MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak «»MiaflSll] BUBQEBLIJKEff STAHD. Pluimyee-Bsbxiek. STEEDS GERAFFINEERDER. LOOP DER BEVOLKING. v:l' 1 NEDERLANDSCH FABRIKAAT (Ingez. Med.) en schrijven kon. Binnen vier vyf dagen had hy de grondbeginselen van algebra te pak- ken en met hetzelfde gemak maakte hij zich meetJcunde, driehoeksmeting en gedeelten van de hoogere wiskunde eigen, en thans, als ne- genjarlge, kan hij moeilijke vraagstukken anel oplossen. Maar, zooala gezegd, Kolja is v&elzydig. Hrj heeft niet alleen Homerus gelezen, maar ook de meeste oude en nieuwere klassieken van de wereldliteratuur en wel voor het grootste gedeelte in de oorspronkelijke taal. DE AUSTRALISCHE MEISJES. De R.K. aartsbisschop van Brisbane, Mgr. Duhig, heeft in een godsdienstplechUgheid 500 Australische meisjes laten beloven, dat zg „uit eerbied'' voor bear sexe en om een goed voorbeeld te geven" noalt zullen rooken en andere meisjes hiervac zullen afbouden. Zulke nieuwerwetsche manieren als rooken ruglooze japonpen dragen en cocktails drin ker, dlenen Australische meisjes niet na te volgen, aldus sprak de aartsbisschop. Zij be- hooren tot een geimporteerde mode, die on- Australisch is ea niet geschikt voor de Au- atralische toestanden. De aartsbisschop gaf bovendien als zijn meening te kennen, dat rooken nadeelig was voor het zemuwgestel der meisjes en iedere dekter, zoo zeide hij, zal deze verklaring wil- leii bevestigen. EEN HALF MILLIOEN BUNDE PASSAGIERS. Komt het in ons land eens een enkelen keer voor dat reizigers zonder plaatsbewijzen wor- den aangetroffen in de treinen, zoo zijn dit gelukkig uitzonderingsgevallen, wat, behalve ^gn de mentaliteit van het publiek, te danken zal zijn aan het bestaan van een behoorlijke oontrole. Anders is dit in Britsch-Indie, waar de landskinderen een sterke voorliefde schij- nen te hebben voor ontduiking van spoor- vracht. Dit euvel heeft zulk een omvang aangenomen, dat in de maanden van Januari tot Maart 1933 381.000 reizigers werden aan getroffen zonder geldig biljet, terwyl aange nomen kan worden, dat nog evenzoovele reizigers, door ongezien weg te sluipen, aan de controle zyn ontsnapt. Om hieraan een eind te maken, is de maatregel ingevoerd, dat wie betrapt wordt op vrachtcntduiking, op het eerstvolgend station aan 'n rechter wordt overgeleverd, die de zaak op staanden voet berecht FRANKRIJK'S ..VERNEGEREVG". De correspondent van de Temps te Straats- twrg vertelt naar aanleiding van een foto in de Koelnische illnstrierte Zeitung van 25 No vember, waarop m4h een elegant meisje naast een Marokkaansch korporaal zag, dat dit meisje verkoopster .is in een warenhuis van Straatsburg. Een mede-huurder van het huis, waar zij een kamer heeft, wiens houding altyd welvoeglijk was, zei haar eens, dat de sultan van Marokko epoeddg naar Frankrijk zou komen en hij den sultan tevoren een document moest zenden waaruit de hartelykheid zou blyken, waarmee diens rasgenooten in Frank- ryk bejegend worden. Het meisje liep er in en ging op zijn verzoek met een vriendin, naar een fotograaf, waarv zij zich o.a. met dien Marokkaanschen korporaal liet kieken. An dere kleurling-soldaten werden er bij gehaald en de „fotograaf", die in het complot was, verzekerde na aflOop, dat de „documenten'" per vliegtuig naar Marokko zouden worden geeonden. Het meisje heeft de zaak in handen van een advocaat gegeven. Men begrijpt het gebruik, dat van die foto's gemaakt Is. EEN ONVERWACHTE BELOONING. Een oude matroos te Stavanger heeft dezer dagen een cheque van 10-000 kronen en een brief ontvangen van kroonprins Olav van Noorwegen. In den brief staat vermeld, dat tljdens de groote zeilwedstrijden van dezen zomer te Hanko in de Oslo Fjord, de prins 'n Engelsch- man ontmoette, die wilde weten, of er nog