r r- Aanbesteding. pl.m. 30.000 KG. Kalizout 40% Waiver, JERNEUZEN" Het nieuw gebouwde Woonhuis LANDBOUWINSPAN, OEMENGDE BERICHTEN Kantoor van W. A. DEN BOGGENDE te Axel. Nieuwstraat 80. alle soorten Kachelkolen VOORHANDEN: FirmaP.J.VANDESANDE HER8TELL1NG. rechtszaken. recordzitting van het ANTHONIE CORNELIS FAAS, ANTON FAAS, TWEE VROUW'EN DOOR EEN AUTO OVERREDEN. INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPTNGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Ver. „ln't balang der Lanabouwers" I. SCHEELE, I pl.m. 21.400 K.G. Kalizout a 40% 2.300 Patentkall 25 200 Thomasphosphaat 124.700 Super a 14 °/0 99.500 Amm. Super 7 X 9 H 19.500 Chili gemalen 1000 Chili arcardian 62.900 Zw.-Ammoniak gemalen 22.100 Kalksalpeter 2.600 Kalkstikstof 53.100 Ammon-Salpster Het Comite tot aankoop van Meststoffen te AXF.L KIJKUIT Ondergeteekende zal namens zijn lastgeefster, op des n.m. 5 uur, in het H6tel van den Heer De Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen, trachten aan te besteden Het Timmer-, Schilder- en Loodgieterswerk aan een woning aan de Karper- straat te Ter Neuzen. Bestek en teekening verkrijgbaar a f 1,— bij A. DE CLERCQ, Architect, Ter Neuzen. Axelschestr. 30. ZONDAG a.s., 2 uur: TERNEUZEN4 en CORN. BOYS 1 0p MAANDAG 22 JANUARI 1934, Den geheelen PAARDEN: RUNDVEE: LANBOUWHALM: Bij ondergeteekende verkrijgbaar en droog gekapt Kachelhout. Beleefd aanbevelend, K. REMIJN, Vlooswijkstraat 65 Ter Neuzen Eenvoudige Recepten. Prijs 13,50, Het nieuwe Kookboek. Prijs f 3,65. 200 Maaltijden. Prijs *2,90. Kookboek van de Amsterdamsche H uishoudschool. Door C. J. WANNfiE. Prijs 4,50. 1 TER NEUZEN - B0EKHANDEL. hx, deuze trein. van driehonderdvierenizestig dagen, mee onze kennissen, de herinderings- kes, goeie en kwaaie, maar die we toch aile gaar vasthouwen. En is d'n lesten glimp van 't sperrend rooie oog, vferdrcaken in dieen duster, dan staan we toch efkens beteuterd en kleintjes te staren. 't Gaat ok zoow rap; ge kunt 't nie ailegaar bijhouwen. Ze vliegen laangs oew henen, de dagen, sneller en sneller, hoe" ouwer ge wordt, en ge voelt op deus oogenblikken tocb efkens, hoe ok eenmaal d'n trein zal veurrijen, die 6ns mee zal nemen. naar die onbegrijpelijke onendigheid, waar anderen dan ons rooie lichtje in verdwynen zien! Waar wy dan in meereizen as 'n herinde- ring'n goeieof 'n kwaaie! En God beware cas veur da Jeste! Wa'k daar mee bedoel? Och, ik weet eigenlijk nie goed, of ik vertelien zal, wa me nouw deur m'n hoofd gaat. Maar jab, 'k zal't perbeeren. 'k Sprak van 't jaar 'nen mensch, veur 't eerst van m'n leven ontmoette-n-ik 'm en 't was 'nen soortement tiep, waarvan ik dalijk docht: wrj zullen wel kameraads women! 'Nen goeien, eenvoudigen kearel, open as ti boek en 'n paar oogen in z'n hoofd, mee d'n dofpeinzenden glaans van 'n werkp6erd. Joost, hiette-n-ie. En zoow eenvoudig en nletig as ie daar stond, 'nen tiep om duuzend keeren onopgemerkt veurbij te gaan, was 't toch 'nen mensch, die eenmaal 'nen weareld- naam hee g'ad! 