EEN BOND TEGEN DE RQSHARIGE VROUWEN. MISLUKTE TRUC VAN EEN VERLIEFDEN JONGELING. ?ek nog twee dooden kunnen bergen. Zij kon- den echter niet worden herkend. Het opruimingswerk boven den grond vor- dert snel. De ingestorte transportscbacht is gebeel blootgelegd, doch alle werk onder den grond kan slechts van edn enkel punt uit ge- scbieden, van den bodem uit der liftschacht. De andere toegangen moesten alle worden dicbtgemetseld. De stemming in bet district geeft aanlei- ding tot bezorgdbeid. De bevolking begint in beweging te komen, daar de ramp voor een belangrijk deel aan misplaatste bezuinigings- maatregelen wordt toegeschreven. Sterke af- deelingen gendarmerie zijn dan ook te Dux samengetrokken, terwijl de controlemaatrege- len om op bet terrein te komen, zijn ver- scherpt. TACTLOOZE POLITIEBEAMBTEN. Te Londen zijn volgens de Engelscbe bladen politiebeambten op tactlooze wijze opgetreden tegen vijf schooljongens, die zicb badden schuldig gemaakt aan inbraak in en diefstal van een aantal voorwerpen uit een gebouwtje van padvindsters. Een der jongens heeft er- over geklaagd dat een der politiebeambten op bet politiebureau pogingen deed om de jon gens te intimideeren, o.a. door een strop aan een gaspijp te bevestigen en dezen strop om den nek van den klager te bevestigen. Hij zeide dat bij de jongens alien zou opbangen. Een andere jongen verklaarde, dat een politie- beambte de jongens tegen den muur plaatste en zeide: „Jullie worden allemaal doodgescho- ten" en daarby een geweer op ben ricbtte. Ook zou deze beambte gezegd bebben dat de jongens om drie uur 's morgens uit bun bed gebaald zouden worden om te worden doodge- schoten en dat zij maar vast bun gebed moes ten doen. Dord Frencbard, de pobtie-commissaris, stelt tegen den politiebeambten in kwestie een on- derzoek in. Indien de bescbuldigingen juist blijken, zullen de beambten voor een raad van discipline worden getrokken. SCHRIJNEND. In de Londenscbe couranten staat een schrij- nend geval vermeld. Zekere Baker, te Ilford, was wegens belastingschuld gegijzeld. De man was werkloos, met zijn financien acbter- op en er waren twee jonge kinderen (4 en 2 jaar) en een derde op de komst. De arrestatie was gescbied op Boxing Day, een feestdag (de eerste werkdag na Kerst.mis; er worden dan fooien en presentjes gegeven). Terwijl de man gevangen zat stierven de kinderen van ondervoeding en bet nuttigen van on- deugdelijke viscb. Na daarvan te bebben ge- geten waren de kinderen ziek geworden en in bet bospitaal bezweken. De vader werd op bet laatste moment vrijgelaten. De directeur van de gevangenis, waar Baker was opgeslo- ten, was zoo met het geval begaan, dat bij zelf de acbterstallige belastingscbuld van dezen betaalde. De gevangenneming van Baker was gescbied terwijl de kinderen al in levensgevaar verkeerden. De vader was te laat gekomen; de kinderen waren al gestor- ven toen hij zicb in bet ziekehhuis aanmeldde. De gerechtelij-ke lijkscbouwer, die de doods- oorzaak van de kinderen moest vaststellen, verklaarde dat z.i. degenen, die de arrestatie van Baker badden gelast en uitgevoerd, waren tekortgescboten in naastenliefde. Boxing Day was bovendien een weinig geschikte dag voor zoo'n gevangenneming. DOOR SNEEUW GE-ISOLEERD DORP BEVRIJD. Uit Nice wordt gemeld, dat bet Fransche Alpendorp Breil gedurende eenige dagen door een lawine gebeel van de buitenwereld was afgesneden. Tengevolge van de groote sneeuw-massa's konden noch de dorpstbewo- ners, noch de in het dorp aanwezige toeris- ten, contact met de buitenwereld krijgen, ter wijl de levensmiddelen-voorraad in bet dorp snel afnam. Tbans zijn Fransche Alpenjagers erin geslaagd den weg naar Breil vrij te ma- ken en op ski's konden zij het dorp uit zijn isolement verlossen. EEN MOORDENAAfi GEEFT ZICHZELF AAN. De door de politie te Stettin gezochte Rein- bard Rothemberg, die