leden der bemanning van den Noorschen achoener „Urda" in ieven waren. Den Engelschman vertelde, dat hij in 1883 door deze lieden was gered, toen hij hulpe- loos in een klein bootje op de Noordzee rond- dreef. De kroonprins beloofde hem een onderzoek tn te stellen en ervoer, dat een oude matroos in Stavanger woende, die deel had uitgemaakt van de bemanning der „Urda". De Engelschman heeft daarop 10.000 kronen gezonden, die den ouden zeerob moesten worden overhandigd als blijk van erkentelyk- held voor de moedige -redding, waaraan hij in zijn jeugd had meegeholpen. EEN POGING OM 180.000 AAN RECHTEN TE ONTDUIKEN. De douane te Priok heeft een flinken slag geslagen door een hoeveelheid van niet min der dan bijna vierhonderd kilo (394 K.G.) vuursteentjes in beslag te nemen. De smokkelwaar zat in kleine zakjes, welke verborgen waren in een partij van tachtig aakken katjang. In twintig daarvan werden vuursteentjes aangetroffen. Indien zij op nor- male wijze waren aangegeven, zou er een in- voerredht van honderdtadhtig duizend gulden voor verschuldigd zijn geweest. De smokkelwaar behoorde toe aan een rond- reizenden Chineesdhen handelaar en werd aangetroffen op een Chineesche boot, die uit Singapore is gearriveerd. De listige smokkelaar wist tijdig de vlucbt te nemen en is nog niet gearresteerd, meldt het Bat. Nbl. MEER DAN HONDERDDCTZENH HUWELIJKSLEENINGEN. Volgens de Volkisdhe Beobachter zijn sedert 1 Augustus j.l. tot 26 November in totaal aan 103.435 paren huwelijksleenmgen verstrekt. In totaal werd hiervoor 70.101.345 mark uitge- geven, d.wz. gemiddeld 670 mark. Er zal thans een wijtziging in de desbetreffende wet worden aangebracht, zoodat alleen nog zij, die na het van kracbt worden van de wet in het huwelijk traden leeningen zullen kunnen krijgen. Maandelijks zullen dan nog slechts 20.000 huwelijksleeningen worden verstrekt. Van officieele zijde wordt vernomen, dat in Zuid-Amerika autodieven het reeds zoover ge- bracfht hebben, dat zij een kooper vragen welk soort wagen hij hebben wii en zoo'n wagen dan eenvoudig gaan atelen. BEDRIEGER MET HUMOR. By de jongste trekking der Nationale Lotery in Frankrijk heeft zich een origineel bedrog voorgedaan. Toen de ultgelote nummers door de radio bekend werden gemaakt, stond In een Brusselsch koffiehuis plotseling een man op en riep, uitbundig van vreugde, dat hij de ge- lukkige winnaar van den hoofdprys was. Een groepje lieden bij hem in de buurt verheugden zich zoozeer over zijn geluk, dat zy aanboden hem aanstonds per auto naar Parijs te bren- gen om zijn geld in ontvangst te nemen. De onbekende geluksvogel nam bet aanbod gaame aan, en midden in den nacht snorde men naar Parijs. Daar liet hy zijn nieuwe, vrienden nog een middagmaal voor hem betalen en ver- dween vervolgens ongemerkt om niet meer terug te keerea. Hy bleek een bedrieger te zijn, die op die manier op een koopje naar Parys wilde reizen. ZUIVERING VAN VRUCHTBOOMEN IN FRANKRIJK. De sporen hebben er niet alleen belang bij goederen te vervoeren, er is hun ook veel aan gelegen dn afzet te bevorderen door de kwali- teit te verbeteren. Hierom heeft de Fransche staatsspoor besloten in deze weken in 37 plaat- sen in Bretagne en Normandie tezamen met de landbouwkamers demonstraties in de be- handeling van vrudhthoomen ter bestrijding van parasieten in te richten. Per dag kunnen 150 tot 200 boomen onder handen genomen worden. In 1929 werden al ongeveer 20.000 appelboo- men en perelaars van parasieten bevryd. HAAR KNIEeN WEIGERDEN. Gevolg van verwaarloosde rheumatiek. Verlichting na een Ijjden van 14 jaar. Hier volgt een brief die bewijst, dat zelfs een iang verwaarloosde rheumatiek voor het juiste middel zal wyken. „Ongeveer 12 tot 14 jaar iang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom genoeg