ALGEMEEN KSEUWS- EN ADVERTENTiEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ter Neuzensche Courant Derde Blad No. 9111 MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 74e Jaargang Binnenland Buitenland EERSTE BLAD Vrijdag 23 Febr. 1934 No. 9110 TER NEUZEN, 23 FEBRUARI 1934 HOEK. ZAAMSLAG. IJZENDIJKE. ABONNEMENTSPRIJS: Binnec Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Brj vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,—, overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Fitgeef sterFirma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVac 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Impending van advertentien liefst een dag voor de uitgaie. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DIENSTPLICHT. nister kan voorts niet besluiten terug te ko- men op zijn beslissing inzake de intrekking boter en het venbod van de bereiding en ver- koop van margarinekaas. Men hoopt zoo- bant" blijkt naar De Z. meldt, gedeeltelijk op fantasie te berusten. Inderdaad is door de VAN PONTIFICALE UITVAARTDIENST VOOR KONING ALBERT IN DEN HAAG. Donderdagochtend heeft in de kerk van de H.H. Antonius en Lad-ewijk aan de Princesse- graoht de Pontificate uitvaartdienist plaats gehad ter gelegenheid van de teraardebestel- linig van het stoffelijk averschot van Koning Albert I van Belgie. De kerk was op een sabere, doch tevens indruikwekken.de wijze met rouiw vensierd. Zoowel het hoogaltaar als de zijaltaren wa- ren met zwart cr&pe badekt. Ten- zijde was de troon voor den internuntius opgesteld. Aan de rechterzdjde had de gezant van Belgie de heer Charles Maskens plaats genotmen. Bij dezen plechtigen rouwdienst werd de Koninigin vertegemwoordigd door den Gnoot- Moester van Haar Huis, J. H. F. graaf Du Monceau en haar adjudant, generaal-majoor D. Q. C. F. de Jonige van der Halen. De Koningin-Moeder werd vertegenwoordigd door haar waamsjnend Groot-Meester Jhr. Mr. Dr. A. G. Schiimmelpenninck, de vertegenwoordi- ger van den Prins was diens adjudant, luite- nant ter zee le klasise J. W. Termijtelen. In het reohtergedeelte van de kerk had den de Nederlandsche autoriteiten plaats genomen. terwijl aan de linkerzijde de leden van het Oonps Diplomatique, de rechters in het Per- manente Hof van Internationale Justitie, de leden van het Corps Consulair en verschillende leden van de Belgische kolonie waren gezeten. Tegen 11 uur bagon de kerk zich gestadig te vullen met een groote schare autoriteiten en belangsteillenden. Onder hen waren de Minister van Buitenlan-dsche Zaikesn, Jhr. Mr. de Graeff, die op de eerste rij naast den deken van het Corps Diplomatique plaats nam. Voorts waren er de Ministers Deckers, Van Schaik, Marchant en Slotemaker de Brume, de vice-president van den Raad van State, Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland, staatsraad Muller Massis, de Voorzitter van de Eerste Kamer, baron de Vos van Steemwijk, de Oom- missaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kamebeek, de chef van den general en staf, luit.-gen. Seyffart, de gou- vemeur der residentie, commandant van het veldleger luit.-generaal Jhr. W. Roell, de di- recteur van het kabinet van de Koningin, Jhr. Mr. van Tets, de burgemeester der residentie Jhr. Mr. Dr. Bosch ridider van Rosenthal, de oud-gezant te Brussel Jhr. Mr. O. F. A. M. van Nispen tot Servemaer, verschillende leden van de hofhowSlng, en militaire en burgerlijke suutordteiten. Behaive de Minister van Buitenlanidsche ZaJken was ook nog aanwezig de secretaris- generaal van diens departement Jhr. Mr. Snouck Hurgronje, alamede de chef van de afd. diplomatieke zaken Mr. Van Kleffens. Alle autoriteiten waren in hun offlcieele ambtskleedij; de