verdacht wordt zijn 70- jarige moeder en baar 60-jarige zuster te beb ben vermoord en beroofd beeft zich te Bres- lau bij de politie aangemeld en is in het buis van bewaring opgesloten. EEN KERKBOUYVER. Te Rethscar West, een dorp in Victoria, beeft een 78-jarige metselaar, gebeel alleen een kerk voor de Methodisten gebouwd. De man heeft aan deze kerk meer dan 20 jaar gebouwd, docb zijn getzondheid beeft er niet onder geleden en hij is zelfs dikker ge worden. OVERSTROOM1NG BIJ COLMAR. Reuter meldt uit Parijs aan de N. R. Crt.: In de nabijbeid van Orbey in den Elzas ten western van Colmar is in een hydro- electrische centrale een emstig ongeluk ge- beurd. Door bet breken van een dam is de geheele omgeving cnder water gezet. Het dorp Orbey wordt eveneens door bet water bedreigd. De brandweer en bet gami- zoen van Oolmar zijn op de plek des onheils aanweizig om hulp te verleenen en te trach- ten zoo spoedig mogelijk de schade te ber- stellen. Het juiste aantal slacbtoffers is nog niet bekend. De centrale is gelegen tusschen bet z.g. witte en bet zwarte meer. Het laatste meer is ongeveer 100 meter hooger gelegen. Vrijdagnacht is de dam in het verbindings- kanaal tusschen beide meeren doorgebroken en in korten trjd was de centrale volkomen onder water gezet. Een nader Reuterbericht meldt, dat het aantal dooden negen bedraagt en dat men vreest voor overstrooming van bet zwarte meer, zoodat de omvang van deze ramp nog niet te overzien is. Nader wordt gemeld, dat negen menschen zijn verdronken, o.w. de directeur en de hoofd- ingonieur van de kracbtcentrale. Slecbts twee arbeiders konden op bet laatste oogenblik worden gered. Daar er gevaar bestaat, dat de watermassa's de in bet dal gelegen boer- derijen evenens bereikea, heeft de prefect de onmiddellijke ontruiming gelast. Niettegen- staande den spoed dien men bij de hulpwerk- zaamheden betracht, vreest men, dat de dijken bet niet zullen houden. De werkzaambeden van de militairen en brandweer worden door de sneeuw bemoeilijkt, welke een meter hoog ligt. De door de overstrooming veroorzaakte schade moet millioenen bedragen. De lijken der verongelukten heeft men tot nu toe nog niet kunnen vinden. Het zijn drie Franschen, drie Zwitsers en drie Italianen. Het dak van de krachtcentrale is ingedrukt en het geheele gebouw staat onder water. De beide arbeiders, die zicb in veiligbeid j konden brengen, hehben bij deze gelegehheid j ook de moeder van een verongelukten arbei- j der gered. De vrouw was den dag te voren voor bet bezoek van baar zoon aangekomen en sliep op de bovenste verdieping van de kracbtcentrale. Door den sterken mist is het nog niet mo gelijk de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. SCHEEPSAVONTUUR. De vorige week is te Sydney de schoener Isobel binnengevallen, na een avontuurlijke reis van Grimsby (Lincolnshire), welke her- innert aan de tijden van de zeeroovers. Het 65 jaar oude schip was gekocbt door een Londenscben tandarts, dr. Weeks, die bet scbip luxueus inrichtte, een bemanning aan- monsterde en met zijn vrouiw naar Sidney vertrok. In den Stillen Oceaan kreeg bet echtpaar last met de bemanning betgeen zoo erg werd, dat mevrouw Weeks de gewoonte aannam een revolver in den gordel te dragen, Steeds vreesde zij, dat de bemanning zich meester zou maken van de Isabel. Dr. Weeks keerde terug naar Balboa in Panama, waar hij de bemanning aan land zette en een groep Amerikaansche avontuurzoekers in bun plaats aanmonsterde. Mevrouw Weeks durfde evenwel niet meer met de Isobel mede en ging met baar twee kinderen met een stoomschip naar Sidney. EEN INKTVISCH VAN 7 METER EN HET NET. De bemanning van een haringlogger, welke te St. Johns (Newfoundland) tbuis hoort, heeft een inktvisch van ruim 7 meter lengte gevan gen, welke meer dan 250 kilo weegt. Het dier had zich in een van de haring- netten