nooit ernstig geprobeerd het kwyt te raken. Het soort rneumatiek dat ik had, ontnam my het gebruik van handen en knieen. Nu en dan konaen myn knieen eensklaps weigeren, zoo dat ik neerviel als geen stoel of tarel in myn nabijheid was. Einaelyk besloot ik dan Kru- schen Salts eens te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een ander wezen. Ik kan nauwelijks zelfs gelooven, dat ik zoo korten tyd geleaen nog met een stok rondstrompelde." Mevr. M. L. P. KUeumaiiek wordt veroorzaaat door onvol- doende werking der inwendige organen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van arvaiproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelyk zyn voor den geheelen gezondheidstoesthnd. En deze stoffen ondermynen het geheele ge- stel. Kruschen Salts is het natuurlyke recept tot het behoud van een inwendige zuiverbeid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en in- gewanden aan tot gemakkelyke, geregelde wer king. U wordt dus inwendig vrijgehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zy zich kun nen ophoopen, ongetwyfeld het peil Uwer ge- zondheid zullen veriagen. De .kleine dage- lyksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver- hooger de werking der afvoerorganen, ver- schaffen U nieuwen levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten h 0,90 en 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor <56n cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoo- wei als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappy Amsterdam voorkomt. Adv. AXEL. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Jan Francies de Roos en gezin, landarbei- der, Beoostenbley L 43, van St. Jansteen. Maria T. de Kraker, dienstbode, Oudenweg I 10, van Ryswyk. Louis Fr. Kayser en gezin, waterb. opz., Pr. Hendrikstraat EE 30, van Ter Neuzen. Rosalia M. Schelfaut, dienstbode, Sluiskil P 85, van Hontenisse. Leon A. Vervaet en gezin, manufacturier, Noordstraat B 46, van Westdorpe. Theophiel van Laere en gezin, chauffeur, Sluiskil P 36b, van Ter Neuzen. Levs. Zegers en echtg., fabrieksarbeider, Ju- lianastraat E 95, van Hoek. Lein Murre en gezin, landarbeider, Capelle- pouder M 13, van Baarland. M. S. van Steel geb. de Block en zoon, zon der beroep, Julianastraat E 168, van Rotter dam. Adriana R. L. van Pottelberghe, dienstbode, Buitenweg H 65, van Hulst. Alphons Sturms, landarbeider, Kanaal K 25b, van Koewacht. Marinus A. Weatstrate, fabrieksarbeider, Oudewyk F 6, van Ter Neuzen. Margaretha Jansen, dienstbode, Magrette N 59, van Zaamslag. Willem Gilijamse, bouwk. opzichter, Noord straat B 71, van 's Gravenhage. EUisabeth van Maale, zonder beroep, Wal- straat C 12, van Wacbtebeke. Adriaan Leendert Dobbelaar, koopman, Buitenweg H 5, van Westdorpe. Elizabeth A. Ortelee geb. de Fejjter, zonder beroep, Noordstraat B 55, van Zaamslag. Wed. van Eck en gezin, zonder beroep, Wal- straat C 27, van Stoppeldyk. Vertrokken; Rudolf Goldgriiber, ploegbaas, Sluiskil P woonbarak, naar Marokko. Gerrit K. van Gessel en echtg., ingenieur, Sluiskil P 68, naar Eindhoven. Pieter de Putter, opz. Reg. en Dom., Sta- tdonsstraat G 22, naar Nymegen. Katharina Hessinger, coupeuse, Stations- straat G 18, naar Amsterdam. Alphonse M. van de Bilt en gezin, koop man, Driesehouwen A 29, naar Zuiddorpe. Job. van Bendegem en gezin, koopman, Kanaalkade A 85, naar Leiden. Catharina Lourens, dienstbode, Magrette N 48, naar Ter Neuzen. Job. A. Schuurman en echtg., mach. con- structeur, Sluiskil P 78, naar Haarlem. Adriana P. Dees, dienstbode, Kanaal K 30 inw., naar Diemen. Alpbonsina C. G. v. d. Berg, dienstbode, Walstraat Q 34a, naar Zeist. Jozias C. Verhage, smidsknecht, Spui N 63, naar Oostburg. Wilhelmina J. de Jonge, zonder beroep, Markt C 6, naar 's Gravenzamde. J. L. M. Boot en gezin, postdirecteur, Noord straat B 70, naar Amsterdam. Petrus Maas, kleenmaker, Noordstraat B 46, naar Biervliet. Wilhelmina Pr. de Vos, zonder beroep, Ar- mendyk H 52, naar Ter Neuzen. Blazina S. Haak, zonder beroep, Gentsche Vaartstraat C 57, naar Ter Neuzen. Ciementus J. Groothaert en gezin, electri- cien, Zeestraat A 107, naar Ter Neuzen. WESTDORPE. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeenite gevestigd: Rend Hcoord Marie de Schepper en gezin, van Koewacht. Aug. Coppieters en gezin, van Chatham (Canada). Renatus Coppieters en gezin, van Chattham (Canada). Corn, van Passel, van Graauw. Gabriel Aiph. Lauret en gezin, van Ter Neuzen. Maria Justina de Potter, van St. Nicolaas. Vertrokken: Willem Jan Jansen van Roosendaal en ge zin, naar Middelburg. Adriaan L. Dobbelaar, naar Axel. Joseph Joh. E. Maas, naar Hontenisse. AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Nov. Johan Pieter de Zeeuw, oud 24 j., jm. en Janna Smies, oud 20 j., jd. Anthonius Pieters (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Wilhelmina Prudentia de Vos, oud 20 j., jd. 23 Nov. Vittorio Toffoli, oud 29 j., jm. en Ghislaine Irma Maria Elvire de Meijer (van Ter Neuzen), oud 22 j., jd. 29 Nov. Wilhelmus Gelderland (van Ter Neuzen). oud 22 j., jm. en Bertha Irena Pelagie Dhanis. oud 18 j., jd. HuWelyks-voltrekkingen. 2 Nov. Marinus Anthonle Weststrate (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Janna Overdulve, oud 23 j., jd. 16 Nov. Johan Pieter de Zeeuw, oud 24 j., jm. en Janna Smies, oud 20 j., jd. 23 Nov. An thonius Pieters (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Wilhelmina Prudentia de Vos, oud 20 j-, jd. Geboorten. 6 Nov. Cornells Floras, z. van Cornells van de Velde en van Cornelia Elisa beth Witte. 7 Nov. Johannes Hendrik, z. van Aloijsius Lodevicus de Waal en van Maria Koekkoek. 21 Nov. Leentje, d. van Rocus de Kraker en van Adriana van Langevelde. 23 Nov. Jan Karel, z. van Levinus van Cadsand en van Catharina de Koeijer. 26 Nov. Jan, z. van Jacobus Koster en van Neeltje van Lan gevelde. 30 Nov. Abraham Frangois, z. van Willem Abraham de Jonge en van Tanneke Meesen. Overly den. 2 Nov. Debora Jansen van Ro- sendaal, oud 76 j., wed. van Absalon Wyna. 3 Nov. Willem Johannes van Petegem, oud 23 j., echtg. van Pleuntje Jaoomina Kielman. 6 Nov. Aloijsius Adam (van Westdorpe), oud 62 j., eohtg. van Maria van Meulebroeck. Maria Louisa Scheileman, oud 58 j., echtg. van Pe trus Gerardus Johannes Claessens. 8 Nov. Charles Louis van Bastelaer, oud 71 j., z. van Dominicus en van Paulina Dellaert. 11 Nov. Maria Koekkoek, oud 83 j., d. van Hendrik en van Maria Jonkman. 15 Nov. Carolus Ludo- vicus de Keijzer, oud 51 j., echtg. van Mathil da de Bakker. 20 Nov. Catharina Scheele, oud 42 j., echtg. van Andries den Beer. 21 Nov. Pieter Francies Fermont, oud 66 j., echtg. van Josepha Meert. BOSCHKAPELLE. Huwelyks-aangiften. 17 Nov. Emile D6sir§ Lecaard Kox, oud 27 j., jm. en Maria Mathilda Remorie, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Nov. Josephus Franciscus Herwegh (van Stoppeldyk), ond 30 j., jm. en Angelina Anna Catharina Mel, oud 26 j., jd. 29 Nov. Emile D6sir6 Leonard Kox, oud 27 j., jm. en Maria Mathilda Re morie, oud 28 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Elisa Maria, d. van Desiderius Caspard de Bakker en van Maria Rosyna Triest. 9 Nov. Robertus Eduardus, z. van Johannes Franciscus Crombeen en van Emma van Damme. 17 Nov. Amout, z. van Jacobus de Feyter en van Cornelia Jacomina de Feijter. Overly den. 20 Nov. Catharina Scheele (van Axel), oud 42 J., echtg. van Andries den Beer. CLENGE. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Albertus Aloysius van Duysse (van St. Jansteen), oud 23 j., jm. en Bertha Blommaert, oud 25 j., jd. Eduardus Pauwels, oud 30 j., jm. en Silvia Maria Lockefeer, oud 27 j., jd. 10 Nov. Arthur Joannes de Rijck, oud 24 j., jm. en Magdalena Audenaerdt, oud 19 j., jd. 17 Nov. Joannes Leopoldus Mariman, oud 26 j., jm. en Marie Sylvie Want, oud 21 j., jd. Leon Joannes Sturm (van Kieldrecht), oud 24 j., jm. en Clara Maria Eulalia de Wilde, oud 20 j., jd. Geboorten. 11 Nov. Amelia Elisa, d. van Cy- rillus de Moor en van Clementina van Sche- pen. 14 Nov. Frederik Marie en Maurice Bertha, zonen van Prosper Anna van Roeyen en van Eugenia Maria Goossens. 20 Nov. Florent Ludovieus, z. van Wilhelmus Cornells Zagers en van Maria Stephania van Puy- velde. Agnes Maria Virginia, d. van Augusti- nus Theophilus Praet en van Justina Maria van Strydonck. 27 Nov. Maria Louise, d. van Felicianus Fredericus Cap en van Emelinde Johanna van Ombergen. Overlyden. 3 Nov. Brigitta Maria Bracke, oud 6 j., d. van Charles Louis en van Floren- tina van den Broeck. 18 Nov. Een als levenl. aangegeven kind van 'Honor6 Edmond Lam- brechts en van Bertha Amelia Eugenia van der Heyden. 30 Nov. Johanna Catharina Ver- meulen, oud 73 j., wed. van Josephus van Boven. GRAAUW. Geboorten. 12 Nov. Anch&le Fhelomlna Maria, d. van Henri Josephus Marie de Kos ter en van Leonie Claris van Schepeadom. Overlyden. 1 Nov. Johannes Anthonie Aamoudse, oud 18 j., z. van Johannes Antho nie Hendrik en van EUisabeth Jorens. HOGK. Huwelyks-aangiften. 29 Nov. Marinus Meer- tens, oud 20 j., jm. en Elizabeth van Wyck, oud 17 j., jd. IHuwelyks-voltrekkingen. 2 Nov. Levinus Zegers, oud 24 j., jm. en Janna Helena Kayser, oud 21 j., jd. Leendert Adriaan Willemsen (van Zaamslag), oud 28 j., jm. en Pietemella Donze, oud 24 j., jd. Geboorten. 12 Nov. Salomon, z. van Jan de Putter en van Cornelia Brandes. 20 Nov. Pie ter Oomeiis, z. van Thomas Vermeulen en van Cornelia Leys. Overlyden. 4 Nov. Jan de Kraker, oud 69 j., echtg. van Pietemella van Doeselaar. 6 Nov. Jacoba Alida de Back, oud 49 j., echtg. van Francois Jan Stoffels. 12 Nov. Maatje de Rid- der, oud 65 j., echtg. van Johannes Antheunis de Smidt. 18 Nov. Jacobus van Drongelen, oud 59 j., echtg. van Janna Cornelia de Bree. HULST. Huwelijks-aangiften. 8 Nov. Edmond Alfcas Thijs, oud 47 j., weduwn. en Coleta Lauwe- reys, oud 45 j., wed. Huwelyks-voltrekkingen. 15 Nov. Andreas Slowack, oud 25 j., jm. en Leonie Marie de Bruyn, oud 27 j., jd. 22 Nov. Edmond Al- fotxs Tbys, oud 47 j., weduwn. en Coleta Lau- wereys, oud 45 j., wed. Geboorten. 5 Nov. Ernesta Ooleta, d. van Hendrik Scheele en van Irma Ph. Ch. van Acker. 7 Nov. Honor6 Fredericus, z. va# Augustinus M. P. de Gucht en van Idema S.. Roelanse. Willibrordus Petrus, z. van Bartho- lomeus L. de Smet en van Anna C. Blom maert. 10 Nov. Henriette Ad&le, d. van Rene F. Rombout en van Cornelia P. de Kort. 12 Nov. Maria Regina Apolonia, d. van An dreas J. Bal en van Paulina R. Neve. Leonar- dus Fredericus, z. van Bmilius M. de Vos en van Julia C. M. Prenen. 28 Nov. Josephus Edumcndus Cornells, z. van Fredericus Pre nen en van Maria Bogaert. Overlyden. 1 Nov. Judoca Verschuren, oud 69 j., echtg. van Petrus de Bruyn. 5 Nov. Fredericus Ferdinandus Wante, oud 80 j., wed. van Philomena Francken. Augusta Kaijser, oud 31 j., d. van Hendrik en van Celestina Collyn. 8 Nov. Carolus Ludovieus van Gae- ver, oud 65 j., z. van Augustinus en van Isa bella de Puijsseleire. 23 Nov. Dominicus Ber- nardus Aubroeck, oud 66 j., echtg. van Maria Amania Schopman. 30 Nov. Johanna Catha rina Vermeulen, oud 73 j., wed. van Josephus van Boven. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 4 Nov. Th. A. Cley- man, oud 33 j., jm. en Dimphina L. Buys, oud 30 j., jd. 25 Nov. Aloysius R. van Mosse- velde, oud 24 j., jm. en Alida Augusta Man- nens, oud 24 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 22 'Nov. Th. A. Cleyman, oud 33 j., jm. en Dimphina L. Buys, oud 30 j., jd. Geboorten. 