a Sport Gemengde Berichten TERNEUZEN, 21 FEBRUARI 1934 SLUISKIL. HOEK. AXEL. HONTENISSE. GOES. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. 1 VOETBAL. KON. NEDERL VOETBALBOND. ONGELDIG VERKLAARDE WEDSTRIJD. KERKJE te MUIDERBERG AFGEBRAND. Hjj is een vriend van Nederland. Eenige jjaren geleden heeft hij sameci met Prinses 'Astnri een bezoek gebracht aan koningin Wil- frpjaminft op Hlet Loo. Na zijn reis door Nederl.- ¥n<;-> iheeft hij zich meer dan eens bewonde- ireno uditgelaten over ons koioniale werk. Hij Bpra?ekt. uitstekend Nederlandsch. Van eenige politieke richting, die Prins Leo pold zou vertegeniwoordigen of zelfs maar zou Eteuzien of aanmoedigen, kan er vooralsnog geen sprake zijn. Bij Apoth-enrDrogisten Ingez. Med. De situatie bij Marche-les-Dames. Men scihrijft aan de N. R. Crt. Velen, die met deelneming het ongeluk ge- lezer. hebben, dat Koning Albert getroffen Iheeft. zullen het tragisch vinden, dat het hem Biet trof op een gevaarlqken tocht in het hoog- gehergte, maar op de betrekkelij'k lage rotsen Ber Ardennen. Men zou zoo den-ken, dat een nitnuintend alpinist als Zijne Majesteit, die de Hefde tot deze sport met den Paus gemeen heeft. gewend aan gevaarlijke situaties en vol- fcomen ..schwindelfrei", bij beklimming van de Kotsen in de Ardennen vrij weinig gevaar loopt. •Wie echtar bekend is en met de klimmerij in de Alpen en met het klauteren in de Ar dennen, weet dat er overal gevaar schuilt, dat wt. goed voorbereide Alpentocht met geoefen- de gidsen, waarbij alle gevaren te voren over- isvogen zijQ, minder rdsico meebrengt dan een Bolo-beklimming der zeer steile Belgische rotsen. Duizelighedd kan den klimmer overvallen op vifftig meter hoogte en op vijfhonderd meter, dat is dikwijls meer een kwestie van gedispo- neerd zijn dan van hoogte. Qm de situatie te Marche-les-Dames den jezers duidelijk te maken diene de volgende Beer korte geologische bijzonderheden: In ontzaglijk lang geleden tijden strekte zich waar nu de Ardennen liggen, een zee uit. In deze zee bezonkea de sliblagen en kalklagen, tegenwoordig het vaste gesteente uitma- Jken Naar den aard van hun vorming spreken dus hier van sedimentgesteenten. Niet altijd bevond zich daar water, tijdper- fcen kwamen, waarin zich een eiland boven de gateren verhief, op welks noordrand de gewel- lige tropische bossohen groeiden, die nu de inderaardsche steehkoolfbekkens van Belgie n Limburg uitmaken. Het eene gesteente leent zich beter dan het ander.. voor scherpe vormen. Het zachter ge steente krijgt bij verwering glooiingen en sachte hellingen. Welk een steilten men krijgt, weet ieder, die de Maas bevaren heeft tusschen Namen en Dinant en de situatie kent bij Rocher de Bayard, de rotsen van Freyr en Waulsort Vooral Hastiere en Waulsort doen sterk denken anrt de situatie bij Marche-les-Dames. Daar bevindt zich een zeer hard gesteente, Boogenaamd onder-carboon, dat dus oorspron- kelijk lag onder he.t steenkool bevattende „Houiler". Overal rondom Marche-les-Dames vindt men dit, een grijs tot zwartgrijs gesteente, door de geologen Viseen genoemd. Het heeft neiging om zich verticaal te splijten en dan af te brok- kelen. zoodat grillige vormen ocitstaan met loodrechte wanden. In de kloven stroomen Trigine beekjes, die uitruimend en insnijdend wcrkcii Op de hellingen kan geen aarde blijven lig gen. de plantenwortels hebben geen houvast, zoodat de vormen grillig blijven en men in de bosschen dikwijls loodrecht omhoog stijgende rotswanden voor zich vindt. Het Maasdal is -bij Marche-les-Dames zeer nauw. mpin heeft aan den Noordoever rotsen moeten doen springen om ruimte te krijgen yoor den spoorweg en den rijweg. Daarop ko- men uit enkele zijdalen, nauwe spleten, die dikwijls geen water