Sport Gemengde Berichten \oor De/aarden Burgerlijken Stand Marktberichten Muizenplaag leidt tot paniek. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. Wanneer muizen niet afdoend worden bestreden, kan het, evenals bij de Heer A. te K., gebeuren, dat huisraad noch levensmiddelen veilig zijn voor besmetting, ver- nieling en vraatzucht. Alleen een werkelijk vergif zooals .Rodent", is in staat muizen en ratten volkomen uit te roeien. De Heer A. schreef ons, dat hi] met 6£n doosje Rodent in 3 avonden 113 muizen gedood had. Zorg dat U steeds een doos Rodetlt van 50 of 90 cent in huis hebt, welke o.a. elke drogist U kan leveren. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. C52 (Ingez. Med.) WEDERSPANNIGHEID GEPAARD MET POGING TOT DOODSLAG. Op 27 November li. vervoegde zich bij den landbouwer v. d. W. te Gapelle, gemeente Nieuwerkerk, de oontroleur der Crisis-Zuivel- wet B., ten einde na te gaan of deze wet be- hoorlijk werd nageleefd. Diens ervaringen waren blijkbaar van zoo- danigen aard, dat bij redelijkerwijs verocider- stelde, dat v. d W. die wet bad overtreden. De controieur nam daarop een productieboek van v. d. W. in beslag en wil.de dit mede nemen. Blijkbaar was dit gebeel niet naar den zin van laatstgemoemde. Deze tocb viel op den oontroleur aan, en trabbtte bem bet boek af- bandig te maken. Toen dit niet lukte, beeft bij een geweer gegrepen, en beeft bij met de kolf van dat wapen een slag gericbt in de ricbting van bet boofd van den controieur die door tijdig op zij te springen, den slag wist te ontwijken. Vervolgens zou van de W. op een afstanrt van ongeveer 50 M. uit bet met scberpe pa- tronen geladen jacbtgaweer in de ricbting van B. een scbot babben gelost met bet oogmerk om dezen van bet leven te berooven, altbans bem zwaar licbamelijk letsel toe te brengen, welk voomemen alleen niet is voltooid, door de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat B. op de vlucbt is gegaan, en v. d. W. hem niet beeft geraakt. Tenzake van verzet gepleegd tegen een ambtenaar in functie en poging tot doodslag of poging tot zware mishandeling zat v. d. W., Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg in het beklaagdenbankje. In deze zaak waren blijkens „De Zeeuw" een vijftal getuigen opgeroepen. Verdacbte was verscbenen en werd rechtskundig bygestaan door Mr. C. J. B. du Croo, advocaat te Zie- rikzee. Verdacbte door den President ondervraagd, erkende de bedreiging en poging tot mishan deling, doch ontkende een scbot op B. te heb- ben gelost. De get. Prins, Majoor der Rijksveldwacht, te Zierikzee, bleef bij zijn opgemaakt proces- verbaal. Volgens dezen staat verdacbte niet gunstig bekend. Bolijn, controieur der Crisis-Zuivelwet geeft een uiteenzetting van de handelingen van ver dacbte, ten aanzien van getuiges persoon ge pleegd. Toen verdacbte bem met de kolf van het geiweer tracbtte te slaan is hij wegge- loopen. Op een vraag van den President aan ver dacbte, naar de redenen van zijn handelwyze. geeft verdacbte voor, dat get. bem heeft beetgepakt en geslagen. Op een andere vraag van den President, of verdacbte beeft geschoten, antwoordt ver dacbte ontkennenid, en blijft daarbij, ook na- dat get. verklaard had dat, toen hij met zijn rijwiel was weggereden, bij direct daarop een scbot hoorde lossen. Op een vraag van een der rechters of get. vddrdien ook last van verdachte bad, blijkt dat zulks niet bet geval is. De molenaar Dijkman te Nieuwerkerk beeft verdacbte op den bewusten dag toen bij met zijn vrachtauto voorbijkwam een geiweer bij zicb zien bebben. Toen hij even voorbij de woning was, hoorde bij