Sport Predikbeurten Paardenfokkerij Gemengde Berichten Laatste Berichten VOETBAL. RECHTSZAKEN. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. CENTRALE HENGSTENKEURING TE GOES. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. 3boc breed mogelijk front te strjjden tot be- boun van onze natlonale waarcugjheid. De tegensxellingen blijven dus gehandhaafd. Een ainjdare manier om bet beter dan de Regeering te doen is bet Fascisme en Nat.-saciaiisme, bij welke men een geestelijke en zedolijke ont- worteling zdet, -die oniverantwoordelijk moet genoemd worden, waarvan elk strooioiljet en ieder artikel in „Vorst en Vaderland" getui- gea. Elk deizer exemplaren vormen sympto- men van verwdldering. De gnondbeginseler. van de partij Mussert zijn inplaats van de sou vereiniteit van God, de souvereiniteit van 'den dictator. Maar spreker vraagt of er eens remand op wi lstaan, die deze grondstellingen iemand op iwil staan, die deze grondstelliugen tende revolutionaire tendenz. Wijizende op Diritsritianci en Itaiie beweert men wel bet fascisme op Hollandscben leest te willen scboeieb en dan spreekt men over bet „Wil- heimus ais ons ..strijd"- en „krijgslied", maar spreker zegt dat Fascisme in Neder- Xanidschen zin een absurditeit is. Droog ..water" en „awarte sneeuw" zijn even onbe- staanbaar als dat, betgeen spreker mat zegt, omdat hij er zioo over denkt, doch betwelk bij teruggaande naar den tijd van bet ontstaan onzer zelfstandigbeid kan (bewijzen toen een Oranje ziob met de laagste magistraten de noodige kracbt vormide. In Nederland is er naast Calvinisten altijd plaats geweest voor Roomscben en wat men later is gaan noemen Lilbertijtnen. Over bet karakter van bet verizet tegen Spanjes dwin- gelandij is veel te vinden in een proefscbrift van plan. 160 bladizijden van zekere beer van Frankrijker, die daarmede het vorig jaar pro- moveerde. Het fascisme is onnederlandscb, omidat bet in den diepsten zin tekort doet aan onze mentaliteit. Een getrouwe copie zijn de programpunten naar bet model Hitler, maar ook deze zijn een schreeuwende inkonsekwen- tie en beiwijs van onhoudbaarheid. De punten 15 en 17 van de N.S.B. zijn daarvan bet bewijs. In het eene punt wordt volledige vrijbeid van godsdienst gewaarborgd, terwijl men in bet andere leest, dat elke godsdienstige strooming die de eenheid der natie aantast moet worden onder drukt en bet is dan ook duidelijk, dat al die ,/beil" en „hou zee" roepers geen begrip van de bistorie bezitten. Het revolutionaire grondbeginsel waarvan zij uitgaan is daarvan de oorzaak ook al zou men dit uiterlijk aan sommigen niet zeggen. Aan een communist is toch dikwijls geen sprake van de innerlyke omkeering ook maar iets uiterlijks te bespeu- ren. Spreker wekt daarom op om opreebt te eijn. Alle praatjes over corruptie en cumu- latie zijn veelal onoprecht en laten wij dan dankbaar zijn te leven in een tijd die buiten- gewoon rijk is aan levensloutering. De fundamenten van bet leven komen bloot te liggen, en vraagt bij, is dat niet kosteljjk voor den anti-revolutionair, wanneer hij daar- door de souvereiniteit van God ads het ware met den dag ziet vergrooten. Bij ad de dwaasheid en onverstand die belaas bet leven verscheuren moet dat onze ziel bewegen. God is groot, zegt bij. Elken dag voelt bij zicb een beter anti-revolutionair en ware dit niet zoo, dan zou de chaos reeds zijn voltrokken. Houdt stand; bidt God voor zijn gena.de en om niet te bezwijken voor de verleiding van de revo- lutie. Oudere en jongere anti-revolutionairen! Op dat punt leven wij in een schitterende tijd; Want, is het niet