- trole moet algemeen en contractueel zijn. Wij moeten bovendien afdoende waarborgen be- komen wat betreft de 'Hitleriaansche forma- ties. Ook moet in de ontwapeningsconventie - - J een gezamenlijke actie Worden voorzien voor len studeeren moeten in den tyd van o ei het „evaj ,jaj- de conventie zou worden ge- tot 25 October 1934 vier maanden arbeids- scjj0n(jen- \yat wij thans zoeken zijn practisch en afdoende middelen om te beletten dat Duitschland zich vrij zou gaan herfbewapenen". dienst en zes weken kampdienst doen. De meisjes moeten 26 weken arbeidsdienstpicht doen. De nakoming dezer verplichting is voorwaarde voor de inschrijving aan de hoo- geschool. Uitgesloten van den arbeidsdienstplicht zijn buitenlanders en niet-ariers. Van den dienst- plicht kunnen worden vrijgesteld degenen, die voor het diensthalfjaar worden afgekeurd, degene, die katholieke theologie wil gaan stu deeren, en wie een studie wil maken, waar- aan ten minste een jaar practisch werk voor- afgaat, waarin hij in de bedrijven met arbei- Nieuw in deze verklaring is dat Belgie en j de andere mogendheden het reeds eens zou- den zijn over de basis van een overeenkomst. De vraag rijst of Eden die basis bij zijn bezoek aan Berlijn aan de Duitsche regeering heeft voorgelegd en zoo ja, wat hij daarop ten ant woord heeft gekregen. De Fransche nota, die dezer dagen te Londen wordt verwacht, zal daaromtrent misschien wat meer licht bren- i gen. XX, argaat, waarin mj in ae ueunjven uicl aauci- Hoe het zij, de mededeelingen van Hijmans ders samenwerkt en ook bulten den werktrjd t hebben de lucht, die er voor de Belgische re- kameraadschappelijk samenleeft met arbei- geering bijster dreigend uitzag, wat doen op- klaren. Het duurt trouwens nog enkele dagen, vermoedelijk tot Woensdag of Donderdag, voordat in den Senaat over de buitenlandsche politiek wordt gestemd. Tegen dien tijd zal men wellicht iets naders weten omtrent de overeenkomst, die aan Duitschland zal worden voorgesteld. ders. Uit het buitenland afkomstige Duitsche abiturienten kunnen aan het diensthalfjaar deelnemen. Op hen mag geen dwang worden geoefend. DE MOORD OP RAADSHEER PRINCE OPGELOST? Volgens de Liberto zou bij het O. M. te Parrjs een cijfertelegram van het O. M. te Dyon zijn binnengekomen, dat den raadsel- achtigen moord op raadsheer Prince oplost. Op grond van dit telegram zouden de voor- naamste Parijsche inspecteurs van politie on- verwijld opdracht hebben gekregen bepaalde onderzoekingen in te stellen. BELGIe EN DE ONTWAPENING. Er zal schrijft de N. R. Crt. wel geen land ter wereld zijn waar de ontwapenings- fcwestie zooveel belangstelling trekt als in Belgie. Door zijn ligging op den driesprong van West-Europa, waar van oudsher de con- HOE DOUMERGUE BEWAAKT WORDT. Reuter meldt uit Parijs: Voor de eerste maaJ in de geschiedenis der Fransche Republiek woont de eerste minister in zijn ambtsperiode in een hotel, zooals thans de heer Gaston Doumergue doet, waar men hem beter beschermd acht dan in een der ministeries. Frankrijk wil geen. risico loopen met den belangrijksten man'des lands, want vanaf het oogenblik dat Doumergue terug- keerde in de politiek, na jaren van rust, stapte hij in een maalstroom van intrigues en geva ren en wist hij, dat achter het Stawisky- schandaal menschen stonden, die er niet tegen op zouden zien een eind te maken aan het leven van den man, die hun misdaden aan de kaak flicten tusschen de mogendheden zijn uitge- wilde