l P I I Voetbalver, JERNEUZEN" Prijskamp met de Jaskaait, Burgerlijken Stand Bericht van Instel. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. JANNEKE MENSINK, Mevr. ADR. DE JONGE-DE VRIES, Voermanschap en Kolenzaak Voermans- en Kolenzaak ZONDAG a.s., 2 uur: TERNEUZEN3 en SASPUT 1 ZONDAG AANSTAANDE nog 25 jaren in dit ambt toewenschen, maar hij hoopt, dat bet den burgemeester in de Jaren die hem nog als zoodanig zullen ge- geven worden, niet aan wijsheid, moed en kracht van Boven zal mogen ontbreken en zijn bestuur zal kunnen strekken tot heil en zegen van deze gemeente. We beleven moeilijke tijden en omstandig- heden, en om het scheepje van Ter Neuzen door de zeer zware branding te helpen bren- gen zal veel stuurmanskunst vereischt wor den. Mocht het zijn, aldus eindigde spreker, dat wij nog eens mochten beleven betere om- standigheden. De VOORZITTER verklaart, dat het hem een voorrecht is, ook namens zijn familie dank te zeggen aan den geheelen raad voor de hem bit zijn jubild betoonde belangstelling. Ofschoon dien dag in verband met verschil- lende omstandigheden geen raadszitting is be- legd, wil hi) wel mededeelen, dat de wethou ders' en de gemeentesecretaris op waardige wiize den raad hebben vertegenwoordigd en hem en zijne familie goede wenschen hebben toegevoegd. Wanneer hy het voorrecht heeft gehad lets te kunnen doen, in het belang dezer gemeente, dan is dit ook vooral te danken aan de mede- werking van het dagelijksch bestuur en van den gemeenteraad. Er bestond in den verloo- oen tnd ook wel eens verschil van gevoelen, maar men heeft toch steeds getracht elkaar te vinden, om te werken voor de belangen der gemeente. Spreker hoopt, dat de wenschen van den heer De Jager mogen worden vervuld. Hij doet een beroep op de medewerking van de wethouders, den secretaris en den gemeente raad, opdat het zal kunnen gelukken gezamen- Ink den moeilijken tijd die men nu beleeft zoo door te komen, dat dit strekt in het belang der gemeente die alien lief is geworden en dat God zijn zegen op den arbeid zal willen doen rusten. Hjj dankt den raad voor de goede woorden die hem overgebracht en ook voor het stoffe- lijk aandenken dat hem daarbij werd overhan- digd, hetgeen lets is, dat hij persooalijk gaarne bezat en door hem brjzonder wordt gewaar- deerd. In het algemeen dankt hij den raad en de burgerij voor al hetgeen zij ter gelegen- hcid van zyn zilveren ambtsjubild deed. Hiema komt aan de orde: L Notulen. De notulen der vergadering van 26 October LL worden met algemeene stemmen vastge- Bteld zooals die in druk zijn verschenen. 2. Ingekomen stukken. a. Het adres van J. F. de Cooker, oud- directeur der gemeentelijke, tevens districts- arbeidsbeurs, waarin deze verzoekt een bij- slag op zijn pensioen, dat is vastgesteld op /573, over het tijdvak 1 Febr. '201 Juli '33, terw{jl hij ook voor dien tijd in dienst der gemeente was als ambtenaar bij het distribu- tiebedrijf en alzoo minstens 18 Vi jaar onaf- gebroken in gemeentedienst is geweest, dat in de vorige zitting in handen van burgemees ter en wethouders werd gesteld om bericht en raad. Burgemeester en wethouders defelen mede, dat hieromtrent bij hun college verschil van gevoelen bestaat. De voorzitter is voor mwii- Using <^e wethouder Scheele staat er geheel afwijz'end tegenover, terwijl de wethouder Geelhoedt zrjn standpunt nog niet definitief heeft bepaald. De VOORZITTER voegt hieraan toe, dat uit de mededeeling hlykt, dat de beantwoording van het verzoek bij burgemeester en wethou ders onbeslist is gebleven. Hij is van mee- ning, dat in verband met de