ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Oudejaarsavond. Myn Eiland Het Testament van Dr. Mabuse t n 11 t m No. 9087 Eerste Blad MAANDAG 1 JANUARI 1934 74e JAARGANG FEUILLETON GEMEH8DE BERICHTEN Oe grootste film van het jaar wordt ongetwijfeld 1 TER NEUZEN, 1 JANUARI 1934 VERDRONKEN. Fritz Lang-film ■g <k JAAR n" i'l Z~IZ U J I aat S TER NEUZENSCHE COURANT xn> .an. OF, er. ABONNEMENTSPRIJS: Binnea Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen fr. per p->3t f 3.55 per 3 maanden Bij vooruitbetaltng fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0.20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. I landelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Eep doxologie. Dit rs missdhien voor sommigen onder onze lezers een vreemde uitdrukking, maar dan willen wij haar onmiddellijk vendui- delijken of vertalen. Een doxologie is een verneerlijking, een lofprijzing, en dan niet van eettig mensch of van eenige zaak, doch van God. Er zijn er meerdere. maar wij kennen er toch vooral twee: de Jofprijztng van de Engelen in de velden van Efrata, het bekende: „Eere zij God, in de hoogste hemelen, en vrede op aarde. in de menschen van het welbehagen", en dan de slot-tirade van het Onze Vader. die ons alleen door Mattheiis is bewaard gebleven: „Want Uw is het koninkrijk, en de kracht, en de heerlijikeid in der eeuwigheid. Amen". Deze laatste doxo- iie bedoelen wij nu in dit artikel, haar Qlen wij eens bizonder naar voren bren gen, en mooht het zijn: haar herhalen. Meestal, dat zullen al onze lezers toe geven, wordt aan deze laatste woorden van het Onze Vader heel weinig aandacht geschonken. Zij zijn ook eigenlijk geen gebed meer, er wordt niets in gevraagd, er wordt niets in afgesmeekt. Hier wordt alleen beleden, alleen betuigd, hier is rust en zekerheid, berusting en overgegeven- hebd hier wordt niets meer verlangd of gehoopt, de bidder is nu eigenlijk boven zijn gebed weer uitgekomen, hij staat al op van zijn knieen, hij vraagt niets meer hij vertrouwt het verder alles toe aan zijn Vader in de hemelen, Die zoo goed weet, wat Zijn kind behoeft. Maar hij, de bidder en vrager van daareven houdt toch nog niet geheel op, voordat hij den Heer nog iets heeft gezegd. Heeft hij gebeden om de komst van Gods ko ninkrijk nu belijdt hij, dat Gode het koninkrijk behoort, dat God regeert, dat God volkomen koning is. Nu belijdt hij ook, dat Zijns is de kracht, en dat Zijns rs de heerlijkheid in der eeuwigheid. Is het aanheffen van zoo n doxologie niet de allerbeste houding op den Oude jaarsavond? Er zullen er zijn, die van plan waren iets anders te doen bij t scheiden van 1933 en bij 't overgaan naar 1934. Er zal door velen sterk wor den geklaagd. Wij zagen daareven een Kerstplaat van de Haagsche Post, waarop een Kerstboom met allerhande pakjes: alles nieuwe of nog verzwaarde belastin- gen. En bleef het nog maar bij belas- tingen! Maar hoe velen zijn heelemaal niet meer in staat om ook maar iets te betalen, en zij zullen dan ook wellicht niet eens meer 'n aanslag van eenige beteeke- nis ontvangen. Er is over heel de wereld een inzinking, ongekend in hevigheid en fntensiteiten er is weinig of geen hoop op eenig merkbaar herstel. Zoo zal er op dezen Oudejaarsavond wel heel veel worden geklaagd. En gevraagd..., angstig en verdrietig, zonder eenige hoop en zonder het minste vertrouwen. Want waar moet het toch naar toe, als de toestand ieder jaar nog gespannener wordt, als de vooruitzichten nog steeds donkerder worden, als de kring der crisis-slachtoffers rich al nog maar uitbreidt, ais de toestanden in Europa en daarbuiten, tot in de verste verte, nog maar steeds verwarder en verwikkelde'r worden? Waar gaat het toch naar toe met I ons land, met