verstrikt, docb eerst na een verwoeden strijd gelukte het dit monster aan boord te brengen en te dooden. Thans beeft men de bemanning van dezen logger aangespoord op jacht te gaan naar den 25 meter langen zeeslang, welke nabrj Britsch Columbie gezien moet zijn. DE KCWE AAN DE GRENS. In bet dorp Sachrang aan de Beiersch-Oos- tenrijksche grens was een koe op een geheim- zinnige manier ziek geworden. De boer wist tenslotte alleen geen raad meer en besloot den dicbtsbij wonenden veearts om raad te vragen, die jammer genoeg aan den anderen kant van de grens, in Tirol woonde. Deze grens is nu echter, zooals bekend, versperd en ook voor koeien niet te overschrijden. De verstandige boer echter liet zicb door dit kleinigheidje niet afschrikken. Hij bestelde den Tiroler veearts telefonisch aan de grens en verscheen zelf met de patiente aan den Beierscben kant. Het dier werd precies op de grenslijn gezet, en de dierenarts began zijn werk. De grenswacbters van beide kanten ge- bruikten de gelegehheid weliswaar voor heet- gebakerde politieke uiteenzettingen. De koe echter stak haar tong uit voor den veearts en... werd beter. DE GEVOLGEN VAN TE WEINIG REIGEN. Reeds gedurende een periode van negen maanden is er in groote deelen van Groot- Brittannie weinig regen gevallen. Het water staat overal in de rivieren zeer laag en som- mige beekjes zijn zelfs gebeel opgedroogd. Het gevolg hiervan is dat men op vele plaatsen bet ongemak daarvan ondervindt en dat er zelfs bezorgdbeid bestaat. In de groote plaat sen heeft men nog geen last van de droogte, maar in eenige kleine steden heeft men tocb de watervoorziening moeten beperken, terwijl in eenige landelijke streken, in het bizonder in hooggelegen dorpen een moeilijken situatie is ontstaan. Zelfs in het meren-district en in Wales wordt de droogte emstig gevoeld. De rivier Axe beeft bet laagste peil behaald, dat men ooit heeft waargenomen. Oudheidkim- digen hopen, dat zij spelonken bij de rivieren zullen kunnen binnengaan, nog nimmer door beschaafde menschen betreden. Een der holen waarop men het oog beeft was ongeveer 3000 jaren geleden foewoond door een stam, welks pottenbakkerskunst is bekend geworden en waarvan oudheidkundigen de gewoonten heb- ben kunnen vaststellen. AANSLAG MET PAPIEREN BOMMEN. Naar uit Ried in den Ixm-kreis (Opper- Oostenrijk) gemeld wordt, is aldaar op het huis van ingenieur Otto Paul een aanslag ge- pleegd met papieren bommen. De explosie was zeer hevig, 21 vensterruiten werden ver- nield. Talrijke personen zijn, verdacht van medeplichtigbeid, gearresteerd. In de omgeving van Linz a. d. Donau zijn op heuvels talrijke hakenkruisen in brand ge- stoken. In verband met deze betoogingen zijn in totaal 200 personen gearresteerd. „WELKOM THUIS". Het gebeurde na de Kerstdagen en Nieuw- jaar in een woning aan de Adrianalaan te Schiebroek, schrijft de N. R. Crt. De familie K., bestaande uit man, vrouw en eenige kinderen, waren voor de viering van de feestdagen naar Duitschland vertrokken. De zorg voor het huis en voor den achterblijven- den hond werd overgelaten aan de 20jarige Duitsche dienstbode J. J. M., die reeds eenigen tijd bij deze familie in betrekking was. De familie durfde het wel aan, omdat zij in de meening verkeerde, dat het meisje niet verloofd was en steeds goed voor de huishou- ding bleek te zorgen. Alles is echter adders uitgekomen dan de familie zich had voorgesteld. De familie had enkele dagen tevoren geschreven wanneer zij thuis zouden komen, doch daarin was ver- andering gekomen, zoodat ze een dag eerder te Schiebroek arriveerden. Toen men met den auto voor de woning verscheen, zag men reeds van buiten, dat het gansche buis baadde in een zee van licht. Het scheen binnen vroolijk toe te gaan. Men pakte de voordeur en zag wat er gaande was. Alle vloerkleeden in voor- en achterkamer waren opgerold. De dienstbode deed met een „ver- loofde", waaraan zij reeds eenige maanden kennis had, op de tonen van de radio een lus- tig dansje. Het geheele buis lag overhoop en het bleek dat de wijnkelder van den heer K. flink was aangesproken. Het eerste dat de heer K. bij zijn thuiskomst deed, was den „verloofde" van zijn dienst bode de deur uit te zetten. Ook het meisje werd geducht onder handen genomen, zij het dan niet letterlijk. De sigaren van den heer des huizes bleken behoorlijk te zijn aangesproken. De leeftocht, die voor de dienstbode in huis was, was zoo goed als opgeteerd. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de „verloofde" van het meisje, die zonder werk was, gedurende de afwezigheid van de familie zijn intrek had genomen en aldaar had gesla- pen in het echtelijk bed. Het was na het bekend worden van dit geval een heele constematie in en om de woning. Het bleek, dat de hond, die aan de zorgen j van het rheisje was toevertrouwd, was wegge- loopen. De dienstbdoe is inmiddels vertrokken. BAATZUCHTIGE LIEFDE. Op een der donkere avonden, welke deze ttjd hrengt, hep een paartje door het donkere Museumpark te Rotterdam. De bij en de zij hielden elkaar stevig omstrengeld en onder het gaan speurden zij rond naar de duisterste plekjes in bet park. En toen zij daar kwamen, bleven zij staan. Voorzicbtig maakte hij zich los uit haar omarming en verrukt sloot zij de oogen, spitste zij de lippen en wachtte zij op den kus die de eerste zou zijn, welken hij zich zou vermeten baar te geven, want zrj kenden elkaar nog pas kort. Z6<5 kort kenden zij elkaar, dat zrj niet eens precies wist, wie hij was. Maar wat geeft de liefde om naam, adres, leeftijd, beroep, familie, maatschappe- lijke omstandigbeden Cupido's pijl bad haar recbt in het hart getroffen en zoo stond zij dan blrj-blozend en kus-bereid, aldus de N. R. Crt. Maar de hij scheen te talmen. Ontbrak het hem op het laatste oogenblik aan de noodige courage, dacht hij aan de vele consequenties, welke deze eerste zoen tot gevolgen zou kun nen hebben? Zij overwon haar maagdelijke schroomval- ligheid en wilde hem een por in de zij geven, ten teeken, dat de vesting den stormaanval verwachtte... Helaas! Zij porde in het ijle. Verbaasd sloeg zij haar oogen op. Zij stond alleen. Eenzaam en verlaten op het donkerste plekje van het donkerste laantje van het don kere park op dien donkeren avond. Maar nog ddepere duistemis daalde over haar gemoed. Tranen welden in haar oogen en zij wilde haar taschje nemen, om naar haar zakdoek te grypen. En toen schoot het haar te binnen, dat de hij tevoren galant had aangeboden, haar taschje te dragen en dat hij had verzuimd haar dit kleinood terug te geven en toen ook werd het waarom der dingen haar duidelijk. Met een kloek gebaar wierp zij het hoofd fier in den nek en met Snellen pas trippelde zrj naar het dichtsbijzijnde politiebureau. Schrandere speurders zoeken thans ambts- halve naar den galant en het taschje. Het meisje heeft verklaard, op de prompte terug- bezorging van den eerste meSr prijs te stel len, dan op het terugvinden van het taschje met inhoud. Zoo zijn de vrouwen. EEN MOORD. Douglas Sheridan, een welgesteld New Yorksch koopman, is door de politie dood in zijn woning aangetroffen. Zijn schedel was door hamerslagen verpletterd, terwijl zijn lichaam met brandwonden was overdekt. Men beweert, dat Sheridan door vrouwen die bij hem op bezoek waren, is vermoord. KOPPENSNELLERS OP NIEUYV-GUINEA. Een Papoeastam uit het Mappi-gebied heeft zoo wordt uit Amboina gemeld ,een sneltocht gehouden naar het Djair-gebied nabij Digoel. Zij doodden vijf Djair-Papoea's. Een brigade militairen onder commando van luitenant Schollen, vergezeld van den gezaghebber Van der Groot, is op 26 December uit Digoel naar Mappi vertrokken en trof 27 December de ge- raamten der gesnelden aan. De patrouille