ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Mijn Eiland AKKER.CACHET5 JiMa_ Zoo rillerig? No. 9094 WOENSDAG 17 JANUARI 1934 74e Jaargang Bsnneniand Feuilleton EERSTE BLAD Gij hebl kou geval en voell de koorls opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kaboulers in den nachl Uw opkomende verkoud- heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen slaal Ge op zonder koorls en voell Ge U weer prellig en gezond. "AKKERTJES" TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden f r. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. - Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst den dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJD AG A V OND. RIJKSBEGROOTING VOOR 1934. Algemeene beschouwingen der Eerste Kamer. Waardeering voor het beleid van minister Oud. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer omtrent de algemeene beschou- wingen over de Rijksbegrooting voor 1934. Het volgende wordt er aan cotleend. Vele leden hadden met ingenomenheid het optreden van dit kabinet begroet. Zij juichten toe, dat in de huidige ernstige tydsomstandig- heden een kabinet van nationale eenheid met het bewind is belast, en achtten de samen- stelling daarvan principieel juist en gerecht- ▼aardigd. Andere leden waren verheugd over het op treden van dit kabinet, omdat de partijpolitiek mi blijft rusten. Ook in de personen der thans opgetreden bewindsleden spraken zeer vele leden alles- zins vertrouwen uit. Gaame zegden zij aan bet kabinet krachtigen steun toe, en spraken zy de hoop uit, dat het aan dit nationale be wind zou mogen gelukken, het schip van staat behouden door den storm heen te voeren. Vele leden brengen hulde aan dit ministerie voor zjjn krachtig be leid, sommige hebben bezwaren. Vele leden brachten hulde aan het kabinet «n niet bet minst aan zijn voorzitter, voor de krachtige wijze, waarop het 's lands bestuur heeft ter hand genomen. Sommige leden verklaarden onmogelijk de verantwoordelijkheid voor de politiek van dit kabinet op zich te kunnen nemen. Het kabinet maakt volgens deze leden ge- bruik, zoo niet misbruik van den financieelen nood, om de wetgevende bevoegdheden der ge- meenten tot een minimum terug te brengen. Zij konden niet instemmen met het laten dra- gen van de lasten der steunmaatregelen door de ccQsumenten, zooals bij den landbouwsteun geschiedt. Ook hadden zij bezwaar tegen de wijze. iwaarop de kosten van het onderwijs worden verlaagd, terwijl de defensie wordt ge- spaard. De toon van minister De Wilde bruusk. De toon van sommige ministers in de Twee- de Kamer is bruusk; zoo zeide minister De Wilde, dat de Vereeniging van Arbeiders Ra dio Amateurs (VARA) In het gareel moet loo- pen en er anders uit moet, en dat nog wel niet, omdat zij tegen wet of reglement handelt, maar alleen omdat de uitzendingen aan an- deren onaangenaam zijn en prikkelen. De wet laat echter alleen verbod van uitzendingen toe bij gevaar voor, of in strijd met de openbare orde, rust of zedelijkheid. Ook kwamen deze leden op tegen het ver bod van uitzending van de Internationale door de VARA. Tegen het optreden van minister Deckers tegenover de S.DA.P. en het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen had men van deze zijde eveneens groot bezwaar. Deze beschouwingen van de leden, die het laatst aan het woord waren geweest, vonden krachtige tegenspraak bij vele leden, die vroe- ger aan bet woord waren geweest. Niets wat een opruiend karakter heeft en tegen gezag, openbare orde en rust ingaat, kan worden toegelaten. Met voldoening haddea vele leden opge- merkt, dat de Regeering niet voor een krach tige gezagshandhaving terugdeinst. 