s,tell,en en de Fransche politiek zuiveren. vochten, heeft het kleine land zooveel afgrijse- hotel van Doumergue Wordt dag en nacht lijks van den oorlog beleefd, dat het dien wel hartgrondig moet haten. Nergens zal dan ook de mislukking van het streven naar een vergaande wapeningsvermindering zoo pijnlijk worden gevoeld als bij onze Zuidelijke buren. In die omstandigheden is het verklaarbaar dat de eerste minister De Broqueville bij het debat over de buitenlandsche politiek in den Senaat het Belgische volk onverbloemd heeft willen zeggen, waar het op staat. En dat is: i Het hotel van Doumergue Wordt dag en nacht door 28 politieagenten, in uniform en in bur ger, bewaakt. Op een sofa in de gang voor de kajmers van den heer Doumergue zit een man den geheelen dag in een boek te lezen en wekt den schijn alsof hij half slaapt. Des nachts wordt zijn plaats door een anderen niet in het oog loopenden waamemer ingenomen. Als de premier naar het ministerie rrjdt, wordt hij altijd in een anderen auto door vier in burger gekleede politie-beambten gevolgd. 18 men kan Duitschland niet langer beletten, zich agenten in uniform bewegen zich onafgebro- sterker te wapenen dan met het verdrag van Versailles strookt. Wilde men het dwingen om de daarin vervatte bepalingen in acht te blij- j ven nemen, dan zou men of op grond van art. 213 bij den Volkenbondsraad een onderzoek ken in en .rondom het hotel en twee anderen rijden per fiets voortdurend rondom het blok huizen waar het hotel staat. Maar de ge- trouwste bewaker van den premier is wel licht mevrouw Doumergue zelf, die alleen aan naar den stand van Duitschlands bewapening persoonlijke vrienden toestaat de hotelkamers moeten aanvragen, of tot een preventieven te betreden. Zelfs minister mogen niet bin- oo-log moeten overgaan. Het eerste, juridische, middel noemde de premier ondeugdelijk, om- dat Engeland en Italie er tegen zijn en Duitschland bijgevodg zou weigeren zulk een onderzoek toe te staan, van het tweede zeide hij dat men krankzinnig of misdadig zou moe ten zijn om van dat paardemiddel de toepassing te overwegen. Na te hebben verzekerd dat de Fransche regeering deze meening deelt, zette De Broqueville uiteen dat de eenige uitweg, om althans tot een draaglijke regeling te ko- men en een algemeenen wapeningswedloop te verhoeden, het vriendscha^pelijk overleg met Duitschland is, 't welk na de mislukking te Geneve, thans gaande is. Belgie werkt daar- aan vastberaden mede, en streeft naar een vergelijk met een minimum van opofferingen en een maximum van veiligheidsmaatregelen. Wie het betoog van den premier onbevoor- oordeeld leest, zal moeten erkennen dat het weinig anders is dan een vaststelling van be- kende feiten, waaruit de logische consequen- ties worden getrokken. Niettemin heeft de on- verfbloemde zeggwijze van den premier groot opizien gebaard. Zelfs zij, die de harde waar- heid volkomen inzien, vragen zich af of het noodig was de openhartigheid zoo ver te drij- ven. Zij vreezen dat Duitschland in de woorden van De Broqueville een vrijbrief zal zien om ad libitum te gaan herwapenen, onder het motto: wie doet ons wat? Het valt inderdaad niet te ontkennen dat in Duitschland de rede van De Broqueville met instemming is ontvangen, maar tevens dat men er niet zooveel igewicht aan hecht als te Brussel wordt gevreesd. Men ziet zeer wel in dat de Belgische premier zoo onverbloemd heeft gesproken, om bij voorbaat de kritiek te