ALBEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Twee mensclien op flen weg No. 9102 MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 74e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland Vlug geholpen OUBBEL geholpen Help U zelf vlugAls U zich niet heelemaal goed, wat onbehaaglijk voelt, neem dan met een wat Aspirin 1 Zorg, dat U de echte Aspirin krijgt met Bayer-kruis en met den oranje-band om de verpak- king 1 TER NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer f 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzsnding van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. VERZUIM NIET UW RADIO AAN TE GEVEN. In den loop van de vorige week is bij een onderzoek door den rijks-radiocontroledienst van een klacht omtrent storing in de radio- ootvangst te Rotterdam gebleken, dat eenige bezitters van radio-ontvangtoestellen niet had- den voldaan aan de wettelijke verplichting tot bet doen van aangifte van een radio-ontvangst- inrichting bij den directeur van bet rijkstele- graafkantoor ter plaatse. Bedoelde bezitters werden gewaarschuwd en in de gelegenheid gesteld alsnog aan hun verplichting te voldoen. Bij een dezer dagen gehouden controle bleek, dat twee personen deze waarsehuwing in den wind hadden geslagen. In samenwerking met de gemeentepolitie ter plaatse werden daarop de radio-ontvangtoestellen ten huize van J. de G. en A. N. N., beiden te Rotterdam, in be- slag genomen en iwerd van de overtreding proees-verbaal opgemaakt. Het vorenstaande zij een waarsehuwing voor ben, die hun radiotoestel nog niet hebben aangegeven, om daaraan ten spoedigste te voldoen, daar het staatsbedrijf der P.T.T. voor- nemens is bij overtreding van art. 66 van het rijksradioreglement proces-verbaal op te ma- ken, met inbeslagneming van het toestel. VERHOCMJING VAN DEN STEUN AAN DEN TUINBOUW. De regeering heeft het voomemen, met het oog op de uiterst moeilijke omstandigheden, waarin de tuinbouw verkeert, den bijslag over 1933, waarvoor een bedrag van 5 millioen uit de schatkist beschikbaar was gesteld, nog met een niet onbefengrijk bedrag te verhoogen. Verwacht wordt, dat de overgang tot den nieuwen oogst voor tuinbouwbedrijven daar- door belangrijk zal worden verlicht (N. R. Crt.) TIJDELIJKE VERHOOGING VAN DE INVOERCONTINGENTEN VOOR VERSOHE ZEEVISCH. Om aan de moeilijkheden, welke de visch- handel ondervindt, tengevolge van omstandig heden van tijdelijken aard ten aanzien van den aanvoer van zeevisoh voor de binnenlandsche markt tegemoet te komen, zal, naar van be- voegde zijde wordt bericht, voor de maand Februari aan de importeurs van buitenland- sche versche zeevisch een extra-contingent kunnen worden verleend. SMOKKELARIJ VAN REVOLVERS. Het Tweede Kamerlid Albarda heeft tot den minister van Justitie de volgende schriftelijke vragen gericht: 1. Heeft de minister kennis genomen van de mededeeling in de pers, volgens welke op of omstreeks 24 Januari een gepantserde auto met eea partij van 3000 Belgische revolvers bij Reusel het land is binnengekomen en de Ne- derlandsche douane tevergeefs heeft getracht die auto te achtervolgen? 2. Heeft de minister ook vernomen, dat, ter verzending uit Breda of Tilburg, groote partijen Belgische revolvers te koop worden aangeboden 3. Wil de minister onderzoeken. wat er van deze berichten waar is en de uitkomsten van dat onderzoek mededeelen en wil de minister dan tevens mededeelen, voor zoover hem dit bekend zal zijn geworden, voor wie de inge- voerde wapens bestemd zijn of aan wie zij ver- kocht werden? 