62) door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) (Vervolg.) In een kort, wollen badpak, met bet water nog afdruipend langs haar fijne, slanke bee- nen, stond ze daar en staarde met groote, angstlge oogen naar bet schouwspel voor zich. „De kaars!" barstte ik gesmoord uit. „Gauw de kaars!" Zacht-knetterend zakte de pit in haar poeltje van kaarsvet mete en schoot een dun kolommetje rook omhoog. In een oogwenk begreep Christine, aan welk gevaar we bloot stonden. Ze schoot de kamer door en het volgende oogenblik stampte ze het smeulemde papier met haar bloote voe- ten uit. Ik uitte een soort van gesteun, dat als pro test bedoeld was. Edn seconde leunde ze, tril- lend en ibijna snikkend van opwindtng, tegen den wand, dan kwam ze wankelend, bijna op den tast, naar me toe en begon met sidderende vingers den zakdoek, dien Manning voor mijn mond gebonden had, los te maken. „Wat hebben ze je gedaan!" beefde haar stem. „0, wat heibben ze je gedaan!" Ik ademde diep de weldadige, frissche lucht in. ,,L,ieveling", fluisterde ik, ,,hoe ben je in Godsnaam hier gekomen?" ,,Ik ben overgezwommen," vertelde ze me nog hftgend. „Op de zandplaat naast ja schui- tenhuis ben ik uit het water gekomen." „Wat beb je gedaan?" vroeg ik verbaasd. Ik staarde haar cageloovig aan. „Ben je in Verscheidene leden bepleitten tenslotte op- nieuw uitsluiting van de politiek uit den aether. Communism e en Fascism®. Aan de regeering moet de beslis- sing over Grondwetsherziening worden overgelaten. Verscheidene leden brachten den aigemeenen politieken toestand ter sprake. Verscheidene leden drongen nogmaals krach tig aan op het nemen van de noodige maat- regelen tegen het communisme en kon het zijn tot opheffing van die party, welke op- heffing hun ook hier te lande zeer wel uitvoer- baar toes oh een. Dat de Regeering der ambtenaren het lid- maatschap van fascistische organisaties ver- biedt, vond bij vele leden instemming. De vraag, of er op het oogenblik aanleiding bestaat om een Grondwetsherziening ter ver- betering van de staatsinrichting voor te be- reiden, werd door zeer vele leden onder de oogen gezien en besproken. Vele leden sloten zich aan by hetgeen te dezer zake door de regeering in de Tweede Kamer is gezegd en waren van oordeel, dat het overwegen van de wenschelijkheid van die herziening alsmede de keuze van het juiste oogenblik daarvoor veeleer aan het oordeel der regeering behooren te worden overgelaten. De financieele toestand. Met veel waardeering spraken verscheidene leden over bet financieel beleld van minister Oud. Dat de regeering tot de plicbten van haar financieel en economiseh beleid ook rekent de handhaving van den gouden standaard, vond vrij algemeene toejuiching. Verscheidene leden vertrouwden, dat voor de bestaande moeilijkheden met de Duitsche rentebetaling transfer-moratorium een be- vredigende oplossing zou worden gevonden. Dat de bezuinigingspolitiek met zich heeft gebracht, dat ook de ambteaaarswedden op- nieuw besnoeid zijn moeten worden, werd al- gemeen onvermijdelijk geacht. Eenige leden maakten evenwel de opmerking, dat, waar de bezoldiging van tal van ambtenaren allengs in absolutan zin veel te laag is geworden, tot schade mede van den Staatsdienst, het noodig zal zijn tot verbetering dier wedden over te gaan, zoodra de financien zulks zullen kunnen lyden. Verscheidene leden wijdden beschouwingen aan de belastingpolitiek der regeering, welke zij allerminst konden bewonderen, daar de ge- goeden te veel worden ontzlen en de lasten te veel worden afgewenteld op de minst draag- krachtigen. Men moet het geld halen waar het is, dus meer directe belastingen opleggen. Dat de inkomens sterker moeten worden belast, stond voor sommige leden vast. Er zijn, zoo zeiden zij, een millioen inkomens beneden 3000 en 250.000 daarboven (te zamen voor 2 milliard). Van de Inkomens zou men een extra belasting boven de 3000 kunnen heffen, prpgressief van 1 tot 10 procent. Aaogedrongen werd op een nieuwe heffing van de winsten van naamlooze vennootsehap- pen. Andere leden waarschuwden hier emstig tegen. Zorg voor jeugdige werkloozen. Verkorting van arbeidsd,uur. Van verscthillende zijden drong men op het besteden van meer zorg voor jeugdige werk loozen aan, daar bet noodzakeiyk is de mo- reele inzinking van de jeugd tegen te