president, de rechters en de griffier van het Permanente Hof waren in toga. Eenige mdnuten na elf uur arriveerde de pauselijke internuntius aan de kerk. Z.Exc. werd door den pastoor en de geestelijkheid der kerk aan den hootfdingang ontvangen en naar het altaar geleid. Hlj was gekleed in de aartdbisschoppelijke paramentiek. De Pontificate Mis van Requiem ving hierap aan, waaronder het zangkoor onder leiding van den directeur-organist Frans Haring, de Missa la requiem van L. Perosi ten gehoore bracht. De internuntius werd geassisteerd door pa stoor Bulters, O.FM. als presbyter-ass istens, als troondliakens fungeerden de -paters Van Heel en De Vriend, als diakens der Mis kape- laan Dolle als diaken en pater Moeskcps, als sub-diaken. Als ceremoniarius fungeerde pater Klerjntjes, secretaris der Intemuncia- tuur, terwijl de veridere functies werden waar- genomen door paters Wassenaar Saudfoort, Vergeer en Schimmel. De dienst duurde tot kwart oiver twaalf. Nadat Migr. Schicppa de absoute aan de kata- falk had verricht. speelde het orgel de Braban- ponne gevolgd door den Treurmarsch van Chopin. Ook buiten het kerkgebouw was de belang- stelling groot. De vertegenwoordigers der Kxminklijke Familie kiwam in gala-hofrij-tuigen aan. Het aan- en afrijden van de talrijke auto's der autoriteiten in him kleurrijke uniformen en amibtskl-eadij, trok zooals van zelf spreekt veel publiek. De politie zorgde voor geregeld verkeer. VOORDRACHTAVOND. Wij vestigem de aandadht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende adrvertentie be- treffenide een door het Dep. Ter Neuzen der Miaatschappij tot Nut van 't Algemeen in het Concertgefoouw te geven voordrachtavond op 1 Maart a.3. VAN EEN HOOP GEVALLEN. Tegen het beemdigeu van het werk viel de werkman A. Faas in een der loodsen aan de dokken alhier van een hoop zaut en kwam op den beton-netuvloer terecht. Hij werd naar het zdekenhuis alhier vervoerd, waar men hersenschudding oonstateerde, zijn toestand is naar wij vememen, niet ongunstig. DE COMBINATIE VAN ZEEUWSCHE GEMEENTEN. Het „Dagbl. v. N.-Br.'" verneemt, dat de door de afd. Zeeland van den Ned. Bond van gem eente-amb tens ren en de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten in het leven ge- roepen commissie voor het samenstellen van een rapport over combinatie van Zeeuwsche gemeenten met haar werkzaamheden zoover is gevorderd, dat in Maart a.s. de publicatie van dat rapport vervvacht kan worden. Voorgesteld zal worden am West Zeeutwsch- Vlaanderen in drie en Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren in vijf gemeenten te verdeelen. Zooals men weet, telt Zeeuwsch-Vlaande- ren thans 35 gemeenten, terwijl er in de ge- heele provincie Friesland b.v. slechts 40 ge meenten zjjn. NED. JONGEL. VERB. De Prorvinciale Zeeuwsche Bondsdagvan het N.J.V. zal dit jaar op den Zen Paaschdag (2 April) gehouden worden te Vllssingen. De morgenvergadei'ing zal een huishoude- lijk karakter dragen, in de middagvergade- ring zal ojn. het woord voeren de heer M. C. Fallentin, secretaris van het N.J.V., te Am sterdam, terwijl de avontdvergadering een ge- zellig samemzijn wordt met zang, muziek en declamatie. De vergaderingen worden gehouden in hotel ..Brittania". BESMETTELLTKE ZIEKTEN. In -de week van 11 tot en met 17 Fehruari zijn in onze provincie voorgekomen 2 gevallen van febris typhoidea te Hoek (wjo. 1 het tweede gerval in een gezin7 gevallen van rcodvonk, nl. 4 te Krabbendijke (w.o. 2 gevallen In een gezin), 2 te Amemuiden en 1 te Poort- vliet en 1 geval van poliomyelitus auterior acuta te Krabbendijke. OHR. WINTERLEZING. Gisteravond werd het seizoen voor Chr. winterlezingen alhier gesloten met eene lezmg in de