ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Mijn Eiland No. 9086 Eerste Blad VRIJDAG 29 DECEMBER 1933 73e Jaargang BISHBSLAKD FLUILLETON BUITENLAND DE NEDERLANDSOHE REGEERING EN DE DOODSTRAF VAN VAN DER LUBBE. DE GEMEENTE BEERTA ONDER CURATEELE. 3 i BELGISCH PROTEST TEGEN HET DOODV ONNIS. ABONNEMENTSPBIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij voor.iitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor BelgiS en Amerika 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firms P. <J. VAN DE SANDE (iIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTI8NVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor eiken regel meer 0.20. KLE1NE ADVERTENTWN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clicWs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst e£n dag voor dp uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT EEDEREN MA AND AG-, WOENSDAG- EN VBIJDAGAVOND. EERSTE KAMER. Vergaderlng van Woensdag. Bjj den aanvang van de vergaderlng sprak da Voorzltter, terwyl alien zich van hun zetels verheffen, een woord naar aanleiding van de ■poorwegramp in Frankryk. Een ontzettende ramp, zeide spr. heeft Zaterdag U. Frankryk getroffen, een ramp van zoo grooten omvang dat eenige bonderden dooden en gewonden er by zijn betrokken. Ik boud er my van over- tuigd, ik weet, de tolk te zijn van de Eerste gamer der Staten-Generaal, wanneer ik ver- Uaar, dat zy met innig leedwezen kennis beeft genomen van het onheil, tengevolge waarvan een bevriende natie aan den vooravond van ICerstmis In diepen rouw is gedompeld. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jar. Mr. De Graeff, eloot zich naniens de regee ring by deze woorden aan en betuigde zijn barteltjke deelneming met de woorden van deomis met de ontzettende treinramp, die in ■ooveel Fransdhe gezinnen ontsteltenis en roinr heeft verwekt, Onze deelneming is avenxedig met de verstagenheid van de velen, die een weerzien hadden verwacht en voor wie in de Kerstdagen alle blijheid is ontnomen. rtna aller medegevoel is met hen. Bonder hoofdeiyke stemming werden daarna de de orde gestelde wetsontwerpen aam- genomen, waarop de vergadering werd ver- daagd. Vergadering van Donderdag. By de behandeling van het wetscatwerp in take tijdelijke korting van de Indische pen- sioenen zegt de heer Van Lanschot (R.-K.te sullen vcorstemnaen. Spreker zet uiteen, dat bet ontwerp niet in atrijd is met art. 177 der Grcndwet, omdat bet verbintenissen van pu- bhekrechteiyken aard betreft, terwijl art. 177 alaat op cmelrechtelijke verbintenissen. Wei ataa,t bet recbt op pensioen voor de ambte- naren vast, doch niet de hoegrootheid van het bedrag. Het ontwerp dient te worden aan- vaard als uiterste noodzaak. De beer OssendoTp (s.-d.) is van meening, dat art. 177 der Grondwet ook op de pensioe- nen van toepassing is en dat derbave de Staat deze verbintenissen niet mag aantasten. De beer De Savomin Lohiman (c.b.) zal voorstemmen en zegt in tegenstelling met zijn vroeger ingenomien standpunt deze aangele- genheid te beschouwen als een van publiek- rechtelijken aard. Bovendien zit aan deze zaak de gulden vast. Indien deze zou devalueeren tejn de gepensicneerden veel meer benadeeld. De beer Nivard (R.-K.) beschouwt pensioen als een verbinteais, welke de Staat niet ten nadeele van den gepensioneerde mag wijzigen. Slechts in alleruiterste noodzaak zal dit mo- gen geschieden, doob daar spreker die niet aairwezig acbt, zal bjj tegen stemmen. Prof. Kranenburg (v.-d.) erkent de bevoegd- heid van den Staat om veranderingen aan te brengen in regelingen voor de ambtenaren. Spreker erkent de noodzakelijkheid van de voorgestelde pensioenkorting. Inflatie zou voor da pensioentrekkers veel nadeeliger zijn. Spre- kers fractie zal voor het ontweip stemmen. De heer Michiels van Kessenich (R.