be- reikte op 28 December de kampong in het Mappi-gebied waar ruim 100 mannen een snel- feest vierden. De patrouille overviel de kam pong en werd van ddchtbij met prjlen bestookt, waarop met geweervuur werd geantwoord. Hierbij werden twee mannen gedood terwijl een vrouw door een verdwaalden kogel doodelrjk werd getroffen. Het aantal gewonde Mappiers is onbekend. Gevangenen zijn niet gemaakt. De patrouille heeft geen gewonden. Bij huis- zoekitig werd een pas gesneld hoofd aange troffen, dat door de Djairgidsen werd herkend. De gevluchte Mappiers bleven uit de verte pijlen op de patrouille afschieten, doch we gens den grooten afstand werd geen der deel- nemers aan die patrouille getroffen. MOORDENAAR SCHRIJFT EEN BRIEF. De laatste vrjf jaren zijn in Frankrijk drie Engelsche dames vermoord, zonder dat men een van de daders heeft kunnen opsporen. Het laatste slachtoffer dat vermoord werd, was mevr. Dora Hunt, een dame van 59 jaar, die te Cannes woonde. Op 23 November 1933 werd zij in haar kamer in een hotel te Cannes doo'd gevonden. Ook in dit geval was de pleger van den aanslag onvindbaar, alhoewel de knapste detective van het corps van Marseille, inspec- teur Ren6 Guibal, zich met de zaak bemoeide. Deze dagen heeft de politie een brief ontvan- gen uit Bordeaux, waarin de moordenaar aan de politie nauwkeurig de situatie beschrijft, waaronder hij mevrouw Hunt vermoord heeft. Een gedeelte van den brief luidt als volgt: Ik verstopte mij onder het bed en wachtte op een gelegehheid om de juweelen van mevrouw Hunt te stelen. Om negen uur kwam een ka- mermeisje het bed gereed maken. Toen ik wat later onder het bed vandaan kroop, werd me vrouw Hunt wakker. Ik sloeg haar met mijn revolver op het hoofd, waardoor een schot afging. De kogel vloog in de matras. De politie neemt aan, dat deze brief authen- tiek is, daar inderdaad op dien bewusten avond het kamermeisje om negen uur het bed heeft gereed gemaakt en er eveneens een kogel in de matras van het ledikant is ge vonden. De Fransche detectivedienst is tot nu toe wel bijzonder ongelukkig geweest met deze drie gevallen, de zaak van mevrouw Wilson, die in 1928 in le Touquet werd vermoord, de affaire van Olive Bransen, de dame die in 1929 bij Avignon doodgeschoten werd en de zaak van mevrouw Hunt, gevallen van misdaad, die nooit opgehelderd werden. Over het algemeen ziet de Fransche recherche in dezen merkwaar- digen brief een lichtpunt en hoopt het mate- riaal voor een bewijs bijeen te krijgen, om ten- minste deze geheimzinnige misdaad tot op- heldering te brengen. In Amerika is een bond van bruine en blon de vrouwen gevormd tegen de rosharige vrouw, onder voorwendsel dat deze een groot gevaar zijn voor de menschheid in het alge meen en voor den man in 't bijzonder. Onder de rosharige vrouwen, is het dat men het het meeste aantal fatale vrouwen vindt, de „vamps". Het schijnt dat Judith, Sapho, Ma- nen rosse vrouwen waren. Het is nog niet bekend, welke middelen die bond zal gebruiken. Maar het openbare gezag heeft nog niet de gevraagde vergunning ver- leend, waarschijnlijk van oordeel zijnde, en terecht, dat de leden van den bond lijden aan vervolgingswaanzin en veel gevaarlijker zijn dan hun rosharige zusters. OP CYPRUS IS DE GEVANGENIS IDEAAL. De gevangenissen van Cyprus zijn vol met gevangenen die him straf hebben uitgezeten, doch weigerden ontslagen te worden. Zij hebben verklaard, het comfortable gevangenisleven niet te willen ruilen tegen een armoedig en ellendig bestaan in de dorpen. Voor hen is de gevangenis een hemel van weelde en comfort. Als zij in de gevangenis zijn, ontvangen zij een vast loon, zoodat zij na twaalf jaar een som van bijna 400 gulden hebL ben gespaard, hetgeen voor een landarbeider oiet mogelijk is. Een der gevangenen die toch tegen zijn wil uit de gevangenis werd ontsla gen, verbraste eerst zijn in de