ons werelddeel, met heel onze aarde? Er wordt gevraagd, angstig en onzeker eneen dwaas wacht op antwoord! Er zijn ook nog andere dingen, die op den Oudejaarsavond, op iederen Oude jaarsavond naar voren komen. Wij noe- men er nu nog maar een: de kwestie van de persoonlijke schuld. Ook dit jaar (wij zullen het met schaamte erkennen), waren wij in geen enkel opzicht wie wij hadden moeten en kunnen zijn, wij kwamen veel te kort over heel de linie, en zoo zullen wij op dezen Oudejaarsavond niet alleen klagen over anderen, en vol onzekerheid vragen naar wat komt, maar wij zullen ook sterker en inniger nog dan anders om vergeving vragen, en het herhalen, telkens weer en telkens vuriger: ,,Vergeef ons onze schulden". Toch gaan wij nu op dezen Oudejaars avond die of andere beden van het Onze Vader niet in den breede of bijzonder herhalen of ophalen. Ons past dien avond iets anders wij gelooven zelfs, dat wij zeggen mogen: iets beters; wij willen dit jaar eindigen met een doxologie, met de doxologie, die Jezus Zijn discipelen ge- geven heeft, toen Hij hen leerde te bid den: ,,Want Uw is het koninkrijk en de kracht en de heerlijkheid in der eeuwig heid". Uw is het koninkrijk. Wij gelooven niet, dat er een ding is, dat Jezus in heel zijn onderwijs zoo op den voorgrond heeft gesteld als dit: dat het koninkrijk van God is. Daar werd over dat konink rijk gesproken zonder eenige terughou- dendheid, zonder eenige aarzeling. Daar werd niet op dat koninkrijk gehoopt of naar dat koninkrijk uitgezien, neen, die koninkrijk werd eenvoudig en zonder- meer beleden. Het was er, het bestond. het behoefde niet eens te worden ,,uit- gebreid" het moest alleen nog maar openbaar worden, het moest alleen nog maar worden verwerkelijkt, d.w.z. ten voile gerealiseerd. Uw is het koninkrijk. Welk een rust ligt er in die betuiging. Dit is gewis en zeker, dit staat vast, onom- stootelijk, en wat er ook wisselt of ver- andert God is koning. Uw is de kracht. Daar zit altijd nog iets in van een wensch misschien, maar ook dat is een betuiging, een verheerlij- king. De kracht is van God. Wij zeggen het dankbaar bij het einde van dit jaar. Een mooi Psalmvers zegt het zoo tref- fend: ,,Waar was mijn hoop, mijn moed gebleven ik was vergaan" als i'k niet had qeloofd! En o, wat hebben wij dan blijkbaar weinig geloof gehad, want wat waren wij zwak vaak! Maar de kracht is Godes, en wat wij dan had den en kregen aan kracht, was en kwam van Hem. Men klaagt onzes inziens niet ten onrechte over veel slapheid bij het tegenwoordige geslacht. 't'Zijn veelal lieden, jonge lieden, zonder ruggegraat. En toch: wat is nu heerlijker en sierlijker dan kracht, vooral voor een jong mensch. ,,Der jongelingen sieraad is hunne kracht Maar bij God is kracht, God zelf is de Sterke, Zijns is de kracht. Dat geeft ook stil vertrouwen voor de toe- komst, want die is veilig bij Hem. En Uw is de heerlijkheid. Wij lazen jfzer. dagen nog eens in het merkwaar- dige leven van Lincoln, hoe hij in 't eind, toen hij alles in orde had gekregen, wat hij wenschte, en waar hij zoo ernstig naar streefde: het rijk was bevestigd en de slaven waren alien in vrijheid gesteld, hoe hij, zeg ik, toen werd verheer'lijkt door die lieden, die vroeqer eeuwen ge- knecht waren getVeest. Welk een voldoe- ning moet dat zijn geweest, om toen die dankbaarheid te oogsten. Maar Lincoln maakte er slechts een zeer bescheiden gebruik van hij wees hun naar God, Die dit alles had bewerkt en geschonken. In het eind komt de heerlijkheid alleen Gode toe. Op die verheerlijking gaat het aan, ook al zien wij daa^van op het oogen- blik nog maar bitter weinig. Om die verheerlijking moet het ons te doen zijn. onder en bij alles. Zoo loopt de doxologie uit op een