If OSIER'S MMGMlLSKl Feuilleton - vertellingen QEMEHQDE BERICHTEN BOBOESLUKEB STAND MA&KTBERICHTEN Kalenders. DOUWE EGBERTS KALENDER. RECHTSZAKEN. BRABANTSCHE BRIEVEN. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDIN GEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEP V AARTBEWEGING. WISSELKOERSEN. Wij ontvingen van de Firma Douwe Egberts, tabaksf abriekkoffiebranderijen en theehan- dlel te Joure en Utrecht, een exemplaar van den door haar ultgegeven kalender. Deze ka lender is voor de bezitters van groote prac- tdscbe waarde. Men vindt er op aangegeven de posttarieven, een afstandstabel voor binnen- an buitenland, Internationale verkeersteekens anz. De kalender is fraai, in kleuren uitge- voerd. Zij wordt beschikbaar gesteld voor de afnemers van artikelen der firma tegen inzen- <Hng van slechts 50 punten, welke verpakt zijn by D.E. koffie, thee en tabak. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. iDe Rechtbank heeft in hare zitting van Vr^jdag j.l. de volgende vonnissen uitgesproken A. J. v. E., oud 53 j., voerman te Honte- nlsse, is wegens overtreding van de Crisis- Varkenswet, met vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter, veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. 8. de B., oud 64 j., landbouwster te St. Jan- ateen, is wegens overtreding van de Crisis- Zuivelwet, met vemietiging van het vonnis van den Kantonrechter, veroordeeld tot 2 X 10 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. C. R., oud 28 j., werkman te Zaamslag, is wegens bedreiging veroordeeld tot 1 maand gevangenlsstraf. Zitting van Vrijdag 8 Dec. 1933. De volgende zaken werden behandeld: A. L. G., oud 26 j., koopman te Stoppeldijk, was op 24 October 1933 door den Kantonrech ter te Ter Neuzen wegens overtreding van de Crisis-Varkenswet (oormerken) te Overslag op 7 April 1933, veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis, tegen welke veroordeeling in hooger beroep is gekomen. A. L. G., vooraoemd, was wegens eenzelfde overtreding by vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen van 24 October jl. veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. Ook tegen deze veroordeeling was de verdachte in hoo ger beroep gekomen (feit gepleegd te Axel). A. Li. G., voomoemd, voor eenzelfde feit ver oordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis, eveneens op 24 October 1933 (feit gepleegd te Axel). De verdachte was in hooger beroep gekomen. In deze drie zaken was de eisch vrijspraak. Mr. P. C. Adriaansen sloot zich by deze uitspraak aan. C. v. O., oud 38 j., landbouwer te Sas van Gent, was op 24 October 1933 door den Kan- tanreehter te Ter Neuzen wegens overtreding van de Crisis-Varkenswet, gepleegd op 20 Juli 1933 te Sas van Gent, veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte was tegen die veroordeeling in hooger beroep ge komen. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. P. C. Adriaansen vroeg ontslag van rechtsvervolgtng. G. G., oud 28 j., varkenshandelaar te Sas van Gent, was op 24 October 1933 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld, j wegens overtreding van de Crisis-Varkenswet j te Sas van Gent op 1 Augustus 1933, tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. P. C. Adriaansen vroeg ontslag van rechtsvervolging. J. d. P., oud 53 j., landbouwer te Zaamslag, was op 24 October 1933 wegens overtreding van de Crisis-Varkenswet, gepleegd te Zaam slag op 19 Mei 1933, door den Kantonrechter be Ter Neuzen veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte was tegen die veroordeeling in hooger beroep gekomen. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. D., oud 38 j., landbouwer te Axel, was op j 24 October 1933 door den Kantonrechter te Ter Neuzen wegens overtreding van de Cri sis-Varkenswet, gepleegd te Axe. op 17 Juli 1933, veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: 25 boete of 25 dagen hechtenis. C. d. B., oud 36 j., werkman te St. Jan- steen, werd verdacht dat hrj op 23 Nov. j.l. in het bewakingsgebied is teruggekeerd, terwijl het verblijf daarin was ontzegd. Eisch: 1 maand gevangehisstraf. Mr. P. C. Adriaanse, verdachte's raadsman, pledtte voor cleimentie. KALF EATEN DOODHONGEREN. Voor den politierechter te Winschoten heeft terecht gestaan de koopman B. uit Nieuwolda wegens het laten doodhongeren van een kalf. Zes dagen had hij het diertje in de maand September zonder eenig voedsel of water ge- laten, zoodat een buurvrouw uit medelijden met het van honger verarmde dier het wat melk had gegeven. De eigenaar bekommerde eich in het geheel niet om het kalf. Toen het dood was, stroopte hij de huid af om deze te kunnen verkoopen. Het kadaver wierp hrj in de schuur. De officier van Justitie achtte het een ergerlijk feit en eischte veertien dagen ge vangenlsstraf. De politierechter veroordeelde B. in veiband met den emst van het feit sn gezien ook de eigenaardige onverschillige hou- ding, die hij voor de rechtbank aannam, tot een maand gevangenisstraf. Ulvenhout, 5 December 1933. Menier, Gere had ik van de week 's wa geschreven over d'n eersten vorst, over 't eer- ste winterke, da eoow straf uit been Noordooster- hoek is komen waaien. Over 't akkerlaand, da grijs-bevroren cteur de stille rulmte strekt; den boerenkool, die glashard op 't veld staat enzoow as ik g£ren zie staan. Waant nouw is ie op z'n best. Nouw is ie op z'n smakelijkst. As ie nouw, na d'n straffen vorst, bevroren tot in z'n nerfkens, straks in den daampenden pot zit, dan geurt ie veul lekkerder en as de vrouw 'm staampen gaat, dan staampt ze 'm zoow fijn, as ze zelf wil. A1 't taaie is er af. ,,Kort" is ie nouw. Gin draden blyven in oew taanden meer hangen, malsch is ie ltjk veurjaarsgewas. Maar pit- tig, pittig, as deuze groente maar zijn kan, in't hartje van den winter. Ik zeg: gferen had 'k daar allegaar 's over geschreven, maar d'n winter is nog laank ge- nogt en daarom: w6g, boerenkool-mee-worst, 'k mot 't deuze week over aandere kost heb- ben, magere schrale, zure menage. Waant m'n lezers willen 't. En... de klaan- ten zijn de baas, zeg ik altij! Die 't jeugen- gestelde beweert, lijdt aan hoogmoedswaan- zin of zooiets. lets aanders is 't, as ge nie aan d'n wensch van oew klaanten kunt voldoen, omda g'oew vak nie verstaat. In zo'n geval kunde twee dingen doen: klagen da z'n oew nie begrypen (wat dan erg begrijpelijk is...!) of oew ge- reedschap aan d'n kapstok hangen en gaan visschen. En perbeeren om in plak van de menschen de voorntjes te belaaitafelen, wa-d- ok nog nie altij meevalt. Maar genogt; ik dwaal van m'n apre- poowke af, waant ik wouw 't nie g'ad hebben over d'n winter, nie over 'n steuvig stukske eten, nie over verwaande kwasten, maar over iets veul onappetijtelijkers: over de belas- tingen. Ja, ik weet drommels goed, da 'k daarmee op glad ijs koom, om 's in d'n tyd van 't jaar te spreken. Maar glad ijs is er nouw een- maal, om daar overhenen te zwieren; dus, 'k haal m'n schaatsen effen uit 't vet. 