'Nen kearel van weareldrecords, die na twlntig jaren nog onaantastbaar zijn! *n Stukske mensch alzoo, da-d-onder z'n winterjaske 'n karakter, 'n ziel veifborgen houdt ,van gehard staal! iD'n Blaauwe, ok zo'nen yzeren sala- maanaer, zoowas ge 'm wel hebt leeren ken- nen, stelde 'm aan me veur. „Da's nouw d'n Joost, Dre, gewit wel, weareldkampVerder kwam ie nie. D'n Joost prikte-n-effe z'nen vinger in d'n Blaauwe z'n maagkuil en zee toen teugen mrjn: „Ge zij-d-uit, Dre, asteblieft." En meteen hiew d'n Joost 'n braandend tuciferke by m'n pijp. En't was toen ok, dat le z'n oogen naar me opsloeg en da'k docht aan m'nen Bles. Weggeborgen kracht, achter d'n matten, gesluierdcn glaans van 'n paar eerlijke oogen, waardeur ge binnenkeek in 'n mooi en diep, maar teleurgestelde ziel. 't Is om da leste, da zulke soort van stalen kearels perbeeren 'n sluierke te hangen veur d'r oogen, wa tdch mislukt teugenover d'n mensch, die mee aandere warden rckent, dan reksdaaldersl Ik pijpte-n-ovemuuw aan en zee toen: „h6'k da goed geheurd, Joost, zijde gy veur 'n paar weken weduwpeer geworren? „Ja", zee ie: „da-d-is zoow, maar as ik oew raaien mag, Drd, ge staat daar al 'n minuut of vyf in 'n plaske en gaat daar uit, jonk!" Ik gin gopzij staan en 't plaske verders latend veur wa-d-et was, zee ik: ..zoowzoow, Joost, nog wel gecondoleerd! Da's 'nen heelen slag, jonk!" „Ga nooit in't nat staan, Dr6", antwoordde d'n Joost serieus: „ge kunt er van alios mee op oew lijf halen, al is 't maar rimmeltiek en past daar veur op, kearel!" Ik keek's naar d'n Blaauwe endie gaf d'n Joost groat gelijk! „En hoe stelde t' nouw, Joost?" „Hoe bedoelde da, Dr6?" „Nouw eh eh zoouw alleenig, ee?" Oow? Goed, goed, heel goed; och ja. •t Mensch is uit d'r Hjen!" „Hee ze veul gelejen?" Toen trok d'n Joost z'n oogen wa-d-open, stak z'n vastgeknepen lippen veuruit en knikte: ,,Ja, heel veul! Ze hee afijn, 't la veurbj)!" Ik,,docht: hier klopt lets nie! Laat ik ver ders zwijgen; zo'nen prachtige kearel, en dan praten over z'n pas gestorven vrouw of 't 'n wildvrimde isneee da klopt nie. In zo'nen etaalharden tiep zit gewoonlijk 'n klein, teer bartje, enneeS, daar klopt lets nie! En as ik later d'n Blaauwe daar naar vroeg, dan zee d'n Tiest: „ik zal 't oew maar zeg gen, Dr6, d'n Joost hee vijfentwintig jaren in 'n hel geleefd, deur die vrouw! Ze hee-t-'m belogen, bedrogen en erm gemokt. Hlj hee volgehouwen, da's z'nen aard, maar toen er "n end aan kwam, toen hee d'n Joost, zonder 66n traan in z'n oogen, de kist, mee zyn vijfen twintig jaren verbeten verdriet, z'n huiske uit zien dragen, as 'n as 'n nouwja as 'n prachtige opruiming, za'k maar zeggen. Veur en 'eer, veur zn' kinders en veur God hee-t-le al die jaren z'n kruis geslept en z'n huwelijks- geluk begonaan 't graf van z'n vrouw". ..Tiest?" „Ja, Dre". „As ie da gferen wilt, motten wrj 'm opne- men in ons propclub!" „Da wilt ie vast, Drd!" Onzen dank voor de toegezegde Vleeschwaren, is niet bestemd voor 5lle slagers, doch is voor de leden van de Zeeuwsch-Vlaamsche Slagersbond. Wij verwachte.i ook nog eenige in- teekenbiljetten. Het Bestuur van het Plaatselijk Crisis-Comit6 „Dan zullena we 'r Zondag over spreken mee dn' bakker". En zoow, axnico, is d'n Joost in ons club opgenomen, veur 'n paar maanden gelejen. En daarom he'k oew d'n lesten tijd nie veul van de propclub verteld, waant 'k wist nog nie, hoe 'k 't