ontzenuwen, die van de voorstanders van dwang tegen Duitschland te verwachten was en het Belgische volk met klem voor oogen te houden dat een vergelijk over wapeningsbeper- king het eenige is, wat in de huidige omstan digheden te ibereiken valt. Ontwapening of wa peningsvermindering op groote schaal is voor 't oogenblik onbereikbaar en men dient daar in te berusten en het goede niet te versmaden omdat het betere en het beste niet te verwe- zenlijken is. Hoe juist dergelijke overwegingen ook mo gen zijn, We vermoeden toch dat De Broque ville zich achteraf zelf de vraag zal hebben gesteld, of het niet verstandiger ware geweest zijn betoog anders in te kleeden. Volstrekte openhartigheid is zeker een loffelijke eigen- schap, maar voor den parlementarier heeft zij dezelfde keerzijde als de bescheidenheid, waar- van het Duitsche rijmpje zegt dat men zonder haar verder komt. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven. De parlementaire commissie van buitenland sche zaken voelde zich hevig in haar wiek ge- schoten omdat zij niet verwittigd was van het voomemen der regeering om deze verklaring af te leggen en de katholieke rechterzijde, wier woordvoerder senator De Dorlodot is, loo.pt rond met het plan om een motie in te dienen, houdende protest „tegem elke politiek die op een verergering van het oorlogsgevaar uit het Oosten zou neerkomen", en het verzoek aan de regeering, „zich te verzetten tegen elke uit- breiding der legersterkte en bewapening van Duitschland". Hijmans, de minister van buitenlandsche za ken, heeft nu olie op de hooggaande golven nenkomen, tenzij zij besteld zijn. VOLKSONDERWIJS. Donderdag 8 Maart hield de afdeeling Ter Neuzen van deze vereeniging een algemeene vergadering. De voorzitter ging in het kort na op deze eerste vergadering in 1934, wat het vooraf- gaande jaar gabracht had. Hij sprak zijn diepste medegevoel uit over het tragisch gebeuren, dat den secretaris en zijn familie in zoo diepen rouw dompelde. De geheele vergadering deelt dat medegevoel en hij sprak de hoop uit, dat de secretaris de kracht moge vinden, om verder mede te wer- ken aan het mooie doel, waaraan hij zoovele jaren van zijn leven gewijd had. Daama wees hij op het verschrikkelijke onrecht het openbaar onderwijs, het onder- wijs voor alien, de vluchtheuvel, de vrijplaats bovenal voor hen, die niet in staat zijn een school voor eigen richting te stichten, wordt aangediaan. Moesten wij strijden tegen den vorigen rechtschen minister, niet minder, integendeel, nog krachtiger moet de strija van Volksonder- wijs gericht zijn tegen den huidigen titularis. De slooperij van het openbaar onderwijs heeft op onverdedigbare wijze plaats. Dit is te treuriger, waar de tegenwoordige Minister van Onderwijs Marchant herhaalde- lijk in de Tweede en Eerste Kamer erkent, dat hij dezelfde maatregelen niet kan toepassen op het bijzonder onderwijs. Geen bezuiniging, geen crisis, hoe ernstig ook, kan het onrecht dekken, dat aan de al gemeene volksschool geschiedt. En nu zijn er ook bij de voorstanders van het bijzonder onderwijs wel reeds een aantal, die dit gevaar inzien evenals wijlen De Savor- nin Liohman, die de openbare school altijd bleef noodig achten „terwille van de conscien- tievrijheid", maar hun aantal blijkt beperkt, daar de meesten uithoofde van hun exclusi- visme zich te veel in hun eigen kring be wegen en geen oog hebben voor de groote, algemeene belangen, die op het spel staan Zoo mag de openbare