'k Weet heel goed, dat de Regeering huis- houwesgeld mot hebben. Dat er belasting betaald mot worren en... da weten dlle belas- tingbetalers! Da weten me nfet zoow goed, veural as ge 'r dik vijf-en-dartig jaren op hedt zitten, as da moeder-de-vrouw gin huishouwen drijven kan mee 'n leege porte- monnee. En ginnen eenen degelijken mensch zal 't dan ok in z'n hoofd halen, om 't z'n vrouw kwalijk te nemen, da ze 's Zaterdags-savonds of d'n leste van de maand, d'r poeleke open onder z'n neus houdt, desnoods zonder 'n woordje erbij te spreken. Ollee, da zijn dingen, die ging redenee- ring noodig hebben. Waarom of ik er dan w61 over redeneer, zulde vragen? Wei, omdat er alty nog lui zijn, die oew da-d-allemaal komen vertellen as iets spik- splintemuuws, zoowgaauw as ge lot merken, da ge van de belasting van teugelswoorig oew buikske vol gaat krijgen! Dan loopen ze achteruit, trekken 'n gezicht of ze d'r spier- ballen opblazen, komen weer naar veuren ge- rend mee 'n gezicht of ze op d'r eentje d'n slag van Waterloow nog's dunnekes over gaan doen, geven 'nen trap, 'n kollesalen trap om er koud van te worren en... zegevierend trap- pen ze 'n deur in, die al laank en breed, wage- wijd open stond! Zekers, zukke mannekes trappen geregeld d'r eigen buiten, maar ze zijn zoow koppig as ezels en... nie zoow slim as die langooren. Die stooten d'r eigen maar ddns aan denzelf- den steen! Maar om via die ezeltjes weer op moeder- de-vrouw trug te komen, zoow gferen en zoow plichtsgetrouw as 'nen man geregeld z'nen pre zal afdragen aan z'n Trui veur 't huishouwen, zoow ongSren zal ie da doen aan 'n Trui die nooit genogt hee en dus(!) de boel vermorst. 't Is nouw eenmaal zoow gelegen in't leven: vinden, die da contract erkennen zouw! Menier „Fiscus" staat boven alle wetten, geschrevene en ongeschrevene, en woekert en knevelt zoow haard as ie wil! In 't particuliere leven zouwen we deus haandelwijze zonder blikken of blozen betite- len as ,,neppery". Nouw hiet 't ,,aanlegbelasting". En nouw is er in de heele waereld ginnen eenen rechter, die 't .contract" tusschen dieen eigenaar en die Gemeente as 'n schnnnig pampier verwer- pen zal. En nouw 'n heel emstig bedoeld woordje, amico! Volgens mijn boerenverstaand mot er ginnen eenen burgemeester, ginnen belastingambte- n6£r, ja ginnen minister denken, da deus ma- nier van „belastingen-opleggen" vol te hou- wen is! Veural nie, omdat er in de goeie tyen wezen- lijk zoow weinig nie betaald wier. Toen hie- wen me over. Muljoenen wieren overgehou- wen. Maar mee kruiwagels is 't goud er uit- gerejen. Daar is gebouwd, gemeubeld, daar is personeel aangesteld, pensioenen en salaris- sen weggegeven, drie-, vier-, vyfdubbelt aan ddnen mensch, daar is gereisd veur „studie's", afijn z66, da'k bljj ben, daar nie aan mee- gedaan te hebben! En nouw't op is, nouw kan 'n huiseigenorke, 'n middenstaanderke, 'n boerke de lasten dra- gen en da nog op de onsympathiekste manier. Nouw verzinnen gemeente-overheden allerleie manieren om de nyvere inwoners af te tuigen, en waarom? Om da dikkels diezelfste over- heden mee haand en taand verzet plegen teu- gen drie onnoozele percentjes verlaging van 'n salaris da-d-in de vette jaren wier vastge- steld! Amico, daar is ginnen eenen mensch, die z'n eigen veur veftien-, twintigduuzend gul den salaris verdienstelijk kan maken aan de gemeenschap! Da zijn gin salarissen, die verdiend kunnen worren. Da zijn geregelde schenkingen uit 'n kas, die gevuld mot worren mee... plavui- zen die wij honderd keeren betalen motten! Toch worren die salarissen nog steeds uit- gekeerd. In 't particuliere bedryf is 't meugeljjk. Daar wordt 