meer bevatten en dan juist voor de klim-sport gaame gezocht zijn. 31en treft er „schoorsteenen" aan, spleten -yaarin men zich omhoog kan werken met be- iulp van den rug en de hakken. Op andere (La at sen kunnen de gladde rotswanden slechts ieldommen worden met sporen en haken. Deze tevaarlijke onderneming, die alleen door een Ooedig kli-mmer, die vol zelfvertrouwen is, Itegonnen -kan worden, vooral omdat men de heveiliging van het touw mist, dat de beschut- geeft bij een misstap, die anders doode- iijke gevolgen heeft. De val moet hebben plaats gehad aan den Zuidrand van het bosch van Marche-les-Dames, in dat deel van het bosch, dat den veel beteekenend-en naam draagt van Bois des Rochers, in een van de diepe kloven, die op het Maasdal uitkomen, een der z.g. „fonds". weg, eerst langs de breede laan naast het park van het slot, daarna voorbij de kerk te Laeken waar de Koningen van Belgie him laatste rustplaats hebben en ook Albert zal worden bijgezet. Vender ging het over de brug van het Brusselsche zeekanaal en door de Palei- zenstraat, de Koninklijke St. Maria-straat en de Koninklijke straat naar het graf van den Onlbekenden soldaat aan den voet van de Con- greszuil, die aan de revolutie van 1830 herin- nert en met het standbeeld van koning Leo pold I is bekroond. Vlak voor -het graf bleef het affuit een minuut lang rusten. Deze symbolische groet door den dooden Koning, den ridderlijken veld- heer, aan den onbekenden strijder gebracht, was ongemeen ontroerend. Hoewel duizenden nieuwsgierigen, vertegen/woordigers van Fran- sche, Italiaansche en Engelsche oudstrijders- vereenigingen, Belgische en buitenlandsche joumalisten en fotografen zich rondom het Congresplein verdrongen, bleef een minuut de zwaarste stilte op de massa wegen. De duis- ternis, -de likkende vlam boven het soldaten- graf, het dansend licht van de toortsen alles droeg hier bij tot het scheppen van een pathe- tisch en nimmer meer te vergeten moment. Vele vrouiwen en ook talrijke mannen ween- den. Maar weldra weerklonken weer comman do's, bromde het kanon in de verte, gingen de doodsklokken in den toren van de St. Goedele- kerk aan het luiden en zette de stoet zjjn weg voort naar -het Koninklijk paleis waar het lijk van den Koning door de regeering in ontvangst werd genomen. Weer droegen -twee groepen onderofficieren van het regiment grenadiers de lijkkist naar binnen tot in de troonzaal, waar het stoffelijk overschot gisterochtend werd tentoongesteld. In den donkeren avond ving nu op het uit- gestrekte Paleizenplein het defile aan van de oudstrijdersvereenigingen met hun honderden vaandels en vele delegaties uit de provincie gekomen. De meeste oudstrijders droegen hun oorlogsteekenen op de borst. Ook de oorlogs- verminkten trokken mede voorbij het paleis, waar de Koning nu voor de laatste maal nog een paar dagen zou vertoeven. Het was on- geveer 9 uur toen het defild ten einde liep en de ontroerende menigte uit elkaar kon gaan. Rond de doodenbaar. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus- sel meldt: In het koninklijk paleis is Dinsdagochtend het defile van het publiek begonnen, dat van acht uur af werd toegelaten. Reeds om zes uur stonden er ongeveer duizend personen voor de hekken van het paleis te wachten. Om tien uur werd er al file gemaakt tot aan de Naamsche Poort. De aankomst van duizenden schoolkinderen maakte de drukte nog grooter. De wachtende menschen worden sl-echts bij groepjes van tlwintig tegelijk binnengelaten. Het stoffelijk overschot van den Koning be vindt zich in een der salons op de eerste ver- dieping, die voor de gelegenheid in een rouw- kapel is herschapen. De wanden zijn met rouw- doeken behan-gen. De Koning, in de uniform van luitenant-generaal, ligt