schitterend voor zjjn naam en gezag te mogen getuigen? Spreker wijst op Spreuken 10 8: „Die wijs van hart is, neemt de geboden aan!" Zoo is bet. Niet als de Mensch wil gaan zeggen: „Ik zal eens zien wat er van te maken is. Dat is de verdwa- zing. De geboden Gods aanvaardende open- baart zicb de wijsheid van hart en dat is ook in overeenstemming met bet „Wilhelmus": „Voor God wil ik belijden En voor de boogste Macht, ,,Pat ik te geener tij'den Den (Korung beb veracht! Daarin ligt de waardigheid van ziel van degenen die onverscbrokken, maar niettemin op God vertrouwende, dan strijid opnamen tegen Spanje, de voornaamheid van bet Chris- telijke standpunt. Vergelrjk daarmee dat on- evenwicbtige en ongebreidelde gedoe van socialisten, communisten ea fascisten. In „Volk en Vaderland" bleek dat te Zeist 66n vab de propagandisten van de N.S.B. in debat gezegd bad, dat hun strijid ging tegen de communisten, de O. S. P., de S. D. A. P. en tegen de Gereformeerde Jongelingsvereenigin- gen! Men moet innerlijk ontzaglijks geros- kamd zijn am zooiets te durven beweren. Met een opwekkdng elkander en de Overhead te steunen en deze laatste in de gebeden aan God op te dragen, eindigt spreker zijn boeien- de improvLsatoriscbe rede, waarbij bet groote gehoor aan zijn lippen hing. Gods ordenin- gen zijn in deze moeielijke tijden ook bet richtsnoer en daarom wekte bij op am anta- revolutionair te leven, omdat ook dan in Zeeuwsch-Vlaanderen een breed en uitge- strekt terrein bgt om te bearbeiden. Van de gelegenbeid tot gedachtenwisseling daama door den voorzitter aangeboden werd geen gebruik gemaakt, zoodat deze den spre ker dankte voor zijn gloedvolle en bezielende redevoering, waama de vergadering met dankzegging door den heer Scbouten wend geisloten na het zingen van Psalm 72 11. Excursie naar Brussel, Verknocbte gevoelens van sympathie, zich uitend in een hoogelijk gewaardeerde guile daad, stelden bet bestuur der voetbalvereeni- ging „Axel" met de spelers der beide eerste elftallen in staat j.l. Woensdagavond per touring-car ean reisjft te maken naar bet Heyssel-stadion te Brussel, teneinde daar de bij kunstlicht gespeelde semi-internationalft ontmoeting Roode DuivelsZwaluwen bij te wonen. Een flinke dosis aanscbouwelijk on- derwijs kon zoodoende buiten bezwaar der kas ten nutte worden gemaakt. Het collectieve bijwonen van een dergelijke ontmoeting moet ongetwijfeld bijdragen tot verhooging van technisclie spelkennis en moreele innerlijke ver- sterking. Opgetogen over de verricbtingen en de opgedane indrukken arrivaerde men om- streeks het middemachtelijk uur weer in Axel. Ofschoon de Hollandsche defensie faalde waar- door het een nederlaag werd voor de onzen, was het voor de rust een goede wedstrijd. De loffelijke spontaniteit en bet nuttige effect befeikt door deze daad kan niet genoeg wor den gcrvaardeerd. V olksonder wys-collecte. Het eindresultaat der hier vanwege de af- deeling Voiksonderwijs gehouden collects be- draagt 113,34%. Jaarvergadering Chr. Besturenbond. Onder leiding van den hear G. den Deur- waarder bad gisteravond in bet gebouw der Hervormde Zondagsschool de jaarvergadering van den Christ. Besturenbond plaats. [Na opening door het zingen van Ps. 84 6 bracbt de voorzitter dank aan het vele werk dat door den aftedenden presus, den beer P. C. Mangold, was tot stand gebracht. De secretaris bracbt jaarverslag uit over 1933 hetgeen op onberispelijke wijze geschied- de, waaruit bleek dat het ledentai van 452 op 1 Januari daalde tot 430, hetgeen voorname- lijk te wijten is aan de oprichting van een af- dseling Sluiskil