gaan. Sommige leden drongen aan op het bevorde- ren vaa verkorting van den arbeidsduur door regeeringsmaatregelen. Zij herinnerden aan het desbetreffende rapport van den Hoogen Raad van Arbeid en bepleitten met dit college het donker de baai overgezwommen?" Ze knikte. „Ja er was geen andere manier om hier te komen. Marie had me beloofd, je door Jimmy een briefje te laten brengen, maar in- plaats van haar woord te houden, heeft ze het regelreeht naar Manning gebracht. Hij kwam op mijn kamer, om me te vertellen, wat hij van plan was te doen. Ik heb niets gezegd, maar ik was vastbesloten ze achterna te gaan, zoo gauw ze wegroeiden. Ik ben been het raam uitgeklommen en heb me langs den klimop laten zakken. Natuurljjk beb ik wel aan den vloed gedacht en aan de mogelijk- heid, dat de stroom te sterk voor me zou zijn. Maar dat kon me niet schelen. Als ik te laat kwam om jou te helpen, wou ik 't liefst maar verdrinkea." Ze zweeg en op hetzelfde oatgenblik zag ze een oud bowie-mes, dat op het portaal tegen den muur hing. In een wip was ze de trap op, nam het wapen van den haak en begen de touwen, waarmee ik aan de balustrade vast- gebonden was, met koortsachtige haast door te zagen. Ze was voor de helft er doorheen, toen het opeens tot me doordrcug, dat Manning elk oogenblik terug kon komen. „Doe eerst die deuren dicht", zei ik drin- gend. ,,Doe den haak erop en schuif dan de twee grendels op de voordeur. Als ze raden, waar je bent Ik boefde myn zin niet af te maken, want Christine begreep onmiddeliyk, van welk een groot belang die maatregel was. In mijn op- winding vergat ik myn schouder en probeer- de met een nydigen ruk het half-doorgesne- den touw stuk te doen springen. Het gevolg was zoo'n hevige pynscheut, dat me, voor !k het kon verhinderen, een half gesmoord ge- kreun onUnapte. „Wat is er? Wat scheelt eraan? Dan heb ben ze je toch bezeerd!" Met een doodsbleek gezichtje en gToote, angstige oogen kwam Christine naar me toe loopen. ,,'t Is niets", stelde ik haar gerust. „Ik ben over een staaldraad gevallen, dien ze over bet pad gespannen hadden en toen heb ik, geloof een overbruggirugsstelsel, waarbij de overheid dat gedeelte der loenderving voor hare reke- ning zou nemen. dat met de vermindering der kosten van den werkloozensteun overeen zou stemmen. In elk geval zouden, volgens hen, niet uitsluitend de arbeiders de kosten van de verkorting van den arbeidsduur mogen dra- gen. Het ontslag van den heer Vliegen als lid der delegatie ter Ontwa- penlngsconferentie. Verscheidene leden brachten ter sprake het ontslag van den heer Vliegen als lid der dele gatie ter Ontwapeningsconferentie, welke aan- gelegemheid, naar hun meenlng, niet slechts den minister van Buitenlandsche Zaken, maar de Regeering in haar geheel aangaat. Immers, de Ontwapeningsconferentie is een Regeerings- zaak. En bovendien heeft de minister van Buitenlandsche Zaken zich uitgelaten op een wijze, welke duidelijk aantoont, dat het hier het algemeen Regeeringsbeleid betreft. Deze bewindsman toch heeft toegezegd, dat in de delegatie moesten vertegenwoordigd zijn de twee groote politieke partijen, de R.K. Staats- party en de S.D.A.P., zoodat, als de heer Vlie gen ontslagen werd, weder een lid van de S.D.A.P. zou moeten worden benoemd. De leden, hier aan het woord, konden zich met de opvatting, dat bepaalde politieke partijen in bedoelde delegatie moeten vertegenwoordigd zyn, volstrekt niet vereenigen. De Regeering behoort, volgens hen, voor zulke delegaties de meest geschikte personen te kiezen, onver- schillig tot welke politieke party zy behooren. Een aantal leden laakten In den minister van Buitenlandsche Zaken, dat hij den heer Vliegen heeft verzocht zijn aanvrage voor ontslag in te trekken, dat hij daarop is blijven aandringen na het bekend worden van de uit- lating van den heer Vliegen over den minister van Defensie en dat hij eerst, toen de heer Vliegen zyn cagunstige uitlating uitdrukkelijk had herhaald, heeft gezegd, nader te