geval aan d'n vurk zouw steken en nouw koom 't zoow vanzelvers te praat! Waar ik altij ea bij voorkeur op wacht. Dan komt 't ok nooit op ongelegen tijd. Maar nouw zulde denken da'k van m'n chapiterke gedoold ben, en toch is da nie zoow, deuzen keer. Waant ik wouw gezeed hebben: mee d'n pas vertrokken trein 1933, waarvan me op d'n oogenblik't rooie achterlichtje naturen, is ok vertrokken, 'n herindering van d'n Joost. En 'n kwaaie herindering. Veur deuze vrouw was d'n len Januari d'n lesten trein veurgekomen en diep, diep meelijjen kan 'k hebben, mee zo'n mensch, da veurgoed ver trokken is, zonder dat er 6€n traantje om d'r wier vergotcn. En da-t-is 't wa'k bedoelde, toen 'k hierboven zee: „waar wij dan in mee reizen as 'n herindering'n goeieof •n kwaaie! En God beware ons veur da leste!" 't Zijn maar dorre, trieste graven, amico, waar nooit 's 'n traantje op gedrupt hee! Waant de „vrienden" en „vriendinnen" van zulke beklagensw66rdige menschen, ollee 'k heb m'n oogen goed open, ik ken er ok wel van da soort, maar de vrinden van da soort, neee, die zullen werendig gin traan en gin gebedje storten veur d'r vertrokken vriendin, „Er zijn nog genogt aanderen, die ldven!" Da's de „vrindengedachte", die hullie verge- zelt op d'ren lesten rit. Da's huilie„leste eer". En nog eens: God beware ons, stuk veur stuk, daar veur. Ge zult misschient denken, amico, dat d'n Dr6 wa zwaar op de hand is, vandaag! Ollee, sta me da-d-6&ien keer toe. 't Leven gaat zoow snel, is zoow rap veurbij, 't is toch tel- kens zoow gaauw weer ouwejaar, da'k de menschen zoow gferen zouw willen inprenten: zcekt oe geluk toch op de sjuuste plots! Da's in oew huiske, da's by oewen arbeid, oewen plicht. En zoow as op deuze dagen, Kerst- en Ouwejaarsdagen, ollee, wa-d-'n triestigheid dikkels veur huilie, die 't verkeerd zochten. De vertesseltjes van de „trugkeerende zeuns en dochters", zijn maar vertesseltjes! Daar zyn plekken, waar nie van trug te keeren is! En 'k zouw m'n Brievenjaar nie naar m'nen zin afgesloten hebben, as ik truggeschrokkm was veur de grimmige waarheid van vandaag. En die is: dat er veul kustelyk geluk, onbe- taalbaar bezit, moedwillig vergruzeld wordt deurde vrouw! En al de wefkes,, die nouw opstulven, die heb ik sjuust nie bedoeld. Waanter zijn nog wel van de ouwerwetsche-brave moeder- kens! Alleen, ze worren maar te zeldzaam. Geleufde 't nie? Vraag 't aan de menschen, die 't weten kunncn! Aan meneer Pastoor, aan den Redder! As die't aanders zeggen, dan ik, schrijf me din pas, da'k gelogen of overdreven heb. Adres: Dr6-Ulvenhout'k Gaai nie opzij, ziede wel. As ik 6enen tooverwensch mogt doen, die, hoe groot ok, vervuld zouw worren, dan vroeg ik: Geluk, veur alle Menschen! En daaromj daarom gaai ik nie opzij. Waant't groote ongeluk van't menschdom, ziek ik veumamelijk in 't tekort aan de goeie, brave moeders. Dit tekort is 'n ramp in de maatschappij, nog erger, dan virtig, veftig jaar gelejen d'n alcohol was! Waant elke man, die z'n hebben en houwen verdronk, mokte z'n huishouwen ongelukkig. Maar elke slechte vrouw mokt op z'n aller- allerminst tw66 huishouwens ongelukkig! 