Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. vrijen schop is gegeven, brengt de rust eenige opluchting. Als de tweede helft met een overrompelen- den aanval van de gebroeders de Regt is in- gezet, blijken de gastheeren uit een ander vaatje te tappen. F. Dieleman wordt het leder afhaadig gemaakt en uit een kluwen speiers weet M. Gans dan opnieuw weg te werken. De Axelaars domineeren dan weldra, nadat een door den DOSKO-rechtsuiterst genomen cor ner niets bad opgeleverd. Een vlot, open spel brengt het leder dan een paar maal gevaarlijk voor den Bergschen doelmond. F. de Regt verknoeit echter een paar fraaie kansen er- barmelijk. Dan krijgt zijn vleugelman Dieleman het op zijn heupen, maar de Groot slaat zijn schitterend schot- hoog over het doel comer. Deze hoekschop wordt fraai door J. v. d. Berge genomen, de DOSKO-verdediging wordt deer- lijk in 't nauw gebracht, opnieuw plaats J. v. d. Berge hoog en schitterend voor den vijan- delijken doelmond, F. de Regt springt hoog boven de roodgele backs uit en kopt het leder fraai in den uitersten bovenhoek (22). Onder luide aanmoedigingskreten gaan de Oranjewitten er nu telkens en telkens van door. Verdaasdonk en Homstra spelen een brilliante partij voetbal in de roodgele half- linie, maar hoezeer zij ook trachten den lin- kervleugel aan het werk te zetten, dit streven vindt geen sucoes. De gebroeders Gans weten telkens het gevaar te keeren. De jongste Gans is de beste speler van "t veld. De Axelsche aanvallen worden gedurig talrijker. Dieleman probeert het individueel en Scheele kogelt hui- zenhoog over. De oranje-stormloopen nemen in hevigheid toe. In het heete van den strijd komt de Groot in botsing met de paal hetgeen hem op een lossen tand komt te staan. Het spel wordt even onderbroken. Nieuwe hard- nekkige aanvallen der Axelaars volgen. Een prachtvoorzet van rechts mist het geheele oranje-binnentrio, waama even later de Groot ver uit zijn doel gelokt, reeds gepasseerd zijnde, noch Scheele, noch Koekkoek het net weten te vinden. In deze periode heeft Axel bepaald pech. Als DOSKO dan eenige aanvallen heeft ondemomen die door den Axelschen doelman in laatste instantie onschadelijk zijn gemaakt, volgen weer een reeks Axelsche aanvallen. Het schot van Dieleman is niet doeltreffend en nu zetten de roodgele backs de buitenspelval open waar de gastheeren eenige malen de dupe van worden. Borgt lost een paar verre schoten, doch daar heeft de Groot geen last mee. Te- genover de meer sporadische aanvallen der gasten blijkt L. v. d. Berge niet zoo safe, doch zijn partners vullen hem in de gemaakte fou- ten uitstekend aan en er ontstaan dan ook geen ernstige gevaren meer voor't doel onzer stadgenooten, die gedurig sterker worden. Als F. Dieleman andermaal hard rakelings over- schiet is het voor de oranje-aanhang om wan- hopig te worden, >want de tijd gaat langzamer- hand verstrijken. L. de Regt krijgt van den beslist en correct optredenden Koster eenige vrije schoppen tegen zich toegewezen. Als nog een vijftal minuten te spelen zijn en Dieleman uit een pass van Scheele heeft overgekogeld, krijgt J. v. d. Berge in vrijstaande positie ge- legenheid tot schieten en zendt een hoog schitterend schot in, dat onhoudbaar onder de lat verdwijnend in de Bergen op Zoomsche touwen vliegt en onder groot gejubel en ge- juich hebben onze stadgenooten de leiding her- nomen (32). De Axelaars spelen nu een gewonnen spel en ondememen in de resteerende minuten nog een drietal aanvallen door F. Dieleman en J. v. de Berge geleid. K. Gans moet nog een comer toestaan, doch F. Dieleman snelt opnieuw naar