school te Sluiskil niet gebouwd worden, waarop al een dozijn jaren gewacht wordt, zoo is een openbare school (die te Othene), die van 1882 bestaat en nog 38 kinderen telt, op de lijst gezet, om geschrapt te worden. Treurig, diep-treurig tegenover de millioe- nen-verspilling aan de bijzondere scholen, die door hunne splitsing onnoodig reusachtige bedragen hebben verslonden. Er is maar 6en weg dit tegen te gaan. Zich op waardige, doch krachtige wijze tegen der- gelijk optreden te keeren en onze mooie ver eeniging „Volksonderwijs" te helpen verster- ken, de vereeniging, die reeds zooveel schitte- rend werk heeft verricht. Na lezing van het jaarverslag en vaststel ling der rekening bracht de afgevaardigde ter Algemeene Vergadering te Utrecht zijn verslag uit over deze zeer druk bezochte bij- eenkomst, die ondanks eenige oogenblikken avond, die werd vastgesteld op Donderdag 15 Maart op de bovenzaal van den heer P. •t Gilde. Daar worden opgevoerd een pantomime en een tooneelstuk door leerlingen der kopschool, terwijl de heer Van der Werff uit Oostburg een rede zal houden betreffende het ramp- spoedige der verdeeldheid, zoo in het huis- gezin, als in rijken. Hierna werd de vergadering gesloten. SCHIP OMHOOG. Vrijdagavond is nabij Hoedekenskerke het sleepschip ,,Jeanetbe", geladen met zwavelzure ammoniak, van Sluiskil naar Rotterdam, nabij Hoedekenskerke omhooggevaren en blijven zitten. Nadat een gedeelte der lading was over- geladen, is het schip Zaterdagmorgen door de sleepbooten „Woelwater" en „4 Gebroeders" van Muller's sleepdienst, bij hoogwater vlot gesleept en in de haven van Hansweert bin- nengebracht. WEGENMATERIAAE. Door de provincie Noord-Holland is aan de heeren W. A. Donker te Wassenaar en E. L. van Hecke te Ter Neuzen opgedragen de leve ring van 18.400 ton Wegenmateriaal. GESLAAGD. Aan de modevakschool E.N.S.A.I.D. slaag- den voor de snelapparaten de dames Catha- lina Kanters en Jeanny Michielsen, beiden te Sas van Gent en leerljpgen van mej. Marg. Mattel^, gedipl. leerares alhier. PHOTOGRAFIE-PRIJSVRAAG. Bij een door het „Handelsblad" uitgeschre- ven prijsvraag, waarvoor gevraagd werd de titel van een Nederlandsch boek photografiseh uit te beelden, behaalde een der leden van de photoclub alhier, staande onder leiding van den heer Elzinga, een 3de prijs. Gezien het groote aantal inzendingen, dat ongeveer 1238 photo's bedroeg, een mooie prestatie. GEWETENSGELD. Wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en of vermogen (ge- wetensgeld) is door den ontvanger der directe belastingen enz. te Breskens ontvangen f 152,92, te Hulst f 50,10, f 22,56, f 10, te Oost burg f 32,88, 12,48, 79,84, 8,60, 5,25, te Ter Neuzen 20,09. LUXOR THEATER. Cabaret-avond. iA,s. Vrijdag wordt in het Luxor-Theater een cabaret-avond gegeven, en als we het program- ma bekijken, dan moeten we onmiddellijk con- stateeren: Dat wordt een schitterande avond! Immers het optreden van Hongaarsche, Cubaansche en Russische danseressen, die in het buitenland groot succes oogstten, belooft al voldoende. Een 6 man sterk orkest be- geleidt dit alles. De van de radio bekende accordeon-virtuoos Gerrit van Mild, met zijn wijsjes en liedjes, is een uitstekend „nummer" in dit program- ma. Verder heeft men voor dezen vroolijken avond kunnen engageeren den populairen hypnotiseur Bordini, die op het gebied van blindzien en helderzien, enz., het allemieuwste zal brengen. Als we nog vermelden dat zang en