omstandigheden waaronder de heer De Cooker den dienst der gemeente heeft verlaten, aanleidiag zijn om het verzoek in te willigen. Op grond van de moeilijke omstandigheden, waarin de gemeente thans financieel verkeert, wenscht hij voor te stellen het pensioen van 573 aaa te vullen tot 700 en alzoo van gemeentewege een bij- slag te geven van 127 's jaars. De heer DE JAGER vermeent, dat in deze naar recht en billijkheid moet worden gehan- deld en een bjjslag van 127 dient te worden gegeven. De belanghebbende is destijds ook in dienst der gemeente geweest als ambtenaar van het gemeentelijk distributiebedrijf en aan de omstandigheid dat de in dien dienst door- gebrachte jaren niet meer voor pensioen in aanmerking werden geaomen is voor een deel ook de schuld van het gemeentebestuur. In de laatste jaren is aan verschillende ambte- naren die den dienst der gemeente verlieten en wier pensioen geen voldoend bedrag voor levensonderhoud waarborgde een bijslag ge geven. Het thans voorgestelde bedrag van 127 is niet zoo hoog, zoodat hij daaraan zijn stem zal geven. De heer SCHEELE betoogt, dat men in het midden van den raad niet de gedachte moet vastleggen: het voorgestelde bedrag is niet zoo hoog, dat is onjuist, want het gaat over bet principe, en dat is de hoofdzaak. Iedere ambtenaar, ook de oudere, die zijn aangesteld, heeft naar de betrekking gesolliciteerd uit ge- heel vrijen wil, en kent de voorwaarden die daaraan verbonden zijn, dus ook, dat ze geen hoog bedrag aan pensioen meer kunnen be- reiken. Nu gaat het niet aan, dat ze dan later, als voor hun de tijd van weggaan gekomen is, bij den gemeenteraad om een toeslag op het him toekomend pensioen komen vragen. In- dien men daarop ingaat, schept men een pre cedent. De heer De Cooker was ruim 50 jaar, toen hij als directeur der arbeidsbeurs werd benoemd en die taak aanvaardde. Niemand omzer zegt spreker kon daar wat aan doen. De heer De Cooker was echter bekend met de regelen voor het pensioen gesteld en zou zich daar nu mede moeten tevreden stel len, nu we moeten vechten om het laatste dubbeltje voor instandhouding der gemeente- huishouding bij een te krijgen. De aanstellin- gen uit den distributietijd worden door het pensioensfonds niet erkend als diensttijd die aanspraak geeft op pensioen. Indien nu aan den heer De Cooker voor die jaren pensioen verleend wordt, waarom zouden dan ook de anderen die toen in dienst der gemeente ge weest zijn, als ze 65 jaar zijn geworden, niet by de gemeente om pensioen kunnen aanklop- pen? Ik moet emstig ontraden hiermede te beginnen. De heer COLSEN merkt op, dat de heer De Cooker in den oorlogstijd bij de gemeente in dienst is gekomen en van daar is overgegaan toy de arbeidsbeurs, zoodat dit een dienst is geweest zonder onderbreking. Hy vraagt, wat het bedrag van het pensioen zou zijn geweest, indien deze van af 1915 eea vaste aanstelling zou hebben gehad. De heer GEELHOEDT wil nader verklaren, waarom hy zijn standpunt nog niet had be paald. Het was voor hem een vraag, of de gemeente indertyd tegenover den heer De Cooker nalatig is geweest, door de jaren die hij v66r Februari 1920 in dieast der gemeente is geweest in te koopen. En indien zoowel de voorzitter als de heer Scheele van meening zijn, dat dit wel het geval is, dan meent ook spreker, dat er wel aanleiding is voor een ver- hooging van het pensioenbedrag van ge meentewege, aangezien de gemeente dan, door niet zooals voor anderen gedaan is, die dienst' jaren in te koopen, een tyd lang geld bespaard is, dat men anders wegens dien inkoop al kwijt zou zpn. Op grond daarvan is