in de open lijkkist. Het gelaat, door waskaarsen beschenen, is goed zichtbaar. Het heeft dezelfde rustige uit- drukking behouden, die het bij ons bezoek in de doodenkamer in het slot te Laken had. Het onderlijf is met de Belgische vlag bedekt. Vier luitenant-generaals hielden de wacht bij het stoffelijk overschot van den vorst. Zij werden om tien uur vervangen door vier kolonels, om twaalf uur door vier majoors. Laat in den avond zullen ook de onderofficier-en-oudstrjj- ders voor de eerewacht hun beurt krij-gen. Aan den voet van d-e ljjkkist en ook er naast bevindt zich een berg van bloemen. In de doo denkamer ziet men ook nog de richtvaan van koning Albert, die hem in den oorlog overal heeft gevolgd. De ontroering van het defileerende publiek is niet te beschrijven. Wij zagen oud-strijders in snikken losbarsten, alle vrouwen weenen. Er zijn menschen uit alle standen van de samenleving, zelfs volksvrouwen met kinderen op den arm. Nimmer nog zal een volk zulk een oprechte en diepgevoelide hulde aan zijn gestorven staatshoof-d hebben gebracht. De tndrukwekkende overbrenging van het stoffelyk overschot. Duitengewoon indrukwenkkend was Maan- dagavond de overbrenging van het lijk van ikoning Albert van het slot te Laeken naar bet komniklijk pal-eis te Brussel, waar het Dinsdag van 8 uur 's ochtends tot 7 uur 's avonds en Woensdag van 8 uur 's ochtends tot 12 uur voor het publiek zichtbaar zal Erjc. Toen de stoet om kwart voor zeven het slot ging verlaten, verdrong zich aan beide aijden van den ongeveer - kilometer langen weg een dichte menigte, die men gerust op meer den een millioen personen mag schatten. Velen waren uit de verst afgelegen hoeken ivan Belgie en anderen uit den vreemde geko men. Op sonrmige plaatsen was het gedrang boo groot, dat de gendarmerie moest ingrijpen en vrouwen en kinderen in bezwijming vielen. Overal waren de lichten van de winkels en woningen aan den straatkant gedoofd en de gaslantaarns met rouwfloers omhuld. Dit gal de stad een ongemeen luguberen aanblik. De lijkkist in de Belgische driekleur gehuld, werd door twee groepen ond-er-officieren van bet regiment grenadiers, het regiment van Karel, Albert en Leopold, bij het licht van toortsen die fanitastische schaduwen wierpen, in het statage slotpark naar buiten gedragen. De escorteerende troepen, bestaande uit drie escadrons bereden gidsen, met de regiments- vlag en een peleton bereden marechaussee presenteerden het geweer. Er werd echter geen trompet of hoorngeschal gehoord. Nau- welijiks echter had de lijkkist het slot verlaten Df de artillerie-salvo's dreunden door de lucht. Zij bLeven elkaar van minuut tot minuut op- rolgen tot omstreeks half negen, toen de stoet h.et paleis te Brussel bereikte. Voorop in den stoet reden twee escadrons cavalerie, onmiddellijk daarop volgde het kanon-affuit, waarop de lijkkist was geplaatst. Zes zwarte artilleriepaarden trokken het af fuit voort. Prins Leopold, prins Karel, ais- mede talrijke hofdignitarissen en ordannans- officieren van den Koning volgden het lijk te S7061L- Links en rechts van het affuit reden 12 cava- leristen, ieder een brandende toorts dragend. Zoo vervolgde de indrukwekkende optocht zijn DE NEERBOSCH' AVOND. 