muziek en tenslotte een komische film, mede tot het programma behooren, dan is het niet te veel gezegd als ze van e^n schitterende avond spreken en kan het niet anders of het Luxor Theater zal stampvol zijn. Wij vememen dat voor het bal verschillende prijzen zijn beschikbaar gesteld. GEREF. KERR. Door Ds. J. ThoLen, vr eger ook predikant te Zaamslag, thans te l.cerdam wordt over- wogen in den loop van c jaar zijn emeritaat aan te vragen. STOOMVAARTMAATSCHAPPIJ ZEELAND B'EDREIGD Er duiken in de laatste dagen geruchten op, dat de Vlissingsche stoomvaartlijn op En geland weer zou worden bedreigd en zou wor den overwogen die over te brengen naar Hoek van Holland. Thans is het „De Z." die van dat gerucht melding maakt, er aan toevoegende de de Ned. spoorwegen aan het ter plaatse be- houden van dien dienst weinig waarde schijnen te hechten. 't Zou vooral voor Vlissingen en Walcheren, doch naar onze meening ook voor Zeeland in het algemeen te betreuren zijn, indien die stoomvaartlijn zou verdwijnen, aangezien daar- van ook het gevolg zou zijn dat geen mail- treinen meer tot Vlissingen zouden rijden, waarvan nu ook voor ds Zeeuwen die een reis naar het oostelijke buitenland hebben te maken kunnen profiteeren, zoowel als voor hen die uit het buitenland herwaarts komen. Of de bootreizigers zich echter naar Hoek van Holland zouden verplaatsen wordt betwij- feld; de kans dat velen zich naar Ostende zou den richten wordt groot geacht. JAARBEURS TE UTRECHT. De pogingen om een vertegenwoordiging der Zeeulwsch-Vlaamsche industrie te krijgen op de jaarbeurs te Utrecht hebben, blijkens den ca- talogus, eenig succes gehad. Al kan nu nog allerminst gezegd worden dat „de" Zeeuwsch- Vlaamsche industrie gedemonstreerd wordt, zoo mag het een mooi begin genoemd worden en kan dit krachtig meewerken tot het ver- beteren van de inzichben omtrent ons gewest bij de velen, voor die hier onbekend zijn, en zullen zij kennis kunnen maken met verschil lende producten die hier geproduceerd worden. ZEEUWSOHE VEREENIGING VOOR LU CHTV AART Dezer dagen is in het K.L.M.-restaurant op het vliegveld Vlissingen een bestuursvergade- ring gehouden van de Zeeuiwsche Vereeniging voor Lucihtvaart. Daar is medegedeeld, dat in begin&el over- eenstemming is verkregen met de Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart inzake een vorm van individueele samenwerking, en wel in dier voege, dat de provinciale luchtvaart- vereeniging naast gewone leden etc. ook zal kennen ,,groot-leden", dat zijn dan zij die tege- lijk lid zijn, of worden, van de beide lucht- vaartvereenigingen. Er is verder besloten op Zondag 14 Juli een ster-vlucht naar Vlissingen te organiseeren De bedoeling is, dat voor deze Nederlandsche Scheldevlucht in de eerste plaats sportvliegtui- gen zullen inschrijven, gehoopt wordt echter ook op medewerking van de militairen -an de K.L.M. Het secretariaat der Z. V. v. L., tot dusver waargenomen door dr. S. S. Smeding te Mid- dellburg, is overgegaan op ir. F. A. Holleman luchtvaartkundig ingenieur te Veere. SUIKERBIETEN STEUNRE'GELING 1934. De hoeveelheid garantiebieten, welke per teler in 1934 ten hoogste zal kunnen worden vastgesteld, bedraagt 90 pet. van de door hem geteelde garantiebieten in 1933, indien hij in 1934 hetzelfde bouwland in gebruik heeft als in 1933. Bij overdracht van bouwland wordt de garantie verleend aan den nieuwen grond- gebruiker, in het algemeen naar evenredig- heid van het overgedragen