11 Nov. Anny Martha, d. van A. Inghels en van Louisa J. Mattens. 26 Nov. Andre Petrus, z. van Rene G. Hillaert en van Irma M. Hamerlinck. Roger Polydoor Hen- ricus, z. van R. G. Hillaert en van Irma M. Hamerlinck. Overlijden. 8 Nov. Carolus Ludovieus van Gaever (overl. te Hulst), oud 65 j., ong. 12 Nov. Rosd Marie Cesar Coppieters, oud 2 d., z, van G. Coppieters en van A. M. E. Ver- meire. 29 Nov. Margaretha Maria de Dauw, oud 2% m., d. van C. L. de Dauw en van B. M. Vernimmen. OSSENISSE. Huwelyks-aangiften. 9 Nov. Josephus War rens, oud 48 j., jm. en Rozalia Pieters, oud 46 j., jd. Alphonsus Jacobus Arens, oud 29 j., jm. en Maria Cecilia Daalman, oud 28 j., jd. Cerulus Dominicus de Waal, oud 33 j., jm en Leonia Maria Louisa Serrarens, oud 25 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 28 Nov. Josephus Warrens, oud 48 j., jm. en Rozalia Pieters, oud 46 j., jd. 29 Nov. Alphonsus Jacobus Arens, oud §0 j., jm. en Maria Cecilia Daal man, oud 28 j., id. 30 Nov. Cerulus Domini cus de Waal, odd 34 j., jm. en Leonia Maria Louisa Serrarens, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 Nov. Alphonsus Maria, d. van Josephus Alouisius de Meyer en van Ma ria Anna vaa Bellen. 20 Nov. Roza Elisabeth, d. van Petrus Johannes Franssens en van Lo-uisa de Kort. Overlijden. 19 Nov. Rozalia Kamoen, oud 67 j., wed. van Petrus Heyens. 26 Nov. Se- raphina Maria Daalman, oud 64 j., echtg. van Francies Josephus van Poorten. PHILIPPINE. Huwelyks-voltrekkingen. 17 Nov. Edmond Segers, oud 26 j., jm. en Elvira Juliana Lau ret, oud 25 j., jd. Overlyden. 5 Nov. Sophia Francina Ploe- gaert, oud 82 j., wed. van Johannis Eugenlus de Wit. 23 Nov. Raymondus Dominicus Lam- mens (overl. te Gent), oud 23 j., z. van Emiel Dominicus en van Mathilda Amelia van Aerde. STOPPELDUK. Huwelyks-aangiften. 27 Nov. Gustaaf Th. M. Staal ,oud 27 j., jm. en Agnes P. M Cas- tenmiller, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Nov. Ernest Marie Marin, oud 30 j., jm. en Leonie Apolonia Scheerders, oud 30 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Petrus G. A., z. van Eduardus PeersmanMahu. 7 Nov. Emile P., z. van Hubertus v. d. Buiok—Swagemakers. 14 Nov. Willy K., z. van Eduard R. Buisevan Damme. 16 Nov. Rosalia, d. van Desiderius Verrassel—-Beck. 20 Nov. Annie C., d. van De- sird J. BisschopLeenknegt. 27 Nov. Theophi lus Th., z. van Petrus Th. OttjesComelis- sens. 28 Nov. Agnes, d. van Cyrillus v. d. VeekenHeyens. 30 Nov. Elsa R., d. van Jo- zef Vinkv. d. Bosch. Overlyden. 17 Nov. Maria Kouyzer, oud 70 j., echtg. van Fr. d. Smet. 25 Nov. Fidelia van Loenen, oud 83 j., wed. van F. Michielsen. WESTDORPE. Huwelyks-aangiften. 9 Nov. Camiel Al phonsus Vanhyfte (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Jeanne Maria Anna Wouters, oud 24 j., jd. Johannes Jacobus van den Bergbe (van Axel)), oud 43 j., jm. en Alina Maria Josephina Ingels, oud 39 j., jd. 30 Nov. Theo phiel Joseph Aerssens (van Sas van Gent), oud 24 j., jm. en Martha Maria Elisa van Dam, oud 19 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 4 Nov. Cornells van Passel (van Graauw), oud 29 j., jm. en Maria Petronella Compiet, oud 27 j., jd. 30 Nov. Johannes Jacobus van den Bergbe (van Axel), oud 43 j., jm. en Alina Maria Josephi na Ingels, oud 39 j., jd. Geboorten. 23 Nov. Theo, z. van Florent Alphons de Boeye en van Elza Maria van Acker. 24 Nov. Willy Emiel August, z. van Maurice Dumez en van Magdalena Buysse. 25 Nov. Antoon Alfred, z. van Comelis Mini- kus Markusse en van Augusta Maria Kalle. 27 Nov. Remi Emile Adolf, z. van Maurice Joseph Raymond van Hecke en van Celina Maria van Cleemputte. Overlyden. 6 Nov. Aloysius Adam (overl. te Axel), oud 62 j., echtg. van Maria van Meulebroeck. 