25400 is dan 23023 gevcnden. zaken ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat de winsten en verliezen van de bedrijven toy nota van wijziging uit het ontwerp-wet in- zake de korUng op de uitkeering krachtens de financieele verhoudingswet zijn gelicht, waar- door de draagkrachtfactor van het Rijk eerst gesteld op 27,49 wordt teruggebracht op f 21,38. Onze gemeente met een factor van 18,07 valt daardoor In de rubriek van 7090 d.w.z. dat er niet esn korting wordt toege- past van 2 maar van 4 Wanneer het bedrag van de werkloozen- ateun op de ontworpen begrootiag voor 1934 uitgetrokken op een bedrag van f 115.000 nader wordt geraamd op 100.000, waartegen, gezien het bedrag dat over 1933 zal moeten worden uitgekeerd en aannemende, dat de werkloosheid in 1934 even groot zal zijn als in 1933 het geval is, geen bezwaren kunnen worden gemaakt, dan beteekensn genoemde rijksmaatregelen dat voor 1934 alsnog voor een bedrag van 25.400 dekking zal moeten worden gezocht. Dit bedrag hebbem wij als volgt berekend: Volgens het ontwerp gemeentebegrooting voor 1934 komt voor de werkloozeasteun ten taste der gemeente f 115.000 82.800 f 32.200. Wordt het bedrag nader geraamd op 100.000 dan kan op grond van bovengenoemd ministrieel schrijven gerekend worden op een rijksbijdrage van 46/75 X f 72.000 (dit bedrag wordt genomen omdat verschillende werkloo- zen geheel ten laste der gemeente komen) is 44.160, zoodat alsdan ten laste der gemeente blpft 100.000 44.160 is afgerond f 56.000, betgoen een meerder bedrag beteekent van af gerond 56.000 32.000 is f 24.000, ver- meerderd met de extra korting op de uitkee ring krachtens de financieele verhoudingswet ad f 1400, wordt 25.400. Gegeven deze cijfers en in aanmerking oemende de hooge belastingen welke reeds gehevea worden, behoeft het geen bevreem- riing te wekken dat wij verdere opvoering daarvan zooveel mogelijk willen voorkomen en bet dreigend deficit op andere wijze willen trachten te dekken. In dit verband wenschen wij onder Uwe aan- dacht te brengen, dat door de gemeente ver- echillende diensten aan de ingezetenen worden bewezen, zonder dat daarvoor een recht ge- beven wordt. Zoo geschiedt het ophalen van tauls- en bedrijfsvuil geheel kosteloos, terwijl de rechten welke voor eene aansluiting op het gemeenteriool en het ruimen van privaten ver- achuldigd zijn geen biliyke bijdrage in de ten laste der gemeente blijvende kosten kunnen worden genoemd. Nu kan het geen bezwaar ontmoeten in een tjjd van hoog conjunctuur, wanneer de pu- blieke middelen behoorljjk vloeien, dat voor de diensten van de gemeente aan de ingezetenen geen vergoeding wordt gevraagd, maar nu meerdere bronnen van inkomsten moeten wor den gezocht achten wij het het bill\jkst tot in- voering, respectieveiyk verhooging van retri- butles over te gaan. Het ontbrekende bedrag ad 25.400 wen- schen wij te dekken, eenerzijds door verlaging van uitgaven en verhooging van een ontvangt- post, op de begrooting 1934, anderzjjds door de heffiag van een recht op het Radio Distri- butiebedrijf, dat alhier wordt geexploiteerd, en het invoeren en verhoogen van verschillen de heffingln. Wat de gemeentebegrootiag betreft, hierop stellen wij voor de navolgende pbsten te ver- minderen Onderhoud gemeentehuis 200 Kosten bevolkingsregister 50 Onderhoud wegen 350 Onderhoud riolen 375 Kosten havens 120', Kosten begraafplaats 190 Onderhoud onderwijzers- woningen 50 Onderhoud woning Kats- polder 45 Onderhoud woning agent van politie te Sluiskil 30 Reinigingsdienst 500 Onderhoud lagere scholen 50 Onderhoud U.L.O. school 300 Ververschingen 125 Handelsonderwijs 100 Subsidie hurgerlijk armbe- stuur 3500 Onvoorziene uitgaven 4000 9985 De opbrengst marktgelden te ver hoogen met it 300 Retributie radiobedrijf 1 per aangeslotene) 500 Gemeente Leges: Door meerdere diensten welke de gemeente aan de ingezetenen be- Wijst, speciaal de af te geven bouw- en hmderwetsvergunnin- gen en door billijke verhooging