spreker geneigd zpn stem te geven aan het voorstel van den voorzitter, om het pensioen met een klein bedrag te verhoogen. Hp doet dat niet met plezier, maar er is van de zijde van de gemeente ook eenige schuld en daarom is het billpk. De heer DE JONGE wijst er op, dat, als men de geschiedenis van eenige jaren terug raad- pleegt, blijkt dat er meer menschen op leeftpd in gemeentedienst benoemd zijn, en dat, toen deze den dienst der gemeente verlietea en hun pensioen wat laag was, de gemeenteraad tel- kens zoo welwillend is geweest er van ge meentewege wat bij te doen. Hij herinnert aan den grafdelver 'Haak, de weduwe Tolhoek, de losse werkman De Lpser enz. De raad was toen unaniem van oordeel, dat er wat bij moest. Nu komt het hem voor, dat er geen bezwaar kan zijn dat ook in deze te doen, aangezien de heer De Cooker wel de laatste is, die onder deze categorie zal vallen, en in de toekomst worden geen oudere ambtenaren meer be noemd. Er wordt dus geen precedent gescha- pea, ten opzichte van anderen die bij de distri bute in dienst der gemeente zpn geweest. Hy zou zoo zeggen, dat het thans een zeer ge- ring bedrag is, dat wordt voorgesteld, en kan er zpn stem aan geven. De heer HAMELINK wenscht zijn stem over deze kwestie te motiveeren. Hij acht de positie waarin de heer De Cooker den dienst verliet niet dezelfde als die van den oud-keur- meester, de heer Klaaijssen, die in verband hiermede ook is aangehaald. Laatstgenoem- de moest den dienst verlaten wegens reorga- nisatie van den dienst. En wat de weduwe Tolhoek betreft, deze was nog gepensionneerd volgens de oude voorwaarden, die zeer ongun- stig waren. De Lijser kon niet in de pensioen- regeling worden opgenomen, omdat deze steeds in "lessen dienst werd gehouden, maar zou daar feitelijk in moeten opgeaomen zijn. Door zpn dienst steeds te onderbreken, ontging men die noodzaak. Met den heer De Cooker was het echter iets anders. Toen deze solliciteerde naar de betrekking van directeur der arbeidsbeurs, waren hem alle omstandigheden bekend, ook dat hy op zekeren leeftpd zou worden gepen sionneerd. Er kan dus naar sprekers meening geen aanspraak gemaakt worden op een by- slag op het pensioen vanwege de gemeente. Indien personen op leeftijd nog naar een be trekking solliciteeren, weten ze waaraan ze blootstaan. Dit is bp spreker zelf ook het ge val geweest, toen hij in 'a rpksdienst trad. Hij zou er echter nooit aan denken om, wan neer hij den dienst met pensioen zal moeten verlaten daarop een toelage te vragen. Hp heeft dat ook vooraf geweten. Hij kan vry- wel instemmen, met hetgeen de heer Scheele daaromtrent heeft gezegd, doch wil daaraan toevoegen, dat juist de omstandigheid dat hij v66r dien tpd de gemeente heeft gediend, voor hem een aanbeveling is geweest, om in de functie by de arbeidsbeurs te worden be noemd, en hy dus voor dien tyd vroeger in gemeentedienst doorgebracht door die benoe- ming al heel aardig werd beloond. Hij zal zich tegen het voorstel van den voorzitter verzette-Ti De VOORZITTER wil, naar aanleiding van het betoog van den heer Scheele er op wpzen, dat, indien men de lijst der gemeenteambte- naren voor zich neemt, blijkt, dat de heer De Cooker wel de laatste is, die ender deze om standigheden verkeert... De heer HAMELINK: Er zpn er nog. De VOORZITTER wil in de tweede plaats den heer Colsen beantwoorden, door de mede deeling, dat, als de jaren van den distributie tijd ook geteld waren, het pensioen ongeveer /800 zou bedragen. Er is geen kwestie van, dat er van de 4 ambtenaren die tijdens den distributietijd in dienst der gemeente waren