4. Wil de minister overwegen of er geen aanleiding bestaat tot het nemen van bijzon- dere maatregelen tegen den verboden invoer en den sluikhandel in wapens en of het geen aan- reman van HULBERT FOOTNER. (Naxiruk verboden.) 2) (Vervolg.) Mrs. Pink trok haar oogen wijd open. Als bij Cochin China had gezegd, had zij niet meer venbaasd kunnen zijn. Want New-York heeft in de provincie een toovemaam. Goeie genade, riep zij uit; en toen tot het meisje: wat een prachtige winkels en theaters moeten daar zijn! Ik ben er in geen jaren geweest, ant- woordde zij koel. Ik kom uit Ontario. Wei, wel! riep mrs. Pink, het lijkt wei 'n raman! Waar hebt u elkaar ontmoet? Hier, antwoordde Garth onmiddellijk. Wat een lieve man, dacht nu de jonge dame. - Wel wel! riep mrs. Pink weer, met groote belangstelling. En is dat lang ge- leden 6 Niet bepaald, zei Garth vaag. Hij keek even over de tafel heen en zag dat zijn ver- meende vrouw haar lunch beeindigd had. En hrj zag geen kans meer om met haar in ge- sprek te komen. Drie maanden veronderstelde mrs. Pink. Obgoyeer een half uur geleden, kwam het plotseling van den anderen kant van de tafel. Mrs. Pink keek stam ver.baasd; een stuk brood bleef halfweg in haar mond steken Het meisje was opgestaan en trok haar haiLdschoenen aan. Dag mrs. Pink, zei ze vriendielijk. Ik wil hopen dat U uiw echtgenoot eer vinden zult dan ik den mijne! beveling verdient opnieUw de aandacht van de Belgische regeering op den clandestienen in voer van wapens uit Belgie in Nederland te vestigen ACOIJNSVRIJ SLACHTEN VAN VARKENS VOOR EIGEN GEBRUIK. Verleening van vrjjstelling op ruimere schaal wordt overwogen. Het Tweede Kamerlid van der Heide had den minister van Economische Zaken vragen gesteld betreffende het nemen van maatrege len van regeeringswege tot wijziging van de beschikking der Crisis-Varkenscentrale inzake de vergunning voor accijnsvrij slachten van varkens voor eigen gebruik. De minister heeft o.a. geantwoord, dat bij de beoordeeling van de algemeene vraag of geuite klachten gerechtvaardigd zijn, mede in aanmerking behoort te worden genomen, dat een vrijstelling, op hoe ruime schaal ook ver leend, nimmer geheel het karakter van uitzon- dering op een regel mag verliezen en voorts, dat de geheele stedelijke bevolking, in den ruimsten zin, van de vrijstelling van de hef- fing is verstoken, terwijl de gelden der heffing, als inkomsten van het Landbouw-Crisisfonds, grootendeels ten goede komen aan groepen der bevolking ten plattelande, alwaar de vrij stelling van toepassing is. Overwogen wordt, of wellicht nog ruimere verleening van vrijstelling bij slachting van varkens voor eigen gebruik zou kunnen Wor den toegestaan. Hierbij moet echter rekening worden gehouden met andere belanghebben- den, als slagers, terwijl de minister, hoewel volkomen erkennende, dat inderdaad ten platte lande het samenleven van ouders, grootouders en gehuwde kinderen zeer dikwijls voorkomt eti vaak door de tijdsomstandigheden nood- zakelijk is geworden, er niettemin aan moet denken, dat die tijdsomstandigheden dikwijls een zelfde gevolg hebben gehad bij de stede lijke bevolking, welke in het geheel niet in de vrijstelling deelt. COMMISSIE VAN ONDERZOEK CRISIS- MAATREGELEN. Bij de algemeene besehouwingen over de rijksbegrooting over het jaar 1934 in de Twee de Kamer werd de wenschelijkheid uitgespro- ken om over te gaan tot het instellen van een commissie van onderzoek, naar aanleiding van klachten, welke in het land de ronde deden, over minder juiste toestanden, welke zouden zijn ontstaan, door bevoordeeling van bepaal- de fabrikanten van vleesch-, meer speciaal van varkensvleeschiwaren. Hoewel de