't betaald van de winst. En houwt 't op bij verlies! In 't openbare leven is 't nie meugelijk. Daar is't veul erger, dan onbetamelijk; waant 't wordt betaald van 'n aander z'n diepste zur- gen, slapelooze nachten en tragische faillis- sementen! En zoowlaank as da gebeurt is er van „of- ferzin", zooas onze minister de belastingbe- talerij noemt, gin sprake. Zoowlaank is 't niks aanders, dan 'k Heb er gin woord veur! Waant het woord heurt nie in jouwen kraant Hiermee is beantwoord 'nen stapel brieven van gebukte belastingbetalers, die me vroe- gen om er is iets over te schrijven. Aan 'n aandere groep lezers, die me nog bestellingen dejen op m'n puike eigenheimers, waar 'k 't virtien dagen gelejen over had, mot ik, tot mijnen en veural Trui d'ren spijt laten weten, da'k nie meer leveren kan Mee 't oog op de belasting op d'n fe^rpel, ben 'k al laank en breed uitverkocht. Jam mer genogt; wij gerieven g&ren nuuwe klaan ten. Veural mee 'nen 6£rpel as d'n dieen van as twee mannen 'n zelfde weekgeld verdienen, ^eu3 Jaar- Edu blom en al blom en vast. wa ze prontjes afdragen, aan de vrouw en ze hebben allebei dezelfste lasten van klnderen, huishuur, enz. enz., dat dan d'n eene man in 'n huishouwentje thuiskomt's avonds, waar 't aan niks ontbrikt en d'n aandere in 'nen pfeerdestal belaandt! Waar van alles tekort is. I Waar zit 'm da-d-in? In 't beheer deur de vrouw, de kassier, de minister van de Financien van't kleine Staatje „Huisvrouwen". En nouw is 't gekke van 't geval ditte: in 't huishouwentje waar niks ontbrikt, daar houdt de vrouw nog wa-d-over. En in 't huis houwentje waar aan alles gebrek is, daar komt de vrouw steeds tekort! 't Zit 'm dus in 't beheer van 't goeie, dik kels zuur verdiende ggld, deur d'n kostwinner, of er in 't huishouwen welvaart, dan wel 6r- remoei heerschen zal. Ik zee veuruit: ik weet da'k op glad ijs terecht kom mee deus onderwerp. Waant... ik weet, uit hoofde van maat- schappeljjke en kerkelijke wetten, tot gehoor- zaamheid verplicht te zijn, aan de Overheden. Vast as appelenvleesch. 't Is jammer, maar „bij gelegentheid" lot Trui zeggen. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DR6. Te Noordwijkerhaut is het 4jarig dochtertje van den heer W. Heemskerk, toen zij plotse- ling de Kerkstraat overstak, aangereden door een auto. 'Het kind liep een schedelbreuk op. Een kwartier na de aanrijding is het meisje overleden. OP WEG NAAR ZIJN WERK VERDRONKEN. De 21jarige H. Keulers, stoker aan de tri- cotagefabrieken onder Aarle, verscheen des - u -.j morgens niet op de fabriek. Toen men een on- En zoowlaank as 't ginnen haas of konyn s cjerzoek instelde, bleek dat hij wel van huis betreft, die op mijnen akker m'nen arbeid en j was gegaan. Men veronderstelde dat hij met m'n perductie opfrit, meugde gerust weten, P zfjn fiets nabrj sluis 7 van het rijwielpad was da k me g&ren netjes en getrouw aan alle wet- geraakt en in de Zuid-Willemsvaart gereden. ten houw! Ja, ik staai er op, da ge wit, da'k i Het personeel van de sluis heeft gedregd en me zelfs even sterk, zoow nie sterker aan on- i het lijk van den jongeman opgehaald. geschreven, moreele wetten bind, dan aan de geschrevene, want in de eerste kunnen... gin 5 drukfouten staan! Ze zijn altij nog 't zui- I verste en mee gin honderd advecaten te ver- ONDER EEN PAARD GERAAKT EN GEDOOD. 