een scbot vallen. Get. Bolijn, die daar ook aanwezig was, vroeg of h]j het schot ook hoorde, waarop bij bevesti- getid antwoordde. Get. van de Zande was op den bewusten dag in de omgeving van verdacbtes woning aan het jagen. Verdacbte kwam naar get. toe, en zeide dat er een schot gelost was en vroeg hoe laat bet was. De Qfficier van Justitie acht de feiten vast- staande. In verband met de tegeniwoordige tydsomstandighedenen waar controleurs voor de Crisiswetten berhaaldelijk in de uitoefe- ning van bun functie worden lastig gevallen en bedreigd, is spreker van oordeel, dat de straf niet matig mag zijn en eischt bij een ge- vangenisstraf van 6 maanden. De verdediger van verdacbte acht op de dagvaarding geen veroordeeling mogelijk. Ver dacbte staat gunstig bekend en beeft een bianco strafregister. Mocht de rechtbank ver dacbte niet kunnen vrijspreken, dan verzoekt pleiter oplegging zoo mogelijk van een voor- waardelijke straf of een Ucbte boete. VERSCHE EIERENUIT HET ROELHUIS. Voor het kantongerecbt te Arnhem beeft een koopman terecht gestaan die 3000 eieren als „versche eieren"' op de markt te Ambem voorbanden bad, terwijl het by scbouiwing en inwendig onderzoek door den keuringsdienst, kpelhuiseieren bleken te zijn. -De eieren waren kennelijk aanvankelijfk gestempeld geweest, maar men was er in geslaagd om het merk vrij grondig te verwyderen. De koopman beweerde aelf bedrogen te zijn, bij zou de eieren als versch hebben gekocbt voor 5% cent per stuk. De kantonrechter vereenigde zich met de opmerking van den amibtenaar van bet O. M., dat vooral in deze tijden van crisis tegen bedrog met levensmid- deelen streng moet worden opgetraden. Reke- ning houdend met bet fieit, dat bet verlies der eieren reeds een emstig financieele straf voor verdacbte beteekent, veroordeelde de kanton rechter bem tot 20 boete met verbeurdver- klaring der eieren. De eisch was 100 met verbeurdverklaring. Voorts is een eieren-exporteur, die een partij zoogenaamd versche eieren op de markt te Arnhem voorhanden had, terwyl deze volgens bevindingen van den keuringsdienst als eieren tweede soort hadden moeten zijn gestempeld, veroordeeld tot 100 boete. Het O. M. had 500 boete geeischt. NOTARIS UIT AMBT ONTZET. Het Gereohtshof te Amsterdam heeft bij ar rest van 3 Januari den notaris, die bij arrest van betzielfde hof van 21 April 1933 tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld is we- gens valschbeid in geschrifte met gebruikma- king van hem door zijn ambt ter beschikking etaande middelen (de 'bekende ,,Umwertungs- zaakontzet uit zijn ambt als notaris te Am sterdam en wel wegens het verlyden van ac- ten gedurende zijn plaatsvervanging wegens ziekte (art. 50c wet op bet Notarisambt). Het Weekblad van het recht van 27 Januari publiceert dit arrest. De betrokkene, notaris X, had den voorzitter van de Kamer van Toe- zicht wegens ziekte verzocbt als waamemer aan te wijzen notaris Y. Deze aanbeveling steunde niet op de wet, aangezien art. 53 tweede lid der wet op het Notarisambt voorschryft dat een notaris, die kermis geeft van ziekte, een candidaatnotaris als plaats- vervanger kan aanbevelen. De voorzitter der Kamer beeft daarom den canididaat, werk- zaam ten kantore van notaris X, aangeiwezen, waarvan kracbtens art. 53 van voomoemde wet bet gevolg was, dat notaris X onbevoegd was tot het oefenen van zijn ambtsbediening. Deze heeft toen den voorzitter der Kamer schriftelijk medegedeeld, dat hij in deze om- stanidigbeden toch zijn functie zou blijven oefenen en heeft eenige acten verl.eden. Door dat bij zoodoende de autbenticiteit dezer acten in gevaar