gevangenis ver- diende geld en stal vervolgens een fiets om zoodoende opnieuw tot gevangenisstraf te worden veroordeeld. EEN BUNZING, DIE KIKYORSCHEN HAMSTERDE. Bij Neumiinster vonden wandelaars het spoor van een bunzing, dat uitliep in een konjj- nenhol. Onder deskundige leiding van een houtvester werd het hoi uitgegraven en de bunzing, die in de buurt nog al wat schade had aangericht, gevangen en gedood. Bij on derzoek van het hoi, waarin de bunzing reeds geruimen tjjd leefde, vond men een soort voor- raadkamer waarin elf kikvorschen onder mos bleken te zijn verstopt, en waarvan de meesten nog in leven waren. De bunzing had de kik vorschen het hoi in gesleept en de achter- pooten doorgebeten, zoodat de dieren niet konden ontsnappen. DE REISKOETS VAN NAPOLEON I. Nadat eerst onlangs de hoed en de ridder- orden van Napoleon I in het bezit van het Berlijnsche ,,Zeughaus" waren teruggekeerd, is thans de in den slag by Belle Alliance buit- gemaakte reiskoets van den Keizer in brulk- leen aan dit militaire museum afgestaan door prins von Blticher, die het rijtuig van zijn be- roemden naamgenoot had geerfd. Men kan in het „Zeughaus" thans ook behalve hoed en ridderorden nog een aantal andere voorwer pen zien, welke aan Napoleon hebben toebe- hoord en welke men na den slag in geheime vakken van het rijtuig heeft gevonden, zooals een acten-tasch van den keizer met monogram, zijn horloge, stukken van zijn kostbaar tafel- zilver, boeken, een zakdoek, enz. Ook brie- ven van Bliicher en rapporten uit 't Geheime Staatsarchief zijn voor de gelegehheid in het ,,Zeughaus" ten toon gesteld. VERDWENEN PINGUINS. In de afgeloopen drie jaar is de guano-pro- ductie der onder toezicht van de Zuid-Afri- kaansche regeering staande guano-eilanden met 25 verminderd, terwijl ook de voor- uitzichten ongunstig zijn. De vermindering is te wijten aan het feit, dat de op de guano- eilanden levende vogels het eiland verlaten, terwijl de vroeger op het eiland levende pin- guins geheel verdwenen zijn. De met het toe zicht op de eilanden belaste ambtenaar spreekt in zijn jaarlyksch rapport het veirmoeden uit, dat het verdwijnen der pinguins verband houdt met het verdwijnen van bepaalde vischsoor- ten uit de wateren rondom de vogel-eilanden en hij bepleit een wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken. DUIZENDEN KRAAIEN OM HET LEVEN GEKOMEN. In Doretshire ten Noorden van Dorchester heeft men in een omtrek van 30 K.M. duizen- den kraaien dood gevonden. Men koestert de verdenking, dat een boer, die de vogels scha- delijk voor zijn gewassen achtte, arsenicum op zijn grond heeft gestrooid. Er wordt een officieel onderzoek naar de oorzaak ingesteld. SLACHTOFFERS VAN IJZEL. Twee politie-beambten te Breslau hadden met een auto een toertje ondemomen. Door- dat er ijzel op de straten was, sloeg de auto over den kop. De twee politie-beambten werden gedood, de bestuurder levensgevaar- lijk gewond. PADDENSTOELVERGIFTIGIN G. Het dagblad Taricar meldt, dat by bet dorpje Las Moscas bij Tarifa 4 wandelaars, en wel 3 Duitschers en een Tsjech dood langs den weg zijn gevonden. Het schijnt dat zy onderweg paddenstoelen hebben verzameld en gegeten, en dat daar eenige zwaar ver- giftige soorten by waren. TWEE RIVIEREN VEIMHFTIGD. De beide rivieren Lys en Baurre in Noord- Frankrijk zijn door obbekende daders vergif- tigd. Men zag duizenden visschen dood aan de oppervlakte van het water drijven. Het onderzoek van de politie is tot nu toe zonder resultaat gebleven. GEVANGENEN ONTVLUCHT. Op de terreinen van de staatsgevangenis van Alabama te Montgomery, waar gediti- neerden worden te werk gesteld in den tuin, hebben 26 gevangenen hun bewakers over- mand en ontwapend, waarna zy de vlucht namen, een bewaker is gedood, een andere bewaker werd zwaar gewond. COMMUNIST TER DOOD VEROORDEELD. De speciale rechtbank te Hamburg heeft den 21-jarigen communistischen bouwarbei- der Lindau, die beschuldigd werd van moord op den politiemeester Periske op 27 Aug. 1931, ter dood veroordeeld, 2 andere verdachten zijn veroordeeld tot 4 jaar tuchthuisstraf en 5 jaar eerverlies. TWEE OVERVALLEN OF S.A.