d£ Gemengde Berichien Laatste Berichten Pluimvee-Rubriek f, inesvefe-ie" HK rf BOVENDIEN IN FEBRUARI EEN DEGRUYTER REEP UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBEWEGIN G. r- ijtsietfjibsd'?. ebasmbog a \%-T. KIND IN BRAND GEBAAKT. Het 10-jarig dochtertje van de familie J. aan de Vrouwestraat te Vlissingen geraakte met haar kleertjes te dicht bij de brandende kacbel, waardoor deze plotseling vlam vatten. Luid gillend rende de moeder met het kind de straat op naar de buren, waar de vlammen spoedig gedoofd werden. Het kind had echter reeds zulke emistige brandiwonden, dat zij in bedenkelijken toestanid naar het St. Joseph- ziekenhuis is overgelbracht. BRAND TE MIDDELBURG. Maandagavond omstreeks zes uur is een ultslaanide brand ontstaan in het bovenhuis bewoond door den heer H. C. Hesseling in de Spanjaardstraat te Middeliburg. De brand nam dadeiyk een hevig karakter aan. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door krachtig optreden den brand beperken, tot het aangetaste bovenhuis, dat echter ge- heel is uitgebrand. Het benedenhuis, bewoond door den winkelier A. J. Lahr, eigenaar van het magazijn „De Zwaluiw", liep veel water- schade op. Omstreeks 7 uur was de brand gebluscht. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken dat de brand is ontstaan, doordat twee jongens van 8 en van 10 jaar op den zolder aan het spelen met lucifers zrjn ge weest, waardoor een matras in brand is ge- raakt. Verzekering dekt de schade. HET VOLKSGERICHT TE ZOUTKAMP. De politie te Ulrum heeft P. W. en E. J. F„ twee personen van de bende, die zich bij het volksgericht te Zoutkamp schuldig hebben gemaakt aan vemieling van het huisje van den visscher Bol, gearresteerd en ter beschik- king van den officier van justitie te Gronin- gen gesteld. PORTEFEUILLE ZOEK. Een 59-jarige huisschilder uit Santpoort bracht Vrijdag een bezoek aan een collega te Haarlem. De Santpoortenaar ging in min of meer bescbonken toestand met een taxi naar huis. Daar kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijn portefeuille met 225 verdwenen was. Hij stelde de Haariemsche politie van bet geval in kennis, welke reden beeft gevonden om den collega en den taxi-chauffeur in arrest te stellen. Het geld is nog niet terecht. ZESTIG JAAR GETROUWD. De heer en mavrouw J. WiggersZweek- horst te Apeidoom hebben Vrijdag him 60- jarige echtvereeniging onder veel belangstel- ling herdacht. Namens de Koningin, hij wie de heer Wig gers 50 jaar in dienst is geweest als chef van den moestuin op Het Boo, bood Jhr. A. J. B. van Suchtelen van de Haare, intendant van het Koninklijk Paleis en Domeinen Het Loo en opperhoutvester van de Koningin, hun ge- lukwenschen en een fraai bloemstuk aan. RATTENPLAAG IN MTDDEN-LIMBURG. In verscheidene Midden-Limburgsche dorpen bebben de landbourwers in de schuren en vee- stallen ©mstigen overlast van ratten. Bij een razzia, die dezer dagen door enkele landbou- wers in de omgeving van Helden werd ge houden, werden meer dan honderd ratten ge- dood. Groot is de schade, die aan de voorraden haver, rogge en tarwe is toegebracht. Ook het vee, dat thans vrijwel overal nog in de stallen is omdergebracht, en dat van nature schrik voor de ratten heeft, gervoelt zich zeer onrus- tig wanneer het bemerkt, dat ratten de voe- derbakken verontreinigd hebben. Brj een razzia te Dinne, waarbij tientalien ratten met knuppels en dorschvlegels doodge- slagen waren, vond een landbouwer in een zak een nest met 19 jonge ratten. In Budel, waar de boeren eveneens in hun schuren en stallen grooten overlast van deze plaag ondervonden hebben, werd brj een razzia een honderdtal ratten gedood. In het naburige