de DOSKO-veste als het eindsignaal aan de spanning een einde maakt. Hiermede heeft Axel een paar uiterst kost- bare punten veroverd, waardoor haar papieren ten zeerste zijn gestagen en de kans om aan de degradatie te ontkomen, is vergroot. In de laatste minuten moest Heesius het veld ver- laten. Bij DOSKO, welks spel over het geheel ge nomen tegenviel was de rechtervleugel in de voorhoede het best, met Homstra en de ver- dediging. Bij Axel schitterde K. Gans, die de ster van het veld was. Ook W. Dieleman, M. Gans en J. v. d. Berge speelden uitstekend, of- schoon ook de meeste andene speiers, met ten minste zes man, want aan den Sumatra- weg, Delistraat, Breede Hilledijk en Atjeh- straat liggen boardinghouses, soms huis aan huis, dan weer ver uit elkaar. Bij de telling kon mien de politiemannen door de straten zien trekken, vertelt de Tel., langs de huizen met roode, zwarte of gele 'Chineesche karakters op de ruiten. Vele boardinghouses hebben de deu- ren openstaan wanneer anderen sluiten voor den nacht en achter de meeste ramen brandt wijzigd nJ. minder uikeering gemeentefonds 59,45; minder taijdrage steunverleening 1450, totaal 1509,45; hoogere bijdrage van het rijk 1500; vermindering post voor on- voorzien 945totaal 1509,45. Met de Oooperatieve Boerenleenibank werd een rekening-courant gesloten tot een bedrag van 5000 voor 1 jaar. Het kohier der hondenbelasting wordt vast- gesteld op 102 (70 honden), nog wel licht al is het tJwee uur of half drie f Bij de bespreking der werkverschaffing, wil in den nacht. Altijd is er in de meeste over- de Voorzitter nog even wachten tot het weer n 14-urol non PihinAPiS on die info OOTIC-fonfor 1Q voile logementen nog wel een Chinees op, die zijn potje kookt, een sigaretj-s rookt of zijn krantje leest. De gesloten deuren gaan open op den roep „policemen" en overal klinkt een hartelijk „Hallo, good night." De Chineezen weten reeds, dat z(j geteld zullen worden. Zij hebben het in de couranten gelezen. Het komt wel voor dat de politiemannen bij een pand komen waar kort te voren nog Chineezen woonden, maar dat nu verlaten is: vertrokken met een schip. Noorwegen monstert vrij veel Chineezen, maar ook komen er autobussen uit Antwerpen naar Katendrecht om een beman- ning naar de Scheldestad te rijden. De iChineezen zijn geteld en al zijn er nog een kleine duizend, de dagen, dat er ruim 1300 Chineezen op Katendrecht woonden, zijn voorbij. HUISELUJX DRAMA TE WOLVEGA. Donderdagnacht heeft zich te Wolvega naar De Telegraaf meldt, een droevig drama afge- speeld, waarvan de 33-jarige J. Nyholt, amb- tenaar ter secretarie van Weststellingwerf het slachtoffer is geworden, terwijl zijn 30- jarige echtgenoote, mej. S. B. Snellen, afkom- stig uit Hilversum, in hopeloozen toestand naar 't ziekenhuis te Heerenveen is vervoerd. Nog Donderdagmiddag stondien in 't anders zoo rustig dorpje de menschen in groepjes het droevige gebeuren te bespreken en er heersch- te algemeene verslagenheid. Toen de heer Ny holt Donderdagmorgen niet op t kantoor ver- scheen, verwekte dit aanvankeljjk geeen ver- wondering, daar dit wel eens meer gebeurde, maar dan werd later meestal altijd een brief je gebracht. Toen dit Donderdagmorgen echter niet geschiedde, werd de politie later in den ocihtend met het geval in kienms gesteld en toen deze aan de woning kwam, liep de hond troosteloos achter op het erf. Vermoedende dat de bewoners uitgegaan waren, werd eerst nog eens bij kennissen geinformeerd, doch dezen was van een plotseling vertrek niets bekend, zoodat men besloot een nader onderzoek in te stellen. Een der openslaande