'k Gaai hier gin oorzaken opsporen. Elke vrouw, die dr' eigen, op wdke manier ok, ont- trekt aan d'r noste plictoten wit heel goed, da zrj bedoeld is. Zooas d'n man zn' hersens van d'n vruugen Maandagmergen, tot d'n laten Zaterdagavond Ingesteld motten staan op z'nen arbeid veur 't gezin, zoow motten de vrouw d'r gedachten zyn by 't geluk van 't huishouwen tje. E6n uur aanderen arbeid, eischt 'nen vollen dag aanderen aandacht en d& kan gin huishouwentje missen Maar genogt. Vandaag zyn we ailegaar beszield mee de beste wenschen veur mekaar, veur 't nuuwe jaar. De tijen, hoe belabberd ok, kunnen d& nie veraanderen. Alleen, ons gezicht kan wa strakker en seerjeuzer staan. Ziedaar, amico. 't „gezicht" van m'n lesj;e briefke van deus jaar. Maar meteen ok: mee d'n oprechtsten wensch, aan jou en al oew lezers: 'n Gelukkig uiteinde '33 en veural alegaar: „Zalig Nieuw- jaar!" Ok namens m'n Trui. Veul groeten van Trui en as alty gin horke mindei» van oewen KANTONGERECHT TE HULST. In de laatst gehouden zitting van het Kan- tongerecht te Hulst, welke rechtbank met 1 Januari wordt opgeheven, werden op den tyd van zes uur ruim 250 zaken behandeld tegen overtreders van de varkenswet, die alien tot f 10 boete werden veroordeeld. Het was wel het grootste aantal zaken, dat ooit op 66n dag gedurende het bestaan van het Kanton- gerecht behandeld werd, waardoor de eind- zitting ook een recordzitting werd. Heden ontviel ons plotseling door een droevig ongeval,onze zeer geliefde Zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, in den jeugdigen leeftiid van 20 jaar en 1 maand. Dat zijn heengaan Vrede was, lenigt onze smart. Zijn diepbedroefde Vader, C A. FAAS en Kinderen. Spui bij Ter Neuzen. 27 December 1933. V Door een droevig ongeval werd van onze zijde weggenomen, ons aller Vriend en medelid in den jeugdigen leefiijd van 20 jaar. Voetbalvereen. „Jong Zeeland". Mngrette, Axel 27 December 1933. Ondergeteekende maakt aan zijn clientele hekend, dat de Prijscouranten van Turkenburg's Zaden weer verkrijgbaar zijn. Dengene, die er nog geen heeft ontvangen, kan er gratis een bij den agent bekomen. toet A voe DR6. ERNSTTOE MISHANDELING. Vrouw door zoon en schoon- dochter geslagen. Zaterdag is een 60-jarige vrouw op emstige wyze door haar eigen zoon en diens vrouw mishandeld. Het slachtoffer, mej. Foorter, woont ia een hulpwoning van de gemeente, n.l. in het Asch- hok" aan den Grindweg, tezamen met haar 15-jarig zoontje. Zij is reeds tal van jaren van haar man gescheiden. Haar 24jarige zoon is voor eenige maanden gehuwd en woont met zijn Weensche vrouw in een woning aan de Willem van Hildegaerds- bergstraat. Juist voor dezen zoon heeft de vrouw by zyn huwelyk met de Weensche ge- daan wat zij kon en stend zij zelfs nog het beste van haar schamel meubilairtje af. De vorige week is er tusschen haar en het jonge echtpaar een woordenwisseling ont- staan, omdat zij weigerde te getuigen in de echtscheidingsprooedure tusschen de twee jon ge menschen. De zoon heeft Zaterdagavcnd met zyn vrouw zijn moeder opgezoctot en nogmaals er op aangedrongen toch nog te willen getuigen. Toen de vrouw ook nu weigerde, maakte de zona zich z66 boos, dat hy verschillende voor- werpen in de woning stuk sloeg en daarna trachtte de lamp te vernielen, wat