ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tvse mensctien op denweg -^Kater? No. 9106 WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 74® Jaargang Binnenland FeuiMeton TWEEDE BLAD Burgemeesler en Wethoudsrs van TER ftEUZEN Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN NEUZENSCHE COURANT doen te weten, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van 14 December 1933 is vastgesteld de navolgende verordening: VERORDENING op de heffing eener riool belasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er wordt onder den naam van „rioolbelas- ting" ten behoeve der gemeente eene belas- ting geheven voor bet genot van waterafvoer naar de gemeente-riolen en de openbare wa- terleidingen welke door de gemeente gereinigd en onderhouden worden. Artikel 2. De belasting is verschuldigd voor elk ge- bouw waarvoor de waterafvoer direct of indi- rect wordt genoten. Artikel 3. De belasting bedraagt per jaar voor iedere aansluiting van een perceel: 1. a. wanneer gebruik gemaakt wordt van een waterspoeling of wat door burge- meester en wethouders daarmee kan worden gelijk gesteld en de -belastbare opbrengst, aan gewezen in de kadastrale leggers van de per- ceelen niet meer bedraagt dan 50: 3, wanneer zrj meer bedraagt dan 50 tot en met 125: /4,50; wanneer zij meer bedraagt dan f 125 tot en met f 225: f 6,—; i wanneer zij meer bedraagt dan 225: f 7,50; b. in alle andere gevallen wanneer de be- lastbare opbrengst, aangewezen in de kadas- i tnale loggers van de perceelen niet meer be draagt dan 50: 1, wanneer zij meer bedraagt dan ff 50 tot en met 125: f 2, wanneer zij meer bedraagt dan 125 tot en met f 225: 3, wanneer zij meer bedraagt dan 225: 4, t 2. Voor zooveel de belastbare opbrengst van eigendommen in die leggers niet is aan gewezen, wordt deze door burgemeester en wethouders geschat, in verhouding tot de be lastbare opbrengst van andere gelijksoortige eigendommen. Artikel 4. Het dieostjaar loopt van 1 Januari tot en 1 met 31 December. Artikel 5. Belastingplichtig is hij die het genot heeft van de gebouwde eigendommen, krachtens recht van bezit of eenig ander zakelijk recht. j Als genothebbende wordt aangemerkt hij, die op 1 Januari van het belastingjaar als zoo- Hanig in de kadastrale leggers is aangewezen, tcnzij kan worden aangetoond, dat eene mis- stelling in die leggers heeft plaats gehad, of dat de voor 1 Januari plaats gehad hebbende veranderingen daarin nog niet waren opge- nomen, in welke gevallen met den gewijzig- den toestand rekening wordt gehouden. De aangeslagene, die in den loop van het belasting jaar zijne rechten op het gebouwde eigendom, waarvoor hij is aangeslagen, heeft verloren, blijft gedurende het geheel jaar voor de be lasting aansprakelijk. Artikel 6. Voor perceelen, waarvan de aansluiting aan het gemeente-riool is aangebracht v66r 1 Juli van het belastingjaar is de voile belasting ver schuldigd. Voor die, waarvan de aansluiting aangebracht wordt na 1 Juli van het belas tingjaar, is in dit jaar geen belasting meer verschuldigd. Voor perceelen waarvan de aansluiting wordt verwijderd of buiten werking gesteld, mits van die verwijdering of buiten-werking- stelling aan burgemeester en wethouders wordt kennis gegeven, wordt door burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad voorgesteld ontheffing te verleenen voor een half jaar, wanneer die verwijdering of buiten-werking- stelling geschiedt v6or 1 Juli van het belas tingjaar. Artikel 7. Zij, die voor hunne perceelen aansluiting verlangen, doen daartoe schriftelijk aanvrage aan burgemeester en