Geref. Kerk door Ds. J. A. Tazelaar van Rotterdam aver: „De verborgenheden van het Paradijs". De bijeenkomst werd op gebrudke- ljjke wijze geopend door den voorzitter, de heer H. Heersema, die daama voorlas Oj>en,b. 21 17. In een zeer leerrijike rede behandelde Ds Tazelaar daama zijn onderwerp en splitste dit in 2 deelen: de verborgenheden van het Paradijs in het verleden en in de toekamst, waarin allereerst werd aangestipt dat Natuur en Schriftuur staan op den bodem van een- zelfde Auteur en waarin werd aangetoond de ontzetten.de tegenstelling die er is tusschen de moderae wetenschap en Gods Woord. Die modem e wetenschap geeft thans eohter stuk voor stuk van haar terrein prijs, zoodat stel- ltngen die jaren geleden door haar werden ve-rkondigd heden ten dage zelfs door onge- loovigen als verouderd worden verklaard. Spreker behandelde verder de schoonheld van het Paradijs voor den val en hoe aan die schoonheid door de zonde een schielijk elnde is gekomen, waana hq zijn gehoor bepaaJde brj het nieuwe Paradijs dat Gods volk wach- tende is. Het bezoek was bevredigend. EUXOR-THE-VTEIi. „Ttie King of Jara," L/ang hebben we gewacht cp „The King of Jazz", maar thans konldigt men de eerste voorstellingen aan. Als edn ding ons direct is opgevallen dan is 't wel dat ,,Onkel Carl" piet meer de eenige is, die by Universal groote dingen weet te doen. Met weet dat hij zoo jaarlijks met een kostbare verrassing komt, maar er is ieman-1 die deze kunst niet minder verstaat: z"n zoon, Laemmle Jr. 't Is de jonge Laemmle geweest die het maiken van deze film heeft weten door te drijven. Z'n vader zal cngetwgfeld trots op hem zijn, want hjj weet dat als voor de ouden de tijd van rust gekomen is er een jongere staat am de zaak voort te zetten. Een inhoud weerg"aven van ,,The King of Jazz" is niet mogelijk. 't Is een echte revue, 't zijn losse sohetsen ibijeen gebracht en ge houden door Paul Whiteman's scrapbook en door hemzelf. Wat hier aan monteering, aan cabaret- nummers geleverd is, overtreft alles. 't Is niet mogelijk am alles wat imponeert op te sommen. Telkens heriimert men zich weer een sc£ne die een grootschen indruk maaikte. 't Was alles „the biggest". We denken aan de enorme draaitooneelen, waarby op elk de helft van de getweldige orkest-Buhne is opgesteld. Aan den gewel- digen vleugel, waar het heele orkest op plaats kan nemen en waaraan een vijftal pianisten zitten om het instrument te bespelen. Aan den enormen smeltkroes, waarin haast ge- heele volksstammen met hun melodien en instruznenten verzinken en waaruit de jazz opstygt. Aan het monumentale schapbocik. waarvan de meters hooge bladeren worden omgeslagen, waama we dan weer in beelden een nieuwe bladzgde er uit „lezen". Vol bewondering hebben wij bqna twee uur gezeten voor het werk van John Murray Anderson, een der bekendste leiders van een troop Follies" te New York, door Laemmle Jr. hiervoor geengageerd. De keuze is be- wonderenswaardig goed geweest. En dan al die scenes, dit geheele gewel-dige werk in technicolor, hier zoo zeldzaam goed geslaagd, als men zich dit maar kan denken. Men kan zich indenken, hoe dit het effect van al die brjzondere decors, van die vele balletten, kortom van alios verhoogde. Geestig is „The King of Jazz" ook in hooge mate. Al dadelijk komen de toeschouwers in een goede stemming, want het begint met een teekenfitonpje in kleuren, waarop men Whiteman op jaclit ziet gaan in de wildernis. 