ook nog anderen om pensioen zouden komen aankloppen, daar de overigen, de heeren Rijn- berg, Buurman en een loopjongen een af- scheidsfooi ad /25 hebben gekregen, en daar- mede was de gemeente van hen af. Die komen nooit voor pensioen in aanmerking, omdat zij hebben nagelaten de premie door te betalen, terwijl die van den heer De Cooker op grond van zpn diensttijd doorging. Spreker heeft daarom de vrijmoedigheid voor te stellen het pensioen wat te verhoogen, waarbij hij echter in verband met den tijd waarin wij leven geen hoog bedrag n-oemt en dit tot 127 wil be- palen. Het voorstel wordt verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, De Jager, De Jonge, Verlinde, De Bakker en Colsen; tegen stemmen de heeren Huijssen, Hamelink, Scheele, Van Aken, De Bruijn, Van Driel, Harte, Van Doeselaar en Van Cadsand. b. Het adres der bewoners van de Dijk- straat, om verbetering der bestrating, in de vorige vergadering om1 bericht en raad ge steld in handen van burgemeester en wethou ders, wordt, overeenkomstig hun voorstel, met algemeene "stemmen voor kennisgeving aan- genomen. c. Het raadsbesluit van 26 October 1933, tot aankoop van een perceeltje grond van P. W. de Feijter, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. De heer COLSEN vraagt, of nog op het adres van de bewoners der Dijkstraat wordt teruggekomen bp de begrooting. De VOORZITTER antwoordt toestemmend, waartegen uit den boezem der vergadering wordt aangevoerd, dat het adres onder den hamer is doorgegaan met het voorstel aan te nemen voor kennisgeving. De heer COLSEN kan zich daar toch niet by neerleggen. Hy zou gaarne zien, dat de 'be strating der Dijkstraat werd verbeterd. Hp wenscht daar geen koperslakkeien, maar vraagt, of de straatmaker die de gemeente in het werk heeft, daar niet eens op gezet kan worden om de steenen beter te leggen. Hy heeft bp naspeuren gezien dat er niet veel kapotte steenen in liggen. De VOORZITTER deelt mede, dat het niet de bedoeling van burgemeester en wethouders was, dat door de aanneming voor kennisge ving, dit adres van de baan zou zpn. Hun aandacht blpft hierop gevestigd. Wanneer straks moest blpken, dat herstelling mogelpk is, kan nagegaan worden wat kan geschieden. Doch wanneer de herstelling in zpn geheel moet gebeuren, zouden andere maatregelen dienen te worden getroffen. Jammer is het, dat de wethouder van publieke werken met de commissie van bijstand, deze zaak nog niet nader onder de oogen hebben kunnen zien, doch dit zal nader geschieden De heer DE BAKKER zou het toch zeker dringend noodig achten, dat de gevaarlijke op rit aan de Korte Kerkstraat in orde kwam. Ongelukken zullen niet uitblijven, te meer waar aan het eind van den oprit in de Dijkstraat dikwijls links en rechts karren worden neer- gezet. Hij heeft dit een tijd geleden ook al gezegd, maar er wordt blijkbaar geen notitie van genomen. Ook is er al eens gesproken over keien voor de verharding van den Koe- dpk. Hp zou in overweging willen geven de keien daarvoor uit de Dijkstraat te halen en daar een andere verharding aan te brengen. De VOORZITTER: U kunt als lid der com missie van bystand, in de vergadering dier commissie dit denkbeeld nader bepleiten. Een schrpven van gedeputeerde staten d. van Zeeland, d.d. 10 November 1933, houdende toezending van een ontwerp-besluit om daarover den gemeenteraad te hooren be- treffende een tijdelpke korting, ingaande 1 Januari 1934 voor het tijdvak van drie jaren op de jaarwedden van de burgemee3ters, secretarissen, ontvangers en wethouders, zulks met intrekking van de de vorige be3lui- tea: a. op