zullen overwegen of hij hem als lid der delegatie kon handhaven. De door den minister in deze aangenomen houding achtten deze leden be neden de waardigheid van de Regeering en zij waren van oordeel, dat die ook niet getuigt van samenwerking der ministers. Naar aanleiding hiervan maakten vele leden de opmerking, dat er voor alle zaken van alge meen regeeringsbeleid moet ,-ijn eenheid van regeering en niet tien ministers, die ieder hun eigen weg gaan. DE VLUCCLT VAN DE „PELIKAAN". Naar de N. R. Crt. vemeemt, is een bedrag van f 850 ontvangen van 200 Nederlanders uit alle oorden des lands, dat de bemapning van de „Pelikaan" als stoffelijk biyk van hulde werd toegezonden, onder de mededeeling, dat in breede kringen behoefte gevoeld werd om de groote dankbaarheid te toonen voor het feit, dat alle Kerst- en Nieuwjaarsbrieven tusschen famdlieleden en vrienden in Nederland en Nederlandsch-Indie in zoo korten tyd ge- wisseld konden worden en dat opnieuw de af- stand tusschen Nederland en Nederlandsch- Indie tot op de helft werd verkort. Aan de leden van de bemanning van de Pelikaan is tevens een lijst van namen der deeinemers aan dit huldebiyk aangeboden. Pe 1 i kaan bemannin g gehuldigd te Roosendaal. Zondag zijn de leden der Pelikaanbemanning op grootsche wijze gehuldigd te Roosendaal, waar de mecano Grosfeld vandaan komt. Om twee uur stelde zich aan het Stations- plein een huldigingsstoet op, waaraan 17 ver- eenigingen deelnamen. Het ging naar het huis van den broer van Grosfeld, waar behalve de mecanicien van de Pelikaan, ook de overige ik, mijn rechter-sleutelbeen geforoken. Maar daar voel ik niets meer van, zoo gauw 't ver- bonden is." Christine knielde naast me neer en begon met trillende vingers het touw om mijn polsen los te wlnden. Ik hoorde haiar uitroep van medeiy.den, toen ze zag, hoe ze eruit zagen. „0, die ellendelingen!" snikte ze. ,,Die ge- meene ellendelingen! Hoe kan de hemel 't toe- staaa, dat menschen als Manning blijven leven „Lang zal het niet meer duren," zei ik grimmig. De doorgesneden touwen vielen los neer en met een zucht van dankbaarheid stapte jk, eiadelijk weer vrij, van de plek af, waar ik op den dood had staan wachten. Christine legde het bowie-mes neer en kwam, wat onzeker, overend. Het volgende oogenblik drukte ik haar zachte lichaam met mijn gezonden arm tegen me aan en kuste haar nog vochtige.- hals en schouders. „Lieveling! Lieveling!" fluisterde ik. ,,Hoe heb ik je 66it kunnen laten gaan!" Ik kuste haar weer en weer zdolang, tot de kleine zwarte gummi-ibadmuts van haar hoofd gleed en haar slank, mooi lichaam byna schuil ging achter een mantel van zwaar gol- vend, donkerbruin haar. Maar ten slotte drong zich weer een flauwe herinnering aan onze nog vfer van vieUge posi- tie aan me op. ,,'t Is doodjammer om op te moeten houden, Christine", zei ik. ,,Maar je moet me eerst helpen myn geweer te laden. Wil je me even helpen? Ik geloof niet, dat ik 't met 66n hand klaar kan spelen." Ze maakte zich uit myn omarming los en keek me, met glanzende oogen en haar warm- roode lippen even open, Vragend aan. „Waar is het waar heb je het gezet?" vroeg ze. Ik duidde met een hoofdbeweging op een leeren tasch in den versten hoek. ,,Baar!" zei ik. ,,Denk je, dat je het in el- kaar zal kunnen zetten en laden? We moeten Manning warmpjes kunnen ontvangen, als hij terug mocht komen." Ze liep de kamer door en nu zag ze ook, Nederlandsch Ongeevenaard bij gevatie kou Product Griep, rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hooidpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgens recejot van Apotbtekcr Dumonf ingez. Med. leden van de bemanning aanwezig waren. Met kranssn behangen namen Smirnoff, Soer, Beu- kering en Grosfeld in een versierden auto plaats. Onder het gejuich van de Roosendalers reed de auto door de stad. Overal stonden dichte hagen menschen, die van hun enthousiasme blijk gaven. Tegen vier uur arriveerde de stoet op het stadhuis, waar de burgemeester, mr. Claudius Prinsen, een hartelijke begroetingsrede hield. 