bouwland. Bovenstaande hoeveelheid Wordt gewijzigd voor het geval dat in 1933 vrijwillige over dracht van garantie heeft plaats gehad. Voor de telers, welke in 1933 garantiebieten hebben geleverd op garantie, welke andere telers hun vrijwillig hebben overgedragen, worden de daarop geleverde garantiebieten niet me.egeteld als basis voor de berekening van de garantiebieten voor 1934. Daartegen- over worden deze bieten wel meegeteld als basis voor degenen, die in 1934 vrijwillig heb ben overgedragen. Dit geldt slechts voor over gedragen hoeveelheden van ten minste 1000 kilogram. De hoeveelheden garantiebieten worden af- gerond in honderdtallen kilogrammen. Extra garantie kan niet worden verleend. Er kan dus geen enkel verzoek om uitbreiding van de hoeveelheid gesteunde bieten in behan- deling worden genomen. Als garantiebieten komen alleen in aanmer- king suikerbieten, gebeeld op Nederlandschen bodem en aan Nederlandsche suikerfhbrieken geleverd. De hoeveelheid garantiebieten, die iedere teler zal wenschen te leveren, moet later wor den aangevraagd op formulieren, welke bij de commissie verkrijgbaar zullen zijn, voorzoover zij niet aan de bekende adressen zullen worden toegezonden. Hiervan zal nader mededeeling worden gedaan. Be toewijzing van garantie zal geschieden onder voorbehoud van de bepalingen, Welke de regeling 1934 zal bevatten. VLIEGTUIG-RACE NAAR MELBOURNE. Deelname van een Zeeuwsch-Vlaming. Er zal een handicap-race met vliegtuigen worden georganiseerd van Engeland naar Melbourne (Australie). Naar „De Telegraaf" meldt is thans definitief vastgesteld, dat daar- aan zal worden deelgenomen door de heeren De Mul, instructeur van de Nationale Lucht- vaartschool, en Faber, lid dier school. Die race zal op 20 October worden gehouden. De heer De Mul is afkomstig van Zaamslag. ,,De Telegraaf" meldt daaromtrent nog: Inmiddels is bij de Koolhoven-Vliegtuig- fabrieken in ibouw gegeven een F. K. 48A, welk vliegtuig 1 Augustus zal moeten wor den opgeleverd. Het vliegtuig dat de heer Koolhoven in op dracht van de heeren De Mul en Faber spe- ciaal voor deze race bouwt, is een tweemoto- rig F.K. 48A, een toestel, dat in verschillende onderdeelen eenigszins van het gewone F.K. 48-type zal afwijken. Zoo zullen de vleugels iets meer verzonken in den romp worden aan- gebracht, waardoor de weerstand minder wordt, terwijl men tevens meer benzine in het vliegtuig zal kunnen meevoeren. De kruissnel- heid van dit vliegtuig zal plusmiirus 196 K.M. zijn; de maximumsnelheid zal waarschijnlijk liggen tusschen 220 en 225 K.M. Reeds geruimen tijd zijn de heeren De Mul en Faber aan de voorbereidingen van de vlucht, die vermoedelijk op 20 October zal aanvan- gen, bezig. In verband met het feit, dat de ge heele vliegroute nog niet precies is vastge steld, kunnen zij het schema, volgens hetwelk zij zullen vliegen, ook nog niet nauwkeurig vaststellen. In groote trekken is de route, waarlangs gevlogen moet worden, bekend. Na Engeland zullen alle deelnemers, dus ook zij die in de snelheidsrace meedoen, landingen moeten maken te Bagdad, Calcutta, Singa pore, Darwin en Charlesville. De organisatoren van de vlucht zijn echter nag met de regeeringen van verschillende lan- den in onderhandeling over den te volgen weg. Zijn alle toestemmingen om over de verschil lende landen te mogen vliegen binnen, dan zullen ook de tusschenstations, Waar geland kan of moet worden, aan de deelnemers worden opgegeven. Safety-first. !Het