't Was vele jaren geleden dat het zan-gkoor van de weesinrichting te Neerbosch alhier een zanguitvoering had gegeven. Toch schijnen er nog aangename herinneringen aan dien avond te zijlh gebleven, want het ruime kerk- gebouw -d-er Ned. Herv. Kerk alhier was gis- teravond nagenoeg gevuld met belangstellen- den v-oor de uitvoering van het tegenwoordige Neerbosch zangkoor. De Weleenw. heer Dt. L. J. Cazemier opende na het zingen van Ps. 138 1 de samenkomst met gebed, waama hrj een kort woord ter in- leiding sprak. Spr. hoopte, dat niet alleen het - - - maar et ge- achtergelaten. De ademlooze stilte in het ge- bouw betwees dat er genoten werd. De heer De Vries gaf blijk zijn leerlingen „in de hand" te hebben. Onze indruk kunnen we aldus samenvatten „de perzik smaakt naar meer. Na de af-werking van het programma dank- te Ds. Kluin hartelijk voor de betoonde belang- stelling en sprak een woord van dank tot Dr. Cazemier en zijn kerkeraad, en tot alien, die tot het welslag-en van dezen avond hadden medegewerkt, niet het minst de families bij wie de jongens en meisjes logies hadden ge- vond-en. MECHELENTER NEUZEN. Naar we vememen is de lijn Mechelen Ter Neuzen voor hen, die de begrafenis van Koning Albert en de kroning van den nieuwen koning te Brussel willen bijwonen, de gelegen heid opengesteid, hiervoor van de week-end- kaarten gebruik te maken, zoodat 25 re- ductie op den gawonen prijs wordt verleend. BEGRAFENIS VAN KONING ALBERT VAN BELGIe. De AVRO heeft in overleg met de Belgische omroeporganisaties er voor zorg gedragen, dat de plechtigheden op a.s. Donderdag, ter ge legenheid van de begrafenis van Koning Albert van Belgie, ook in Nederland zullen worden uitgezonden. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur zal een ooggetuigeverslag worden gegeven van den lijkstoet door den omroeper van Vlaamsch- Brussel. Om 11 uur v.m. wordt de Saint-Gudule te Brussel aangesloten voor de uitzending van den plechtigen uitvaartdienst. Om 1 uur's middags wordt de aankomst bij den Koninklijken grafkelder te Laeken uitge zonden. Het einde van de uitzending is am 1 u. 30 's middags. Op een nader aan te kondigen tijdstip op den begrafenisdag zal de AVRO uit eerbied voor het overleden staatshoofd zwijgen. N OTARIAAT. Bij Kon. besluit van 17 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Hulst, N. M. J. H. Pijls, candidaat-notaris te Kloosterzande, gemeente Hantenisse. Een ongeval, dat goed af liep Dinsdagmorgen kwam een scholier, die ver buiten de kam woont, per fiets uit de richting der brug. In een ommezien van tijd speelide zich het feit af, dat hij met zijn fiets in't kanaal reed, en onder water verdween, juist voor de smidse van den heer van C. Aan de omstandigheid, dat voomoemde buiten de smidse werkte en het kanaal op die plaats niet diep was, is het te danken dat dit ongeval geen treurig einde had. De heer van C. snelde op het geroep der kinderen die het ongeval zagen gebeuren, naar den waterkant, kon den drenkeling grijpen en hem op 't droge halen, waama hij in zijn natte pakje naar huis is gebracht, en er met de schrik is afgekomen. Hoe het ongeval zich afspeelde. Voor de school is de „losplaats" waar dezen dag een aantal wagens in file stond, tot het z.g.n. Molengat. De scholieren verdeelen hun wandel- en speelgelegenheid over het by de school behoorende plein en de straat. De nu op straat wandelende meisjes moes- ten naar rechts (de kanaalkant) uitwijken voor een span paarden. De fietser, die ook naar rechts uitweek, botste op een der kinde ren, waardoor hij zwenkte, met het bekende gevolg. Een situatie, die op deze drukke verkeersweg dagelijks voorkomt. Enkele maanden geleden was een dochtertje van den heerV. het slachtoffer. Gelukkig kwam ook deze er met een nat pak en de schrik af. Een der in deze gemeente aan typhus lijden- de personen is aan deze ziekte overleden. Naar wij vememen is de toestand van de lijders in het andere gezin, waar eveneens deze ziekte is geconstateerd, vrij goed. - In de laatste dagen worden vele personen bekeurd wegens het links van den weg rijden vanaf de wooing van den dokter tot aan de eerste kreek. Men gelieve er aan te denken, dat het grindpad geen rijwieipad is enmendus naar Ter Neuzen rijdende, aan den