regeering aanstcnids als haar overtuiging kon uitspreken, dat alle wan- trouwen op dit gebied ongegrond was en dat voldoende controle werd uitgeoefend, heeft zij zich bereid verklaard de instelling van een dusdanige commissie te bevorderen. Bij Koninklij'k besluit van 19 Januari 1934 is thans de hierboven bedoelde commissie in- gesteld. Aan de commissie is bij dit besluit een breedere taak toegadacht, dan aanvan- kelijk was toegezegd. Haar taak is aldus om- schreven: een onderzoek in te stellen omtrent onderwerpen, verband houdende met crisis- maatregelen, waaromtrent onze Minister van Economische Zaken oordeelt, dat het alge- meen belang een onderzoek vordert. Hierdoor zullen aan de commissie ook an dere onderwerpen door den Minister van Eco nomische Zaken ten onderzoek kunnen worden voorgelegd. In de commissie zijn benoemd: tot voorzitter Mr. Dr. E. J. Beumer, onder-voorzitter van den centralen raad van beroep te Utrecht, en tot leden Mr. Dr. G. van den Bergh, oud-lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam, Prof. Mr. P. W. Kamphuisen, Meteen vertrok zij en de klapdeur sloeg achter haar dicht. Met haar verdween alle licht, meende Garth en het kabinetje werd een doodsch en akelig hok. In sprakelooze ver- wondering keek mrs. Pink naar de deur, waardoor het meisje verdwenen was. Dan keerde zij zich tot Garth; Wat bedoelde zij, stamelde ze. Ik ken deze jonge dame niet, zei Garth. Groote grut, man! viel mrs. Pink uit. Waarom heb je dat niet direct gezegd? HOOFDSTUK H. De onbekende dame. Garth Pevensey was verslaggever aan de New-York Leader. Zijn beroepskeuze was meer een gevolg geweest van de omstandig heden dan van zijn eigen vrijen wil; en in de rondedans van de moderne joumalistiek was hij als het ware een stil beeld van onverzet- telijkheid. Hij was verslaggever geworden, omdat hij niets voor den handel voelde; en een courant is de toevlucht voor schrandere jon- gelieden met een behoorlijke opvoeding be- nevens de noodzakelijkheid om een inkomen te verdienen. Pevensey werd niet beschouwd als een ster in het vak. Voor groote verhalen vol sensatie was hij niet geschikt, omdat hij een groote weerzin gevoelde tegen het onbe- heerschte schrij.ven. Maar er waren veel din- gen die hij deed tot volkomen tevredenheid van zijn chefs en zijn bijzonidere eigenschap bestond hierin, dat hij op beknopte en bril- lante wijze een zaak of gebeurtenis koa be- lichten. Streng voor zichzelf was hij breed denkend jegens anderen en zoo gebeurde het steeds, dat de jongste collega's bij voorkeur hun confidenties deden aan Pevensey, die deze ontving met een belangstelling, welke men ook sympathie kon noemen. Buiten het redactiebureau leidde Garth een kalm leven. Hij leefde met zijn moeder en een jongeren broer en zuster en sinids hij de jon- gensjaren was gepasseerd, was hij steeds het beste boofd geweest, dat de kleine familie zich maar, had kunnen wenschen. Hoewel hij nog wat men noemt een jonge man was en schrander en een goed voorkomen hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit te Nij- megen, Ir. C. A. Kessler, directeur der Konink- lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrie- ken te IJmuiden, en Mr. J. H. Kuiper, lid van den centralen raad van beroep te Utrecht, ter- wjjl als secretaris aan de commissie is toege- voegd Mr. J. H. van Maarseveen, advocaat en procureur te Utrecht. DE OMVANG VAN DEN LANDBOUW- STEUN IN 1934. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Lovink; 1. Is het den Minister bekend, dat bij de landbouwers, in verband met het opmaken van het zaaiplan, groote behoefte bestaat, de regelingen te kennen ten aanzien van den steun aan de gewassen en de voorwaarden waaronder die steun zal worden verleend? 