'm ok zoow krachten. Ik voel me dus nie revolutionnair, wil ik maar zeggen, of ongehoorzaam, as ik vind dat er mee ons belastinggeld, waar altij en eeuwig aan tekort komt, dus nie goed omgesprongen wordt! (Da gladde stuk fts hfe'k alvast achter m'nen rug!) Sterker nog: ik voel me teugeswoorig nie veilig meer veur dieen menier ,,Fiscus", die as 'nen rasechten schaaflooper mee adn gaat zitten aan m'n tafel en z'n portie eischt van elken 6Srpel die 'k in m'nen mond steek. Van elk kommeke koffie, da'k drink. Van elk pepke tabak, da'k stop. Daar zit iets zoow onsympathieks en wreeds in, da'k 't oew schrijven mot. Nooit genogt! Altij meer! Net as mee die slons van 'n huisvrouw, die d'r huishouwentje aan alles tekort lot komen, ondaanks d'n fatsoenlijken, pronten pr6 van d'ren kostwinner. Diee kostwinner, diee man wordt kregelig. Op 't lest wordt ie onverschillig en ten langen leste schlkt ie z'n eigen in d'n moedwilligen Sremoei en..i houdt op te werken. Dan lot ie Gods' water over Gods' laand loopen en 't huishouwentje draait nouw heele- gaar naar de pinnekes. Er is ddnmaal 'n end! 'n Grens! Ok aan d'n besten wil van d'n seerjeusten belastingbetaler. Ik ken 'nen mensch, die 'n eigen huiske j bezit, gebouwd in 'n nuuw stadsdeel. Nouw wil 't geval, dat ie ok eigenaar was van 'n strookske grond, veur da huiske ge legen. De Gemeente vroeg 'm haar da strookske af te staan. Ze zouw er dan plavuizen op leggen, 'n stoepke van maken. Diee mensch stemde toe, gaf de gemeente die meters betaalden grond kadoow! De plavuizen wieren er opgeleed en toen... i toen kreeg d'n schenker van 't strookske grond 'n belastingbiljet veur 't aanleggen van da stoepke. Met de bepaling, dat ie dertig jaren laank die ,,aanleg-belasting" betalen mot. As die jaren om zjjn, dan is elken pla- vuis zoowa honderd keeren betaald! As iemand in zaken z'n eigen net zoow gedroeg as die Gemeente, en op zo'n smerige manier 'n contract in haanden nam, dan was er in heel de weareld nie 6dnen rechter te Te De Wijk (Dr.) geleidde de 60jarige land bouwer J. B. Rappinge uit Zuidwolde, een jong paard aan de hand. Bij het passeeren van een vrachtauto werd het paard schichtig en stei- gerde, waardoor de landbouwer onder het dier geraakte. Bewusteloos werd de man by den landbou wer Huizen binnengedragen, waar hjj kort daama is overleden. POGING TOT DOODSLAG. Verdacht van poging tot doodslag heeft de gemeentepolitie te Venlo aangehouden den 23jarigen chauffeur G. Fransen. De aange- houdene zou namelijk op 4 December j.l. te Swalmen op een commies-dienstgeleider, die hem sommeerde met zijn smokkelauto te stop- pen, zijn ingereden. Hij wist evenwel te ont- komen. De aangehoudene is naar de strafge- vangenis te Roermond overgebracht. TUSSCHEN EEN M A A EM ACH INE GEKOMEN. Te Waalre is het 12jarige dochtertje van den landbouwer H. met haar kleeren tusschen den motor van een maalmachine gekomen. Haar broer, die het ongeluk bemerkte, zette direct den motor af. Met gebroken armen en gebro- ken sleutelbeen en andere kwetsuren is het meisje in deemiswekkenden toestand naar het St. Jozefsziekenhuis te Eindhoven gebracht. BIBLIOTHEEK IN VLAM.MEN OPGEGAAN. Te Arahem is een houten hulpgebouw afge- brand staande bij de Talma-school, welk ge- bouw dienst deed als vergader- en cursus- beleefd om j lokaal. De brand ontstond, doordat een bran- dende kachel te dicht bij een houten wand stond. Een bibliotheek met dulzend boeken ging in de vlammen verloren. HET UITDAGENDE BANKBIEJET. De sigarenwinkelier L. C. v. Z., die te Rot terdam een zaak drijft in de Jonker Frans- straat, bezit een spel waarmede de klanten geldkunnen winnen. De totale waarde der geldprijzen bedraagt 25. Om dit iederen voor- bijganger duidelijk te laten zien, had de