't Zou leelijk met hem afgeloapen zijn, als hij niet op het goede moment de besohikking ge- kregen had aver een viaol, waardoor hij alle dierlijke bewoners van de rimboe aan het dansen weet te brengen. En daama zyn er nog tal van „bladen" uit den scrapbook met geestige voorstellingen, die telkens weer amuseeren om nag niet te spreken van het begin, waar Whiteman z'n geheele band uit een handtaschje opdiept. Hier heeft men nu voor alles het beste ge- kozen. Wat er geiboden wordt aan ballet en solo-dans is van zeldzame schoonheid. Daar- voor zorgen b.v. The Russell Markert Dan cers. The Hollywood Beauties, de Rag Doll Dancers, Paul Howard en Billie Kent. De overige medespele4den zijn alien beken- de figuren uit onze filmwereld. Maar bovenal de wereldberoemde band van Whiteman, die hier een zeer groote rol speelt. Men verziuime vooral nooit om deze film te gaan zien. Ben eerste bezoek wordt stellig gevolgd door meerdere, want't is niet mogelyk am in een keer al het schoone in finesses te genieten. „The King of Jazz" is een zeer bijzonder filmwerk van groote attractieve waarde. „De Zwarte Huzaar" irDe Zwarte Huzaar" is een onderhoudende filmdat is hij mede gaworden door het groot aantal bestanddeelen waaruit hy is samen- gesteld. Het is min of meer een historische film, vermengd met, dat wat we gewooniyk een avonturenfilm noemen met romantie-k. Conrad Veidt was met zijn lange gestalte en zijn scherp besneden gelaat de geschikte man voor het vervullen van de rol van den moejdigen avontuuriyken ritmeester1, die op hupsche, zy het niet ongevaarlijke wijze de verloofde van den Hertog uit Rand en van den vyand haalt, en dan zelf op dit meisje, dat door Mady Christians lief en VTiendelijk gespeeld wordt gecharmeerd wordt. Otto Wallburg heeft ook een belangrijke rol in dezen film en hp brengt er door zijn weer zeer komisch spel het operette-element in. Voor den humor zorgt ook Wolf Aibach- Retty, als de huzaren-luitenant. De film heeft een vlot tempo, aardige muziek en is tech- nisch knap en met smaak vervaardigd. RADEN VAN ARBEID. Bp beschikking van den Minister van Soc. Zaken zijn de hiema te noemen personen met ingang van 1 Maart 1934 voor den tijd van drie jaren aangewezen als werkgever-lid. arbeider-lild, plaatsrverv. arbedder-lid van de Raden van Arbeid. Werkgeversleden: te Goes: L. Kranenburg: plaatsverv. lid: W. Kak-abeeke; lid: L. Smxt; plaatsverv. lid: J. J. Duvekot; te Middeliburg: lid: F. B. J. de Meyer; plaatsverv. lid: J. Olt- hoff; lid: jhr. A. E. Boddaert; plaatsverv. lid: E. M. Alberts. Arbeidersledente Goes: lid: J. Catsihoek; plaatsverv. lid: A. Buys; lid: P. Luikenaar; plaatsverv. lid: C. K. Maartense; te Middel- burg: lid: J. v. d. Peyl, plaatsverv. lid: D. C. Beaufort; lid: P. C. van Wezel; plaatsverv. lid: M. C. Geerts. Zooals uit de advertentie in dit nummer blpkt, zal an. Woensdag een propagandafilm- avond gegaven worden van wege de Neder landsche Blindenbond", teneinde meer bekend- heid te geven aan de belangen der bldnden en het streven van den Ned. Blindenbond. Aan dien avond zal ook medewerking worden ver- leend door de zangvereeniging ^Crescendo". Het hoofdnummer van het programma is echter, de vertooning van een zeer interessan- te film. Deze goad geslaagde film geeft een volledig beeld van het Blindenwezen en is van het begm tot het einde afwdsselend en leer- •Het valt niet te ontkenneo, dat oogenschijn- lgk een regeling, waarbij met steun van de Overheid de werkgevers in den landbouw en in de industrie gelegenheid krijgen arbeiders in het hedrijf te plaatsen, veel heeft dat aan- trekt. Men moet echter niet uit het oog ver- bezen, dat als dit stelsel algemeen wordt toe- gepaist, de nijverheid en de landbouw hoe lan- ger hoe meer met zilveren koorden aan de Overheid en de subsidieering dreigen te wor den gebonden, met alle ernstige nadeelen daarvan. De minister wll zich dan ook voorloopig be- perken tot het nemen van een proef in eenige gemeenten