wethouders, die beslis- sen of aan die aanvrage gevolg zal worden gegeven. Artikel 8. Geene belasting wordt geheven van gebou- wen toebehoorende aan de gemeente. Artikel 9. De invordering der belasting zal geschieden overeenkomstig de veroidening op de invorde ring der rioolbelasting in deze gemeente van heden. Artikel 10. Deze verordening treedt in werking, zoodra zij door de Kroon zal zijn goedgekeurd. Als- dan vervalt de thans geldende verordening van 21 Mei 1931, goedgekeurd bij Koninklijk be- sluit van 5 Augustus 1931, no. 28. Deze blijft van kracht ten aanzien van be- lastingjaren welke voor 1 Januari 1934 zijn geeindigd. Vastgesteld doer den Raad der gemeente Ter Neuzen in de openbare vergadering van den 14 December 1933. (get.) J. HUIZINGA, Voorzitter. (get.) B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. VERORDENING op de invordering der rioolbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In de eerste helft van het jaar, waarover de belasting loopt, wordt door burgemeester en wethouders een kohier der rioolbelasting opgemaakt, en aan den gemeenteraad ter vast- stelling aangeboden. Daarin worden uitge- drukt den naam van den belastingschuldige en het bedrag der verschuldigde belasting. Zoo noodig worden suppletoire kohieren opge maakt. Artikel 2. De gemeente-ontvanger zendt binnen een maand, nadat hem het kohier ter invordering is gezonden, aan den belastingschuldige een gedagteekend aanslagbiljet, inhoudende op- gaaf van hetgeen krachtens artikel 1 dezer verordening verschuldigd is. Artikel 3. De betaling geschiedt binnen een maand na de dagteekening van het in artikel 2 bedoelde aanslagbiljet tegen een op het aanslagbiljet te stellen kwitantie. De verplichting tot be taling wordt niet geschorst door de indiening van bezwaarschriften of door verzoeken om ontheffing. Artikel 4. De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de artikelen 291 tot en met 295 der gemeentewet. Artikel 5. 1. Twee gulden voor heu die in de Rijks- inkomstenbelasting zijn aangeslagen, als- mede voor hen, die. hoewel niet in deze belasting aangeslagen, door burgemeester on wethoudern voldoouue. vermcgead ge- acht worden; 2. Vijftig cent voor de overigem. B. Privaattonnen. Per kalenderjaar, voor het ledigen van een ton en het wegvoeren van de daaruit verwij- derde stoffen: a. eenmaal per kalenderweek of minder, vier gulden; b. tweemaal per kalenderweek, zes gulden; c. driemaal per kalenderweek of meer, zes gulden, vermeerderd met f 0,15 voor elken keer dat de ton meer dan -tweemaal per kalenderweek wordt geledigd. Voor het ledigen van een ton en het weg voeren van de daaruit verwijderde stoffen van tijaelijk in de gemeente verblijf houdenden, zooals de bewoners van keeten en woonwagens wordt 0,15 per keer berekend. Artikel 3. 1. Onvermogenden kunnen geheel van de betaling dezer belasting door burgemeester en wethouders worden vrijgesteld. 2. Als onvermogenden worden aangemerkt zij, die niet in de Rijksinkomstenbelasting zijn aangeslagen. Artikel 4. Bewoners buiten de bebouwde kom van de stad, Sluiskil en Driewegen, die het ledigen van hun privaatputten vanwege de gemeente wenschea, betalen de gewone belasting, wan neer zij op niet meer dan 200 M. afstand van de grens dier kommen wonen: voor iedere j 100 M. of gedeelte daarvan verder 0,10 meer. De afstand wordt gemeten over den te be- rijden weg. Onder de bebouwde kom der stad, Sluiskil en Driewegen wordt verstaan hetgeen daar- onder wordt begrepen in artikel 1 der alge- meene politieverordening voor de gemeente Ter Neuzen, zooals dat artikel thans luidt of nader wordt vastgesteld. Artikel 5. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking, zoodra de Kroon zal zijn goedgekeurd, op overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 291 tot en met 295 der gemeentewet. 2. Verschuldigde bedragen, waarvan de in vordering niet heeft kunnen geschieden, kun nen door den gemeenteraad oninvorderbaar worden verklaard. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking tegelijk met die op de heffing, op welk tijdstip de thans geldende door den gemeenteraad vast gestelde bepalingen omtrent de invordering van loon voor het van gemeentewege ruimen van privaatputten en tonnen vervallen. Deze blijven van kracht voor de voor het inwerking treden dezer verordening bewezen diensten. Vastgesteld door den Raad der gemeente Ter Neuzen in de openbare vergadering van den 14 December 1933. (get.) J. HUIZINGA, Voorzitter. (get.) B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Zijnde aan deze verordening goedkeuring verleend bij Koninklijk Besluit van 19 Januari 1934 no. 109 en is hiervan afkondiging ge- schied waar het behoort den 12 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. zij door welk tijdstip de thans geldende door den ge- Deze verordening treedt in werking op den- j meenteraad vastgestelde bepalingen omtrent roman van HULBERT FOOTNER. (N-adruk verboden.) 6) (Vervolg.) HOOFDSTUK IV. Op Forbie's werf. Den volgenden morgen waren oude Paul, bijigestaan door Nell en haar domkeren metge- zel en den halfbloed Xavier, toebereidselen aan het maken op Fobie's werf, toen Nick Grylls verscheen en op eenigen afstand op en neer ging loopen, terwijl hij een groote si-gaar kauwde. Met verbazing vroeg Nick zich af, wat er met hem aan de hand was. Den geheelen nacht had hij liggen woelen in zijn kooi en nu, in den vroegen ochtend, als iedereen zich fit voelde bij het begin van een nieuwen dag, had hij zelfs geen trek in zijn ontbijt. Hij dacht zich- zelf een heele Piet te voelen en dit was be- grijpelijk daar iedereen in het verre Westen hem een prachtkerel noemde. Nick was ook indendaad niet kiwaad. Hij was wat hinderlijk van aanleg, zeer royaal en vrijgevig en behulpzaam en als Garth alleen met hem op reis was geweest, zou hij zeker veel genoegen van Grylls helbben beleefd. Maar nu Garth over Natalie moest waken, voelde hij als bij instinct een zeker wantrouiwen jegens den zelfgenoegzamen opsnijder. Grylls had tot dusver een zorgeloos leven geleid en had niets anders begeerd -dan de avonturen van het Noorden. Maar hij was zelfden dag, als die op de heffing eener riool belasting in de gemeente Ter Neuzen. Alsdan vervallen de thans geldende door den gemeenteraad vastgestelde bepalingen omtrent de invordering der rioolbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Vastgesteld door den Raad der gemeente Ter Neuzen in de openbare vergadering van den 14 December 1933. (get.) J. HUIZINGA, Voorzitter. (get.) B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Zijnde aan deze verordening goedkeuring verleend bij Koninklijk Besluit van 19 Januari 1934 no. 109 en is hiervan afkondiging ge- schied waar het behoort den 12 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. doen te weten, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van 14 December 1933 is vastgesteld de navolgende verordening: VERORDENING op de heffing van rechten op het ruimen van privaatputten en -tonnen in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In deze gemeente wordt een. belasting ge heven voor het van gemeentewege ruimen van een privaatput