slaapkamer- ramen stond op een kier en met behulp van een ladder kon men, na den haak te hebben weggeschoven, zich toegang tot de slaapkamer verschaffen. Hier deed men, te ongeveer 12 uur, een ont- stellende ontdekking. De heer N. lag voor- over op het bed met een schotwond in het hoofd en onmiddellijk bleek, dat de levens- geesten reeds waren geweken. Zijn echtge noote, die eveneens een schotwonde in het hoofd' had, lag in een bloedplas naast hem. terwijl in de onmiddellijke nabijheid een brow ning van klein kaliber lag. Direct werden maatregelen voor de zwaar- gewonde vrouw genomen. Nadat zij eerst naar het ziekengebouwtje te Wolvega was vervoerd, waar de wonden verbonden werden, is het slachtoffer vervolgens naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Omtrent de aanleiding tot dit drama gaan verschillende geruchten, doch de meest voor de hand liggende reden moet wel zijn de financieele toestand van het echtpaar. De heer Nyholt was namelyk gebrekkig. Vroeger kon hij niet loopen en werd hij in een wagentje gereden, maar nadat hjj een operatie had on- dergaan en zijn beeneci in beugels waren vastgezet, kon hij weer vrjj behoorlyk loopen. Het salaris was niet groot en zjjn echtgenoote die van haar eersten man gescheiden was, leefde op grooten voet, zoodat de man het met zijn financien niet voor elkaar kon hou- den. Vast staat dan ook, dat dit de oorzaak van het drama moet zijn geweest. Het ver- moeden wordt uitgesproken, dat de man zijn vrouw, terwyl zij sliep een kogel door het hoofd heeft gejaagd en daarna de hand aan iets constanter is. De heer Ottjes wil delfwerk laten verrichten bij de boeren met 50 loonlbijslag zooals ook te Stoppeldijk en Graauw plaats heeft. De heer Scheele vestigt de aandacht op drainage zooals te Zaamslag is goedgekeurd. De Voorzitter wijst op een voorgenomen werkfn.l. het maken van een sloot in den Wil- lerft III polder. De heer De Bakker vreest, dat de eigenaren hiervoor geen cent zullen willen betalen, ter wijl de Regeering maar steeds op antwoord laat wachten en ook het toezioht van de Heide-MaaLschaprpij bezwarend is. Het werk in den Wlllem IH polder is vol- gens de heeren Stallaert en Scheele hard noo- dig, maar zij vreezen tegenwerking van de eigenaren, terwijl ze de Burgerlijke Godshui- zen in den arm willen nemen. Het plan van den heer De Bakker is vol- gens den heer Stallaert niet goed uitvoerbaar, daar het land in de richting van den Copwijk- schen weg hooger wordt. Het bewuste plan zal in B. en W. nog aan een nader onderzoek worden onderworpen. Tengevolge van de afsluiting van den weg van het Veer naar den Tol is het verkeer door de Bosschestraat erg druk; de auto's rennen met een verbazende vaart over het dorp. De Voorzitter wil, om dit eenigszins te be- perken, bij de school borden plaatsen, teneinde het gevaar voor de kinderen te verminderen. De heer Stallaert wil een maximum snelheid bepalen van 25 K.M.eer dat echter in kan- nen en kruiken is, is de groote weg klaar en het gevaar voorbij. De heer Scheele wil bij het begin en het einde borden plaatsen met verzoek om lang- zamer te rijden. Een en ander zal nader door Burg, en Weth. worden besproken. Omtrent de in Z.-Vl. bestaande commissie voor werkverruiming vraagt de heer Ottjes of deze ook iets doet, en of het door haar op touw gezette ontwateringsplan kans van sla- gen heeft. De Voorzitter denkt dat dit wel in orde komt door het nieuwe waterschap. Daarna sluiting. K2 zi^zelf heeft ge^agen Het^echtj>aar was nog hebben gewerkt. De oude wilskracht is weer eens vaardig geweest en blijft deze in de res teerende beide thuiswedstrijden ons team be- zielen, dan zijn wij overtuigd, dat onze jongens zich bij het einde van de competitie definitief in veiligheid zullen weten te stellen. Scheidsrechter Koster voldeed uitstekend. Derde Klasse A. De ZeeuwenIJzendijke. 