van ons land, waarvan in twee de landbouw domineert en in ddn de tuinbouw. Zoodra het overleg met de betrokken ge- meentehesturen tot resultaat heeft geleid zal van deze proef in het openbaar mededeeling worden gedaan. (Het is den minister bekend, dat de Klwatta- fatorieken een proef nemen met het te werk etellen van werklooze jongens op plaatsen, te- voren door meisjes ingenomen. Ook draagt hij kennis van de plannen, die de N.V. Philips in deze richtinig koestert. Pogingen van werk- geiverszijde om het leed der werkloosheid te verzachten door, waar mogelijk, aan jongens boven meisjes de voorkeur te geven, begroet de minister met sympathie. De minister onthoudt zich echter van een ibepaalden drang op de ondememers. De we tenschap dat door maatregel-en, als hier he- doeld, een sociaal goed te bereiken is, zg den ondememers voidoende aansporing om ernstig te onderzoeken of zij in dezen mede kunnen helpen tot eenige verlichting van den toestand. Voor verschillende gemeenten zal tariefsver- laging voor de steunregeling moeteo geschie- den o.m. in verband met de plaatshebbende loandalingen in het vrije hedrijf, waardoor de bestaande tarieven zich in vele gevallen niet meer aan die loonen laten aanpassen. De mi- Yt ij juicnen leoere aaad van opstand met de warmste sympathie toe en scharen ons daarbij tot in alle consekwenties aan de zijde van de moedige muiters." Tegen den redacteur van De Vrijdenker, J. •H., is een vervolging wegens Godslastering gelast. SANEERING IN DE BLOEMENTEELT. Het saneeringsplan voor de hloementeelt heeft de bloemenkiweekers voor dit seizoen aan banden gelegd, waardoor aan het ongelimi- teerd teelen van ibloemen een einde is gekomen. De bloemenkiweekers zullen dit seizoen niet meer bloemen mogen telen als in 1933, ter wijl nieuwe bedrijven onder geen enkele voor- waarde mogen verrijzen. VERBOD VAN MARGARINE ALS VOEDINGSMIDDEL IN ITALIe. De Italiaansche ministerraad heeft onlangs besloten maatregelen te nemen om het ge- bruik van margarine als voadsel te verhieden. In verband met deze korte, in de pers ver- sohenen mededeeling, verwacht men een ver- bod van het fabrieeeren in voorraad houden en verkoopen van margarine. Hoeiwel het persbericht alleen spreekt van „gebruik als voedingsmididel'(uso alimentare), zal het ge- volg van deze beslissing waarschijnlijk zijn, dat°de margarine-inidustrie moet worden stop- gezet. Er zijn op dit oogeniblik in Italie 18 mar- garinefabrieken, die tezamen ongeveer 10.000 ton margarine per jaar afleveren. Deze nieuiwe maatregel sluit zich aan bij de andere bepalingen, welke onlangs zijn in- gevoerd om de zuivel-inidustrie te -beschermen, zooals de. verhooging op het invoerrecht van ooora. z,ij zijn alien verdronken. De lijken zijn nog niet gevonden. De Mars liep belangrijke schade op, de andere schepen niet noemenswaard. Het parket uit Antjwerpen werd Zaterdag te Lillo verwacht om een onderzoek in te stellen. R.K. KERK. Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda, heeft bevestigd de herbenoeming tot kerkmeester van de heer en D. IJsebaert en A. Weijnen en van lid van 't Kerkelijk Arm- bestuur der heeren P. Maas en W. Galle. Ds A. TIMMERMAN. Zaterdag herdacht Ds. A. Timmerman te Den Haag, em. predikant van de Ned. Herv. Gem. van Ter Neuzen, den dag waarop hij vddr 45 jaar het pradiikamibt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardide. Ds. Timmerman arbeidde 37 jaar te Ter Neuzen, waar hij in 1929 eer- vol emeritaat onfaving. De jubilares heeft in Zeeland lange jaren een voomame plaats in genomen. Hij was o.m. president van het Prov. Kerkbestuur van Zeeland, lid van het Prov. CoUege van toezicht op het beheer van de kerkelijke goederen en