der bestaande legesheffingen, kan een hoogere opbrengst verkregen worden van 2400 kan dit ingaan 1 Maart 1934 dan beteekent dat voor 1934 een bate van 2000 Rioolbelasting Bjj een belastbare opbrengst tot en met /50 1; meer dan 50 tot en met 125 2; meer dan 125 tot en met 225 3; meer dan 225 4; waterspoeling 7,50 dan wordt de opbrengst hooger Beerruiming: Deze kan met een billijke verhoo ging meer opbrengen /1700! kan deze verhooging ook ingaan per 1 Maart 1934 dan beteekent dit voor 1934 een bate van Reinigingsdienst. Door de vuilnisbakken welke een- jnaal per week weggehaald wor den te belasten met 2,60 per jaar kan een hoogere opbrengst worden verkregen van 5200 vermeerderd met de opbrengst wegens het weghalen van het be drijfsvuil ad 490 is 5690 Blgkens het U om advies gezonden ontwerp-besluit van Ged. Staten kan wegens verlaging van de jaarwedden van den burgemees- meester, secretaris en ontvan- ger gerekend worden op een mindere uitgaaf van 848 Van het te dekken bedrag ad Als nog moet dekking gezocht worden voor een bedrag van f 2400. In verband met de drukkende toestand van de gemeente-financien en gelet op de door gedeputeerde staten voorgestelde korting op de jaarwedden der hoofdambtenarea stellen wij voor dit bedrag te vinden door een extra korting op de jaarwedden van de gemeente- ambtenaren van 4 met de korting in vorige dienstjaren, bedraagt de vermindering dan eveneens 12*6 Wy teekenen hierby aan, dat dit voorgesteld 2300 1400 wordt door de meerderheid van ons college. Wethouder Scheele wenscht te korten 5 van de eerste 1000 en 10 van het meer dere. Naar aanleiding van het vorenstaande, bie- den wg U de navolgende ontwerp-besluiten aan: 1. Verordening op de heffing van 100 op de gemeentefondsbelasting; 2. Verordening op de heffing van 50 op de vermogensbelasting; 3. Verordening op de heffing van school- gelden. Deze verordeniagen zijn alle slechts voor het dienstjaar 1933 goedgekeurd en kunnen ongewijzigd worden vastgesteld, waarom ze u niet afzonderlijk worden toegezcnden. 4. Wyziging van de verordening op de hef fing van de rioolbelasting; 5. Verordening op de heffing en invorde- ring van reinigingsrechten; 6. Besluit tot het heffen van een recht van f 1 per aangeslotene van het radiodistributie- bedryf 7. Korting van 4 op de jaarwedden van de gemeente-ambteaaren over het jaar 1934; 8. Wijziging van de verordening op de hef fing en invordering van een verordening op de ruiming van privaatputten en tonnen; 9. Wijziging van de verordening op de hef fing en invordering van leges. 10. Verordening op de heffing van 150/185 opcenten op de perscneele belasting. VERORDENING op de heffing eener riool belasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er wordt onder den naam van „rioolbelas- ting" ten beboeve der gemeente eene belas ting gebeven voor bet genot van waterafvoer naar de gemeente-riolen en de openbare wa- terleidingen welke door de gemeente gereinigd en onderhouden worden. Artikel 2. De belasting is verschuldigd voor elk ge- bouw waarvoor de waterafvoer direct of indi rect wordt genoten. Artikel 3. De belasting bedraagt per jaar voor iedere aansluiting van een perceel: 1. a. wanneer gebruik gemaakt wordt van een waterspoeliag of wat door burge- meester en wethouders daarmee kan worden gelijk gesteld 7,50; ib. wanneer de belastbare opbrengst, aan- gewezen in de kadastrale leggers van de per- ceelen niet meer bedraagt dan 50, 1 wanneer zy meer bedraagt dan 50 tot en met 125, 2; wanneer zy meer bedraagt dan 125 tot en met 225, 3 wanneer zij meer bedraagt dan 225, 4; 2. Voor zooveel de belastbare opbrengst van eigendommen in die leggers niet is aan- gewezen, wordt deze door burgemeester en wethouders geschat, in verhouding tot de be lastbare opbrengst van andere geiyksoortige eigendommen. Artikel 4. Het dienstjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Artikel 5. iBelastingplichtig is hij die het genot heeft van de gebouwde eigendommen, krachtens