19 Nov. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannel. geslacht van Maurice Levinus Allonsius en van Germans De Moor. ZAAMSLAG. Huwelyks-aangiften. 23 Nov. Jan de Putter, oud 25 j., jm. en Jacomina Francina Zegers, oud 22 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 2 Nov. Sander Jo hannes Lourens Ortelee, oud 24 j., jm. en Elizabeth Aaltje de Feyter, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Cornelia, d. van Adriaan van den Ende en van Cornelia de Meester. 8 Nov. Daniel, z. van Marinus Hamelink en van Janna de Pooter. 21 Nov. Tanneke Geertrai, d. van Pieter de Putter en van Hebrina Hame link. 23 Nov. Marinus Hermanus, z. van Edial Jacobus Verpoorte en van Neeltje Adriana Scheele. 26 Nov. Leuntje, d. van Arie Verpoorte en van Maria Verhelst. Overlyden. 14 Nov. Hendrinus Jacobus Kaijser (overl. te Ter Neuzen), oud 17 j., z. van Adam Dirk en van Maria Passira Houg. ZUIDDORPE. Geboorten. 20 Nov. Alice Celina, d. van Emile Bay ens en van Celina Vergauwen. Overlyden. 13 Nov. Coralie Marie Pierl6, oud 60 j., echtg. van Joseph Emanuel Marie Goossens. 22 Nov. Maria Theresia de Voe, oud 70 j., echtg. van Leo Belaert. Vragen, deze rubrlek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DE STANDS OP DE TECHNISCHE TENTOONSTELLING TE GENT EN EEN WAARSCHUWING. Van de 32 stands werden er niet minder dan acht ingenomen door Nederlandsche firma's, zoodat ons land hier goed voor den dag kwam. In totaal elf stands van voederhan- delaren toont wel aan dat de voedervoorzie- ning een voomame rol speelt. Dat men van betrekkelyk onwelriekende producten als vischmeel en levertraan een (byzonder keurige stand kan opbouwen bewees de Ohemische Pabriek „Noord-Holiand" te Beverwyk, door te midden der zakken visch meel en flesschen levertraan een gezellig zitje te maken van palmboompjes en ander groen met verder een paar leeren fauteuils. Men moet natuurlijk ruimte hebben voor zoo'n stand, maar bereikt dan ook dat de be- zoekers, die zich voor de producten interes- seeren, eens rustig en op hun gemak met den verkooper kunnen praten. De firma Philips uit Eindhoven had weer van haar kunstmatig vitamine D een keurige en kieurige stand in geel en zwart opgericht en byzonaer interessant was hier in een wit satynen etui een giazen buisje te zien met ge- kristalliseerd vitamine D. Weinige bezoekers die dil eenvoudige buisje met enkele glmste- rende schubjes er in van nabij bekeken, zullen beseft hebben welk een interessant product van modeme wetensehap daar verzameld waa De fabriek van melKproducten „Terwolde" te Nijmegen houdt er voor haar karnemelk- poeder „±noekapo" ook een sprekende reclame- plaat op na en is ook een trouwe klant op Beigische en Fransche tentoonstelltngen. De firma Hooghiemstra uit Utrecht trok de aandacht met een stand waarin transpa- ranten van sterk vergroote eieren en de firma Koudys uit Rotterdam kwam met een heele toom jonge hanen, die met haar voer geheel binnensihuis opgefokt waren en thans op een leeftijd van S'/a week het respectabele gewicht van ongeveer 1100 gram bereikt had- den. Muskator uit Oude-Wetering was aan- wezig met z.g. korrei-voer, een soort voer waar in men alle benoodigdheden voor de kip in kleine en ongeveer erwtgroote korrels perst. Zoo was dus de Hollandsche voederhandel goed vertegenwoordigd. Een keurige en goed opvailende reclame maakte een Beigische firma door op een meters hoog zwart doek alleen met groote zilveren letters te zetten: Legmeel, Primo, Roesselare. Het is een kunst op dergelyke teritoonstellingen eens wat nieuws te vinden dat de aandacht trekt, meestal vervalt men in stands van het markt- kraamtype, een kleinere of grootere hoop zakjes voer opgestapeld, waaraan de bezoeker weimg aandacht schenkt. Opmerkelyk waren de inzendingen