anderen kant van den weg dient te rijden. Het rijwiei pad begint pas bij de eerste kreek. Men zij dus gewaarschuwd. Jaarvergadering Bad- en Zweminrichting. zullen kunnen verfrissch-en en men d-aardbor aan geene uren meer gebonden zal zijn. De afiwerking der agenda had een zeer vlot verloop. „Coneordia". In overleg met de werkende leden besloot het bestuur der harmonievereeniging „Oon- cordia" tot deelname aan het festival te Breda en wel op Hemelvaartsdag a.s. Zaterdagcompetltte, Voor deze competitie werd gespeeld tus schen Hoeksche Boys en Driewegen, waarbij de uitslag was 35 in het voordeel van Drie wegen, dat daardoor met de Boys van plaats is verwisseld. De liquidatie van notaris Dumoleqn's bezit. In een circulaire aan de crediteuren en de- posanten van notaris E. B. Dumoleijn te Hon- t-enisse deelen de liquidateuren, de heer mr. J. F. van Deinse en mr. R. J. J. Lambooij, mede: Het aantal crediteuren van notaris Dumo leijn, dat zich accoord heeft verklaard met de door ons te verrichten minnelijke liquidatie van diens bezittingen is van dien aard, dat Wij ons voldoende gerechtigd achten deze liquida tie thans aan te van-gen. De onroerende goederen zullen binnenkort worden verkocht (hofsteden en landerijen tegen den zomer) terwijl de invordering der uit- staande geldleenin-gen thans onmiddellijk ter hand genomen zal worden. iZaterdag 17 Februari jl. was het voor de Pitmanschool te Goes een drukke dag. Voor het examen stenografie en machineschrijven, hetwelk in tegenstelling met vorige jaren thans niet zou worden afgenomen vanwege de Federatie van Ned. Steno-leeraren systeem I. Pitman, maar vanwege de Alg. Ned. Bond ter verspreiding van het stenografie-stelsel I. Pit man, hadden zich 35 candidaten aangemeld, te Weten 25 voor machineschrijven, 7 voor ste nografie A, 2 voor kantoorstenograaf en 1 voor steno-typiste. Het examen werd gehouden in hotel Centraal alhier. De examencomimissie bestond uit de dames mevr. Dr. A. G. VonkGunnink te Putten, Voorz., mevr. J. H. G. KlaassenVrrjborg, 'Hilversum, Seer, en mevr. H. G. Linssen H-ooijer te Breda. Het diploma typist (ej kon worden uitgereikt aan de volgende candidaten: de heeren Jac. van Strien, Wolphaartsdijk, A. J. Kooman te 's Gravenpolder, J. C. Visser te Ierseke, J. W. Moelker te Goes, A. S. Be- neder te 's Heer Arendskerke, A. A. Slager te Kloetinge, W. H. Colsen te Sluiskil, F. L. Rqnberg Jr. te Ter Neuzen, C. Timmerman, A. A. Wilkens, S. C. van den Berg en F. L. van der Kwast te Zierikzee, H. J. A. Blom en J. P. C. Boot (met aant. Duitsch) te Haam- stede, en de dames J. L. Reijerse te Goes, C. Dees te Ter Neuzen, Janny Verjaal en Anny Verjaal te Dreischor en H. G. J. de Rijke te Zonnemaire. Voor stenografie A slaagden de dames: W. M. van Oeveren te Yerseke; M. van Liere en J. D. Blok te Kapelle; N. M. de Jonge te Bieze- linge; Com. Dees te Ter Neuzen en J. P. J. Verjaal te Dreischor. Het diploma kantoorstenograaf kon worden uitgereikt aan den heer J. A. van Dixhoorn te Zaamslag; diploma steno-typiste aan mej. C. J. van de Reepe te Goes. Aan 7 candidaten kon het diploma niet worden uitgereikt en zullen deze in de gele genheid worden gesteld binnen een paar maan den her-examen te doen. Alle candidaten waren leerlingen van de Pitmanschool te Goes, onder directie van mevr. N. Cmcq en mej. G. J. Bliek. Voor de nieuwe cursussen, zoowel te Goes, Zierikzee en Ter Neuzen, wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. Hedenmorgen werd ter Arr. Rechtbank te Middelburg verkocht bij executie, het sleep- schip ,,Wilhelmina", Kempenaar, groot 609,781 MS., met alle toelbehooren, ten verzoeke der Eerste Ned. Scheepsverband Mij en ten laste van J. P. de Feijter, schipper te Ter Neuzen. Koopster werd mr. Anne Bolle, voor 17.000 FAILLISSEMENT C. J. WARRENS TE TERNEUZEN. Het weekblad Handelsbelangen neem-t o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd fail- lissement. Deze lijst telt 36 crediteuren met een totaal passief van 42.038,28 waarvan preferent /45. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voomaamste crediteuren zijn Mr. R. J. J. Lambooy qq. rek.crt. 10945,73, Ida Warrens geldleening en huur f 4342,50. De stand in de onderscheidene afdeelingen is thans als volgt: le klasse B. Temeuzen IH 11 9 1 1 39—23 19 Hoofdplaat 12 9 1 2 47—13 19 Breskens H 11 6 2 3 30—23 14 Oostburg 10 5 5 29—20 10 Biervliet 12 3 2 7 26—35 8 Sasput 11 1 2 8 20—41 4 FC Sluis 11 1 2 8 18—54 4 le klasse C. Sluiskil 9 8 1 33—10 16 Axel H 9 7 - 2 37—20 14 ONW 10 4 1 5 23—23 9 Stoppeldijk 10 4 6 19—30 8 STEEN 10 3 7 14—38 6 Hontenisse 10 2 1 7 22—27 5 2e klasse C. Com Boys 8 7 1 41—20 14 Scheldestr. 9 5 1 3 26—23 11 Tem. Boys 9 4 1 4 27—24 9 BKVV 6 3 1 2 29—18 7 Temeuzen TV 8 3 5 22—34 6 Westdorpe 8 1 7 17—23 1 2e klasse D, Zeeduivels 11 11 58—8 20 Hoofdplaat H 11 7 4 30—27 14 Biervliet H 10 5 1 4 3425 11 Breskens HI 10 4 6 20—31 8 IJzendijke H 11 4 7 18—36 8 Sasput II 12 4 1 7 32—36 7 NGD 6 3 3 12—12 6 Oostburg H 9 1 8 8—35 2 Zeeduivels en Sasput n elk twee winst- punten in mindering wegens niet opkomen. 3e klasse B. STEEN H 9 6 2 1 40—17 14 Axel IH 6 6 31—8 12 Hontenisse H 9 5 1 3 30—25 11 Sluiskil II 9 5 4 34—35 10 Oranje n 8 3 2 3 24—24 8 Zuiddorpe 10 3 2 5 22—27 8 Westdorpe H 6 3 3 26—18 6 Corn Boys II 11 2 1 8 27—53 5 BKVV II 7 6 8—35 1 Zaterdagcompetitie. Othene 8 7 ZSC 8 4 Driewegen 7 3 N Hoeksche Boys 7 2 1 Hoek 8 2 1 4 4 4 6 36—11 25—26 21—27 19—22 16—31 15 8 6 5 4 hi zingen onze belangstelling zal hebbe: dat wij ook oor zullen hebben voor sproken woord en dat wij onze belangstelling zullen omzetten in daadiwerkelijiken steun aan de mooie inriohting, die ten voile verdient dax de Christelijke gemeente zich achter haar echaart. Allereerst werden nu door het Neerbosch' koor onder leiding van den heer Jac. S. de Vries gezongen: ,,Bede tot den Heiligen Geest" van J. S. Bach, „0 Herder Israels' en Avondklokken'van Dem. Bortviansky, ,,In dulci Jubilo", O Kerstnacht, schooner dan de dagen" en ,,0 herders, laet u bocxens en schaepen", de laatste drie voor koor bewerkt door Julius Rontgen. Hierna deed de predikant-directeur Ds. H. Kluin eenige mededeelingen over den arbeid op Neerbosch, die ons een blik deden slaan op den veelomvattendien arlbeiid van den direc- teur, zijn vrouw en zijn helpers en helpsters. Hij wees in 't bijzonder op het werk dat ver- richt moet worden eer men de jonge menschen na degelij-ke opleiding een geschdkte plaats in de maatschappij heeft beizorgd, wat vooral in dezen tijd steeds moeilijiker wordt. Het doel van het bestuur van Neerbosch is niet alleen dat de jongens en meisjes op 19- h 20-jarigen leeftijd een goede plaats in het maatschappe- lijk leveif zullen vinden, maar dat zij ook de reahte weg. waarin zij op Neerbosch onder- wezen worden, zullen blijven bewandelen. Dat baart wel eens teleurstelling, maar dikwijs ziet Neerbosch goed-e resultaten op dit ge- deelte van haar taak. Spr. hoopte voor het werk van Neerbosch op aller medewerking en spreekt zijn blijdschap uit dat zoo'n groote schare dezen avond bijwoont. Hiema werd een oogenblik gepauzeerd, waarvan de wees- meisjes gebmik maakten om boekjes met ansichtkaarten van de inrichting te verkoopen, waarvan naar we meenden te kunnen op- merken, druik gebruik werd gemaakt. Thans was de beurt weer aan het zangkoor en werden achtereenvdlgens gezongen: „Heer, mijn hart is boos en schuldig" van Joh. Zaag- mans, „Zielemst" van J. N. W. C. A. Ruyg- nok, en ,,0, kind'ren van mijn droomen" van J. P. J. Wierts. Het zangkoor heeft door haar werk van gisteravond alhier een zeer gunstigen indruk Onder presidium van den heer F. N. Hiem- stra vergaderde gisteravond op d-e bovenzaal van mej. de wed. Gilijamse de Axelsche Bad en Zweminrichting. Na de gewone formeele plichtplegingen volgde het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, de heer A. J. An- theunis, die voor een zeer ovenzichtelijk en accuraat ver slag had gezorgd. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden momenteel bedraagt 175, waarvan over 1933 een contributie werd ontvangen van 169. De opbrengst van 307 aJbonnementen be- droeg 280,25. Door den badmeester werd aan diversen ge'ind 99,37, zoodat een totale ontvangst werd geboekt van 548,62. De totaal-uitgaven bed-roegen 557,65, ter wijl op de vereeniging nog een schuldenlast mst van ruim f 800. Met het oog op den financieelen toestand zijn de laagste contributieklassen thans ver- vallen en is de minimum contributie ('bad voor heeren en dames) gesteld op 1 respectievelijk 1,50 en f 2. Het abonnomentstarief voor de 4 eerste gezinsleden bedraagt minimum 1, het tusschentarief 1,50, terwijl het hoogiste tarief bedraagt 3 voor het eerste, 2 voor het tweede en voor het derde en vierde abon- nement elk 1. In het afgeloopen badseizoen bleek dat hadiden plaatsgehad 6286 baden voor heeren, 3019 voor dames, totaal alzoo 9305 of, deeld over 96 zwemdagen, respectievelijk per dag 66 (h.) 31 (d.) en pl.m. 97 gemiddeld, een bewijs alzoo dat deze inrichting in sociaal hygienisoh opzicht in een bijzondere behoefte voorziet. Namens de k as-commissi e adviseerde de heer Bouma tot goedkeuring der rekening en stelide voor den penningmeester voor zijn accuraat beleid te dechargeeren. Niettegenstaande de belangrijke nog op de vereeniging rustende schuldenlast bleek het voortvaremde bestuur voor het komende bad seizoen over nieuwe groote plannen te be- schikken. Gestreefd zal worden naar algeheele uit- breiding en het daarstellen eener aparte ge legenheid voor beiderlei kunne, zoodat dames zoowel als heeren zich den geheelen dag door ZEEUWSCHE VOETBALBOND. le Klasse B. De strijd om aan de laatste plaats te ont- komen is door de uitslagen van Zondag nog spannender geworden. F.C. Sluis slaagde er n.l. in om haar thuiswedstrijd tegen Biervliet met 21 te winnen, terwijl Sasput met 21 verloor van Oostburg. Beide ve-reenigingen moeten elk nog een wedstrijd spelen, zoodat de mogelijkheid op een beeindiging met gelijk puntenaantal groot is. le Klasse C. De beslissende wedstrijd om het kampioen- schap tusschen Axel HSluiskil is uitgesteld -geworden. Deze wordt alsnu a.s. Zondag ge speeld. 2e Klasse C. BKVV, de eenige ploeg die Com Boys den voet nog dwars kan zetten, verloor tegen Westdorpe een kostbaar punt. Zij kon het n.l. op eigen terrein niet verder brengen dan een 1-l uitslag. Nog heeft zij een klein kansje, maar wij gelooven niet, dat zij het zoover zal brengen. 2e Klasse D. Zeeduivels, de leidende ploeg, deden Zondag iets, wat hen op twee winstpunten komt te staan. Zij moesten n.l. te Hoofdplaat tegen de reserves gaan spelen, doch kwamen niet op. Hadden ze gespeeld, dan was een gelijk spel al voldoende geweest voor de Bressiaanders om kampioen te zijn. Nu zullen ze waar- schijnlijk tot het laatst toe vol moeten houden. Oostburg H, dat NGD op bezoek had, be- haalde haar eerste overwinning. Met 20 bleef zjj in de meerderheid. 