feit, dat de heeren De Mul en Faber aan de handicaprace deelnemen wijst er reeds op, dat er alle aandacht wordt besteed aan de zuivere uitvoering van een eenmaal vastgesteld schema, dat moet kloppen met de formules, die door de organisatoren dezer vlucht werden samengesteld en dat zij dus ook geen pogin gen zullen doen om in den snelsten tijd, dien het vliegtuig misschien toelaat, de finish te Melbourne te bereiken. ..Safety first" zal ook het devies van deze vliegeniers zijn. De maximum tijd, dien men over de handi caprace mag doen, is zestien dagen. Alle vlie- gers, die er langeren tijd voor noodig hebben, valien buiten de prijzen, terwijl zij, die den tocht binnen dezen termijn vliegen, in ieder geval een gouden medaille zullen krijgen. Het vliegtuig, dat thans bij Koolhoven wordt gebouwd, zaT eerst einde Juli geresd zijn. Dan zullen de heeren De Mul en Faber verschillende proefvluchten maken, opdat zij alle bijzonder- heden van het toestel leeren kennen. In ver band met de enonrne voorbereidingen van deze vlucht zal den heer De Mul, die, zooals men weet, chef-instructeur is bij de Nationale Luchtvaartschool, afd. Amsterdam, ws schijnlijk eenige maanden verlof worden ver leend. dat iets „even goed" is als Aspirin, ter wijl het geen Aspirin is - stel U daar niet mee tevreden 1 Alleen de echte Aspirin met Bayer-kruis en met den oranje band helpt U zeker, zonder ge vaar voor hart, maag en nieren Uitsluitend ver krijgbaar in de oranjeband- buiajes van 20 tabl. 70 cts. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cts. (Ingez. Med.) Door verhooging van 't leerlingenaantal per onderwijzer is er aan de R.K. Jongensschool to aan de R.K. Meisjesschool met ingang van het nieuwe schooljaar een leerkracht over- compleet. Aan de jongensschool komt de heer R. de Caluwd en aan de meisjesschool een Eerw. Zuster op wachtgeld. Moedermoordenaar veroordeeld. De genaamde Emiel Bekaert, die, zooals w|j in het laatst van September 1.1. hebben ge- meld, te Ertvelde zijn moeder vermoorde om aan geld te kunnen komen, is door het as- sisenhof van Oost-Vlaanderen veroordeeld tot levenslange dwangarbeid en ontzegging van burgerrechten. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. Intemationaal NederlandBelgie AFDEELING IV. le klasse: Bleijerheide- -NOAD 11 Willem H 15 12 2 1 40—22 26 LONGA 15 11 4 48—28 22 PSV 17 8 4 5 44—31 20 MW 17 9 2 6 4440 20 Eindhoven 17 7 3 7 32—29 17 Bleijerheide 15 5 4 6 33—31 14 BW 16 5 2 9 2744 12 Middelburg 17 5 1 11 27—47 11 NOAD 15 3 8 9 18—28 9 NAC 16 3 8 10 18—31 9 Temeuzen II- 3e klasse A -Breskens 3e klasse B: Zeelandia IZierikzee Middelburg IIDOSKO H Zeelandia I Goes Zierikzee RCS DOSKO H Middelburg H Hansweert 12 daama gest. 6—3 5—0 12 9 3 47—25 21 12 7 2 3 46—28 16 11 3 6 2 27—24 12 11 4 2 5 37—35 10 11 3 3 5 23—39 9 12 4 1 7 30—39 9 11 1 1 9 16—46 3 KNVB-beker (3e ronde). LONGA—TSC BWJuliana 0—1 5—1 Eerste Klasse. Met ingang van 1 April e.k. wordt Mej Van de Berge, onderwijzeres aan de St. Antonius- school alhier, op wachtgeld gesteld. Arbeiilsbeurs. De werkloozenstand der vorige week luidt als volgt: 45 fabrieksarbeiders; 25 transportarbeiders;^ 8 landarbeiiders; 9 grondwerkers; 2 timmer- lieden; 3 metselaars; 2 chauffeurs; 3 kantoor- bedienden; totaal 97. Geplaatst door bemiddelimg der arbeids- beurs uit deze en omliggende gemeenten wer den 1 ijzervlechter, 1 opperman, 4 hulpweef- sters en 2 breisters; 1 leidster voor