van den Chr. Bond van Fa- brieks- en Transportarbeiders. Nadat ter afwisseling door den beer 'P. Zon- nevijlle een voordracht was ten beste gegeven getiteld: ,,Mijn honger" en welke een bistorie vertolkte uit bet tegenwoordige Duitscbe rijk, werd de agenda verder afgewerkt. De heer F. C. Zonnevijlle rapporteerde om- trent de landbouwcursus, waarop door den heer A. Verschelling als penningmeester over 1933 verslag werd uitgebracbt. Dit verslag bracbt in beeld den emst van de werkeloos- heid, zoowel te Axel als allerwege in den lande en de wereld. De uitgav.en bedroegen 154.86%, de inkomsten bedroegen 155,10, zoodat er een batig slot was van 0,23%. Ook de beer Verschelling zag zich genoodzaakt als penningmeester te bedanken en bracht dank aan den mede aftredenden voorzitter met wie zeer aangenaam viel samen te werken. De heer C. Koster gaf ter afwisseling fraai orgelspel ten beste, hetgeen door een tweetal dames werd begeleid met zang. Over den cursus Fransch rapporteerde daama opnieuw den beer Verschelling. Met groote bereidiwilligheid had bet bestuur der Chr. school in de Nieuwstraat daartoe een lokaal beschikbaar gesteld en werd door een bevredigend aantal leerlingen de cursus die onder leiding van den beer De Ridder plaats had, gevolgd. Gememoreerd werd bet droevig verscbeiden van het lid Ant. Faas, die op zeer noodlottige wijze om het leven is gekomen. Breedvoerig werden verschiliende details daarin nog besproken en opgewekt de studie's met lust en eoergie voort te zetten. Na de pauze w,erd de film van het Christ. Nationaal Vakverbond vertoond, waamit de belangstelling voor bet werk onder de jeugd bleek, waarbij de hoofdbestuurder Kok een toelichtend propagandistisch woord sprak. Na de afdraaiing der film droeg P. Zonne vijlle andermaal op zijn bekende wijze een stukje voor, getiteld „Hoe de Wit het zenuw- water kreeg", waarbij de lacbspieren geducht in betweging kwamen. Voordat de vergadering door den voorzit ter werd gesloten bet de heer Koster ander maal zijn vaardigheid op het orgel blijken en werd nog een zangstukje ten geboore ge bracht, waarmede de vergadering die ondanks de openbare vergadering in de Geref. kerk uit- stekend bezocht was, na dankgebed zeer vol- daan uiteenging. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. le klasse. MW-NOAD EindhovenBieijerheide. 2e klasse A. HeroBreda. DOSKOVlissingen. De BaronieAlliance. RBCTerneuzen. 3e klasse A. Terneuzen IIHulst. Vlissingen IIDe Zeeuwen. 3e klasse B. Zeelandia IGoes. Middelburg IIDOSKO n. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. HoofdplaatSasput. Breskens IIF.C. Sluis. OostburgTerneuzen m. le klasse C. StoppeldijkSluiskil. ONWiSTEEN. 2e klasse C. Com BoysBKW. 2e klasse D. IJzendijke IIZeeduivels. Sasput IIHoofdplaat H. NGDBreskens IH. 3e klasse B. STEEN H—Westdorpe n. ZuiddorpeCom Boys n. iBKW IIHontenisse II. Axel IIISluiskil H. ZATERDAGCOMPETITIE Z.V.B. 10 Februari. DriewegenOthene. ZSC—Hoek. DE KOMENDE WEDSTRIJDE1N. Eerste Klasse. Wederom is in Afdeeling TV voor die Eerste Klasse een klein programma af te werken. MW ontvangt NOAD en tenzij MW het kalmpjes opneemt daar haar kans als vier- keken kan iworden bescbouwd, zal NOAD hier- bij het onderspit moeten delven. Eindhoven Bleijerheide is nu julst een wedstrijd waarbij bet hard tegen hard zal kunnen gaan, omdat hier twee gelijkwaardige tegenstanders elkaar moeten bestrijden. Over den uitslag valt moei- lijk iets te voorspellen. Tweede Klasse. HeroBreda. Dat Hero bet niet zoo gemakkelijk zal krij- gen als vorige week tegen Alliance kan zij wel voor een uitgemaakte zaak