Gastel is eveneens by een verdelgingstocht een groot kwantum ratten- ongedierte onschadelijk gemaakt. DE VERDWENEN POSTZAK. In aansluiting op het bericht omtrent de postzak, die Donderdag tusschen 6 en 6 u. 30 tijdens het vervoer per autobus naar het sta tion Woerden is verdiwenen, ontleenen wij aan Het Volksblad nog het volgende: In den postizak bevond zich 1500 aan geld- waarde en andere hescheiden zooals girofor- mulieren e.d. De verzending van de post Montfoort geschiedt reeds eenige jaren per autobus van de fihma Van Rossem. De post- zakken worden volgens rijksrvoorschrift in een kist in de nahijheid van den chauffeur gebor- gen en afgesloten. Bij aankomst levert de chauffeur ze af in een apart lokaaltje op het station Woerden, vanwaar de post dan vender wondt verzonden. Er moeten in Montfoort drie zakken zijn ingeladen, waarbij ook de zak met vijftien- honiderd gulden inhoud. Toen men om zes uur by aankomst te Woerden de kist opende, waren er slechts twee zakken aanwezig. De zak met vijftienhonderd gulden mankeerde. De Woerdensche politie meent eenige, zij het nog vage, aanwijzingen te hebben. VAN EEN TRAP GEVALLEN. Tengevolge van kolendampvergiftiging in haar woning is mevrouw W. G. Somsen ge- boren de Liefde, echtgenoote van het hoofd van de openbare school te Klarenbeek, in den nacht van Zaterdag op Zondag met haar kind van tiwee jaar op den arm, achterover van de trap gevallen. Zy liep daarbij een schedelfrac- tuur op aan de gevolgen waarvan zy Maan- dagmidldag in het R.K. ziekenhuis te Zutfen is overleden. De overige huisgenooten, die alien min of meer door den kolendamp be- neveld waren, ondervomden geen ernstige ge volgen daarvan, ook het twee-jarig kind niet. INBREKER GEARRESTEERD. In Juni van het vorig jaar werd een land houwer bij Heerlen in zijn woning door twee inbrekers des nachts verrast, waarby hij era- stig werd mishandeld. Een onmididellijk ingesteld onderzoek leidde naar Voerendaal alwaar zekere S. werd ge arresteerd. Deze had in zooverre met den overval te maken, dat hij de beiden inbrekers inlichtingen had verstrekt die hun den over val en de inibraak hadden vergemakkelijkt. S. werd gearresteerd en door de Maastrichtsche rechtbank tot gevangenisstraf veroordeeid. Het pohtieonderzoek duurde voort en thans is het de Heerlensche politie, in samenwerking met de Akensche Kriminalpolizei, gelukt een der inbrekers te arresteeren. Daar dit een Duitscher is zal hij te Aken worden berecht. De politie zoekt nog naar den anderen in- breker. EEN BARBIERSTER JUBILEERT. Woensdag 7 Februari vierde Griet Lueske haar gouden julbileum als barbierster te Enk- huizen. Dat laatste moet erhij, want haar vak beoefent ze al langer. Op 15-jarigen leeftijd is ze enmee begonnen. En nu is ze 73. De eerste acht jaar deed ze het bij haar vader thuis, te Purmerend, maar in 1884 heeft zich met haar zuster te Enkhuizen gevestij en vyfig jaar heeft barbierster Lueske haar id an ten geschoren in het oude koopmanshuis aan de Breedstraat, in het hart van den vis- schershoek te Enkhuizen. En ai dien tijd is er aan haar salon" niets veranderd. Een halve eeuw geleden zag deze woohkamer met zijn schoongeschrobden hou- ten vloer, zijn kale wanden en zijn groene houtwerk er net zoo uit. Alleen de scheer- stoel is oud geiworden en een beetje wrak en de houten hoofdsteun is uitgesleten onder het gewicht van al de koppen, die er op hebben gerust, onderwyi Griet zeepte en schoor. Op een kastje het gereedschap der barbierster: een petroleumstelletje, een keteltje, zeep en messen. Het is alles hoogst eenvoudig, maar onberispeiyk proper. En Griet verstaat haar vak. Het jonge volk loopt niet zoo hard meer