echter door het optreden van zijn jongeren broeder kon worden voorkomen. Daarna nam hy een koplantaam van een vrachtauto, welke in de kamer lag en gaf zijn moeder een paar gevoelige slagen op het hoofd. De 15jarige zooa trok partij voor zyn moeder en ging zyn ouderen broer te iyf. De schoondochter, die alles had aangezien, vond de door haar man gepleegde mishande- ling biykbaar nog niet voldoende, zy pakte haar schoonmoeder bij de haren, trok haar naar buiten en gaf haar daar met een hard voorwerp nog eenige gevoelige slagen. Deze laatste mishandeling geschiedde onder de oogen van den 15jarigen zoon, die zyn moeder te hulp wilde komen maar door zyn broer werd vastgehouden. Toen het tweetal zijn woede had gekoeld, ging het heen, waama de vrouw kermend haar woning weer bianenging. De vrouw, die de laatste dagen ziek was, en met hooge koorts het bed moest houden, is door deze mishandeling zeer gesdhokt. Zy klaagde over zware pynen in het hoofd. Het is niet uitge3loten, dat zy een lidhte hersen- schudding heeft bekomen. De politie heeft zich met de zaak bemoeid en de autolantaam alsanede een zinken em- mer, waarmede de vrouw geslagen moet zyn, in beslag genomen. Zoowel tegen den zoon als tegen de schoon dochter is proces-verbaal opgemaakt. GEYAARLUK SPEL. Spelenderwijze kreeg de 14-jarige G. B. te Venlo van zyn kameraad 'n slag op het hoofd. Enkele uren later werd de jongen bewuste- loos en is hij aan de gevolgen van dezen slag overleden. DOOR GA SVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Maandagnacht zijn te Antwerpen in een logement aan de Van Dijckkade, waar zy over- nachtten, twee Nederlandsche zeelieden. Gerard Claessen uit Delfzyi en Fokke Mun- niksma uit Groningen, beiden 31 jaar oud, door gasverstikking om het leven gekomen. Men vond beide slachtoffers, toen men Dins- dagmiddag tegen 66n uur ging kijken waar de mannen bleven. Men neemt aan, dat de oor- zaak van het gebeurde moet worden toege- schreven aan onachtzaamheid. Een kraan van het in de kamer staande gasstel was niet goed afgesloten. GEHELME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Te Enschede hebben kommiezen en politie bij H. K. in de Violenstraat aldaar onderdeelen van een geheime distilleerdery en eeCi hoe- veelheid gedistilleerd in beslag genomen. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt. DOOR EEN AUTO DOODGEREDEN. De 41-jarige ongehuwde brandstoffenhan- delaar H. A. Veeger reed Donderdagochtend om half tien in de Nieuwe Ebbingstraat te Groningen per fiets tegen het openstaande luik van een vleeschwagen. Hy viel en werd meteen overreden door een passeerenden auto, waarvan een der wielen hem over het hoofd ging. De heer Veeger was terstond dood. Hij was piaatsvervangend commissaris van het R.K. Dagblad „Ons Noorden" te Groningen. Woensdagavond omstreeks half elf liepen te Eindhoven een man en twee vrouwen over den Aalsterweg in de richting Aalst. Ter hoogte van het St. Josephs-zlekenhuis gingen de beide vrouwen op den asfaltweg loopen. Op dat oogenblik kwam hen een auto achterop gereden, bestuurd door den 24-jarigen D. uit Eindhoven, die verblind werd door de lichten van een tegenligger, zoodat hy beide vrouwen niet zag. Hy