3e Klasse B. STEEN II behield door een groote overwin ning op BKW n (70) de leiding. Doch ook Axel III maakte geen fout, want zij wist het gevaarlijke Oranje II te Sas van Gent met 35 er onder te houden. De ontmoeting Com Boys HHontenisse H eindigde in een gelijk spel, 66. Tenslotte behaalden de Sluiskilsche reser ves een 63 overwinning op Zuiddorpe en komen daardoor op de vierde plaats. Naar de Sportkroniek meldt, is de in Oct. 1933 gespeelde wedstrijd Willem IILONGA met als uitslag 11, op verzoek van laatstge- noemde ongeldig verklaard, omdat toen by Willem II een persoon heeft medegespeeld, die daartoe nog niet gerechtigd was. Zondagmiddag kwart voor 3 ontstond brand in de Hervormde Kerk te Muiderberg, welke dateert uit het jaar 1316. Ondanks krach- tige pogingen van de brandweer van Muider berg en Muiden om dit historische gebouw te behouden, kon niet verhinderd worden, dat het vrijwel geheel uitbrandde. Zondagmorgen was er nog dienst geweest in de kerk. Hiervoor was de ruimte verwarmd door middel van een kachel. Deze kachel Is waarschijnlijk na den dienst blijven branden in verband met het feit, dat Zondagavond wederom een dienst zou plaats vinden. Ver- moedelijk zijn er vonken uit de kachel ge- sprongen, in ieder geval is het houten schot bij de kachel in brand geraakt. De toren, die tevens als uitzichttoren dienst doet, kon behouden blijven. In den toren be- vinden zich eenige schilderijen, voorstellende den moord op Floris V. Deze zijn geheel on- beschadigd. KWITANTIELOOPER OVERVALLEN. Maandagmiddag is de kwitantielooper v. D. van het Gasbedrijf te Hillegom nabij de Steen- fabriek door een man overvallen. Hij werd tegen den grond geslingerd. Zijn taseh met geld werd hem ontrukt. Op hulpgeroep kwam een ambtenaar van het electriciteitsbedrijf en later de brigadier van den rijksveldwacht te hulp. De aanrander, zekere van H. uit Lisse, 1b nabij Keukenhof gegrepen en gearresteerd. De tasch met geld werd later terugge- vonden. De kwitantielooper Was licht gewond. VANDALISME IN EEN HOTEL. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben drie jongemannen uit Nijmegen in een brooddronken stemming in hotel Koepel Wes- termeerwij-k onder de gemeente Groesbeek op schandelijke wijze huisgehouden. Met een taxi hadden zq zich naar dit hotel laten rijden en waren daar, door een deur te forceeren, bin- nengedrongen. Zij richtten eenige verniellngen aan, namen een rijwielplaatje weg en bega- ven zich toen in d-e bakkerij. Daar hebben zjj een groote hoeveelheid deeg en bloem onbruik- baar gemaakt en vemielingec aangericht. De eigenaar, die door het lawaai gewekt werd, ibetrapte de vandalen op heeterdaad, die over- haast de vlucht namen. Telefonisch waar- schuwde hij de politie te Nijmegen en gaf een duidelijk signalement op. Het gevolg was, dat toen de „heeren" de stad weer binnenkwamen, zij in de armen van de politie liepen, die hen in arrest stelde. Zohdag zijn ze ter beschik- king van den burgemeester van Groesbeek gesteld. VROUW IN DE BUURT VAN OSS BEROOFD. Toen Dinsdagmiddag mej. G. van Schayk van de weekmarkt te Oss huiswaarts fietste, werd zij op de Zevenbergschebaan, een een- zamen landweg in de Ossche heiide, aangehou- dien door een man, die haar naar haar rijwiel- ibelastingmerk vroeg. De vrouw, die in de meening verkeerde met een poditieman te doen te hebben, haalde haar beurs te voor- schijn, waarin zich het rijwielplaatje bevond. Plots ontrukte de man haar' de beurs en ver dween ermee in de .bosschen. Op het hulpgeroep van de vrouw kwamen eenige personen toegesneld, die met de vnouiw naar de marechausseekazeme te Oss gingen. Eenige politiemannen gingen de bosschen in en hadden weldra de man te pakken, die eerst ontkende, doch bij confrontatie door mej. G. werd herkend, waarop hij toegaf zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Het was de 30-jarige venter B. uit Oss. Hij is in de marechausseekazeme opgesloten en zal ter beschikking van den officier van juBti- tde worden gesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2