naar Griet, maar de oudere visschers verkie- zen haar kale kamer met den gebarsten Spie gel boven de spiegelzalen van den nieuwen tijid. Elken Woensdag en elken Zaterdag zit het by Lueske vol met manvolk en ondanks de last der jaren haar zachtjes aan begint te drukken, scheert Griet de baardeei nog met vaste hand en vlugge streek. INBREJLERS GEPAKT. Zaterdagavond heeft de politie twee inbre kers op heeterdaad betrapt, toen zy hun slag wilden slaan in de chocoladefabriek de Baronie te Schiedam, waar reeds eerder pogingen tot inbraak gedaan zyn. Twee politieagenten had- den zich verdekt opgesteld en toen de twee dieven de deur geforceerd hadden en binnen- gedrongen waren, liepen zij in de val, maar trachtten nog te ontkomen door zich in een kleerkast van het kantoor te verbergen. Daar zijn zij echter ontdekt en gearresteerd. Het bleek de 17-jarige D. H. en de 17-jarige W. O. te zijn. Op hun aanwijzing heeft de politie later den 18-jarigen W. F. aangehou- den, die bij een vorige inbraak betrokken ge weest is. SMOKKELWAAR ONTDEKT. Men meldt uit Venio: Duitsche ooanmiezen aan de grens by Venio hebben in een oude dakpannenfabriek een be- langryke opslagplaats en doorgangshuis van smokkeliwaar ontdekt. Dit op slechts enkele meters afstand van de Nederlandsche grens liggenide fahrieksgebouw moet naar het onder zoek heeft uitgeiwezen hebben gediend om be- langrijke voorraden smokkelwaar, welke door tien dragers over de grens werden gebracht te bergen, waama de aldus gesmokkelde waar met vrachtauto's verder het land werd inge- voerd. In verband met deze uitgebreide smok- kelaffaire hebben intusschen reeds verschil- lende arrestaties plaats gehad. Naar het voorloopig onderzoek heeft uitge- wezen, zouden niet minder dan 10.000 K.G. aardappelen, 2000 K.G. rogge, 7500 eieren en 4000 K.G. andere smokkelwaar langs dezen weg Duitschland zijn binnengesmokkeld. De Duitsche ambtenaren meenen echter, dat de omvang van deze smokkelarij veel belang- rijker is geweest, dbch dat deze thans moei- lijk meer nauiwkeurig zal kunnen worden vasit- gesteld. EEN VERjKBlERSAGENT MET ZIN VOOR PAEDAGOGIE. Een jongetje van tien jaar vertelde een dezer dagen aan zyn onderwijzer te Amster dam, dat hij voor een verkeensagent honderd strafregels moest schrijven: ,,Ik mag de bocht naar links, niet te klein nemen", meldt de „Tel.". Maar hoe komt dat dan ventje? vroeg de onderwijzer. Mijnheer, ik was op mijn fiets en toen nam ik een bocht naar links te klein en dat zag een verkeersagent. Ik moest bij hem komen en toen zag hij aan mijn verkeers- insigne op mijn jas, dat ik van ,,Veilig Ver- keer" ben, toen zei hij: ,,Maar, wat zie ik, jij van „Veilig Verkeer" en je neemt je bocht naar links te klein? Ja, mijnheer, maar ik dacht er niet aan. Ja, dat is het juist, je moet er wel aan denken en om je te leeren, moet jy voor mij honderd strafregels schrijven: „Ik mag de bocht naar links niet te klein nemen" en je levert dan en dan om tiwee uur de regels bij mij in op 't posthuis daar en daar, want dan ben ik er. Goed begrepen?... Ja, mynheer. Het jongetje vertelde het aan zijn ouders en aan zijn onderwijizer en deze groote men- schen daehten alle goeds van den paeidago- gischen verkeersagent; zy zouden er voor zor- gen, dat de strafregels prompt op tijd werden afgeleverd. B (RENT WIST. Zondagochtend omstreeks elf uur werd uit een raam van een perceel in de Aastraat te Groningen op de tweede verdieping: „moord" geroepen. Een voorbijganger, die dezen angst- kreet opving, spoedde zich naar een politie- post aan den Aaweg, waarop een aantal agen- ten het perceel binnen gingen. Bij hun komst bleek, dat er niet van een moord, doch van een twist sprake was. De beiwoonster van de eerst etage, mevr. 