reed op beiden in. Ruim 25 M. verder bracht hy zyn auto tot stilstand. Het bleek dat een van aangeredenen, de 20-jarige dienstbode Beniers, op slag gedood was. Haar schoonzuster, mej. BeniersVan Hout, was zwaar gewond. Zy bleek een zware herschenschudding en ribfractuur te hebben gekregen en werd onmiddeliyk In het in de na- bijheid gelegen ziekenhuis opgenomen. Haar toestand was Donderdagmorgen nog zorg- wekkend. De man bleef ongedeerd. De politie heeft het iyk van de dienstbode in beslag genomen. DE BRAND IN DE T'ELEFOON-CENT RALE TE AMSTERDAM. De Officier van Justitie Mr. Dr. van Thiel heeft Woensdagmiddag den gearresteerden monteur W., die er van werd verdacht brand te hebben gestioht in de Telefooncentrale aan de Raadhuisstraat, in vrtjheid gesteld. De Officier heeft 's morgens den man nog maals aan een verhoor caderworpen. Ook 's middags is hij in het Wjzijn van den direc- teur van het Telefoonbedrijf, den heer Snyders, verhoord. De man hield pertinent vol met het geheele gebeurde niets te maken te hebben. Toen hem werd voorgehouden dat kortslul- ting uitgesloten moet worden geacht, temeer daar in de splitsingkamer slechts een zwakke stroom staat, bleef W. er by, dat z.i. aan kort- sluiting de brand te wyten is geweest. Aan verdachte werd ook o.m. voorgehouden dat in anarchistische ea de communistische pers herhaaldelijk wordt geschreven over „daden". Toen hem werd gevraagd of daar- mee eventueel een staking werd bedoeld by de gemeente-telesfoon antiwoordde hy, dat dit wel zeer ondoelmatig zou zyn, omdat daar alles automatisch gaat. Us By een huiszoeking, die bij verdachte ge houden is, is geen enkel bezwarend bewys- stuk gevonden. Uit de verschillende verhooren, die verdachte zyn afgenomen, meende de Officier niet vol doende termen te kunnen vinden om de zaak in handen te stellen van den Rechter-Commis- saris, waarom de man op vrye voeten werd gasteld. Het behoeft geen betoog, dat het onderzoek met onverminderde kracht wordt voortgezet. (Buiten verantwoordeiykheld der Redactle.) WIE ZOU NIET WEENEN! Bijna terug na een dag van genieten, Na een voorspoedigen rit in den nacht; Vlak by de plek, die zy vroolyk verlieten, Dicht hij het huis, waar de rust hen wacht! 't Wegdek wordt gladder, de wielen slippen. Diep in het denker, daar loert de dood. Plotseling kan't leven den mensch [ontglippen, Schieiyk gerustheid verkeeren In nood! Voertuig en kostbare lading verzinken! Schrik en ontzettiag grypen ons aan! E6n wordt gered, twee moeten verdrinken; Hulploos moeten zy dndergaan! Byna, ach byna het zoete leven Vellig geborgen In 't lief tehuis! E6n is gespaard, twee zya er gebleven, In het gezicht van haven en sluis! Byna, 't is tragisch om aan te hooren! 't Strekt ons tot leering en emstig vennaan: Byna behouden is toch nog verlorea, Byna gered is toch nog vergaan! Wie zou niet huiveren, diep verslagen, Wie niet verstaan de spraak dezer ramp! 