beeft gebracbt, beeft bij zijn clien- ten groot nadeel kunnen berokkenen. De Kamer van Toezicbt beeft dit feit emstig ge- noeg geacht om er een voordracbt tot afzet- ting op te steunen; zij acbtte de gedraging van notaris. X. eene, die getuigt van geforek aan eerbied voor de wet en onverschilligheiid ten aanzien van de hem toevertrouiwde belan- gen, betgeen de Kamer, naar 's Hofs oordeel, terecht gequalificeert als verwaarloozing van ambtsplichten en een bandeling, strijdig met de wet en de eer of de waardigheid van bet ambt. Het Hof neemt ook in aanmerking de veroordeeling van den betrokken notaris we gens valschbeid in geschrifte, het feit, dat hij tweemaal een waarschuwing van de Kamer heeft gehad en wat de moreele waardeering van zijn persoon betreft, dat bij blijk beeft ge- geven een boogst eigengerechtigd persoon te zijn, niet voor rede vatbaar, zich wenscbende te plaatsen boven de gestelde machten en niet schromende om, als hij wettelijke belemmerin- gen op zijn zelfgekozen weg ontmoet, onge- acbt de gevolgen, door te gaan op dien weg, al brengt hy daardoor de belangen van ande- ren, zelfs van zyn eigen clienten, in emstig gevaar. In de j.l. Zaterdag gehouden verificatie- vergadering in het faillissement van I. A. Risseeuw Jobzn te Oostburg (firma Sandere Oo.), is door de curatoren medegedeeld, dat de uitkeeringen in totaal 33 A 35 zullen bedragen. De eerste uitkeering ad 10 zal spoedig worden gedaan. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Ned. Voetbalbond, Afd. TV. le klasse: BleyerheideNO AD afg. MiddelburgPSV 1—5 Willem II 14 10 3 1 36—21 23 LONGA 15 11 1 3 49—27 23 MW 14 8 2 4 39—34 18 PSV 15 7 4 4 41—28 18 Eindhoven 15 6 2 7 28—27 14 BVV 15 5 2 8 2641 12 Bleyerheide 12 4 2 6 29—29 10 NAC 15 3 3 9 17—29 9 Middelburg 15 4 1 10 2544 9 NOAD 12 2 2 8 15—25 6 2e klasse A: Breda—TSC 4—2 HeroAlliance 6—1 AxelVlissingen afg. RBC—DOSKO 0—2 Hero 13 8 2 3 41—22 18 De Baronie 13 8 1 4 25—23 17 TSC 13 7 2 4 22—20 16 Breda 13 7 6 31—30 14 DOSKO 11 6 1 4 25—16 13 Vlissingen 12 6 1 5 30—13 13 RBC 14 5 2 7 33—35 12 Terneuzen 10 4 6 22—19 8 Alliance 12 3 1 8 13—34 7 Axel 13 3 10 2246 6 3e klasse A: BreskensTemeuzen H 4 —2 IJzendijkeVlissingen n 1—5 De Zeeuwen Oranje 4—3 HulstZeelandia II 6—2 Breskens 12 9 1 2 38—11 19 De Zeeuwen 10 6 2 2 25—12 14 Vlissingen H 11 6 2 3 23—16 14 Oranje 11 4 4 3 25—25 12 Hulst 11 6 5 28—19 12 IJzendijke 13 3 2 8 20—40 8 Temeuzen H*) 10 4 1 5 30—25 7 Zeelandia H 12 1 11 11—51 2 Tern. H 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen Zeel. HTern. II. 2e klasse B: GoesMiddelburg H 4—1 Goes 10 7 2 1 42—15 16 Zeelandia I 7 5 2 33—13 12 Zierikzee 10 3 6 1 24—18 12 DOSKO H 8 2 3 3 18—25 7 Middelburg H 9 3 1 5 20—29 7 RCS 7 1 1 4 14—26 3 Hansweert 9 1 1 7 15—40 3 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. Het programma, dat deze week toch al zeer pover was voor de le Klasse, werd, doordat het veld van Bleijerbeide werd afgekeurd nog met de belft verkleind en bad alleen doorgang de wed3tryd Middeburg—PSV, die in een flin- ke overwinning van PSV eindigde. PSV was overwegend sterker, vanaf bet begin tot vry- wel bet eind van den stryd. By de rust Was de stand 02 en eerst nadat deze tot 04 was opgeloopen slaagde Middelburg er in de eer te redden. Ook PSV scoorde nog eenmaal, zoodat de stand 15 werd. Tweede Klasse. BredaTSC. 