ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN is: AKKER.CACHETS No. 908y Tweede Blad. VRIJDAG 5 JANUARI 1934 74e JAARGANG BINNIHLA 9D BUITENLAND Predikbeurten TER NEUZEN, 5 JANUARI 1934 lvangklinati e-bijeenkomst. AXEL. ZAAMSLAG. I "AKKERTJE" blijft altijd present! '1 Jaar gaal, '1 jaar koml, maar laal steeds AKKERTJE" in Uw huis blijven, om le zorgen, dat U in 1934 niet lijdl aan Hoofdpijn, Kies- ijn, Zenuwpijnen, Vrouwenpijnen, eumatische pijnen, Griep, enz. 'AKKERTJE" is Uw beste huisvriend. "AKKERTJES" Loop der Bevolking over 1933. RECHTSZAKEN. ffi»£S2SE2KE5>aSK£aHBK3E^^ sssasaa ftEUZENSCHE COURANT DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR ZWITSERLAND. (H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana hebben Woensdagmiddag te 3.47 met den snel- trein naar Bazel, Den 'Haag verlaten, teneinde eenigen tijd in Zwitserland door te brengen. De Vorstelijke personen werden op bet per ron uitgeleide gedaan door Z.K.H Prins Hen- drik. die tengevolge van zijn werkzaamheden verhinderd was de reis mede te maken, doch die later de Koningin en de Prinses naar Zwitserland zal volgen. Zoowel buiten het station als op het perron was veel belangstelling van de ztjde van bet publiek, dat de Koningin en de Prinses bij Haar verschijning hartelijk toejuichte. De reis werd gemaakt in de compartimenten van een slaapwagen, welke voor de Vorstelijke personen, alsmede voor de leden van Haar ge- volg, die de reis medemaken, was gereser- veerd. ODe Prins nam op het perron een hartelijk afscheid van de Koningin en de Prinses en toefde ook nog eenige oogenblikken in den trein. Hartelijk toegejuicht door het publiek, reed de trein op het vastgestelde uur weg. Op het station te Emmerik werden de Koningin en de Prinses namens den RijkspTe- sident en den minister-president van Pruisen begroet. H.M. de Koningin verzocht den hee- ren, Haar bijzonderen dank voor deze begroe- ting over te brengen aan den rijkspresident en den minister-president van Pruisen. DE PELIKAAN-BEMANNING. Woensdagmiddag is het Uitvoerend Comity van het Pelikaan-Comite", dat opgericht is tot het bijeenbrengen van een Nationaal Luchtvaartfonds in een voltallige vergadering te 's-Gravenhage bijeen geweest. Besloten werd, dat op 10 Januari a.s. des namiddags om 2.15 uur in het Koloniaal In- stituut te Amsterdam het Comite zal worden geinstalleerd. Tot deze bijeenkomst zullen worden uitgenoodigd de leden van het Eere- comdte, van het Uitvoerend Comity en van het Algemeen comity met hunne introduces. Voorts werd ter vergadering besproken op weJtke wijze men de propaganda voor de stich- ting van een Nationaal Luchtvaartfonds een zoo groot mogelijken omvang zou kunnen doen aannemen. Het Centraal Comite zal daartoe de hulp inroepen van plaatselijke comity's, die in samenwerking met de centrale organisatie, de actie zullen iozetten. Tot dit doel zal zoo spoedig mogelijk het Uitvoerend Comite zich met een schrijven wenden tot alle burgemees- ters in ons land. Verschillende andere pro- pagaflda-middelen werden nog besproken; deze zullen, wanneer de medewerking van de be- trokken autoriteiten is verkregen, nader wor den bekend gemaakt." De directie der Koninklijke Luchtvaart- maatschappij voor Nederland en Kolonien deelt mede, dat op Woensdag 10 Januari a.s. te 3.30 uur in de groote zaal van het Kcciinklijk Instituut te Amsterdam gelegenheid zal worden geboden de bemanning van de Pelikaan te huldigen. Op deze ontvangst zal gelegenheid worden geboden aan organisaties, vereenigingen en particulieren, hun geJukwenschen aan de vlie- gers aan te bieden. HET C.N.V. EN DIE ARBEIDENDE JEUGD. In een gehouden vergadering van het alge meen bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond werd medegedeeld dat binnenkort zal worden overgegaan tot het instellen van een commissie van advies inzake jeugdiwerk en ontwikkeling. Deze beslissing staat in verhand met een door de algemeene vergadering