't Vleesch is als gras, zoo moeten wy klagen, 't Leven is broos, het verdwynt als damp! Arme beroofden, wy hooren uw klachten. Heel onze plaats is begaan met uw leed! Mocht het een weinig uw droefheid [verzachten, Dat ge u door deemis gedragen weet! J. K. Ter Neuzen, 27 December 1933. PROVINCIALE WERKEN. By de door Ged. Staten van Zeeland te Middelburg gelhouden aanhesteding van het herstellen, vernieuwen en onderhouden van de provinciate wegea en andere waterstaatswer- ken in Zeeland, gedurende 3 jaren, ingaande 1 Januari 1934, werd ojm. ingeschreven: 14e perceel. Drijvende aanlegplaats, plateau, ooupure en bykomende werken te Hoedekens- kerke. Raming f 980 Inschryver P. Dekker voor 1060. 27ste perceel. Straatweg van Ter Neuzen aaar Axel. Geen lnschryving. 28ste perceel. Straatweg van Walzoorden naar Hulst. Raming f 4200. Inschryver J. F. Adriaanssens-Polfliet te Hontenisse voor 4158. 29ste perceel. Steigerdam, steiger enz. te Walsoorden. Raming f 665. Minste inschry ver J. van 't Hoff te Hoek voor 640. Perceelen 2729 vereenigd. Raming 7335. Minste inschryvers W. J. en A. de Bruija te Ter Neuzen voor 6894. Alle bedragen zijn per jaar. MIDDELBURG. De hoofdingenieur-directeur van den Ryks- waterstaat heeft Woeasdag aanbesteed het onderhoud van de Rykswegen op Walcheren en op den Sloedam en Breskens-Beigische grens, in twee perceelen en in massa gedu rende 1934. Raming eerste perceel f 3100. tweede perceel 5900, massa f 9000. Inschryvers eerste perceel: Iz. Lagasse en Zocn, Koedekerke f 2850; P. Dekker, Veere /2823; C. Wiskerke, Nieuwdorp /2778; J. J. Jansen, Middelburg /2769; P. de Voogd, Veero 2749; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en AL Wandel, Schoondijke f 2745; L. van Boven, Ellewoutsdijk f 2740; J. Geldof, Serooskerks /2721; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 2690; P. J. v. d. Sande, Breskens /2580; M. W. Knulst, Goes en J. Knulst, 's Heer Arends- kerke 2473. Tweede perceel: P. Dekker, Veere /5268; A. J. Cambier, Breskens /5300; L. G. J. v. d Ven en M. Wandel f 5022; P. J. v. d. Sar.. f 4883. Massa: J. H. van der Ven, Vlissingen 872( Ook het onderhoud van de havenwerken t Breskens, gedurende 1934, raming 12.000. Inschryvers: J. van 't Hoff, Hoek f 10.80" J. J. Jansen, Middelburg 10.800; N.V Smeulers' Aannemersbedryf, R'dam lC.ov C. v. d. Klippe, Vlissingen f 10.300; Th. Ca bier, Breskens 10.200; Iz. Lagasse en Z< 10.050; P. J. de Bourgraaf /9860; J. F. B 's Gravendeel f 9843; P. Dekker, Veere f 9- cn P. J. v. d. Sande, Breskens /9473. Voor Ter Neuzen; 27 Dec. Finsch s.s. KIRSTA, 996, steen, Abo. Van Ter Neuzen: 27 Dec. Eng. s.s. THE DUKE, 387, ledig, Blyth. Voor Sluiskil: 27 Dec. Zweedsch s.s. HED- DA, 234, hout, Zeebrugge. Van Sluiskil: 27 Dec. Finsch s.s. SCAN- DINAVIC, 1348, cokes, Helsingfors. Van Sag van Gent: 27 Dec. Nederl. ba ROZENBURG, 1259, ledig, Antwerpen. Van Riemen: 28 Dec. Fransch s.s. P.L.M. 14, 1931, ledig, Bari-Dock. Voor Gent: 27 Dec. Duitsch s.s. ALWTNB RUSS, 566, hout, Danzig. 28 Dec. Eng. s.s. RYDAL FORCE, 550, ledig, London; Duitsch s.s. HERNIA, 332, led., Hamburg; Fransch s.s. NIOB6, 884, ledig-,-*- Caen; Lett. s.s. AUSMA, 1190, hout, Riga; Duitsch s.s. RHEINLAND, 1517, hout, Dan zig; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s, RALLUS, 920, stukg., Ant werpen; Noorsch s.s. EROS, 560, ledig, Duin- kerken; Duitsch s.s. GISELA OLDENDORFF, 824, pyriet, Bordeaux; Fransch s.sl CAPT. LUIGI, 1661, ledig, Rouaan. Van Gent: 27 Dec. Noorsch s.s. TROLLA, 