42. De goede uitslag van de vorige week tegen Vlissingen schynt aan Breda toch goed te beb ben gedaan, want thans bestond zij bet weder om aan TSC een nederlaag toe te dienen, welke nederlaag de Qosterhoutsche ploeg volkomen verdiende. Van het begin af bad Breda de leiding, om die niet meer af te staan. Ze wist haar voorsprong zelfs op te voeren tot 41, waarna door TSC nog een tegenpunt werd ge- maakt. Intusschen is deze nederlaag voor TSC een gevoeligen klap; zij is thans reeds tot de derde plaats afgezakt, terwijl Breda nu direct onder haar prijkt. Hero—Alliance. 61. De verwachting dat Hero verre de meerdere zou blijken, is ook zoo uitgekomen, hoewel voor de rust Alliance zicb kranig weerde en zelfs bet eerste jdoelpunt Wist te maken. In de twee de helft was ecbter uitsluitend Hero aan bet woord en moest Alliance zich voortdurend op verdedigen toeleggen. Het is voor Hero wel een gelukkige dag geweest, want 6n door haar overwinning 6n door de nederlaag van TSC prijkt zij thans aan het hoofd van de ranglijst met een puntenaantal, welke nog door geen enkele andere ploeg is benaderd. RBC—DOSKO. 2—0. Dit is een wedstrijd geweest van twee gelijke ploegen, waarbij de fortuin aan de zijde van DOSKO was. Voor de rust werd door beide ploegen gewelding gezwoegd voor het leidende doelpunt, doch niets mocht baten. Toen in de tweede helft DOSKO de leiding had genomen, kwam bij haar een verslapping, waarvan RBC ecbter niet wist te profiteeren; zelfs em straf- schop leverde geen doelpunt op! Totdat plotse- ling DOSKO er weder een doelpunt bijmaakte en RBC zich gewonnen gaf. Wel flikkerde de thuisclub voor het einde nog even op, maar in den stand kwam geen verandering meer. Derde Klasse. Breskens deed wat van haar verwacht werd en sloeg de reserves van Terneuzen, 42, daar- mede de leiding behoudende. De Zeeuwen be- hield haar kans, door, afschoon slecbts op bet nippertje (43) te winnen van bet Sasscbe Oranje. Vlissingen II, op bezoek bij IJzendijke, behaalde met 51 de overwinning, terwijl Hulst zich met sprekende cijfers (62) de meerdere toonde van Zeelandia II. SUUISKIU ITERNEUZEN IH. 40. Te Sluiskil had gisteren een vriendschappe- lijke ontmoeting plaats tusschen de kam- pioenscandidaten van O.- en W.-Z.-Vlaandereen ZVB. Sluiskil wint de toss, wat ecbter niet veel voordeel oplevert. Temeuzen neemt het spel in handen en er ontstaan eenige gevaar- lijke oogenblikken voor het Sluiskil-doel. De laatste komt er dan langzamerhand beter in en het spel gaat gelijk op. Na 15 minuten neemt Willems voor Sluiskil de leiding. Tot aan de mst blijven beide elftallen van ge lijke kracbt en doelpunten worden in deze helft niet meer gemaakt. In de tweede helft pakt Sluiskil direct goed aan en na 10 minuten scoort de Koeijer uit een comer nummer twee. Drie minuten later passeert A. Cortvriendt de Ter Neuzensche verdediging en deponeert nummer drie voorby J. Dooms, 30. Wij zien dan nog mooie aan- vallen van Temeuzen, waarbij van den Eeck- hout en W. van Pienbroek barde schoten op het doel lossen, maar de doelman der gast- beeren keert telkens het gevaar. Tegen bet einde is Sluiskil veelal in de meerderbeid en in de laatste minuten maakt ze er nog een doelpunt bij, 40. Vlak daarop fluit Harms die deze wedstrijd zeer sportief leidde, af. B O K S E N. Wedstrijden te Gent. Dinsdag a.s. heeft in bet Wapen van Zee- land te Gent een ontmoeting plaats tusschen den bekenden Sluiskilschen bokser Fl. Willems en Mortelmans. Willems is amateur en Mor- telman beroeps. Verdere partijen zijn: J. de Waelevan Poel, OdonerGauwe, W. Cappensde Weerd, LandsheereBaete en LeqlercqClaessens. ZEEUWSCHE ATHUETIEKBOND. Zaterdag is te Vlissingen gehouden de al- gemeene vergadering van den Zeeuwschen Atbletiekbond. Uit bet jaarverslag blykt dat de bond 12 corporaties en 210 persoonlijke leden telt. In 1933 bebben zicb aangesloten de