-MANNEN. Te Gelsenkirchen is in den oudejaarsnacht een overval gepleegd op S.A.-mannen. Een hunner kreeg een schot in den bovenarm. Vier personen werden gearresteerd. Voor een caf6 in Rotthausen werden in denzelfden nacht twee S.A.-mannen met stokken afgeranseld. Ook in verband hiermede werden 4 personen gearresteerd. VIJF OLIFANTEN LEVEND VERBRAND. Vorige week is een zware brand uitgebro- ken in den dierentuin van Vincennes, in de stallen van de olifanten. Tengevolge van oververhitting van een groote potkachel, vat- ten de wanden vlam. Het vuur greep snel om zich been en bereikte weldra vyf van de dikhuiden, die dol van pijn de kettingen waar- mede zij aan den cementen vloer waren be- vestigd, trachten los te rukken, echter tever- geefs. Geruimen tyd hoorden de bewoners van de villa's aan het Bois de Vincennes het smar- telijk gebrul van de olifanten, tot deze door den rook verstikt, ineenzegen. Toen de brand weer het vuur meester was, waren de vijf oli fanten, pracht-exemplaren uit Afrika, nog slechts een verkoolde massa. De dieren waren de trots van de „Zoo" en hebben, vooral tijdens de koloniale tentoonstelling te Vincen nes in 1931, tienduizenden vriendjes gemaakt onder de Parijsche jeugd. DE LIEFDESMETER Dr. Alex Cammon, een Engelsche genees- heer, heeft een machine uitgevonden, welke den even welluidenden als korten naam psy- chostetohyrtographmeganometer zal dragen. Hij beweert, dat deze machine nevens andere prachtige eigenschappen kan vaststellen, of twee menschen op elkaar verliefd zijn. Het machinetje moet op de fijnste menschelyke zielsontroeringen reageeren en zelfs de vesr- borgenste gedachten verraden. Dr. Cammon is overtuigd, dat hij door den psyehograaf in staat zal zijn onfeilbare psychologische diagnosen te stellen. Het apparaat reageert op de hartslagen van den patient, waardoor dan automatisch aanteekeningen worden ge maakt. Om den graad van verliefdheid te kunnen bepalen, moet men slechts den per- soon in quaestie verschillende namen voor- zeggen. Bij den judsten naam wordt het toe- stel onfeilbaar aangeslagen. Er moeten wel vaak fouten zyn voorgekomen, maar volgens den dokter zijn de patienten daar zelf de schuld van geweest. Dr. Cammon wil zyn uitvinding voor de criminalistiek gebruiken; ze moet veel nauwkeuriger werken dan die welke in Amerika geprobeerd wordt. KRIJGSGEVANCfENE NA 16 JAAR WEER THUIS. De boschibouwarbeider en timmerman Karel Hilmer is des avonds voor Kerstmis geheel onverwacht, gezond en wel uit den wereldoor- log teruggekeerd in zijn geboortedorp, dat hy in 16 jaar niet meer gezien had. Tydens den grooten oorlog was hij door de Russen gevangen genomen en naar Siberie vervoerd. Enkele jaren geleden had hy van daaruit eenlg bericht gezonden naar zyn fami lie, dat hy gehuwd was en in het landbouw- bedrijf werk gevonden had. Sindsdien hadden de ouders niet meer van hun zoon vemomen. Toen zijn vrouw onlangs gestorven was be sloot hij weer naar zijn geboortedorp terug te keeren en den avond voor Kerstmis stond hij plotseling met zijn dochter op den drempel van de ouderlijke woning. Men kan zich de verrassing en vreugde van de familie voorstellen. De duizenden kilome ters lange reis van Siberie tot de Duitsche grens had Hilmer met zijn zevenjarig doch- tertje te voet afgelegd. De Duitsche consul zorgde voor het verdere vervoer, zoodat de teruggekeerde krygsgevangene een prettig Kerstfeest kon vieren. MIST EN KOUDE. Records, ook aan slachtoffers. Het nieuwe jaar is in Londen ingezet met een van de zwaarste misten, welke de stad ooit hebben bezocht. Naarmate de