938, ledig, Warhworth; Eng. s.s. TEESWOOD, 416, ledig, Middlesborough; Eng. s.s. HOD- DER, 421, stukg., Goole; Eng. ss.. PTARMI GAN, 204, stukg., London; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, Goole; Fransch s.s. ALBI, 2546, kolen, Conakry; Noorsch s.s. SIGURD I, 281, fosfaat, Exmouth; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole. 28 Dec. Eng. s.s. OTTERBURN, 802, led., Tyne. Amsterdam, 27 Dec. 1933. Amsterdam, 29 Dec. 1933. Bieden. Laten. Engelsch 8,05 8,15 Duitsch 58,75 59,25 Fransch 9,65 9,75 Belgisch 6,90 6,95 te ZAAM SLAG. Nieuwediepstraat 35 Ter Neuzen Kersenbonbons 18 ct. per ons Roma Pastilles Een nieuw product be- reid met room, hazelnoot en melk. 25 ct. per 2 ons Marsepain noten 14 ct. per ons Melkhazelnoten 14 ot. per ons Pompadourbonbons 25 ct. per J pond Bitterkoekjes 20 ct. per pond Boteroublies 30 ct. per pond Ronde Cake 20 ct. per stuk Botercake 35 ct. p. st. Bovengenoemde Ver. hoopt op Vrljdag 5 Jan. 1934, 's middags half vier ure, in het hotel „De Appel" aldaar, onder A.H.V., en gewone voorwaaiden aan te besteden, de navolgende producten: leveren van 15—22 Jan. '34 leveren van 1 15 Febr. '34 Inlichtingen te bekomen bij onderge teekende. J*N DEES-VAN LIERE, Seer. Zaamslag, 28 Dec. 1933. hoopt op Zaterdag 6 Januari 1934, des nam te 2 ure, bij de Wed. Gilijamse te Axel, onder A. H. V. aan te besteden: in balen van 10C K.G., franco 4e leveren 2e helft Jan. 1934, gedeelte' Station Kijkuit en ged. Tram W volgens A. H V. Voorwaarden te verkri i bij de Secretaris den heer J. ST 'LE Wz. te Zaamslag. Maandag 8 Jan. 1934, Notaris FANOY te Axel zal ten verzoeke van dhr. G. A. MATTHEEUWS, te Philippine op Donderdag 4 Jan. 1934, in het Caf6 van L. Coens bij INSTEL en Maandag 15 Jan. 1934, in het Caf6 van A. Wiskerke, bij TOE- WIJZING, telkens 'snam. 2 uur, ver- koopen met Schnur en verdere Gebouwen, Erf en Tuin te Philippine, Posthoorn, kad. sectie C no. 762, groot 5 A. 50 c.A. Te betalen by de aanvaarding. Aanvaardenuiterlijk 17 Febr. 1934. In pacht kan volgen27maal44A.56 c.A. Bouw- en Weiland (best polderland). Inlichtingen verstrekken devetkooper en genoemde Notaris. Competitie 2e Klasse Z.V.B. ENTRIiE 15 cent. Kinderen 5 cent, nam. 1 uur, zal ten verzoeke van den heer G. A. MATTHEEUWS te Philippine Posihoorn, op het nog door hem be- woonde hofsteedje, in het openbaar worden verkocht bestaande uit: 1. MINA, 5-jfrige merrie. 2. MARKUS, 4-jarige ruin. 1 bekalfde Melkkoe, 1 driejarige Vaars, 2 tweejarigj Vaarzen, 3 anderhalf- jarige Ussen. Menwagen met toebehooren, nieuwe Driewielskar, Treemkar, nieuw Kar- kussen, Vorentrekker, houten Rolblok, 2 Eenschaiploegen, vaste Tweeschar- plueg, Voetploeg, 2 vljfbalks-Egger- vieroalks-Egge, zigzag-Egge, Bietens molen, Bascule, Zakkenlichter, Ladder, Dekzeil, Zakken, Rieken en Vorken, enz. enz. Bergplaats voor fietsen. Betaling contant. Samengesteld door MARTINE WITTOP KON1NG, leerares in koken en voedingsleer. Samengesteld door A. KOOPMANS—Gorten en G. A. M. DE BOER—de Jonge. Complete Menu's en recepten Met afbeeldingen van alle schotelsin de natuurlijkekleuren Voor Nederland bewerkt door M. J. KRABBE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 7