van dit ver- bond genomen besluit om tot de instelling van zulk een commissie over te gaan, zoodra het dagelij-ksch bestuur het tijdstip daartoe geko- men acht. De taak van deze commissie zal zijn in den meest uitgebreiden zin advies te geven om- trent uitvoering van het jeugdrapport van het C.N.V. De aangesloteo bonden, die voor deel- neming aan dit werk in aanmerking komen, zijn bereids uitgenoodigd een lid in deze com missie aan te wijzen. DE TOCHT VAN DE „PEL1KAAN". Men meldt het volgende aan de ..Bossche Courant" De Pelikaan maakte haar tweede <5tappe op de heenreis. Het was nacht en de navigatie als gevolg daarvan extra moeilijk. Soer stuurde, terwij] Smirnoff een dutje deed. Op- eens meent de mecanicien onder zich een schurend geluid te hooren. Hij vliegt naar de cockpit en doet een ruk aan het hoogte-roer, zoodat de machine een scherpe opwaartsc.he manoeuvre maakt. Groote constematie in de machine. Met zoeklichten werd de buik van de machine geinspecteerd en daarbij kwam men tot de ocitstellende ontdekking, dat er boomtakjes aan het landingsgestel zaten. Men vreesde aanvankelijk, dat dit beschadigd kon zjjn, waardoor de landing uiterst gevaarlijk zou worden. Een nader onderzoek stelde de bemanning wat gerust, hoewel men zonder eenige zekerheid bleef. Men begrijpt onder welk een spanning aan het einde van deze 6tappe werd geland. Er deed zich geiukkig niets voor, maar het was toch een duhbeltje op zijn kant. Toen men op het vliegveld een onderzoek kon instellen, bleken er dennetakjes aan het landingsgestel te zitten. Men was dus over een bosch gevlogen en wel zdo laag, dat het een bloot toeval is, dat men er heelhuids is afgekomen. HET VERBOD VAN DE N.S.B. VOOR RIJKS AMBTEN AREN. Het Tweede Kamerlid Westerman heeft. tot den Minister van Kolonien, voorzitter van den Raad van Ministers de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is de Minister bereid mede te deelen, op welken grond de Sociaal-Democratische Arbei- ders Partij, die tot dusverre in gebreke is ge- bleven een duidelijke, alien twijfel uitsluitende, i officieele verklaring af te leggen, dat zij op den bodem van het wettig gezag staat en dus 1 iedere revolutionaire actie verwerpt, op de lijst der voor ambtenaren verboden vereeni gingen ontbreekt, terwijl andere politieke ver eenigingen, gelijik de Nationale Unia, de Al gemeene Nederlandsche Fascisten Bond en de Naticnaal-Socialistische Beweging, die zich ten aanzien van deze materie in bevredigenden zin hebben uitgesproken, daarop w61 zijn ge- plaatst i Zou de Minister in vertoand hiermede tevens de vraag willen beantwoorden, welke objec- tieve maatstaf door hem bij het nemen van besluiten, op de bovenbedoelde lijst betrekking hebhende, wordt aangeiegd OVERTREDING WET OP DE EVENREDIGE VRACHT VERDEELIN G. Te Arnhem is dezer dagen bij een beurt- 1 vaartondememing beslag gelegd op een hoe- veelheid geladen goederen. Een en ander geschiedde als gevolg van het feit, dat deze ondememing niet in het bezit was van de ontheffing volgens de wet op de evenredige vrachtverdeeling vereischt. De goederen werden Donderdag door de politie van boord gehaald en in beslag ge nomen. POSTJAGER NIET VERTROKKEN. Het vertrek van den Postjager uit Ban doeng, dat was vastgesteld op gisteren 12 uur, is wegens moeilijkheden met een der motoren en met de antenne voorloopig een etmaal uit- gesteld. EEN STRAFMAATREGEL TEGEN WANBETALERS. Knutson, lid van het Huis van Afgevaar- digden te Washington, heeft voorgesteld de invoerrechten tot het drievoudige te verhoogen voor alle goederen uit de landen, die minder dan 10 pet. hebben betaald van de oorlogs- schulden, die reeds zijn vervailen. NA DEN MOORD OP DUCA. Het ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat de aanslag op den Roemeenschen premier Duca naar alle waarschijnlijkheid reeds be- raamd was voor de ontbinding van de Uzere Garde, toen de liiberalen aan het bewind kwa- men. Prof. Najonescu, die