winke- lier een bankbiljet van f 25 voor zijn winkel- ruit gehangen. Dit bankbiljet had bij velen een wensch doen opkomen. Vorige week heeft men des nachts de winkelruit ingeslagen en het biljet van 25 weggehaald. DRUE WEG EN BOVEL ELKAAR. OBtj de verbetering der Westerstraat te Rui- nen stuitte men tijdens het opbreken van den bestaanden klinkerweg eerst op een keienweg, welke vroeger was gelegd, terwijl zich daar- onder nog een aardebaan met takkebossen bevond, welke hoogstwaarschjjnljjk wel de eerste weg is geweest. LIEFHEBBEKIJ VOOR BEULSVAK TE WAKSCHVl. De beul te Warschau heeft het voornemen te kennen gegeven zich uit zaken" terug te trekken. Dientengevolge hebben Poolsche autoriteiten sollicitanten voor de beulsfunctie opgeroepen. In dezen tijd van algemeene malaise en werkloosheid was te voorzien dat het aantal sollicitanten groot zou zijn, maar dat het ruim 300 zou beloopen, had wel nie- mand kunneo. denken. Eenvoudige landlieden, ingenieurs, dokters, advocaten willen gaarne beul worden. De sollicitatie echter, die de meeste aan- dacht trok, was die van een vrouw uit Wilna, die schreef, dat zij zich net zoo goed als een man in staat achtte doodvonnissen tot voile tevredenbeid van de autoriteiten te voltrekken. ONTMOETING MET EEN TIJGER. Twee dames, afkomstig van Perlak, heb ben op weg naar Medan, even voorbij Stabat, een merkwaardig avontuur beleefd. Op klaarlichten dag, n.l. ongeveer 's mor gens om halfnegen, sprong daar op die plaats een tijger over den weg, vlak voor de auto langs, op een afstand van een meter of zes. Het was een groot dier en bepaald ver- schrikt was het niet; toen de auto voorbij was, bleef het staan en keek het voertuig na. FRAUDE. Als verdacht van het niet afdragen van gelden, bestemd voor den Rijkscrisisvarkens- dienst in Den Plaag, is naar Maastricht over gebracht de chef van den vleeschkeurings- dienst te Beek (L.). De aangehoudene is 58 jaar en was circa dertig jaar rijksveearts te Beek. Het bedrag zou f 25002800 bedragen. VERLOREN BANKBILJETTEN. jMen zal zich herinneren, dat op 17 Nov. 1.1. een loopjongetje op het Rokin te Amster dam eenig bankpapier uit de hand liet vallen, hetwelk door omstanders bjjeen werd gegaard en waarna de jongen tot de ontdekking kwam dat een pakje bankbiljetten ter waarde van 1000 ontbrak. Een of meer omstanders die bij het bijeenzoeken van het geld behulpzaam waren geweest, moesten zich met deze bank biljetten uit de voeten hebben gemaakt. Ver dacht daarvan zijn thans aan het Bureau Sin- gel geleid twee mannen, beiden losse werk- lieden van beroep en resp. 23 en 17 jaar oud. EEN ONGELUKKIGE VAL. Te Druten is Vrijdagmiddag mej. Husman bfi het schaatsenrijden gevallen. Zij kwam met haar hals terecht 0{t de punt van een schaats van een anderen rijder: De punt drong diep in den hals. In een naburlge woning werd zij binnengebracht; haar toestand was zoodanig, dat zij niet vervoerd mocht worden. MISDRIJF Te Laren is Donderdag door de recherche uit Amersfoort aangehouden en naar Amster dam gebracht dr. H. Deze aanhouding ge- schiedde in verband met een geheimzinnig sterfgeval. Het plotseling overlijden van de 38jarige mevr. O. in het St. Elizabeths zie- kenhuis en het ingestelde onderzoek na sec- tie op het lijk door dr. Hulst uit Leiden, leid- den tot deze arrestatie. 12 December. HOEK. Aanbesteding levering macadam en onderhoudsgrint. Burg, en Weth. van Hoek. 12 en 13 December. TER NEUZEN. Kerkdienst door den heer Blaak in het Vereenigingsgebouw in de Donze- Visserstraat. 13 December. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen 2 woonhuizen. Architect L. de Bruijne. 14 December. TER NEUZEN. Prijsopgaaf gevraagd voor het vervoer van Granietkeien. De Ingenieur van den Prov. Waterstaat. TER NEUZEN. Algemeene Vergadering van de Coop. Landbouwvereeniging „Zeeuwsch- Vlaanderen G.A." in het Hotel De Arend. TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 5 Dec. Hendrik van Djjke (van 's Gravenhage), oud 38 j., jm. en Geertruida Gerharda Zormevijlle, oud 21 j., jd. 7 Dec. Cornells Witte (van Axel), oud 26 j., jm. en Janna Wagenaar, oud 25 j., jd. 8 Dec. Jozud van Kouteren, oud 36 j., weduwn. en Floreatina Durinck, oud 26 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Dec. Marinus Jacobus Mans, oud 21 j., jm. en Margaretha Geertruida de Visser, oud 18 j., jd. Simon Johannes Hamelink, oud 30 j., jm. en Leuntje Adriana van Driel, oud 20 j., jd. Siegmund Bemhard Wilke (van Axel), oud 39 j., jm. en Maria Cornelia Meijer, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Dec. Jan Cornells, z. van Abraham Rouw en van Janneke Elizabeth Meijer. Overladen. 4 Dec. Andries Overdulve, oud 57 j., echtg. van Maria Wilhelmina van Wijck, (wonende te Axel). 6 Dec. Maatje van der Weele, oud 57 j., wed. van Laurens Izaak Ver- hage. IJZENDIJKE. Huwelijks-aangiften. 2 Nov. Charles Alphon- sus van de Velde, oud 25 j., jm. en Leonie Christina de Waele, oud 22 j., jd. 3 Nov. Jacob Izaak Giljam, oud 22 j., jm. en Jan neke Janna Meulendijk, oud 23 j., jd. 30 Nov. Edemond van Voorenberghe, oud 25 j., jm. en Alma Maria Hamelynck, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Achiel Beernaert, oud 27 j., jm. en Augusta Ver- straeten, oud 19 j., jd. 16 N®v. Jacob Izaak Giljam, oud 22 j., jm. en Janneke Janna Meu lendijk, oud 23 j., jd. 23 Nov. Charles Al- phonsus van de Velde, oud 25 j., jm. en Leonie Christina de Waele, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Erna Leonie, d. van Andre de Smet en van Aug. J. Minnaert. 4 Nov. Alina Mathilda, d. van Augustinus S. Hame lynck en van M. L. de Waele. 25 Nov. An- thoin Theodoor, z. van Joannes M. Th. van Poucke en van Magretha S. Th. H. Maron. Overlyden. 1 Nov. Willem de Blaeij, oud 76 j., echtg. van Sara Leenhouts. 2 Nov. Josep- hus Bernardus Wjjffels, oud 82 j., echtg. van Marie Louisa Temmerman. 26 Nov. Amelia Louisa Verdegem, oud 73 j., ongeh. Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als flcvolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan pens een poosje Foster s Maagpihen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Atom oerkrilgbaar A 0.65 per fiacor. Te Ter Neuzen by Firma A. van Over Deo** I .punis Axelschestr. en Westkolkstr. 19 (Ingez. Med.) TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zicih in deze gemeente gevestigd: C. Sutin, schippersknecht, Van Bovenstraat 15, van Hoofdplaat. J. Meert, zonder, Nieuwe Kerkstraat 12, van Axel. C. J. Groothaert, electricien, Mktdenstraat 6, van Axel. A. de Vries, kapper, L. Kerkstraat 14, van Vlissingen. A. M. Crombeec, dienstbode, P 98a, van Stoppeldyk. A. de Gijsel geb. van Hoom, zonder, Kanaalweg 17, van's Heer Arendskerke. J. C. C. M Vemooij geb. Mahders, zonder, Oostkade 37, van Breda. C. H. Sijs, landbouwersknecht, O 59, van Axel. M. Huizinga, Axelschestraat 43, zonder, van 'a Gravenhage. J. W. Koopman geb. de Voogt, zonder, Lange Kerkstraat 36, van Oostburg. C. Laurens, dienstbode, Westkolkstraat 38, van Axel. A. L. Thomaes, zonder, De Jongestraat 9, van Hoofdplaat. Vertrokken: A. M. Pladdet, zonder, Axelschestraat 