maken. Breda staat weliswaar eenige punten bij Hero ten acbter, doch Breda komt den laatsten tijd heel aardig uit dien hoek en TSC moest dat nog geen week geleden aan den lijve ondervinden. Voeg daarbij een zekere rlvaliteit tusschen twee plaatselijke clubs i°n de noodige atmos- feer voor een belangrijke wedstrrjd is aanwe- zig. Met een uiterst kleine voorsprong staat Hero aan bet hoofd van haar afdeeling, wei- nig Is dus noodig om haar van die plaats te dringen. DOSKOVlissingen. DOSKO en Vlissingen, nog niet zoo lang ge leden candidaten voor de beste plaatsen, zijn in de middenmoot gesukkeld en zullen hierin ook wel blijven. DOSKO echter heeft nog een kans om tegen het einde van net seizoen van zich te doen spreken omdat zij slecbts 11 wed- strijden heeft gespeeld en dus voldoende tijd heeft om zich te herstellen. Mocht bet aan Vlissingen gelukken, hetgeen geenszins is uit- gesloten, om aan DOSKO een nederlaag toe te brengen, dan dalen haar kansen In niet ge- ringe mate. Dit is zeker dat de uitslag slechts een zeer klein krachtsverscbil zal te zien geven. De BaronieAlliance. Alliance krijgt evenals vorige week weder n der leidende clubs te bestrijden en staat dus voor een zware taak, waarbij haar wei- nig kans kan worden gegeven, temeer daar De Baronie een felle greep zal doen naar bet kampioenschap waarbij alleen Hero met 66n punt voorsprong boven haar staat. RBCTerneuzen. De wedstrijd die voor de voetballiefhebbers uit Zeeuwsch-Vlaanderen het meest de be langstelling trekt, is zonder twijfel die tus schen RBC en Terneuzen, want Terneuzen staat er maar poverties bij en zijn wij niet zoo heel zeker van haar verricbtingen. De lange rustperiode heeft haar geen goed ge- daan en nu zou het vslen een verrassing zijn indien zij bij de hervatting van de competitie- wedstrijden, eens toonde dat het oude tempe rament uit het elftal niet verdwenen was, doch slechts beeft gesluimerd. RBC is in elk ge- val een tegenstander die niet onderscbat mag worden, vooral niet in haar eigen omgeving. Al zullen wij ons niet scharen onder degenen die reeds een nederlaag voor ons plaatselijk eftal voorspellen, dit is zeker dat zij hard, zeer hard zal moeten werken, om succes te mogen verwachten. Derde Klasse. Terneuzen IIHulst. In Ter Neuzen zelf zorgt bet tweede elftal van Terneuzen voor een aardige ontmoeting, die wel belangstelling zal trekken. Hulst is hier een graag geziene gast en vele van haar spelers zijn hier goede bekenden. Het ver- schil met Breskens is te groot om voor beide elftallen nog eenige kans te geven, doch juist hierdoor kan deze ontmoeting een alleszins aantrekkelijk spel te zien geven. In het tweede elftal moeten immers de krachten schuilen voor de aanvuling van bet vertegen- woordigend elftal en een goed gespeelde partij brengt de jongeren nader bij het duel waar- naar een goed sportman moet streven. Vlissingen IIDe Zeeuwen. Een plaatselijke ontmoeting van gelijke krachten kan deze wedstrijd genoemd worden. Beide bebben tot nu toe 14 punten behaald, docb De Zeeuwen bebben e6n wedstrijd min der gespeeld, dus iets betere papieren. Of dit voldoende zal zijn om de reserves van Vlis singen een nederlaag toe te brengen, za] de toekomst moeten leer en. De kansen voor beide clubs achten wij volkomen gelijk. ZONDAG 11 FEBRUARI 1934. Ned. Hervormde kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Dr. L. J, Caze- mier. SLUISKIL. 9.30 u., de heer L. Dek; 2 u., de heer A. van der Flier. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. *9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot vein Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u, Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 q. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Roomsch-Ka! holieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lcf. Zitting van Vrijdag 9 Februari 1934. De volgende zaken werden behandeld: G. F., ouid 24 j., jutewever te Zele (B.), werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Januari 1934 te Ter Neuzen een rijwiel, toebeboorende aan D. E. Wolfert heeft weggenomen. Eisch 6 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. Van Empel, verdachte's raadisman, pleit- te clementie. A. M., oud 45 j., leurder te Maldeghem, werd ten laste gelegd: 1°. dat bij op 27 Dec. 1933 te Eede opzettelijk dreigend E. Buzeijn, burgameester van Eede heeft gezegd hem kapot te zullen maken en daarbij met een pistool of revolver tweemalen heeft geschoten in de rich ting van den burgemeester; subsi- diair werd hem poging tot doodslag ten laste gelegid; 2°. dat hij op 28 Dee. 1933 te Eede een brief heeft gazonden aan den burgemees ter, waarin voor den burgemeester beleedi- gende en dreigenide woorden voorkwamen. Elisch 3 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. Van Empel pleitte ook hier clementie, daar bij de zaak te hoog opgeblazen achtte. Aa. P. E. v. L., oud 50 j., winkelierster te Hontenisse, was bij vonnis van den Kanton- recbter te Hulst veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hecbtenis, wegens overtreding van de Zuivelwet en bet Crisis-Zuivelibesluit. De verlbeurdverklaring van de inbeslag genomen reuzel was tevens bevolen. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. A. P. E. v. L., oud 70 j., wmfcelderster te Hontenisse, was op 14 Dec. 1933 veroordeeld door den Kantonrechter te Hulst tot 25 boete of 10 dagen bechtenis, wegens overtreding van de Crisis-Zuivelbeschikking te Kloosterzande op 16 October 1933. De verdachte was in hooger beroep gegaan. Eisch bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter. J. d. W., oud 21 j., winkelier te Klooster zande, was op 14 Dec. 1933 door den Kanton rechter te Hulst veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hecbtenis, wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet te Kloostenzan,de op 26 October 1933 te Hontenisse. De verdaahte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. A. v. D., oud 71 j., melkslijter te Hulst, was op 21 Dec. 1933 door den Kantonrechter te Hulst veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecbtenis wegens overtreding van de Crisis- Zuivelwet te Hulst op 7 Nov. 1933. De ver dachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter. P. J. B., oud 50 j., landbouwer te Graauw, was op 21 Dec, 1933 door den Kantonrechter te Hulst veroordeeld wegens overtreding van de Crisis-Zuiveiiwet te Graauw op 12 Juni 1933 tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De ver dachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van bet vonnis van den Kantonrechter. Onder groote belangstelling en begunstigd door prachtig weder, had Donderdag j.l. de Centrale Hengstenkeuring plaats. De uitslag is als volgt: Categoric I. Hengsten geboren in 1931, kleine moat. le pr. Cesar d'Ahea" van Gebrs. Aer- naudts te Sluis; 2e pr. Oscar van Bleijen- daal" van J. F. Brooijmans te St. Annaland; 4e pr. „George Miller" van F. D'Hoore te Sluis; 6e pr. Albion d'Espoir" van L. J. M. Blomdeel te Aardenburg; 7e pr. „Leon Jessel" van A. J. E. Temmerman te IJzendijke; 7e pr. „Emir van Schoondijke" van F. D'Hoore te Sluis. Plaatsvervangers: Victor" van Jac. de Feij- ter Czn. te Boschkapelle; ,,Hertog