fondsen in Zeeland en lid van de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke hoogleeraren. In 1922 werd hij ibenoemd tot ridder in de orde van Oranje-NassaqJ1 GEREF. GEMEENTE. Ds. W. C. Lamain te Rotterdam, beroepen predikant bij de Geref. gemeente alhier, heeft eveneens een beroep ontvangen naar de Geref. gemeente te Werkendam. DE COMBINATIE VAN ZEEUWSCHE GEMEENTEN. Het bericht onder -bovenstaan-den titel, op- genomen in het „Dagblad voor Noord-Bra- ..t uit ecu gcuue vun «3U iVErcn cipgekomen, hartelijik welkom. In zijn ope- ningswoord werd door den voorzitter, het droevig ongeval 't welke een zij-ner leerl-ingen, door een verkeersongeval was overkomen, ten- gevolge waarvan hij overl-eed, herdacht. Daama werden de notulen der vorige ver- gadering goedgekeurd, hetgeen ook geschiedde nadat deze door de heeren J. Smies en Jan van Doeselaar was nagezien, met de rekening en verantiwoording van den penningmeester. Daama volgde verkiezing van bestuursleden waarbij de heer Schot niet herkiesbaar was. Gekozen werd de heer P. Visser en herkozen de heer J. Lijbaart, zoodat in deze ouder-com- missie functioneeren als voorzitter de heer Doornebas, secretaris de heer M. de Visser, penningmeester de heer P. van Kruiningen, en bestuursleden de heeren J. Lijbaart en P. Visser. Hierna werden door mejuffrouw Nij-ssen en den heer Platteeuw zeer mooie voordrachten gegeven, die zeer goed het leven van leer- krachten en leerlingen weergaven, alsook nog een tafereel dateerend uit de groote wereid- oorlog 19141918. Daama werd het werk der leerlingen nagezien .waaruit thans weer bleek, dat vooral ook in hand/werken, nuttig werk verricht wordt. Doordat er van de omivraag geen gebruik gemaakt werd sloot te ongeveer 10 ure de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst deze bijeenkomst. x s.s. „Gwentland" en „William". Donderdagochtend is tengeivolge van mist op het kanaal nabij Sluiskil het Eng. s.s. „Gfwentland" in aanvaring gekomen met het Zweedsche s.s. William". Dit laatste werd a«n -den boeg geraakt en beid-e stooms-chepen beliqpen schade. De ..Giwentland" die van Rouaan o-p weg was naar Gent zal aldaar rapareeren. De .William" had alhier cokes geladen voor Zweden. „v^uv mi, l net spreekiwoord en da werden Weiber zu Hvanen" beet het elders. Hier was het evenwel niet de vrouv.doch de man, die een oogenblik van overlcopende gal met een bijl zijn wederhelft een paar zoo geduchte slagen op het hoofd toebracht, dat het maar weinig gascheeld had, of er was een doodelgk ongeluk gebeurd. Gelukkig werd de hevigheid van een der slagen door een haar- kam gebroken, anders ware het noodlottige gebeurd. Intusschen achtte de dader het wijselijk zich naar het Zuiden uit de voeten te maken, hetgeen hem blijkbaar niet zoo heel zwaar ter harte is gegaan, daar hij slechts losjes met zijn ega verbonden was, want het paar is zoo als het met den populairen term heet. enkei over den puthaak getrouwd. Het slachtoffer verkeert, dank zij den ge- luklkigen samenloop van omstandigheden bui ten geivaar. Men kan hderuit aliweer opmaken, dat het toeval in dit geval een gelukkige rol heeft gespeeld. Wat zoo'n onnoozel haarkammetje al niet kan verhinderen. Geen ongeluk of er is nog altijid een geluk bij. Gevonden voorvverpen. Bij den gemeente-veldiwachter J. van Wes- tenbmgge alhier, zijn inlichtingen te bekomen omtreet een in deze gemeente gevonden porte- monnaie met geld. De oud-baanwerker bij den tram/weg HansweertVlake, A. J. Neve, te Hansweert. is met ingang van 1 Maart a.s. werkzaam gesteld als wegwerker op den Prov. weg Schoondijke IJzendijke Rijksgrens, met stan-dplaats IJzend-ijke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 9