recht van bezit of eenig ander zakelijk recht. Als genothebbende wordt aangemerkt hy, die op 1 Januari van het belastingjaar als zoo- danig in de kadastrale leggers is aangewezen, tenzy kan worden aangetoond, dat eene mis- stelling in die leggers heeft plaats gebad, of dat de voor 1 Januari plaats gehad bebbende veranderingen daarin nog niet waren opge- nomen, in welke gevallen met den gewgzig- den toestand rekening wordt gehouden. De aangeslagene, die in den loop van het belasting jaar zyne rechten op het gebouwde eigendom, waarvoor hij is aangeslagen, heeft verloren, blijft gedurende het geheel jaar voor de be lasting aansprakelijk. Artikel 6. Voor perceelen, waarvan de aansluiting aan het gemeente-riool is aangebracht v66r 1 Juli van het belastingjaar is de voile belasting ver schuldigd. Voor die, waarvan de aansluiting aangebracht wordt na 1 Juli van het belas tingjaar, is in dit jaar geen belasting meer verschuldigd. Voor perceelen waarvan de aansluiting wordt verwyderd of buiten werking gesteld, mits van die verwijdering of buiten-werking- stelling aan burgemeester en wethouders wordt kennis gegeven, wordt door burgemeester en wethouders aan den gemeenteraad voorgesteld ontheffing te verleenen voor een half jaar, wanneer die verwijdering of buiten-werking- stelling geschiedt v66r 1 Juli van het belas tingjaar. Artikel 7. Zy, die voor hunne perceelen aansluiting verlangen, doen daartoe schriftelijk aanvrage aan burgemeester en wethouders, die beslis- sen of aan die aanvrage gevolg zal worden gegeven. Artikel 8. Geene belasting wordt geheven van gebou- wien toebehoorende aan de gemeente. Artikel 9. De invordering der belasting zal geschieden overeenkomstig de verordening op de invorde ring der rioolbelasting in deze gemeente van heden. Artikel 10. Deze verordening treedt in werking, zoodra zy door de Kroon zal zyn goedgekeurd. Als dan vervalt de thans geldende verordening van 21 Mei 1931, goedgekeurd by Koninkiyk be sluit van 5 Augustus 1931, no. 28. Deze biyft van kracht ten aanzien van be- lastingjarem welke voor 1 Januari 1934 zyn gedindigd. VERORDENING op de invordering der rioolbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In de eerste helft van het jaar, waarover de belasting loopt, wordt door burgemeester en wethouders een kohier der rioolbelasting opgemaakt, en aan den gemeenteraad ter vast- stelling aangeboden. Daarin worden uitge- drukt den naam van den belastingschuldige en het bedrag der verschuldigde belasting. Zoo noodig worden suppletoire kohieren opge maakt. Artikel 2. De gemeente-ontvanger zendt binaen een maand, nadat hem het kobier ter invordering is gezonden, aan den belastingschuldige een gedagteekend aanslagbiljet, iahoudende op- gaaf van hetgeen krachtens artikel 1 dezer verordening verschuldigd is. Artikel 3. De betaliag geschiedt binnen een maand na de dagteekening van het in artikel 2 bedoelde aanslagbiljet te stellen kwitantie. De ver- plichting tot betaling wordt niet geschorst door de indiening van bezwaarschriften of door verzoeken om ontheffing. Artikel 4. De invordering deizer belasting geschiedt overeenkomstig de artikelen 291 tot en met 295 der gemeentewet. Artikel 5. Deze verordeniag treedt in werking op den- zelfden dag, als die op de heffing eener riool belasting in de gemeente Ter Neuzen. Alsdan vervallen de thans geldende door den gemeenteraad vastgestelde bepalingen omtrent de invordering der rioolbelasting in de gemeente Ter Neuzen. VERORDENING op de heffing van Reini gingsrechten in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In deze gemeente wordt, onder de bena- ming van reinigingsrechten, eene belasting geheven voor het gebruik maken van dien sten van den gemeentelijken reinigingsdienst. Artikel 2. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Artikel 3. De belasting wordt berekend als volgt: A. Ophalen van huisvuil. Per kalenderkwartaal of gedeelte daarvan, voor het op vaste tijdstippen ophalen van haardasch, keukenafval en aader droog huis vuil, verzameld en gereed gezet op de door burgemeester en wethouders te bepalen wijze, in bakken of andere voorwerpen van door bur gemeester en wethouders te bepalen afmeting em samenstelling eenmaal per kalenderweek, per bak of ander voorwerp f 0,65; tweemaal per kalenderweek, per bak of an der voorwerp 1,30. B. Afval van slachtplaatsen. Voor het afhalen van de afval van slacht plaatsen voor de afval van een koe 25 cent; voor de afval van een varken 15 cent; voor de afval van een kalf 10 cent; voor de afval van een schaap 10 cent. C. Voor andere diensten. Voor diensten, niet in deze verordening ge noemd, voor elken daarby benoodigden per- soon, per uur of gedeelte daarvan 2. Schaft- en rusturen worden hierby buiten rekening gelaten. Artikel 4. Zy, die naar het oordeel van burgemeester en wethouders onvermogemd zijn, kunnen van de betaling dezer belasting door dat college worden vrijgesteld. Artikel 5. De belasting wordt geheven van hem, die van de in artikel 3 bedoelde diensten gebruik maakt. Artikel 6. Het verleenen van diensten, als in artikel 3 onder A, B en C genoemd, moet worden aan- gevraagd aan den gemeente-bouwmeester. Artikel 7. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 8. Deze verordening treedt in werking, zoodra eg door de Kroon zal zyn goedgekeurd. VERORDENING op de invordering van reinigingsrechten in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. 1. De inning van reinigingsrechten ge schiedt per half jaar door den gemeente-ont vanger, die voor elke aan hem gedane betaling een bewys van ontvangst afgeeft uit een daartoe door burgemeester en wethouders ver- strekt register; 2. De voldoening der reinigingsrechten moet geschieden by vooruitbetaling, tenzij het bedrag niet vooraf kan worden bepaald, in welk geval de voldoening moet geschieden bin nen tien dagen nadat het verschuldigd bedrag aan den belastingschuldige is medegedeeld. Artikel 2. 1. Van hem, die nalaat de verschuldigde reinigingsrechten te voldoen, worden deze in- gevorderd overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 291 tot en met 295 der gemeente wet. 2. Verschuldigde bedragen, waarvan de in vordering niet heeft kunnen geschieden, kun nen door den gemeenteraad oninvorderbaar worden verklaard. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking tege- lijk met de verordening op de heffing dezer belasting. De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit: I. Met ingang van den 1 Januari 1934 in te trekken zijn besluit van den 4 October 1928, no. 1887/1066; H. Ingaande denzelfden datum aan de Naamlooze Vennootschap Radio Distributie- en Draadomroepbedryf, gevestigd te Ter Neu zen van Steenbergenlaam no. 13, behoudens de rechten van derden en wettelyke voorschrif- ten welke bestaan of zullen worden vastge steld, tot wederopzegging vergunning te ver leenen met uitsluiting van ieder ander, boven de openbare straten, wegen en gemeente- eigendommen draden te spannen, te hebben en te onderhouden, ten behoeve van het distri- bueeren van radio-uitzendingen en zulks onder de volgende voorwaarden: 1°. Onverminderd de nalevimg van de van rykswege vastgestelde voorschriften moe ten by den aanleg en het onderhoud van de geleidingen over gemeente-eigendom- men door de vennootschap in acht worden genomen de voorwaarden en aanwyzingen, welke nader door of vanwege burgemees ter en wethouders zullen worden noodig geacht; 2°. de schade, welke eventueel wordt veroor- zaakt toy het aanleggen of herstellen van geleidingen door het breken van span- draden, bevestigingsmiddelen en toebe- hooren komt geheel voor rekening van de vennootschap; 3°. de vennootschap vrywaart de gemeente voor alle aanspraken, welke derden even tueel kunnen doen gelden, tot vergoeding van schade, aangebracht aan hunne eigen dommen, door het aanbrengen, herstellen en verwijderen der draden en al hetgeen daarmede in verband staat; 4°. by het eindigen