of een privaatton. Artikel 2. De belasting wordt berekend als volgt: A. Privaatputten. Voor het ledigen van een privaatput en het wegvoeren van de daaruit verwijderde stoffen per een M3. inhoud van den put (een gedeelte van een Ms. voor een M-t gerekend) thans op een leeftijd gekomen, dat hij naar een kalmer bestaan ging verlangen en ziedaar het noodlot, dat hem zoo plotseling temidden van deze crisis met een vrouw als Natalie in aanraking bracht. Een geheelen dag had hij vrij naar haar kunnen kijken en maar een enkele maal had zij tot hem gesproken. Hij begreep niet wat er eigenlijk aan de hand was en hij wilde meer van Natalie weten. Garth had juist zijn ontbijit gabruikt en stopte zijn pijp en wachtte op Natalie om haar valies te helpen pakken. Nick wilde op Garth toetreden, maar de koele houiding van den jongeman weerhield hem. Hij keerde het hoofd om en keek den anderen kant uit. Toen de paarden waren ingespannen, ging Xavier de schuur binnen om de bagage van zijn meester te halen. De oude Paul prutste nog wat aan zijn span en Albert, de metgezel van Nell, voeg-de zich bij Grylls. Wat denk je van dit jonge paar? vroeg Nick kwasi-onverschillig. Weet niet! zei Albert lusteloos. Over dat jonge meisje stond niets in de krant, ging Nick verder, en jonge verslag- gevers hebben toch gelegenheid genoeg om met een vrouw te reizen. Zij zijn niet getrouwd, zei Albert. Wat! riep Nick verontiwaandigd. Nell zei, dat zij hem heeft hooren aan- spreken met mr. Pevensey vo6r de wagen ver- trok en hij noemde haar miss zoo-en-zoo. Nick's kleine oogjes flikkerden. Wat voor den duivel voeren zij dan eamen hier uit? mompelde hij. Weet ik het! zei Albert onversohillig. Nell zegt, dat zij er niets van begrijpt. Zij schijnt wel wat met Nell op te heb ben, zei Nick voonzichtig. Probeer eens of Nell haar wil uitvragen. Zij heeft al geprobeerd, zei Albert. Poes- lief, maar niets uit te krij'gen. Waarom pro- beert u niet eens bij hem vroeg hij op Garth wijzenid. Omdat hij een vervloekte eigenwijze de heffing op het ruimen van privaatputten en -tonnen te Ter Neuzen vervallen. Deze blijven van kracht voor de, voor het inwerking treden dezer verordening bewezen diensten. Vastgesteld door den >Iaad der gemeente Ter Neuzen in de openbare vergadering van den 14 December 1933. (get.) J. HUIZINGA, Voorzitter. (get.) B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. VERORDENING op de invordering van rechten op het ruimen van privaatputten en tonnen in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. 1. De inning van de belasting voor het vanwege de gemeente ledigen van privaat putten en het wegvoeren der daaruit verwij derde stoffen geschiedt ten kantore van den gemeente-ontvanger, tegen een door dezen af te geven ontvangstbewijs, waarop vermeld worden, het volgnummer, de datum van af- gifte, de naam van den verzoeker, de betaalde belasting en het nummer en de straat waarin of waarbij de privaatput behoort. 2. De voldoening der belasting voor het ledigen van privaatputten en het wegvoeren der daaruit verwijderde stoffen moet geschie den bij vooruitbetaling, tenzij het bedrag niet vooraf kan worden bepaald, in welk geval de voldoening moet geschieden binnen tien dagen nadat het verschuldigd bedrag aan den be lastingschuldige is medegedeeld. 3. De belasting voor het ledigen der pri vaattonnen en het wegvoeren der daaruit ver wijderde stoffen moet geschieden in vier ge lijke termijnen en wel in Januari, April, Juli em October. Artikel 2. 