de jaarlpksche bezoldiging, met uit- zondering van het bedrag, hetwelk aan kin- dertoelage wordt genoten, wordt eene korting toegepast van 12% b. onder jaarlpksche bezoldiging wordt ver- staan het bedrag, dat den ambtenaar volgens de jaarwedden-regeling toekomt zonder aftrek van het bedrag, vastgesteld voor het genot eener ambtswoning; c. het bedrag van de jaarlpksche korting wordt tot een geheelen gulden naar beneden afgerond; d. op de tpdelpke korting komt in minde- ring hetgeen op den ambtenaar wordt ver- haald ingevolge art. 86, 4e lid, der Fensioen- wet 1922, met dien verstande, dat, ingeval de pensioensgrondslagenhooger is(zpn) dan de jaarlpksche bezoldiging (en), de vermindering beperkt blpft tot het bedrag, dat zou zijn ver- haald, indien de pensioensgrondslag (en) gelijk was (waren) aan de jaarlpksche bezoldiging; e. geenerlei korting wordt toegepast op de jaarwedden van 66n honderd gulden en daar- beneden. Het bepaalde wordt van toepassing ver- klaard op de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, waarvan de vast- stelling is geschiedt bp besluit van 17 Februari 1922, No. 31/1, 3e afdeeling, goedgekeurd bp Koninklpk besluit van 12 April 1922, No. 23. De VOORZITTER zal disze circulaire ter sprake brengen by de behandeling der ge- meentebegrooting. e. Een missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 24 November 1933, waarbij de goedkeuring wordt bericht van de door den gemeenteraad by besluit van 26 October 1.1. vastgestelde bouwverordening. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een adres van de Algemeene Roomsch- Katholieke Ambbenarenvereeniging te 's-Gra- venhage, luidende als volgt: Naar aanleiding van de door Gedeputeerde Staten aan het College van Burgemeester en Wethouders toegezonden circulaire no. 247/2, 3de afd., o.m. betreffende een voorgestelde korting op de salarissen van burgemeesters en secretarissen, ontvangers en ambtenaren van den burgerlpken stand, veroorloven wij ons de vrijheid Uwen Raad met de onzerzijds gerezen bezwaren tegen vermeld voorstel in kennis te stellen. Allereerst doet het eigenaardig aan dat juist de salarissen van burgemeesters. secretarissen en ontvangers in Zeeland met een hooger kortingspercentage worden getroffen dan in de overige provincies, hoewel de bezoldiging van de betreffende functionnarissen in Zeeland de laagste is. Zeer laag zpn de bezoldigingen in de klei- nere gemeenten, zoodat bp invoering van de voorgestelde korting talrpke gemeente-secre- tarissen een salaris zullen ,,genieten", dat ligt beneden het huidige peil van de reeds sterk verlaagde loonen van verscheidene categorien van werklieden en arbeiders. De zeer belangrpke en steeds toenemende werkzaamheden, welke op alle secretarieen moeten worden verricht, vereischen een uit- gebreide kennis van het Staats-, Gemeente- en administratief recht, welke kennis schier dagelijks moet worden uitgebreid, wil men met de wijzigingen in den practijk gelpken tred houden. Daar de dagelijksche werkzaamheden vol- ledig beslag leggen op zijn diensttpd, zullen de vrye uren, welke overigens voor confe- renties in het belang der gemeentenaren dik wijls worden gebezigd voor studiedoelein- den moeten worden benut, hetgeen niet onbe- langrijke kosten met zich brengt. Voor de burgemeesters en ontvangers zyn soortgelpke motieven aan te halen. In aansluiting aan bovenstaande vooral wat de functionnarissen voor de kleinere ge meenten betreft dient rekening gehouden te worden met het feit, dat bp de laatste ver- hooging der salarissen, juist voor deze cate gorie van ambtenaren, bijna