vereenigingen Odidas te Groede, Rust Roest en Olympia te Zierikzee. (Bij voortduring zal de aandacht gevestigd moeten blijven op het gebrek aan oefen- en wedstrrjdvelden, daar dit voor de ont/wikkeling der athletiek noodzakelijk is. Het bestuursvoorstel dat alle deelnemers aan wegwedstrijden en veldloopen tevoren op den dag van den wedstrijd medisch onderzocht dienen te worden, werd met algemeene stem- men aangenomen. In 1934 zullen worden verwerkt de kam- pioenswedstrijden, de bondenontmoeting met den N. Brab. Athletiek Bond en de vaardig- heidsproeven. Gevraagd wordt daaraan toe te voegen athletieklessen, een vereenigingswed- strijd met vereenigingen van buiten Zeeland en een wedstrijd voor jongeren. Door de techni- sche commissie zullen dez? wenschen nader bekeken worden. Gevraagd (wordt de kosten van deelname aan de vaardigheidsproeven 0,50 inschrijfgeld en 0,50 bij het behalen van het diploma) zoo mogelijk te verlagen. Besloten wordt bij vol- doende deelname hieraan te voldoen. DE M A 7.F.1 .F.NEPTDEMIE TE ALEM. In het groote ziekengasthuis te 's Hertogen- bosch is het zevende slachtoffertje van de mazelen-epidemie te Alem overleden. Het is een zoontje van de familie Brekelmans. Uit dit gezin zijn reeds" vijf kinderen aan de kwaadaardige ziekte bezweken. Ook de toe- stand van het eenig overgebleven kind was nog emstig. De ziekte neemt in het dorp geleidelijk af. Donderdag is het onderwijs op de lagere school hervat. INBRAAK TE BEUGEN. Tijdens afwezigheid van de bewoners is uit een kast in de woning van den heer Wientjes op den Haard te Beugen een bankbiljet van 200 gulden gestolen. De familie W., die slecbts eenige oogenblikken afwezig was geweest bad de sleutel van het huis in het raamkozijn ge- legd; by een door de politie ingesteld onder zoek bleek de 18-jarige C. van B. de dief te zyn. Hij heeft volledig bekend en de plaats genoemd, waar het geld was verborgen, dat daar ook is gevonden. Hij is op transport ge- steld naar Den Bosch en ter beschikking van den officier van justitie gesteld. CLANDESTIENE DISTHX.EERDERIJ ONTDEKT. Vorige week bebben rykscommiezen in samenwerking met de gemeentepolitie te Hedel een inval gedaan ten huize van den caf£houder H. aan den Rijksstraatweg aldaar. Reeds langen tijd vermoedden de politieman- nen, dat in deze streek een clandestiene distil- leerderij gevestigd moet zijn. Dit vermoeden werd versterkt, doordat bij den cafehouder een persoon inlwoonde, die reeds te Rhenen een soortgelijk bedrijf had uitgeoefend. By den inval in de herberg werd in een der lokalen een in werk zijnde, goed geoutilleerde distilleerinricbting aangetroffen. De vreem- deling bleek evenrwel afwezig te zijn. De kas- telein H. werd aan een verhoor onderworpen, doch ontkende iets met de zaak te maken te bebben. Niettemin kregen de ambtenaren den indruk, dat de cafdhouder meer van de zaak afwist. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. De geheele installatie, bestaande uit een aantal ketels en retorten, alsmede een partij moutwijn en ongeveer 100 liter alcohol is in beslag genomen. Men is er nog niet in ge slaagd den distillateur op te sporen. Ook is nog nie* vastgesteld kunnen worden hoelang de bewuste distilleerderij heeft bestaan en voor welk bedrag bet rijk door het ontduiken der belasting is benadeeld. De politie te 's-Gravenbage heeft terzake van vermoedelijke oplichting gearresteerd den directeur der Hollandsche Beleggings- en Financieringsbank, welke aan de Tomaten- straat is gevestigd. Zooals gemeld, Werd eenige weken geleden de geheele administratie van deze bank op vermoeden van overtreding der