te Sinaja gearres- teerd is, schijnt mede verantwoordelijk te zija voor den aanslag. Prof. Najonescu is direc- teur van het dagblad Cuvantul. De bijzondere correspondent van de Journal te Boekarest heeft een onderhoud gehad met den moordenaar van minister-president Duca. Gervraagd naar de beweegreden van zijn daad verklaarde Constantinescu: ,,Ik heb Duca doodgeschoten omdat hij Roemenie afhanke- lijk wilde maken van het buitenland en geen Roemeensche oplossing wilde zoeken voor de politieke vraagstukken." Op de vraag of de IJizeren Garde, waartoe Constantinescu behoort, geen bepaalde buiten- lamidsche leerstellingen huldigt zooals het Duitsche Nationaal-Socialisme, kreeg de cor respondent ten antwoord: ,,Dat interesseert mij in het geheel niet; ik heb Duca gedood omdat ik niet verlang, dat mijn land onder de heerschajppij van een vreemde mogendheid zucht, dat is alles. Constantinescu merkte verder ironisch op, dat men te vergeefs naar verdere medeplich- tigen zal moeten zoeken, deze bestaan niet. MEROURIUS-DIPLOMA. Bij het dezer dagen gehouden examen van i wege de Federatie van Kantoor- en Handels- j bedienden slaagde voor het Mercurius-diploma j boekhouden de heer J. Kruijsse te Ter Neuzen. I DIPLOMA. Dezer dagen behaalde onze stadgenoot de heer A. Herrebout een diploma voor voet- kunde (anatomie) en voetbehandeling Cpedi- cure Wij verwijizen coze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een te Sluiskil te houden Bvangelisatie- bijeenkomst op Donderdag a.s. in de auto- garage van den heer P. Scheele, waarin zai optreden Ds. Verhage van Middelburg. GROOTE CRISISVERGADERING. De crisiscommissie uit de Zeeuwsche land- bouworganisaties deelt ons mede, dat de groote crisisvergadering over den suikerbietensteun, welke zou worden gehouden op 9 Januari 1931 te Goes, is uitgesteld tot Dinsdag 16 Januari 1934. Nadere mededeelingen zullen worden be kend gemaakt. DE VEESMOKKELBENDE DIE IN BELGIE ONTDEKT IS. Achter de verwarde zaak van de dertien voor frs. 70.000 al dan niet ..verkochte" koeien, die de verkooper, toen, naar zijn voor- geven, betaling uitbleef, door zes man liet terughaien uit Roux, is gebleken meer te zit ten dan oommercieele geschillen tusschen vee- kooplieden. Gebleken is, zoo meldt de „Telegr.", dat de in deze zaak gearresteerden behooren tot een uiterst gevaarlijke smokkelaarsbende, die haar opsratiegebied langs de geheele grens heeft, van Aken tot aan de zee. Aan het hoofd van deze bende zou staan de Nederlandsche vee- koopmao P. De veekoopman M. Smet uit St. Gillioise zou aan den veekoopman Navez uit Rouxe in Henegouwen dertien runderen hebben ,,ver- kocht" voor een bedrag van 70.000 francs. Toen hij geen betaling van de rekening kon krijgen, organiseerde hij een ware expeditie om met een vrachtwagen het vee terug te halen. Aan dezen tocht werd door zes per sonen deelgenomen. Tijdens de afwezigheid v' i Navez werd, ondanks het vorzet van den krscht, de vrachtauto VDlgeladen. Ilet wegrijden oritaarddc eeht;r spoedig in een overhaaste vlucht. De marechaussees zetten n.l. de zonderlinge veekooplieden in een huurauto achterna. Onderweg moet de mare- chaussee gehinderd zijn geworden door een personenwagen, waarin zich de Nederlandsche veekoopman Picavet bevond. Tenslotte slaagden de marechaussees er in de banden van den vrachtauto stuk te schieten. Van de zes inzittenden werden er drie ge- arresteerd, de anderen sloegen op de vlucht en ontkwameo. De arrestanten bleken te zijn de Belg M. Smet, slager eh commissionair in Belgie van bovengenoemden Nederiandschen veekoopman P., en de twee, Nederlandsche chauffeurs E. van Esbroe.k en Chr. Willem- stein uit Zeeland. De vrachtauto en de perso- nenauto v£ici P. werden bij de dramatische arrestatie in beslag genomen, P. zelf kon ont- komen. De rechter van instructie te Charleroi on- dervroeg in deze affaire den veekoopman Boo- nen uit St. Jans Molenbeek. Deze verklaarde dat de door