6—0. Dat De Zeeuwen dezen voor haar zoo ge- wichtige wedstrijd zouden iwinnen, was niet te verwonderen, daar IJzendijke bepaald veel zwakker is te noemen. In een goed gespeelde partij wisten de zwartjes dan ook op regel- matige wijze de score te verhoogen en mocht het aan IJzendijke zelfs niet gelukken 'de eer te redden. VRIENDSCHAPPELIJK. Temeuzen-comb.Hoek. 24. De Zaterdag op het terrein van Temeuzen- sche Boys tusschen een elftal van Temeuzen en Hoek I gespeelden bekerlwedstrijd, is ge- eindigd in een 42 overwinning voor Hoek. Blue BoysTemeuzen II. 32. Het tweede elftal van Temeuzen speelde gister te Selzaete tegen de Blue Boys. Deze vereeniging komt uit in den Vlaamschen Voet- balbond. De Belgische ploeg won den wed strijd met 32. INBRAAK IN EEN BEEASTINGKANTOOR. Te Enschede is een inbraak gepleegd in het kantoor van den ontvanger van 'srijks belasin- gen aan de Oldenzaalschestraat wat eenige weken geleden ook het geval is geweest echter beide keeren zonder succes. Er is niets van ibeteekenis gestolen. UIT DE OUDE DOOS. Een kweeker te Boskoop vond dezer dagen in zijn tuin een groote zilveren medaille, waar- op aan de voorzijde is vermeld; Velocipedeclub de Zwaluw, Rotterdam 1872, met het wapen van Rotterdam. De keerzijde vermeldt: 26 Juni 1887, eerste prijs. De medaille dateert dus uit den tijd dat het gebruik van rijwielen nog verre van algemeen was. Belangstellenden in- formeerden bij het secretariaat van den A. N. W. B. en vemamen, dat de bovengenoemde velocipedeclub op Zondag 26 Juni 1887 een wegwedstrijd had georganiseerd. De prijswin- ners waren N. van HouWelingen, eerste prijs, L. Schaaij, tweede prijs en J. <H. Schaaij, derde prijs. Hoe de medaille in den tuin verzeild is ge- raakt, heeft men nog niet kunnen nagaan. RUIM 750 PINDA-MANNETJES TE ROTTERDAM. Er zyn ruim 750 Chineezen op Katendrecht, zooals een telling heeft uitgewezen. De Chinee zen zijn geteld: dit beteekent uren werk voor maar een jaar getrouwd. Den vorigen avond moet de heer N. zich nog geschoren hebben, want het scheerwater en scheergerei stonden Donderdagmorgen nog in de keuken. In afiwachting van het nader onderzoek door de justitie, onmiddellijk met het drama in kennis gesteld, is de woning verzegeld. Donderdagavond werd de toestand van mevrouw N. zeer zorgelijk geacht. De kogel is niet verwijderd en men had niet veel hoop, dat men het slachtoffer in leven zou kunnen houden. DE VERMISTE FRANSCHE VLIEGER. PARIJS. De bekende Fransche vlieger Cothes, die Zaterdagmiddag van Parijs naar Kopenhagen vertrok en sedert vermist werd, zoodat emstig voor hem werd gevreesd, is hedennacht behouden op het vliegveld te Mun- ster (Westfalen) geland. GEMEENTERAAD VAN BOSCHJtAPELLE. Vergadering van Vrijdag 2 Maart. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, Burgemeester Truijman, wenscht de leden een gelukkig en gezegend jaar toe; hoewel de crisis nog steeds voort- woedt en er weinig vooruitzichten zijn, hoopt hij met Gods hulp op betere tijden. Hij dankt de leden voor de aangename samenwerking en hoopt, dat dit ook dit jaar zoo moge zijn. Wethouder De Bakker beantwoordt deze rede met wederkeerigen heilwensch. De notulen van 14 Dec. 1.1. worden vastge- steld. De kas van den gemeente-ontvanger is na- gezien en daarin bevonden een bedrag van 7766,92% wat volgens de bescheiden zoo moest zijn. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een tekort van 369,62%. De begrooting voor 1933 is nog steeds niet goedgekeurd, terwijl omtrent die voor 1934 de beslissing van Ged. Staten wordt verdaagd tot 1 Juli a.s. Tegen het afschaffen der kermis te Oud- Vossemeer bestaat geen bezwaar, omdat het zoo ver weg is, volgens den heer Van Damme. De zekerheidstelling van den gemeente-ont vanger wordt bepaald op 4000, tot nu toe was het f 900. De kostprijs per leerling voor vergoeding aan de ibijzondere school wordt bepaald op f 7,90, het gemiddelde van een 4-tal gemeenten van gelijke grootte als Boschkapelle, aange- zien aldaar geen openbare school bestaat. Voor 1934 krijgt die school een voorschot van 1496,80. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren H. R. J. Claeijs, C. Lambert, R. van Damme, P. J. Fermont en M. Jansen. De gemeentebegrooting wordt, in verband met enkele maatregelen van de Regeering, ge- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, 'Het zij mij vergund, naar aanleiding van het schrijven van „Z.-V1." in Uw blad van Vrijdag 2 Maart j.l., een enkel woord daaraan te wijden. Als behoorende tot het personeel der Maat- schappij „Mechelen-Temeuzen" meen ik op grond daarvan, mij het recht te mogen toeken- nen enkele opmerkingen te maken. De geachte schrijver doet verstaan, dat hij zich niet wil mengen in het betoog over de salariskwestie. Dit kan ik volkomen begrij- pen. Wat ik echter niet begrijp is, dat hij beweert niet met de interne zaken dier Maat- schappij, noch met de bedragen der salarissen bekend te zijn, terwijl hij wel durft verklaren, dat deze salarissen de loonen van het Neder- landsch spoorwegpersoneel verre te boven gin- gen. Dit nu is absoluut onjuist; zelfs zonder de 15.56 loonsverlaging, die het personeel sinds 1 Maart 1932 heeft ondergaan, waren de salarissen niet hooger dan die bij de Neder- landsche Spoorwegen. Ik wil aannemen, dat de geachte inzender in dezen geheel te goeder trouw is, hetgeen echter niet wegneemt, dat door zijn voorstel- ling van zaken de positie van het personeel al te gunstig wordt voorgesteld en alhcht tot ver- keerde gevolgtrekkingen aanleiding zou kun- ren geven. Verder trof mij de bewering van „Z.-V1", dat het niet te veronderstellen is, dat de groote winsten, die de Maatschappij eenige jaren ge leden boekte, op het Nederlandsch gebied zijn gemaakt. Van den inzender is dit op z'n minst genomen een zeer gewaagde veronder- stelling, temeer waar hij in den aanvang be weert met een en ander niet bekend te zijn en met evenveel recht zou men dus het tegen- overgestelde kunnen beweren. Schrijver dezes vraagt zich af welke bedoe- ling achter inzenders beweringen gezocht moet worden en op grond van wat zij werden geuit. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. EEN AMBTENAAR M.T. 8 Maart. TER NEUZEN. Ledenvergadering van de Afd. Ter Neuzen van Volksonderwijis op de bovenzaal van den heer H. die Vrieze. TER NEUZEN. Lezing met lichtbeelden in het gabouw Emmanuel". Afd. v. d. Ned. Chr. Vrouwenbona. 9 Maart. TER NEUZEN. Verkoop bij inschrijving van boomen. Ingenieur van den Prov. Waterstaat. BIERVLIET. Verkoop van twee stieren. No- taris Corthals. 12 Maart. TER NEUZEN. Veiling hofstede. Notaris Van der Schriek. 13 Maart. AXEL. Veiling landbouwinspan. Kantoor W. A. den Boggende. SAS VAN GENT. Veiling bij instel van een hofstede. Notaris N. M. J. H. Pijls. 14 Maart. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woning. Architect A. de Clercq. MIDDELBURG. Aanbesteding verbetering van den weg PhilippineDriekwart. Ged. Staten van Zeeland. AXEL. Veiling bouw- en weiland. Notaris Fanoy. M. Geelhoedt, dienstbode, Vlooswijkstr. 