'H. met haar zoon en doch- ter hleken slaags te zijn geraakt met den be- woner van de tweede etage V. D. en diens huishoudster. De oorzaak was gelegen in een geschil, ontstaan door een huurkwestie. De politiedokter N., die eveneens ter plaatse ver- scheen, moest de vechtenden, die eenige lichte verwondingen hadden opgeloopen, behandelen. AUTO IN BRAND GEVLOGEN. Zondagmiddag reed op den provincialen weg SchijndelSt. Oedenrode de 35jarige auto- buschauffeur v. d. Vorstehbosch uit Eindho ven met een gehuurden auto onder de ge- meente St. Oedenrode. Door tot nog toe on- opgehelderde oorzaak raakte hij tusschen de tramrails. Bij zijn pogingen om den auto op den weg te brengen verloor hij de macht over het stuur. De auto slingerdii over den weg en botste met kracht tegen een boom. Hij vloog vervolgens eenige malen over den kop. Toen omwonenden ter hulp snelden, zagen zij vlam men uit den auto slaan. Zij trachtten den be- stuurder, die versuft achter het stuur zat, te bevrijden. De brandende auto ontwikkelde een geweldige hitte en de vlammen laaiden zoo fel, dat zij weldra hun pogingen moesten op- geven. De burgemeester van St. Oedenrode verscheen spoedig op de plaats des onheils. De brandlweer doofde de vlammen met de mo- torspuit. In den uitgebranden auto vond men het geheel verkoolde lijk van den chauffeur. Het is door de justitie in beslag genomen. v. d. V. was een zeer bekwaam bestuurder; hy had een vrijen dag en wilde zijn ouders te St. Oedenrode gaan bezoeken. V. was gehuwd en vader van drie kinderen. TWEE INBRAJIEN TE OSS. Zaterdagavond is ingebroken ten huize van den heer H. in de Klapbekkenstraat te Oss. Er is een klein bedrag aan geld ontvreemid. De Kon. marechaussee slaagde er nog den- zelfden avond In den vermoedelijken dader, zekeren De B. uit Oss, te arresteeren. Hij is opgesloten en zal ter beschikking van den officier van justitie te 's-Hertogenbosch wor den gesteld. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben Zondag oo.bekend gebleven personen zich toe- gang verschaft tot de vleeschhouiwerij van den heer H. J. Jansen in de Kromstraat te Oss. Toen de familie 's a.vonds laat van familie- bezoek thuis kwam, was het geheele huis overhoop gehaald. Er bleek een aanzienlijk bedrag aan geld, een geslacht varken eo een hoeveelheid hammen en worst te zyn gestolen. OnmiddeUijk werd van de inbraak bij de politie aangifte gedaan. Deze stelde een uit- gebreid onderzoek in, waarbij getbruik werd gemaakt van speurhonden. Omtrent het resultaat van net onderzoek is nog niets be- kend. MAN DOOR EEN TAXI AANGEREDEN EN GEDOOD. Maandagnaeht om 12 uur heeft op den Homerweg te Roermond een ernstige aanrij- ding plaats gehad. Een taxi uit Roermond, beistuurd door K. uit Horn, bracht enkele per sonen naar Horn. Plotseling zag de bestuur der iemand vlak voor zijn wagen. Een aanrij- ding was onvermijdelijk. De aangereden man werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. De chauffeur reed door. Tegen half vier is hij naar Roermond terug- gekeerd oan zich bij de politie te melden, waarop hij in arrest is gesteld. De ajangeredene was zekere W. uit Reiwer, Vermoedeiyk was W. onder den invloed van sterken drank. In zyn zak werd nog een fleschje spiritus gevonden. Het lijk van W. is door de politie in beslag genomen. De marechaussde uit Roermond stelt een nader onderzoek in. EEN RNAL Zondagavond om zes uur werd in de omge ving van de Eerste Weenastraat te Rotterdam eeti zeer harde knal gehoord. Van verschillen- de zijden kwamen de menschen toeschieten; agenten die op de Schiekade den knal hadden gehoord, waren eveneens