1. Van hem die nalaat de verschuldigde rechten te voldoen, worden deze ingevorderd vlegel is, zei Nick. Eigenwijs als al die lui uit het Oosten. Nauiwelijks zijn ze bij ons of ze nemen een beschermend air aan. Die vent gaat over ons schrijven. Goeie grut! Ik word misselijk, telkens als ik naar hem kijk Natalie kwam nu uit het huis frisch en glimlachend ads de morgen. Garth stapte haastig naar haar toe. Een donkere bios kleurde Gryll's wangen. Toen Natalie hem voorbij kwam, knikte zij niet on-vriendelijk en de oogen van den grooten man volgden haar met een uibdrukking van verliefdheid. Nell volgde haar uit het huis en Garth hielp beiide wouiwen in d-en wagen. Hij zelf stapte nog niet in, maar bleef beneden staan en sprak naar Natalie omhoog. Een van de paarden had geweigerd uit den trog te drinken en de oude Paul zond Xavier weg am een emmer water te halen, hetgeen Xavier een onvriendelijk woord ontlokte. Toen hij terug kwam met zijn emmer en Nick vooribijli-ep, zeide deze enkele woorden in dia lect tot hem. Xavier grinnikte begrijpend en Nick en Albert volgden hem een oogen,blik. Xavier kwam vlak achter Garth, deed alsof hij struikelde en stortte een hoeveelheid water- over Garth's beenen. Grylls en Albert st-on- den te grinniken. Maar Garth nam een zwaa; en met een doffen slag kwam zijn vuist op het gezicht van den halfbloeid neer en Xavier rolde in het zand. In zijn val stiet hij de emmer om en de inhoud stortte over zijn foroek. Nick's gagrinnik veranderde onmiddellijk in een zuur gezicht. Garth zag, dat een uitbar- sting dreigde en dat een direct hamdelen noodzakelijk was. Hij wist, dat hij alien strijd vermijiden moest t-ot Natalie in veil-igheid was, Hij trad op Nick toe die reeds zijn vuisten baJde. Ik hoop, dat ik den jonen niet al te pija- lijk getroffen heb, zei hij. Misschien bedoelde de knaap het niet kwaad, maar met een in- boorling moet je korte metten maken. Dat is ook uw meening, heb ik gehoord. Nick was volkomen uit het veld geslagen CONTINGENTEERING VAN DEN INVOER VAN STIKSTOFHOUDENDE MEST- STOFFEN. Bij Kon. besluit van 12 Febr. is bepaald, dat het gewenscht is, tot tijdelijke bepenking van den invoer van stikstofhoudenid-e meststoffen over te gaan. Aan het besluit, dat met de uitvoerings- bepalingen in de Staatscourant van Maandag- avond is afgedrukt, is het volgende ontleend: Artikel 1. Gedurende het tijdivak van rnaan- den, aanvangende 1 Januari en eindigende 30 Juni, is de invoer uit ieder land verboden van kalksalpeter, kalkammonsalpeter en andere ammoniumnitraat, zoomede van leunasalpeter en zwavelizuren ammoniak, voor zoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van de hoeveelheid, welke gemiddeld in de maanden Januari tot en met Juni van het jaar 1933 uit dat land is ingevoerd. 2. Onze minister is beivoegd, om boven de ingevolge het vorig lid bepaaide contingen- ten bijzondere oontingenten vast te stellen voor den invoer uit nader door hem aan te wijzien landen. 3. Door onzen Minister kan worden vast gesteld een lijst van goederen, welke niet vallen onder de in het vorig lid bedoelde. Artikel 3. 1. Met ingang van den dag, waarop dit besluit in werking treedt (vandaag Red. N. R. Crt.) zal de invoer der in het vorig artilkel bedoelde goederen slechts zijn toegestaan, inidien daarbij woidt overgelegd een daartoe door of vanwege onztn Minister afgegeven vergunning. 