woordje: heerlijkheid. En al schijnt ook in ons en rondom ons alles daarmede te spotten, toch is de heerlijk heid van en voor God. Hij zal het win- nen. „Wij zien nu nog n.'et, dat Hem alle dingen onderworpen zijn", heeft Paulus eens neergeschreven. Maar de apostel gar dat niet toe in een moedelooze bui. Hij wist heel goed wat hij zei, hij nam er toen of later niets van terug. Hem schijnt nog lang niet alles onderworpen te zijn, eer het tegendeel. Maar dan gaan wij toch nog even terug naar de Kerstgesehie- denis. Uit het kleine Bethlehem en uit het verachte Nazareth spruit de Heer- scher der Wereld. Geen noemenswaar- dige vermelding vindt men van het ont- staan van het Christendom bij de schrij- vers uit die dagen. En intusschenhoe ontwikkelden zich reeds spoedig macht en invloed! Bij ons mag die zelfde zekerheid en stille hoop bestaan: Zijns is de heer lijkheid! God zal straks in voile heerlijk heid zich openbaren. En zoo eindigen wij dan nu het Oudejaar 1933 en gaan wij stil-vertrouwend 1934 binnen, weten- de, dat Zijns is het koninkrijk en de kracht en de heerlijkheid in der eeuwiqheid Amen. Bruine kmderhandschoen, Bureau van Politie. Kinderwantje, Bureau van Politie. PortemcLinaie (met inhoud), P. de Mul, Steenkamplaan 51. Damesportemonnaie (met inhoud), A. Her- rebout, Lange Kerkstraat 14. Een paar kinderhandschoenen, G. Geers, Molengang 4. Bruine maatelband, Wei. Herrebout, Ka- zernestraat 22. Fietspompje, P. Mielen, Tholensstraat 13. Rozenkrans, J. Kolijn, Donze-Visserstr. 22. Portemonnaie (met inhoud), J. Meertens, Nieuwediepstraat 57. Rijwielbelastingmerk (in etui), C. Sol, Bode- kamer, Stadhuis. AANSLAG OP EEN BURGEMEESTER. Toen de heer E. Buzeijn, burgemeester van Eede, zich Donderdagmiddag van het gemeen- tehuis naar zijn wcuing begaf, zijn twee schoten op hem gelost, die gelukkig geen doel troffen. Als vermoedelijke dader heeft de politie uit Aardenburg aangehouden zekere A* M. uit Maldeghem. Het betreft hier een oude veete. door 55 VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) (Vervolg.) „Ik heb nog eens diepzinaig over de zaak aagedacht en ben tot twee knap-gevonden oonclusies gekomen." Hy boog zich over de armleuning van zijn stoel en klopte z'n pijp tegen de balustrade uit. ,,In de eerste plaat3", ging hij cpeeas heel ernstig voort, moeten we goed realiseeren dat de dood van Bascomb ons in een moeilijk parket brengt. Ik heb niet veel verstand van de wet, maar ik west, dat er zoo iets als medeplichtigheid aan moord bestaat. Als we Manning en de Roda verden- ken, moeten we dat aan de politie mededee- len. We hebbca geen recht onzen mond te hou- den, alleen om dat meisje van jou te sparen." „t Is je eigen raad gewesst", protesteerde ik. „En ik geloof ook niet, dat de Roda er iets mee te maken gehad heeft. Volgens mij is Bascomb er in zrjn eentje op uit getrokken om zich op Manning te wreken. En toen is h# aan boord waarschijnlyk ook Craill tegen bet lfjf gelooipen, met het gevolg, dat ze hem met hun beiden ..Precies mijn opinie", viel Boddy me in de rede. r.Maar toch zullen we heel voorzichtig moeten zijn met wat we zeggen en wat we venzwi,gen, of ten slotte worden we en bloc door de politie ingepikt." „Wat wou jjj doen?" ,Jcuw plan is volgens mij het beste. Mor- genochtmd vroeg moet je op Londen af krui- sen en dien detective in den arm nemen. Ver- tel hem alles doe hem het verhaal, dat je my verteld hebt. Waarschijnlijk is t een pientere kerel en kan hij je den weg uit dit moeilijk- heden-doolhof wyzen. Maar kan hy '-t niet, dan moeten we tegeaover de politie ons 3pel op tafel leggen." ,^lou ik dan niet nu meteen gaan?" stelde ik vcor. Bobby keek op zijn horloge. „Och, waar- om? Je kunt evengoed tot morgenochtend