van groote kastbroedmachines. De Petersime, vertegenwoordigd door de firma De Jong uit Ameide, was er met een reuzenkast voor 16000 eieren en de Beigische broedery van Karel de Rycke te Savere bad zelfs een vier- tal groote machines opgesteld, waarvan een met een capaciteit van 11.000. Daarnaast waren nog de kleinere machines van enkele honderden eieren te zien en eenige kuiken- batteryen, waarvan ook weer die met elec- trische verwarming van de firma De Jong te Ameide veel aandacht trok. Op het gebied der kunstmoeders waren ook zeer goede modellen te zien en blykt meer en meer de electrisehe kunstmoeder ingang te vinden. Ik heb er op verschillende stands vrywel steeds hetzelfde type aangetroffen, alle een soort dakvormig model dat door een of meerdere gloeilichamen verwarmd wordt. Het bekende hoenderpark Heidehoeve van mevr. Magda Magerman te St. Maertens Laathem gebruikt dit type van 500 kuikens al jaren- lang met succes voor haar duizenden kip- en eendenkuikens. Alleen voor de eendjes heb- beb zy er 20 van 500 staan en bet was een byzonder aardige stand, gevormd door een zoo'n kunstmoeder en een koppel van 500 viugge Campbell eendjes op een groote gaas- bodem Er waren veel van dergelyke kunstmoeders met kuikens en my viel het op dat de voer- bakken vrywel alien van het type waren, een lange trog waarboven een draaiende roi, zoo dat de kuikens niet in bet voer kunnen loo- pen. De meer ouderwetsche metalen bakjes met deksels waarin gaten zitten zyn volgens my onhygienische prullen. interessant op deze tentoonstelling waren ook de inzendingen der fokkers. Verscheidene hoenderparken nemen een stand en plaatsen daarin een flinke foktoom, wat altyd een aar dige is en tot zaken doen uitlokt. Er was 66n leelyke mislukking van een handelaar in benoodigdheden, kachels, lam- pen, enz. Deze had in een hok een aantai kuikens by zoo'n kachel, maar de stomme diertjes vergingen van de koude en maakten een heel ongunstigen indruk. Een goede leer voor anderen dat men er voor zorgen moet, dat wat men inzendt, ook uitstekend in orde is. Veel reclame werd er gemaakt met kui kens voorzien van 'n gezondheidsverklaring van de Ryksseraminriohting te Rotterdam. Dit betreft bedryven in Neaerland waar door die- renartsen bloed van de kippen afgetapt wordt, dat dan aan de Rijksseraminrichting onder- zocht wordt op puilorum. Op de certificaten door de Seruminrichting verstrekt kunnen dan de kuikens in Belgie ingevoerd worden. Wat literatuur betreit had het Vlaamsch Pluimveeblad een flinke stand ingericht en werd my tevens weer een nieuw Vlaamsch pluimveeblad getoond. Ziedaar dus een overzioht van een zeer in- teressante tentoonstelling op het gebied der benoodigdheden van de pluimveehoudery en ik ben nu zeer benieuwd hoe de tentoonstel ling van de Rotterdamsche Pluimvee- en Konijnen-vereeniging (R.P.K.V.) te samen met Avicultura, dat op 1, 2 en 3 December in Rotterdam gehouden zal worden, zal slagen. Ik hoop dat Nederland, wat animo der han- deiaren betreft, niet zal achterblyven b(J Vlaanderen. (v< Nu nog even een korte waarschuwing. Lees dezen brief maar even: „Wat 2»ou de oorzaak kunnen zyn dat myn kippen zoo plotseling dood gaan. Je ziet heel niet dat ze ziek zyn en altyd gaan de besten dood. Ik ben bang voor vergiftiging en het meest on der de jonge kippen." Dit betreft cholera, waar men dus by der- geiijke plotselinge sterfgevallen aan denken moet. Wat de schrijver ,,zyn beste kippen" noemt is wel eenigszins mis, de gezonden jonge Wit Leghorn woog 2200 gram en was veel te vet. Let er op, dat vetzucht of vette zware kippen heusch geen beste kippen zyn en doorgaans juist dieren die slecht leggen en spoedig aan allerlei ziekten sterven. Dr. TE HENNEPE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1933 | | pagina 3