2. Het in het eerste lid bepaaide geldt niet bij invoer van de in dit besluit genoemde goe deren, welke voor een door onzen Minister te bepalen datum ten rechtstreekschen invoer worden aangeboden. BELASTING OP RADIOTOESTELLEN Naar wij vememen is sinds eenigen tijd bij de regeering de heffing van een belasting op radiotoestellen in voorbereiding. De bedoeling schijnt te zijn, deze heffing afzonderlijk te doen geschieden en derhalve niet onder de personeele belasting te doen vallen. Een be sluit omtrent het bedrag der belasting is nog niet genomen, noch wat batreft de bezitters van een eigen toestel, noch wat de aangeslo- tenen bij centrales betreft. Omtrent een en ander is wel reeds de meening der omroep- organisaties gevraagd; zijn wij goed ingelicht dan zien deze organisaties emstige bezwaren in bedoelde heffing, welker opbrengst uitslui- tend de schatkist en geen omroepdioeleinden ten goede zal komen. Binnen niet al te langen tijd wordt een besli-ssing verwacht. Hbl. Volgen-s ,,De Telegraaf" is het de bedoeling een radi-obelasting te hetffen van 3 per jaar Fuifde U deer gisteravond Al te lang en stevig door? Kom, die zonde is zoo erg niet, Komt in alle kringen voor! Veel dronk men er op Uw welzijn, 't Was geen waterig diner, En vandaag doet heel Uw vel pijn, Katt'rig, katerig idee. Pijn in 't hoofd En loome leden Oogen net zoo zwaar als lood? 'n "AKKERTJE" slaat in een wip, Zelfs den sterksten kater dood. Clinge Doorenboi. Ingez. Med. per ontvangtoestel, ook voor aansluitingen op distributienetten. De ontvangst dezer heffing zal op ongeveer 1.800.000 per jaar geraamd zijn. Het voor- nemen is een deel van de opbrengst te be- stemmen voor technische verbetering van de radio; een deel te doen vloeien in 's rijlks schatkist en een deel te bestemmen voor steun aan de kunst. BENOEMING LID TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal Stemlbureau heeft in de plaats van J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar, lid van de Tweede Kamer, die ontslag heeft genomen, den heer R. J. M. Stumpel te Hoom tot lid benoemd verklaard. WAT DENKT MINISTER VAN SCHAIK VAN IR. MUSSERT'S BEW'ERINGEN? Het lid der Eerste Kamer, de heer Polak, heeft de volgende vragen gericht tot den Minister van Justitie: Heeft de Minister kennis genomen van de uitnoodiging in het Weekblad „Volk en Vader- land", redacteur de heer Ir. A. A. Mussert, gericht tot ,,Volksganooten-Juristen", am te helpen ,)het vaandel van het recht hoog te houden in de komende Nederlan-dsche Stavis- ky- en Dreyfus-zaken" Moet, naar het oordeel van den Minister, uit dezen oproep niet worden afgeleid, daf den heer Mussert bekenid is, dat hier te lande zwenidel-praktijken worden bedrerven, als in de zaak Stavisky is bekend geworden, en dat ten departemente van Defensie falsificaties wor den gereed gemaakt, bestemd om een officier wegens landverraad in staat van bescliuldi- ging te stellen, gelijk in de zaak-Dreyfas is geschied Is den Minister gebleken, dat de heer Mussert de justitie in kennis heeft gesteld van hetgeen hem blijkbaar aangaande de gepleegd wordende en de in vooribereiding zijnde mis- daad bekenid is? Zoo niet, is de Minister dan bereid te doen onderzoeken, of de genoemde redacteur, de heer Mussert, als amlbtenaar kennis heeft gekregen van de vorenlbedoelde feiten en dus inigevolge artikel 162 van het Wetiboek van Strafvordering verplicht ware geweest, de justitie daarvan in kennis te stellen? Inidien de heer Mussert niet als ambtenaar van deze feiten kennis heeft gekregen, is de Minister dan bereid te doen onderzoeken, of er voor den heer Mussert voldoende redenen is tot het uiten zijner bewering? Indien mocht iblij'ken, dat deze niet aan- wezig is, is de Minister dan niet van oordeel. dat het verzinnen en publiceeren van beschul- digingen en aankonidigingen, berekend op het verwekken van