dezer vergunning zullen alle draden, bevestigingsmiddelen enz. binnen een door burgemeester en wethou ders te bepalen termijn door of op kosten van de vennootschap moeten worden ver- wijderd; 5°. ter erkenning van het eigendomsrecht der gemeente op den grcod waarin palen zullen worden geplaatst en waarboven draden worden gespannen betaalt de ven nootschap ieder jaar v66r den 31 Decem ber een bedrag van vyftig gulden 50) ten kantore van den gemeente-ontvanger, bovendien vergoedt de vennootschap aan de gemeente ieder halfjaar een bedrag be rekend op een gulden 1) per aange slotene per jaar, te berekenen als volgt: voor perceelen, waarvan de radio-aan- eluiting is aangebracht v66r den 1 Juli van het kalenderjaar is de voile bydrage verschuldigd; voor die, waarvan de aansluiting aange bracht wordt nh 1 Juli van het kalender jaar, is in dit jaar geene bydrage meer verschuldigd; voor perceelen waarvan de aansluiting wordt verwijderd of buitenwerking ge steld, mits van die verwijdering of buitea werkingstelling aan burgemeester en wet houders wordt kennis gegeven, wordt door dit college ontheffing verleend voor een half jaar, wanneer die verwydering of buiten werkingstelling v66r 1 Juli van het kalenderjaar heeft plaats gehad; de vennootschap is verplicht ieder jaar v66r den 15 Juli een lijst in te zenden aan burgemeester en wethouders van de aan- geslotenea met hun adres, naar de toe stand op 1 Juli; uit deze lyst moet tevens blyken, welke abcnn6's op 1 Januari zijn aangesloten, doch wier aansluiting v66r den 1 Juli zijn verwijderd of buiten werking gesteld; 6°. wanneer de vergunning wordt ingetrok- ken, zal de vennootschap geen recht kun nen doen gelden op eenige schadevergoe- ding hoe ook genaamd; 7°. deze vergunning zal alleen geidig zyn, in- dien zij binnen een maand na hare dag teekening door verzoeker bij eene op zegel geschreven verklaring wordt aanvaard; 8°. wanneer de gestelde voorwaarden niet worden nageleefd, zal de vergunning wor den ingetrokken. Burgemeester en wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen; overwegende dat door den slechten econo- mischen toestand der gemeente de uitgaven, speciaal voor werkloozenzorg, enorm zijn ge- stegen; dat de rykssubsidie in den werkloozeasteun voor 1943 slechts 4ahs van die voor 1933 zal bedragent- dat de beffingen der belastingen tot zoo- danige hoogten zijn opgevoerd, dat tot ver hooging daarvan, indien niet dringend nood- zakeiyk niet meer kan worden overgegaan; dat door gedeputeerde staten dezer provin- cie wordt voorgesteld voor de jaren 1934 tot en met 1936 op de jaarwedden van burge- meesters, secretarissen en ontvangers een kor ting tot te passen, met intrekking van de be staande, van 12 y2 dat thans op de gemeente-ambtenaren wordt verhaald 8% van de pensioensgrondslagen; dat het in verband met vorenv-ermelde om- standigheden biliyk wordt geoordeeld dat op de salarissen der gemeente-ambtenaren een extra korting zal wordisn toegepast van 4 waardoor op de jaarwedden dezer ambtenaren evenveel wordt gekort als op die der hoogere ambtenaren; besluit: op de jaarwedden der gemeente-ambtenaren voor het jaar 1934 extra te korten 4 VERORDENING op de heffing van rechten op het ruimen van privaatputten en -tonnen in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. In deze gemeente wordt een belasting ge heven voor het van gemeentewege ruimen van een privaatput of een privaatton. Artikel 2. De belasting wordt berekend als volgt: A. Privaatputten. Voor het ledigen van een privaatput en het wegvoeren van de daaruit verwijderde stoffen per 66n M3. inhoud vein den put (een gedeelte van een M3. voor een M3. gerekend) 1. Twee gulden voor hen die in de Ryks- inkomstenbelasting zgn aangeslagen, als- mede voor hen, die, hoewel niet in deze belasting aangeslagen, door burgemeester en wethouders voldoende vermogend ge acht worden; 2. Vijftig cent voor de overigen. B. Privaattonnen. Per kalenderjaar, voor het ledigen van een ton en het wegvoeren van de daaruit verwy- derde stoffen: a. eenmaal per kalenderweek of minder, vier gulden; b. tweemaal per kalenderweek, zes gulden; c. driemaal per kalenderweek of meer, zes gulden, vermeerderd met 0,15 voor elken keer dat de ton meer dan tweemaal per kalenderweek wordt geledigd. Voor het ledigen van een ton en bet weg voeren van de daaruit verwijderde stoffen van tyaeiyk in de gemeente verblgf houdenden, zooals de bewoners van keeten en woonwagens wordt 0,15 per keer berekend. Artikel 3. 