spoedig ter plaatse. Men trof in de Eerste Weenastraat op de trottoirs en den rijweg brokstukken van een schoorsteen aan. Bij navraag bleek, dat nie- anand door de vallende stukken steen was geraakt. De stukgesprongen schoorsteen bleek die van bet pand aan de Eerste Weenastraat te zijo, dat bewoond wordt door het gemeente- raadslid, den heer G. v. B. Het onderzoek naar de oorzaak van de explosie, waarbij de op het dak staande schoorsteen uit elkaar was geslagen, had tot resultaat, dat men aan- neemt, dat verstopping door roet en daardoor opeenhooping van gassen, als de oorzaak moet worden beschouwd. AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG VERSPLINTERD. Zaterdagavond passeerde een vrachtauto, volgeladen met sinaasappelen, een der over- wegen tusschen Gilze-Rijen en Tilburg. V66r- dat de wagen geheel over de spoorbaan heen was, kreeg hij een defect aan den motor, en bleef op de rails staan. De twee mannen, die in de cabine gezeten waren, werden derhalve genoodzaakt op deze gevaarlijke plaats de oor zaak van de panne na te gaan. Plotseling werden op korten afstand de lichten zichtbaar van een trein van Vlissingen naar Den Bosch. De beide mannen sprongen ijlings ter zyde van de rails, en konden op die manier hun leven redden. Even later klonk I een geiweldig gekraak; de locomotief had den vrachtauto gegrepen. De machinist remde direct en toen de trein tot stilstand was gekomen bleek dat de auto totaal versplinterd was. De trein had vrij groote vertraging door het opruimingsiwerk. Ook de ,,boottrein" van Vlissingen naar Zut fen en Amsterdam moest geruimen tijd wach- ten. VROUW DOODGEREDEN DOOR STOOMTRAM. Zndagavond omstreeks zes uur is te Benne- kom de 54-jarige mej. Holewyn op weg naar de Hervormde kerk, op korten afstand van het kerkgebouw door de van Wageningen komende stoomtram naar Ede aangereden en op slag gedood. Noch de machinist noch de conducteur had iets van de aanrijding bemerkt. Het lichaam was zoodanig verminkt, dat het slachtoffer aanvankelijk niet herkend kon worden. Eerst toen haar man, ongerust over haar lange uitblijven, te ongeveer negen uur naar het dorp kwam om te onderzoeken waar zyn vrouw bleef, kon haar identiteit worden vast- gesteld. Het lijk is naar het Johanniter zie kenhuis overgebracht. Nader wordt vernomen, dat't ongeluk waar- schijnlijk te wijten is aan de omstandigheid, dat de ongelukkige hardhoorend was en dus waarschijnlijk de tram, die dicht langs de pastorie rijdt, niet vernomen heeft. DOODGEDRUKT. Maandagavond wilde de 47-jarige rangeer- der P. van V. te Weesp achter een wagon omloopen, om aan den anderen kant te laden. Juist op dat oogenblik kreeg de rangeerende trein een stoot, zoodat V. tusschen wagon en stootblok werd doorgedrukt. V. laat een vrouw en vgf kinderen achter. j ONLUSTEN TE PARIJS. PARIJS. Omtrent de in Parys dezen nacht plaats gehad hebbende onlusten wordt ge- meld, dat ongeveer 300 politie-agenten en leden van de Republikeinsche Garde en 300 a 400 betoogers gewond zijn. In de ziekenhui- zen zijn een groot aantal gewonden opgeno- men. Bovenstaande gegevens kloppen echter niet met de officieel verstrekte, die een kleiner aantal aangeven. Elen 100 personen zou in zorgwfikkenden toestand verkeeren. Op de Place de la Concorde werd het aan tal betoogers geschat op 50.000, zoodat, als men de overige plaatsen, alwaar betoogingen gehouden werden, in aanmerking neemt, dit aantal nog belangrijk hooger zal zijn. Door bereden politie werd met de blanke sabel een charge uitgevoerd. Te half vier werd door de regeering officieel medegedeeld, dat een 300-tal geiwond waren, terwijl zes personen gedood werden. Volgens schattingen beliep