wachten. Als je vanmiddag nog gaat is hy toch van zijn kantoor weg, als jij komt. En als de grapipeumakers vannacht beginnen, mis je het eerste bedryf." „Daar is niet vsel kans op", zei ik. ,,Zoo- lang ze je motorboot bij den steiger zien lig- gen, zwenken ze met een straal van tien meter oen het eiland heen." „Niet zoo pessknistisch", zei Bobby verma- nend. ,,Je kunt nooit weten, kerel! Als Man ning ontdekt heeft wat hij wou ontdekken en als Craill en hij samen Bascomb venmoord hebben, zal bij heusch niet veel langer mst het ten uitveer' brengen van zijn plan wachten." Jammer, dat wij niet weten, waar die dia- mantsn zitten," zei ik. Bcibby keek me aan en begen te grinniken. „Waarcan lach je?" vroeg ik beleedigd. ,,In raadseltjes oplossen ben je niet be- paald knap, Jack", zei hij. ,,'t Is zeker nooit bij je opgekomen, dat Vriend Ocim esn goede reden gebad moet hebben om dien haard te laten verbouwen?" "AHe goden! zei ik, terwijl ik opsprong, of i em and me met een speld geprikt had Ik geloof dat je 't hebt!" Ik hield op, om den stroom van herinneringen, die op dat oogen- blik in me opkwam, te dirigeeren. „Nu be- grijp ik alles!" riep ik uit. „Basoomb heeft me verteld, dat hij werklui speciaal uit Holland had laten. komen en met die GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Grijze dameshamdschoen, C. Hack, Verl. v. Steenbergenlaan. Rijwiellantaarn, P. v. d. Linde, Veldstraat 28, Sluiskil. Chapeap (auto), A. v. d. Molen, School- weg 43. Zakmes, J. Zegers, Baandyk 25. Muts, C. M. Leunis, 23andstraat 3. Motorhandschoen, C. Drabbe, O 52, Drie- wegen. Bruine kindenhandsehoen, Chr. de Meester D 111, Othene. Sieuteltje, J. Kouwijzer, Steenkamplaan 38. Ratind heercuhandschoen, A. J. de Zeeuw, De Doelderstraat 4. Een paar kinderhandschoenen, M. Slot, M. Eykestraat 23. „Waarom heb je me dat niet eerdsi verteld, ezelskcp?" viel Bobby me in de rede. „AJs ik dat geweten bad! Nu is alles zoo kiaar als een klcatje. Ik ging uit van bet feit, dat Manning, toen hy dacht, dat je sliep, regel- recht op de hal afgestapt was." „Ik ben een kaffer, Robert!" gaf ik nede- rig toe. Manning heeft 't me gisteren ook verteld en voor eens in zijn leven h-eeft hij de waarheid gesproken". Ik keek door de open deuren naar den getegelden baard. „Ben je nog aan 't zoeken geweest?" vroeg ik. Bobby knikte. „Ja elk groefje en elk P'ekje heb ik nagezocht. Volgens my zitten ze achter een van de tegels. Je hebt met veel ruimte noodig voor ecu pakje diamanten." ,,Ga dan mee", zeiik opgewonden. ,,In de keuken ligt een steivige beitel en als we 't daarmee niet kunnen »Ho! ho!" zei Bobby. „Wat een haast op- eens! En dat bij het moeilijikste stuk van de reis terwyl we elk oogennlik gevaar loopen am den grond vast te zitten!" ,,Maar wat kan ik ermee bederven?" pro testeerde ik. „Die haard is myn eigendom. Ik mag hem toch net zoo stuk slaan als ik zelf wii!" „Ik trek geen oogerblik 't feit, dat jij de eigenaar bent, in twijfel", zei Bobby kalmpjes. ,,Maar we moeten in 't oog houden, hoe iets dergelijks in een rechtzaal zou doen. Als er mceilijkheden kemea, zijn we feitelijk afhan- kelyk van jouw deteotive-vriend hij zal er ons dan uit moeten halen. En dus moeten we met schatgraven wachten tot hy ter plaatse aanwezig is. Waar of niet waar?" „Waar," besliste ik na even nadenken. ,,Ik hoop alleen., dat Campbell morgen meteen mee zal kunnen gaan." „Met hopen komen we niet verder. Tenzij je hem op zyn kantoor vindt en hem in zijn kraag vat en meobrengt, zullen we morgen- avcad alles, als zoete jongens, aan den inspec teur moeten gaarv^r irtellen. Als de coroner TWEE KINDEREN VERBRAND. Twee zevenjarige kinderen te Parijs, die op Kerstavond door hun ouders alleea thuis waren achtergelaten, zijn