van Veld- zicht" van Job. de Feijter te Schoondijke; ..Coureur Climge" van H. J. de Waal te Graauw. Categorie II. Hengsten geboren in 1931, groote maat. le pr. Solon van Certain" van Wed. E. Verschueren te Hengstdij.fc; 2e pr. ..Certain' van Jobs, de Waal te Ossenisse (Zeed.); 3e pr. „Avenir van Willy" van Gebrs. Daelman Jzns te Westdorpe; 3e pr. .Herman de Groede" van F. D'Hoore te Sluis; 4e pr. „Elfrides" van Jos. de Waal te Ossenisse (Zeedorp); 5e pr. „C6sar van Mars" van G. Byijsse te Biervliet; 5e pr. .Roland" van A. D. H. Verschueren te Hengst- dijk; 6e pr. ,,Mamdx" vain Fam. Wed. P. J. Lannoije te Aardeniburg. Plaatsvervangers: „Donald de Water" van F. C. Dieleman te Waterlandkerkje; „Manolus van Scbelpkreek" van Van 't Westeinde Vermue te Nieuwdorp; ,,Maarten" van H. Coene te Sas van Gent. Categorie III. Hengsten geboren in 1930, kleine maat. le pr. „Lion" van Geibrs. P. en R. de Mii- lianio e.a. te Oostburg; 2e pr. „Jamac d'Ahea" van S. J. Gast te Duivendijke; 3e pr. „Cambri- nus van 't Veldzicbt" van H.V. ,,Zuid-Beve- land" te Waarde4e pr. „Honny's Mon" van Jac. Serrarens te Ossenisse; 5e pr. Jonas d'Ahea" van Gebrs. Aemaudts te Sluis; 6e pr. Marches" van G. Buijsse te Biervliet; 7e pr. „Cavalier de Genoels" van J. J. van de Zande te Nieuwerkerk; 7e pr. „Anton van Absdale" van G. J. M. Vael te St. Jansteen (Absdale). Categorie IV. Hengsten geboren in 1930, groote maat. le pr. „Karel van Hengstdijk" van Mr. M. C. v. d. Minne te Middelburg; 2e pr. „Prbn6ra de Petit Emghien" van Gebrs. Aernaudts te Sluis; 3e pr. .Albion de Fair" van Wed. A. E. de Badts te Sluis; 4e pr. „Fair van den Bie- zen", van L. J. M. Blondeel te Aardenburg; 5e pr. „Carlo" van H.V. „St. Phlbpslamd" te Anna Jacobapolder. Categorie V. Hengsten geboren in 1929 en 1928, kleine maat. le pr. „Avenir" van Com. de Feijter Johz.. H. Kerckhaert en H. Staal te Boschkapelle en Stoppeldijk; 2e pr. „Orange" van H.V. „Noord- Beveland" te Kortgene; 3e pr. „Hertog van Arenberg" van J. F. Brooijmans te St. Anna- land; 4e pr. ..Charles du M61o" van C. SteijaertPlasscbaert te Graauw; 7e pr. „Mayeur de Water" van F. C. Dieleman te Waterlandkerkje. Plaatsvervanger: „Jules" van H. Bonte te Koewacbt. Categorie VI. Hengsten geboren in 1929 en 1928, groote maat. lc pr. Artist" van M. J. Stoutjesdijk en E. J. Kosten te Tbolen; 2e pr. ..Walter van Dierkenstein" van P. J. de Milliano e.a., te Oostburg; 3e pr. „T,sjaka" van F. D'Hoore te Sluis; 5e pr. „Ccsar" van F. D'Hoore te Sluis; 6e pr. „Hercuie d'Ahea" vsm P. D. Remeijnse e.a. te Kamperland. Plaatsvervangers: „Saxon" van L. Job. Kooman Wzn. te Zierikzee; „Jules" van Aloys de Kock te Koelewei (Kuitaart). Categorie VII. Hengsten geboren in 1927 of vroeger, kleine maat. le pr. „Martin van Luntersboek" van Van 't Westeinde Vermue te Nieuwdorp; 2e pr. „Herseur II de Cognabeau" van H.V. ..Stop- peldijik" te Stoppeldijk; 3e pr. ..Gascon d'Ahea" van Gebrs. Aemaudts te Sluis; 4e pr. Janus" van Gebrs. Verdonk te Nieuiwdorp; 5e pr. ..Rippolyte" van G. Buijsse te Biervliet; 6e pr. „Espoir de la Barridre" van L. J. M. Blon deel te Aardenburg; 7e pr. „Guerrier de Thuillies" van Gebrs. M. en W. G. van Fraaijenhove te Axel; 7e pr. ..Bristol" van P. A. Verdurmen te Kloosterzande (Tasdijk) 8e pr. „Alban de Fair" van Aloys de Kock te Koelewei (Kuitaart). Plaatsvervangers: ..Robert" van A. Luijk Gzn. te Biezelinge; ..Oriental de Schelde" van H.V. „De nieuiwe verwachting" te Biervliet. Categorie VIII. Hengsten geboren in 1927 of vroeger, groote maat. le pr. ,,Manola's Karel" van Van 't West einde Vermue te Nieuwdorp; 2e