het aantal dooden evenwel 20 in het ziekenhuis Bichat, 6 in Benujan, 3 in particuliere woningen. Bij de onlusten is gebruik gemaakt van revolvers, geweren en machinegeweren. Tal van gewonden, in de ziekenhuizen opgenomen, hebben kogelwonden. De ministerraad vergaderde hedennacht van half twee tot kwart over drie. Mededeelingen werden echter geweigerd. De staat van beleg werd volgens mededee- ling van minister Frot door de regeering niet noodig geoordieeld, wijl zij beschikt over de noodige middelen om de orde te herstellen. Door de prefectuur zijn intusschen alle ver- gaderingen en betoogingen verboden. Bij de onlusten moeten verschillende Kamer- leden gemolesteerd zyn, onder wie Herriot, die bij het verlaten van het regeeringsgebouw her kend werd, door de betoogers omsingeld en met vuistslagen bedreigd werd. Door de socialisten zou tegen zeven uur hedenavond op de IPlace de la Bastelle een betooging gehouden worden. PARUS. De Minister-President heeft hedenmorgen het oeitslag van zyn kabinet in- gediend met de motiveering, dat hij verder bloedvergieten wil vermyiden. In parlementaire kringen veronderstelde men, dat de vorming van een noodregeering mogelijk zal zyn. Vragen, deze rubriek betreffende kunnen door onze abonnd's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DE EERSTE RIJKSPLUIMVEIE- TENTOONSTELLING TE LEIPZIG. Meer dan 20.000 stuks pluimvee. Uit dezen titel zal de lezer onmiddeliyk be- grijpen, dat hier iets bijzonders plaats gevon den heeft, want een tentoonstelling met meer dan 20.000 dieren is nog nooit vertoond. Be- denk daarbij dat als op onze tentoonstellingen, als er een aantal van 3 a 4000 dieren genoemd wordt, altyd de konijnen mee gerekend worden. Hier betreft het alleen kippen en duiven, ko nijnen Waren er niet. Doch niet alleen het enorme aantal dieren, maar vele andere feiten maakten deze ten toonstelling tot iets heel aparts dat onze aan- dacht ten voile verdiend. Dat de Duitschers dat zelf voelden blykt uit een zin in een der propagandapuiblicaties, welke luidde: ,,Met het resultaat dezer tentoonstelling staat of valt de Duitsche raspluimveeteelt of ten minste hare beteekenis in Duitschland. Laat my maar direct constateeren dat deze schouw uitstekend geslaagd is en de verwach- tingen van- velen nog overtroffen heeft. Ik zelf ging er heen met het idee dat zoo'n reu- zen aantal dieren van 20.000 wel opsnydery zou zyn, doch dit aantal is zelfs nog over troffen. De beteekenis dezer tentoonstelling was de volgende: In 1933 is in Duitschland de een- heid onder de pluimveehouders, die vroeger hopeloos onderling verdeeld waren, tot stand gebracht. De geheele pluimveehouderij is in vier hoofdafdeelingen verdeeld en wel: nut- pluimvee, raspluimvee, stamboekpluimvee en postduiven. Elke afdeeling staat onder ddn leider en deze vier vormen weer een soort comite onder 66n president. De geheele pluim veehouderij is dus in al haar geledingen ge- centraliseerd en de vier leiders bepalen wat er zal gebeuren. De eerste proef werd afgelegd te Rome, waarvoor alle groepen samenwerkten en waar een prachtig succes bereikt werd. De tweede stap nu in de nieuwe riohting was de tentoon stelling te Leipzig, waarvoor de geheele pluim- veehoudery van Duitschland gemo-biliseerd was tot een reusachtige wapenschouw, Zoo'n wapenschouw kon alleen in een ge- schikte omgeving plaats hebben en daartoe had men nu Leipzig gekozen, de beroemde Messestad met den overvloed van hotels, pen sions en ruimten geschikt voor tentoonstellin gen. Op het enorme terrein der Messe, als het ware overschaduwd door het geweldige gedenkteeken van den Volkerenslag, had men de hal voor machinebouw, welke