zonder uitzonde- ring hetzelfde salarispeil bleef gehandhaafd, Indien een salariskorting zou moeten wor den opgelegd, hetgeen wp ten sterkste be bwijfelen dan is in ieder geval een progres- sieve korting slechts te aanvaarden, in dien zin, dat den lager bezoldigden ambtenaren geen, of slechts eene zeer geringe korting wordt opgelegd, Ook de bestaande kindertoeslag is in verge- lijking met de in 7 provincies bestaande rege- lingen, ongunstig, daar eerst vanaf het derde kiad deze toeslag wordt verleend en alles wordt berekend naar het salaris, hetwelk in de hoofdbetrekking wordt genoten. De verge- lyking met de salarispositie in andere pro vincies valt hierdoor nog meer ten nadeele van de regeling, in Zeeland geldende, uit. Neemt men hierby nog in aanmerking, dat de levensstandiaard voor velen der betrokke- nen en niet het minst door de minder goede verkeersmiddelen zeer hoog is, dan zal ook Uw Raad tot de overtuiging geraken, dat het onderhavige voorstel van Gedeputeerde Staten te ver gaat. Gaarne vertrouwen wy, dat Uw Raad in het advies van Gedeputeerde Staten met boven staande overwegingen rekening zal houden. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een adres van J. L. Kerckhaert te Hulst, die daarin verzoekt hem vergunning te willen verleenen tot het plaatsen van een septictank in gemeentegrond op het parkeer- terrein, ten behoeve van de daar in aanbouw zpnde garage met bovenwoning, en deze te mogen aansluiten op het gemeente-hoofdriool. Burgemeester en wethouders stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen, onder ver schillende door hen bp het concept-besluit voorgestelde voorwaarden. De jaarlpksche retributie wordt daarby bepaald op f 2,50. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. h. Burgemeester en wethouders deelen aan den raad het volgende mede Bij raadsbesluit van 27 Juli 1932, goedge keurd door gedeputeerde statea van Zeeland bij hun besluit van den 5 Augustus 1932, on der nummer 64, eerste afdeeling, zijn aange- kocht van het waterschap Koegors c.a. te Axel, de perceelen, kadastraal bekend, ge meente Ter Neuzen in sectie G. Nos. 1100, 1103 en 1104. Zooals U bekend is, zijn deze gronden ge- deeltelijk noodig voor berging van vuil, ter- wpl een ander gedeelte bereids verkocht is aan den heer P. Kielman te Sluiskil. De overdracht dezer gronden heeft tot nu toe niet plaats gehad, omdat het polderbe- stuur eischt, dat in de op te maken akte wordt opgenomen, dat het onderhoud der van ge meentewege gegraven waterleiding en die loopende langs de perceelen kadastraal bekend gemeente Neuzen, sectie G. nos. 1313, 1312 en 1500, ter verzekering van eene voldoende af- watering, voor rekening van de gemeente wordt genomen. Uit dea aard der zaak bestaat tegen het onderhoud door de gemeente geen bezwaar cn daarom hebben wij ons daartoe bereid ver- klaard by ons schrpven d.d. 17 Mei 1933. Wanneer het polderbestuur ons zijne wen schen terzake had kenbaar gemaakt, voordat tot aankoop dezer gronden was besloten, dan zou de verplichtin-g welke de gemeente hierbp op zich neemt, zonder twyfel als vpfde voor- waarde in het betrekkelpk raadsbesluit zijn opgenomen. Nu dat niet het geval is geweest, hebben wij gemeend ons tegen de gevraagde opname te moetea verzettea, teneinde de groote ad- ministratieve romslomp, verbonden aan het wpzigen van Uw hierboven genoemd besluit en dit ter goedkeuring inzenden aan gedepu teerde staten, te voorkomen. Wp achtten ons verzet gemotiveerd, omdat het onderhoud daarvan niet in het minst af- hankelpk is. Op hun schriftelpke vraag toch of wy ge- negen