Loterijwet in beslag genomen. De Hollandsche Beleggings- en Financieringsbank gaf beleggingsverzeke- ringen, geldbrieven en credietbrieven uit, waaronder er waren met verplichten aankoop van loten. In hetzelfde pand was tevens gevestigd de Eerste Hollandsche Mij. voor Onroerend Goed, onder denzelfden directeur. Ook van deze maatschappij is d© administratie in beslag ge nomen. Deze maatschappij gaf z.g. schuld- brieven en winstdeelende obligaties uit, welke z.g. geamortiseerd werden op de trekkingen der StaatsloterijDeze amortisatie, welke over vijf series verdeeld waren, kwam in wer- kelijkheid hierop neer, dat de ondememer zelf aanwees of bet prijsnummer in de bewuste serie viel. Bij het onderzoek is niet kunnen blijken, dat inderdaad loten Iwerden aange- kocbt. De slachtoffers van deze praktijken bevin- den zich voomamelrjk in Zeeland, Noord- Brabant en Limburg. VUEGTUIGBOUWER UIT TIJDVERDRIJF. Een werklooze met vemuft. Een onlememend jongmensch te Blerick is bezig in een schuur een vliegtuig te bouwen. Benieuwd, het product van het vemuft vein dezen jongen Limburger te zien, toog de „Tel." er op uit en vond in een kleine schuur den bouwmeester aan bet werk. Het is de 26-jarlge J. Alsters. Hij is zonder werk. Uit tijdpas- seering beeft bij zich op het idee geWorpen een vliegtuig te bouwen volgens eigen con- structie. Niet om het nu eens anders dan ge- woon te doen, maar omdat andere middelen hem niet ten dienste stonden. Hierdoor hoopt hij een vasten werkkring te krijgen, in over- eenstemming met zijn wenschen. Het toestel, voor zoover het klaar is, maakt een serieuzen indruk. In de cabine bevinden zich reeds de toerenteller, de water- en olie- thermometer, de oliedmkmeter, de gas- en ontstekingshandles en de inspuitpompen De hoogte- en hellingmeters, benevens de stuurinrichtingen zullen spoedig ook gemon- teerd zijn. Het zal een tweedekker worden; de motor is een 12-cylinder Rolls Royce van 400 P.K. Er is plaatsruimte voor twee per- sonen, een piloot en een waamemer. De Ble- ricksche bouwer is vol enthousiasme. Hij vat zijn werk emstig en degelrjk op. Heeft u dit vliegtuig geheel uit eigen initiatief gebouwd? werd gevraagd. Heelemaal uit eigen vinding. Alsters heeft de lagere school doorloopen, zat daama nog twee jaar op het gymnasium, studeerde meetkunde en algebra, kreeg be- langstelling voor de techniek van het vlieg- wezen, werd lid van de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart en kreeg zoo alle boeken over het vliegwezen en den vliegtuigbouw te lezen. De jonge Alsters bouwde vijf jaar geleden zijn eerste vliegtuig. Het was 66n meter lang, doch bezat nog geen motor; het tweede vlieg tuig had wel een motor; een goedkoop ge- kochte den-cylinder Jap uit een oude motor- fiets gemonteerd in het geraamte van een ddn- dekker, drie meter lang en vier en een halve meter spanwijdte. Het tweede vliegtuig van den ondememer heeft zelfs proef gevlogen. In den zomer van 1929 werd het vliegtuig in de Peel tusschen Deume en Venray achter een auto gebonden, het ging de lucht in en haalde een hoogte van tWintig A vijf en twintig meter. Maar toen moest het ook naar beneden komen en te pletter vallen. Geen bestuurder was er te vinden, die zijn leven wild© wagen. Het toestel bezat trouwens geen landings- gestel. Het derde vliegtuig begon de autodact- vliegtuigmachinebouwer te construeeren vijf jaar geleden. De teekeningen ontwierp hij zelf. Vier jaar werkte hij aan de theoretische construotie. De heele zolder ligt vol paperassen, ver- telde de jonge Alsters. Maar thans staat het derde vliegtuig dan eindelijk op pooten: De romp is klaar. De bouwer begint thans aan de afwerkinig van de vleugels. Wordt er mee gevlogen? De heer Alsters verzekerde van ja. De K.L.M. interesseert er zich wel voor. Als hij het vliegtuig heelemaal klaar heeft, komt iemand van de K.L.M. om het te keuren. Dan zal een proefvlucht gemaakt worden. Als het vliegtuig voldoet, vleigt het naar Waalhaven. Het zal, als alles goed afloopt, in het Vlieg- tuigkundig Museum Worden ondergebracht. Hoe komt u aan al het materiaal? De bescheiden heer Alsters glimlacht. De K.L.M. interesseert zich zeer voor zijn werk. Iedere twee maanden gaat hij naar Waalhaven om onderdeelen te koopen, die hij noodig heeft voor de afwerking. Hij heeft vein de K.L.M. alle medewerking gehad, waar- voor hij haar ook zeer dankbaar is. Voordat hij met den bouw van dit vliegtuig begon, hebben ingenieurs van de K.L.M. zijn bereke- ningen en teekeningen bestudeerd en goedge- keurd. Wij kijken naar den romp van het vliegtuig in de donkere loods, die te klein is geworden voor de monteering der vleugels. Het is geen sporttype, het vliegtuig, maar de heer Alsters verzekerde ons, dat het voor hem zeer moei- lijk was voor een sporttype onderdeelen te krijgen. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Wed. M. V. Lemouche geb. van Rompaeij, zonder, Scheldekade 7, van Antwerpen, (ambtsh.). A. W. Versluijs, schippersknecht, Visch- staeg 8, van Rotterdam. Vertrokken A. de Vries, kapper, Lange Kerkstraat 14, naar Enschede. C. J. van Gelder geb. Stins, zonder, Schelde kade 31, naar Den Helder. A. R. van Gemst, zonder, Kanaalweg 47, naar Hontenisse. A. M. de Leege, dienstbode, Steenkamplaan 71, naar 's-Gavenhage. A. E. Hoomaert, mecanicien, Verlengde Van Steenbergenlaan 29, naar Brugge (B.). D. T. van Yk, dienstbode, Markt 14, naar Axel. A. CI. de Bakker, zonder, Nieuwediepstraat 106, naar Hulst. SAS VAN GENT. Gedurende het tydvak 1631 Jan. hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. Fontana, monteur, van Axel. T. J. van Meurs, dienstbode, van Axel. L. R. J. Akersloot van Houten Roos, ver- pleegster, van Almelo. H. de Pauw, chauffeur, van IJzendijke. Vertrokken E. M. F. Husstege, religieuse, naar Hulst. A. C. v. Hecke, zonder, naar Roosendaal c.a. P. J. H. Seijbel, fabrieksarbeider, naar Sel- zaete (B.). E. de Vos, dienstbode, naar Ter Neuzen. L. R. J. Akersloot van Houten Roos, ver- pleegster, naar Davos (Zw.). ar. T* ff t rwr n nir i i zijn inderdaad het meest ldeale middel ter bevorde- ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename i 'v''smaak, verwekken geen j I tSSs Jy krampen. 0.65 per fiacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Wesitkolkstr. 19 (Ingez. Med.) (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Jan. Johan Marinus van de Velde (van Zevenbergen) oud 26 j., jm. en Maria de Jong, oud 22 j., jd. Geboren. 30 Jan. Franciscus Ludovicus, z. van Deo de Bakker en van Maria Regina Josephina d'Hondt. 31 Jan. Ida Pietemella, d. van Bartholomeus van der Griendt en van Ida Neleman. Overlijden. 26 Jan. Sara Schuitvlot, oud 9 j., d. van Pieter en van Wilhelmina Levina Witte (won. te Axel). 27 Jan. Maria Johanna van Hurck, oud 66 j., echtg. van Franciscus Lauret. 1 Febr. Cornelia Wilhelmina Geul, oud 69 j., echtg. van Oscar C6sar Francies de Pauw. SAS VAN GENT. Geboorten. 17 Jan. Theresia Ratina Gerarda, d. van Alfred Petrus Franciscus Kindt en van Mathilda Petronella Marie Dankaart. 19 Jan. Alfred, z. van Edmond Camiel Buysse en van Irena Christina Pelegie de Caluwe. 21 Jan. Alphons Nicolaas, z. van Adrianus Laurentius Leemans en van Blondina Maria van Hulle (wonende te Waspik). 