-K. j er- loent eveneens, dat de voorgestelde maatregel oovermijdelijk is. Ehkele leden van zijn fractie sullen hun stem laten afbangen van de vraag, of de pensioenen een privaatrechtelijke dan w«l een publiekrochtelijke betrekklng gelden. In opdracht van de regeering te Den Haag haeft de Nederlandsche gezant te Berlijn, door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden. M) (Vervolg.) Dr. Hayward stak zijn lippen vooruit en k««k me met een eigenaardige ultdrukking in ajjn oogen aan. ,,Van 66n ding ben ik. zeker", was zijni ant woord, „en dat is, dat de man niet verdron- k«n is. Hij was al diood toen hi)in het water viel". Bnkele oogenbllkken bleef'het stil. „Dus die theorie van oca botsing teger. den steenen steiger'began ik. De dakter schudde zijn hoofd. ,,De docd te veroorzaakt door een geweldigen slag op zijn achterhoofd. Als u tegen een griezelig ochouwspej lount, zal ik u de verwonding laten zien". Ik stelde me tevreden met even te knikken. De dokter keerde zich o<m en ging, gevolgd door mij, naar den hoop stroo midden op den steenen vloer terug. Het lichaam van Bascomb lag voorover op de haiastig geimproviseerde legerstede. Het bovenlichaam was naakt en in het grauwig- eembere Ucht, dat door de kleine bovenramen naar binnen viel, zag men duidelijk de onge- JoaOtjk sterk ontwikkelde spieren van zijn rug en schouders. Mijn metgezel haalde een electrische tan- taren ult zijn zak en liet den kleinen, fellen licfrbbundel op het hoofd vallen. „K:jk hier" zei hij zakelijk kort. Ik kan zeggen, dat ik door de griezelig- beden, die ik tijdens den oorlog in Harwich te zien had gekregeo, gehard was, maar de gTaaf van Limhurg Stirum, den rijksmlnister I van buitenlandsche zaken baron von Neurath een scbrijven doen toakomen, waarin hij de rijksregeering verzoekt de tegen Van der Lubbe uitgesproken doodstraf in een mildere straf te wijzigen, aangezien de Duitsche straf- wet, v66r het door Van der Lubbe gepleegde delict de doodstraf niet eischte op het tijdstip toen Van der Lubbe zijn daad beging. REGEERING EN GEZINSPOLITIEK. Ult de allerbeste bron deelt „De R. K. Staatspartij" mede zoo lezen ivij in de Mah dat over de geheele lijn van de crisissteunmaatregelen door de regeering een onderzoek wordt ingesteld naar de vraag, op welke wijze aan de groote gezinnen en de cotegorien van de minst-kapitaal-krachtigen tegemoetkomende maatregelen kunnen wor den getroffen. DE PANDER-POSTJAGER VI.IEGT WEER. De nieuwe Wright Whirlwind-motor voor den Pander-Postjager is Vrijdag te Napels aangekomen en dank zij de medewerking van de Italiaansohe autoriteiten, op de meest snelle wijze doongezonden naar Grottaglie, de plaats waar het toestel op 9 December wegens een defect aan de olieleiding is geland. Bij aankomst te Grottaglie is de motor door de heeren van Santen en Slot in goede conditie bervonden en onaniddellijk Is men met de mon tage begonnen. Bij het proefdraaien op den grond bleken geen stoomissen voor te komen en nadat men de overtuiging had gekregen lang genoeg te hebben geexperimenteerd om geen verrassingen meer te kunnen verwach- tea is Woensdag een flinke proefvlucht boven Italie igamaakt. Ook tijdens dezen tocbt heb ben de motoren uitstekend gefunetionneerd. De Postjager is daarop van Grottaglie naar Athene vertrokken, de plaats, welke bijna be- reikt was op den eersten dag van de vlucht toen de fatale stoomis optrad. Donderdag- ochtend is de vlucht naar Indie voortgezet. De vertrekdatum van Batavia voor de re- tourvlucht is vastgesteld op 5 Januari. De bemanning heeft bericht de symbolische mail op hoogen prijs te hebben gesteld. Een lawine van kaarten is het hotel te Tarente binnengekomen. OUDEJAARSAVONDREDE VAN Jhr. Mr. D. 3. DE GEER. Biykens het Radio-programma, dat op 31 Dec. door de A.V.R.O. wordt uitgezonden, zal Jhr. Mr. D. J. de Geer des avonds om 11 u. 40 voor de