waren het onderhoud voor rekening der gemeente te nemen, hebben wp bevestigend geantwoord en met deze schriftelpke bereid- verklaring had het polderbestuur naar onze meening zonder bezwaar genoegen kunnen nemen. Intusschen, het polderbestuur toont geen toegevende houding en daarom zien wij ons, teneinde eindeiyk eens tot afdoening dezer reeds eenige jaren loopende zaak te komen, genoodzaakt U voor te stellen in Uw eerst- volgende vergadering het volgende besluit te nemen De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit Zpn besluit van den 27 Juli 1932, goedge keurd door gedeputeerde staten van Zeeland bp hun besluit van den 5 Augustus 1932, onder no. 64, eerste afdeeling, tot aankoop van per ceelen grond van het waterschap Koegors c.a. te Axel, zoodanig te wpzigen, dat daarin on der 5 wordt opgenomen de volgende voor- waarde 5. het onderhoud van de in deze gronden van gemeentewege aangelegde waterleiding, alsmede van die, loopende langs de perceelen kadastraal bekend gemeente Neuzen, sectie G. nos. 1313, 1312 en 1500, komt voor reke ning van de gemeente Ter Neuzen. De heer DE BAKKER vraagt of hetgeen de gemeente volgens dit voorstel op zich neemt geen verstrekkende gevolgen kan hebben, in verband met den afvoer van water. De VOORZITTER antwoordt, dat, indien de gemeente behoorlpk hare verplichtingen tot het schoonmaken der waterleiding nakomt, verder van haar niets gevergd kan worden. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. i. Een adres van de N.V. Bataafsche Im- portmaatschappij te 's-Gravenhage, waarin deze herinnert, dat in 1924 door haar een ben- zinepompiQstallatie werd geplaatst bij het perceel van de firma Mannaert-Geers in de Axelschestraat, waarbp de aftapinrichting aan den rand van het trottoir werd opgesteld. Door de gemeente werden echter voor kort in bedoelde straat op ca. 2,50 M. uit den rand van het trottoir boompjes geplant, waardoor het laden van auto's aan bedoelde pomp ten zeerste wordt bemoeilpkt, hetgeen thans reed3 van invloed is op den verkoop. Teneinde dit bezwaar te ondervangen, zal adressante het zeer op prps stellen, indien de raad haar toe- stemming wil verleenen de pomp te verplaat- sen naar de boomenrij, zooals op de bp het adres overgelegde teekening is aangegeven. Burgemeester en wethouders stellen voor, de gevraagde vergunning te verleenen, onder de voorwaarden opgenomen in het overgelegde concept-besluit. O.m. zal de pomp vanaf zensondergang tot middemacht electrisch ver- licht moeten zpn. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd.) HENGSTDIJK. Geboorten. 10 Dec. Theodoras Johannes, z. van A. A. Hageman en van E. C. L. Pau- wels. 25 Dec. Richardus Franciscus, z. van Petrus Burggrave en van E. van Belle. Overlpden. 22 Dec. Leonardus van den Bulck, oud 78 j., echtg. van M. L. Kerckhaert. 30 Dec. Rosalia Roctus, oud 91 j., wed. van J. F. de Lavoir. Voor Sluiskil: 10 Jan. Zweedsch s.s. BUR, 1096 ledig, London. Van Sluiskil: 10 Jan. Eng. s.s. CHEL- WOOD, 1563, ledig, Tyne. Van GentTer Neuzen: 10 Jan. Eng. s.s. PTARMIGAN, 204, stukg., London. Voor Gent: 10 Jan. Noorsch s.s. ASTU- RIAS, 1094, pyriet, Huelva; Eng. ss.. OIL- PIONEER, 3419, benzine, Batoem; Noorsch s.s. TAKSTAAS, 1105, ledig, London; Duitsch s.s. LORENZ L. M. RUSS, 882, ledig, R'dam. 11 Jan. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pek- kolen, Goole; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Duitsch s.s. BORDSEE, 522, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, steen, Immingham; Finsch s.s. SAINT STE PHEN, 2889, pyriet, Port-Said; Eng. s.s. RAL- LUS, 920, stukg., Antwerpen. Van Gent: 10 Jan. Finsch s.s. HELSIN KI, 1119, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. GWENT- LAND, 1090, yzer, Newport; Finsch s.s. VERNA H., 796, cokes, Dantzig; Duitsch s.s. RHEINLAND, 1517, led., Nordenham; Duitsch s.s. OSTPREUSEN, 1790, ledig, Nordenham; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Zweedsch s.s. PORTOS, 1071, cokes, Sundval; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Middles- borough; Finsch s.s. HOGLAND, 2590, ledig, R'dam; Deensch s.s. THYRA, 493, kunstmest, Castleton; Duitsch s.s. WACHTEL, 554, stukg., Riga; Fransch s.s. SAINT PAL ATS. 1263, kolen, Dakar. 11 Jan. Noorsch s.s. ANDERS, 733, ledig, Tyne; Lett. s.s. EVERENE, 1064, ledig, Leith; Duitsch s.s. WERRA, 362, ledig, Brussel; Belg. s.s. LAURENT MEEUS, 3479, ledig, Batoem; Deensch s.s. DANHILD, 815, ledig, Zeebragge; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Tyne. Amsterdam, 12 Jan. 1934. Bieden. Laten. Engelsch 8,10 8,13 Duitsch 58,50 59,10 Fransch 9,70 9,80 Belgisch 6,90 6,95 Ondeitrouwd L. OPPENEER EN E. W1SSE. Ter Neuzen, 11 Januari 1934. Kerkhoflaan 15. Donze-Visserstraat 33 Huwelijks/oltrekking D.V. 24 Jan. 1934. Kerkelijke Inzegening door den WelEerw. Heer Ds Verhage van Middeiburg, 's nam. 3 uur. Op Maandag 15 Januari a s., hoopt onze geliefdeGrootmoeder, (echtg. van A. C. den Beer), te Zaamslag, Rozemarijnstraat, haar 80e geboortedag te her- denken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Klelnkinderen, A. C. DEN BEER. J. DEN BEER—HOOOSTRATE. COR. Wormer (N.-H.), Knollendammerstraat 80. Voor de overgroote deel- neming in het voor ons zoo onvergetelijke verlies onzer geiiefde Echtgenoote, Dochter en Zuster, betuigen wij onzen oprechten dank. Ter Neuzen J. DE JONOE. L. J. DE VRIES—Geelhoedt. Winschoten E. DE JONGE-De VRIES. Ter Neuzen: J0H. DE VRIES—van der Graaf. Den Haag: J. KAMPS—De Jonge. De door den EdelAcht- baren heer Rechter-Commis- saris in het faillissement van MACHIEL VROEGOP, handelaar in Uien.wonende te TER NEUZEN, goedgekeurde uitdee- lingslijst, is op heden door ondergetee- kende gedeponeerd ter Griffi6n der Arrondissements-Rechtbank te Middei burg en van het Kantongerecht te Ter Neuzen om daar gedurende tien dagen ter kostelooze inzage te liggen van de schuldeischers. De Curator, Mr W. K. H. DIELEMAN. Middeiburg <S Ter Neuzen, 12 Jan. 1934. Pinda Oublies Anijsjujubes Pepermunttoffee Winterbrokken Likeurboonen Bitterkoekjes 20 ct. 23 ct. Weespermoppen Paleisbanket Amandelbrood F rou-F rouwafels Turksche blokjes Choc. Kattetongcn Ondergeteskende maakt het geachte publiek van Zaamslag en Omstreken bekend, dat hij zijn heeft overgedaan aan C. JANSEN, Riemensstraat A 193, Zaamslag. Dankende voor het genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste aan. A. GEELHOEDT. Zaamslag, 12 Januari 1934. Verwijzende naar boven- staande advertentie maak ile het geachte publiek van Zaamslag 80 Omstreken bekend, de van A. GEELHOEDT te hebben over- genomen en beveel mij beleefd in iedere gunst aan, hopende door een prompte en nette bediening het vertrouwen waardig te maken. C. JANSEN, Riemensstraat 193, Zaamslag. Zaamslag, 12 Januari 1934. Het nieuw gebouwde HOFJE te Philippine, Posthoom, geveild ten ver- zoeke van dhr. G. A. MATTHEEUWS, is ingesteld op /2200,— Toewijzing: Maandag 15 Jan. 1934, nam. 2 uur, in hotel Wiskerke te Philippine. Notaris FANOY. Competitie le Klasse Z.V.B. ENTREE: 15 cent. Kinderen 5 cent. BEGIN ZES UUR bij GIDEON v. d. BERGE, Dijkstraat. Cafd .Wilhelmina".

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 7