44, van Axel. A. A. Leenhouts, landbouwersknecht, O 200, van Schoondijke. Vertrokken T. Rijndorp, chauffeur, Tuinstraat 36, Breda. E. Schaap, zonder, Tholensstraat 37, naar Zuiddorpe. P. Nonnekes, rijksklerk bel„ Tuinstraat 18, naar Tilburg. Wed. C. Allaart-Oppeneer, zonder, Baandijk 26, naar Hoek. M. M. R. Mattele, coupeuse-leerares, Kerk- hoflaan 37, naar Hoek. Wed. D. de Feijter-Jansen, zonder, Hoog- steeg 3, naar Hoek. S. Dieleman, monteur, Axelschestraat 14, naar Aalsmeer. W. C. C. Pielaet, zonder, Grenulaan 40, naar Breda. M. de Jonge, veldarbeider, Benedenweg 23, naar Westdorpe. P. J. Dieleman, chauffeur, Hoogendijk 2, naar Axel. C. E: Dieleman geb. Dieleman, zonder Schoolweg 45, naar Axel. HONTENISSE. Gedurende de periode van 1528 Febr. j.l. hebben zich in deze gemeente geveshtigd: Jos. A. Crombeen, van Zaamslag. Maria Chr. Baart, van Kruiningen. El. Cath. Streefkerk, van Roosendaal. Alph. Weesepoel en echtgenoote, van Osse- nisse. Fel. Phil. Hoefijzers, van St. Nicolaas. Emile Hub. Polfliet, van Stoppeldijk. Elis. C. van Driessche, van Breda. Vertrokken: Jac. Lud. de Potter, naar Hulst. Petr. Alb. Vink, naar Stoppeldijk. Adr. Anth. Kwaak, naar Hulst. Marie P. A. Hiel, naar Breda. Mart. M. Kakebeeke, naar Leeuwarden. Am Joh. de Backer, naar Stoppeldjjk. Joh. P. van de Velde en echtgenoote, naar Stoppeldijk. Joh. C. van Denderen, naar Graauw. Andr. Jos. Dankaart, naar Graauw. SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. A. Kleij, stoffeerder, van Breda. P. Wieland, sohipper, van Ter Neuzen. J. A. Lucas en echtgenoote, inspecteur van politie in N. O. Indie, van Semarang (N.O.I.) J. C. van Broekhoven en echtgenoote, vee- handelaar, van Axel. M. E. Volkaert, dienstbode, van Etterbeek (Belgie). R. D. Van de Kerckhove, hulp-chemiker, van Selzaete (Belgie). J. Chr. F. Poldner, controleur Ned. Graan- centrale, van Assen. Vertrokken: A. M. F. de Block, dienstbode, naar Zuid dorpe. R. N. de Clerck, dienstbode, naar West dorpe. P. C. Vaal en gezin, brugknecht, naar Ter Neuzen. H. F. M. J. Nervejan, zonder, naar Gent (B.) F. C. van de Bilt, zonder, naar Eindhoven. H. E. J. Nunnink en gezin, fabrieksopzich- ter, naar Bergen op Zoom. J. Caus, dienstbode, naar Selzaete (Belgie). M. C. Notschaele, landbouwersknecht, naar W. J. Groothaert en gezin, schipper, naar Rotterdam. O. L. Verstraete en echtgenoote, fabrieks- aribeider, naar Westdorpe. op geregelde tijden, en neem zoo noodig a avonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. F. Koenen, machinist, Grenulaan 21, van Deume (B.). K. Peters, chef-monteur, Burg. Geillstr. 31, van Sliedrecht. D. I. M. Kegels, dienstbode, Kanaalweg 74, van Koewacht. M. Kort, zonder, Dekkerstraat 42, van Maassluis. C. de Leeuw, opper-wachtm. Kon. Mare- chaussee, Nieuwstraat 43, van Westkapelle. M. Roose, dienstbode, Noordstraat 5, van Hoek. G. Z. Slingerland, zonder, Grenulaan 7, van Hekendorp. (Nadruk verfooden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Maart. Jacobus de Doelder, oud 28 j., jm. en Cornelia Adriana Dees, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Pieter Jan Dieleman, oud 26 j., jm. en CoYnelia Elisa beth Dieleman, oud 26 j., jd. George Klaassen, oud 27 j., jm. en Magdalena Catharina Tim- merman, oud 27 j., jd. Geboorten. 25 Febr. Levinus Jan, z. van Levinus Marinus de Koeijer en van Maria Adriana Verbrugge. Eliza Pieter, z. van Lou- rus Daniel Boone en van Anna Bos. 26 Febr. Marcellus, z. van Midadus Schelfaut en van Elisa Smet. 1 Maart. Maria 'Helena, d. van Adriaan Jozias Klaassen en van Janna den Hamer. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Febr. Camille Ferdinandus Picavet, oud 24 j., jm. en Anna Maria Want, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Petrus Adrianus, z. van Johannes d'Hondt en Albertina Phillo- mena Crombeen. Overlijden. 13 Febr. Judith Mathilde Vic- torina Staal, oud 28 j., d. van Petrus Macha- rius en van Sophia Louisa Blondina Harends. Alphonsus de Smet, oud 71 j., echtg. van Anna Catharina Josephs Campens. HOEK. Huwelijks-aangiften. 22 Febr. Aarnout Comelis Stoffijn (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Maatje Rinkhoud, oud 17 j., jd. Jaco bus de Blaeij, oud 32 j., weduwn. en Wilhel- mina den Hooglander, oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Simon Jan Laurens (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Martina Meeusen, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Jan, z. van Cornells Scheele en van Louisa Adriana de Wispelaere. 7 Febr. Adriaan Jozias, z. van Jan Herrebout en van Maria Johanna den Hamer. Johanna. Cornelia Adriana, d. van Jan de Putter en van Levina Barbara van Dixhoorn. Overlijden. 18 Febr. Adriaan Jozias Herre bout, oud 12 d., z. van Jan Herrebout en van Maria Johanna den Hamer. 20 Febr. Pieter Abraham Lijibaart, oud 63 j., echtg. van Maria van der Welle. HONTENISSE Huwelijks-aangiften. 22 Febr. Josephus Petrus van Kampen, oud 30 j., en Mathilda Eggermont, oud 30 j. Geboorten. 15 Febr. Julia Adriana, d. van Honord E. Leenknegt en van Rosalia A. M. Freijser. 24 Febr. Eduard ALoijsius, z. van Kint en van Maria A. Dankaart. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Theophile de Pauw, oud 20 j., jm. en Magdalena Elodia Virginia Vandepitte, oud 21 j., jd.. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Febr. Theo phile de Pauw, oud 20 j., jm. en Magdalena Elodia Virginia Vandepitte, oud 21 j., jd. Geboorten. 9 Febr. Janetta Emma Ma- thea, d. van Maurice Arthur Johannes de Roos en van Adrienne Marie Justine van Vooren. 24 Febr. Pierre, z. van Rend Camiel Goethals en van Elisa Maria de Caluwe. 28 Febr. Lee- man Leopold Albert, z. van Menri Johannes Goethals en van Melanie van Voren. Overlijden. 12 Febr. Mathilde de Weirdt. oud 88 j., wed. van Johannes Baptiste Mar- quinie. Petrus Franciscus de Nijs (van Ter Neuzen), oud 42 j., echtg. van Louisa Maria de Nijis. 23 Febr. Maria Femia Pieters, oud 65 j., echtg. van Pieter Eduardus de Cooker. 26 Febr. Comelis Adriaan Heijboer (van Goes), oud 60 j., echtg. van Anna de Regt. Rotterdam, 5 Maart 1934. VEEMARKT. Aangevoerd werden 537 vette runderen, 205 vette- en graskalveren, 6 nuchtere kalveren. 42 schapen en lammeren en 709 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,56f 0,60, 2e kw. 0,50 /0,54; 3e kw. 0,380,42; Ossen le kw. 0,52—/0,56, 2e kw. 0,44—0,48, 3e kw. 0,36—/0,38; Kalveren le kw. 1,05—/1,15, 2e kw. 0,90-/1, 3e kw. 0,70—/ 0,80; Schapen le kw. /0,40; 2e kw. /0,36; 2e kw. 0,33, per stuk 20, 15 en 10; Lammeren le kw. 0,42, 2e kw. 0,38, 3e kw. 0,45, per stuk 17, 13 en 10; Varkens le kw. 0,34 0,36, 2e kw. 0,31—/0,33, 3e kw. 0,28— /0,30; Zouters niet genoteerd. De handel was kalm. De prijzen voor vet vee iets hooger. VLAS Blauw 8650 K.G. /0,400,65; Hollandsch Geel 5900 K.G. 0,40—/0,55; Wit Zeeuwsch 1800 K.G. 0,400,55; Dauwroot 3000 K.G. 0,350,40. De handel was kalm. Het aangevoerde werd grootenideels verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers /3,30/3,60; Z. Eigenheimers /2,903,25; Bevelanders /2,90 if 3,20; Zeeuwsch Bonten en Blauwen 3,40 3,70; Bravo's 3,60—/4; Red Star 2,90— 3,30, alles per HL. Westlandsche ronde zand 6 cent per K.G. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad /1718,50; Lijnzaadvoer 57; Zaailijnzaad, blauw 910; Zaai- lrjnzaad, wit 9. GRANEN EN PEULVRUCHTEN Gerst Chevalier 4,755,25; Wintergerst 44,25; Haver 5,756,20; Erwten kleine groene 78,50; Schokkers 10 13,50; Bruine Boonen 7,508,25. Voor Ter Neuzen: 2 Maart. Noorsch s.s. DUSKEN, 239, kunstmest, Vlaardingen. Van Ter Neuzen: 2 Maart. Noorsch s.s. DUSKEN, 239, ledig, Vlaardingen. Voor Sluiskil: 2 Maart. Nederl. s.s. VEER- HAVEN, 3262, stukg., R'dam. 3 Maart. Ital ,s.s. INTEGRITAS, 3257, py- riet, Huelva. 4 Maart. Nederl. s.s. FRIESLAND, 1532, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 3 Maart. Duitsch s.s. HER CULES, 1616, kunstmest, Barcelona; Nederl. s.s. VEERHAVEN, 3262, kunstmest, Antwer pen. 4 Maart. Deensch s.s. ROBERT, 715, cokes, Savona. Voor Sas van Gent: 3 Maart. Duitsch s.s. CURSACK, 810, ledig, Antwerpen. Van Selzaete: 3 Maart. Eng. s.s. SHEAF WATER, 1617, ledig, New-Castle. Voor Riemen: 3 Maart. Ned. m.s. FLYING NORSEMAN, 195, ledig, Brest; Nederl. m.s. ZEELAND, 138, ledig, Gravelines. Van Riemen: 3 Maart. Nederl. m.s. GO- REOHT, 107, olie, Londen. Voor Gent: 2 Maart. Nederl. m.s. BERGEN- DAL, 291, pijpaarde, Charlestone; Duitsch s.s. ALK, 613, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. LAU RENT MEEUS, 3479, olie, van de reede; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 3 Maart. Russ. s.s. KINGISEPP, 1292, stukg., Leningrad; Finsch s.s. BETA, 296, ledig, Antwerpen; Nederl. m.s. JOMA, 240, pijpaarde, Fowey; Noorsch m.s. BEAUMONT, 3215, benzine, Antwerpen; Finsch s.s. GULL, 1439, pyriet, Huelva; Duitsch s.s. BUGSEE, 1160, kolen, Gdynia; Zweedsch s.s. VISTEN, 526, kolen, Blyth; Eng. m.s. BURDEUNA 4, 94, creosoot, Londen. 4 Maart. Duitsch s.s. KRUSAU, 773, ledig, Oostende; Duitsch s.s. GOTENHOF, 847, led., R'dam; Duitsch s.s. LANDSEE, 522, kunstm., Antwerpen; Nederl. m.s. GRUNO, 126, papier, Londen; Eng. s.s. ESTON, 806, kolen, New- Castle; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon den; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 2 Maart. Duitsch s.s. ERNST, 338, fosfaat, Stolpmim.de; Deensch s.s. RIG- MOR, 753, ledig, Blyth; Poolsch s.s. ROBUR 6, 1252, ledig, New-Castle; Eng. s.s. BARON COCHRANE, 2031, ledig, New-Castle; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Belfast; Noorsch s.s. MARS, 404, cokes, Oslo. Alphonsus J. Kint en van Maria A. Dankaart. 3 ^art- El^>- s"s- DENNIS ROSE, 946, Johannes Josephus Marie, z. van Desiderius |J.zer' Newport^ Eng. s.s. CHARLWOOD^600. A. Pahwels en van Rosalia de Koning. 25 Febr. Petrus Alphonsus, z. van Prudent van Itegem en van Maria C. Theenaart. 26 Febr. Theo Joseph Marie, z. van Cerille P. Comelissens en van Louisa M. Lauwers. 28 Febr. Johannes Josephus, z. van Josephus C. Rottier en van Anna M. de Koning. Overlijden. 16 Febr. Leonie van Troost, oud 41 j., d. van Jan en van Annette Hen- drickx (overl. te Rosmalen). 17 Febr. Judo- cus van 'Huffel, oud 69 j., z. van Ludovicus en van Anna M. Verdurmen (overl. te Hulst). ijzer, Newport; Nederl. m.s. BERGENDAL, 291, ledig, R'dam; Eng. s.s. OCKOVER, 162. fosfaat. Kingslynn; Duitsch s.s. EIDER, 698, kunstmest, Walanga; Duitsch s.s. ALK, 613. stukg., R'dam. 4 Maart. Eng. s.s. SWIFT, 408, stukg., Londen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Russ. s.s. KINGSISEPP, 1292, ledig, Moermansk; Eng. s.s. DIAMOND, 308, fos faat, Londen; Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, ledig, Batoum; Finsch s.s. BETA, 296, cokes, Kopenhagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3