2. Is de Minister bereid die plannen met den meesten spoed bekend te maken? heeft de Minister van Economische Zaken geantwoord: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant- woord. 2. Hoewel thans nog niet ten aanzien van alle producten de gevraagde inlichtingen kun nen worden gegeven, kan reeds het volgende worden medegedeeld: a. Voor de tarweteelt zal weder i/3 deel van het bouwland mogen worden benut, ter wijl de richtprijs van f 12 zal worden verlaagd op een nader vast te stellen bedrag. b. Rogge en gerst. De verbouw van deze producten zal niet worden gelimiteerd, terwijl voor den te verleenen steun voor deze produc ten het bedrag nog nader zal worden vast- gesteld. c. Aardappelen. Er zal, am te voorkomen, dat het areaal de hoeveelheid van het vorige jaar zal overschrijden, een teeltbeperking gel den van 100 pet. van 1933, terwijl in den geest van de voor 1933 getroffen maatregelen steun zal worden verleend, indien ,zulks noodig mocht blijken. d. Vlas. De regeling van dit product zal in hoofdzaak overeenkomen met die van het jaar 1933. e. Suikerbieten. Die beslissing te dezen aanzien zal zoo spoedig mogelijk door den on- dergeteekende worden medegedeeld. BESTRIJDING IEPENZIEKTE. Zeventigduizend boomen onder de bij'l. De Directeur van het Staatsbosohbeheer en de inspecteur, hoofd van den plantenziekten- kundigen Dienst, verzoeken, naar het Handels- blad meedeelt, opname van het volgende; In den afgeloopen zomer heeft de iepen- ziekte in ons land weer talrijke slachtoffers gemaakt. Ruim 70.000 iepen zijn vanwege bovenge- noemde diensten van een merkteeken in den stam (of 1 of 2 kruisen) voorzien en vervol- gens door den Minister van Econ. Zaken op grond van het K. B. van 25 Oct. 1933, Stbl. nr. 547, voor veiling aangewezen. In de Minis- terieele beschikking, welke de gebruiksgerech- tigden der gemerkte iepen hebben ontvangen, worden verschillende voorschriften aange geven met het oog op de bestrijding der iepen- ziekte. fVele der opgespoorde iepen 'waren reeds door de iepenspintkevers tot broedplaats uit- gekozen. De schors zit dan vol met witte lar- ven, welke alles in het volgende voorjaar kevers zullen zijn geworden die de ziekte ver- spreiden. Dergelijke boomen werden met twee kruisen gemerkt en omdat ze zulk een groot gevaar opleveren voor de omgeving, moeten ze dade- lijk, met het dikke takhout, na de veiling worden ontschorst, terwijl de schors moet wor- had, had Garth nooit kennis aan een dame gehad. De vrouwen die hij in zijn beroep ontmoette, hadden hem eenigszins kieskeurig gemaakt. Hij had een soort wolkenkrabb®rs- ideaal opgebouwd, omtrent fijn opgevoede vrouwen, vol charme, zelfbeheersching en correctheid; en tot dusver had hij nog nooit een vrouw ontmoet, die aan dit ideaal beant- woordde. Dit was zijn stille grief tegen het noodlot. Garth kwam uit een familie met sportieve en militaire tradities. Hij had een zwak voor vuurwapens en was in zijn diensttijd de beste scherpschutter van zijn regiment geweest. Toen de New-York Leader werd uitgenoo- digd om een vertegenwoordiger te zenden op een excursie van dagbladcorresipondenten, door 'n ondememend immigratie-bureau op touw gezet, door het noordwesten van Canada, was Garth uitverkoren om mee te gaan zeer tot zijn eigen verbaizing en die van de duurder betaalde collega's. Deze reis gaf een geheel andere kleur aan Garth's bestaan. Hij had altijd een stil verlangen tot reizen gehad, tot zwerven onder nieuwe luchten