den Nederlander P. georgariiseerde tocht naar Roux te zijnen huize was bespro ken. P. moet hem hebben medegedeeld, dat na deze nog 22 koeien moesten worden betaald. B. zelf kocht tien van deze dieren voor een bedrag van frs. 42.500. De resteerende schuld moest door N. aan P. worden betaald. Hij verscheen echter niet op de bijeenkomst, welke ten huize van B. was belegd. Tenslotte be- sloot P., om het vee te Roux terug te gaan halen. Volgens de verklaringen van Smet was N. aan P. een eerste bedrag van frs. 36.000 verschuldigd. N. beweerde echter, dit bedrag te hebben betaald met frs. 18.000 van zijn eigen geld en frs. 18.000, die hem door zijn schoonvader waren geleend. Deze bewering wordt echter door laatstge- noemde tegengesproken. Anderzijds verklaar de N., dat hij reeds eerder met P. een schuld van frs. 53.000 had vereffend. Het ontbreken van kwitanties is een bestaande usance onder veekooplieden. Een coup de theatre. De rechter van instructie scheen tegenover deze veekoopersaffaire reeds te overwegen, om de vrijlating van de drie arrestanten aan de raadkamer van de rechtbank te Charleroi voor te stellen. Hun aanhouding werd echter bekrachtigd. Een hooge ambtenaar van het ministerie van financien, die tot het controle- comite der douane behoort, heeft zulke inder- daad hoogst bezwarende documenten inge- diend, dat van een ware „coup de theatre" wordt gesproken. Het hoofd van de bende, de Nederlander P., die zich sedert de gebeurtenissen te Roux op Nederlandsch grondgebied in veiligheid heeft gestelid, is niet bereid naar Belgie terug te keeren, indien hem niet bij voorhaat de ver- zekering wordt gegeven, dat hij ongehinderd naar Nederland kan terugkeeren. De bende zou er zich sedert jaar en dag op toegelegd hebben Hollandsch vee en Hob landsche paarden over de Belgische grens te smokkelen uit St. Jans Molenbeek. De smok- kelaars zouden over groote kapitalen beschik- ken. Zij zouden een 30-tal groote vracht- wagens en een tiental auto's, waaronder ge- blindeerde zijn, bij hun smokkelhedrijf ge- bruiken. De Belgische douanebeambten hebben on- langs speciale maatregelen moeten nemen, om den strijid aan te binden tegen smokkelaars in auto's, die er op uitgerust zijn, om over den weg gelegde eggen op te ruimen en de kabels, welke den laatsten tijd bij sommige douane- kantoren werden gespannen, door te snrjden. De meeste van die maatregelen zouden aoodig zijn geworden, door het optreden van deze smokkelaarsbende. ..Amerikaan" gezocht. De rechter van instructie heeft ook een aanhouidingsbevel uitgevaardigd ten laste van een persoon, die in de Vereenigde Staten ge- boren werd en te Oost-Eecloo zijn do- micilie heeft. Deze, de 33jarige Arthur Dhuy- vetter, wordt door sommigen als een Ameri- kaansche gangster aangeduid, die aan de meeste smokkeltochten als leider zou hebben deelgenomen. Hij wordt er ook van verdacht, aanwezig te zijn geweest bij den veeroof te Roux, in gazelschap van twee, thans nog voort- vluchtige Nederlanders. Alle verdachten blij- ken in het Nederlandsch-Belgische grensge- hied gedomicilieerd te zijn. De bende zou niet alleen van smokkelarij verdacht worden. Bij de uitoefening van hun gevaarlijk be- drijf bleken de smokkelaars niets of niemand te onbzien. Zoo zou man eera toroer van een Belgische senator, de heer Cueleneir, moed- j willig hebben doodgereden, daar zij hem met j een bijzonder ijverig douanebeambte hadden verward. In de Belgische grensstreek zouden dan ook, voor zoover de verdachten nog niet over de Nederlandsche grens zijn gevlucht, talrijke aanhoudingen zijn te wachten. De Belgische regeering zal, naar verluidt, in ieder geval aan Nederland de uitlevering vragen van de verdachten, die bij het dood- rrjden van den heer Cueleneir zijn betrokken. INBRAAK TE VLISSINGEN. Donderdagaacht is een intoraak gepleegd in den winkel van de Cooperatie ,,De Broeder- band" aan de Schuitvaartgracht te Vlissingen. Een ruit is ingedrukt om binnen te komen. Het kas-register stond open en. daaruit is een kwartje vermist. De brarvdkast is onaange- roerd gebleven. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard een heroep van het bestumr den gemeente Axel tegen een besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeurimg aan de begrooting der gemeente voor 1933 in. ontbouden op grond dat geen maatregelen ware® genomen ter ver- sterking van de middelen. t Bij den gemeenteveldwachter J. van Wes- tenbrugge is als gevooden gedeponeerd; Een portemonnaie met geld. Rechthebbende vervoege zich aldaar. AKKER Nederlandsch Product Smaakloos ouwel-omhulsel om 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 stuks slechts 50 cent' Volgens recept van Apotheker Oi/mont (Ingez. Med.) TER NEUZEN. Geboren 84 m., 90 vr., totaal 174. Geivestigd 273 m., 308 vr., totaal 581. Overleden 37 m., 42 vr., totaal 79. Vertrokken 212 m., 239 vr., totaal 451. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 5392 5324 10716 Bervolking op 31 Dec. 1933 5500 5441 10941 alzoo vermeerderd met 225 personen. In de gemeente geboren die elders woon- plaats hadden: 3 m., 2 vr., totaal 5. In de gemeente overleden die elders woon- plaats hadden: 11 m., 6 vr., totaal 17. Elders geboren die in deze gemeente woon- plaats hadden 1 m., totaal 1. Elders overleden die in deze gemeente woon- plaats hadden: 2 m., totaal 2. Levenloos aangegeven 8. Aantal voltrokken huwelijken 87. Echtscheidingen 1. AXEL. Geboren 53 m., 56 vr., totaal 109. Gevestigd 140 m., 149 vr., totaal 289. Overleden 31 m., 28 vr., totaal 59. Vertrokken 125 m., 152 vr., totaal 277. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 3188 3067 6255 Bevolking op 31 Dec. 1933 3225 3094 6319 alzoo vermeerderd met 64 perscnen. Elders geboren behoorende tot de werke- lijke bevolking 2 vr. Levenloos aangegeven 2 m., 2 vr., totaal 4. Voltrokken huwelijken 38. EchtscheidingenGeene. Geboren niet behoorende tot de werkelijke bevolking 2. Overleden niet behoorende tot de werkelijke bevolking 3. HOEK. Geboren 23 m., 17 vr., totaal 40. Gevestigd 41 m., 40 vr., totaal 81. Overleden 14 m., 10 vr., totaal 24. Vertrokken 37 m., 48 vr., totaal 85. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1933 1361 1343 2704 Bevolking op 31 Dec. 1932 1348 1344 2692 alizco vermeerderd met 12 personen. Voltrokken huwelijken 33. Geboren niet tot de werkelijke bevolking behoorende 2. ST. JANSTEEN. Geboren 40 m., 34 vr., totaal 74. Gevestigd 54 m„ 57 vr., totaal 111. Overleden 18 m., 15 vr., totaal 33. Vertrokken 68 m., 61 vr., totaal 129. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 1774 1648 3422 Bevolking op 31 Dec. 1933 1782 1663 3445 alzoo vermeerderd met 23 personen. Voltrokken huwelijken 24. Levenloos aangegeven 2. Elders overleden 4. OSSENISSE. Geboren 10 m., 3 vr., totaal 13. Gevestigd 17 m., 10 vr., totaal 27. Overleden 2 m. en 4 vr., totaal 6. Vertrokken 21 m., 22 vr., totaal 43. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 414 387 801 Bevolking op 31 Dec. 1933 418 374 792 alzoo verminderd met 9 personen. Levenloos aangegeven 2. Voltrokken huwelijken 8. STOPPELDIJK. De bevolking bestond op 31 December 1932 uit: 767 mannen en 684 vrouwen, totaal 1451 Zij vermeerderde in 1933 door: man. vr. totaal. Geboorte 20 13 33 Vestiging 32 50 82 Vermeerdering 52 63 115 Zij verminderde in 1933 door: Orverlijden 2 7 9 Vertrek 44 60 104 Venmindering 46 67 113 De bevolking vermeerderde dus met 6 m. en verminderde met 4 vr., totale vermeerdering met 2 en bestond dus op 31 December 1933 uit 773 man. en 680 vr., totaal 1453. Er werden 9 huwelijken gesloten. Huwelijken werden niet ontibomden. Er werd 1 kind erkend, terwij] 2 kinderen als levenloos werden aangegeven. WESTDORPE. Geboren 19 m., 15 vr., totaal 34. Gevestigd 45 m., 58 vr., totaal 103. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 1023 998 2021 Bevolking op 31 Dec. 1933 1041 1013 2054 alzoo vermeerderd met 33 personen. In 1933 zijn in deze gemeente 2 personen overleden behoorende tot de bevolking van een andere gemeente. Levenloos aangegeven 2. Voltrokken huwelijken 19. ZAAMSLAG. Geboren 31 m., 35 vr., totaal 66. Gevestigd 45 m., 56 vr., totaal 101. Overleden 15 m., 17 vr., totaal 32. Vertrokken 61 m., 94 vr., totaal 155. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1932 1809 1823 3632 Bevolking op 31 Dec. 1933 1809 1803 3612 alzoo verminderd met 20 personen. Levenloos aangegeven 1. Voltrokken huwelijken 37. Echtscheidingen: Geene. ZONDAG 7 .JANUARI 1933. Ned. Hervormde kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier,, voorber. H.A.; 2 u., Dr. L. J. Cazemier bed. H. Doop SLUISKIL. 9.30 u. en 2 u., de heer L. Dek AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren, HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds.G. van Dis, SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houtem Roos. PHILIPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u„ Ds. S. Groeneveld, bev. Ambtsdragers2 u., Ds. S. Groene veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., Ds. C. B. Bavinck. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., ieesdienst, AXEL. 9 u. en 2 u., Ieesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., ieesdienst. Lokaal „Eben Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. 5.30 u., de heer J. Huizinga, Evangelisatde. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.IF. Dienst; 2.30 u., Lof. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 5 Januari 1933 De volgende zaken werden behandeld: J. F. E., oud 30 j., landibouwer te Stoppel- dijk, werd ten laste gelegd, dat hij in het tijd- vak tusschen 18 April 1933 en 4 September 1933 te Stoppeldijk een circa 6 jaar oude koe en een bont varken, waarop krachtens verlof van den President der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg beslag was gelegd door deurwaarder Huineman, en van welke dieren de verdaehte als bewaarder optrad. aan dat beslag heeft onttrokken, zoodat zij op 4 September 1933 niet meer aanwezig waren. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. A. J. V., oud 47 j., landbouwer te West- dorpe, was oip 21 November 1933 door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis wegens over- treding van de Crisis-Varkenswet (oormer- ken) te Westdorpe op 2 Augustus 1933. De verdaehte was tegen dat vennis in hoo- ger beroep gekomen. Bisch 25 boete of 10 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP. Door E. E. L., oud 48 j., schipper, wonen- de te Ter Neuzen, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der Rechtbank van 23 October 1933. waarbij hij wegens vervoer van gedistilleerd, waarvan hij moest vermoe- den dat de accijns niet was betaald, is veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf en ver- beurdverklaring van het schip, waarmede het feit is gepleegd. HET PSEUDO-RAADSLID. De rechtbank te Middelburg heeft op 23 October den 35-jarigen koopman A. N. Z., uit Den Bosch, die eenige personen uit Zeeuwsch- Vlaanderen onder bedriegelijk voorwendsei namelijk dat hij raadslid zou zijn had be- wogen tot het koopen van sigaren ten behoewe van werklooze sigarenmakers, veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. De officier van justitie had op 19 October 4 maanden geeischt. Conform het requisitoir van den advocaat- generaal, verzwaarde het Haagsche Gerechts hof de straf tot drie maanden. so AMBTENAAR OMGEKOCHT. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft her vonnis van de Haagsche rechtbank bevestigd, waarbij een aannemer uit Moordrecht werd veroordeeld tot een jaar en zes maaaden ge vangenisstraf wegens omkooping van een ambtenaar der P. T. T. Zooals bekend betreft het hier de knoeierijen bij aarubestedingen van wege den P. T. T.-dienst, waardoor het Ryk voor een bedrag van 75.000 benadeeld zou zijn. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5