pr. „Mars" van G. Buijsse te Biervliet; 3e pr. „Leon" van C. G. Polderman te Tbolen (Stoofbof); 4e pr. „Bonzar de Fantan" van G. Buijsse te Bier vliet; 5e pr. „Lodewijk van Wilson" van Gebrs. Verdonk te Nieuwdorp; 6e pr. ,,Avenir d'Aar- denburg" van F. D'Hoore te Sluis; 7e pr. „Immo" van J. Q. C. Lensboek te Kloetinge; 8e pr. „Frits" van J. F. Verstraaten te Graauw. Plaatsvervangers: „Adriaan" van Gebrs. D'Hoore te Sluis; ,,Bailly de Laboureur" van J. B. Koppejan Ezn. te Zoutelande; „Odon' van C. Padmos te Elkerzee. Categoric IX. Kampioenbengst 1934. ,,Avenir" van Com. de Feijter Johz., H. Kerckhaert en H. Staal te Boschkapelle en Stoppeldijk. DORPSRELLETJ3ES. Te Castelo de la Plana is een algemeene staking uitgebroken. De leden van het sta- kingscomite zijn daarop gearresteerd. Toen dit bekend werd» verscheen een groote menigte voor de gevangenis om de gevangenen te be- vrijden. eHt kwam tot botsingen met de poli- tie, waarbij van beide zijden gebmik werd ge maakt van de vuurwapenen. Een burger werd gedood, een ander gefvond. 5 politie-agentea werden licht gekwetst, 12 personen werden gearresteerd. WOLVENPLAAG BIJ MADRID. tri De buitengewoon strenge winter heeft, naar de „Uniter Press" uit Madrid meldt, geleid tot iets wat men in geen hoaderd jaar meer ge- zien had: groote troepen wolven, die in de door een dikke laag sneeuw bedekte toergen geen voedsel meer kunnen vinden, dwalen in de cnmiddellijke nabijheid van de hoofdstad door het land, richten geweldige schade aan onder het vee, en schrikken door hun honger er ook niet van terug menschen aan te vallen. Vooral de bewoners van de plaatsen El Boalo, Miraflores de la Sierra en Manzanares el Real bebben zeer van de wolvenplaag te lijden en hebben zicb daarom tot de regeering gelwend met het verzoek om bescherming. Alleen in deze drie dorpen hadden de wolven in de laatste dagen meer dan honderd stuks vee ver- scheurd en een nog grooter aantal door beten gewond, of ze zoolang opgejaagd, dat de die- ren er ziek van werden. Het geweldige aantal wolven beteekent een gevaar voor de geheele streek. De overheid heeft nu een groote drflf- jacht georganiseerd, die in de komende dagen zal plaats vinden en een eind aan dit bezoek maken moet. Ofschoon de deelname aan deze jacbt zeer gevaarlijk is, niet zoozeer wegens het wild als wel door de onbegaanbaarheid van het besneeuwde gebergte, hebben honderden jachtlustigen zich aangemeld. Na een onder- zoek der autoriteiten naar hun capaciteiten, zullen zij tezanqpn met de geheele bevolking der dorpen, onder leiding van de herders, die alle padea in het gebergte kennen, ten stride trekken. Wanneer niet al te veel Zondagsjagers awn de drijfjacht zullen deelnemen, zal er een waar bloedbad onder de wolven worden aangericht en de dorpelingen, die nu slechts in goedbe- wapende troepjes hun buis durven te verlaten, zullen van een booze zorg verlost zijn. HEUP-RHEUMATIEK. Bij elke weersverandering Nu reeds jaren vrij van pijn „Ongeveer vier jaar geleden", scbrijft ons iemand, ,,had ik een leelijken aanval van rheumatiek in de heup-geiwrichten. Vier weken lang lag ik in het ziekenhuis. Nadat ik er uit was, kreeg ik het steeds weer temg als een verandering van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruschen Salts; elken ocbtend niets anders dan de kleine dosis. Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee doorging en na ongeveer zes maanden merkte ik. dat de rheumatiscbe pijnpn verdwenen waren. Dat was drie en een half jaar geleden en nadien heto ik nooit meer eenigen last van de oude kwaal gehad. Ik neem altijd 's morgens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik 40 xyas. C. M. G." Geen mMdeT kan' blijvende verbetering bren gen van rheumatiek, tenzij het drie verschil iende werkingen verricht. Deze zijn: a. neu- traliseering van het kwaadaardige urinezuur dat de pijn veroorzaakt; b. verdrijving van bet urinezuur uit het llchaam; c. voorkomlng van verde re ophooping van urinezuur. De zes verschiliende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingredienten in Kruchen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urine zuur, dat de medische wetenscbap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoo doende om het opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te veriwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingawanden zouden gisten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaad- aardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbetering door de .kleine dagelijksche dosis". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekera en drogisten k f 0,90 en 1,60 per flacon, omzet- belasting inbegrepen. Stralende gezondbeid voor 66n cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels Maat- schappij Amsterdam voorkomt. Adv. MEER ENGELSCHE MILLIONNAIRS. Het aantal millionnairs in Eingeland is van 133 in 1932 tot 150 in 1933 gestegen. Om als millionnair bescbouwd te worden, moet men een inkomen van mibstens honderdduizend pond sterling per jaar bebben, doch het merk- waardige is, dat er in het afgeloopen jaar nie- mand tot deze .laagste" categorie behoorde en dat de armste millionnair een vast inkomen van 200.000 pond sterling had, betgeen bij den huidigen lagen koers van bet pond sterling toch nog altijd ca. 1.5 millioen gulden is. Ook het aantal menschen, dat maar 50.000 pond per jaar verdient, is zeer gestegen. Dan zijn er nog de armen onder de rijken, wier ver- dienste varieert van 10.000 tot 50.000 pond sterling. Er zijn thans 10.000 Engelscben, die zich tot die klasse hebben opgewerkt, of 2400 meer dan in 1925. HONDERDVIJFTIENJARIGE OVERLEDEN. Uit Lydenburg in Transvaal wordt de dood gemeld van Hendrik Masholo, een Basoeto, die 115 jaar oud si geiworden, terwijl hij zelf be- weerde 125 jaar te zijn. Hij was getrouwd op den rijperen leeftijd van 75 jaar en werd vader van een 3tal kinderen. Een daarvan, zekere mr. Tbea Masholo is een bekende koopman te Langa. Hendrik Mashole is een strijder geweest onder het opperhoofd Sekoekoeni, voordat de blanken in dat deel van noordelijk Transvaal binnendrongen. Hij vocht tegen Cbaka, den bloeddorstigen Zoeloe en bij bewaarde zorg- vuldig 4 assegaaien, een strijdbijl en een knots, welke instrumenten hij in zijn oorlogsdagen ge- bruikte. In de laatste jaren van zijn leven was hij doof, stom, hulpbeboevend en niet meer in staat te loopen. Voor dat hij ziekeltjk werd, kon hjj vele ver- halen vertellen van de oorlogen, die de Ba- soeto's en de Zoeioe's tegen elkaar hebben uit- gevocbten. DE BIETENSTEUN. 's GRAVENHAGE. Naar we vernemen Is het rapport van de commissie-Wintermans over suiker, waarmede verband houdt de te verleenen steun aan de suikerbietenteelt, nog niet gereed, doch is dit binnen enkele dagen te verwachen. Eerst daama zal door de re geering een beslisstag worden genomen am- trent den te verleenen steun aan de suiker- I bietenteelt. ZAAMSLAG. Donderdag werd alhier door notaris Van der Veen, ten verzoeke van de familie P. v. d. Velde-Klaassen, verkocbt een woonhuis met ftrf in de Acbtsrstraat, groot 3 A. 75 c.A. Kooper werd A. van Doom alhier voor 1250.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6