's Avonds was er eerst een diner en ten slotte werd een Pelikaan-revue opgevoerd, waarbij de Roosendaalsche burgerij nogmaals aan haar bewonderiag voor de „helden der lucht" uiting gaf. BEVORDERING VAN DEN TEELT VAN BROUWGERST. Dezer dagen hebben eenige brouweryen en gewestelijke landbouw-organisaties de ver eeniging „Nationaal Comite voor Brouwgerst" opgericbt, die zich ten doel stelt de bevorde- ring van deo teelt in Nederland van voor het brouwbedrijf geschikte gerst en van het ge- bruik daarvan in Nederlandsche brouwerijen en mouterijen. De leiding is opgedragen aan een bestuur, waarvan voorzitter is prof. C. Broekema te WageniQgen en waarvan, behalve de vertegen- woordigers van brouwerijen, mouterijen en landbouworganisaties, mede deel uitmaakt de rijkslandbouwoonsulent te Goes, de heer Ir Const. G. P. Stevens. Tot secretaris van het bestuur is benoemd de heer J. K. Groenewold te WageniQgen, al- waar ook de vereeniging haar zetel heeft. GEEN AANSTELLING VAN NIEUWE RIJKSVELDWACHTERS. De minister van Justitie brengt ter kennis, dat in 1934 geen onderzoek zal worden gehou- voor het eerst, de openiag achter den pilaar van dea haard. „Ja", zei ik, als antwoord op haar vragen- den blik. „Ze hebben de diamanten. Je oom is keurig met een zakje vol cader zijn arm weggegaan. Ik gun ze hem van harte' ik weet alleen niet, of hij ze zal mogen houden." Christine nam de leeren tasch, legde ze op den vloer en begon de gespen los te maken. Ondanks alle emoties vaa het laatste half uur deed ze alles zoo handig en vlug, dat 't my met bewondering vervulde. „Hoe komt het, dat je alleen was?" vroeg ze toen ze het wapen, met behulp van aan- wijizingen van my, in elkaar had gezet. „Was er wat met je vriend gebeurd?" „Blijkbaar wel" was myn antwoord, „maar ik weet niet wat. Hij had cm half negen hier moeten zyn met Campbell, den detective. Ik verwacht ze elk oogenblik en Met het geladen geweer in haar hand stond Christine vlug op. Haar oogen waren donker van schrik en ze had een kleur tot achter haar ooren. ,,Dan kan ik hier niet z66 bhjven zitten", zei ze zenuwachtig. „Heb je geen jas of zoo voor me?" „Myn geheele garderobe is tot je beschik- king", stelde ik baar gerust. „Ga mee naar boven, dan mag je kiezen." Ik hield op. „Aan den anderen kant is het wel erg jammer," ging Ik voort. „Zoo zie je er op zijn leukst uit." Ze bloosde weer. Ik ging impulsief naar haar toe en trok haar weer tegen me aan. „Arme lieveling", zei ik. „Je bent natuur- iyk bijna versteend van kou en je voetjes „Nee!" protesteerde ze, „ik hab niets werkeiyk niet. Maar die schouder van je lrDie schouder van my mag dpvliegen," zei ik ongeduldig. „Een beetje steun en de'zaak is gezond. Met een sjaal of een grooten zak doek zijn we zod klaar. Ik ga met je mee naar boven dan verbind jy me, en ik zoek wat kleeren voor je uit." Onder het spreken wou ik bet geweer van baar overnemen. Maar dat weigerde ze door even gadecideerd haar hoofdje te schudden. En zoo gingen we samen de trap op, zy met het geweer en ik met een bungelende rechter- den naar de geschiktheid van sollicitanten voor de betrekking van rijksveldachter. In verband hiermede zullen de Vtrzoeken, ook voor zoover zij reeds mochten 2ijn inge- diend, om tot dat onderzoek in 1934 te wotfen toegelaten, niet in behandaling kunnen wor den genomen. RESTAURATLE RAADHUIS VEERE. Voltooiing nog In 1934? Dezer dagen vergaderde te Veere, onder voorzitterschap van burgemeester Henri Dron- kers, de Restauratiecommissie voor het Raad- huis dier stad. Zy heeft besloten den beer M, Femhout, burgemeester van Middelburg, te benoemen tot lid van haar Dageiykseh be stuur. De secretaris-penningmeester, de heer Th. Chr. D. Coops, is voor het beheer over 1933 geddchargeerd; vervolgens heeft de commis- sie breedvoerig beraadslaagd over nieuwe plannen, welke zouden kunnen bijdragen tot haar doel: het blijven opwekken van de publieke belangstelling voor deze restauratie en het omzetten van deze belangstelling in klinkende munt, tot steun van het restaura- tiewerk. De voorzitter heeft ter vergadering nog eokele mededeelingen omtrent den stand van het werk gedaan; daaruit bleek, dat de restau ratie regelmatig wordt voortgezet en dat de voltooiing ervan misschien nog in 1934 ver wacht zal mogen worden. DE BEDREIGDE BIETENCULTUUR. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westeiyk-Noord-Brabant, heeft besloten, binnenkort te Roosendaal een groote demon- stratieve vergadering te houden, waar diverse sprekers zullen uiteenzetten, welke belangen door een eventueele stopzetting van den bie- tensteun emstig zouden worden gescbaad. NEDERLAND EN BELGIe. Biykens bet voorloopig verslag over de be- grooting van buitenlandsche zaken hebben enkele Eerste Kamerleden nogmaals de aan- dacht gevestigd op de wyze, waarop in Belgie nog immer wordt gehandeld in strijd met de Nederlandsche belangen, door kostelooze sleepdiensteh, surtaxes d'entrepot, premies op vervoer en loodstarieven op de Schelde. Ge- vraagd werd, of daartegen geen maatregelen kunnen worden genomen. DE CONTINGENTEERING VAN DEN FRANSCHEN ERWTEN-INVOER. Zooals wy korten tijd geleden meldden, zai Frankrijk haast een verhooging dier invoer- rechten, den invoer van erwten gaan contin- genteeren. Het Hbl. weet, thans te berichten, dat het contingent 70 pet. zal hedragen van den invoer van het laatste jaar, Een vierde deel van dit contingent mag zonder meer worden ingevoerd. Voor het resteerende drie- vierde deel zal echter een geiykwaardige hoe- veelheid Fransche goederen afgenomcn moe ten worden. Deze bepalingen bevestigen, maar al te zeer de sombere mededeelingen, die ens enlangs van welingelichte zyde wer- den verstrekt. Voor Zeeland op de eerste plaats beteekent een en ander nieuwe moei lijkheden in dezen zoo moeiiyken tijd. VERLANGENS VAN N.V.V. EN S.DA.P. In de Arbeidspers wordt onderstaande reso- lutie gepubliceerd: De modeme arbeiderSbeweging, belichaamef in N.V.V. en S.D.A.P., doordrongen van de arm. Op de tafel lag een doosje lucifers. Christine zette het wapen voorzichtig tegen den muur en begon de kaarsen, zes in getal, op te steken. ,,Nu zullen we eens zien, wat we voor je hebben", begon ik. „Ik heb kleeren genoeg, maar of ze jou zullen passen „Eerst gaan we jou helpen," stelde ze be- slist vast, terwijl ze de bovenste la inspee- teerde. ,,Asjeblieft, hier hebben we wat we zoeken. Dat wordt een prachtige mitella." Ze haalde een grooten zgden zakdoek te voorschyn, ging naar de waschtafel en maakte een van de sponsen nat. Gewapend daarmee, kwam ze met een ernstig gezichtje naar de plek waar ik stond terug. „Ik heb vroeger, op de boerdery, 't een en ander van eerste hulp by cngeluikken geleerd", ging ze voort. ,,Dit moet je in je oksel leggen. voor ik dien slinger vastmaak. Daarmee hou je je sleutelbeen op de goede plaats, tot't be- hoorlijk geizet kan worden." Met een handigheid, die in een spreekkamer in Hariey Street op d'r plaats geweest zou zyn, maakte ze 't een en ander in orde. Met een intens gevoel van opluehting door het plotseling opheffen van de py'n ging ik naar de kast en gooide de deur wagenwyd open. „Asjeblieft, liefste", zei ik. ,J3oe je keus jassen, overhemden, ibroeken, ondergoed alles, wat iemand van smaak maar kan ver- langen." Christine begon te lachen. Ze kwam naar me toe en bekeek de oollectie. ,,Ik vind wel lets dat ik gebrudken kan". zei ze. „Als ik er maar een beetje fatsoen- lijker uitzie en wat warmer gekleed ben." „Zoek maar uit en neem wat je wilt," was myn antwoord. ,,Dan ga ik zoolang met het geweer op de trap zitten. Als je klaar bent roep je me maar." „Maar jij kunt dat geweer niet hanteeren". protesteerde ze. „Je heibt maar den arm!" ,,Dat is genoeg, om Manning neer te schie- ten", zed ik grimmig. En zonder verder tegen- werpingen af te wachten, nam ik het wapen op en ging ermee de gang in. (Wordt vervolgid.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1