ongerustheid strafbaar moet worden gesteld? door dit optreden. Hij liet zijn arm-en weer vallen en mompelde iets als een bevestiging. Garth ging kalmpjes terug naar Nathalie. De j-ongen was intusschen opgekrabbeld en keerde jammerend naar zijn meester terug. Grylls hief z'n hand op en sl-oeg den jongen een tweede maal tegen den grond. Dat was de klap die hij eigenlijk voor Garth bestemd had. Oude Nell bekeek het tafereel met een ge- laten gezicht. Zij was aan dergelijike dingen gewoon. Natalie bleef volkomen rustig, doch zij richtte een paar schitterende oogen op Garth, toen hij bij haar terug kwam. Oude Paul gaf het bevel tot vertrek en Nick klom in den wagen en ging met een lomp ge zicht naast Nell zitten. Zoo zat hij tagenover Garth en dicht bij Natalie. De paarden zetten aan en de wagen rolde weg". Een oogenblik keek Gartlh naar de ledi-ge plaats naast Paul. Misschien is die voorste plaats gemak- kelijker voor u, zei hij tot Nathalie, luid ge noeg am door alien gehoord te worden. Paul, riep hij, heb je daar nog een plaatsje voor de jonge dame? Zij zou graag nog een paar ver- haien van je hooren. Paul, in zijn schik, maakte onmiddellijk plaats en stak een hulp^aardige hand uit. Natalie klom over de bagage been en nam haar plaats in. In het voonbijgaan streelde zij heel even dankbaar Garth's hand, en hij voelde zijn hart sneller kloppen en was in staat Grylls en al zijn komuiten te staan. Zoodra de oude Paul aan een heuvel kwam en hij zijn paarden aan him lot kon overlaten, keerde hij zich half tot Natalie, half tot Garth en begon een van zijn karakteristieke verhalen. Maar ook Nick was niet ontevre- den, want telken-s als Paul zich omke-erde, keerde ook Natalie haar gelaat naar zijn rich- ting, zo-odat Nick haar dan kon bewonderen. Garth had den ouden koetsier gevraagd naar den Indiancn-opstand. Ja, daar ben ik bij geweest, zei Paul, ik bouwde toen booten in Prince George. Sinds een d-rie maand-en -hadden -we niets meer van de roodhuiden gehoord en de kolonie was in een voortduremden staat van angst. Vrouwen en kinideren en het vee waren in een kamp ondergebracht, maar ik had mijn familie niet in veilighei-d gelbracht, want mijn oudje was heelemaal niet bang. Maar op een dag kwam er bevel door den commandant om verster- king te zenden naar Fort Pit-t voor generaal Middlatcn. Toen was het Smiley hier en Smi ley daar. Ik zakte de rivier af met twee booten en vijftig man onder majoor Lewis en kapitein Cosiwell. Drie dagen en drie nach- ten trokken we aan een stuk door. Den vier- den dag landden wij te Fort Pitt en tegelijker- tijd arri-veerden de sto-om/booten van Battle Riun met het geheeel leger. Nooit van mij-r leven heb ik zoo'n grootsch schouwspel ge- zien: er -waren wel zeven-hondeTd-vijftig man bij elkaar! Aan den v-oet van een anderen heuvel, waar de wagen even stil h-ield, gaf Natalie den wensch te kennen er op te klimmen en Garth hielp haar uitstappen. Voor het eerst kenden zij vrij met elkaar spreken. Wat bent u goed voor me geweest! Geen dank, zei Garth bijna ruw. Als ik geweten had, hoe moeilijk het voor u zou worden, dan had ik u nooit durven vragen Het was niets. Ook niiet, wat nog voor ons Mgt? vroeg Natalie snel. Ik voorzie niets ergs! Misschien is mijn uiterlijk te opvallend? vroeg zij nederig. Een beetje misschien, zei Garth. Wat moet ik doen? vroeg zij. Ik heb niets ander®. Zoodra wij aan de Landing aankomen, zal ik een ruw costuum voor u koopen en een vilten hoed die onder uw kin kan bevestigd worden, zed hij met een glimlach. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5