brei- faibriek. Grondprijzen. Naarmate de keuze voor geschikte bouw- terreinen voor burgerwoningen bejrerkter wordt, beginnen de grondprijzen voor deze soort woningen langzamferhand hooger en hooger op te loopen. Betaalde men tot voor korten tijd nog slechts prijzen, die varieerden van 5 tot 6 per M2., al spoedig werd op geschikten stand 7 betaald. Deize prijs heeft zich echter niet lang als vaste norm gehandhaafd. Er kwam ons ten- minste ter oore, dat eenige dagen geleden reeds /8 per M2. betaald werd en dat niet eens voor het bouwen van een zakenhuis, waarvoor ligging en stand in den regel door- slaande faetoren voor het betalen van hooge prijzen zijn. Intusschen zullen houders van particuliere terreinen, welke tusschen haakjes niet al te veel voorkomen, met genoegen deze oploopende prijzen begroeten. Bleijerheido—NOAD 1I. Het is NOAD niet medegeloopen in dezen wedstrijd want zij was ongetwjjfeld de sterkste ploeg in het veld, en had de over- winning wel verdiend. NAC komt thans op de laatste plaats, doch de eindspurt tusschen MiddelburgNOAD en NAC is nog niet gestreden. Derde Klasse. Temeuzen HBreskens. Deze wedstrijd waarin de reserves van Temeuzen zich van een goede zjjde lieten kennen en aan Breskens waardig partij gaf, is bij de rust afgelast geworden, daar de toe- stand van het veld het verder spelen onmoge- lijk maakte. De stand was toen 12 in het voordeel der gasten. K.N.V.B.-BEKER (3e ronde). Van de drie uitgeschreven wedstrijden voor deze ronde is alleen door kunnen gaan de strijd tusschen LONGA en TSC. Tegen aller verwachting in mocht het de tweede klasser TSC gelukken om haar grooteren broer uit de eerste klasse met 01 te overwinnen. Hierdoor komt TSC in de vierde ronde en is LONGA uitgeschakeld. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Temeuzen IIIOthene 22. Zaterdagmiddag had op het terrein van de Temeuzensche Boys aan den Moffenschans, de wedstrijd plaats tusschen de kampioenselftal- len van de Eerste Klasse ZVB en van de Zater- dagmiddag-compititie. Deze wedstrijd, waarvoor een lauwerkrans was uitgeloofd, had een aantrekkelijk karakter en heeft het aan spanning niet ontbroken. Nadat Temeuzen HI de leiding had geno men, gelukte het aan Othene den gelijkmaker be scoren. Even voor de rust maakte Temeu zen III uit een toegekende strafschop haar tweede doelpunt. In de tweede helft was het Othene die uit een strafschop den stand weder op gelijken voet bracht, en met 22 was het einde aan- gebroken. Thans moest door strafschoppen uitgemaakt worden wie de lauwerkrans zou kunnen in- casseeren. De doelverdediger van Temeuzen III slaagde er in alle 5 schoten te stoppen en toen daarop Temeuzen in reeds bij het eerste strafschop succes had, werd zij als overwin- naar verklaard. NederlandBelgiB 93. Te Amsterdam had Zondag voor een uitver- kocht huis de traditioneele ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Belgie en Nederland. Door de spanning, die steeds van deze wedstrijden uitgaat, en het onzeikere van den uitslag, gaat er vooral van deze landenwedstrijd een groote bekoring uit en wordt dan ook steeds beschouwd als d£ wedstrijd van het seizoen. Vele Belgische sportliefheibbers maken de reis naar Am sterdam mede en de hoofstad heeft op zoo'n dag een feestelijke drukte te verwerken want van heinde en ver komen de voetballers en supporters opzetten om de verrichtingen van het nationaal elftal gade te slaan en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2