geiykvloers een oppervlakte heeft van 18.000 vierkante meter, gekozen voor deze gebeurtenis. Dat er nog al wat inging kan blijken uit het feit, dat 400 spoorwagens het materiaal aanvoerden en rechtstreeks in de hal reden. Deze hal heeft namelijk een betonnen vloer waarin spoorrails gelegd zpn, zoodat een trein er geheel in ma- noeuvreeren kan. Bovendien is de hal nog ver- warmbaar en wordt er door reusachtige trech- ters voortdurend heete lucht ingeblazen. Kort- om een ideale gelegenheid voor een dergelyke tentoonstelling. Ik sprak daar van een tweede stap van de nieuwe organisatie welke de geheele pluim veehouderij omvat en welke heet: Rijksbond der pluimveehoudery. Zij viel samen met de derde stap en wel de organisatie van de pro paganda in het buitenland voot Duitsch pluim vee. En ook deze stap heeft al direct succes ge had. Veel buitenlanders waren in Leipzig aan- wezig en er is heel wat materiaal naar het buitenland verkocht. En schitterend mate riaal! Ik had het geluk of ongehik, net zooals men het noemen wil, met eenige Nederland sche enthousiasten in den nachttrein naar Holland terecht te komen en die heeren had den al gauw de bagagenetten vol gezet met mandjes met duiven en krielkippea, Waaronder exemplaren van ongeveer f 100 het stuk. Be- grijpeiyk dat de heeren enthousiast waren en het gevolg was dat we vrijwel den geheelen nacht een voort.gezette tentoonstelling te ge- viermaal uit zyn mandje gehaald en zat par- viermaal uit zijn mandjje gehaald en zat par- mantig op het opklapbare tafeltje in de coupd te pronken en werd steeds weer van vorenaf bewonderd. Zoo was het ook met de duiven en andere dieren, zoodat er aan slapen niet te denken viel. Het spreekt vanzelf dat men in drie dagen geen 20.000 dieren bekijken kan, maar als men een groep specialisten by'een heeft, krijgt men tevens een oordeel over het geheel. En zoo vemam ik van mijn Hollandsche vrienden, die ieder voor zich specialist zijn op het een of ander gebied, dat de inzendingen prima waren en zelfs de typische Hollandsche rassen zoo als Bamevelders en Welsummers, hier door betere exemplaren vertegenwoordigd waren dan op vele tentoonstellingen in Nederland. De actie in het buitenland zal nu voortge- zet worden vanaf deze tentoonstelling door het drukken van 100.000 propagandaboekjes in verschillende talen, die in verschillende lan- den verspreid zullen worden. Ziedaar dus voorloopig een schetsmatig overzicht over den nieulwen opzet die te Leip zig te bezichtigen viel. Dr. TE HENNEPE. SLUISKIL. Gisteren werd op verzoek van mej. wed !P. J. van PetegemKielman te Axel-Sassing, in het cafe van den heer Krijger te Sluiskil, door notaris Van der Veen te Ter Neuzen verkocht een broodbakkerij met inboedel, staande Axel- Sassing. Kooper werd de heer J. Ph. Koene te Ter Neuzen, voor de som van 4400. Voor Ter Neuzen: 6 Febr. Eng. s.s. THE MARCHIONESS, 356, yzer, Millom. Van Ter Neuzen: 6 Febr. Eng. s.s. THE MARCHIONESS, 356, ledig, Burnt Island. Voor Sluiskil: 5 Febr. Ned. s.s. FRIES- LAND, 1532, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 6 Febr. Ned. s_s. FRIES- LAND, 1532, ledig, Tyne. Voor Gent: 5 Febr. Noorsch s.s. BERA, 430, papierpap, Enge; Deensch s.s. JAN, 1036, pyriet, Huelva; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, kolen, Blyth; Russ. s.s. KRASNOE SNAMIA, 1403, vlas, Leningrad; Russ. s.s. TEREK, 1299, vlas, Leningrad. 6 Febr. Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge. Van Gent: 5 Febr. Eng. s.s. RYDAL FORCE, 550 stukg., Garston; Duitsch s.s. DORIS, 321, fosfaat, Stolpemiunde. 6 Febr. Eng. s.s. FRANK M., 108, fosfaat, Gravesend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3