levend verbrand. VLJEGON GELUK. Bij een daling op het vliegveid van Aulnat is de zoon van den prefect voor de Seine, Jean Renard, om het leven gekomen. Op het Vietzkermeer bij Stettin zyn op den eersten Kerstdag bij een sledetocht een vis- scher en zijn 7jarig neefje verdronken. EEN KRASSE GRIJSAARD. In het plaatsje Kalk is by een gymnastlek- vereeniging een 80jarige genaanid Formes, die nog steeds actief aan de gymnastiekoefe- ningen en zelfs ook aan wedstrijden deel- neemt. Naar aanleiding van zijn 80sten ver- jaardag ontving hij van Rijkskanselier Adolf Hitler een gelukwensch-telegram met portret met eigenhandig geschreven handteekening. 300 PERSONEN IN DE V. S. OMGEKOMEN IN NOODWEER EN BIJ AUTO- ONGELUKKEN. De Kerstdagen waren voor de Ver. Staten rampzalig. De doodenlijst vermeldt 300 slacht- offers van ongelukken. New York is geteisterd door een ontzettenden sneeuwstorm, zoo vree- selijk, als sinds jaren niet is geschied. Een woedende storm raasde ook over het Michi- ganmeer, zoodat de golven er tot een onge- kende hoogte werdea opgezweept. Twee mo- torbooten sloegen om; acbt personen ver dronken. In bet midden-Westen stierven vele menschen door de koude. De sneeuw lag er zeer dik. De meeste doodelijke ongevallen zijn een gevolg van ongelukken met auto's. Ook op de Aleoeten (den eilandengordel tus- schen Alaska en Kamsjatka) woedden buiten- gewoon hevige stormen, waardoor een aantal huizen instortte. PASSIESPELEN NAAR ANTWERPEN. De caderhandelingen, die volgens „De Tele- graaf" sedert eenige weken werden gevoerd tusschen den organisator van de Passiespelen te Oberammergau en de directie van het Sportpaleis te Antwerpen, hebben goede resui- taten opgeleverd. In AprU van het komend jaar zal Antwerpen getuige zijn van een der meest indrukwekkende tooneelopvocrino-en van den modernen tijd. Niet minder dan 1200 acteurs en figuranten zullen optreden. Voor het vervoer van de spelers en hun bagage alsook voor bet transport van de vel9 kosbbare decors zal een speciale trein noodig zijn. De reusachtige zaal van bet Sportpaleis, die ongeveer 20.000 bezoekers kan bevatten, zal zoodanig worden ingericht, dat zij een passende entourage vormt voor de pasaie- spelen. Van de renbaan en den boks- en worselring alsmede van de talrijke reclame- bo rden zal niets meer te bespeuren zijn. De organisator stelt zich voor een tiental voor- stellingen te kunnen geven. EEN HELDHAFTIGE VADER. In het plaatsje Ash in Surrey is een knaap begraven, die twaalf van zijn veertien Ievens- jaren in ziekenhuizen heeft doorgebracht. Ge- durende de laatste vijf jaar heeft zijn vader, een oud-zeeman, niet minder dan achttienmaai voor transfusie zijn bloed beschikbaar gesteld in een heldhafitige, maar vergeefsche pogjng zijn kind te redden. De jongen is nooit meer dan tien weken thuis geweest, terwyl hij ge- durende twaalf jaar door twintig doktoren is behandeld. Vijf jaar geleden heeft de vader in d6n maand tijds driemaal achtereen een hoe- veelheid van zijn bloed voor den knaap afge- staan; in drie jaar deed hij dit twaalf keeren, terwyl hij daama nog zes andere transfusies onderging. :en. I I HET MONSTER VAN LOCH NESS. Het monster van Loch Ness, dat intusschen toch niet zoo erg monsterlijk schynt te zijn, is weer gazien bij Glendoe en wel door Dr. J.' Kirton en vijf anderen, die daar passeerden per auto. Ook zij schatten de lengte van het vreemdsoortige dier op ongeveer 3 meter. Merkwaardigerwijs is deizer dagen op Sici- lie een „landmonster" geschotea, dat er uit- zag als een reptiel met een platten kop en een lichaam met schuibben. Dit beest was t>ae- valligerwijs ook iets meer dan 3 meter lang. Het is nog diet wetenschappelyk geldentifi- ceerd. zijn beroep verstaat, moet bij de lijkschou- wing een en ander ter sprake komen en je voelt er toob zeker niets voor, om je meisje naast Manning en Craill op het beklaagden- baakje te zien zitten." „Dat is het eenige waar ik van bet begin af bang voor geweest ben", barsbte ik uit. „Je meet niet denken, dat ik een beetje heroisch zit te doen, Bob, maar ik zou met 't meeste genoegen me schuldig laten verkiaren, als ik Christine daardoor er buiten zou kun- nen houden." .