dag voort- schreed werd de mist dichter, zoodat men nauwelijks 4 meter voor uit kon zien. Het verkeer in nagenoeg alle deelen van de stad werd geheel stilgelegd en de grootste desor- ganisatie ontstond tegen den avond, toen de menschen van hun kantoren en winkels naar hun woonoorden moesten terugkeeren. Het gelukkigst waren zy, wier huizen dicht bij de stations van de ondergrondsche treinen waren gelegen, daar het vervoer vrywel tot deze lijnen was beperkt. De omnibussen stonden letterlyk over een afstand van mijlen achter elkander en de bestuurders konden het niet wagen, hun wielen ook maar een enkele om- wenteling te laten doen. Het geraas van het verkeer was overal verstomd en het eenige geluid dat aan rijden herinnerde was het ge- knal van de vuurpatironen op de bovengrond- sche spoorbanen. De buitenwijken waren in een doodsche stilte gedompeld en de men schen, die er hun weg trachtten te vinden langs de straten, hielden angstvallig de ge- vels aan den kant van de straat in het oog. Men voelde zich tegelrjkertyd doof en ten naaste bij blind. De mist strekte zich uit tot de Z.O. kust en de verkeersvliegtuigen, die uit het Oosten kwamen, konden het niet verder brengen dan de kust. In den middag werd de dienst van de Impe rial Airways gestaakt. Het was een ondiepe mist en op de derde en hoogere verdiepingen van de gebouwen in Londen verheugde men zich in een heldere lucht met zonneschyn. Naar omlaag kykend kreeg men den indruk dat de straten met een dikke gryze deken waren bedekt. Weerkun- digen berekenden dat die mistdeken zich over een oppervlakte van 7000 vierkante mylen over de Zuidelijke helft van Zuid-Engeland uitstrekte. De eerste binnenkomende berichten ver- meldden den dood als gevolg van verkeers- botsingen van 4 menschen. EEN ONTDEKKINGSREIZIGER GEDOOD. Een Engelsche vlootofficier, die zes weken lang in Oost-Afrika het leven der wilde die ren met de camera wilde vastleggen, heeft zijn onderzoekingslust met den dood moeten bekoopen. Hij reisde per vliegtuig van Dar-es- Salaam naar Moshi in Tanganyika, toen hij een kudde olifanten ontwaarde. Hij liet het toestel dalen en stapte uit om foto's te nemen. Hiertoy beging hy de onvoorzichtigheid de oli fanten van den wind af te nader en, zoodat deze hem weldra in de gaten kregen. Een der olifanten viel den officier aan, greep hem met zijn slurf en sloeg hem te pletter tegen den grond. De anderen konden nog bytijds met het vliegtuig wegkomen en te Moshi het voorgevallene melden. Een hulp-expeditie vond slechts het verpletterde lijk van den officier. Hij was 43 jaar oud en laat een weduwe met twee kinderen achter. Een Berlynsche tooneelspeler was verliefd op een meisje en wilde zoo spoedig mogelijk trouwen. Doch het kind was pas 17 jaar oud, ging nog op school en de ouders wilden geen toestemming geven. Met behulp van eeti stu dent heeft de acteur een comedie geensceneerd, die niet naar een happy end, doch naar de gevangenis heeft geleid. Op een nacht heeft het meisje in een auto, waarin de student en de tooneelspeler zaten, het ouderlijk huis verlaten. De jongelui schel- den aan bij den burgemeester in een klein dorp en verzochten een spoed-huwelijk te vol- trekken, daar een jongmensch, die spoedig in het huwelijk zou treden, bij een auto-ongeluk zijn ruggegraat had gebroken en inderdaad lag in den wagen de acteur in een lamenta- belen toestand met gescheurde kleeren, een geweldig verband en vol modder. De rol werd echter niet goed genoeg gespeeld, een veld- wachter kreeg achterdocht en het einde was, dat het meisje naar haar moeder werd ge zonden en beide jongelui naar de gevangenis. Zij hebben zich aan allerlei misdaden schuldig gemaakt, zooals ontvoering van een minder- jarige, misleiding van een ambtenaar in functie, het doen van een valsche aangifte enz.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6