26 Jan. Freddy Camil, z. van Julien Polidor Renique en van Jozina Adriana Bootsgezel. Overlijden. 30 Jan. Anna Maria Polfliet, oud 84 j., wed. van Jacobus Duerinck. Rotterdam, 5 Febr. 1934. VEEMARKT. Aangevoerd werden.: 506 vette runderen; 307 vette kalveren; 4 nuchtere kalveren; 779 schapen en lammeren; 800 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /0,50/0,60, 2e kw. /0,50 j 0,54, 3e kw. 0,380,42; Ossen le kw. 0,53—/0,57, 2e kw. 0,43—/0,48, 3e kw. /0,380,40; Kalveren le kw. 0,85—/0,95, 2e kw. 0,700,80, 3e kw 0,50f 0,60; Schapen le kw. 0,40, 2e kw. 0,36, 3e kw. 0,33; per stuk 20, /15, 10; Lammeren le kw. 0,42, 2e kw. 0,38, 3e kw. /0,35; per stuk 17, 13, 10. Varkens le kw. 0,38, 2e kw. 0,36, 3e kw. /0,34; Zouters /0.32 0,30. Over het algemeen kalmen hanidel tot sta- tionnaire prijzen. Door de Crisis-Rundvee- centrale werden 25 vette kalveren aangekocht. VLAS. Blauwbloei 13.165 K.G. 0,40—/0,60; HolL Geel 6300 K.G. /0,40—/0,55; Dauwroot 3000 K.G. 0,35—/ 0,40. Handel traag. FIJNE ZADEN. Blauwmaandzaad 17f 18; Karwij 26 /27; Geel Mosterdizaad /10—/12; Dynzaad- voer 67; Zaailijnzaad, blauw /911; Zaailynzaad wit 910. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 3,504; Zeeuw- sche Eigenheimers /3,103,40; Bevelamders 33,30; Zeeuwsche Bonte en Blauwe 3 3,40, alles per H.L. Westlandsche ronde 6 cents per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier /4,505; Wintergerst 44,25; Haver 5,90/6,20; Erwten, kleine groene 88,50; Schokkers lager genoteerd; Bruine Boonen 7,8,50. 7 Februari. TER NEUZEN. Groot Knal-bal van The Jolly Club in het Hotel Centraal. 8 Februari. TER NEUZEN. 2e Groote Nationale Avond in het Concert- en Bioscoopgebouw. AXEL. Openbare vergadering van de A. R. kiesvereen. Nederland en Oranje in de Geref. kerk. TER NEUZEN. Algemeene vergadering van de voehbalvereen. Temeuzen in het caK La belle vue. 13 Februari. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woon- huis. Architect L. de Bruijne. Voor Sluiskil: 4 Febr. Duitsch s.s. HA- RALD, 612, ledig, R'dam. Van GentTer Neuzen: 4 Febr. Eng. sjs. PEREGRINE, 470, stukg., Londen. Voor Gent: 2 Febr. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. PEFtEGRINE, 470, stukg., Londen. 3 Febr, Eng. s.s. RYDAL FORCE, 550, led., Grundsee; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, kolen, Boness; Eng. s.s. JOLLY ANGELA, 286, pek- kolen, Londen; Duitsch s.s. DORIS, 321, ledig, Bremen; Nederl. m.s. DEMOCRAAT, 120, pek- kolen, Londen; Duitsch s.s. KRUSAU, 773, ledig, Rouaan; Duitsch s.s. EVA, 851, hout, Leningrad; Duitsch s.s. CORA, 465, ledig, Portsmouth. 4 Febr. Eng. s.s. FRANK M., 108, ledig, Southampton; Zweedsch s.s. BUR, 1532, hout, Vestervik; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. Van Gent: 2 Febr. Letl. s.s. EVEROLAN- DA, 2090, ledig, Libau; Nederl. m.s. PAX I, 123, kunstmest, Bridlington; Eng. s.s. KTT- VEY, 288, ijzer, Neiw-Castle; Spaansch s.s. GALEA, 1974, ledig, Antwerpen; Grieksch s.s. MEMAS, 2773, gem., R'dam. 3 Febr. Zweedsch s.s. A. K. FERNSTROM, 433, cokes, Aarhus; Finsch s.s. SCANDINA- VIC, 1348, ledig, Sunderland; Eng. s.s. RAL- LUS, 920, stukg., Belfast; Eng. s.s. NEWTON ABBOT, 1614, ledig, New-Castle; Ital s.s. GOFFREDO MAMELI, 2502, ledig, R'dam; Duitsch s.s. LUCY ESSBERGER, 314, ledig, Hamburg; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Eng. s.s. JOLLY ANGELA, 286, ledig, Middles brough; Nederl. m.s. DENI, 155, fosfaat, Southampton. 4 Febr. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Goole; Noorsch m.s. TOSCA, 3129, restant, Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3