en tot het leeren kennen van nieuwe levensvormen. Pevensey's artikelen over het Westen maak- ten een goeden indruk. De uitgevers van De Leader vertelden hem dat niet, maar in de aandacht, «vaarmede de lezers hem volgden, zag hij het bewijs, dat hij sueces had en hij kreeg het voldane gevoel van iemand, die tot nu toe niet voldoende gewaardeend was. Toen de excursie in een speciale luxe-wagon Prince George bereikte, het uiterste punt van het te bereiizen gebied, putte de vriendelijke bevolking zich uit om de correspondenten te onthalen. Onder de verschillende feesten was 'n uitgebreide receptie, die aan de joumalisten volop gelegenheid gaf om oonnecties aan te knoopen. De interessantste man, die hierbij aanwezig was, leek Garth de protestantsche bisschop van Miwasa. Toevallig had Garth vernomen, dat de bisschop op zijn jaarlijksehe rondreis door het diocees een tocht zou ma ken van vijftienhonderd mijlen met 'n kano langs (k rivieren en per karavaan door de wildemis; en hij voorzag een interessant ver- haal. De bisschop was een van dieq correcte den verbrand. Zbolang de schors nog aan deze iepen zit, is het vervoer verboden. De veiling moet v66r 1 April a.s. geschieden. Een nog grooter deel der gemerkte iepen is wel zeer ernstig ziek, doch nog niet door kevers aangetast. Deze iepen kregen een kruis. Aangezien de kevers in het komende seizoen dergelijke iepen voor broedplaats uitzoeken, is het van het grootste belang, dit te verhinde- ren. Vandaar de ministerieele bepaling, dat men deze iepen eveneens v66r 1 April a.s. met het dikke takhout, na de veiling of onder wa ter moet bewaren of moet ontschorsen of met timmermanscarbolineum bestrijken. Slechts beide eerstgenoemde middelen zijn geheel afdoende en daarom het meest aan- bevelenswaardig. MINISTER DECKERS ALS ZEEROB. In het voorloopig verslag van de afdeelin- gen der Eerste Kamer krijgt de minister van Defensie een pilletje te slikken. 'Dit: „Enkele leden zouden gaarne worden inge- licht omtrent het doel van de verschillende, door den minister ondernomen reizen. Zij had den zich afgevraagd, of hiermede niet belang- rijke uitgaven zijn gemoeid, en of het nut er van wel in goede verhouding staat tot de kos- ten, er aan verbonden. Nu bezuiniging zoo dringend noodig is, achtten de leden, hier aan het woord, ook te iden opzichte beperking mogelijk en gewenscht. Sommige andere leden stemden hiermede in. Zij waren van oordeel, dat de minister zich door het maken van bedoelde tochfen te veel van zijn departement verwijdert. Deze critiek bleef niet onweersproken. Ver- scheidene leden juichten veeleer toe, dat de minister door van tijd tot tijd buitengaats te toeven op de hoogte komt van wat er leeft in onze marine." Naar aanleiding van deze opmerkingen schrijft de Avondpost: Wij sluiten ons gaarne bij de opvatting van deze ,,verscheidene leden" aan. In de eerste plaats achten wij de klacht overdreven. Want zoo dikwijls gaat de minis ter van Defensie niet met de matrozenmuts en de marinekraag op stap. Sinds hij in 1929 het bewind aanvaardde, heeft hij inderdaad enkele reizen ondernomen. Hoe men nu kan meenen, dat de minister zich ,,te veel van zijn departement verwijdert" is ons een raadsel. Onze ministers van Buitenlandsche Zaken gaan veel meer naar elders, bijv. naar Gen&ve. Dat is „dienst" zal men zeggen. Best. Maar de rei zen van minister Deckers zijn het ook. Het kan werkelijk geen kwaad, dat hij een enkelen keer de departements-paperasserie verlaat om onder ons zeevolk te vertoeven. Laat de frissche wind maar eens om zijn ooren waaien. Want Wij zijn overtuigd, dat hij