^Natuurlyk", zei hy ruw-weg, „anders zou ik niet mijn tyd verknoeien met jou te hel- pen." Hij heesch zich uit zyn stoel en legde zijn hand op mijn schouder. ,.Mijn zegen heb je, Jack", ging hij voort. „Ik heb niet veel verstand van meisjes van leuke meisjes tenminste niet maar ik ben ervan overtuigd I dat je met deze een lot uit de loterij getrok- ken bebt." j Bobby ging zich zoo zelden te buiten aan i complimentjes-maken, dat ik deze primitieve pogiag hoogelijk apprecieerde. We drukten elkaar plecbtig de hand ea daama ging hij met een gebrom van voldoening, op de arm- leuning van zijn stoel zitten. ..Ziezoo", zei hij tevreden. rrDat hebben we i weer gehad. Nu is 't zaak, om 't tot morgen ochtend uit te houden. Dan ga jy met den eersten treia naar stad en ik blijf hier, om den schat te bewaken." ,,Ik w«et waarentig niet, hoe we het met t huishouden moeten kiaarspelen", veront- rustte ik me. ,,Drinken is er genoeg een heelen kelder vol maar eten "Dat komt er niets op aan", was zyn op- gewekt antwoord. .Drinken voedt geweldig, vooral als je er genoeg van krygt." Maar ik had niet bang beboeven te zyn, dat we den avond niet genoeglyk door zoiiden komen. Zelfs zonder de hulp van oom Richards kelder was ons dat wel gelukt. Bobby had mijn verhaal wel al 6dn keer van begin tot eind gehoord, maar er waren zooveel details, die hem nog niet geheel duidelijk waren dat ik een paar uur noodig had, om hem in te lichten en zelfs toen was hy nog niet yoldaan Hij nam me, met een hardnekkigheid, die een officier van justitie eer aangedaan zou heb ben, een volslagen kruisrverhoor af en een paar maal kwam ik bepaald onder den indruk van zijn groote scbranderheid en zijn recht-op-de- kem-van-de-zaak-afsturen, waarvan hij ook nu weer blijk gaf. Tegen zevenen pauseerden we om den in- wendigen mensch te versterken, wat we dezen keer hoofdzakelyk door biscuits en champagne deden. Nu was het de gesehikte gelegenheid om Bothy's theorie, dat drinken voedt te toetsea. En werkelijk, toen we daarna onder het genot van een goede sigaar de zitting voorszettcn, konden we uren doorpraten, zon der dat zich teekenen van uitputting be "or oen te vertoonen. tien,i.uur keek Bobby op zyn horloge. ,,R:.iderbedtyd besliste h(j. ,,Je hebt een Ian- gen dag voor den boeg morgen en hoe beter je vannacht slaapt. des te lichter koap je mo men. je versohillende karweitjes op." „WeI, verduiveld!" protesteerde ik. „Ik ben- met van plan om me van het werk dat er te doen is, af te draaien. We moeten een van- t we een wakker blijven." „Zoo is 't", zei hij flegmatiek. „lk heb mor gen niets te doen zoo gauw jij weg beat kan ik op mijn lauweren gaan rusten. Dus ab" jy maar naar boven wilt gaan." ,,Maar hoe moet het dan vannacht?" hield ik aan. ,,Stel je voor dat Manning ea Craill op visite komen?" Bobby lachte grimmig en haalde een zake- o^t-uitziende Mauser-revolver uit zrjn heupzak. ,JJan zal je me wel hooren schieten", was zijn antwoord. „En dan mag je beneden komea, om de lichamen naar buiten te helpen gooien." (Wordt vervolgd-i en. n. rden EL, ttj. Mcn- i als iank- uwen, n. juns- w, ag. -en. ,aar Maat, m en B«- n gunst, tg aan. ^tigers ErT b ,dsL aan J'ten -na: l> -elen. er. rxen- ESTE3. k I -en, ler. 12.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1