89, naar Amhem. R. B. P. van Bunderen, landbouwersknecht, O 59, naar Boschkapelle. L. Dhaeze, zonder, le De Feytersrtraat 15, naar Gent. Rotterdam, 11 December 1933. VEEMARKT. Aangevoerd werden 124 magere runderen, 320 vette runderen, 529 vette kalveren, 36 nuchtere kalveren, 1199 schapen en lammeren, 1136 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,36f 0,60, 2e kw. 0,48 0,52, 3e kw. /0,340,40; Ossen le kw. 0,52—/0,56, 2e kw. 0,40—0,48, 3e kw. 0,34/0,38; Kalveren le kw. 0,800,90, 2e kw. 0,70—/ 0,75, 3e kw. 0,55—0,50; Schapen le kw. 0,36, 2e kw. /0,32, 3e kw. 0,38; id. per stuk 18, 13 en 7; Lammeren le kw. 0,38, 0,32, /0,28; id. per stuk 15, 11 en 7; Varkens le kw. 0,38; 2e kw. 0,36, 3e kw. /0,33; Zouters 0,32—/0,30. De handel was sleepend tot lagere pryzen, speciaal voor schapen en lammeren. VLAS. Blauw 2100 K.G. 0,45—0,60; Hollandsch Geel 3100 K.G. 0,45—/0,55; Dauwroot 700 K.G. 0,35—/ 0,45. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 33,20; Zeeuw- sche Eigenheimers 2,803; Zeeuwsche Bcnte en Blauwe 3,503,75 alles per H-L. Westlandsche ronde zand 5 ct. per K.G. Aanvoer zeer gering, handel uiterst kalm. Wegens stremming der vaart geen aanvoer van Fyne Zaden, Granen en Peulvruchten. Voor Ter Neuzen: 9 Dec. Duitsch s.s. NOR- DEN, 448, steen, Karlskrona. Van, Ter Neuzen: 8 Dec. Zweedsch s.s. THEMIS, 386, ledig, Amsterdam. Voor Sluiskll: 9 Dec. Duitsch s.s. TRITON, 883, stukg., Antwerpen. 10 Dec. Zweedsch s.s. OSWIN, 741, ledig, Londen. Van Slulskil: 8 Dec. Duitsch ss. AJAX, 1311, kunstmest, Antwerpen. 9 Dec. Deensch s.s. ABSALON, 1353, cokes, Helsingfors. 10 Dec. Duitsch s.s. TRITON, 883, kunst mest, Lissabon. Voor Sas van Gent: 10 Dec. Duitsch s.«. BUTT, 408, stuikg., Antwerpen. Voor Riemen: 9 Dec. Eng. ss. OILTRA- DER, 3261, benzine, Batoem. Van GentTer Neuzen: 10 Dec. Eng. s.s. SHELDRAKE, 195, stukg., Londen. Voor Gent: 8 Dec. Eng. sn. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Amerik. s.s. CARDONIA, 3116, stukg., Havre; Eng. s.s. SHELDRAKE, 195, stukg., Londen; Eng. sn. QUICKSTEP, 1642, kolen, Dover; Eng. sn. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 9 Dec. Noorsch m.s. BIANCA, 3445, ben zine, Hamburg. 10 Dec. Belg. sn. RAYMOND, 102, ledig, Oostende; Nederl. m.s. ZUIDLAND, 263, led., Shoreham; Belg. s.s. CHARLES JOSd, 214, pekkolen, Londen; Duitsch sn. PATRIA, 2415, hout, Leningrad; Eng. s.s. BLACKCOCK, 223, stukg., Londen; Noorsch s.s. KARMT, 925, pyriet, Kartagene; Noorsch s.s. TUNNI, 725, pekkolen, Rouaan; Zweedsch s.s. KOSTER, 548, hout, Hawksham; Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole. Van Gent: 8 Dec. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Blyth; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, Blyth; Nederl. m.s. TWIN, 94, fos- faat, Bridlington; Eng. s.s. EMERALD, 305, cement, Sligo. 9 Dec. Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Bel fast; Spaansch sn. ACHURI, 1584, kolen, Pax; Eng. s.s. OTTO, 360, stuikg., Hull; Eng. sn. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Finsch s.s. ANVERSOISE, 2499, ledig, R'dam. 10 Dec. Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Eng. sn. OHARLWOOD, 600, stukg., Newport; Eng. sn. QUICKSTEP, 1642, ledig, Jarro; Zweedsch s.s. ARDENNIA, 841, ledig, Bremen; Amerik. s.s. CARDONIA, 3106, stukg., R'dam; Noorsch m.s. BIANCA, 3445, ledig, R'dam. Amsterdam, 11 Dec. 1933. Vreemd Bankpapier. Bieden. Laten. Engelsch Duitsch Fransch Belgisoh 8,09 8,13 59,— 59,25 9,70 9,75 6,90 6,93

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3