zoodoende de toestanden beter leert kennen en dat de marine z£lf het op prijs stelt. Johan de Witt, de Raadspensionaris, trok met de vloot in zee om slag te leveren. O! wat werd er toen gemopperd onder de brave Hollanders. Men leze er onze historie-schrij- vers (bijv. Japikse) maar eens op na. Minister Deckers gaat een paar weken in vredestijd met een oorlogsschip mee. En nog altijd wordt er gemopperd. We zijn een goed volk. Maar een beetje zwaar-op-de-hand af en toe. HET VERTROUWEN IN DE REGEERING. Als oonclusie van het debat in de Belgische Kamer over een censuurmaatregel, door den nieuwen minister van P.T.T., mr. dr. F. van en bescheiden mannen, die de wanhoop zijn der interviewers; doch Garth hield bij hem aan en kreeg het verhaal dat hij wenschte. Het was het beste artikel, dat in die dagen uit Prince George verscheen. Gedurende de vijf dagen, dat de excursie in de stad vertoefde werden de bisschop en Garth beste vrienden onder het rooken van ontelbare pijpen in de Uthabasca Club. Garth was in de wolken over de vele interessante verhalen, die de bisschop deed over zijn lange tochten door de wildemis gedurende de heerlijke zomers en de strenge winters; en het slot was dat de Bisschop hem uitnoodigde om hem te vergezellen bij zijn volgende tocht door het diocees, die zou beginnen op den eersten Augustus vanaf Miwasa Landing. Garth telegrafeesde uitvoerig naar zijn blad en vroeg toestemming om te mogen gaan en zoodoende rijke copy te verzamelen in het Noorden. Hij kreeg een kort antwoord, dat hem toegestaan werd gedurende twee maan den van de courant weg te blijven voor eigen risico en kosten, en met de belofte, dat men tegen passenden prijs zijn copy zou betalen, in zoover deze voor het blad geschikt zou zijn. Dit was juist wat hij noodig had: een vrijheid van twee maanden. Toen hij het bericht ont ving, had de excursie juist Prince George ver- laten om huiswaarts te keeren. Garth stapte uit aan het eerstvolgend station en keerde terug. Hij haalde den bisschop in, toen deze op punt stand naar de Landing te vertrekken en beloofde hem dat hij drie dagen later zou volgen. Intussdhen ging hij er op uit am een uitrusting te kaopen. Den avond van den dag, die volgde op Garth's lunch in het restaurant van Papps stand hij in zijn hotelkamer op een eohte man- nenmanier zijn pakken te maken als voorbe- reiding op zijn vertrek naar de Noordelijke wouden. Zelfs een kind had kunnen zien, dat hij- over iets peinsde. Hij dacht niet aan den roman- tischen tocht, die vodr hem lag. Het vooruit- zicht, dat hem de laatste dagen zoo bekoorlijk toescheen, had op den dag, dat het werkelijk- heid zou worden, zijn aantrekkingskracht ver- loren. Hij had voor 't oogenblik gaarne een IS Ittitend verkri>gbaar in de oranjeband-bu'sje '^^Itabl. 70 ctsv en oranjezakjes v^irj 2 tstbt a," (Ingez. Med.) Cauwelaert getroffen tegen de rede door een gewezen Waalschen activist, mr. Cralier uit- gesproken voor de microfoon van den Belgi- schen radio-omroep, heeft de Kamer gestemd over een door leden van de regeeringspartijen ingediende motie van vertrouwen. Deze motie werd aangenomen met 90 tegen 68 stemmen. Zevem leden stemden bianco. De voorstem- mers waren alien liberal en en katholieken. Onder de liberalen, die, naar aanleiding van het zelfde radio-incident en het intreden van Van Cauwelaert in de regeering, een paar weken geleden bijna een kabinetserisis uitlok- ten, werd ditmaal niemand meer gevonden om tegen het regeeringsbeleid te stemmen. Blanco stemden minister Van Cauwelaert zelf en zes Vlaamsche nationalisten. Mr. Borginon ver- klaarde uit naam