microfocn een Oudejaarsaivondrede uitspreken. NIEUWE INDEELING SCHEEPSMETINGSDIENST. De Minister van Waterstaat heeft bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1934 vervallen de bij resolutie van den Minister van Finan- cien van 12 November 1875 voor de Scheeps- meting ingestelde districten,en dat het land voor den Scheepsmetingsdienst zal worden ingedeeld in districten. District I Rotterdam, omyat de pmvincic, Zuid-Holland, bezuiden de moorlijn Leiden Utrecht, en de provincien Zealand, Noord- Brabant, Limburg en Gelderiind. BESCHERMING VAN DE BEVOL/SING TEGEN LUCHTAANVALLEN. Naar de Haagsdhe Couraat van bevoegde zijde vemeemt, heeft op 20 l ezer de voorzit- ter van de interdepartementale commissie In zake de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, Mr. Dr. K. J. Frederiks, een ontwerp van wet met bijbehoorende memorie van toelichting, aan den Minister van Binnen- landsche Zaken aangeboden. Daarbij werd medegedeeld dat de commis sie van meening is, dat zij deihaar opgedragen taak eerst als geeindigd j'aag beschouwen, wanneer evenzeer de noodige uitvoeringsbe- palingen door haar in ontwerp zullen zijn aangeboden, en dat het voorD in haar ,bedoe- ling ligt, tegeljjkertijd daarmede de noodige voorstellen aan te bieden tot het treffen van de vereischte maatregelen, waardoor zeker- heid wordt geschapen, dat hier te lande geen gasmaskers, bestemd voor de burgerbevoIking, In den handel zullen worden gebracht, welke als minder deugdelijk moeten worden be- schouwd. Aan de Memorie van A,'Jtwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot voor- (Ingez. Med.) ziening in bestuur der gemeente Beerta wordt cntleend, dat de Regeering hoogst ongaame naar het uiterste middel heeft gegrepen en niet dan nadat zij meende, voldoende geduld te hebben geoefend en de minder ingrijpende remedia te hebben uitgeput. Het is voor de Regeering verheugecid, hier zoo krachtigen steun van de Kamer te mogen ontanoeten. In dezen tijd is elk woord ten gunste van hem, die niet krachtig geno&g is om zich boven zijn naasten gezichtkring te verheffen, weinig minder dan gevaarlijk. Wie onder de tegenwoordige omstandig- heden ook maar 66n oogenblik clementie pleit voor bestuiirders als die in den raad van Beerta, doet onrecht aan al wie nu op verantwoordelijke bestuursplaatsen zich vaak onder groote cpofferingen geheel geven aan de uiterst zware en ondankbare taak, die een juist begrip van bestuur hen op de schouders doet rust en. Zoo lang dit besef in bestuurs- kringen niet volledig is doorgedrongen, moet de Minister opkomen tegen vergoelijkend oordeel over wie als bestuurders zoo ernstig hebben misgetast. In het onderhavige geval was het niet wenschelijik en niet mogelijk, de bestuursanacht in handen van burgemeester en wethouders te leggen. Tot die slotsom is de Minister echter niet gekomen, dazi nadat emstig was overwogen, minder ver te gaan. Volgens leden, die zich minder gemakkelijk met het wetsontwerp konden vereenigen, zou het financieele te zeer voorop hebben gestaan. De Minister vraagt zich af, of het moge lijk is, dat het aantoonen van verwaarloo- zing van de huishouding der gemeente ge- sohiedt zonder het bezigen van goeddeels financieele argumenten. De begrooting is de neerslag van de gestie der gemeentebesturen. Zou men met recht mogen beweren, dat de talrijke beroepen op de Kroon ter zake van de begrooting louter financieele aangelegen- beden betreffen? De door de Regeering ge- geven illustratie heeft het doel, aan te toonen de afwezigheid van algemeen verantwoorde- lijkheidsgevoel bij den raad, niet alleen finan cier. TEGEN DE GRAAN SMOKKELARIJ. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld: In verband met de uitvoering van de land- bouw-crisiswet voor zoover betreft den invoer van monopolie-producten, is het noodzakelijk gebleken maatregelen te nemen, om het ver- voeren van bepaalde producten in de grens- streken, voor zoover althans de Zuidelijke grens betreft, slechts onder zekere voorwaar- den toe te laten. Hiertoe zal in het einde van dit jaar een besluit het licht zien, waarbij het vervoeren en voonhanden hebben van haver, voor men- schelijk gebmiik gesohikte rogge en uit die granen bereide derivaten, benevens mais en gerst, alsmede tarwemeel, tarwebloem, sago, tapioca, arrowroot en andere soorten zetmeel verkregen op andere wijze dan uit granen of zaden, zal zijn verboden in een strook, onge- veer 5% K.M. langs de zuidergrens. Tevens zal een regeling worden getroffen, waarin bepaald wordt, dat het vervoer van bovenstaande producten binnen de bedoelde strook slechts is toegestaan, indien dat ver voer is gedekt door een geleidebiijet en het voorhanden heibben van bovengenoemde pro ducten binnen den bedoelden strook is toege staan, indien de aanwezige voorraden zijn ge- administreerd in een register. Geleidebiljetten voor het vervoer door han- delaars kunnen worden aangevraagd: 1°. tot 1 Januari as. ibij de controleurs Tarwewet: J. E. van Brakel, Hotel Rotter dam te Ter NeuzenJ. Covee, Hotel de Com merce, Groote Markt 26, Breda; J. van Al- phen, Leenderweg 214 te Eindhoven; E. J. Everts, Hotel de la Renaissance, Redbtstraat 21 te Maastricht; en bij het bijkantoor van het regeeringsbureau voor de uitvoering van de Tarwewet, Hugo de Grootstraat 65 te 's-Gravenhage 2°. na 1 Januari as. alleen bij voomoenwl bijkantoor. Geleidebiljetten voor het vervoer door land- bouwers dienen -oitsluitend te worden aange vraagd by de gewesteiyke tarweorganisaties voor Limburg, Noord-Brabant en Zeeland of haar vertegenwoordigers. Geleidebiljetten voor producten, die door contractanten van de Nederlandsche graan- of meelcentrale worden ingevoerd, worden door de douane-ambtenaren by den invoer verstrekt. Voor venters en kramers wordt het vervoer toegestaan op een eenvoudig zakboek, van de soort als nu reeds by de douane in gebruik is hetwelk op aanvrage door bovengenoemd regeeringsbureau kan worden verstrekt. Tenslotte zal by wy'ze van gunst aan daar- voor in aanmerking komende handelaren (dus niet aan landbouwers) kunnen worden toege- stpan, zelf de geleidebiljetten uit te schryven uit een daartoe tngericht scheurboek, hetwelk aan te vragen is aan het bovengenoemd by- kantoor van het regeeringsbureau. Voor landbouwers en handelaars zullen voorraad-registers worden beschikbaar ge steld, welke door bemiddeling van de geweste iyke tarweorganisaties aan de belanghebben- den op hun daartoe gedaan verzoek zullen kunnen worden uitgereikt. eerste paar oogenbliilcken duizelde het me. Preceis in het midden van het donkere kort^> geknipte haar was de schedel ingesiagen als een eierdop, waaTop je met je mes een tik hebt gegeven. ,,Hoeft geen twijfel aangaande. de doods- oorzaak te bestaan, wat?" De dokter knipte zyn lantaren ui't en keek mij reoht aan. ,,Zoo lets kan je onmogeiyk in je eentje opknappen" ging hy voort. „Hy kan natuuriyk een slag- van de sohroef van een 'boot gekregen heb ben maar als dat 't niet is, is de man ver- moordkalm, met voorbedachten rade ver- moord". ..Vermoord!" Agent Humphries kwam kor- daat op ons afstappen. Maar op een afstand van een paar passen bleef hy staan en keek ons am beurten ongeloovig aan. „We moeten in elk geval met de mogeiyk- heid rekening houden", opperde ik. Humphries streek zich voor den zooveelsten keer nadenkend langs zijn kin. ,,'n Eigenaardig idee", zei hij, ,,d'r is nog nooit een moord in Pen Mill gepleegd ten- minste niet zoolang ik d'r ben". „Ik zeg niet positief, dat 't nu zoo 1 s", viel de dokter hem ongeduldig in de rede, ,,'t Hang't ervan af wat je onderzoek oplevert als gisteravond, in den mist, een vreemd schip de baai iagevaren is, ja dan >rDat is gemakkeiyk