1. Onvermogenden kunnen geheel van de betaling dezer belasting door burgemeester en wethouders worden vrijgesteld. 2. Als onvermogenden worden aangemerkt zg, die niet in de Ryksinkomsteabelasting zyn aangeslagen. Artikel 4. Bewoners buiten de bebouwde kom van de stad, Sluiskil en Driewegen, die het ledigen van hun privaatputten vanwege de gemeente wenschea, betalea de gewone belasting, wan neer zy op niet meer dan 200 M. afstand van de grens dier kommen wonen: voor iedere 100 M. of gedeelte daarvan verder 0,10 meer. De afstand wordt gemeten over den te be- rydec weg. Onder de bebouwde kom der stad, Sluiskil en Driewegen wordt verstaan hetgeen daar- onder wordt begrepen in artikel 1 der alge- meene politieverordening voor de gemeente Ter Neuzen, zooals dat artikel thans luidt of nader wordt vastgesteld. Artikel 5. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking, zoodra zy door de Kroon zal zyn goedgekeurd, op welk tydstip de thans geldende door den ge meenteraad vastgestelde bepalingen omtrent de heffing op bet ruimen van privaatputten en -tonnen te Ter Neuzen vervallen. Deze blyven van kracbt voor de, voor het inwerking treden dezer verordening bewezen diensten. VERORDENING op de invordering van rechten op het ruimea van privaatputten en tonnen in de geirusente Ter Neuzen. Artikel 1. 1. De inning van de belasting voor het vanwege de gemeente ledigen van privaat putten en het wegvoeren der daaruit verwij derde stoffen geschiedt ten kantore van den gemeente-ontvanger, tegen een door dezen af te geven ontvangstbewijs, waarop vermeld worden, het volgnummer, de datum van af- gifte, de aaam van den verzoeker, de betaalde belasting en het nummer en de straat waarin of waarby de privaatput behoort. 2. De voldoening der belasting voor het ledigen van privaatputten en het wegvoeren der daaruit verwijderde stoffen moet geschie den by vooruitbetaling, tenzy het bedrag niet vooraf kan worden bepaald, in welk geval de voldoening moet geschieden binnen tien dagen nadat het verschuldigd bedrag aan den be lastingschuldige is medegedeeld. 3. Da belasting voor het ledigen der pri vaattonnen en het wegvoeren der daaruit ver- wyderde stoffen moet geschieden in vier ge- lgke termy'nen en wel in Januari, April, Juli en October. Artikel 2. 1. Van hem die nalaat de verschuldigde rechten te voldoen, worden deze ingevorderd overeenkomstig de bepalrngea van de artikelen 291 tot en met 295 der gemeentewet 2. Verschuldigde bedragen, waarvan de in vordering niet heeft kunnsn geschieden, kun nen door den gemeenteraad oninvorderbaar worden verklaard. Artikel 3. Deze verordening treedt in werking tegeiyk met die op de heffing, op welk tydstip de thans geldende door den gemeenteraad vast gestelde bepalingen omtrent de invordering van loon voor het van gemeentewege ruimen van privaatputten en tonnen vervallen. Deze blijven van kracbt voor de voor het inwerking treden dezer verordening bewezen diensten. VERORDENING op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens ver- richtingen van de ambtenaren van den burgeriyken stand in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Ten behoeve der gemeente zullen ter secre tarie, onder den naam van secretarie-leges, worden geheven de hiema genoemde rechten. A. Legalisatie. Voor de legalisatie eener handteekenlng 0,50 Voor het ter legalisatie opzenden van een stuk (de kosten van porto en legalisatia niet inbegrepen) 0,40 B. Verklaringen in