van de Vlaamsch-nationale fractie, dat deze laatste reeds genoeg te kla- gen had over de radiocensuur om de howling van de regeering niet goed te keuren. Van een anderen kant wenschten zij zich evenmin op sleeptouw te laten nemen door zekere heet- gebakerde Walen die nooit protesteeren wan- neer de censuur tegen de Vlamingen optreedt. Ook de begrooting van P.T.T. (minister Van Cauwelaert) werd aangenomen met 82 tegen 68 stemmen en 2 onthoudingen en de oegroo- ting van justitie met hetzelfde stemmenaan- tal. DIMITROF C.S. NAAR ELDERS OVERGEBRACHT. Reuter meldt uit Berlijn, dat Dimitrof, Popof en Tanef, de drie Bulgaren, die in het proces wegens den brand in den Rijksdag wer den vrijgesproken, van Leipzig naar een an dere gevangenis in Duitschland zijn overge- bracht. Toen de moeder van Dimitrof Vrijdag ver- zocht, tot haar zoon te worden toegelaten, werd haar medegedeeld, dat Dimitrof zich niiet meer in Leipzig bevond. De autoriteiten kon- den niet zeggen, waarheen hij gebracht was. Reuter verneemt nader, dat de drie Bulga ren, van Leipzig naar Berlijn zijn overge- bracht; zij bevinden zich nu in handen van de geheime staatspolitie en zullen in de gevange nis te Pietzensee worden opgesloten. Aan de familieleden is medegedeeld, dat zij de gevan genis te Berlijn kunnen bezoeken. SMOKKELARIJ VAN VEE. Tengevolge van de toenemende veesmokke- larij rond de Belgische grens zijn des nachts en vaak overdag de toegangswegen in het grensge'bied door de zorg der Belgische doua- nen met barricaden afgesloten. Door dezen maatregel zija de vee-smokkelaars ernstig ge- handicapt. Ook het verkeer ondervindt daar- van de nadeelige gevolgen. JEUGDHERBERGEN. Te Brugge zullen twee jeugdherbergen wor den gevestigd. Bei'de jeugdherbergen, die bui ten elke politieke gedaohte staan, zuUen reeds met Paschen taegankelijk zijn. Zij bevinden zich in het hartje van de oude stad, op de hoek van de Oudeburg- en Hallestraat, in de schaduw van het majestueuze Belfort. De eene biedt gelegenheid voor naohtver- blijf aan 22 jongens, de andere voor 12 meis- jes. In beide ruime slaapzalen zal een gezel- lig hoekje als dagverlblijf kunnen benuttigd worden. voorwendsel gevonden, zijn reis te kunnen uitstellen en wat meer geld te kunnen uit- geven in Papp's restaurant. Het waren een paar blauwe oogen, die zijn vrede verstoord hadden en hij was hoogst ontevreden over zijn houding aan de lunch van deci vorigen dag. Wat hij toen eigenlijk had moeten zeggen, was hem thans volkomen duidelijk en nu zocht hij naar een gelegenheid om deze nieuwe ziens- wijze in praktijk te brengen. Den geheelen middag had hij in Papp's eta- blissement doorgebracht, spieidend naar den ingang om te voorkomen dat de blauwe oogen plotseling een van de hokjes zouden binnen zweven. Maar de oogen kwamen het vertrek niet verlichten. Hij was er zeker van, dat hij haar zou vinden als hij drie dagen langer in Prince George had kunnen blijven. Maar helaas! de wekelijksche psstkoets naar het Noorden vertrok morgen en de Bisschop wachtte hem aan de Landing. Bovendien wachtte de Leader ginids in New York op ver halen en niet op blauwe oogen. Een klop op de deur onderbrak zijn over- peinzingen en hij was niet weinig verbaasd, toen hij een briefje ontving van een jongen, die te kennen gaf dat hij op antwoord moes* wachten. Het briefje zat in een dikke vier- kante enrveloppe. Het adres was geschreven met 'n groote hoekige vrouwelijke hand. Garth scheurde de enveloppe open met een flauwe hoop, maar de eerste woorden stelden hem reeds volkomen teleur. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1