genoeg te weten te komen", mengde de waard zich yverig in het gesprek. „Even navraag doen by den siuis- wachter. Als 'r een geweest is, heeft-ie gister avond toch niet vender kunnen komen van- ochtend is 'r pas weer geschut". Humphries keek hean bestraffend aan. „Ik weet zelf wel, hoe ik dat doen moet, Mr. Ro binson in dezen heb ik heusch uw raad niet noodig". Na die afstraffing keerde hij zich naar my. „Wat dunkt u ervan, Mr. Dry- den? Weet u ook, of die bediende van u vyan- den had?" Ik schudde het hoofd. „Ik weet niets van z'n particuliere aangelegenheden af", getuigde ik naar waarheid. ,,ZooaIs ik u op het eiland ook al verteld heb Bascomb was hddl gesloten Hy had met heel Pen Mill overhoqp kunnen j liggen en dan zou hy me nog niets verteld hebben". „Was-ie driftig of prikkelbaar?" vroeg de dokter. „Nooit iets van gemerkt", was mijn ant- woord. „Een maand lang-heb ik dageiyks met hem omgegaan en ik had me geen ge- schikter bediende kunnen wensohen". „Dan zal ons eerste idee wel 't goeie ge weest zyn", stelde Humphries vast. „De een of andere boot, die in den mist de baai iage varen is. Alle kans, dat ze gedacht hebben dat 't een leege sloep was en uit angst om schadevergoeding te moeten betalen, toen maar niks gezegd hebben". Hy vischte eijn opschrijfboekje uit zijn zak en bezoog naden kend het uiteinde van zijn potlood. „Hoe laat heeft de overledene het eiland veriaten?" be- gon hy te vragen. „Dat kan ik je niet precies zeggen", was myn antwoord. „Waarschijniyk tusschen vyven en zessen". ,,Da's dan net met den vloed geweest", stelde hij tevreden vast. „Dan keexne we bijna zeggen dat die theorie van ons over een ibinnenkomend schip de goeie is". Hy stelde me nog 'n paar vragen en schreef myn antwoorden conscientieus op. Daarna klapte hg met een air van een man. die zich competent van een moeiiyke taak gekweten heeft, zyn boekje dicht en liet het weer in zijn zak verdwynen. „Dan zullen we u niet langer ophouden. Mr. Dryden", zei hy pompeus. ,,t Kan eijn dat de inspecteur u nog wil spreken, als hy terug komt, maar ik denk dat bij het wel aan mij zal overlaten. Ik ga nu meteen even naar de sluizen en ik zou me erg vergissen als we vo6r vanavond den schuldige al niet hadden". ,J)at is best mogelijk, agent", zei ik niet bepaald waarheidsgetrouw. „Ik hoop het voor u als 't lukt is het een felicitatie waard". Ons gesprek interesseerde den dokter blijk- baar niet meer. Hy.had zich afgewend en toen ik zyn kant opkeek, zag ik dat hij een zak uitvouwde en de grove jute over het lidhaam uitspreidde. Ik kreeg den indruk dat hy niet tevreden was en toen we het koetshuis uit- gingen, werd myn vermoeden bewaarheid. Hy nam my even terzyde en wierp een geergerden blik op Humphries, die aan het bevelen uitdeelen was. >rDe vent is zoo stom als "t achtereind van een koe", zei hy niet bepaald complimenteus. ,,Maar voor het oogeniblik kunnen we niets be- ginnen. Als de inspecteur maar eemnaal terug is Voor ik den tyd had, antwoord te geven, voegde Mr. Robinson, de waard van Jlet Wapen", zich by ons. >rNeem me 'niet kwaiyk, m'neer", begon hij verontschuldigend, ,,maar als u zoo lang als die sloep van u gerepareerd wordt, misschien een boot Van my wil hebbenU ken die van vanochtend wel een weekie ter leen krygen". ..Buitengewoon vriendelijk van u", zei ik. „Ehr ik maak meteen van de gelegemheid ge bruik oan u te bedanken voor alles, wat u van- morgen gedaan heeft. U heeft heel wat last van die geschiedenis gehad". ,,0, das' niets", weerde hy af. „U ca ik zajn om zoo te zeggen buren en als 't om een lijk gaat, doe ik altyd mijn plicht". Ik zocht naar een gepast antwoord op die laatste duistere bewering, maar vond er geen. Gelukkig maakte de komst van Humi>hries een eind aan die penibele situatie. „Ik kom u effe goeiendag zeggen, Mr Dryden", begon hij op zyn officieelsten