het byzonder belang der aanvragers. Voor verklaringen van goed gedrag, van gegoedheid, van inwoning, van oorsprong en alle andere verklaringen, welke in het byzonder belang der betrokken personen worden opge maakt, niet hiema genoemd, per stuk 0,40. C. Nasporingen bevolkingsregister en bor- gerlyken stand. Voor nasporingen in het bevolkingsregister of in de registers van den burgeriyken stand: per nasporing 0,40 per abonnement van 1000 nasporingen, geidig gedurende een jaar 50, voor iedere nasporing boven de 1000 0,05 D. Aanvragen uittreksels burgeriyken stand. Voor het aanvragen van een uittreksel uit de registers van den burgeriyken stand uit een andere gemeente (de kosten van porto en andere onkosten niet inbegrepen) /0,40 E. Verstrekken opgaven burgeriyke stand. Voor het geregeld verstrekken van opgaven aan bijzondere personen omtrent geborenen, overledenen, huweiyksaangiften en huwelpks- voltrekkingen indien die opgaven eenmaal in de week worden verlangd /50 per jaar; tot een maximum van 1000, voor elke opgaaf boven de 1000, voor iedere inlichting 0,05. F. Verstrekken opgaven bevolkingsregister. Voor het geregeld verstrekken van opgaven aan byzondere personen omtrent ingekomen en vertrokken perscmen: indien die opgaven eenmaal in de week worden verlangd f 50 per jaar, tot een maxi mum van 1000, voor elke opgaaf boven de 1000, voor iedere inlichting f 0,05. G. Nasporingen kadaster. 1. Voor het behulpzaam zyn by naspo ringen in de dubbelea der leggers en plans van het kadaster, voor elk perceel f 0,50 2. Voor raadpleging van de dubbelen der leggers en plans van het kadas ter, indien daarby geen hulp van gemeentewege wordt verleend, per kwartier of gedeelte daarvan 0,50 Hiet onder 2. bedoelde recht wordt niet ge heven als de raadpleging geschiedt: a. ten behoeve van den rijksdienst, den pro- vincialen dienst of den dienst van een waterschap, veenschap of veenpolder; b. ter uitvoering van de landarbeiderswet; c. overeenkomstig artikel 15 der wet van 26 Mei 1870 (Staatsblad no. 82), betrek- kelgk de grondbelasting. H. Minuten, afschrif ten en uittreksels. Voor geheel of gedeelteiyk geschreven minu ten, afschriften of uittreksels van stukken, per geheel of gedeeltehjk geschreven bladzyde 0,40. I. Geheel of gedeeltelijk bedrukte stukken. Voor het jaarverslag der gemeente f 5, Voor de begrooting met memorie van toelichting io, Voor de rekening io, Voor uittreksels uit de kiezersiyst, per naam o,03 Voor andere stukken per bladzyde geheel of gedeelteiyk bedrukt, cyclo- style-werk inbegrepen 0,40 Voor de algemeene politieverordening 2, Voor de bouwverordening 3, J. Bouwvergunningen. Voor vergunningen als bedoeld in het eer ste lid sub a van artikel 6 der Woningwet, wanneer de kosten van het oprichten of ge heel of voor een gedeelte vemieuwen van een gebouw, waartoe de vergunning wordt ver leend, geheele afwerking inbegrepen, be dragen van f 100 tot en met 500 f 1, meer dan f 500 tot en met /1000 2,50 meer dan 1000 tot en met 2000 5, meer dan f 2000 tot en met 3000 10, meer dan 3000 tot en met f 4000 15, meer dan 4000 20, De hierbedoelde kosten worden bepaald door burgemeester en wethouders. Betrokkene kan, indien hy met het bepaalde bedrag geen genoegen neemt, binnen 30 dagen na de dag teekening der beslissing by den Raad in be- roep komen. Geen leges zyn verschuldigd door vereeoi- gingen uitsluitend in het belang der volkshuls- vesting werkzaam. K. Hinderwetsvergunningen. Voor vergunningen als bedoeld by artikel 1 der hinderwet 10, L. Ventersvergnnningen. Voor vergunningen om in de gemeente te mogen venten, geidig voor: a. een dag /0,50 b. een maand 2,50 c. een jaar 5, AI. Aangifte huisslachting. Voor bewyzen van ontvangst van aangiften, als bedoeld in artikel 6a, derde lid der vleesch- keuringswet 1919 (Staatsblad no. 524) 0,25. N. Jachtakten. Voor bet uitreiken van een jachtakte, in- gevolge artikel 5 der jachtwet 1923:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 7