toon. ,,Maak u maar niet naar over deize geschie- denis laat alles maar aan my overIk zorg wel, dat de schuldige gevonden wordt!" Dankbaar dat de beproeving afgeloopen was cirukte ik ijverig zyn hand en wandelde daarna, nagestaard door half Pen Mill, naar den steenen steigar terug. Over het geheel genoimen kon ik tevredea zijn met den gang van zaken ook al koesterde Dr. Hayward achterdocht en met een gevoel van intense Een honderdtal leden van het Belgische parleanent leden uit alle partyen en daar- onder verscheidene oud-ministers hebben een motie aangenomen, waarin zy protestee- ren tegen de terugwerkende kracht van de wet, krachtens welke Vein der Lubbe ter dood is veroordeeld. Zij verklaren, dat het beginsel, volgens het welk iemand alleen kan worden veroordeeld krachtens een wet, die tydens zyn misdryf reeds bestond, niet uitsluitend tot het Romein- sche recht behoort, maar alien beschaafden volken gemeen Is. Naar de correspondent van de Tel. te Lon don meldt, heeft Ivor Montagu die uit Leipzig te Londen is teruggekeerd, verklaard, dat Torgler en de drie Bulgaren in dezelfde ge- vangenis te Leipzig zijn ondergebracht, waar in zij tijdens het proces hebben vertoefd. Fa- milieleden van de vrijgesprokenen zyn niet in staat geweest om inlichtingen te verkrygen over de vraag of zij op vrye voeten zullen wor den gesteld. EEN BETONTOREN VAN 200 M. HOGGTE. Ter gelegenheid van de in 1935 te Brussel te houden Wereldtentoonsteliing zal op het plateau te Laeken-Heisl een toren van gewa- pend be ton van 200 meter hcogte worden ge- bouwd met een middeilyn van slechts 12 M. Deze toren zal rusten op een voetstuk van 2300 vierkante meters, dat als restaurant zal worden ingericht. De bezoekers zullen door 2 liften naar den top van den toren worden ge bracht, vanwaar bij helder weder byna geheel Belgie, een deel van Noord-Frankrijk en de Scheldemonden zullen kunnen wordeir over- zien. De toren, die ook als draadloois zendsta- tion zal worden gebruikt, zal door zoekiichten worden ge'illumineerd, die ook het heele ten- toonstellingsterrerin zullen bestrijken. verlichting stapte ik, een minuut of tien later, op mijn eigen terrein aan wal. Bobby lag op de veranda in een rieten stoel. mijn terugkomst af te wadhtea. Toen hy me zag, sprong hy op en kwam me over het gras- veld tegemoet. „Welkom thuis, jonge man", zei hy. r> begon juist bang te worden, dat ze je in de boeien gestagen hadden". „Is er, terwijl ik weg was, wat bijzonders gebeurd?" informeerde ik. Hij schudde 't hoofd. „Nee Qiets alles is rustig gebleven. Ik heb al dien tyd in het zonnetje gezeten en over jouw famUie-aange- Iegenheden nagedacht". Samen gingen we naar de veranda terug. Daar trok ik een stoel tot naast den zyne en begon zander inleiding aan myn wedeiwaar- digheden van dien ocbtend in Pen Mill. ,,Ik hoop, dat ik 't goed aangepakt heb. Bobby", zei ik bij wijze van epiloog. ,.De dok ter was blykbaar van de opinie, dat "t moord was en als ik daar tegenin aan het redenee- ren was gegaan, had ik b&sist z'n ai-gwaan opgewekt. Met 't gevolg, dat hy hals over kop den inspecteur per telegram of telefcot teruggeroepen had. Nu daarentegen, dank zy dien ezel van een Humphries, heb ik in elk geval een vier-en-twintig uur, om mijn ge- dragslijn vast te stellen" Bobby klopte me goedkeurend op den rug. „Je hebt je werkelyk kranig gehouden". prees hy me. „Ik moet zeggen, dat je heel wat pienterder geworden bent sinds je ken- nismaking met Miss de Roda". Sinds ik in de dokken in 't water gespar - teld heb", was myn antwoord. „Maar dat is niet aan de orde. De quaestie is nu: Wat moeten we doen! De lij-kschouwing zal vol gens vriend Humphries, wel aanstaanden Vry- dag zyn en als we dien tyd niet goed ge- bruiken ,JJat zullen we", viel Bobby me io de rede. (Wordt vervolgd. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 1